Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) #40553216 válasza MaCS_70 (#22497) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Balos járás tészták dagasztásához és levesek, egytálételek stb. keveréséhez”
Miért? A komcsik jobban tudnak tésztát készíteni és levest főzni? :DDD

(#22502) dni válasza #94529552 (#22486) üzenetére


dni
őstag

Felszereltség, tudás alapján Beko jobb volt mint más 50-60e Ft os sütők, de nem tudtam, hogy mennyire megbízható.
Ajánlásotok alapján, akkor még egy kicsit hozzteszünk és beruházunk egy Boschra.

(#22503) Zeki válasza AT. (#22500) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amilyet érdemes, olyat te SEM nem veszel. Az átlag turbókefe keféjét a beszívott levegő forgatja.
A drága turbókefe azonban elektromos. Saját motorja van. Ehhez azonban olyan porszívó is kell, aminek van ehhez csatlakozása. Na azok százezrezes gépek. Kivéve az álló porszívókat, ott soknak elektromos a kefés feje.

(#22504) ribarszki válasza Zeki (#22503) üzenetére


ribarszki
őstag

Van turbókefe és van elektromos fej, ahol motor hajtja a kefét. A turbókefe olcsó, levegő hajtja, Lidl-ből, Aliwxpressről is beszerezhető. A szőnyegen azért elég hasznos tud lenni ez is. Én kimondottan a turbókefére gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#22505) #16695808 válasza AT. (#22498) üzenetére


#16695808
törölt tag

Mi MIELE Complete C2 Powerline-t vettünk .... nos ez minőségi porszívó.... még a LUX után is ezt mondom, talán azt mondanám, hogy megéri a felárat egy minőségi PORSZÍVÓÉRT (csupa nagybetűvel).
előnyök: a szívófejek a porszívóban kapnak helyet, strapabíró műanyagokból készült, (minden eladó azzal kezdi hogy rááll :) mondjuk ez nem épp rendeltetésszerű használat :) kiválóan szív, talán túl jól is mivel a mozgó szőnyegeket csak a legalacsonyabb fokozaton szívható különben megragadja és nem engedi :) 4,5 literes minőségi porzsák, igaz B kibocsájtású, de HEPA tehető bele amitől A kategóriás lesz.
Hátrány: remegett a szemhéjjam amikor kifizettem :) 55 e Ft

Van a belépő szint a C1 az csak 42 e Ft ...az egy picit rosszabb kibocsátású és szívású, de a HEPA abba is tehető. hátránya: a szívófejek nem kaptak helyet a gépben, tehát csak a csőre szerelhető, ami valljuk meg elég idétlen megoldás.

(#22506) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Mikrohullámú sütő vásárlás előtt állok, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy melyik modell (márka) lehet a legmegbízhatóbb:

1) Gorenje MMO 20 MGWII
2) Samsung GE71A
3) LG MH6022D
4) Samsung GE711K
5) Electrolux EMS21400W

Tudásukban hasonlóak.
Én a 5)-ösön gondolkodom, de mielőtt beleugranék, hátha megtudok valami okosságot :)

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22507) Zeki válasza jolti05 (#22506) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd meg őket az árukeresőn, ki hogy értékel.
Nekünk 6? éve ez a mikrónk, nagyon bevált, pedig 2-3 gyerek mellett eléggé nyúzva van.
Ezt jól kifogtuk.

[ Szerkesztve ]

(#22508) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Még egy kérdés vetődött fel, van valakinek tapasztalata mosó szárító és külön szárító gép között? Eddig nem nagyon akartam szárító gépet, de nem szeretnénk állandó jelleggel kerülgetni a őszi-tavaszi időszak között a szárítót a nappaliban, fürdőszbánkon pedig sajnos nincs ablak és a hely sem túl sok az állandó teregetésre. Azt már olvastama topicban, hogy jobbak a különálló szárítók mint a kombi gépek, és elsősorban ezeket ajánjátok inkáb, de valakinek van-e esetleg konkrét tapasztalata, használta-e mindkettőt, hogy 2-3 főre történő mosás-szárítákor is érdemesebb a külön géppel járó nagyobb helyigényt vállalni?

egyéként ezzel a kombi géppel szemezek: Siemens WD15G441EU

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#22509) MaCS_70 válasza #16695808 (#22505) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért, a Lux kifizetésekor nem remegett? Az ennek sokszorosa kellett, hogy legyen.

