Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Beerwolf válasza Morris (#23550) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Köszi mindenkinek a választ! Akkor ezek szerint senki se szarakodik rendeléssel.

(#23552) Sinisi


Sinisi
senior tag

Nem no frosztos fagyó leolvasztására van valakinek ötlete, praktikája, legfőkép tapasztalata (pl. gőzkacsa)?
Mert ez a jégoldózás nem nagyon akar működni...

(#23553) polonic válasza Sinisi (#23552) üzenetére


polonic
félisten

Egy lábasban forró vizet bele, aztán csókolom.
Jégoldó meg mittoménmi. :DDD

(#23554) pjen válasza Sinisi (#23552) üzenetére


pjen
félisten

Mikor még olyanom volt,a nagyját lekapartam,aztán bele tettem egy fazék forró vizet.Nagy áldás az a no frost!

(#23555) blattida válasza Sinisi (#23552) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi, amikor szükség volt rá, azt csináltuk, hogy raktunk a hűtőbe (fagyasztórészbe) forró vizes lábast és kis idő elteltével eltávolítottuk az olvadt jeget, leváló jégtáblákat, utána tisztítás, takarítás.

Népszokás. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23556) gF válasza Beerwolf (#23551) üzenetére


gF
senior tag

S-bag esetén fölösleges. Ha gyárit nem is, de utángyártott mikroszálas zsákot sok helyen lehet kapni.

(#23557) Met válasza blattida (#23555) üzenetére


Met
nagyúr

+1
Viszont ne próbáld feszegetni a jeget, megsérülhet a hűtőfelület mindegy mivel csinálod.
Hajszárítót is be lehet vetni de módjával hogy csak a jeget olvassza meg ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23558) blattida válasza Met (#23557) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem igazán feszegettük. :N Lejött az a gravitációtól is, a kapott meleg miatt..

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23559) Sinisi


Sinisi
senior tag

Na igen, pont a népszokást örömeit szeretném leváltani :D mondjuk a legjobb az lenne, ha egy no frosztosr kombira, mert ezzel lábosozással már a hóciőm is televan (és időnként az alattunk lakó szomszédnak is ;) )

Most azt csináltam, hogy lepedőket raktam az aljába, lapos téglalapalakú felmosókat az ajta elé. Hokedlire rá a hajszárítót, aztán had szóljon.

A szomszéd még nem jött, (lehet, hogy nincs itton :) , ráadásul még mákom is volt mert pont akkor mentem ki megnézni a dolgok állását amikor a postás csengetett .:D

[ Szerkesztve ]

(#23560) Nestor16 válasza Beerwolf (#23542) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hát olcsó lehet az AliExpress, 10 darab 3 ezer forint. A minőségről nem tudok nyilatkozni, én is most fogom berendelni, letesztelni.

Üdv, Dávid

(#23561) blattida válasza Sinisi (#23559) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekünk egy 14 éves nem no frost-os siemens hűtőnk van, abban úgy van kialakítva, hogy a leeső darabok, lefolyó víz belekerül az alsó zöldségtartó rekeszbe, így semmi külső vízfolyás nincs, bár amúgy is nagyon ritkán van szükség olvasztásra, az eltelt 14 év alatt kétszer vagy háromszor kellett eszközölnünk.

Met
Hogy szolgál az új lg mosógépetek, megszoktátok már?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23562) Met válasza blattida (#23561) üzenetére


Met
nagyúr

Még meglepődünk a zenélésen amikor végez, ma reggel is el lett indítva, akkor jutott eszembe hogy ment a mosógép amikor elkezdett centrizni. Annyira csöndben van a másikhoz képest hogy el is felejtettem.:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23563) Sinisi válasza blattida (#23561) üzenetére


Sinisi
senior tag

Na most néztem, hogy a mélyhűtő ajtajának a hűtőajtóhoz közeli részénél egy jó 10-20 cm-s szakaszon van kb. 1-2mm rés! Dúúúrva! Hiszen ezért volt szükség ilyen sűrű leolvasztásra! Még jó, hogy múltkor rendeltem hűtőhöz biztonsági zárat mert ezzel be tudtam úgy állítani, hogy profin rásimuljon mindenhol a mágnesgumi.

Korábban a felsőrésszel volt ilyen baj (ahhoz rendeltem a biztizárat) de azt szilikonnal meg mekkelekeltem.

