Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) pjen válasza krx21 (#23050) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha tényleg csendeset akarsz,akkor ne a motorosok között keresgélj.Lehet a 20éves hűtőd ís abdszorciós volt.

(#23052) Sinisi


Sinisi
senior tag

Porszippantóból olyat ami minél kisebb de annál erősebb melyik type az ajánlott?

(#23053) krx21 válasza pjen (#23051) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem tudom, a 85cm magas, pult alá helyezhető kínálatából nem sok a választék... Melyik lenne az?

Sinisi: Ilyen cucc engem is érdekelne. A MM-ben láttam egy egész használhatót, de 54.000ft-volt...

[ Szerkesztve ]

(#23054) Zeki válasza pjen (#23051) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#23055) Zeki válasza Sinisi (#23052) üzenetére


Zeki
nagyúr

A BOSCH porszívók elég kicsik. Ugyanabban a kasztniban sokféle motor van.

(#23056) Sinisi válasza Zeki (#23055) üzenetére


Sinisi
senior tag

van közűlük olyan ami nem megbízható?

(#23057) Zeki válasza Sinisi (#23056) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz.
Még nem olvastam olyat.

(#23058) Sinisi válasza Zeki (#23057) üzenetére


Sinisi
senior tag

Esetleg valamelyik jobban sikerült széria van amit ajánlanál?

(#23059) Zeki válasza Sinisi (#23058) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az árukeresőn olvasgasd a visszajelzéseket.

(#23060) Sinisi válasza Zeki (#23059) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azért írtam ide mert ott már néztem jópár gépet de vagy az van, hogy annyira király kb. mindegyik modell, hogy kb. már csak ágyba nem hozza a reggeli kv.-m. Ami fontos lenne az az, hogy a szőnyegpadlón minél hatékonyabb legyen.

(#23061) Sinisi válasza Sinisi (#23060) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha jobban belegondolok akkor akár a méret rovására is mehetne a szőnyegpadlóval szembeni hatékonyság fontossága.

(#23062) krx21 válasza Zeki (#23054) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen. A nagy hátránya a gyilkos fogyasztás... Amúgy jó lenne...

(#23063) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Mosogatógépet vennénk.
Kritériumok: 60cm széles, inox, vagy szürke előlap.
90.000 ft körül van a keret.
Kettőt néztem eddig ki:
Beko
Goddess

Mi a tapasztalat ezekkel a kevésbé jól csengő márkákkal kapcsolatban? Szabad ilyeneket venni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23064) madmike válasza madmike (#23063) üzenetére


madmike
őstag

Átrágtam a dolgot. Inkább márkásat veszek. Bosch gépek lennének 100 körül,de nemigazán igazodok ki a típusjelzések között. Csak olyan dekódoló táblázatot találtam ami amerikai gépekre van.

Plazamarketről van valakinek tapasztalata? Kell félni tőle,hogy ők intézik a gariztatást?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23065) Sinisi válasza madmike (#23064) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mosogatógépből a siemenset ajánlanám. (nálunk és ismerősnél is az van, hibátlanul mosogat!). Boschal kapcsban lehet, hogy csak ránk jár a rúd de egy ismi már a 2. mosogatógépével járta meg (nem mosogat el rendesen, pedig már szervizes is nézte, ki lett takarítva...) Nálunk a kenyérpirítóval is van gond (nem marad lent mindig a kallantyú amivel leliftezed a kenyeret a pirítóba). Másnál a gáztűzhelynél van az, hogy valamiért mindig lenullázódik az órája. Korábban szárítógéppel is problémám volt (gyakorlatilag nemcsak, hogy gyenge volt, de tönkre is ment). Szóval e téren ezek a tapasztalatok (a mi házunk táján). Egyedül egy fúrom van tőlük ami jól lszuperál) De pl. van itt egy ilyen , havernál egy gyengébb van de ő sincs megelégedve vele... (ettől még lehet, hogy másnak más tapasztalatai vannak, és lehet, hogy porszívóba jó márka). De az tény, hogy a siemens tulajdonába áll és ez olyan mint a wolksvagen skoda páros, tehát a sokdát is a w. gyártja de "gyengébb" kivitelbe...)

(#23066) savoo válasza Sinisi (#23065) üzenetére


savoo
addikt

A Bosch már messze nem olyan mint régen volt. Szülők több mint 15 éves mosogatógépe októberben beadta a kulcsot, több szerelő is meg lett kérdezve, senki nem ajánlotta már a Bosch mosogatógépeket.

