Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) #40553216 válasza pjen (#23681) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy korábban írtam: a nyáron meghalt, addigra 19 éves no-frost hűtőszekrényünket egyszer sem kellett leolvasztani, soha nem jegesedett.

(#23702) Kroni1 válasza blattida (#23696) üzenetére


Kroni1
veterán

Szaritógépet még mindig külön érdemes venni? Helysporolás miatt tetszene egy mosogép+száritó kombó egyben, de régebben azt mondtak az nem tul jó...

(#23703) blattida válasza Kroni1 (#23702) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez most is igaz.
Ugyanabban a dobban mosni és szárítani nem eredményez annyira hatékony szárítást, plusz, sokkal több a hibalehetőség is. Tudom, hogy a helyszűke adott és nem biztos, hogy elférne egymáson egy mosó és szárítógép, de amennyiben megoldható, mindenképp a különálló megoldást válasszátok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23704) pjen válasza #40553216 (#23701) üzenetére


pjen
félisten

Hát persze,hogy nem.És milyen kényelmes.

(#23705) Met válasza Lipton (#23677) üzenetére


Met
nagyúr

Nem feltétlenül baj csak nem tudtam hogy velünk van a baj vagy tényleg a gép miatt, megszoktam hogy amikor felvettem egy mosott ruhát akkor intenzíven éreztem az illatát valameddig. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23706) Csabroncka válasza pjen (#23681) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor ott valami baj van a szigeteléssel Pjen, mert nálam 1 év után is csak dér van a zacsikon, meg dobozokon, de jég a falakon és az üveglapokon semmi - sima 3221-es Liebherrem van és csurig van a fagyasztó.

"in medias res"

(#23707) Kroni1


Kroni1
veterán

Egyébként az általam linkelt 3311-es Liebherr-nél azt irja, hogy:

"a Smart Frost technológia nyújt biztonságot a túljegesedés ellen."

Ez most akkor mit jelent?! Ez még nem a No Frost funkció?! Van ami ennél is jobban véd a jegesedéstől?

(#23708) pjen válasza Csabroncka (#23706) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem hiszem.itt mindenki kapargatja,forró vizezi.Szerintem Te használod az átlagtól eltérően.Talán pont azért mert csurig van a fagyasztó.Mi használjuk,kiveszünk belőle,aztán rakunk bele,eléggé dinamikus a telítettség.A fagyasztó ládát is pont azért utáltam mert néha a felét ki kellett rámolni,mert a szűz érme alul volt.

[ Szerkesztve ]

(#23709) birno


birno
addikt

Multkori legmoso/legtisztito diskurzus ota gondolkozom rajta, hogy mit kellene venni.
35nm-es lakasba kell, abbol a 20nm-es szoba a lenyeg, de az egesz lakast is szurhetne, kb. 3 meter a belmagassag.
Parasitas is fontos lenne, mert most telen 22-25% kozotti csak, ami azert erezheto.

Amit eddig elvetettem az a legmosok, alapbol is irtatok, hogy kisebb teljesitmenyuek, nekem is ugy tunt, hiaba irjak, hogy pl. 50nm-ert atszur, nehezen hiszem el, ezt Parci velemenye is megerositette.
Marad a legtisztito, leginkabb a Daikinrol lehet itt olvasni, s mivel kb. 2 fele kaphato, igy az mck75jvm-k-ben gondolkozom, ami parasit is.
Ami annyira nem tetszik a Daikin-be, hogy a user manual alapjan eleg maceras takaritgatni, viz tartaly feltolteshez is le kell szedni az elolapot, vizes talca tisztitashoz is szet kell kapni stb.
Plusz arukereson irogattak, hogy allitolag Hepa filtert mar nem is lehet kapni hozza, nemely oldalon "Utolso darabok" cimszoval hirdetik, amirol mondjuk nem egyertelmu, hogy csak naluk utolsok vagy kivonjak a forgalombol ezt a tipust.
Utobbi esetben kerdes, hogy meddig lehet alkatreszeket/filtereket kapni hozza...

Azt mondjuk nem tudom, hogy mivel jarok jobban, ha olyat szerzek amiben van parasito vagy azt vegyek inkabb kulon?
Indexes forumba beleolvasgatva van par ember aki nem Daikint hasznal, hanem pl Blueair-t vagy RabbitAir-t.
Ahogy neztem ezeknek mondjuk nincs is parasitos verziojuk, ellenben pl. azt hiszem RabbitAirnel volt egy korulbeluli szamitas, miszerint 20-30e-be fajna a filter csere evente.
Ami oszinten szolva nekem nem is hangzik soknak es en inkabb huznek az olyan fele, amiben max egy szurot kell neha megtakaritani, a tobbit meg evente cserelni, kevesebb macera lenne vele.

