Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) pjen válasza Bacusuz (#22149) üzenetére


pjen
félisten

Ez szőnyeg függő is lehet,nekem van egy egész új szönyegem és csak húzni tudom rajta a fejet másként ugrál. :((

(#22152) w.miki


w.miki
veterán

Én is csináltam falra tapasztós videót, a Rowenta RO6843 porzsákos porszívóval. (A plafonon nem tapadt meg, mint látjátok.) Egy Siemens (Bosch) Synchropower VS06G2410 használt porszívót váltott.
Ha már elkezdtem, ki is takarítottam fel. A tapasztalatok:
Előny:
- Érzésre erősebben szív, pedig csak 750w-os.
- Tiszta levegőt fúj ki a tetején, és jobban elosztva, nem mindet a képedbe kapod bekapcsolásnál, mint az előzőnél.
- Nagy ötlet a rugalmas csövön lévő, kihúzható szőrkefe. Lehet vele laptopot, polcokat, vagy mást tisztítani, anélkül, hogy teljesen összekarcolnánk a felületet.
Hátrány:
- Lehetne több tartozéka. (Pl előszűrő, turbó kefe.)
- Erő kell a használatához. És nemcsak amikor Maximális fokozaton tolod a szőnyegen (kisebben is lehet használni, de mi értelme lenne?). A bekapcsoló gombját is erősen meg kell nyomni, ez nem érintő kapcsoló. A csövön lévő tisztító szőrfejet is csak két kézzel tudtam visszanyomni. Ugyanígy a hátsó szűrőt, borítást is erővel kell levenni.
- Nehézkes a porzsák beszerzése (illetve ez nem biztos, de még nem tudom, pontosan mi való bele.) Ráadásul a magától záródó fedél is csak akkor záródik magától, ha kiveszed a gépből a zsákot. Amikor bent van, akkor a gép fedele nyitva tartja. Jobb lenne, ha a cső bedugása nyitná ki.
- Kicsi a fogantyúja, és csak alulról foghatod meg.
Összességében jól átgondolt szerkezetnek tűnik, 30e környékén most nem tudnék jobbat.
#rowenta porzsákos porszívó teszt

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22153) ribarszki


ribarszki
őstag

Bacusuz: A Miele parketta feje pont úgy mozog mint a vileda lapos felmosója. Nem tudom olyat használtál-e, de annyi a lényege, hogy a csuklóddal egy kicsit tekersz balra-jobbra és a fej teljesen kikanyarodik jobbra vagy balra. Nem egy kicst, hanem teljesen. Talán ez a videó szemlélteti a legjobban. Bárhova oda tudsz férni vele, ilyen jól átgondolt és mozgékony fejet még egy porszívónál sem láttam. Pl a Samsung mellé is kaptam parketta fejet. Fix volt és ahogy toltam akkor lefeküdtek a sörték. Egyszer próbáltam ki, azóta sem tudom hol van annyira rossz volt. A Mielen meg szinte csak ez van fent. (persze szőnyegre más)

Ami a használt szőnyeget illeti, azzal a Miele sem tud csodát tenni. Sajnos ahol be vannak taposva a szálak, ott ugrálni fog a porszívó feje. Még a turbókefe sem tudja felállítani a sűrű szövésű szőnyeg szálait. Egy dolog javít rajta valamit, az az eletktromos fejjel ellátott porszívó. Ahol a kefehengert nem a beszívott levegő hajtja meg, hanem egy külön elektromotor. Az állítólag képes egészen jól visszaállítani a szálakat. (Csak egy vagyonba kerül és speciális porszívó kell hozzá.. Árul az Elux és a Miele és a Sebo is ilyen gépeket. 120k-tól lehet hozzájutni)

