Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Csabroncka válasza drmazsi (#22050) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Útmutató >>

Valamilyen Bosch-t

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22052) #94529552 válasza drmazsi (#22050) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vannak tippek és vélemények, ha kicsit visszaolvasnál. Tartályost nem sokan ajánlanak a hátrányai miatt, nekem volt, de többet nem lesz :N . Az a technológia egyelőre átverésnek tűnik nekem, a jó(nem papír, hanem mikroszálas) porzsák szerepét drága szűrőkkel próbálják megoldani.

(#22053) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Páromnak szeretnék venni egy Konyhai robotgépet:

Ezt a kettőt néztem ki:

Bosch mum54420

Sencor Stm44rd

Ezekről valaki tud valami véleményt mondani?

A Sencor most akcióban lesz az auchanban 45.ért.

Melyiket érné meg megvenni?

Leginkább tészta dagasztás funkciója lenne használva.,ha ez a kettő nem jó akkor esetleg tudnátok ajánlani valami másikat kb 60ig?

Köszi!

(#22054) pjen válasza soultrapp (#22053) üzenetére


pjen
félisten

A sencort nem ismerem,de a Bosch jó.

(#22055) PhoenixSzG válasza pjen (#22054) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Fut most egy promóció is a Bosch-nál - ajándék tartozék MUM gépekhez.

(#22056) attiati válasza w.miki (#22049) üzenetére


attiati
veterán

Be nem rendelném ezeket az alis kacatokat.
Jmron gondolom az Omron utánzata akar lenni. Orvostechnikai eszköz kínai utánzata. Soha :)

Ha szétment az orrnyálkahártyád a spray miatt, akkor előbb utóbb el kell hagynod.
Orrsövényferdülésnek is vannak fokozatai, ezt a dokid tudja. Ahogy azt is, hogy van e orrpolip, vagy orrkagyló duzzanat? Okozza e allergia a duzzanatot? Vagy már a spray miatt állandósult?
Száraz e a nyálkahártya? Tengervizes orrspray segít, vagy rosszabbít? (szárazon biztos rosszabbít). Vazelinnel filmréteg képzés segít e? (ha igen, akkor külső inger irritálja a hártyát). Van e ismert allergia? Légzésgyakorlat vagy meditáció közben elmúlik e az orrdugulás? Időszakos, vagy állandó? Sajnos csomó mindent ki kell figyelni, tapasztalni otthon.
Nyilván ahány dokihoz, vagy kezelésre mész, mindegyik fog találni a saját szakterületéhez kapcsolódó problémát és gyógyszerrel / műtétjavaslattal fogsz kijönni mindenhonnan, hacsak nem egyértelműen kizárható a kapcsolat.

(#22057) PofaJenö válasza soultrapp (#22053) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Sencor japán márka csehek szerelik össze,
Mobilról nem tudok linket küldeni,
http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorakoztato-keszulekek__382947-milyen-marka-a-sencor__oldal-1

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#22058) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

Páraelszívót szeretnénk venni egy 40 nm-es amerikai konyhába. Feltétel, hogy kürtős, lapos kivitel legyen.
Electroluxnak a EFB90680BX, AEG-nek a X99384MD02 tipusai tetszenek és szerintem teljesítményük is elegendő, de 230k-ba kerül, ami rablás. Tudtok ajánlani valamit kb fele ennyiért? :)
Whirpool mennyire jó mostanában?

(#22059) Csabroncka válasza ALI_G (#22058) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Fölös annyira drágát venni, mert a 70 % design az árnak. Szóval ha jó a kivezetés akkor >300m3/h órás paraméter mellett no para. A másik a hang - szagelszívó mellett értelmesen TV-t nézni nem lehet egybenyitott térnél :( .
Nekem ha visszanézed igen faramuci módon kellet megoldanom a csövezést, de még így is jelentősen csökkent az illat, pára, hő ami a főzés/sütés közben jön. Válaszd azt amelyik jobban tetszik, vagy több garit adnak.
A szagelszívókat egyetlen egy dolog gyilkolhatja meg, az pedig a tekercsre kicsapódó hideg zsírpára, ezért szüleimnél és a sajátomba is annak ellenére teszek szénszűrőt a motor elé, hogy külső kivezetéses.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22060) #94529552 válasza PofaJenö (#22057) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem így van, hanem a Sencor jelenleg egy cseh kereskedő/ bérgyártató cég, ami Kínából szerzi be a termékei nagy részét, de a tévéket például a török vestel gyártja nekik.