(#23067) Sinisi válasza savoo (#23066) üzenetére


Sinisi
senior tag

"Örülök" a megerősítésnek, izgultam, hogy nem-e megkövezés jár a hsz-emért.

(#23068) savoo válasza Sinisi (#23067) üzenetére


savoo
addikt

Óó nyugi, lesz az is... :DDD

(#23069) Sinisi válasza savoo (#23068) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor annak kell örülnöm, hogy nem azzal kezdődött! :C

(#23070) madmike válasza Sinisi (#23065) üzenetére


madmike
őstag

Siemens drágább mint a keret.

Mi a vélemény a Gorenje gépekről?

Gorenje GS62010s

3+1 év gari, A++ .Van egy 5%-os kuponom, igy ez 95-ért házhoz is lenne szállítva.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23071) Sinisi válasza madmike (#23070) üzenetére


Sinisi
senior tag

Esetleg haszált kategória nem játszik?

(#23072) canniball válasza Sinisi (#23065) üzenetére


canniball
nagyúr

"De az tény, hogy a siemens tulajdonába áll..."
Itt pont fordítva írják...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23073) madmike válasza Sinisi (#23071) üzenetére


madmike
őstag

Feleségem nem igazán szeretne használtat.

Még egy outletre rá tudtam beszélni, benéztünk a GRX-be, de az összes gép úgy nézett ki mintha megjárták volna a világháborút.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23074) Sinisi válasza canniball (#23072) üzenetére


Sinisi
senior tag

Utánaolvsatam és durva! de igazad van, sőt úgy látom, hogy korábban is 50-50%-os volt a részesedés... Mindenesetre a (("márkaszervíz")) is (nem hivatalosan) megerősítette (a tapasztalatokat). A siemens által kikutatott technológiát (lebutítva, gyöngítve) használják(vagy használták) a bosch termékeibe...

No de akkor innentől ki tudja, hogy a kettő küzül melyik lesz a jo(bb)...

(#23075) Joezyka


Joezyka
senior tag

ez a boch vs siemens dolog engem is érdekelne.
már kinéztem melyik mosogatógépet veszünk, élőben is láttuk (Bosch SMS53L88EU de most elbizonytalanítottatok.
Ha a Siemens jobb, ebbe a kategóriában tudtok ajánlani mosogatógépet?
méretek adottak, inox szín fontos és hogy előmosogatás legyen benne.
(esetleg ez: Siemens SN25E871EU ? )

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23076) Sinisi válasza Joezyka (#23075) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én biztos, hogy a siemenst venném! főleg, hogy árban is ua.

De ha bizonytalan vagy vedd fel valamelyik vagy az még jobb ha több (városok alapján több is van) márkaszervízzel a kapcsolatot telefonon! és érdeklődj tőlük az ügyben. Hogy nem tudsz dönteni, az asszony bosch párti de te meg siemens és hogy ő mit javasol, és mi alapján.
(Aztán megoszthatnád a hallottakat,hogy más bizonytalan fórumtárson esetlegesen setgíts az infoval).

(#23077) madmike


madmike
őstag

Mégegy mosogatógépes kérdés. Ha az adatlapon írják, hogy a magassága 85cm, akkor az fedlappal együtt értendő? Mindegyikről lecsavarozható a teteje? Nekünk 83,5cm a pult alja, oda kéne beférnie.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23078) Zeki válasza madmike (#23077) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, teljes magasság.
A másik kérdés passz.

(#23079) Sinisi válasza madmike (#23070) üzenetére


Sinisi
senior tag

A Gorenje nálunk gáztűzhelyben jól teljesít (bár egyszer cserélni kellett, azt az érzékelőt ami a hő hatására a mágneskpcsólót aktiválja, hogy ne otódjon el a gáz, és jelenleg még egy ilyen körünk lesz)... Hűtőben is jókat hallottam róla. Nálunk mind a mosogató, mosó, szárító (mindegyik siemens) levehető tetővel érkezett.

(#23080) Sinisi válasza Joezyka (#23075) üzenetére


Sinisi
senior tag

Amúgy annyi észrevételellel még hozzájurnék, hogy a konkrét bosch mosogatógép halkabb mint a nálunk lévő siemens... de rácsukjuk a konyhaajtót és nem hallatszik be a hangja... ez nem tudom, hogy mennyire általános tendencia. De kb. 5évvel fiatalabb is a bosch!

