Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) #40553216 válasza sfefe (#22400) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jól tetted. :)

(#22402) sfefe válasza #40553216 (#22401) üzenetére


sfefe
őstag

Hat remelem.:) A kupon az nem itthonra valo?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22403) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok

LG

Samsung

Ki melyiket venné és miért ? Hűtőben ugyanez a kérdés, Samsung vagy LG ?

vagy mosógépben esetleg egy Siemens ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#22404) ribarszki válasza sfefe (#22402) üzenetére


ribarszki
őstag

Gratula! :) A kupon itthon nem jó. Azért majd számolja be róla, hogy milyen, miért emellett döntöttél, hogyan harcol a macskaszőr ellen, szóval kíváncsian várjuk pro és kontra! Akkor megvan a család karácsonyi ajándéka :C

(#22405) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Nem tudom vannak-e itt mosógép szerelők, de tanács kéne.
Csapágyat cserélek a mosógépbe, és a szimeringhez nem kaptam zsírt, szilikon zsírom, vagy valamilyen AGIP zsírom van itthon. Jó lehet valamelyik ??
S.O.S

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22406) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Morzsaporszívót keresek.
(bocsánat ha nem jó fórumba írok)

Kb 10-12k huf körül kéne egy elfogadható szívási teljesítménnyel rendelkező, viszonylag hamar tölthető és korrekt élettartalmú (mind motorikusan, mind akksi terén) kisgép lenne a cél.

Amire találtam véleményeket is az a Philips MiniVac FC6150/01. Ennél a típusnál a rendkívül hosszúnak tűnő - 16 óra - töltési idő ami negatívum volt.
De van jó pár más típus is, pl electrolux (Electrolux ZB5003W), vagy balck & decker (azt hittem barkács gépeket gyárt...), bosch (BOSCH BKS4003). Ez utóbbiról olvastam jót is rosszat is.

A megjelölt árkategóriában van elfogadható gép?
Nem a morzsaporszívók rolls royce-a a cél, arra kevés lenne a 10k huf...

Köszönöm!

(#22407) Jim Tonic válasza rostiron (#22405) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szilikonzsír megfelelő lesz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22408) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv.

DeLonghi Magnifica S ECAM 20 vagy 22 asszem kávéfőzőnél olyan problémám van, hogy a zacctartót már telinek jelzi 3-4 eszpresszó lefőzése után. Korábban sokkal tovább bírta, néha kicsit megrázom a zacctartót és visszatolom akkor már nem is jelzi telinek. Félig sincs a zacctartó ilyenkor. Mi alapján érzékeli, hogy mennyi van benne? Meg lehet azt tisztítani mert esetleg csak koszos? Budapesten van a szerviz és nagyon nincs kedvem oda elküldeni futárral.

Thanos was right.

(#22409) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

Végig olvastam novembertől visszamenőleg a fórumot,valamint a porszívó vásárlásra vonatkozó cikket,ezek alapján két modell lenne számomra megfelelő.Kb. 150-négyzetméteres lakás melyből 70% szőnyeg felületből áll.Állat nincs,kisgyerek sem heti 1-2 porszívózás amire keresek megoldást.Elsősorban "ribarszki" kollégát kérdezném ahogy látom ő nagyon képben van.Hosszútávon melyik lenne a megbízhatóbb,figyelembe véve a hatékonyságot is természetesen? Compact C2 PowerLine - SDAE1
vagy Bosch BGB45330 A Bosch-nál elég vonzó az 5-év gari,valamit egyes helyeken 44.900Ft-ért beszerezhető.A Miele szaküzletben ez a modell 59.900Ft lenne de ha ez jobb választás(anyaghasználat,kivitel,szőnyegkefe hatékonysága,stb..) akkor annak ellenére hogy csak 2-év a gari ezt választom.Köszönöm előre is a figyelmet,üdvözlet! :)

(#22410) Zeki válasza Throme (#22406) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lidl-ben nézz szét, a morzsaporszívójuk 7-8 ezer Ft körül van, Li-ion akkus, jól szív, 3 év garancia.
Nem gyorstöltős. De ne hagyd lemerülni. :)

(#22411) MaCS_70 válasza Zeki (#22410) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi családilag nagy elégedettséggel használjuk a Lidl/Aldi 6-7000 forintos morzsaporszívóit (már négy van belőlük), immáron jó három éve. Az egyetlen gond velük az, hogy olcsó kivitel lévén nem lehet bennük eltüntetni a kiegészítőket, illetve csak egyszerű, falra szerelhető dokkolójuk van.
Ettől eltekintve használhatóságban és tartósságban egyértelműen verik a korábbi B&D-ünket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22412) Nordik


Nordik
őstag

Hűtőknél érdemes ugyan arra a modellre rá áldozni kb. 6. ezer forinttal többet csak mert A++os? A+ helyett?