(#22061) #40553216 válasza PofaJenö (#22057) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egész pontosan cseh cég. Már ha abból indulunk ki, hogy csak a cseh(és a szlovák) Wikipédián említik a céget. Japánból indult, de a ’90-es években a saját oldaluk szerint „in the 1990s, SENCOR became a European company. It is managed from Europe”. Nyilván egyszerűen megvették a már semmit sem érő márkanevet. Ahogy az Orion nevet is valami szingapúri vagy milyen cég. És gyártanak mindenféle elektromos szart.

(#22062) pjen válasza Csabroncka (#22059) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vagy 20éve megy a külső kivezetéses,2 hétig volt benne szűrő egy kéményseprő miatt.Akkor inkább ablakot nyitok.A tekercseknek nem tudom mért ártana a pára,max a csapágyaknak.Főleg mert úgy is van tervezve,hogy átmegy rajta a zsiros gőz.

[ Szerkesztve ]

(#22063) margithid válasza #40553216 (#22061) üzenetére


margithid
veterán

Nekünk vizforralónk van sencor, pár éve hazsnáljuk, napi szinten sokszor, eddig nincs rá panasz, de azért drágább cuccoknál én ismertebb márkát vennék.

(#22064) canniball válasza pjen (#22062) üzenetére


canniball
nagyúr

A kéményseprő miatt?? Hogyhogy?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22065) pjen válasza canniball (#22064) üzenetére


pjen
félisten

Egy térben van az átfolyós gáz vízmelegítővel,kitalálta,hogy nem lehet kivezetéses.Azóta egynek sem volt baja vele.

(#22066) YAS-dude válasza pjen (#22065) üzenetére


YAS-dude
őstag

Elvileg reteszelni kéne, hogy egyszerre csak a gáz, vagy csak az elszívó mehet, különben az elszívó visszahúzza az égésterméket a kéményből a lakásba. És az egészségtelen...

(#22067) AthlonXP válasza margithid (#22031) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nekünk elöltöltős van Whirpool AWOD45140.
Sokan szidják ezt a márkát, sőt az idei német megbízhatósági tesztben, egyenesen az egyik legkevésbé megbízható márkának mondták..
Nekünk már vagy 4-5 éve van meg, azóta is hibátlan, bár kicsit az alsó részén már rozsdás a lemez, de hát ugye nálunk a fürdőszobában van, ott meg kap párát rendesen.

(#22033) w.miki Electrolux Ultraperformer Pont ilyen kék színben van nekünk is. Hibátlanul teszi a dolgát, csendes, nagy szívóerő ( 2100 W ), a legkisebb fokozaton is felszedi a szőnyeget, linóleumot, stb. Hepa szűrős ( H12 vagy H13, bármelyik jó bele ), nagy méretű portartálya van.

(#22068) ribarszki válasza AthlonXP (#22067) üzenetére


ribarszki
őstag

A 2100w nem a szivoteljesitmeny, hanem a motor teljesítménye. Ilyet pedig már nem kapni a szabályozás miatt. A 12-es szűrési osztály nem Hepa hanem csak Epa. E12. Ettől függetlenül tök jó porszívó, csak a pontosság kedvéért irtam.

[ Szerkesztve ]

(#22069) #94529552 válasza pjen (#22062) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem árthat neki, mert zárt csapágyak vannak abban, mint ahogy a porszívókban is.
AthlonXP: Az Indesit, és Whirlpool mosógépek valamiért jobban hajlamosak rozsdásodni, de így a tiéd már nem hibátlan. Nagyon sok helyen van a mosogép a fürdőszobában, és az még nem indok rá.

(#22070) Zeki


Zeki
nagyúr

Erről a LIDL-es akkus porszívóról kinek mi a véleménye?
Kefés lehet a feje.