sfefe A macskaszőrre/kutyaszőrre a legjobb a turbókefe. Nagyságrendekkel hamarabb és jobban szedi össze mint a hagyományos fej. A turbókefe az állati szőr felszedésében gyakorlatilag 100%-os munkát végez. De csak szőnyegen jó. Nyilván ha csak egy szőnyeg van a lakásban, akkor felesleges a Cat and Dog/Animal modelleket nézned. Esetleg tudsz külön turbókefét venni, ami univerzálisan rámegy mindegyik porszívó csövére, az még esetleg megéri. (Lidl is szokott árulni, pont most volt a kínálatban pár hete. De sok helyről beszerezhető másfajta is) A hagyományos fej is összeszedi a szőrt, csak lehet többször kell áttolni. De ez is szőnyeg függő. Van amelyikhez szinte odaragadminden cérna, minden szőrszál mint egy tépőzár. Ezek utálatos szőnyegek..

Merre laksz? Ha Komárom/Fejér megye akkor nálam ki tudod próbálni, hogy mit szed össze a sima fej.

w.miki Köszönjük a részletes beszámolót! :C

[ Szerkesztve ]

(#22154) Bacusuz válasza ribarszki (#22153) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem univerzális fej van hozzá, de ez a csuklós megoldás rajta van, és én isnagyon szeretem.
Be tudok alacsony butorok alá menni vele, lábakközöt ellevírozik, nemkellminden bútort húzgálni.
Ilyen a fej.

sry de a szóköz kihagy

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22155) #40553216 válasza Bacusuz (#22154) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Miele parkettafej azért kicsit más. ;)

(#22156) Bacusuz válasza #40553216 (#22155) üzenetére


Bacusuz
őstag

Csináltal egy videót.
Biztos jobb a Miele ezt nem vitatom, de én teljesen elégedett vagyok az enyémmel.
Kb 5 éve használom .

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22157) st6969


st6969
őstag

Üdv,
Van valakinek Bosch BGL3B210-es porszívója? Történt valami, elkezdett nem szívni, meg remegni. Valószínűleg valahogy eltűnt belőle egy tömítés, ami valahol a szívócső csatlakoztató nyílásán lehetett. Emlékszem, hogy nem is lehetett belátni a lyukon a porzsákig, most meg simán látom. Most pl. hiába fogom be a porszívó csövének végét, falsot szív. De ha kiveszem a csövet és közvetlenül a nyílást fogom be, na akkor már beszívja a kezem. Meg tudná nézni valaki, hogy valóban van-e ott tömítés?

(#22158) ribarszki válasza Bacusuz (#22156) üzenetére


ribarszki
őstag

Csináltam én is egy videót. Talán így jobban látható a különbség, hogy mire gondoltam. De ez egy speciális parketta fej, természesetes, hogy jobban mozog.

Hátha másnak is hasznos.

(Tudom, állítva videóztam, ne kövezzteek meg érte :D )

(#22159) AstraCDX válasza Zeki (#22145) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Mehet az egészséges vita !

Válasszuk ketté, R2D2, illetve BOSH, és Electrolux típusok .

BOSH, és Electrolux típusok közül melyik ajánlott ?

Az R2D2 formátumú Parkside PNTS 1400 miért nem jó, mi a baj vele ?

OK. nem kis cuki, nem eszi magába a kábelét, nem szabályozható teljesítménye .

De lakásban, padló, és szőnyeg porszívózásra nem jó ?

Üdv.

Astra

(#22160) Zeki válasza AstraCDX (#22159) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, felőlem megveheted. Mindenki más.

(#22161) Csabroncka válasza AstraCDX (#22159) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Funkcionalitását tekintve durvább dolgokra való, mint lakásba. Egyrészt folyadékot lehet vele szívni (zsák nélkül), papírzsákkal a porszűrés katasztrofális. Egyébként szerintem lakásba HEPA szűrő nélküli gépet venni marhaság....