Apropó, Lux. Jópár éve sikerült beneveznünk egy Luxra. Azzal győzték meg a családot, hogy ez tényleg egy életre, sőt, generációkra szól -- így volt a motoros kefével együtt bő 400e Ft a porszívó.
Egyébként tényleg jó, de semmi extra.

Ehhez képest a minap jön a luxos üzletkötő, hogy potom 700e Ft-ért lecseréli a régi porszívót a sokkal megbízhatóbb, tartósabb új típusra. Nocsak, hogyan lehet tartósabb, ha az egyszer generációkat kiszolgál? Hát, rengeteg helyen javítottak az anyaghasználaton, jobb lett a cső meg minden...

Hát, ennyit a luxustermékekről. Egyébként tényleg kopik a fej csatlakozása, hajlamos leugrani a csőről. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22510) Zeki válasza dni (#22508) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahogy nézem, drága, nem hőszivattyús a szárítógép. Így elég sok vizet elhasznál ha kombináltan használod.
Amúgy a mosógép tetejére lehet tenni szárítógépet.

(#22511) AT.


AT.
tag

Ahogy nézem nem lesz egyszerű a porszívó vásárlás.
Milyen a feje a MIELE Complete C2 Powerline.
Milyen zsák kell bele?
Milyen hepa-tól lesz A-s?

(#22512) #40553216 válasza dni (#22508) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha két-három emberre veszel 8 kg-os mosógépet, akkor kicsi lesz a kihasználtsága, a víz- és energiafelhasználása fajlagosan magas lesz, de ez az energiafelhasználás eleve sokkal magasabb, mint a külön mosó- és szárítógép együttes fogyasztása.

Egymásra sem tudnád tenni a gépeket?

(#22511) AT.
C2 Complete Powerline
Szokásos kombifej és a szokásos Miele porzsák. A Miele HEPA filtertől lesz A por visszabocsátású.

[ Szerkesztve ]

(#22513) canniball válasza Csabroncka (#22485) üzenetére


canniball
nagyúr

Én sok negatívra sem emlékszem; vagy lemaradtam valamiről?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22514) ribarszki válasza AT. (#22511) üzenetére


ribarszki
őstag

Kombi fej. De sokkal jobban jársz ha az 5k-val drágább parkettafejes modellt nézed, ott jár mellé egy parketta fej. Gyári Miele porzsák megy bele, 4,5L. Porkibocsatas B, akkor vegyél bele Hepat ha allergiás vagy. Ennyi. De ezek elég húzós árú porszívók..

(#22515) #16695808 válasza MaCS_70 (#22509) üzenetére


#16695808
törölt tag

a luxot nem én vettem... de 20 éves volt ... csak egy baleset (más használta és valahogy sikerült festés utáni finom por miatt csapágyassá tennie. A csapágy nem cserélhető. A motorcsere 45 eFt lett volna) ezért kellett új porszívó. ( ha nincs a baleset akkor még most is menne... :( nekem is mondott 650 eft-os beszámítást az üzletkötő... de mikor kérdeztem, hogy mégis milyen valutában, akkor mondta, hogy 350 eFt ig lemennek "egyedi kedvezményekkel".

De 20 év múlva megmondom, hogy a miele megérte-e.... :)
A miele még ha csak a felét is bírná (bár a németek szerint 20 évre tervezik ezeket a porszívókat) akkor is egy hasonló tudású és minőségű porszívó, tehát szerintem jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#22516) #16695808 válasza ribarszki (#22514) üzenetére


#16695808
törölt tag

utólag parkettafejeset vennék...

(#22517) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sokszor említettétek a Bosch termékek kiterjesztett garanciáját,ha beregisztrálom.Kisgépekre is vonatkozik? Egy kávédarálóról lenne szó...

(#22518) Zeki válasza szakalistvan (#22517) üzenetére


Zeki
nagyúr

Arra szerintem nincs. Porszívóra biztos., ez ott van a honlapjukon is.