(#23564) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.A 9 éves Fagor mosógépem a héten már többször leverte a Fi relét ,de nem minden mosásnál.A szerelő és én sem tudtam kimérni a hibát+a csapágynak is van hangja,valószínűleg alaplappal együtt kéne cserélni.Kiesett a csapatból.Vettem tegnap egy LG,F12b8nda keskeny gépet helyette,ketten vagyunk.Holnap hozzák.Ismeri valaki?köszi,minden tanácsot szívesen fogadok. :R :R :R

(#23565) Sinisi válasza pjen (#23564) üzenetére


Sinisi
senior tag

Erre a konkrétra nem, de olyat ismerek akinél keskeny Lg van helyhiány miatt. Előszőr fenntartással fogadta de a tapasztalat azt mutatja, hogy jó vétel volt. Csendes, teszi a dolgát, szóval nem spóroltak ki belőle semmi olyat amitől hátrányát érezné a keskenységének.

(#23566) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
Ez a Gorenje mikró elég jó árban van. Megbízható a márka, érdemes lenne lecsapni rá?

(#23567) blattida válasza Ádám16 (#23566) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mikrók esetében nem ajánlott a gorenje, így azt mondom, hogy nem érdemes.

pjen
Jónak mondható, ami érdemes tudni róla, hogy nincs csak centrifuga programja, kikapcsolás/áramszünet esetén elfelejt minden beállítást és, bár 6kg max töltetűnek írják, gyakorlatilag annyit nem bír el, maximum 4kg-al terhelhető.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23568) Sinisi válasza blattida (#23567) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azt lehet tudni anélkül, hogy valaki megtapasztalná, hogy mennyi a gyakorlati max töltet? (gondolom az is számít valamennyit, hogy milyen anyagból készült holmval etetjük (pamut/műszál).

(#23569) blattida válasza Sinisi (#23568) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint minél, miben, mosógépben?
Ha igen, akkor nagyjából stimmelni szokott az érték, de a gyakorlatban van sok olyan ruhadarab, textil, ágynemű stb, ami önmagában messze nincs, mondjuk 5 kg tömegű, de akkora, hogy rajta kívül más nem fér be a dobba...

Persze, az anyag is számít, hiszen egy pamut pulóver sokkal több vizet vesz föl, mint egy műszálas. Ezeket viszont mind ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23570) Sinisi válasza blattida (#23569) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, mosógépnél. Ezen mindig vacillálok, hogy vizesen vs. szárazon nézzem, hogy mennyi fér bele (bár vizesen honnan tudnám, hogy mennyit plusz súlyt vesz föl egy ruha). Meghát nem ismerek olyat aki méregetné, saccolgatná a belerakott ruhát. Lehet, hogy túlaggódom ezt a súlytémát de a pamut cuccok sokkal nehezebbek mint a műszálasak és nálunk elég sok pamut dolog van és szeretjük összevárni (lustaság :) ) amíg emberes mennyiség jön össze...

(#23571) blattida válasza Sinisi (#23570) üzenetére


blattida
nagyúr

A megadott max töltetmennyiség mindig szárazon értendő, hiszen nedvesen, vízzel feltöltve sokkal nagyobb tömeg lesz a mosógépben.
Általában a megadott érték egy átlagos teljes töltet száraz tömegének felel meg, arra kell figyelni, hogy a dobban azért szárazon ne szoruljanak a ruhák, mert a víz hatására ugyan összeesnek, viszont a mosás hatékonyságát drasztikusan lerontja, ráadásul lehet, hogy túlterheled, ami majd csak menet közben derül ki (ez utóbbi inkább az olcsóbb gépekre igaz, a prémium gépeket nem lehet így túlterhelni).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23572) Sinisi válasza blattida (#23571) üzenetére


Sinisi
senior tag

7kg-s siemens már nem az alja de nem is mondanám prémiumank. Van erre valami táblázat amin meg lehet nézni, hogy kinyírható-e a gép túlterheléssel? Pl. egy "közepes" rongyszőnyeg, vagy koszfogó szőnyeg azért súlyban biztos, hogy több lesz min 7kg ha megszívja magát. Gondolom ilyesmi még a prémium gépeket is leamortizálja. Vagy azok nem indulnak el ha soknak érzik az adagot? (a mienk nem méricskél, hogy mennyi víz meg ilyesmi, de ilyet egy pl. Lg szokott csinálni, akkor az sem indulna el?)