Amire jó: teraszt, garázst, bejárót takarítani vele, főleg kültéren, vagy ahol a porszűrés nem számít - de a lakás nem ilyen hely :(

"in medias res"

(#22162) AstraCDX válasza Csabroncka (#22161) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Na ez végre egy értelmes válasz !

Köszönöm szépen ! :R

Akkor jelen esetben az R2D2 formátumú Parkside PNTS 1400 elvetve .

Továbbra is fennáll a kérdés, hogy BOSH, és Electrolux típusok közül melyik ajánlott ?

Üdv.

Astra

(#22163) Zeki válasza AstraCDX (#22162) üzenetére


Zeki
nagyúr

Idén még a Bosch elég jó a gyári 5 év garival, de minden attól függ, mennyit szánsz rá. Kis pénzért nincsenek csodák.

(#22164) ribarszki válasza AstraCDX (#22162) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehet segít a cikk, amit jobbra fent találsz, hogyan válasszuk porszívót címen. Talán úgy könnyebb leszűkíteni,hogy pontosan mire is kellene.

(#22165) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Na akkor .

1, A lakás alapterülete kb 100m2 amit tisztán szeretnénk tartani .
2, Milyen a szőnyeg-szilárd burkolat aránya a házban? 75%/25%
3, Van-e poratka-allergiás a családban? Nem jellemző .
4, Van-e kisgyermek/gyermekek a családban? Nincs .
5, Lakik-e háziállat (kutya, macska) a háztartásban? Nem .
6, Fontos-e a minél halkabb és gazdaságosabb üzemeltetés? Jó ha csendes, és gazdaságos, de nem mindenáron .
7, Átlagosan milyen gyakorisággal vesszük használatba a porszívót egy héten? Egyszer .

Ezek tudatában milyen típust ajánlanátok BOSCH, vagy Electrolux márkában ?

Üdv.

Astra

(#22166) ribarszki válasza AstraCDX (#22165) üzenetére


ribarszki
őstag

Még annyi, hogy mennyi rá a kereted? Vagy mennyi az a lélektani határ, amíg még elmész?

(#22167) #94529552


#94529552
törölt tag

Ma éjfélig az mm-ben 10% visszajár ajándákkártyára, amit utána le lehet vásárolni.

(#22168) AstraCDX válasza ribarszki (#22166) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Lélektani határ ~50E HUF .

Üdv.

Astra

(#22169) ribarszki válasza AstraCDX (#22168) üzenetére


ribarszki
őstag

Boschból olyat néznék, aminek jobb a hatékonysága szőnyegen. Hiszen mint írod, ebből van több, így nem is fontos a parketta fej. Vannak a belépő Bosch modellek 20-25k körül, majd egy kis szakadék és után 40-ért. Itt a felső kettő fekete lehet érdekes a számodra. Ezek kiszolgálnak egy ekkora alapterületű lakást bőven.

Electroluxból ez is elég jó választás.

Vagy ez az ultrasilence. Elképesztően halk gép, ennek ellenére komoly szívóerővel.

De ez csak pár példa, nézegess esetleg árukeresőn, hogy neked melyik tetszik.

A belépő Bosch és Elux gépek is jók, de azért mindkét esetben megfogták valahol az árat. Gyengébb cső, gyengébb gégecső, kopogósabb műanyagok, stb. Ha rászánsz többet, akkor érdemes rákölteni, mert 40k fölött már tényleg minőségi darabokat kapni.

[ Szerkesztve ]

(#22170) Bacusuz válasza AstraCDX (#22168) üzenetére


Bacusuz
őstag

Találtam egy Eluxot B szőnyegtisztítási hatékonysággal kereten belül.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22172) ribarszki válasza Bacusuz (#22170) üzenetére


ribarszki
őstag

:K

(#22173) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Ma szüleim vettek egy Whirlpool WFC 3C23 PF X típusú mosogatógépet. A boltban mondta az eladó, hogy regisztrálják be a weboldalon a garancia miatt.