(#22519) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Porszivot szeretnek venni, elsosorban padloszonyeghez lenne, allatot nem tartok.
Jo lenne ha tobb fele fej lenne hozza, a kulonbozo meretu helyek elerese miatt.
Nem nagyon szeretek takaritani, szoval olyan kellene ami tenyleg erosen sziv, melyen kitakaritja a szonyeget, hogy hosszabb ideig birja. :)
Arban olyan komoly megkotesem nincs, ha 100e-be kerul egy valoban jo porszivo, akkor megveszem annyiert, remelve, hogy 5-10 evig azert kiszolgal.
Ahogy neztem az A osztalyu szonyegtisztitasuak meg ennel is dragabbak, bar nem tudom, hogy atlag felhasznalasra, nem tul nagy lakashoz mennyire erik meg, gondolom nem igazan.

(#22520) Voice24 válasza jolti05 (#22506) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk az ötössel jelölt gép van, az Electrolux. Nem rossz, eddig nincs vele gond, bár két kisebb hátrányát tudok említeni:
- ahogy az árukeresőn is többen írják, az ajtónyitó gomb elég kemény, erősen be kell nyomni, hogy nyisson, ha hátul nincs támasztva a gép, simán hátranyomjuk vele.
- az ajtaja túl sötét. Jól néz ki, dizájnos, de sajnos alig látni, hogy mi van bent, forog-e a tányér, rotyog-e már a kaja.

(#22521) zsiz válasza Voice24 (#22520) üzenetére


zsiz
őstag

A két Samsungnak is az a baja, hogy túl sötét. Nekem is Samsung van, én is utálom ezt benne.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22522) gF válasza birno (#22519) üzenetére


gF
senior tag

Tudtommal A besorolást csak az elektromos turbókefés porszívók kapnak. Pl Miele C3 Electro Plus Ecoline, Electrolux UltraOne Quatro. 100-120 m2 alá szerintem felesleges.
Felső kategóriában 2 termékcsalád van ami valóban jó is: Miele C3 és Electrolux Ultraone. Én jó magam nem vagyok nagy Miele fan (korábbi Miele S8 tapasztaltaim miatt). Lassan 1 éve cseréltem korábbi Mielémet egy Electrolux Ultraone Deluxe-ra és nem bántam meg. Sőt.. :)

(#22523) ribarszki válasza gF (#22522) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt egy Rowenta A szőnyegtisztítással. Papíron.. csak ugye megint, mennyire A az A ? Ki ellenőrzi? És ha ez A, akkor az elektromos fejjel ellátott gép A+++? Mert ég ês föld a különbség közöttük. Na mindegy, de ez is azt mutatja,hogy az Eü matrica inkább egy iránymutatás mint biztosra vehető érték.

A felső kategóriában pedig ott van még a Sebo. :)

[ Szerkesztve ]

(#22524) Csabroncka válasza ribarszki (#22523) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tudod a minap vettünk a kisasszonynak karácsonyra szőnyeget, és azon gondolkoztam, hogy (nem nagy a lakás) 2 -3 szőnyegem lesz amit takarítani kell. Eleve nem veszek hosszú szálút, zseníliát vagy shaggy-t mert szerintem 1-2 év után lehetetlen normálisan kitakarítani a szálak között felgyülemlett szöszt, port és koszt. Tehát ha évente 'kidobom az ablakon a pénzt" minőségi szőnyegtisztításra akkor is fölösleges egy bizonyos határon túl menni porszívó vásárlásban.

Na ezt azután döntöttem el miután 1,5 éve Gazdagréten vagyok, és az 5 éves ikeás "fillérekért" vásárolt shaggy undorítóan néz ki. Nem azért mert a samu sz@r porszívó lenne, vagy mert nincsen turbó kefém. Ezek a szőnyegek ilyenek, és szerintem gépi mélymosás szedi ki 100%-osan az allergén és retkes vackokat belőlük - na persze ezért lesz aztán a nappaliba is rövid szőrű könnyen tisztítható! Persze műszálas gépi szőnyegekről beszélek nem kézi perzsákról..mert azokat csak száraz technológiával lehet tisztítani.

Ja igen! persze hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy elég erős az allergiám :(((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22525) gF válasza ribarszki (#22523) üzenetére


gF
senior tag

Inkább hagyjuk a Rowentat.. :DDD
Alapból nem vennék olyan gépet ami alig beszerezhető itthon. Már pedig a Rowentaval ez a helyzet. Aztán a belevaló porzsák vadászatról meg ne is beszéljünk.