[ Szerkesztve ]

(#23573) canniball válasza Sinisi (#23570) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy a kolléga is írja; én is (anyagtól függetlenül) annyit szoktam a gépbe tenni amennyi a dobba belefér, persze tömködés nélkül. De gondolom legtöbben így csináljuk, én legalábbis még senkitől sem hallottam hogy mosás előtt méricskélné a ruhák súlyát. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23574) #40553216


#40553216
törölt tag

Ha valakinek kell:
páramentesítő az Aldiban.

(#23575) Sinisi válasza #40553216 (#23574) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mit nem adnék ha ilyenre lenne szükségünk! Itthon kb. állandóan megy a párásító télen...

(#23576) Joezyka válasza Sinisi (#23575) üzenetére


Joezyka
senior tag

ismerős :D
anyósoméknál folyamatosan megy a páramentesítő, mi meg kb nem tudunk már mit csinálni a lakásba, olyan száraz a levegő...
ház vs panel :\

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23577) krx21


krx21
nagyúr

A kis Liebherr hűtőnél ha bekapcsolom a SuperFrost, akkor nem rögtön kéne indulni a kompresszornak?

(#23578) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnél kb. 30 év után megadta magát a Gorenje fagyasztóláda. Kellene új. Mi most az ajánlott márka? Nem kell óriási, de túl kicsi sem. Kinézetre valami ilyesmi ,,fekvő" lenne ideális: [link]
Tehát semmiképpen sem ,,álló".

Lehet a fentinél drágább, jó lenne az Euronics kínálatából, mert az van a településen, ahol élnek. Bár nem tudom mennyi láda lehet kiállítva, gondolom helyigény miatt nem túl sok.

Minden tanácsot örömmel veszek!

Előre is köszönöm!

(#23579) Sinisi válasza krx21 (#23577) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az nem lehet, hogy rögtön indul de egy ideig nem hallod az inverter miat?

(#23580) krx21 válasza Sinisi (#23579) üzenetére


krx21
nagyúr

Az nem. Azért meghallom mindenképpen, pláne ha figyelem...
Idővel bekapcsolt és ment folyamatosan, tehát működik a funkció. A kikapcsolásra visszont rögtön reagált.
Érdekes, hogy a hőmérséklet mérő nem követte a csökkenő hőmérsékletet, mikor az bizony csökkent.
Normál esetben viszont követi. (SuperFrost nélkül)

(#23581) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok esetleg ajánlani elektromos tűzhelyet ami kerámia lapos és legalább légkeveréses sütője van?
Arukeresőn ez a legnépszerűbb és első blikkre megfelel a kívánalmaknak.

Bár a garanciát kevésnek tartom rá... (1év)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23582) Sinisi válasza krx21 (#23580) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát ez valóban érdeke! mármint azt el tudnám képzelni, hogy egy késleltető van ráültetve a superfrost "áramkörre" de azt nem, hogy ekkor nem méri a változó hőmérsékletet. A hőmérő szenzorát csak nem tiltja már le gyorsfagyasztási funkció?!

(#23583) Sinisi válasza TheProb (#23581) üzenetére


Sinisi
senior tag

A Bosc/Siemens páros elég jónak számít e téren.
Az áruk viszont jóval több mint az általad linkelt. Pl

(#23584) #28752640


#28752640
törölt tag

Nem találtam fórumot viszont jó lenne tapasztalat elszívó ventillátorral kapcsolatban.
Apósomnál már beépítettem wc, fürdőszobába(panel), de nekem egy kicsit hangos igaz alap VENTS 3500 ft volt darabja 100as átmérővel.
Most keresgélek de tapasztalat híjján nem ismerem melyik a csendes. Táblázatokat nézegetve pár, max 5 decibel az eltérés ami nekem nem tűnik soknak vagy is kevésnek. Viszont már 125 öst keresek, villanykapcsolóra kötve. Időkapcsolós már nem kell mert ki van építve a vezeték. A lényeg, hogy alapos meló mellett csendes legyen.