(#22413) MaCS_70 válasza Nordik (#22412) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt szerintem egy rövid számolás dönti el. Ne a kategóriát nézd, hanem a becsült éves fogyasztást, és számolj 4 éves élettartammal! 1 kWh durván 38 Ft.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22414) Throme válasza Zeki (#22410) üzenetére


Throme
veterán

Ok, kösz!

Ez a termék mindig van ott?

ja, és mi a márkája, h utána tudjak nézni? Meg egyáltalán hogy néz ki :B

[ Szerkesztve ]

(#22415) Zeki válasza Throme (#22414) üzenetére


Zeki
nagyúr

Silvercrest a neve.
Így néz ki

(#22416) MaCS_70 válasza Zeki (#22415) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Aldinál ugyanez EasyHome néven fut. Épp' tegnapelőtt vettünk egyet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22417) Jojo5


Jojo5
őstag

Ez a Samu van leértékelve 220-ról 180-ra gondolom nem éri meg az LG-vel szemben :F

Ez meg 150ért van

Hűtőből mik az ajánlott márkák ? No Frost(?) előny\szükséges ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#22418) Csabroncka válasza Jojo5 (#22417) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A No Frost nem akkora előny vagy hátrány sem, inkább a minőség és a pakolhatóság döntsön. Rajtam kívül még sok itteni fórumozó is megvan enélkül a technológia nélkül.

Hűtőmárkák (amit még nyilván kiegészítenek páran): Liebherr, Bosch, AEG, Gorenje, Elux

Mosógép: láttam és hallottam LG DD-s gépet, szerintem ezért az árért nagyon rendben vannak.
A piacon található leghalkabb gépek közé tartoznak, és elég jó minőségű az anyagfelhasználás.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22419) sfefe válasza ribarszki (#22404) üzenetére


sfefe
őstag

Hat kiprobaltuk meg este hat sziv rendesen...:) A turbo kefe a legjobb..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22420) Nordik


Nordik
őstag

A kinézett Electrolux gépek közül melyik lenne jobb választás? [link], [link]

Az első csak A++os, régebbi modell viszont 7KG-os, nem fontos egyébként, hogy nagyon pakolható legyen.

A második egy újabb modell, A+++os viszont csak 6 KGos. Én a másodikra tenném a voksom. Mit gondoltok? :U

(#22421) sfefe válasza Jojo5 (#22417) üzenetére


sfefe
őstag

Hutot LG-t vettunk eddig oks.:) ( mondtak, hogy az LG hutes teren regota ott van)

Mosogep, mosogatogep AEG. Ja es valoszinu a beépitos tuzhely is az lesz.
(a Miele ebben mar marha draga)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22422) sfefe válasza Nordik (#22420) üzenetére


sfefe
őstag

Keskeny valasztas a helyszuke miatt van?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22423) Nordik válasza sfefe (#22422) üzenetére


Nordik
őstag

Igen.

(#22424) Jojo5


Jojo5
őstag

Csabroncka: Köszönöm a választ, igazából a Bosch-ról sok rosszat hallottam, akkor a Samu\LG full felejtős lenne? utóbbiról azért hallani jókat. :K
Szóval a No Frost nem éri meg a felárát ? :F

sfefe: Köszi a választ, AEG-ről én is jókat olvastam, de szűk ismerősi körben sajnos nincs róla mérvadó tapasztalatom... :(
LG hűtő kezd tetszeni :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#22425) Csabroncka válasza Jojo5 (#22424) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Válasszuk szét a hűtőt és a mosógépet mert így zavaros! LG/Samsung hűtőt nem vennék.

"in medias res"

(#22426) Nordik válasza Nordik (#22420) üzenetére


Nordik
őstag

Valaki erre gyorsba? Még ma meg szeretném rendelni.

(#22427) pjen válasza Jojo5 (#22424) üzenetére


pjen
félisten

Ha számít,hogy csak a tisztaság miatt kell leolvasztani a fagyasztót,akkor megéri a no frost.

(#22428) 7Sony7 válasza Nordik (#22426) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem biztos, hogy előrébb leszel a válasszal, de én pl inkább a 7kg-osat venném...