(#22526) #94529552 válasza gF (#22522) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudtommal A besorolást csak az elektromos turbókefés porszívók kapnak.
Akkor a tudtod hibádzik :DDD , további 4A-s porszívók: Rowenta Silence Force 4A RO6455, ROWENTA RO6383EA Silence Force Compact AAAA Animal Care.

[ Szerkesztve ]

(#22527) jolti05 válasza Zeki (#22507) üzenetére


jolti05
őstag

CineDOG1 + Voice24: Köszi a válaszokat!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22528) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb hely, de nem találtam közelebbit. Ez legalább a lakásba vásárolandó holmikról szól. Aki tud megfelelőbb témát, légyszi linkelje be!

WC-tartályt kell venni, de nem tudom, hány Forintról indul az, ami sokáig működőképes marad. A mostani még 7 évig sem bírta. Olyan típus kell, amit magasra lehet szerelni és nem képzeli azt, hogy 1 evőkanál vízzel leviszi az összes szmutyit. Mivel én vagyok az a szerencsés, akinek ki kell "ganéznia", olyat szeretnék, ami lezúdít annyi vizet, mint a régi szép időkben. (Persze szép dolog védeni a környezetet, hogy kevesebb vizet használjunk el, de ugyanakkor több káros vegyszer kell ahhoz, hogy ne bűzölögjön, mint egy istálló.) Most az a Dömötör-féle agyrémünk van. Gyűlölöm! Magánházban lakunk, és azóta, hogy ez a "csoda" lóg a falon, többször volt eldugulva a csatorna is. Szóval nagyon megérte ezt választani... A tizedik emeleten lehet, hogy ez is elég. Végtére is, mire való a gravitáció?

[ Szerkesztve ]

(#22529) pjen válasza C. s. (#22528) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Pedig a Dömötör jó is lehet,csak találni kell hagyományosat.Amin nincsen nincsen takarékos gomb és hasonlók,csak a hagyományos karos,láncos lehúzó.A kar ugyan 5-6 évenként eltörik,de kapható.

(#22530) Cyrin válasza C. s. (#22528) üzenetére


Cyrin
addikt

magas szerelésre nem igazán van alternatívája a dömötörnek, mivel a rugós elzárás dömötör szabadalom, így víztakarékos (kisebb dolgok esetén addig jön a víz amíg húzod). más tartályok (pl geberit) úgy működnek, hogy a tartályon levő billenő"kapcsoló" teljes vízmennyiséget enged le addig amíg vissza nem billented, namost ez magas szerelés esetén nem működik mivel nem éred el. ha magasra szereled a geberit tartályt, akkor a madzagos húzóval mindig a maximálisan beállított vízmennyiséget engeded le, akkor is ha az nem szükséges.

a maximális vízmennyiség minden tartálynál állítható.

(#22531) pjen válasza Cyrin (#22530) üzenetére


pjen
félisten

Igaz.El is felejtettem,mikor a dömötörbe tönkre ment a szelep én is egy komplett geberitet vettem bele.Kicsit szerelgetni kellett,de azóta jó.

(#22532) w.miki válasza #94529552 (#22526) üzenetére


w.miki
veterán

:((( Rowenta-t vettem, 30e-ért, B-s szőnyegtisztítással.
Porzsák a Kisgep Kft-től rendelhető, ők a viszonteladójuk. 2500Ft, a 4db Hygiene
Oké hosszú távú tapasztalat nincs, de eddig 2 takarítást már kibírt.
Amikor takarítottam, portörlés helyett a polcokat is porszívóztam a kefés fejjel, és 2 hét után, még nincs meg az a vastag, látható porréteg, ami régebben szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22533) C. s. válasza pjen (#22529) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, de sima karos van, nem nyomógombos. Akkoriban ez volt a legolcsóbb. Tényleg nagyon utálom! Amióta ez van, nem győzöm a bűzt vakarni a WC-ből. Egy rémálom.