(#23081) MaCS_70 válasza savoo (#23066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos így van. Pár napja írtam is, milyen csalódás a régi Bosch mosogatógép után az új. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23082) madmike válasza MaCS_70 (#23081) üzenetére


madmike
őstag

Kifejtenéd miben silányabb az új? Még mindig nem sikerült döntenem és a Bosch is még a kalapban van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23083) #40553216 válasza madmike (#23077) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elvileg mindnek lecsavarozható. De ez a maximális magasság, a lábbal is sokat lehet játszani. Mert alul a beépített bútor lábazatának (vagyis az azt fedő deszkának) kell elférni.

(#23084) MaCS_70 válasza madmike (#23082) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazán pontosan nem tudnám megmondani, a köztünk húzódó 200 km miatt.
Amit ránézésre is látok, az a sokkal több műanyag, illetve a napi használója szerint olyan a régihez képest, mintha egy olcsó márkára váltottak volna...
Na, ezzel most nem vagy kisegítve. Lehet, hogy csak a világ elvacakosodásának egy szükségszerű állomása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23085) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
indesit idl 40-es mosogatógépen a 2 és 4es led villog, a hibakódok alapján a fűtőszállal van baj
beszéltem egy szerelővel, azt mondta, ha csak annyi a gondja akkor 22-25k a megjavítása, ha elektronika is rossz, akkor kicsit több, de az is belefér egy hasonló javítási árba, nyilván nem fog maga ellen beszélni, ezért is teszem fel itt a kérdést, ez egy tizenpár éves gép, a tömítései sem az igaziak már, bár azokat pont most cseréltük, van esetleg valakinek tapasztalata, érdemes megjavíttatni? - mert kicsit több, mint 2x ennyiből már újat lehetne venni, de ha ~30k ráköltéssel elmehet még 5-10 évet, akkor ugye nem is kérdéses a dolog
köszi

One Ring to rule them all

(#23086) madmike válasza MaCS_70 (#23084) üzenetére


madmike
őstag

Szerintem az utolsó mondatod a válasz. Tervezett avultatás. Ma már semmi sem örökre készül.Nemrég ment menthetetlenül tönkre a 25-30 éves Miele gépünk, szerintem ezt ma már egy gép se fogja tudni.
Volt hasonló korú Miele mosógépünk is, az talán két éve lett kuka. Azért mondjuk nem fájt a szívem, elhalványultak a lámpák a házban amikor dolgozott... :DDD

Végül a felhasználói vélemények (mall.hu-n és árukeresőn is max közelében van az értékelése) és személyes szimpátia miatt mégiscsak egy Bosch mellett döntöttem és meg is rendeltem.

Bosch SMS50D38EU

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23087) Beerwolf válasza Beerwolf (#22900) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Közben kicsit utánajártam a témának, kinéztem pár típust. A komolyabb gépek kivétel nélkül 60 cm mélyek, míg az én Samsung WF0500NXW mosógépem csak 40 cm. Szerintetek probléma, ha a 20 cm-el nagyobb szárítógépet ráteszem a mosógépre? Gondoltam, hogy beteszek a kettő közé egy rezgéscsillapító/mosógép alátét szőnyeget, hátha az segít. De kicsit azért aggódom, hogy nem megoldható a dolog. Az esztétika másodlagos. :))

(#23088) Kolondrum válasza Csabroncka (#23037) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bemész, megveszed a legminőségibb utolsó kapcsolót a hozzád legközelebb eső boltban, majd elhagyod 3 percen belül, de ezt te nem tudod, csak hazafelé a lidliből megtalálod. :D True Story
Amúgy faja minden!

(#23089) Sinisi válasza madmike (#23086) üzenetére


Sinisi
senior tag

A lényeg, hogy a számodra megelégedést, megnyugávást adjon a döntésed.

(#23090) w.miki válasza Mate (#23049) üzenetére


w.miki
veterán

Mindenképpen írj majd beszámolót légtisztító ügyben.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23091) Sinisi válasza Mate (#23049) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez engem is érdelel! Panelban amúgy hova helyezed fel a szűrőt?
Mert a fal átütése gondolom nem játszik, maradnak a gyári, konyhában lévő szellőzők (ha nem másfelesben lakik az ember, mert ott több helyen főzőfülke van), vagy az ablakra kell lyukat vágni.

