Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Zeki válasza Sinisi (#23100) üzenetére


Zeki
nagyúr

Daikin MC707 és évek óta. Szükségből.
Nyáron a pollenek, télen a füst miatt. Jó is falun lakni, olyan csodásan tiszta a levegő.
Meg vagyok vele elégedve. Havonta szétkapom, elmosom.

(#23102) Met válasza Met (#23018) üzenetére


Met
nagyúr

Itt a gép, éppen az első tisztító mosás megy rajta.
Hát, szokni kell a hangjait, leginkább hogy mosás közben nincs motorhang, meg centrifugáláskor az ufó hangot :)
Kíváncsi leszek ruhával töltve mennyire lesz hangos.
Kiszóltam barátnőmnek a konyhába, hogy leállt a gép? Kérdezi miért, mondom mert nem hallani :)
De lényegesen halkabb a korábbihoz képest.
Az LG oldalán (is) A++ van írva, viszont a gépre A+++.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23103) #40553216 válasza Sinisi (#23097) üzenetére


#40553216
törölt tag

Na, de egy jó porszívóval, ami nem okádja vissza, összeszeded.

(#23104) Sinisi válasza Zeki (#23099) üzenetére


Sinisi
senior tag

Erre gondoltam, hogy a por leeisk a levegőből. A légszűrő nem ezen az elven működik, mármint az ionizáló része?

"Hogyan tisztítják a negatív ionok a levegőt?

Valójában a levegőben található minden részecske pozitív töltéssel rendelkezik, a negatív ionok pedig negatív töltéssel rendelkeznek. Ezért a negatív ionok és a részecskék mágnesesen vonzzák egymást. Amikor elegendő koncentrációjú negatív ion van a levegőben, nagy számban fognak vonzódni a szállongó részecskékhez. Ezáltal a részecske túl súlyos lesz ahhoz, hogy a levegőben maradhasson. Ennek eredményeképpen a részecske leesik a levegőből, így nem kerülhet belégzés útján a légszőszervi rendszerbe, ahol légzési és egészségügyi problémákat okozhatna"

(#23105) Sinisi válasza Zeki (#23101) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szűrőt (azt a hajtogatott fajtát) mennyi időnként kell cserélni benne?
Illetve a többit nem is kell cserélgetni ha a moshatót havonta eltakarítod?
Milyen fajtád van VM; S; L?
Mekkora légtérben használod?
Hangja éjszaka viselhető? vagy érdemes kirakni a folyosóra?
Esetleg valami jótanács amit menet közben tapasztalát ki?

(bocs, hogy ennyi kérdést neked szegezek de még nincs abszolult tapasztalatom és csak airwolfos ismerősök vannak, de az vajmi keveset ér allergia esetén)

(#23106) w.miki válasza Zeki (#23101) üzenetére


w.miki
veterán

Hogy használod? 1 szobában? Mik a tapasztalataid? Mennyire érezni a hatását?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23107) Zeki válasza Sinisi (#23104) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írnak ilyet is, meg olyat is, hogy az már a levegőben csírátlanít.
Az biztos hogy a földre nem hullik, mert ugye a légtisztító kavarja a levegőt, és szépen átszűri magán.

(#23108) Sinisi válasza Met (#23102) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az Lg mosógép nagyon halk tud lenni! :K
Engem is megigézett, úgyhogy eddig kitartottam siemens mellett de igen nagy esélyel méltó vetélytárs tud lennni!
Bár az a zenélés amikor lejár... kár , hogy nem lehet szerkeszteni vagy cserélni, mint a csengőhangot (hajnal 6-kor megörvendeztetném a szomszédokat egy gyenge rammstein számmal, ha már a centrizésre nem ébrednek fel)

(#23109) estikornel válasza Met (#23102) üzenetére


estikornel
tag

Heló!

A kijelző mit mutat a gépen? Én emiatt mondtam le a +1 kg-ról és vettem egy másikat amin nagyobb kijelző van, tehát teljesen más típusú LG. Nekem valamiért szükséges a visszaszámláló, igaz eddig mindig más volt a ruha mennyisége ezért mindig más időt mutatott.

(#23110) Sinisi válasza Met (#23102) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azt táblázatban meg tudod nézni ha érdekel, hogy A++ vagy A+++ ténylegesen. A hátoldalán írja a W-ot

(#23111) Met válasza estikornel (#23109) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs kijelzője.

