Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Lipton válasza MaCS_70 (#22749) üzenetére


Lipton
őstag

Most egy 4es indukcios van. Ami "tokeletes" lenne az egy ilyen 4es indukcios es mellette egy 2es gaz ugy, hogy az egy az wok egos. Nalunk gaz oda sincs vezetve a konyhaba igy ez kilove, ennyit nem er mar nekem.
Par ev mulva lesz egy kisebb atalakitas, ott majd ket sutot szeretnek a mostani egy helyett. A fozolap marad igy.

Amennyiben most csinalja valaki mar elegge felaras a gaz + komolyabb villany kiepites es a gaz egyeb macerai (legbevezeto peldaul).

A keramias kerdes realisan csak az edenyek miatt lehet mert ezen kivul kizarolag hatranya van csak az indukciossal szemben - szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22752) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Errol esetleg valakinek velemeny, tapasztalat?
[link]

Kulfoldi oldalakon nagyon dicserik, allitolag ez az egyik legjobb air blower.
Suritett levegos flakonok kivaltasara kellene, meg igazabol elonyos, hogy van rajta vacuum cleaner lehetoseg is, szoba/iroasztal letakaritasara es eleg sok fele fej is van, plusz a cso miatt nem annyira merev, konnyebben elerheto minden.

(#22753) canniball válasza birno (#22752) üzenetére


canniball
nagyúr

Ismét gyártják a Rakéta porszívót??! :Y :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22754) KilgoreTrout válasza MaCS_70 (#22749) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Annyi szopás van a gázzal (kéményseprők, gázterv, légbevezetők, stb.), hogy ha egyéb ok miatt nincs rá feltétlenül szükség (pl. azzal fűtesz), akkor elég nagy luxus csak a wok miatt. Jövőre ráadásul tovább szigorítják az ellenőrzéseket is.

Én ki is köttettem most a felújításnál.

[ Szerkesztve ]

(#22755) Atesz 666 válasza KilgoreTrout (#22754) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Annyi szopás van a gázzal (kéményseprők, gázterv, légbevezetők, stb.)"

+1
-És a rezsicsökkentés jóvoltából a fűtőértéke is egy kalap..... még egy sima leves is 2x annyi idő alatt fő meg,de gondolom ez benne van a stb fogalomban?
-Én panelban lakom,de még szerencse,hogy csak a főzésre használjuk,de ha ez így meg tovább lehet én is ki köttetem a pitlibe és veszek valami indukciós tűzhelyet.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22756) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ismét itt. Sajnos elromlott a mikróm ma. (Whirlpool MT 257) Volt benne jó kis crisp funkció, de ahogy látom egy normális crisp-es mikró 50 felett van. :Y
Ha veszek másik mikrót, az igényeimen és a fogyasztáson kívül mire kell figyelnem? Vannak olyan dolgok, amiket hasznos észben tartani a választáskor?

Másik kérdés: valamiért az az infó van a fejemben, hogy a sütőt nem szabad takarítani, csutakolni, főleg nem szivaccsal és egyéb szerekkel. Állítólag a (villany)sütőm öntisztító, de elnézve a belső állapotát ez azért megkérdőjelezhető erősen és azért lenne mit letakarítani az oldaláról. Nem szeretném a nagymama serpenyőjének a példáját követni, hogy az odaégett részek adják meg az étel ízét. :D
Az otthoni praktikákról szóló cikkek nem tudom mennyire hasznosak, használhatóak.
Hogyan és mivel lehet jól és hatékonyan sütőt takarítani?

(#22757) pjen válasza #54715584 (#22756) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne lehetne a sütőt takarítani.Van kis bronz kefe,hideg zsíroldó stb.Mi rendszeresen kitakarítjuk.

(#22758) dh66e válasza #40553216 (#22743) üzenetére


dh66e
veterán

Na az nekünk még nem sikerült. Elhiszem ha nektek már sikerült.

(#22759) Lipton válasza #54715584 (#22756) üzenetére


Lipton
őstag

Mi a mikro baja?

A sutot/mikrot siman mosogatoszeres dorzsivel tisztitom. Nem hagytam elkoszosodni igy ennyi eleg neki. A belso racsok/sinek mennek a mosogatogepbe, a katalitikus panelt meg elmosogatom.

Ontisztito... aha.