Mikor ütöttem be a gép adatait kérte a gyári számot és a modellszámot. Mindkettő 12 számjegyű, a modellszám 85-tel kezdődik. Ilyen nem található a mosogatógép hátulján és máshol sem. Használati utasításban sincs magyar nyelv, de van helyette orosz, lengyel, lett, litván, kazah, kirgiz, portugál... Magyar sehol, de még angol és német sincs. Egyedül jótállási tudnivalók van hozzá magyarul.

Így nem tudjuk beregisztrálni és tanácstalanok vagyunk. A jótállási tudnivalók hátán is rajta van, hogy hogyan kéne kinéznie a gyári és modellszámnak, de ehhez hasonló matrica nincs a gépen, és nem látok sehol sem ragasztás nyomot, hogy esetleg le lenne kaparva.

Tudtok valamit segíteni?

(#22174) AstraCDX válasza Bacusuz (#22170) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm ! :R

Van itt még egy porzsák nélküli SuperCyclone SCTURBO típus is .

Milyen lehet ez gyakorlati összehasonlításban a ZSPREACH típussal ?

Üdv.

Astra

(#22175) gF válasza AstraCDX (#22174) üzenetére


gF
senior tag

Ne.... Inkább maradj a porzsákos vonalon.

(#22176) AstraCDX válasza gF (#22175) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Bővebben is érdekelne a véleményed .

Mi a baj a porzsák nélkülivel ?

Köszi ! :R

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#22177) gF válasza AstraCDX (#22176) üzenetére


gF
senior tag

Ezt így nehéz leírni ki kell próbálni. Anno (már lassan egy éve) amikor porszívót vettem, kb egy rakat porszívót kipróbáltam (több MM-ben is). SCTURBO-nál alig tapad a padlófej szőnyegen a gyenge légszállítás miatt.
Ilyen 55-60k körül nézelődsz két jó gép van a magyar piacon. Electrolux Ultrasilencer és Miele C2.
A ZSP sorozattal meg az a baj, hogy az ultrasilencerhez képest gagyibb padlófejet adnak.

[ Szerkesztve ]

(#22178) ribarszki válasza AstraCDX (#22176) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne már.. 267-edjére kerül elő ez a kérdés. Ezért készült a cikk, amit az előbb említettem. De belinkelem a konkrét részt:

Itt olvasd el az 1A részt. Egyébként röviden nem ajánljuk. Hosszabban, pedig leírtam a cikkben. Vagy esetleg rákeresel a fórumban, találsz bőven írást a témában.

(#22179) AstraCDX válasza gF (#22177) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Akkor a ZSPREACH sem jó ?

Üdv.

Astra

(#22180) gF válasza AstraCDX (#22179) üzenetére


gF
senior tag

Nem azt mondom, hogy nem jó.
DE ha az Electrolux mellett döntesz akkor helyedben én biztosan az ultrasilencert venném meg. Ugyanis ahhoz sokkal jobb padlófejet kapsz.

Szemmel látható a különbség:

[ Szerkesztve ]

(#22181) junior11 válasza gF (#22180) üzenetére


junior11
veterán

Szőnyegen tehát jobban teljesítene az Ultrasilencer széria a másikhoz képest?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22182) gF válasza junior11 (#22181) üzenetére


gF
senior tag

Nem feltétlenül. Viszont a tartozékok (teleszkópos cső, padlófej, stb) később fognak "elkopni".

(#22183) #40553216 válasza Bacusuz (#22156) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a kombifej nem rosszabb, nem jobb, mint akármelyik másik, akár a Miele. Egy gond van ezzel és a többivel (így a Mielével) is: mivel görgős/kerekes, így azt a duplacsuklós megoldást nincs is értelme alkalmazni, amit a szőrön csúszó Miele parkettafejen, hiszen ha a kombifejet egyenesen előretolnád, miközben annak hossztengelye párhuzamos lenne a szívócsővel, akkor a görgő/kerék a tolás irányára merőlegesen állna.

