Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) pjen válasza emre (#22100) üzenetére


pjen
félisten

ElvilegTe vissza viheted oda ahol vetted gari idő alatt.Csak valamivel hosszabb lesz a javítási idő.

(#22102) emre válasza pjen (#22101) üzenetére


emre
veterán

No igen, ezért nem rendeltem meg webshop-ból. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22103) Csabroncka válasza zsiz (#22097) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

100 ezer forint alatti mosógépre mit vársz? mit ajánljunk? A normális választék 100 fölött indul alsó hangon, de még ott is inkább a normális és hosszú garancia a fontos, ezért ajánlják legtöbben inkább a német "család" márkákat, mint a törököt, mert a garancia intézés könnyebb és biztosabb (bár ebben is van negatív tapasztalat).

"in medias res"

(#22104) emre válasza emre (#22100) üzenetére


emre
veterán

Felhívtam őket....azért nincs mert elfogyott a készlet, és belátható időn belül nem is lesz.
Azért egy nov 25-ös keltezésű kiadványnál nem erre számítottam. :(((

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22105) attiati


attiati
veterán

Elöltöltős mosógép ajtaját szedte már le valaki, vagy látott már leszerelést?

Visszacsavarozható az ajtó anélkül, hogy gumitömítést körben le kellene szerelni?
Magyarul: van a csavar másik felén anya vagy bármi, ami odaszorítja?
Vagy simán ki és visszacsavarható?

(#22106) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Párologtatót szeretnék venni! Ezt néztem ki!

[link]

Erről mi a vélemény? Vagy milyet érdemes venni? Ami 10 K alatt van?

Battletag: hojszi#2983

(#22107) Bacusuz válasza zsiz (#22097) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az sem utolsó szempont hogy milyen sűrűn mosnak.
Merthátugye egy özvegy nyugdíjasnak baromira nem számít a gari, hisz heti vagy 2 heti 1 alkalommal mos(hat).
Míg mi csak tegnap 2x mostunk.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22108) #40553216 válasza attiati (#22105) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyilván anya, mert különben vagy a lemez maga fogná, vagy (teljesen felesleges plusz munka és anyag felhasználásával) egy masszív menetes ellenrészt kellene a túloldalra aplikálni.

(#22109) #94529552 válasza zsiz (#22097) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jogos, ahogy mondod, topik zárható. :( :D Nagyon felületes ez a mindegy mit veszel felfogás. Sztem rossz szerelőket ismer. Akit én kérdeztem, az is Csabronckához hasonlóan a német vonalat javasolta a nagy ht gépeknél. Megbízhatóság, szerviz, és az alkatrész ellátottság szempontjából is. Mosógépeknél pl. zanu és elux, 9900FT-ért 5 év garit lehet venni hozzájuk. Persze még jobb, ha alapból van hozzá, mint egyes Bosch hűtők, porszívók...

(#22110) 7Sony7 válasza #40553216 (#22108) üzenetére


7Sony7
addikt

Bár én is így gondoltam, de pont most találtam egy videót, kb 1 percnél úgy néz ki, hogy valami belülre hegesztett anya van, persze lehet, hogy nem mindegyikben.

-

(#22111) Zeki válasza #94529552 (#22109) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze, mindegy mit mondanak a márkaszervizek szerelői, a független szerelők... csak az a f@sza amit te mondasz.
Felőlem...

(#22112) #40553216 válasza 7Sony7 (#22110) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az, hogy anya vagy más, mindegy is, mert az látszik, hogy rögzített, és hogy nem kell levenni a gumit. Köszi.

(#22113) #94529552 válasza Zeki (#22111) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Hát, persze, pont azt mondtam, amit ők mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#22114) attiati válasza #40553216 (#22108) üzenetére


attiati
veterán

Utána elkezdtem kutakodni youtube-on és szerintem egyértelmű, hogy nincs ott semmi anya. Lecsavarja az ember az ajtót és kész, utána meg mehet vissza, szerintem.
Máskülönben ha valaki lecsavarná a csavart, akkor a másik oldalon beesne az anya. Hacsak előtte le nem szedi az üstszáj gumit.

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22115) runner 125 válasza ribarszki (#22096) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia, remek, kösz az infokat.

A Totalcare C3-hoz milyen kiegészítők vannak? Próbáltam google-zni, de nem nagyon találtam konkrétumokat és yt-n is csak pár másodperces unboxing videót találtam.
Ha jól értem akkor a Totalcare C3-nál az alapfej a parkettafejet takarja, igaz? Van hozzá esetleg szőnyeghez / kárpithoz is használható széles fej?

A cső fogóján az alábbi távirányító mi célt szolgál? Gyanítom az ott egy ki - bekapcsoló, de a szabályzóval mit lehet állítani, szívóerősség?