[ Szerkesztve ]

(#22760) ribarszki


ribarszki
őstag

Egészségben gazdag, békés új esztendőt a fórum minden tagjának! :C

(#22761) #54715584 válasza pjen (#22757) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, akkor beszerzem a hozzávalókat. :)

(#22759) Lipton A jobb oldalán belül van 2 csavarozott panel, ami nem fémből van, az alsó mögött valami felizzik és közben füstöl. Miközben olyan hangot ad ki, mintha valami lánctalpas menne betonon.
Az ajtó hiába van becsukva úgy jelzi, mintha nyitva lenne, nyitás-csukás után nem jelez problémát. Egyébként ha kinyitom az ajtót az izzó működik.

Délelőtt takarítottam, majd kávét akartam melegíteni. Ilyenkor kitörlöm szárazra és várok kis időt takarítás után, hogy ne legyen probléma. Most volt, lehet én bénáztam el valamit és nem száradt meg rendesen? Vagy befolyt valahová kis nedvesség?

(#22762) balazs1956 válasza birno (#22752) üzenetére


balazs1956
senior tag

Csodálatos Rakéta replika.Most dobtunk ki egy még működő 40 éves darabot.
Megszerezhették...

(#22763) MaCS_70 válasza Atesz 666 (#22755) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gázt állítólag széndioxiddal hígítják, ami gyakorlatilag kimutathatatlan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22764) pjen válasza MaCS_70 (#22763) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,de a széndioxidot tűz oltásra használják,nehezebb mint a levegő.Az emberek megfuladnak benne.

[ Szerkesztve ]

(#22765) blg válasza #54715584 (#22761) üzenetére


blg
senior tag

Csillámlapnak hívják azt a panelt. Nekem is volt ilyen Whirlpool mikróm, cserélték is benne ezt a csillámlapot, de utána megint bekrepált, és akkor lecseréltem Panasonicra. A crisp a Panánál panacrunch fantázianéven fut.

[ Szerkesztve ]

(#22766) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Whirlpool AZA-799 hőszivattyús szárítógépem.A bolyszűrője ami egy sima szivacslap tönkrement.Mivel az eredet nagyon drága azt szeretném kérdezni hogy lehet ezt a szűrőt valami olcsobb szivaccsal vagy bármilyen házi praktikával helyettesíteni?

(#22767) MaCS_70 válasza pjen (#22764) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, és nem is értek hozzá. De érezhetően egyre silányabb a gáz.

Jelenleg gázrózsás főzőlapot használunk, nemrégiben még egyértelmű volt az előnye a villannyal szemben. A villanyos megoldások ugye fejlődtek, a gáz meg gyengébb lett -- hogy mitől, azt csak hallomásból tudhatom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22768) pjen válasza MaCS_70 (#22767) üzenetére


pjen
félisten

Abban,hogy gyengébb lett egyetértek,bár bőszen tagadják. :((

(#22769) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok, troubleshooting. :)

Van egy Hotpoint FF200E kombi hűtőnk, 8-9 éves, no frost.
6,5 évig hibátlanul tette a dolgát, most is a "család szíve csücske", de az önleolvasztójával gondok vannak:
Rendesen jégmentesíti a a hűtő radiátort, alul viszont valamiért nem folyik ki minden/elég víz a kompresszor feletti párologtató tálcába, hanem belefagy az önleeresztő lyukba, ezért 2-3 hetente manuál le kell olvasztani a fagyasztó részét. A fűtőszál jól működik, az időkapcsoló és a bimetál is, a hűtő radiátor szinte teljesen jégmentes mindig. Olvasztáskor rendszeresen öntünk meleg vizet a lyukba, és szépen kifolyik mind a tálcára, nincs eltömődve.
Volt aki azt mondta, ha pakolunk vmit a fagyóba, mindig nézzük meg a leeresztő lyukat, esetleg piszkáljuk meg, hogy ne tudjon befagyni, de ez egy elzárt tér; külön le kell csavarozni a radiátor védő panelt a légáramoltató lyukakkal, lekötni a keringtető ventit, stb. (sajnos már rutinból megy, de így is kétszer 15perc olvasztás előtt-után), csak aztán látjuk a radiátort magát meg a keringtető lyukát.
Túl vagyunk már pár szerelőn (szakszervíz is), de nem vagyunk beljebb semmivel.
Van bármi ötletetek, mi okozza, és hogyan lehetne megoldani a problémát?