Tulajdonképpen mindig is szivárgott, a vizesek kérdezték, hogy mit csinálunk mi ennyi vízzel, mert nálunk népesebb családoknak kisebb a vízszámlája. Aztán megnézték a WC-t, hogy mennyire folyik (1 ujjnyi volt), és közölték, hogy ez bizony már érezhetően megnyomja a számlát. Azóta meg sokkal rosszabb lett az állapota sajnos. Bő 3 ujjnyi szélességben folydogál.

Olyan tartályt szeretnék, amit nem lehet "csak egy kicsit" lehúzni, hanem kizárólag teljesen. (Van a családban olyan, aki még életében nem takarított WC-t, de lehúzni csak spórolósan szereti. Én meg úgy vagyok ezzel, hogy az döntsön róla, aki takarítja. A híresztelésekkel ellentétben nem egy kellemes időtöltés. :D Persze nem állok én senki boldogságának az útjába, szívesen átengedném ezt a kiváltságot neki, de nem kér belőle!)

A szelep miatt folyik? És ezzel az átalakítással le lehet húzni "csak egy kicsit" vagy mindent leereszt?

Cyrin:

Köszi! Jól értem, hogy a geberit is szerelhető a magasba, de akkor mindig a teljes tartalmat kiengedi?

[ Szerkesztve ]

(#22534) #40553216 válasza #94529552 (#22526) üzenetére


#40553216
törölt tag

Remélem, azt azért nem gondolod komolyan, hogy az összes többi gyártó még véletlenül sem ad A szőnyeg kategóriát egy sima kombifejes porszívóra, a Rowenta meg igen, akkor az igaz is lesz?

(#22535) szakalistvan válasza C. s. (#22533) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Cégnél férfiöltözőben Geberit van,szó szerint egy vízesés,de ha valaki paraszt es nem használ kefét azt semmi sem viszi le.

(#22536) C. s. válasza szakalistvan (#22535) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, szeretem a vízesést! :)
Nálunk inkább az a probléma, hogy a pisi ott áll benne, mert valaki nem képes kellően lehúzni, és van ideje jól odakövülni. Az meg rettentő büdös tud lenni. Próbálok résen lenni, hogy rohangálok lehúzni ama bizonyos illető után, de hát én sem vagyok rá képes napi 24 órában. Van saját életem. Legalábbis próbálkozom. :D

A Geberit egy márkanév vagy egy típus? :B

[ Szerkesztve ]

(#22537) birno válasza gF (#22522) üzenetére


birno
addikt

Koszi az infokat, megnezegettem oket, igazabol nem hulyeseg ez az elektromos kefe, bar lehet nem eri meg a +30-50e-s felarat.
Neztem az olcsobb Electroluxokat is, de pl ez a ketto kozott nem is igazan ertem, hogy mi a kulonbseg, amitol az egyik 20e-vel dragabb: [link] [link].
Osszehasonlitas se mutat semmit a szinen kivul, leirasbol kb. annyi jon le, hogy az egyikben van valami auto funkcio aminek mondjuk sok ertelmet nem latom, de amugy a fejek, teljesitmeny, hatekonysag tok ugyanaz mindkettonel.

(#22538) pjen válasza C. s. (#22533) üzenetére


pjen
félisten

Én bele szereltem a geberit szelepet,ezt csak teljesen lehet lehúzni.Akkor neked lehet nem is a pisi kövesedik oda,hanem vízköves az állandó lassú folyástól.

(#22539) gF válasza birno (#22537) üzenetére


gF
senior tag

A Deluxe változaton van markolati távirányító. Plusz az auto fokozat szabályzó.

[ Szerkesztve ]

(#22540) birno válasza gF (#22539) üzenetére


birno
addikt

Nagyon must have funkciok, hajolni azert meg tudok, meg eldonteni, hogy milyen fokozaton menjen, ez nem er meg +20-at szerintem, meg jobban is nez ki a csokibarna. :)
Elektromos turbokefet meg gondolom lehet venni ahhoz is kulon, inkabb ugy erne meg.