Sinisi Végül is mindegy, közben néztem az LG oldalán fent 2+-t ír, lejjebb 3-at.
Most ruha pörög benne, abból is csak azt hallani ahogy bele csapódik a vízbe.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23112) Sinisi válasza Met (#23111) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem is, mert egy 7kg-s Lg mosógép ennyiért jó vétel! függetlenül attól, hogy ++ vagy +++-os

(#23113) Met válasza Sinisi (#23112) üzenetére


Met
nagyúr

Lement az első mosás. 30 perces program, 40 fok 1200-es centrivel.
kb. 50 perc volt, még mindig halk, örülünk :)
Amikor kicsomagolták be akartam nézni az aljába hogy az üst egyben van-e. Nem sikerült mert le van zárva :DDD De nem folyt víz, úgy hogy úgy néz ki rendben van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23114) Sinisi válasza Met (#23113) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen ezeket jól összerakják, gyerekkoroból, egy szocibeli hajdú felültöltősnél fordult bele a ruha a dob mögé... gondoltam egy nagyot, hogy majd szétszedem én de, mikor megláttam, hogy mennyi csavar fogja össze, már jobbnak láttam neki sem kezdeni...

Jó az ha extrahalk az ember mosógépe! pl. nem sérted meg a házirendet ha éjfélkor állsz neki s.o.s-ben mosni (már ha társasházban laktok :) )

(#23115) krx21 válasza Zeki (#23101) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy ilyen szűrő elhelyezése nem mindegy milyen... Jól sejtem?
Szerintem nem egyszerű. Lehet le tenni csak úgy, oda, ahol hely van. De megtervezni, hogy hova, milyen légfolyosó van a szobában? Hol lép be a levegő és vele együtt a por.
Te hogy csináltad, volt valami koncepció? Mik a tapasztalatok?

(#23116) Zeki válasza krx21 (#23115) üzenetére


Zeki
nagyúr

??
Berakom a szoba egyik felébe, hogy a másik felébe fújjon, rácsukom az ajtót, és slussz. Átkeveri a levegőt.
Nem kell itt semmit sem túlbonyolítani.

(#23117) Sinisi válasza Zeki (#23116) üzenetére


Sinisi
senior tag

Menyi idő kell neki, hogy "megtisztítson" egy szobát?
Éjszaka szoktad használni abban a helyiségben ahol alszol? (nem hangos,lehet mellette aludni?)

(#23118) krx21 válasza Zeki (#23116) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam például állandóan van egy vákuum a lakásban... A Fürdőszobában van egy központi légszivattyú, onnan távozik a legevő, ami bármilyen nyilláson keresztül automatikusan pótoldik, ugye. Tehát állandóan van egy légcserélődés. Szerintem ilyen esetben nem mindegy hova teszem, mert az ideális az lenne, ha a légcsatorna útjába lenne ahol a legtöbb levegő áramlik, hogy mindig a belépő friss levegőt szűrje.
De te is kipróbálhatod, szerintem nem mindenhol ugyan annyi szennyeződést szed össze...
Elvileg ott van a legjobb helye ahol a legtöbb port szedi össze.
Nekem régen légmosóim voltak...

[ Szerkesztve ]

(#23119) Zeki válasza krx21 (#23118) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te nem láttál ilyen Daikin légtisztítót belülről, különben nem mondanád, hogy nézzem melyik szobában mennyi port szed össze.
Nálunk nincs vákuum. Így nem is jön be kintről úgy a hideg füstös szar levegő.
Minden nap fel van porszívózva a lakás, van ruhaszárítógép, így a ruhák sem bent száradnak.
Leginkább a huzatolás után bejövő kinti levegőt kell csak normálissá varázsolni.

(#23120) Sinisi válasza krx21 (#23118) üzenetére


Sinisi
senior tag

Légmosó pl. az airwolf?
Mert azt próbáltuk mi is de nem igazán vált be.

Ha légfolyolsóba rakok egy légszűrőt akkor ugyan több port szedhet ki a levegőből de a tisztított levegő ki is szippantódik nem? (lehet, hogy tévedek mert csak megpróbáltam elképzelni vizuálisan, hogy hogy áramlik a levegő)

(#23121) Zeki válasza Sinisi (#23120) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#23122) Sinisi válasza Zeki (#23121) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha jól látom akkor nem is kell mindegyik szűrőjét cserélni, de ahogy írtad havonta a moshatót el kell takarítani.