-

(#22429) zsiz válasza Nordik (#22426) üzenetére


zsiz
őstag

Én is a nagyobbat venném, ha már egy árban vannak. Meg persze, ha befér a 45cm mély.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22430) Nordik válasza 7Sony7 (#22428) üzenetére


Nordik
őstag

Az a baj minigarzonba kellene, nagyon szűkös a hely és a közeljövőben se valószinű másik lakás ahova betudnék tenni akár a felültöltős 40cm szélességnél nagyobbat. Ilyen kicsi helyen nagyon számít az az 5cm is sajnos. A 6Kg-os 38cm, a 7-es már 45. :U És mint mondtam kb heti max két mosás lenne, nem sok ruhával pakolva.

[ Szerkesztve ]

(#22431) 7Sony7 válasza Nordik (#22430) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, hát akkor ezzel el is dőlt. Pici helyre pici gép.

-

(#22432) Gsx-rr válasza Jojo5 (#22424) üzenetére


Gsx-rr
veterán

No frost nelkul sose vennek mar hutot!

(#22433) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Ma lefüstölt a 10+ éves LG mosógépünk, és le kéne cserélni.
7kg, halkság, energiatakarékosság. Ezek a szempontok.
Kinéztem egy LG FH 0B8 QDA mosógépet. Mi a véleményetek erről?
Esetleg hasonló árban van jobb ajánlás vagy jobb vétel?

(#22434) Csabroncka válasza AndrewTdi (#22433) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem ennyiért rendben van!

"in medias res"

(#22435) AndrewTdi válasza Csabroncka (#22434) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!

esetleg van más hasonló (vagy jobb) választás ilyesmi árkategóriában? 130 K körülig?
Néztemmég egy AEG gépet is MALLon. Vajon jobb e az LG motorja, mosási rendszere? Hallhatóan halkabb e az Lg?

[ Szerkesztve ]

(#22436) chatran


chatran
őstag

Azoktól kérdezném, akik regisztrálták a Bosch porszívójukat: Hol találom a termék gyártási idejét, FD számát?
Az alján, a dobozán meg a papírjai között megnéztem, de semmi hasonló.

(#22437) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

December 9-én elküldtem elektronikusan kitöltve az elállási papírt, 13-án elküldtem kinyomtatva és kitöltve, ma pedig 1 óra folyamatos hívás után sem veszik fel a telefont drága edigitalnál. Ez normális, vagy direkt akarnak szo**tni, hogy kicsússzak az időből mert nincs kedvük az emailekkel és a postával foglalkozni? Ma elmegyek személyesen és rájuk borítom az asztalt, remélem személyesen is lehet intézni mert ez már több mint szánalmas és bosszantó.
Este felé jelentkezek még, hátha lesz fejlemény.

Egyébként próbálgattam közben, ugyanúgy folyik mint a 10 éves Fagor amit lecseréltem míg az ajtó csontszáraz... Rip Beko.

(#22438) Joezyka válasza estikornel (#22437) üzenetére


Joezyka
senior tag

edigitallal csak személyesen. én 2 napig hívogattam őket folyamatosan mire elértem élő személyt, és akkor a sajnálom és a nem látok többet és nem tudok többet mondatokon kívül sokra nem mentem az ügyintézővel sem. (hűtőt vettem 4 hete, akkor kaptam emailt, hogy mikor hozzák, azóta sem :DDD )
minden nap küldök nekik egy panaszlevelet emailben, kb 1,5 hete, de 1re sem kaptam még választ. személyesen verd ki a balhét és ne sajnáld őket (bár ők is csak emberek, de akkor is)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#22439) canniball válasza estikornel (#22437) üzenetére


canniball
nagyúr

Én kb. másfél hete 45 perc zene után jutottam ügyintézőhöz. Értem én hogy sok a telefonáló és "megnövekedett a várakozási idő", de el nem tudom hinni hogy mindenki ennyi ideig hallgatja az automatát (merthogy ugye elvileg igen, ha én korábban nem jutottam sorra). Egyrészt. Másrészt nem értem legalább az ilyen forgalmas időszakban miért nem tudják ideiglenesen pl. diákokkal növelni az ügyfélszolgálat létszámát.
Asztalt borítani meg szvsz teljesen felesleges, aki ott ül a boltban az aztán végképp nem fog tudni semmit csinálni... De ha jól tudom esetedben az számít, hogy időben jelezted a szándékodat, tehát kifutni nem tudsz az időből.
Amúgy az rémlik van valami arra vonatkozó szabályozás, hogy hány perc alatt kell telefonon ügyintézőhöz jutni; rosszul emlékszem vagy ez a boltok ügyfélszolgálatára nem vonatkozik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22440) 7Sony7 válasza chatran (#22436) üzenetére


7Sony7
addikt

A porszi alján van, a E-nr után. Ezután van még a Z-nr, az is kell, ha jól emlékszem