Köszi!

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#22770) #40553216 válasza dh66e (#22758) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mármint nem futott ki? Vagy nem sikerült lekaparni? :DDD

(#22764) pjen
De ha jól ég el, eleve szén-dioxid keletkezik. Így ha annyit raknak csak mellé, amennyi a térfogathoz kell, akkor nem lesz több, mintha a gázt égetnék el.
Ráadásul ((#22763) MaCS_70) ellenőrizni sem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#22771) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
100 ezerig milyen mosogatógépet ajánlotok?
Köszi

風林火山

(#22772) pjen válasza #40553216 (#22770) üzenetére


pjen
félisten

Persze,CO2 keletkezik,csak forró co2 ami elmegy a szellőzőn.Igazán én sem értek hozzá,de mondjuk 4 rész gázhoz jönne 1 rész CO2 lehet megsem tudnád gyújtani.+Kérdés,hogy megérné e,hisz a CO2 sem term a fán,de ezek csak teóriák.

(#22773) Shingen válasza Shingen (#22771) üzenetére


Shingen
addikt

Amit még kifelejtettem:
-Szabadon álló legyen
-max.12 terítékes
- persze minél jobb vízfogyasztás és energia osztály

köszi

風林火山

(#22774) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Ha esetleg más is keres beépíthető hűtőt és hozzám hasonlóan csalódott a karácsonyi akciókban:

A mall.hu-n van Whirpool alulfagyasztós beépíthető hűtő 82 ezerért 2 év garival, illetve Elitelektro-nál van akciós Electrolux hűtő 92-ért.

[ Szerkesztve ]

(#22775) #94529552 válasza #54715584 (#22761) üzenetére


#94529552
törölt tag

A kapcsoló miatt érdemes szervizbe vinni, vagy valami kontakt problémája lehet, vagy cserélni kell. A csillámlapot pár hónapja én magam cseréltem a miénkben, ezt te is meg tudod oldani, ha veszel hozzá. Vagy ha amúgy is beviszed a szervizbe akkor ott megoldják ezt is. Én a 27 literes crisp-grilles, 6-ik érzékes WP mikrót kb. 12 éve 55k körül vettem, ahhoz képest nem rossz ár ha most is annyiért lehet ilyesmit venni.

[ Szerkesztve ]

(#22776) Atesz 666 válasza pjen (#22768) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Abban,hogy gyengébb lett egyetértek,bár bőszen tagadják." :((

-Szerintem akik ezt tagadják,azok vagy nagyon ritkán főznek gázzal,vagy inkább fűtésre használják..? :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22777) pjen válasza Atesz 666 (#22776) üzenetére


pjen
félisten

Hétvégén lehet jól látni,mikor sokan főznek egyszerre.A gáz ég,a rántott hús nem sül.

[ Szerkesztve ]

(#22778) Atesz 666 válasza pjen (#22777) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Pontosan. :K :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22779) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Azt tudja valaki hogy a mosogatógép mosópor adagolójába belekövesedett mosóport mivel lehet lerobbantani a műanyag tartóról?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#22780) Csabroncka válasza Geripapa (#22779) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

citromsav

"in medias res"

(#22781) ALI_G


ALI_G
veterán

cata páraelszívók milyen minőséget képviselnek?

(#22782) dh66e válasza ALI_G (#22781) üzenetére


dh66e
veterán

Merem ajánlani akár beépített akár kürtős kivitel.

(#22783) Geripapa válasza Csabroncka (#22780) üzenetére


Geripapa
aktív tag

És hogy kell hasznlni? Csak rászorom és várok vagy áztatom?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#22784) pjen válasza Geripapa (#22783) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni finis mosogató gép tisztítót.Egy próbát szerintem megér.Bele teszed lefuttatsz egy progit és kész.Én 1-2 havonta használok egyet és ragyog a gép.

(#22785) Atesz 666 válasza Geripapa (#22783) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

.Szerintem meleg vízbe adagolj citromsavat(folyékonyat vagy port) belerakod a mosószer adagolót egy keveset kb 20 percet vársz,aztán meg lehet próbálni egy szivacs durvábbik részével dörzsölni.
-Folytatásként nem kell megvárni míg belekövesedik a mosószer.
-Én pld minden mosás után kiszoktam venni és kimosom, azon a kb 1 percen nem múlik semmi. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22786) ALI_G válasza dh66e (#22782) üzenetére


ALI_G
veterán

:R

(#22787) pjen válasza Geripapa (#22779) üzenetére


pjen
félisten

mosó port Teszel a mosogató gépbe?Vagy mosógép?