Pl itt van egy silenta nevű ami nem tudom miért silenta a maga 31decibelével mikor a többi is majd ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#23585) TheProb válasza Sinisi (#23583) üzenetére


TheProb
veterán

Na igen, jelenleg ez a 80-90 környéke is kínszenvedés lesz kifizetni...
Árban ehhez passzoló alternatíva?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23586) Sinisi válasza TheProb (#23585) üzenetére


Sinisi
senior tag

A gorenje sem mondható rossznak de annak az ára szintén a magasabb kategórai szokott lenni. Azért ki lehet fogni akcióban, egyet-egyet, de általában a méret rovására. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#23587) TheProb válasza Sinisi (#23586) üzenetére


TheProb
veterán

Ja, ez nem tűnik rossznak. Meg pont azért feküdtünk most rá a témára még jobban, mert media-ban 10% van minden nagygépre.

Mire kell amúgy figyelni a választásnál, az igényeken, meg áron túl, persze?
Vannak nem ajánlott márkák? Pl. ez az Amica, Mora milyen minőséget képvisel, sose hallottam még róluk? Zanussival csak a kevés garancia idő a baj?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23588) Voice24


Voice24
őstag

Szárítógépbe való illatosító kendőkkel van valakinek tapasztalata?
Mi vettünk kipróbálásra Lenort és valami DM-est is, de gebedjek meg, én nem érzem a ruhákon utána az illatot. Pedig több esetben is kettő kendő lett beletéve, de hiába. A Lenor kendőnek még szárítás után is jó és viszonylag erős illata van, de ez valahogy nem megy át a ruhákba.
Ha mind ilyen, akkor inkább hanyagolni fogjuk ezt a részét, felesleges pénzkidobás. Mert amúgy a ruhák nagyon puhák és tök szárazak, amióta megvan a gép, a kinyitható szárító a sarokban figyel, és hétvégéken nem kell mindenfelé a száradó ruhákat kerülgetni.

(#23589) Zeki válasza Voice24 (#23588) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell kendő. Öblítő sem. A mosószer finom illata érződik.

(#23590) #94529552 válasza TheProb (#23585) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézd meg itt is, sztem ezek a Gorenjénél jobbak, és + gyári garit lehet hozzá venni.

[ Szerkesztve ]

(#23591) #40553216 válasza TheProb (#23581) üzenetére


#40553216
törölt tag

Electorlux/AEG vonalon azért találsz ilyen áron, Zanussit pedig jóval olcsóbban is.

(#23590) Pumma
Na, lehet, mindig frissíteni kellene hsz elküldése előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23592) Sinisi válasza TheProb (#23587) üzenetére


Sinisi
senior tag

A mora gyakorlatilag a gorenje berkein belüli márka (megbízható).
A zanussi - az elektrolux védőernyője alatt - is megbízhatónak mondható.

Ahogy az előttem szólók is írták, azt nézd, hogy neked (nektek) mi a fontos. Az olcsóbbak szinte mindig megalkuvásosak. pl. kisebb sütőtér. Szerintem a fő különbség az ajánlott márkák terén az, hogy van amelyik nem nagyon dob piacra "fapados" verziót. Pl. a morának vannak egészen olcsó darabjai is, a siemensnek már nem igazán...

(#23593) Sinisi válasza Voice24 (#23588) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mostanában próbáltuk mi is ezt. De nem oldotta meg azt ami miatt rászántuk magunkat. Valamiért az utóbbi időben büdösek a ruhák a száírtást követően. Nem tuodk rájönni, hogy mi okozza a jellegzetes illatot.

A tapasztalat az, hogy érződik a ruhákon, de csak az eredeti problémát részben elfedő jelleggel.
A ruhák (kendő haszálata nélkül is) azért leszenek puhák mert a szárítógép eltávolítja azokat a vízben oldott sókat amik a száradás során kicsapódnak /mosószermaradmványokat, por/szöszöket, amik a mosás után bennemaradnak az anyagban.

(#23594) MaCS_70 válasza Joezyka (#23576) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk mindkettő megy. Van, hogy egyszerre. Mondjuk nem egy helyiségben, de nem is egy szinten...