-

(#22441) estikornel válasza canniball (#22439) üzenetére


estikornel
tag

Nos a fejlemények a következők, a garancia ügyintéző úr küldött egy emailt valakinek (gondolom a futárszolgálat és nem pedig az ügyfélszolgálat ahol már 3 emailem is köddé vált). Persze nem gondoltam semmi drasztikus megoldásra, elég nyugodt ember vagyok csak nem ezt várnám 2016 végén, hogy egy telefont nem lehet elintézni és egy emailre kell heteket várni.
Ha nem tudnak megkeresni jövőhét keddig, akkor legfeljebb a fogyasztóvédelemmel megpróbálok kapcsolatba lépni, hogy haladjon az ügy. Persze ők is emberek, meg tuti tele van a tökük a sok megrendeléssel de ez egy több országban működő elég nagy nevű cég...

(#22442) pjen válasza estikornel (#22441) üzenetére


pjen
félisten

Pont most van egy cikk az előbb olvastam a fogyi védőkről és béke bíróságokról.Nem hatóság,csak ajánlatokat tehet.Nagy csodát ne várj tőlük.

(#22443) MaCS_70 válasza pjen (#22442) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Békéltető Testület működik, főleg amióta nem lehet büntetlenül bojkottálni.

Kifejezetten jó intézménynek tartom -- a fogyasztó részére ingyen van és lehetőséget biztosít a két fél számára a kulturált egyeztetésre.

Számos eljárás tapasztalatai alapján azt mondom, hogy ha a fogyasztó biztos az igazában, akkor feltétlenül forduljon hozzájuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22444) pjen válasza MaCS_70 (#22443) üzenetére


pjen
félisten

Működik,nem is vitatom,de nem hatóság.Csak javasolhat és ha ezek nem működnek bíróságot javasol.

(#22445) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Vízszűrőt / víztisztítót szeretnék a kád csaptelepre, mert nagyon szárítja a víz a bőrünket.

Ez jó lehet a célra?

10-15 ezer ft-os kategóriában mi az ajánlott a célra?

üdv

(#22446) MaCS_70 válasza pjen (#22444) üzenetére


MaCS_70
félisten

A BT-k működése azért SOKKAL eredményesebb annál, mintha csak javasolnának!

Egyrészt azért, mert a vállalkozás köteles személyesen képviseltetni magát az egyeztetés során, ami kisebb ügyérték esetén önmagában is baromi fontos szempont -- ha érzik, hogy nincs igazuk, nem fognak áldozni a képviseletre, a személyes egyeztetés során pedig már nem igazán lehet bújkálni.

Másrészt, bár a BT döntése jogilag nem kényszerítő erejű, de megadja a további bírósági eljárás alapját. A bíróság előtt a vállalkozásnak már meg kell fordítania egy megszületett álláspontot, a jóhiszeműség kérdéséről nem is beszélve.

Nekem eddig 100%-os hatásfokkal működik a rendszer -- pedig én ugye ellenérdekelt vagyok, hiszen nekem az az üzlet, ha az ügyfél bírósághoz fordul, mégis a BT-khez fordulunk, mert beváltak, az ügyfél pedig töredékáron és töredékidő alatt érvényesítheti az igazát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22447) zsiz


zsiz
őstag

Elektromos seprűkkel van itt valakinek tapasztalata?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22448) Csabroncka válasza werszomjas (#22445) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért szárítja, mert nagyon kemény a víz! Az általad kinézett semmit nem ér, mert csak szén töltetes. Ahhoz, hogy relatítve lágyabb vizet használj otthon nagyobb mennyiségben fürdéshez...stb fél ipari lágyító patronra és rendszerre lenne szükség, ennek költsége több 100 ezer forint pl>>.

Rövidebb fürdés, és inkább zuhanyzás a nyerő. A kemény víztől egyébként bajod nem lesz, ivásra pedig kiváló!

"in medias res"

(#22449) pjen válasza MaCS_70 (#22446) üzenetére


pjen
félisten

Pont itt volt valamelyik fórumon:egy társ vett egy 20000ft os órát aminek elment a szine,oké,hogy annyi pénzért mit várt,de a kereskedő közölte:széles ívben le sz. a fogy védőket.Van egy nagy multi lánc is akit nem érdekel,csak ha az Ő üzleti érdekei is olyanok. :((

(#22450) pjen válasza werszomjas (#22445) üzenetére


pjen
félisten

Egyre több helyen írják orvosok,hogy ne fürődjünk minden nap főleg ha nem olyan munkát végzünk.A bőr természetes védő rétegét mossuk le.Mi minden nap fürdünk és test ápolót használunk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.