@(#22158) ribarszki
Féltem már, elfogy a laminált padló a szekrény melletti ficakban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22184) ribarszki válasza #40553216 (#22183) üzenetére


ribarszki
őstag

Legalább alaposan ki lett takarítva :D

(#22185) runner 125 válasza ribarszki (#22120) üzenetére


runner 125
nagyúr

Remek, kösz az infokat mindenkinek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22186) YAS-dude válasza AstraCDX (#22159) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hangos, felborul ha áthúzod a küszöbön, 4m kábele van. Ja, a szívócső is elég rövid. Kicseréltem a kábelét hosszabbra és lement a garázsba. Kocsit takarítani tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#22187) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Olvasgattam kicsit a topikot, és látom, hogy a porszívó kérdés elég sűrűn előjön, ezért előre is elnézést kérek, de én is efelöl érdeklődnék.
72nm-es lakásba, heti 1-2 alkalmas használatra szeretnék egy porszívót 20k körül.
Nagyrészt parketta van és egy darab, elhanyagolható mennyiségű szőnyeg.
Látom, hogy az ajánlottak inkább 40k körül mozognak, én viszont inkább kötnék egy kis kompromisszumot, és nem baj, ha nem tökéletes az a porszívó... :B
Van 20k körül olyan, amit már lehet ajánlani, vagy ebben az ársávban tök mindegy mit veszek, egyformán rossz az összes?
Próbálkoztam egy ilyennel, ez katasztrófa sajnos. - hamar eltömődik, és néha port fúj ki hátul.
Most egy ilyet nyúzunk, ez egy fokkal jobb, de ez sem az igazi sajnos. - ezzel csak az a bajom, hogy kicsit hangos, és hogy elég hamar elveszti a szívóerejét... már félig tele porzsáknál is jelentős a teljesítmény esése.
Viszont ez már majdnem elfogadható kompomisszum. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22188) ribarszki válasza s7evcsenko (#22187) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha valahol kifogsz egy akciót, akkor vegyél egy Electrolux ZPFClassicot. Kicsit kompromisszumos a dolog, de egyáltalán nem vészes. Ebbe normális, szintetikus S-Bag LongLige porzsákot tudsz rakni, ami sokáig jó. (Persze ha téglaport, stb szívsz vele, akkor ez is eltömődik)

Vagy egy 20-25k körüli Bosch, és hozzá egy jó Menalux Duraflow porzsák.

Vagy a mostani porszívódat szedd szét, takarítsd ki, vegyél bele új kimeneti szűrőt, és Menalux porzsákkal használd. Vagy már ez is S-Bag rendszerű?

(#22189) varmi2


varmi2
nagyúr

Hotpoint ez milyen márka háztartási gépeknél?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22190) ribarszki válasza s7evcsenko (#22187) üzenetére


ribarszki
őstag

És milyen durva, hogy ez a piros rettenet az árukeresőn 24 értékelésben 5 csillagot kapott! Na ezért sem kell hinni az árukereső véleményének. Megveszik, bekapcsolják, hú apjuk milyen jól szív, nem kell porzsákot venni! Gyorsan írd fel az árukeresőbe, 5 csillag!

Pedig egy rettenet szar az egész gép.. :W

(#22191) s7evcsenko válasza ribarszki (#22188) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem ez nem s-bag rendszerű.

Most van egy kisebb akció ezekre:
Bosch BGL2B132
Bosch BGL3B220
Viszont ezekhez sincs odaírva, hogy s-bag, ha jól látom...

Vagy megvárom, míg akciós lesz az az Electrolux ZPFClassic...

(#22190) ribarszki:
Azt azért meg kell említsem, hogy volt egy lakásfelújítás is a használata közben,
így meg is lett dolgozva rendesen a gép... :B
Az elején bivaj módjára szívott, csak hát a mosható szűrőt nem lehet szerintem 100%-osan kitisztítani, és így egyre több por ragad bele, így egyre hamarabb el is tömődik.