Mióta van meg, és napi szinten kb. mennyit megy? (egy ilyen készülék strapabírására / élettartamára vagyok kíváncsi).

[ Szerkesztve ]

(#23123) Zeki válasza Sinisi (#23122) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy 3 éve. Vagy több.
A hajtogatott szűrő cserés félévente.

(#23124) sanzi89


sanzi89
addikt

Van valakinek esetleg konkrét infója arról, hogy most a Zanussi és Electrolux gépek között mi a különbség? Szeretnénk venni egy alap fagyasztószekrényt, és két típust néztünk ki:

ZANUSSI ZFU19400WA
ELECTROLUX EUF 1900 AOW

Paramétereiben, kinézetében kísértetiesen hasonló a kettő, a Zanussit választanánk, de ha esetleg van konkrét érv az Electrolux mellett, akkor rábeszélhető vagyok. Vagy ebben az árkategóriában ha van valakinek jobb ajánlata, az is jöhet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23125) krx21 válasza Sinisi (#23120) üzenetére


krx21
nagyúr

Annál azért nekem komolyabb volt...

(#23126) Sinisi válasza krx21 (#23125) üzenetére


Sinisi
senior tag

Milyened volt és milyen a tapasztalatod vele?

(#23127) krx21 válasza Sinisi (#23126) üzenetére


krx21
nagyúr

Venta légmosóim voltak.. 2 db. Lehett érezni kevesebb volt a por... Aztán meguntam... Vízkövesedett és drága volt hozzá az a plusz löty amit hozzá kellett adni a vízhez...

(#23128) krx21 válasza Zeki (#23119) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden nap kell porszívózni ilyen gép mellett is? Hogyhogy?

(#23129) w.miki válasza Zeki (#23123) üzenetére


w.miki
veterán

Szóval azt mondod: -jó?
-Kicsit bővebben? -Nem jó :(
Előtte milyen volt? Amíg nem volt? Mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23130) Zeki válasza krx21 (#23128) üzenetére


Zeki
nagyúr

padlófűtés, parketta, 3 gyerek.
Ezért.

w.miki

kisebb tudású LUX, Philips volt.
Ez halk, nagy, jól szűri a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#23131) Sinisi válasza krx21 (#23127) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen ez valóban komolyabb! Az airwolfhoz is kell drága löttyöt adagolni (szerintem minden vízes szűrőhöz kell), de a felépítéséből nézve a tied hatékonyabbnak tűnik.

(#23132) krx21 válasza Sinisi (#23131) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó kis gép volt... Olyan 3 évig használtam őket, aztán eladtam..
De majd valami hatékony légtisztítót majd még szeretnék...

(#23133) ribarszki válasza sanzi89 (#23124) üzenetére


ribarszki
őstag

Sok különbség lehet. Pl ott a kompresszor, ajtónyitó, stb..

Mi vettünk egy Zanussi hűtőt, mellette van egy AEG fagyasztószekrény. Egyik sincs 1 éves. Bizony komoly minőségi különbségek vannak. A Zanussi ajtónyitója (ami az általad linkelt gépen is van) egy nagy szar. Egy 5ft-os műanyag, aminél azt érzem bármikor kettétörhet. Kicseréltem az AEG nyitójára. Az AEG-né a csavarok szépen le voltak kezelve korróziágátló, gumis anyaggal, a Zanussinál csak simán behajtava és még sok apróság. Ha teheted az Electroluxot vedd, mert a Zanussi eddig csalódás..

(#23134) Sinisi válasza krx21 (#23132) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én is azért érdeklődöm a kollégánál ilyen hevesen mert aktuális a téma nálam is kb. folyamatosan.
De mindig odajutok, hogy nem tudom elképzelni, hogy egy kisebb berendezés rendesen lenne képes lerendzni a lakás légterét. Kettőt meg neszívesen vennék mert az duplaköltség (szűrőkben is).

(#23135) w.miki válasza Zeki (#23130) üzenetére


w.miki
veterán

A többi rosszul szűri?
A jó szűrés miben nyilvánul meg, a gyakorlatban? Mit ÉRZÉKELSZ?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23136) Zeki válasza w.miki (#23135) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyáron nem prüszköltek a lakásban a család allergiás tagja. Ennek nagyobb a belső felülete is, tehát nagyobb részen szűr, plusz többféle szűrő van benne. Most hogy influenzás vagyok, folyamat megy a nappaliban, mert mindenki jobbára ott van.
Ez jól láthatóan minőségibb darab. Osaka Japán a gyártás helye.