(#22071) ribarszki válasza Zeki (#22070) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez alapján igen, forgókefés. 6:55-nél látható. És baromi jó ár ennyiért!

[ Szerkesztve ]

(#22072) Zeki válasza ribarszki (#22071) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#22073) pjen válasza #94529552 (#22069) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom, mondjuk a csapágy hosszú távon(20 év) nem örül neki ,dehát a tekercsnek meg végképp nem árthat

(#22074) buttmaki


buttmaki
csendes tag

Sziasztok!

Kávéfőzőkben otthon van valaki? Én abszolút nem kávézom, tesóméknak vennék karácsonyra, de nem tudom, milyet lenne érdemes kb. 10 és 30e Ft között. Van olyan, amelyik bevált valakinek ezek közül, vagy ezek közül, esetleg ez? Valami tejhabosítóféle jó lenne, ha lenne rajta.

(#22075) ribarszki válasza buttmaki (#22074) üzenetére


ribarszki
őstag

Sógornőmnek ilyen van. Egészen finom/habos kávét főz. Finomabbat mint a szarvasi, de gyengébb minőségűt mint egy darálós.

(#22076) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, szerintetek egy ilyen mixergép [link] megfelelő módon képes feldolgozni pl. keményebb élelmiszert is pl. krumplit haluskának vagy ahhoz már gyenge? Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22077) polonic


polonic
félisten

A wmf edenyek mit tudnak hogy brutalisan dragak? A sparos akcioban gondolom eleg jo vasar?
Es a Berlinger hausrol mi a velemeny?

(#22078) Csabroncka válasza buttmaki (#22074) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha szeretik a kotyogóst (én például ilyet főzök magamnak reggelente, igaz darálóssal), akkor jó minőségűeket 20 környékén lehet kapni!
Ha igazán jó ajándékot szeretnél, akkor pedig vegyél egy felújított garanciás Saecot! ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22079) junior11 válasza junior11 (#22076) üzenetére


junior11
veterán

Nem jót linkeltem, erről lenne szó - Philips HR7762 [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22080) ALI_G válasza Csabroncka (#22059) üzenetére


ALI_G
veterán

300/h körüli teljesítménnyel van már 100k körül is. Az se kevés. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy mi a különbség a 30k, 100k és 200k közötti elszívóknál. És 200-ért még mindig bent van a motor. A kinti az +100!!!

[ Szerkesztve ]

(#22081) ALI_G válasza polonic (#22077) üzenetére


ALI_G
veterán

kb örökélet. Normál áron persze nem érné meg.

(#22082) polonic válasza ALI_G (#22081) üzenetére


polonic
félisten

Miben kulonbozik mondjuk egy sima rozsdamentes acel edenytol?

(#22083) Csabroncka válasza ALI_G (#22080) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Na kerestem neked, végre eszembe jutott a nevük: szóval Teka, ezeket nézd meg (bőven megvan a 300/h) és mennyi is 30-50k ;] 5 év gari ;]

(tegnap este elég fáradt voltam este, már nem jutott eszembe..)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22084) soultrapp válasza PofaJenö (#22057) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Mèg mindig nem tudom,hogy megmerjem-e venni a sencort,ha tènyleg japán lenne akkor okès lenne ,de ha kînai cuccokból cseh összerakás az már nem tuti.....

Csak a 45jó ár lenne èrte ès elvileg van rá 6èv gari(motor).

(#22085) ribarszki válasza soultrapp (#22084) üzenetére


ribarszki
őstag

De miért nem a Bosch MUM szériából választasz? Bizonyított, elnyűhetetlen darab, nagyon sokan használják itt a fórumon is. Anyunak több mint 15 éve megvan és ő aztán tényleg rendszeresen használja. Hetente süt, kenyeret dagaszt, csalamádénak valót szeletel vele, turmix, stb... A korongok pengéi olyan élesek mint újkorában. Miért kísérleteznél Bosch helyett Sencorral? Ráadásul olcsóbb is..

[ Szerkesztve ]

(#22086) soultrapp válasza ribarszki (#22085) üzenetére


soultrapp
senior tag

Az a bosch amit èn nèztem az nem olcsóbb,hanem 15el drágább.,de elgondolkodtam akkor a sencoron mikor megláttam ,hogy az most 58ról akciós ès vajon megèrheti e.