Ha rögtön értékeltem volna, akkor én is 5 csillagot adok, de 30 nap után már sajna nem jár a csillag.
Még szerencse, hogy Emag 30 napra adja a visszavásárlási garanciát... épp belefértem.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22192) Mate válasza s7evcsenko (#22191) üzenetére


Mate
nagyúr

Bosch biztos, hogy nem s-bages. S-baget 5 márka használ. Itt megtudod nézni, hogy mely típusok.

[ Szerkesztve ]

(#22193) s7evcsenko válasza Mate (#22192) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm. :R

Akkor várok egy jobbféle akciót arra az Electrolux ZPFClassic-ra. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22194) emre


emre
veterán

A lidl-is akkus porszívóról volt már szó, de az asszonynak nem tetszik. A gőzölős felmosó is ajánlott?

ez az

Mod:
Az ötletem nem teszik hogy megveszem neki. Mert amit porszivozni kell azt megoldja a jelenlegivel, viszont van egy csomó hidegburkolat aminek a tisztításához szeretné a gőzölős felmosót

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22195) ribarszki válasza emre (#22194) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért nem tetszik? Mi ma veszünk egy ilyen akkus porszívót anyosomeknak a konyhaba/eloszobaba karácsonyra, de persze ma este kipróbálom 😁 Szívesen beszámolok rola, hogy milyen egy Elux Ergorapidohoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#22196) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Újracsomagolt termékekről mi a véleményetek?eMag-on néztem egyet és ez van írva.

"Eredeti csomagolás megbontva, a használat apró jelei látszódnak a terméken.
Nem részesül az esetleges kedvezményekben, amelyek érvényesek az új termékekre."

Valaki vásárolt már ilyent valamilyen termékben?Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22197) ribarszki válasza emre (#22194) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem rossz ez a gőzölős felmosó, de ezt tényleg csak felmosásra tudod használni. A Karcher SC-2-es gépe (bár többe kerül) sokoldalúbb. Ott is van felmosó fej, de a kis körfeével tudsz vele a gőz erejével mást is tisztítani, fertőtleníteni. Fürdőszobában, konyhában. Különösen a műanyagokról szedi le nagyon jól a koszt. Ablakok, redőnyök.

Nem csodaszer egyébként, mert a zsírt és vízkövet nem szedi le vegyszer nélkül, de azzal együtt nagyon szép munkát végez. Csak ez sajnos tényleg a duplája ennek :(

Ha másra nem kell, csak felmosásra akkor elég ez a Lidl-ös típus. Az a jó benne, hogy nagyon gyorsan megszárad a kő, 4-5 perc után már járni lehet rajta és egyben fertőtlenít is a forró gőz.

(#22198) emre válasza ribarszki (#22197) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R

Pillanatnyilag csak felmosásra kellene, és pont a gyorsabb száradás meg a fertőtlenítő hatás miatt szeretné.
Most két felmosónyi víz kell hogy körbeérjen, kíváncsi leszek ezzel mennyire lesz gyorsabb, hatékonyabb. De tartok tőle hogy többet kell majd tökörészni vele mint kézzel.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22199) Csabroncka válasza Orlin (#22196) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha neten vásárolod akkor élhetsz a kézhez vételtől számított 14 napos elállási jogoddal! Igaz ez, emiatt ugye tortúra és rizikó, de én jobban preferálom ilyenkor a személyes átvételt!

Gyakorlatilag olyan, mintha használt terméket vásárolsz, tehát nagyon át kell nézni, és jó nagyot alkudni ;] !

"in medias res"

(#22200) ribarszki válasza emre (#22198) üzenetére


ribarszki
őstag

A lidl 2honapig gond nélkül visszaveszi a terméket ha nem jön be. Nagyon korrektek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.