Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Egy Gorenje w6523/s mosógép nem túl boldog tulajdonosa vagyok. Több alkalommal volt már kint a márkaképviselet szerelője, de igazán jó sosem volt jó. Random módon valamikor ugrál, valamikor nem. Az ugrálás viszont sokszor nem csak annyi, hogy rezeg, a legdrasztikusabb esetben 1 métert arrébb ment. A másik probléma, hogy pl egy inget nem centriz ki, de pl a fürdőszoba szőnyeget kicentrizte. Tehát szinte semmilyen összefüggést nem látok a hibajelenségek és a mosás módja között.

A Gorenje mosógépekről milyen véleményetek van? A hibajelenségek mennyire mondhatók természetesnek, ha egyáltalán annak mondható?

(#22652) Zeki válasza Ala (#22651) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az inget nem is érzékeli, a szőnyeget meg igen. Más a súly. Ilyenkor kell mellédobni egy törölközőt.

(#22653) korcsillio válasza Zeki (#22650) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm! :R

(#22654) #94529552 válasza korcsillio (#22649) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch és Electrolux(1 év gari) porzsákos porszívókkal szerintem nem nyúlsz mellé, hatalmas előny az 5 év gari az előbb linkelt Bosch készüléknél, utóbbinál a népszerű Sbag nevű porzsák. De láttam nemrég teszkóban 20k alatti Rowentát(2 év gari)is, csak annak nincs elektronikus teljesítmény szabályzója, de mondjuk nálunk mindenki max-on használja. Majd a porszívóban lévő szűrőkre illik odafigyelni ezeknél is.
Ala Az érdekes, mert nálunk az Elux mosógép semmit se mozdul, bármennyi ruha van is benne, hát annak se kellene azért.

[ Szerkesztve ]

(#22655) zsiz válasza Ala (#22651) üzenetére


zsiz
őstag

Ugyanilyen van nekem is. És nekem is volt már, hogy elugrált kicsit. De azért nem 1 métert, meg nem is sokszor csinálta eddig. Másnál is olvastam erről már. A másik gondodat nem tudom.. Mi sose mosunk úgy, hogy csak 1-2 darab ruhát, általában tele a gép, nem is volt még ilyen hogy ne centrizett volna. Elvileg súlyautomatikás, gondolom ezzel függ össze hogy egy inget nem centriz ki. Meg az ugrálás is, rosszul osztja el a súlyt. Szerintem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22656) w.miki válasza Zeki (#22650) üzenetére


w.miki
veterán

Azt írja, hogy " "A" porvisszabocsátású porszívóival!" van a +3év, amit te linkeltél, az B-s :(
Ezek A-sok, de mind 40 felett van most. Akkor ott a Rowenta 35-ért ;)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22657) #40553216 válasza w.miki (#22656) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bosch-Siemens márkabolt:
Bosch BGL2UB110 22900 Ft, 5 év;
Bosch BSG6B111 24900 Ft, 5 év.

Vagy Best Byte:
Bosch BSG6B111 20900 Ft, 5 év december 31-ig.
Vagy még pár Bosch porszívó.

[ Szerkesztve ]

(#22658) korcsillio


korcsillio
őstag

Végül ezt vettem:
[link]

(#22659) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Mosó-szárítógépet keresek, lehetőleg olyat ami mosásban tudja a felső-közép kategóriát teljesítményben és fogyasztásban is. Szárításra ritkábban lenne szükség, pl télen, de akkor se nagy mennyiségben, mivel nem mindent lehet szárítógépben szárítani. Az se baj, ha a szárítás során nem használ vizet vagy választható.
A miért igen egyszerű, nem fér be 2 gép.

Mivel ez egy igen összetett szerkezet amit sűrűn használnánk, így félek, hogy gari idő után könnyen tönkremehet, ezért fontos a hosszú gari idő, vagy értelmezhető áron meghosszabbítható gariidő.