Mivel ahogy indexen is írtam, szinte alig van szőnyegfelület, így mindenképpen olyat néznék, amihez parkettafej van alapból.
Néztem a videókat, nem semmi mennyire jól irányítható ez a fej.

Szimpatikus a C3 Totalcare, szerintem ez lesz. Kevesebb gari ide vagy oda, Miele azért egy tartósabb fogyasztói eszköz talán, mint a Bosch.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22116) Zeki válasza runner 125 (#22115) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, ki-be kapcs, szívőerő. Anno nekem is volt ilyen markolatról távirányítós Mielém, de a gombok alatti mikrokapcsolók nem igazán bírták a sok éves terhelést.

(#22117) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#22106) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#22118) #94529552 válasza Intel fan11 (#22117) üzenetére


#94529552
törölt tag

YT-on vannak videók a párásításról, talán az automata szerkezetek jobbak(pl), amivel kontrollaljuk a párásítást, mint az ilyen ki-be kapcsolósak. A múlt héten az Aldiban is volt EASYHOME nevű párásító. Itt is van pár db.

(#22119) #40553216 válasza runner 125 (#22115) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali!
Az általad linkelt oldalakon (melyek mind a miele.hu szövegét adják) is olvashatod, hogy ha parkettafej az alap, az mindig a minden géphez alapból adott kombi fejjel együtt van. És felsorolják a többit is.
„Kárpit- és fugatisztító fej
Extrahosszú fugatisztító fej
Szívóecset természetes szőrrel”
Ha ezeken kívül keresel kiegészítőt, az itt vagy itt teheted meg.

(#22120) ribarszki válasza runner 125 (#22115) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

1, Minden Miele porszívóhoz jár alap, univerzális fej. Ha azt látod, hogy parkettás verzió, akkor az annyit jelent, hogy kapsz mellé egy 13k értékű fordulékony parkettafejet. De az alap fej, ami szőnyegre és kitolható sörtékkel kemény felületre is jó, az minden esetben alaptartozék.

2, A C3 Totalcarehez jár az alap univerzális fej mellé egy fordulékony parkettafej, mini turbókefe (nincs benne a leírásban én kaptam de lehet véletlen volt), (résszívó, körecset, kárpitszívó hármas amiknek a porszívóban van a helye), gégecsőhosszabbító, (1,5m-el megtoldja a gégecsövet, pl lépcső vagy bútor tetjének porszívózásához), Sub-20-as univerzális kefe ami nagyon jól kiváltja a portörlő rongyot. Valamint egy hosszabb, merev fugatisztító cső.

Arra figyelj, hogy néhány bolt árul még 1600w-os Totalcare porszívót, azokon nincsen komfortfogó illetve kicsit hangosabbak is.

3, Az általad linkelt fogó egy olyan komfortfogó, amely teljesítményszabályozással van ellátva. Na ilyn nincsen a C3-hoz. :) Komfortfogó van, de nincsen rajta semmilyen gomb. Ha jól nézem, akkor egyedül ehhez a géphez adnak ilyen markolatot. De itt meg nincsen parkettafej, és baromi drága is.

Fontos, hogy hivatalos Miele forgalmazótól vedd, mert akkor kapsz 2év garit. A Miele honlapon megtalálod ezket a boltokat. Illetve szerintem inkább az 1200w-os Totalcaret nézd, mert kicsit újabb fejlesztés és egészen kényelmes markolatot kapsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22121) w.miki


w.miki
veterán

Hygiene + porzsákot, vagy jó minőségű alternatíváját hol lehet beszerezni? S-bag jó bele?
Rowenta RO6843EA porszívóhoz.
A porzsák 4,5L
Széles x Magas
21 x 28 cm
Aljától 10 cm, szélétől 10,5 cm a lyuk közepe.
Lyuk átmérő 5,2 cm

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22122) Csabroncka válasza w.miki (#22121) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Menalux

"in medias res"

(#22123) w.miki válasza Csabroncka (#22122) üzenetére


w.miki
veterán

nem találtam ehhez a típushoz az oldalon. :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22124) ribarszki válasza w.miki (#22123) üzenetére


ribarszki
őstag

Esetleg innen? Nem jó hozzá..

Látod, ezért sem ajánlott a Rowenta..Keresheted a porzsákot hozzá, ha találsz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#22125) w.miki válasza ribarszki (#22124) üzenetére


w.miki
veterán

én is ezt néztem, ez miért nem jó?
Teszt idejére levágtam egy Bosch/Siemens porzsák papír szárait, azzal próbálgattam, a por belement. Egyelőre úgy érzem, ott is maradt.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22126) #40553216 válasza w.miki (#22123) üzenetére


#40553216
törölt tag

Német MediaMarkt oldalán Rowenta ZR200520, ZR200720 (mit Anti-Geruchsfilter) zsákot és SWIRL R39 szűrőt írnak.