Az aldis páramentesítő egyébként nagyon jó. Amikor vettük, konkrétan hiánycikk volt, éppen nagy esők után oltunk, és, gondolom, ázott a fél ország. Két hónappal rá, a következő akcióban már plafonig álltak a készletek.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23595) Sinisi válasza w.miki (#22550) üzenetére


Sinisi
senior tag

Erről tudnál egy képet kattintani, hogy hova iktattad be? Illetve egy pár szót a beszerelési eljárásról?

[ Szerkesztve ]

(#23596) #40553216 válasza Sinisi (#23595) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez mindig a kemény és a flexi cső közé megy, ahol tartod a csövet. Felül bedugod a markolatban, alul meg a merev csőbe. Szerintem amúgy nem sok értelme van egy modern porzsáknál. A miénk full buci, tele kutyaszőrrel meg minden mással, de a telítettségjelző még csak meg sem mozdul.

(#23597) Sinisi válasza #40553216 (#23596) üzenetére


Sinisi
senior tag

A szívóerőt mennyire érezhetően csökkenti amikor már "buci" de a telítettségmérő még nem jelez?
Neked is a RO6843 változatdod van?

(#23598) ribarszki válasza Sinisi (#23595) üzenetére


ribarszki
őstag

Saját tapasztalat szerint három probléma van a ciklon rendszerű előszűrővel. (Nekem egy 1600W-os porzsákos Samsungon van. Már csak autóporszívónak használom, de sokáig a lakásban volt)

1, Elég rendesen lecsökkenti a szívóerőt. Ami még nem is lenne gond, ha az a lecsökkent szívóerő konstans megmaradna.

2, Az igaz, hogy a ciklonrendszer révén a kosz jó nagy része az előszűrőbe kerül, de az a finom por ami a porzsák pórusait eltömíti, tovább megy. Így nálam az a helyzet, hogy hiába tök üres a porzsák, tényleg szinte semmi nincs benne, a szívóerő nulla. Porzsák csere, kidobom az üres, de pórusaiban telített porzsákot, megy az új, s 2-3 porszívózásig megint jól szív majd csere. (Mondjuk ez lehet erősen porzsák függő, de Samsung vonalon én nem találtam meg a tutit.)

3, Ez inkább kényelem. Sokszor le kell venni a szűrőt menet közben és a rácsos részét kitakarítani, mert ha megakad egy levél, virág, hajszálcsomó, akkor az összes beszívot port oda kezdi el pakolni. Ilyenkor kézzel le kell szedegetni és folytatni a porzívózást.

Lehet porszívó és porzsák függő a dolog, és biztos van aki szereti, nekem egyáltalán nem jött be.

(#23599) krx21 válasza Sinisi (#23582) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig így történt.. Van egy belső higanyos hőmérőm, mely szerint 2-3fok volt már a hűtőbe... Ment vagy 2 órát folyamatosan, utána én kapcsolatam már ki.
Nem tudom, hogy más hűtőnél mi a koncepció, de itt a hőmérő nem követte...
Amúgy normál esetben 2-9 fok között lehet állítani. Szerinted hova érdemes? Most 7fokon van?
A másik, hogy érdekes, de minden bekapcsolásnál, hangosabb, majd kb. 15másodperc múlva szabályoz vissza... Mintha nem tudná, csak maxon indítani a kompresszort... Lehet ennek is megvan az oka...?

[ Szerkesztve ]

(#23600) Sinisi válasza krx21 (#23599) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ellenkező ötlet hiányában lehet, hogy rákérdeznék a márkaszervíznél a jleneségekre.

Mert akárhogy is agyalok, azt a részét nem értem, hogy miért nem méri a hőt (hideget), talán az elfogadható, (legalább is a régebbi típusoknál is így volt) hogy addig ment a super frost funkció amíg ki nem kapcsolta az ember. Ellenben ha a tiedet lehet "programozni" akkor meg pláne problémás, hogy nem mér e közben.
Az inverteres klímáknál hiába kapcsoljauk "anktartisz" fokozatra akkor is van egy felfutása a max teljesítmény elérésnek (bár nem tudom, hogy a te esetedet össze lehet-e ezzel hasonlítani).

A hűtőben lévő hőmérséklet nem egyenletes, bár manapság vannak már keringető funkcióval rendelkező modellek ami pont az egyenletességet hivatott szolgálni, de a zöldséges rekesz némiképp ekkor is melegebb. Nálunk is a 7 fok van megcélozva (van, hogy nyáron lejebb vesszük).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.