Eddig egy komoly jelöltet találtam az LG-től, FH4U2TDH1N, 8/5 kg mosás/szárítás, inverter direct drive 6 motion DD, eco hybrid (víz nélküli szárítás), gőz funkció, NFC, A energia osztály (sajnos nincs külön bontásban a mosás és szárítás, így nem tudom összehasonlítani a sima mosógépekkel). 2 év garancia (10 év a motorra).
Ezek közül a gőz és NFC kétséges, hogy hozzáadott érték, kifejezetten nem kerestem hogy ezt is tudja. 218k
Sajnos tesztet nem találtam róla, LG szerint még új készülék.

[ Szerkesztve ]

(#22660) #40553216 válasza ALI_G (#22659) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Ha a pdf-et letöltöd, abban van info: mosás-centrifugálás esetén 1,52 kWh (bár kW/órát ír) és 56 liter víz 60°C-os pamutnál. Az 56 literhez képest plusz szárítás esetén összesen 89 liter víz nem támasztja alá, hogy víz nélkül szárítana. Ezeket az adatokat hasonlíthatod olyan gépekhez, amelyek gyártója nem állítja, hogy víz nélkül szárít. A Miele most kapható kombi gépe 6 kg mosás+2x3kg szekrényszáraz szárításhoz használ 4,08 kWh-t és 79 liter vizet, ebből 0,8 kWh-t és 45 litert a mosáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#22661) #40553216 válasza korcsillio (#22658) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez hányas?

(#22662) #40553216 válasza ALI_G (#22659) üzenetére


#40553216
törölt tag

De Electrolux/AEG vonalon is találsz jó néhányat.

(#22663) korcsillio válasza #40553216 (#22661) üzenetére


korcsillio
őstag

B130
Porzsákot hol érdemes nézni? Ebay vagy valami itthoni bolt?

(#22664) #40553216 válasza korcsillio (#22663) üzenetére


#40553216
törölt tag

A pontos géptípus alapján keress rá! Felesleges az ebay. Ha a BSG6B130-at vetted, akkor szerintem ez éppen abba való.
Vagy Menalux.

[ Szerkesztve ]

(#22665) #40553216 válasza korcsillio (#22663) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy a 12 db-os csomag.

(#22666) Zeki válasza ALI_G (#22659) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egymásra sem tudod őket tenni?

(#22667) ALI_G válasza #40553216 (#22660) üzenetére


ALI_G
veterán

Nézegettem a pdf-et is, de sajnos az se egyértelmű, hogy melyik programot használták a mérésnél. Én egyébként 91 litert találtam a 46. oldali táblázatban. Az mondjuk elég durva.
56 liter mosás+centrifugálás, ezért én gyanítom, hogy a normál szárítással mérték a 91-et.
A termék főoldalán 0 l/kg szárításhoz + 1,5 l/kg szűrő tisztításhoz ír az eco módban és 36 l/kg-ot sima üzemmódban.
Ez a rengeteg víz normál módban mire kell? Az eco mód az kondenzációs vagy hőszivattyús szárításnak felel meg?
Megnézem még amiket írtál.
Samsung WD80J5410AW/LE találtam még, nagyon hasonló tulajdonságokkal. Természetesen teszt erről sincs.

CineDOG1: sajnos nem, mert felette a kazán van a falon.

[ Szerkesztve ]

(#22668) korcsillio válasza #40553216 (#22664) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi! :R

(#22669) #40553216 válasza ALI_G (#22667) üzenetére


#40553216
törölt tag

MINDIG a 60°C-os pamutot használják ehhez, ez a standard program.
A víz a pára kondenzációjához, lecsapatásához kell.
A főoldalon írt víz nélküli tényleg meleg levegős. De egy kis tévedés van a dologban, ugyanis nem 36 l/kg, hanem 36 l/szárítási ciklus a vízfelhasználás. Azt azonban szemérmesen elhallgatja, hogy a 4774 liter víz elhagyása az energiaoldalon mekkora költséggel jár. Elvileg hőszivattyús kellene, hogy legyen, de ha ilyen (amely technológia jóval energiatakarékosabb), akkor miért nem csak ilyen?