(#22127) w.miki válasza #40553216 (#22126) üzenetére


w.miki
veterán

:R de ez tök ugyanúgy néz ki, mint a másik a ZR200540, és a RO6441 gépet is hozzá alá. :F Futok egy kört a Rowenta oldallal, majd megírom, mi lett.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22128) #40553216 válasza w.miki (#22127) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, de az oldalon, amit linkeltél, ott van, hogy típusszám specifikus.
„nem univerzális termék, típusszám szükséges a kompatibilitáshoz”
Legalább a garancia idején. ;)
Én nem találtam semmilyen, ebbe való porzsákot a Rowenta oldalán. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#22129) draco31


draco31
veterán

Hello!

Sencor SVC 900-EUE-ről valakinek tapasztalata?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22130) ribarszki válasza w.miki (#22127) üzenetére


ribarszki
őstag

Huu ennek kérdezz utána a Rowenta képviseletnel, mert amit linkeltél, az a silence pro porszivokhoz jó, neked pedig nem olyan van. Lehet ettől fuggetlenul jok a te porszivodhoz, de azért járj utána.
Más porzsákosat ne faragj, mert nem fog tökéletesen illeszkedni és port fog szívni a motorod.

(#22131) ribarszki válasza draco31 (#22129) üzenetére


ribarszki
őstag

Olyan tartályos porszívó amin a tartályban van a hengeres szűrő = egyáltalán nem ajánlott, felejtsd el!

(#22132) #40553216 válasza w.miki (#22127) üzenetére


#40553216
törölt tag

A germánok az RO6441-re is a 200 520-ast írják.

(#22133) draco31 válasza ribarszki (#22131) üzenetére


draco31
veterán

Nehéz tisztítani a szűrőt, vagy mire érted?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22134) ribarszki válasza draco31 (#22133) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, pontosan arra. Az a hengeres szűrő, amit rémálom takarítani. Rátekredik a hajszál, beül a redőkbe a por. Veregetheted az udvaron, de akkor sem fog már úgy szívni mint újkorában, mert eltömődnek a pórusai. Mosni valószínűleg nem lehet (bár ez típus függő) akkor vehetsz újat aranyáron. A porszívó szívóereje rohamosan csökkeni fog, már egy porszívózás alatt is. A tartályosok közül, magasan ez a legszarabb konstrukció, amikor a tartályon belül van a hengeres szűrő. A samsung megoldása egy fokkal jobb, de nagyon messze van a jótól.

Összeségében vagy lesz egy olyan porszívód amire nem költesz, de utálni fogod, mert mindig eltömődik és egyre gyengül üres tartály esetében is, vagy költesz majd szűrőkre, de akkor meg a porzsákok sokszorosát költöd el.

Éppen ezért kell egy normális porzsákos porszívót venni, és normális szintetikus porzsákkal használni. Bár ez a Sencor öszvér megoldás, mert porzsák és tartály is mehet bele, nem a legjobb választás. Eleve a Sencor mint márka legalábbis porszívóban inkább kerülendő.

(#22135) balazs1956


balazs1956
senior tag

Erről mi a nagyérdemű véleménye?
Második porszívónak partvis helyett megfelelő?
A 21 hozzászóló dicséri.
De érdekelne a szakértők véleménye is.

(#22136) ribarszki válasza balazs1956 (#22135) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

Sokkal jobbat ajánlok neked. Ez ugyanis vezetékes. Az pedig közel sem annyira praktikus, bedugni, vezetéket igazgatni. Második porszívónak, konyhába, előszobába olyan kell ami gyorsan előkapható, át lehet vele szívni. Gyerek mellé áldás!

Ezt vedd meg inkább, sokkal jobban jársz vele. Lithiumos akksi, kivehető morzsaporszívó, elektromos hengerkefe, led fejvilágítás, 3év garancia. Ennyiért best-buy. Hétfőtől lesz készleten.

Ráadásul az általad linkelt sencornak sima hagyományos feje van. A hengerkefés fej sokkal hatékonyabban szedi össze a hajszálakat, morzsát, leesett darabokat.

[ Szerkesztve ]

(#22137) #40553216 válasza ribarszki (#22136) üzenetére


#40553216
törölt tag

És a nénit is adják hozzá. :DDD

(#22138) balazs1956 válasza ribarszki (#22136) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen,meg fogom nézni. :R :R
A szívóteljesítménye nem tudom mennyivel maradhat el a vezetékestől, illetve egy töltéssel mennyit bír.