(#22087) Bacusuz válasza soultrapp (#22053) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szerintem a boschból(mum) olyat vegyél amiben már van húsdaráló, facsaró, turmix is.
Ha az ár fontos, akkor kereshetsz gyengébb motorral szereltet.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22088) Bacusuz válasza polonic (#22077) üzenetére


Bacusuz
őstag

A sok évvel ezelőtti Spar wmf akcióból megvettünk mindent,azóta használjuk tefal lábosokkal felváltva.
Főleg a lábosait szeretjük, mikor gázon használtuk, a fülük nem melegedett át és jól meg lehetett kézzel fogni, ellenben a tefallal.
A fedője viszont mindíg forróbb lett mint a tefalé.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22089) runner 125 válasza ribarszki (#22085) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk is van egy MUM 56Z40, szintúgy heti rendszerességgel megy, hibátlan.
_

Viszont kérdezni jöttem, br. 75k-ig milyen porszívót érdemes venni manapság? Anyut lepném meg valamivel, mert a mostani a Philips Triathlon 2000 annak ellenére, h kb. 15 éves, teljesen hibátlan, de nehéz már neki fel le cipelni.

Preferált márka mondjuk a Bosch, de nem vagyok tisztában a piacelsőséget jelentő márkákkal, ha van ajánlotabb márka, jöhet a tipp, bár most dec 31-ig 5 év garit adnak a Bosch-okra.

Lehet porzsák nélküli is, ha nem jár hatékonysági kompromisszumokkal, vizes funkció nem fontos.
Legyen minél könnyebb, legyen erős - szívjon minél hatékonyabban, kb. ennyi.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22090) runner 125 válasza runner 125 (#22089) üzenetére


runner 125
nagyúr

Időközben visszaolvasgattam, a linkelt PH-s cikket is elolvastam, ennek fényében pár info még.
A házban állat nincs, nem is volt és nem is lesz.
Jó lesz a hagyományos prozsákos kialakítás.

Miele, Bosch vonal úgy látom ajálott kategória, ezeket néztem ki így elsőre.

Bosch BSGL5PRO5 - 700W

Miele Complete C3 PowerLine Allergy - 1200W

Miele Complete C3 Silence Ecoline - 700W

Miele Complete C3 PowerLine Total Care - 1200W

Az megvolt a cikkből, h manapság a nagyobb teljesítmény nem feltétlenül van egyenes arányban a nagyobb szívóerővel (mi több, jövőre már nem lesznek gyártásban 900W-nál erősebb gépek..), befolyásolja a légáralmlás, fej, stb., de pl. a Miele-k esetében a linkelt 2 fehér modellnél ugyanazt a fejtípust látom és az egyik majdnem 2x olyan erős motorral rendelkezik, mi több, még olcsóbb is. Hol a trükk, mégis melyik lehet hatékonyabb? :)
Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22091) emre válasza soultrapp (#22086) üzenetére


emre
veterán

Bosch MUM4655EU az euronicsban 37k

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22092) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Mosógépet akarok venni. Ebben kérném a segítségeteket. Mik az ajánlható típusok? Ár: 70-90k között keresek, elöltőltőst. Egy kritérium van még, valamelyik méretének 61cm alatt kell lenni, hogy beférjen a fürdőszoba ajtón. Csak is új érdekel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22093) varmi2


varmi2
nagyúr

Ja még valami. A MOLos akcióban lehet kapni azt a sencor robotgépet, azt megéri megvenni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22094) Csabroncka válasza varmi2 (#22092) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Lehetőleg német márkacsaládból válassz, de alapvetően a garanciaidő döntsön. Kevés a tapasztalat a török gyártó (Beko) garanciáztatásával, ezért ez a márka "kevésbé" ajánlott, de meg lehet próbálni! Ekkora összegtől csodát manapság nem szabad várni.

"in medias res"

(#22095) Zeki válasza varmi2 (#22092) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy mit veszel, vegyél hozzá extra garit. Menj be valami nagyobb kínálatos boltba egy centivel, és méricskélj.