(#22670) ALI_G válasza #40553216 (#22669) üzenetére


ALI_G
veterán

A normál módú szárítást azzal marketingeli, hogy időt tudsz vele spórolni.
A leírás alapján az eco szerintem is hőszivattyús, de sehol nem írja.

A linkelt samsung WD80J5410AW/LE csak 'normál' szárítási funkciót tud, így 88 L vizet fogyaszt egy teljes mosás-szárítás program alatt. Cserébe a mosáshoz csak 1,04 kW energiát fogyaszt, ami 0,5-tel kevesebb az LG-nél. Viszont ugyanannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#22671) Jimmy66 válasza ALI_G (#22659) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

Ilyen masinát keresek én is.

(#22672) ALI_G válasza #40553216 (#22669) üzenetére


ALI_G
veterán

Eco Hybrid technology
LG's Eco Hybrid technology offers an A-rated energy efficient appliance, with lower water consumption. An eco mode uses warm air for condensing - saving 6,900 liters of water per year, based on an average of 220 drying cycles per year, when compared to LG conventional B rated washer dryer 9/6kg. Should you wish to save time, hot air and cool water can be combined for drying and condensing, still saving 7,920 mins per year. Efficient and convenient.

Nem egyértelmű. Szerintem piros villogó betűkkel írná ha hőszivattyús lenne.

(#22673) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Egy ki segitseget kernek hatha tud valaki mielott szerelot hivnek.:)

Van egy ilyen hutonk [link] es a legalso polc alatt gyulik a viz. Olvasgattam par oldalt, hogy a viz elvezeto el lehet dugulva es nem folyik le az edenybe a viz. De ebben nem tudom hol lehet ilyesmi lyuk mert nem talalok. Hacsak, nem rejtve a muanyag hatfal mogott.

koszike

sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22674) ALI_G válasza ALI_G (#22672) üzenetére


ALI_G
veterán

AEG-ből van kettő ami hőszivattyús:
L99695HWD
L99691HWD
gyakorlatilag egy árban vannak (390-400), a különbség talán csak annyi, hogy utóbbi kevesebbet fogyaszt mosás alatt.
3,67 kW-ot fogyaszt egy teljes mosás-szárítás során (9/6 kg). 0,77 kW csak mosásnál (utóbbi model).
Az ára miatt ez sajnos felejtős.

(#22675) MaCS_70 válasza ALI_G (#22674) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem néztél el valamit?

3,67 kW brutálisan nagy teljesítmény, gyakorlatilag a teljes 16 A-es keretet kimeríti.

Nem lehet, hogy kWh akar lenni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22676) pjen válasza MaCS_70 (#22675) üzenetére


pjen
félisten

Egy teljes ciklus alatt fogyasztja ami tarthat 4 óráig is.

(#22677) MaCS_70 válasza pjen (#22676) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát kWh. Jó lenne erre odafigyelni, mert az elvieken felül a gyakorlatban is nagyon félrevezető lehet, ha kWh helyett kW szerepel valahol.

Nem okoskodni akarok, hanem ezt tényleg fontosnak gondolom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22678) ALI_G válasza MaCS_70 (#22677) üzenetére


ALI_G
veterán

továbbra is kilo watt :) ennyit fogyaszt összesen amíg lejár a program. Nincs megadva órára pontosan, csak egy teljes ciklusra ami magában foglalja a mosást, centrifugálást és szárírást.

(#22679) MaCS_70 válasza ALI_G (#22678) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor az kilowattÓRA.

A kilowatt a teljesítmény, a kilowattóra pedig a munka mértékegysége.

Olyan nincs, hogy egy mosás alatt hány kilowattot fogyasztott. Ha egy négy órás mosás alatt végig/átlag 1 kW teljesítménnyel menne, akkor összesen 4 kWh lenne a felhasznált energia, ami utána villanyszámlát fizeted.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22680) ALI_G válasza MaCS_70 (#22679) üzenetére


ALI_G
veterán

Értem. Ez esetben kérlek keresd fel az összes gyártót, mert ők adják meg így.