(#22139) draco31 válasza ribarszki (#22134) üzenetére


draco31
veterán

Értem, köszönöm. Akkor marad a porzsákos, bár abban meg épp a papír porzsák vásárlást gyűlölöm, legalábbis a jelenleginél, mert alig lehet hozzá kapni, inkább csak hasonlóakat, amit alakítani kell. Gondolom 15e környékén ne nagyon álmodozzak igaz?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22140) ribarszki válasza draco31 (#22139) üzenetére


ribarszki
őstag

ne.. :( Egyszer kell venni egy normálisabb porszívót 20-25k körül már megy Bosch, vagy akcióban Electrolux. Az Eluxhoz tudsz venni szintetikus (nem papír!) porzsákot, ráadásul az S-bag rendszerű vagyis szinte bárhol kapsz. Nem kell semmit vadászni, alakítgatni, csak használni.

(#22141) draco31 válasza ribarszki (#22140) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22142) #94529552 válasza w.miki (#22127) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is azokat találtam hozzá, mint tomtyi, pl. itt, és innen is rendelhetők, vagy keress fel egy közelben lévő porzsákboltot, ott biztos lesz hozzá való(pl. a Bp. Király utcában lévőt) Na, és megvan a Rowenta német oldalán is.

[ Szerkesztve ]

(#22143) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Porszivot vennenk es nem tudunk donteni, hogy meger e a Miele annyival tobbet a Bosch-nal?

BOSCH BGB45331
Bosch BGL3HYG
Miele Complete C2
Miele Complete C2 parquet

Koszonom a segitseget.
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22144) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Valami jóféle porszívót szeretnék Electrolux, Bosch, valamelyik típusát, esetleg Parkside PNTS 1400 .

Hamarosan lesz ez a Parkside 16E HUF .

Érdemes ezt megvenni ?

Milyen lehet a többihez képest ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#22145) Zeki válasza AstraCDX (#22144) üzenetére


Zeki
nagyúr

R2D2 mióta jóféle porszívó?
A képen a csóka sem a nappalit takarítja vele... persze vannak akik eltudják képzelni az ilyen böszméket a lakásban. Én nem. Annyit amúgy megérhet, ha nem gond a 4 méter kábel, hogy hangos, nincs teljesítmény szabályozás, meg hogy mindig rá kell tekerned a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#22146) ribarszki válasza sfefe (#22143) üzenetére


ribarszki
őstag

Kevesen vannak, akik mind a kettő márkát használják, pláne itt a fórumon. A Bosch jó gép, pláne az 5 év garanciával. Azonban ha ennyit rászánsz és ilyen ársávban gondolkozol, akkor én mégis inkább a Mielet javaslom. Sokan használjuk, bevált, nem fogsz csalódni benne.

(#22147) sfefe válasza ribarszki (#22146) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi szepen a valaszt.:)
A kerdes pont az, hogy meger e annyival tobbet( ha nem muszaj nem adnank ki annyit erte) mondjuk a parketta fejes Miele a Boschnal?
Ha nem er meg kb 15k pluszt akkor inkabb a Bosch plane mint irtad az 5ev gari miatt....
Tudom Miele meg stb de ami muszaki cucc az el tud romlani. :D
(a miele hangosabb mint a bosch papir szerint legalabbis ez mennyire tunik ki? )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22148) ribarszki válasza sfefe (#22147) üzenetére


ribarszki
őstag

Nézd én nem tudok objektív lenni, mert nem használtam a Boscht. De ha most kéne vennem, gondolkodás nélkül kifizetnem a felárat a Miele-ert, pláne a parketta fejes verzióért mert annyira jó porszívó. Ez nem zárja ki, hogy a Bosch is remek, csak azzal kevés a tapasztalat. A Mielevel pedig van
Ha sok a szilárd burkolat a lakásban, akkor a Miele parquet twister feje verhetetlen az biztos. Hangerő? Halkabb mint a visitó 20ezres gépek, sokkal. Hangosabb mint az Electrolux Silence porszívói. Egyáltalán nem zavaró, nem hangos, de tény, hogy van halkabb a piacon.

(#22149) Bacusuz válasza ribarszki (#22148) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem electrolux ultrasilencer green porszívóm van, a parkettát, és padlólapot szépen tisztítja.

A miele parkettafej mivel tudhat többet?
Félre ne értsétek, nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsiságból.

Ami nekem nem tetszik az enyémnél az a szőnyeg tisztítása.
Az újszerű szőnyegeknél szuperül tisztít, de van egy régi aminél el vannak a szálak feküdve, és egyik irányban mindig ugrál a felületén a fej.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#22150) sfefe válasza ribarszki (#22148) üzenetére


sfefe
őstag

Ami fontos szempont, hogy szonyegbol jol szedje ki a szoroket. Vannak cicak itthon ezert az fontos le ha nem kellene a fejjel sikalni.:)
A miele feje ilyesmi? Vagy van olyan ami kimondottan ilyen fejet is arul?
(igaz szonyeg csak egy kis szobaban van.... )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.