[ Szerkesztve ]

(#22541) canniball válasza C. s. (#22536) üzenetére


canniball
nagyúr

Olvasva az általad írtakat itt nem maga a Dömötör lesz a gond, hanem
- a "valaki", vele kéne elbeszélgetni. (Nem értem hogy lehet akárki olyan igénytelen, hogy nem húzza le a dolga végeztével rendesen...)
- az hogy már oda van a tartály, normál esetben annak semennyit sem szabadna ereszteni. Szvsz az már jó ideje mindenképpen cserés.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22542) ribarszki válasza birno (#22540) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne keverjük a fogalmakat. Elektromos turbókefe nem létezik. A turbókefét a beszívott levegő hajtja meg, az elektromos fejben pedig elektromotor. Van turbókefe és van elektromos kefefej. És utólag nem tudsz elektromos fejet ráapplikálni, mert nem fogod tudni hova bedugni a csatlakozóját. Olyan porszívó kell hozzá, ahol a géptesten van külön kis aljzat a fej kábelének, vagy a gégecsőben futó vezetéknek. Ez 100k fölött indulnak jócskán.

[ Szerkesztve ]

(#22543) Lipton válasza ribarszki (#22523) üzenetére


Lipton
őstag

A Sebo-t nem ismertem eddig. Milyennek számít mondjuk egy miele mellett? Egész jónak néz ki...

(#22544) Csabroncka válasza Lipton (#22543) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Drágának :B :DDD

"in medias res"

(#22545) ribarszki válasza Lipton (#22543) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem volt Sebom, de a külföldi (független) tesztekben nagyon jól szerepel. Bár az indexes fórumon volt egy hölgy aki sima/hagyományos fejjel ellátott Sebot vett és nem volt vele megelégedve, nem szedte össze normálisan a szöszt a szőnyegről, ő becserélte Mielere és ennek nagyon örült. De lehet ez valami egyedi, szőnyeg hiba volt.. nem tudom.. Viszont ha álló porszívót keresnék, vagy elektromos fejjel akarnék (de nem akarok :D ) porszívót venni, akkor a Sebo az első lenne a listán. A 4 év garanciájuk is meggyőző.

De ahogyan csabroncka írja: drágának :D

[ Szerkesztve ]

(#22546) Lipton válasza ribarszki (#22545) üzenetére


Lipton
őstag

Drága az biztos...

Nekem főleg kemény padlóra kell, kevés szőnyeg van. A K3 a leírás szerint "A" kategória kemény padlón de 85k...

Kérdés, hogy egy Miele milyen mondjuk összehasonlítva ezzel.

(#22547) birno válasza ribarszki (#22542) üzenetére


birno
addikt

Igazad van, koszi, beneztem.
Mondjuk ezekben az elnevezesekben meg az a szep, hogy mindegyik gyartonak van valami kodneve ra, aztan talalja ki az ember, hogy melyiknel mit takar igazabol. :)

(#22548) ribarszki válasza Lipton (#22546) üzenetére


ribarszki
őstag

Annyit szerintem biztos nem ér. Pláne ahhoz viszonyítva,hogy a Miele parkettafeje hogy mozog kemény burkolaton. Erről tettem fel múltkor videót. Ráadásul 25k-val olcsóbb is.

(#22549) #94529552 válasza #40553216 (#22534) üzenetére


#94529552
törölt tag

Remélem, azt azért te sem gondolod komolyan, hogy majd te felülírod a német gyártók besorolását, és ezt valaki majd komolyan veszi. :U Ha tudsz valamit bizonyítani, akkor be kell perelni mindegyiket, ennyi. :K Ha nem akkor csak értelmetlen szócséplés megint.
w.miki Szerintem tök jó porszívód van ABAA besorolással, a múltkor láttam Amazon-on, vagy ebay-en 1 € alatti porzsákot hozzá nagyobb kiszerelés esetén. Amúgy egy porzsákos boltban minden porszívóhoz tudnak adni, csak vinni kell a mintát. A legfontosabb a csőátmérőnél lévő gumis rész, hogy passzoljon.

(#22550) w.miki válasza #94529552 (#22549) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD nem neked akartam írni, hanem az előtted szólónak.
Tudnál linket az olcsó porzsákhoz?
Bár már rendeltem 2 adagot kisgépéktől.
Meg mókoltam elé, egy Samsung ciklon Twister előszűrőt, így amit ma összeszedett, egy öklömnyi port, az sem az új zsákba ment, hanem a tartályba, onnan a kukába.
Tovább marad tiszta a zsák, erősebb szívás.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.