[ Szerkesztve ]

(#22681) TheMarci válasza ALI_G (#22680) üzenetére


TheMarci
addikt

Az #22670-es hsz-edben a link alatt az 1.04 az pont kWh, és nem kw, ahogy írtad. 59. oldal, 6. sor, 2. oszlop. Tényleg kWh lesz az, hidd el.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#22682) Csabroncka válasza ALI_G (#22680) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak megtaláltam neked egy korábbi hozzászólásomat, szerintem az UM-okban részletesen megtalálod a fogyasztásokat.

"in medias res"

(#22683) ALI_G válasza Csabroncka (#22682) üzenetére


ALI_G
veterán

A legtöbbnek van, de változó részletességgel, pl az indesitnek abszolút nincs semmi a fogyasztásról az UM-ben, legalább is amit én néztem. Illetve az AEG-nek is hiányosak az adatok, de a termék oldalán legalább pár dolog fent van.

[ Szerkesztve ]

(#22684) pjen válasza MaCS_70 (#22679) üzenetére


pjen
félisten

Pedig van.Az én fogyi mérőmre rákötöm a klimát reggel 8 kor és 24 órát rajta hagyom kiírja,hogy X Kw ot fogyasztott összesen 24 óra alatt.Ugyanúgy a mosószárítónál megadják 1 progi 4 óra,3,5 kw.Tehát 4 óra alatt fogyaszt 3,5kw-ot.Ez olyan közérthető,ha 1kw=40ft akkor egy ciklus=140ft.Így van konyha nyelvre fordítva.

(#22685) #40553216 válasza pjen (#22684) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az lehet, hogy ezt írják, de akkor szarul írják.
Watt: teljesítmény. „1 watt az a teljesítmény, amelyet 1 J munka 1 s alatt létrehoz.”
Wattszekundum: munka. A wattszekundum és a Joule ugyanaz. „Egy joule munkát végez az egy newton nagyságú erő a vele egyirányú egy méter hosszúságú elmozdulás közben. Ugyancsak egy joule az egy watt teljesítménnyel egy másodpercig végzett munka.” Utóbbi értelemszerűen ugyanaz, mint ami az első linkből látszik.

(#22686) pjen válasza #40553216 (#22685) üzenetére


pjen
félisten

Azért írtam,hogy konyha nyelvre fordítják.Szerintem így könnyebb azonosulni a költségekkel.Nem kell matekozni.

(#22687) #40553216 válasza pjen (#22686) üzenetére


#40553216
törölt tag

De ezzel éppen, hogy megkavarják. Mert amikor azt olvasod, hogy a 3 órás ciklus 5 kWh, akkor a konyhanyelv (konyhaagy) miatt egyből úgy értelmezik, hogy 5 kW óránként, tehát ha 3 órán keresztül mos és szárít, az 15 kWh. Pedig nem.

(#22688) pjen válasza #40553216 (#22687) üzenetére


pjen
félisten

De pont ez az,nem KWH hanem KW van ráírva.Legalábbis ha vissza olvasol ezt irja fórum társ.1 teljes ciklus=3,65 KW.Nem mindenki fizika tanár.Simán tudja 1mosás+szárítás=3,65Kw x 40 ft.Nekem érthető,ha nem is helyes.

(#22689) MaCS_70 válasza pjen (#22688) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha úgy van odaírva, az nagyon nagy baj (remélhetőleg csak fordítási hiba), és nem kéne továbbhirdetni egy ilyen szarvashibát.

Legalább egy technikai fórumban ne engedjünk már meg ilyen technikai felületességet, különösen ne, ha egy közkeletű, amúgy általános iskolai szintű tévedésről van szó, ami ráadásul tényleges félreértésre adhat okot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22690) #40553216 válasza pjen (#22688) üzenetére


#40553216
törölt tag

De ezt akkor is tudná, ha helyesen 3,65 kWhx40 Ft lenne nála a számolás alapja. Mivel a villanyórán (bár ki nézi, mi van az egyre csak növekvő számsor mögött, ugye?) is kWh van, a számlán is. A gázszámlán pedig MJ (ami ugyebár a kWh szinonimája), lejelenteni m^3-t kell, így ebből is adódik kavarodás, csak nem ilyen elvi hiba.