(#22788) Geripapa válasza pjen (#22787) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Dehogy, szó sincs mosogatógépről, csak rosszul irtam.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#22789) Csabroncka válasza Geripapa (#22788) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem mindegy, miről beszélünk!

De egyébként 3-4 evőkanál citromsav 1 liter vízhez. Egy vödörbe áztasd be -ha nagyon makacs- napok is kellenek a cucc leszedéséhez.

Ha bátrabb vagy akkor vegyél háztartási sósavat, csinálj belőle 10%-osat (savat öntsed a vízhez) és hagyd benne fél napig. Elég nehezen lehet leszedni a műanyag felületen megtapadt foszfátos-kálciumos-karbonátos jó ég tudja mit.......

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22790) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Egyre közelebb van a szárítógép vásárlási projekt, a párom is belement abba, hogy - hely hiányában - egymásra legyen téve a két gép. Azt kérdezném, hogy mennyire sarkított a gyártók ajánlása az összeépítő keretekkel kapcsolatban? A mosógépünk whirlpool avo/ic 81400. Nézegettem direkt whirlpool kereteket, mindegyikhez más típusokat ír, amikkel használhatók. Ennyire nem egyforma két mosógép vagy szárítógép alja és teteje? Mert az én parasztlogikám szerint alul mindnek van négy lába, felül meg egy sík teje, kis peremmel.
Tehát az szentírás, amikor konkrét típusokat írnak rá, és ha nincs köztük az enyém, akkor felejtsem inkább el? Az univerzális keretek mennyire megbízhatók?

(#22791) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok,

Végre elvitték a fos beko-t, így kellene helyette valami más mosógép. Már annyira tanácstalan vagyok, hogy hihetetlen. Egyik fórumon agyon dicsérnek egy adott márkát máshol meg porig alázzák. 2016-17-et írunk aztán nem merek egyikre se rábólintani, hogy na ez jó lesz legalább pár évig és nem fog a második napon folyni belőle a víz... persze alulról a földre

Kritériumok adottak még mindig: max 80k, 6kg, 1000 rpm legalább, elöltöltős mert a teteje nálam polc a fürdőben. Hetente egyszer van kb használva de akkor azért tele lenne. Egy timer nem lenne rossz, hogy tudjam meddig mos egy program de ha nincs rajta ám legyen.

Indesitről azt olvasom rozsdásodik, whirlpool olcsón javítható elvileg de szintén bajos, gorenje passz, de arról is olvastam már elég sok rosszat. Samsungot használtam olasz apartmanban ott bejött, lg, bosch és ezek a prémiumabb márkák meg már kereten kívül vannak nagyrészt. Electrolux meg az 1 év garival nem valami bíztató.

(#22792) Voice24 válasza Voice24 (#22790) üzenetére


Voice24
őstag

Mondhatni, a hagyomány szerint, ha felteszek egy kérdést egy fórumban, az a fórum általában azonnali hatállyal behal... ;]
A kérdésem mellé egy kis friss történés: megvettük a gépet (whirlpool hdlx 70310) egy Euronics üzletben, 20 havi 0% thm-es hitelre. Én rákérdeztem a whirlpool 2+2 éves garanciájára, mire az eladó bizonygatta, hogy az december 31-ig tartott (én is így tudtam). Ezért sikeresen rábeszélt a 2+3 év kiterjesztett biztosításos dologra +15999-ért. Na, ez mind szép és jó lenne, de hazaérve ránéztem a honlapjukra, és ott bizony erre a biztosításra csak 10.499-ft-ot írnak (első döbbenet). És mivel pl. az edigitalnál most is 4 év garanciát írnak minden whirlpool nagygépre, nem hagyott nyugodni a dolog. Elkezdtem beregisztrálni a terméket a whirlpool honlapon, erre mit látok: a termékhez elérhető promóciók: 2+2 év garancia és 5 év gari a motorra.
Ami furcsa, hogy rákattintva a promócióra, ott egyértelműen 2016. 12. 31-ig történt vásárlást ír, de miután befejeztem a regisztrálást, a visszaigazoláson feketén-fehéren ott virít a 2+2 év gari, felette pedig a leírás, hogy mivel 2016. április akármi és 2017. január 15. között vásároltam, jogosult vagyok erre a dologra.