Magyarorszagon mik johetnek meg szoba?
Kulfoldrol nem tudom mennyire erne meg rendelni, ha barmi van vele akkor a szerviz extra cumi lenne, meg lehet a filter beszerzes is.

(#23710) w.miki válasza birno (#23709) üzenetére


w.miki
veterán

a korábban linkelt xiaomi air2-ről mit olvastál?
A kínai apple nem szokott gagyi dolgokat csinálni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23711) Kroni1


Kroni1
veterán

Nézegettem a nagyobb hűtőrészes No Frost hűtőket is. Ez a SAMSUNG még tetszene, nagy, Nofrost-os, árban is oké. (Ugyan ez csak A+, de az a havi 2-3000e Ft nem annyira érdekelne, csak legyen megbízható)
Ezekkel van esetleg negatív tapasztalat? Van egy a régebbi Samsung hűtő a családban az oké, szervíztapasztalat csak más Samsung TV/mobil terén van, de az korrekt szerintem, ha a hűtő szervízük is hasonló az szerintem megfelelő.. Vagy mit gondoltok róla?

(#23712) pjen válasza Kroni1 (#23711) üzenetére


pjen
félisten

Nem lesz havi 2-3 ezer plusz.Nekem van egy Wirhpool kétajtós 500 valahány liter,no frost.Kb 3 éves.Nem változott lényegesen a vill számla a 240 literes elux után. :C

(#23713) dni


dni
őstag

Sziasztok,

mosógép vásárlás előtt állok továbbra is, a kérdésem az volna, hogy találkoztatok-e valamilyen hasonló mosógép összehasonlító cikkel, ami az EU-ban kapható modelleket hasonlítja össze?

(#23714) Zeki válasza dni (#23713) üzenetére


Zeki
nagyúr

test.de , testberichte.de

(#23715) Kroni1 válasza pjen (#23712) üzenetére


Kroni1
veterán

Hülyeséget irtam. Ahogy számoltam inkább csak évi 2-3000ft lenne a különbség kb., csak rosszul irtam.

(#23716) pjen válasza Kroni1 (#23715) üzenetére


pjen
félisten

Éves szinten elképzelhető,de hát valamit valamiért.Nekem annyit bőven megér a kényelem.

(#23717) Voice24 válasza Morris (#23697) üzenetére


Voice24
őstag

Milyen illatkendőt használtok? Mert pár napja írtam, hogy mi Lenort és a DM-es kendőt próbáltuk, de nem igazán érezni a ruhákon az illatukat.
Ahhoz képest, hogy a Lenor-ról olvastam olyan vásárlói véleményt (lehet, hogy csak kamu volt?), hogy az egész lakásban érezni lehetett az illatát.

(#23718) Morris válasza Voice24 (#23717) üzenetére


Morris
veterán

Lenort. Nekünk bejött.

(#23719) birno válasza w.miki (#23710) üzenetére


birno
addikt

Azt eddig annyira nem neztem, de elsore tul szep amiket irnak es tul olcson adjak, ez a kombinacio altalaban nem szokott egyutt jarni. :)

(#23720) Csabroncka válasza Voice24 (#23717) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Coccolino, az illatukat nagyjából fél évig őrzik. Van az ágyneműtartóban, beépített szekrényben, és a franciaágy ágyneműtartójában is 1-2 db!

Az első 1 hónapban brutál az illatuk, a beépített szekrényeket amikor megcsináltam akkor szuperül elment az MDF lapok műanyag szaga... (nagyjából úgy számolj, hogy álló szekrényajtónként 1 db, de pl a franciaágyba elég volt egy is.)

"in medias res"

(#23721) Sinisi válasza Csabroncka (#23720) üzenetére


Sinisi
senior tag

Próbáltam korábban olyat, hogy illóolajat csöpögtettem zsepkendőre és azt raktam be (lógatva) a szekrényekbe, de valahogy nem jött össze ez az illatosítósdi, még azoknál a ruháknál sem ahol nem behajtogatva hanem vállfán lógtak.

(#23722) krx21


krx21
nagyúr

Hűtőknél általában a kijelzett hőmérséklet mennyire igaz, vagy kamu?
Csak mert a kis Liebherr-nél mikor bekapcsoltam, 18 fokot mutatot, majd lassan csökkent a beállított fokra. Úgy tűnt megfelelően mér...
Igen ám, de ma csökkentettem 8 fokról 7-re... 5 perc múlva már 7 volt a kijelzés, de úgy hogy ez a idő alatt nem kapcsolt be a kompresszor... Megelőlegezte azt az 1 fokot? ;]

[ Szerkesztve ]

(#23723) pjen válasza krx21 (#23722) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni hűtő hőmérőt,olyan rendszer mint a régi lázmérő.