(#22689) MaCS_70
A fenti LG mosó-szárító manuáljában látszik, hogy ordas fordítási hiba, mert az angolban kWh / cycle van, a magyarban pedig kW/óra / ciklus. Hát, nem egy műszaki fordító volt az illető.

[ Szerkesztve ]

(#22691) Orlin válasza AstraCDX (#22633) üzenetére


Orlin
addikt

Philips Saeco HD8651/19 series 2000 automata kávéfőző fehér-bézs

Szia!

Én ezt vettem végül.Ha árban belefér ajánlom!Nagyon finom kávét csinál.Egyszerű és ha nincsenek óriási igényeid akkor megfelelhet.Ami negatívum lehet ,hogy pici a víztartály és a leőrölt kávé tartó.De meg lehet szokni.Nálunk a család kedvence!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22692) MaCS_70 válasza Orlin (#22691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valójában nem olyan nagy baj az, hogy kicsi a víztartály, mivel ezek a gépek már elég jó kávét főznek ahhoz, hogy megérezzük rajta, ha nem friss a víz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22693) MaCS_70 válasza #40553216 (#22690) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ettől a W/h mértékegységtől szabályosan kiráz a hideg. (J/(s^2)??? :Y )

Ellenben közkedvelt, és egy csomó helyen még népszerűsítik is. A minap meg is kérdeztem egy ezzel soha meg nem térülő napelemes rendszert hirdető botcsinálta környezetvédőtől, hogy mégis honnan ez a baromság. Mint kiderült, lövése sincs az alapvető fogalmakról sem, és miután levezettem neki a munka és a teljesítmény lényegét, végső vergődésként arra hivatkozott, hogy az emberek "jobban értik" a kW/h-t, mint a kWh-t. :W :W :W Végül is tök mindegy, hogy osztunk vagy szorzunk...

No comment...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22694) AstraCDX válasza Orlin (#22691) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszi !

Ezt nem egészen értem : "leőrölt kávé tartó"

Ez a gép nem főzi le azt a mennyiséget amit megőröl ?

Egyébként milyen lehet ez a KRUPS EA8010PE gép a Philips Saeco HD8651/19-hez képest ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#22695) ribarszki válasza AstraCDX (#22694) üzenetére


ribarszki
őstag

A zacctartóra gondolt 😉

(#22696) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Erről a gépről van valakinek info-ja, vagy tapasztalata ?

KRUPS EA8010PE

Üdv.

Astra

(#22697) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, olcsóbb, jó ár/érték arányú porzsákos porszívók terén mi ajánlott és kerülendő? 80%-ban szőnyeg van a házban, heti kb. 2-3x porszívózás. Electrolux, Philips, Bosch, Rowenta ajánlottak? Megbízhatóság, tartósság, porzsák stb. terén mi a helyzet velük? Tudnátok pár modellt ajánlani? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22698) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Költözés miatt a háztartási gépeink cseréje is esedékes lesz. Egyelőre ketten vagyunk a párommal, de olyan gépeket szeretnénk, amit nem kell cserélni ha esetleg be kopogtat a gólya. :)
A++ gépeket szeretnénk. Amire szükségünk van az egy hűtőszekrény ami alul fagyasztós (egyéb paraméterekről fogalmam sincs, jelenleg egy kisméretű hűtő van ami nagyjából elég kettőnknek), egy beépíthető mosogatógép és egy elektromos tűzhely vagy beépíthető főző lap + sütő.
Mind a 3 gépből min. 10 féle gyártó van, így fogalmam sincs hogy milyen irányban érdemes elindulni a kereséssel. Tudnátok pár megbízható és ajánlott gyártót ajánlani gepenként a középes ár kategóriából azért, hogy kb. tudjam milyen irányban próbálják keresgélni?

Köszi a segítséget!

(#22699) Zeki válasza junior11 (#22697) üzenetére


Zeki
nagyúr

Visszaolvasol, idén MÉG 5 év garival Bosch porszívók vannak, amúgy a Miele porszívók elég jók.
szetei.com oldalon nézelődj!

pomk

Hűtőben Liebherr.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.