Na most ilyenkor mi van? Szándékosan vagy nem, de át lettem verve a garanciát illetően, ergo jogtalanul vetettek meg velem egy terméket, egy olyan biztosítást, aminek a nagyobb részére gyári garancia is van (mint kiderült). Másrészt nem is azt az összeget kérték el érte, ami a honlapjukon is fel van tüntetve, hanem jóval többet. Ami még megkavarja a dolgot, hogy a biztosítás díját is belevettük a hitelösszegbe.

De emellett áll a kérdésem az összeépítő keretekre is.

(#22793) Dluinet válasza Voice24 (#22792) üzenetére


Dluinet
nagyúr

panaszkönyv

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22794) Zeki válasza estikornel (#22791) üzenetére


Zeki
nagyúr

80... az is az az összeg, hogy ha kifogod jó, ha nem, akkor szidod. Mert valszeg senki sem adná a fél karját, hogy ha megveszed x mosógépet, az nálad tutira évekig hiba nélkül megy. Fogyasztói társadalom van, meg egy halom beszállító, meg mindenen spórolás ami beépítésre kerül.
Olyat vegyél amire van hosszú garancia. Gyárilag.

Esetleg itt ez a Panasonic, 5 év gyári garancia.

[ Szerkesztve ]

(#22795) Geripapa válasza Voice24 (#22792) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Fogyasztóvédelem,... ha ráérsz és kedved is van a dologhoz :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#22796) Zeki válasza Zeki (#22794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bár ez egy 2010-es hsz máshonnan, de jól mutatja a minőségre meg tartósságra törekvést mosógépfronton is:
2 éves candy gépen a tengely elnyalta a MŰANYAG szíjtárcsa ricnijét, 5. hete várunk az alkatrészre, már csak szeptemberben lesz meg, mert a taljánok elmennek (nem oda, ahova gondolom) nyaralni! :(

(#22797) YAS-dude válasza Geripapa (#22795) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vagy esetleg felkeresni a kereskedőt és felvilágosítani az alkalmazottjuk "tévedéséről", hátha sűrű elnézéskérés közepette intézkednek.

(#22798) ALI_G válasza estikornel (#22791) üzenetére


ALI_G
veterán

LG inverter direct drive. 4 éve vettük 80k környékén, 7kg-ot tud mosni, 1200 rpm, ügyes. A szomszéd szobában megy és tudok mellette aludni. :) 10 év gari a motorra. Egyszer se volt baja. Olcsobbat.hu-n van pár 80-90 között (csak azért mondom, mert jó a keresője), szerintem argepen meg találsz 80-ért valamelyik LG DD-t. Január szoktak komolyabb akciók lenni netshopokban, de ha most nincs otthon mosógép, akkor én argep-ről kiválasztanám a legolcsóbbat, ahol gyári garit adnak.
pl ez?
Ahogy hallottam még motor nem ment tönkre ezekben. Inkább elektronika, egy gomb és társai adják be a kulcsot, de ezek lehetnek kiragadott példák. A jókról keveset hallani.

Érdemes elgondolkozni olyan lakásbiztosításon, amiben van +pár év biztosítás a háztartási nagygépekre. Van olyan ami 7 évig biztosít.

panasonic 5 év gyári garival se rossz vétel. Családban még egy aeg 45 cm-es van, annak a borítása egy fostalicska. Rozsdásodik 150k-ért (!), de amúgy teszi a dolgát :D

[ Szerkesztve ]

(#22799) dh66e válasza estikornel (#22791) üzenetére


dh66e
veterán

Vissza kell menni az üzletbe és kérni kell a főnököt.Sőt a kellemetlenségért amit okoztak meg is büntethet valamennyi utalvánnyal.Ne hagyd magad.(ha kekeckednek vagy leráznak akkor jön a fogyasztóvédelem megemlítése...ez nekik is többletmunka.

(#22800) Voice24


Voice24
őstag

Köszönöm a tippeket, mindenképpen lesz egy csörte az üzlettel.

Az összeépítő kerettel kapcsolatban esetleg valaki?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.