(#22096) ribarszki válasza runner 125 (#22090) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Ha ilyen árban gondolkozol, akkor a Miele gépeit szoktuk javasolni.

Nekem C3 Totalcare van, de nem feltétlenül éri meg. Igaz, hogy kapsz hozzá egy csomó kiegészítőt, de ezek közül kettő amit tényleg minden alkalommal használok. A parketta fej (egyik legjobb találmány) és a Sub-20 univerzális kefe bútortörléshez. De ez utóbbi külön is megvehető 4-5 ezer Forintért. A parketta fej külön egy rablás..

Ha anyudnál sok kemény felület, metlaki, linőleum,parketta van akkor parkettás géppel lepd meg! Áldani fogja a neved! :)

A C3 egyébként annyival több mint a C2, hogy lábbal is tudod kapcsolni a fokozatokat és vannak egy miniális lengéscsillapítással ellátott kerekei. Nem biztos, hogy megéri a különbözet.

Egyébként volt egy 800W-os C3-as modell, parketta verziós a kínálatban, de most a Miele oldalon és Szeteinél is hiánycikk. Bocsánat, más boltokban van készleten. Ha fontos az energiatakarákos üzemeltetés, és ragaszkodsz a C3-hoz, akkor ez így egészen jó ajánlat. Complete C3 800W

Ha nem fontos a minél halkabb működés, akkor a C2-es parketta egészen jó ajánlat. Sokkal halkabb mint egy 20-30 ezres visítógép, de hangosabb mint az Electrolux Silence gépei. Igaz 1600W-os, de itt nem igazán lesz hiány szívóerőben.

Ha nem fontos a parketta kefe, akkor pedig szabad a vásár, amelyik szimpatikus. Még eseteg annyi, hogy idősebb embernek ne olyat válassz ahol a fejen kettő darab átvátó kapcsoló van. Mert ezek baromira le tudnak vákumozódni a szőnyegre és tényleg komoly erőre van szükség a mozgatásukhoz. Már-már túl is lőttek a célon a fej kialakításával, mert bizonyos szőnyegtípuson közdeni kell vele.

[ Szerkesztve ]

(#22097) zsiz válasza Zeki (#22095) üzenetére


zsiz
őstag

Ennyi erővel zárni is lehetne a topikot :U [link]

Más: megkaptam elektronikusan a támogatói okiratot a hűtő-cseréhez (kb 7 nappal a döntés után), ezzel már ballaghatok is a boltba? Ha jól tudom nem kell másra várnom, igaz?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22098) pjen válasza zsiz (#22097) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ez így igaz,fogyasztói társadalomban élünk.Nem cél,hogy valami sokáig tartson.Ha nem megy tönkre fizikailag akkor erkölcsileg avul el.

(#22099) Zeki válasza zsiz (#22097) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden általam ismert mosógépszerelőtől megkérdeztem hogy szerintük melyik gép az ajánlott. Mindig ugyanaz volt a válasz: MINDEGY. Legyen hozzá sok év garancia, hogy ha elromlik, akkor ne kerüljön pénzbe a javítás.
Ha kifogod hogy amit a szállító kivisz, az egy jobban sikerült darab, akkor örülsz, ha kifogod hogy az egy rosszabbul sikerült, akkor nem örülsz. Ez adott típuson belül is igaz. Ennyire nem állandó a minőség. Lehet 1 éves korában romlik el, lehet 5 éves korában. Épp melyiket fogod ki.

(#22100) emre válasza varmi2 (#22093) üzenetére


emre
veterán

Nézegettem én is a Sencor egy termékét, (SWK1280SS vízforraló) és nagyon úgy tűnik nincs országos szervizhálózata. Szóval én ezt csak onnét venném, ahova probléma esetén vissza is tudom vinni, pl. Euronics, mert hogy küldjem vissza a forgalmazónak Törökbálintra számomra felejtős.

Más de megint Euronics.....háztartási kisgép katalógusban benne van, de se ár, se készlet.......akkor most mi van? (de az Elekrolux EEWA7800-al is csak dicsekedni tudnak, de megvenni nem lehet.)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.