(#23137) Sinisi válasza Zeki (#23136) üzenetére


Sinisi
senior tag

A panasonic is japán de hallottuk, hogy klímában állítólag nem olyan jó mint pl. egy LG.

A légtisztítót mi is az enyhe időszakra szeretnénk főleg haszálni allergia miatt. De ha már lesz és bírja akkor miért ne menjen egész nap, ezért kérdeztem, hogy milyen időköznként kell cserélni a szűrőket. (gondolom a használat mértétől is függ ez).

[ Szerkesztve ]

(#23138) Zeki válasza Sinisi (#23137) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki szerint az LG jobb klíma mint a Panasonic, az hazudik.
12 éve vagyok aktív olvasója az index klímás topikjának, 2 cégvezetőt is személyesen ismerek a fórum által.
Szóval ebben nem lehet megvezetni.

Nem csak attól függ a csere hogy mennyit használod, hanem hogy hol.
Itt a poros Alföldön ahol a szomszédok minden szart eltüzelnek, igen hamar koszolódik.

[ Szerkesztve ]

(#23139) Sinisi válasza Zeki (#23138) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát pedig mi is alföldiek vagyunk és akkor így földieknek mondhatjuk magunkat :) ...
Ezek szerint zsebbenyúlós dolog lesz ez az pollenmentesítési projekt.

Nálatok egy évre átlagban mennyibe jön ki a szűrőcserész rész?

(#23140) Zeki válasza Sinisi (#23139) üzenetére


Zeki
nagyúr

6 lap van egy csomagban, évente 2 lap. De volt már hogy 3 lap ment el. Tizenvalahányezer Ft egy csomag.

Így tud kinézni, vagy feketébb is néhány hónap után

[ Szerkesztve ]

(#23141) Sinisi válasza Zeki (#23140) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ennyit kell összesen költeni szűrőkre?!

(#23142) Zeki válasza Sinisi (#23141) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van még bio antitest szűrő is. Ára passz. Talán 10 körül van az is.

(#23143) Sinisi válasza Zeki (#23142) üzenetére


Sinisi
senior tag

Évente kell cserélni?

(#23144) Zeki válasza Sinisi (#23143) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.

(#23145) Sinisi válasza Zeki (#23144) üzenetére


Sinisi
senior tag

Rendben! köszönet az infókért! :R

(#23146) Mate válasza Sinisi (#23097) üzenetére


Mate
nagyúr

1 gép valószínűleg nem lenne elég, pont amiatt, amit írtál. A lakás elrendezése miatt nem lenne hatékony. Ráadásul a központi elszívó által keltet huzattal is nehezen venné fel a versenyt.

(#23147) MaCS_70 válasza sanzi89 (#23124) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szerelőm szerint a Zanussi és az Electrolux gyakorlatilag azonos minőség, csak az Electrolux drágább.
Én nagyot csalódtam az Electroluxban, a Zanussival nincsenek ennyire friss tapasztalataim.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23148) #94529552 válasza MaCS_70 (#23147) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az Elux-ban ugyanaz a tartalom mint a Zanussinál, csak sokkal tetszetősebb és praktikusabb kivitelben.

(#23149) Sinisi válasza MaCS_70 (#23147) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez egy kicsit olyan is, hogy ki miben hisz. Milyen tapasztalati voltak, vagy miben érdekelt anyagilag. Persze ettől a jó minőség ezzel egybe eshet. Pl. a nálunk a hűtőszerelő azt mondta, hogy kb. mindegy mit de whirpoolt ne...

(#23150) sanzi89 válasza #94529552 (#23148) üzenetére


sanzi89
addikt

A helyi MM-ben meg lehetett nézni a két kérdéses gépet. A fiókok pl. konkrétan ugyan azok voltak a két fagyasztóban, a visszajelző ledek is ugyanolyanok voltak, a hőfok szabályozó tekerentyű is 100%-ban ugyan az. Különbség kb, annyi volt, hogy az Electrolux-nál legfelül is fiók van, míg a Zanussi felül csak egy kinyitható ajtó.

Inkább ilyenekre gondoltam, hogy jobb kompresszor, esetleg elektronika, stb. Amúgy a sima hűtőnk is Zanussi, évek óta megvan és semmi gond nincs vele.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.