(#23724) Sinisi válasza krx21 (#23722) üzenetére


Sinisi
senior tag

Vagy ha van otthon időjárásmérú állomás, vagy olyan hőmérő aminek az érzékelője egy vezetéken van azzal is rá tudsz cskkolni, és akkor nem kell álladóra bennhagydon egyet. Bár lehet, hogy nem árt ha van egy folyamatos kontroll.

(#23725) krx21 válasza pjen (#23723) üzenetére


krx21
nagyúr

Olyanom van. :K (higanyos) A kompresszor járat végére a középső polcon, középen tényleg annyi van,...
De a progresszív hűtés előtt közvetlenül még nem sikerült lemérnem. Ez mégadná mennyire ingadozik a hőmérséklet.
Szóval engem az érdekelt volna, hogy a kijelzett mit jelent pontosan? Mert úgye nem a beállított értéket mutatja, hisz első bekapcsoláskor 18 fokot mutatott. De nem is a pontos értéket, mert 1 fok csökkentés esetén pár perc múlva már azt mutatta, de a kompresszor nem is mozdult...

[ Szerkesztve ]

(#23726) Kroni1 válasza pjen (#23716) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, nekem is simán! Nem tétel szerintem... Ezért is irtam, hogy az A+ Samsung került most célkeresztbe, mert NoFrost, nagy a hűtőrekesz (269 netto) és árban is jónak tűnik!

Van esetleg itt valakinek Samsungok hűtőkkel tapasztalata? Ezekre mennyi gari szokott lenni?

(#23727) Sinisi válasza Kroni1 (#23726) üzenetére


Sinisi
senior tag

Passz a garira, de ahogy nézelődtem hűtő ügyben, több botot is láttam, hogy lehet +pénzért +gariidőt váltani.

(#23728) stickermajom


stickermajom
addikt

Hello!

Heti többszöri porszívózásra keresek otthonra egy alkalmas masinát. ~60nm, vegyes felület nagy szőnyeggel és parkettával poros környéken, rövidszőrű kutya is van, ezért az előző tartályos Samsung minden porszívózás után simán tele lett.
Asszony a porzsákosról hallani sem akar, hiába ajánlgattam neki. Vízzel szűrt tartályos lehet megoldás ilyen esetben?
30-40-nél többet azért nem szeretnék költeni..

(#23729) Joezyka válasza stickermajom (#23728) üzenetére


Joezyka
senior tag

vízzel szűrt tartályos volt az albérletemben, én nemigen szerettem (lehet ezzel csak én vagyok így). Főleg ha van kutyád, akkor a tartályba tudod mi lesz? az amit alig fogsz tudni onnan kikaparni, egy jó nagy szőrmaszlag. Én csak a saját szobámat + közös helységek takarítása amikor én vagyok a soros, de 10p porszívózás, 20p porszívó tartály mosás és kb ~30 nm-ről sima parketta+taposóról beszélünk.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23730) krx21


krx21
nagyúr

Létezik e olyan kis kézi porszívó, akár akkumulátoros, mely rendkívül kicsi, de polcok, bútorok portalanítására van kitalálva. Magyarul a portörlést szeretném kiváltani, hatékonyabb módra, hogy ne szálljon a por a törölgetés közben.
Eddig ezt néztem ki: [link]
Nem olcsó, de legalább drága. Erejét néztem, a célnak kb.amúgy megfelel...

(#23731) ribarszki válasza krx21 (#23730) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nem ragaszkodsz az akksis géphez, akkor ez mindenképpen olcsóbb megoldás és nagyon jó vele dolgozni. Illetve sokkal olcsóbb megoldás ez a fej ;)

A dyson brutal túl van arazva. Nem is annyira butorra van. Szövet ülőgarnitúrán van értelme, máshol alig. A hozzá adott kefefej ici pici, baromi sok idő mire végzel és merev csőre kell tenned, ami fizikailag nem enged mindenhova odaférni. Amíg a gége csőre tett bútorkefét úgy forgatod ahogy akarod, az itt nem megy. A padlóra való forgó kefefejjel pedig nem tudsz bútort portalanítani, mert nem ér oda a kefe a hajlatokhoz, ivekhez és karcol is. Szóval kimondottan erre a célra tök alkalmatlan. Konyhába, eloszobaba, oda nagyon jó, összeszedni a szőnyegrő, padlóról a koszt. De még így is 2x annyiba kerül alaphangon mint ennyit ér...

[ Szerkesztve ]

(#23732) gF válasza krx21 (#23730) üzenetére


gF
senior tag

Nem egyszerű a kérdés. Vagy Dyson vagy Electrolux Ergorapido jöhet szóba. Ezek alapvetően akkus kézi porszívók csak lehet őket morzsaszívóként is használni.
Nézd meg őket minden élőben is mert azért elég nehéz morzsaszívó részük mind a két márkánál. Ami azért hosszabb távon kényelmetlen lehet.