Melyik konkrét típust rendelted meg?

(#23092) Csabroncka válasza Sinisi (#23091) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem a felső szellőzőbe van belevezetve vékony csatornával a konyhai elszívó, az alsóra teszem a beömlőt, én valami HEPA + Szén megoldásra gondolok.....

"in medias res"

(#23093) Mate válasza w.miki (#23090) üzenetére


Mate
nagyúr

(#23090) w.miki és (#23091) Sinisi: Xiomi-t rendeltem, de visszamondtam a rendelést. Sokat rágódtam és gondolkodtam rajta, de valószínűleg nem oldaná meg a problémámat. Tanakodok továbbra is, hogy milyen megoldással tudnám csökkenteni a port.

(#23094) Sinisi válasza Csabroncka (#23092) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálunk is a felsőbe megy a szagelszívó, az alsó be van falazva (van előtte egy tégsor ami a pultnak a lába és a fal után egyből ott a beépíthető sütő), tehát az alsó rész szerintem így nálunk nem játszik.

(#23095) Csabroncka válasza Sinisi (#23094) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A vágás, mármint pl egy 12cm-es lyuk kivágása szerintem rohadt drága :( .

"in medias res"

(#23096) Sinisi válasza Csabroncka (#23095) üzenetére


Sinisi
senior tag

Van infód kb. árról a vágásra?
(Panelprogramos házat nem tudom, hogy egyáltalán lehet e ezzel a fajta fúrással/vágással megbontani)

(#23097) Sinisi válasza Mate (#23093) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi az ami végül eltántorított a vásárlástól?

Azt néztem, hogy a beltéri légtisztítók közül olyan ami egy lakást le tudna "szűrni" nincs igazán. Kb. 40-50 négyzetméterig találtam megfizethető (kb.150.000Ft) árban, de ennél nagyobb a lakás, és abban sem vagyok biztos, hogy mivel nem egy "egylégterű" (nagy) garzonlakásról ( hanem van folyolsó L alakban) van szó így mennyire lenne hatékony.

Ezen kívül az ok., hogy kiszűri a mikroorganizmusok, szagok java részét de az jött át nekem, hogy a porral azt csinálja, hogy ionizált részecséket bocsájt ki a levegőbe és ezéltal azok leesnek a padlóra (ahhonnan ha járkálunk csak felverjük)...

Szóval tapasztalat hiányába számomra nehéz elképzelni egy ilyen gépnek a gyakorlatban megnyilvánuló jótékony hatását. ( a megannyi pozitív vásárlói vélemények ellennére).

(#23098) birno válasza Sinisi (#23097) üzenetére


birno
addikt

Pont ezt akartam megkerdezni en is.
Pl. adott egy legmoso, ami allitolag 50 negyzetmeter/140 kobmeter teruleten hatekony, nekem az egesz lakas 35 negyzetmeter, olyan 3 meteres magassaggal, szoval elvileg pont jo lenne, altalaban ossze van nyitva mindegyik helyiseg, kiveve a furdoszoba, de el nem tudom kepzelni, hogy ha en berakom a sajat szobamba ahol a legtobbet vagyok, ami amugy 20 negyzetmeteres, akkor a masik szobaba, ami kozvetve, az eloteren keresztul erheto el, hogy lesz atszurve a levego.
Mert ahogy nezem, azert nem olyan nagy teljesitmenyuek ezek, nem tudom elkepzelni, hogy ilyen szinten tudna keringetni a levegot.
Meg egy 50 negyzetmeteres, egylegteru szobanal is nehezen hiszem.
Valoban lehetseges?

(#23099) Zeki válasza Sinisi (#23097) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ionizátor az olyan kicsi dolgok ellen kell, amit szinte nem is lehet szűrni.
A por pont nem ilyen. A pollen sem.
És ha nagy sebességen 10-20 percet járattad az egyik szobában, mehet a másikba. Addig ajtó becsuk. Ott már tisztább a levegő. Ki kell tapasztalni. Minden légtisztító más.

(#23100) Sinisi válasza Zeki (#23099) üzenetére


Sinisi
senior tag

Neked van légtisztítód? Milyet használsz? Mennyire vagy megelégedve?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.