(#23733) krx21 válasza ribarszki (#23731) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, jó ez a fej, de nem akarok a dög nagy porszívóval a bútor tetejére mászni. Tehát nekem kicsi készülék is kellene....

(#23734) Sinisi válasza ribarszki (#23731) üzenetére


Sinisi
senior tag

Milyen nehéz egy ilyen gép? Nem biztos, hogy jót tesz a csuklónak a hosszútávú használata.

(#23735) ribarszki válasza krx21 (#23733) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen porszívód van? 80k nem kevés pénz. A Mielenek van egy ilyen gégecső hosszabbítója 1,5m-t ad a gégecsőhöz. Vagyis a porszívó pihen a földön, te pedig széken állva leszívod a bútor tetejét. Csak nem kompatibilis más márkákkal...

Lehet ez a link jobb, az elöző telefonra van.

[ Szerkesztve ]

(#23736) canniball válasza stickermajom (#23728) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi a baj a porzsákkal? Az a legegyszerűbb megoldás (ha megtelik kidobod, beteszed az újat és kész).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23737) ribarszki válasza stickermajom (#23728) üzenetére


ribarszki
őstag

A havi 300ft költséggel van a problémája, amit a porzsák jelent?

(#23738) krx21 válasza ribarszki (#23735) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát látod, hogy most milyen porszívóm van nem is tudom mi a neve.. Klasszikus kivitel amúgy, porzsákos...
Ilyesmi

(#23739) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Párásító ügyben érdeklődnék,a kereső nem sokat segített.Panellakás,van egy 25 és egy 20 nm szoba,jön a baba,Mindkét szobába kellene parasitas,bevált típusokat tudnátok mondani,20 ezerig bezárólag?

(#23740) pjen válasza krx21 (#23730) üzenetére


pjen
félisten

esetleg egy autós porszívó?

(#23741) krx21 válasza pjen (#23740) üzenetére


krx21
nagyúr

Azok mennyire erősek?

(#23742) gF válasza pjen (#23740) üzenetére


gF
senior tag

Az nem jó ötlet, mert szivargyújtós adapterről működnek.

(#23743) ribarszki válasza krx21 (#23738) üzenetére


ribarszki
őstag

Abból a 80k-ból majdnem 2db C1-es Mielet tudnál venni gégecső hosszabbítóval. És akkor semmit nem kéne emelgetni. Persze ezt neked kell eldönteni :)

(#23744) pjen válasza krx21 (#23741) üzenetére


pjen
félisten

A por törlést szerintem simán kiváltja.

gF:esetleg egy 12V os dugasztáppal?

[ Szerkesztve ]

(#23745) gF válasza pjen (#23744) üzenetére


gF
senior tag

Én is inkább egy rendes porszívóra ruháznék be.

[ Szerkesztve ]

(#23746) stickermajom válasza canniball (#23736) üzenetére


stickermajom
addikt

Idézem: "az nem jó" :D Linkeltem cikket erről, innen is idéztem, de egyelőre nagy az ellenállás.

Joezyka, köszi ez jogos.

ribarszki, sajnos indok nincs. Szívem szerint vennék egy zpfclassicot, édesanyám azóta is teljes megelégedéssel használja mióta az itteni ajánlások alapján megvettem neki. Pedig ugye ő az elején a "kis" teljesítmény miatt ellenkezett.

[ Szerkesztve ]

(#23747) pjen válasza gF (#23745) üzenetére


pjen
félisten

Ha egy héten egyszer letörölgetsz szinte nincs is por,főleg ha van egy RENDES porszivó.

(#23748) #40553216 válasza stickermajom (#23746) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyszerű: kösd ki, hogy nem porzsákos csak akkor lesz, ha ő porszívóz és ő is takarítja. Mindig, külön kérés és hiszti nélkül.

(#23749) Sinisi válasza pjen (#23747) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi eléggé sokat szellőztetünk, ezért kb. bármennyit is takaríthatunk mert kintről jön be a "sok" por. Persze a párás időeben azért ez nem jellemző, és télen a mínuszokban sem visszük túlzásba, de ahogy jobb idő lesz nyitott ablaknál alszunk és kb. mindig nyitva van az ablak (hacsak nincs +35-40 fok)... Szóval sok por tud bejönni kintről.

(#23750) canniball válasza stickermajom (#23746) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja értem, szóval a tipikus női hozzáállás...
Gyorsan rágugliztam a tartályos porszívó tisztítására, az elsők között dobta ezt az oldalt; mutasd meg neki. Szerintem ennél jóval egyszerűbb/gyorsabb a porzsákot kicserélni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.