Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) #94529552 válasza Sinisi (#23200) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad van, végül is ömlesztett kávénak sehol nem mondják. Fajta és termesztési hely szerint szokták szelektálni, majd különböző ízvilágúra keverni, nem pedig mindent bele. A sajtoknál van az ömlesztett sajt, amibe minden maradék, esetleg még a félig romlott termék is belekerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#23202) Sinisi válasza #94529552 (#23201) üzenetére


Sinisi
senior tag

Lehet, hogy a kolléga a blend szóra gondolt az ömlesztett alatt. Én meg beleragadtam a kapszulás gondolatkörbe.

(#23203) Joezyka válasza Misi1980 (#23197) üzenetére


Joezyka
senior tag

olvass vissza pár oldalt, 2-3x is előjött a mosogatógép téma a napokban.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23204) MaCS_70 válasza Sinisi (#23202) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kolléga csak egy szemléletes szót próbált találni a "nem porciózott" szemléltetésére. A jelek szerint mérsékelt sikerrel. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23205) Sinisi válasza MaCS_70 (#23204) üzenetére


Sinisi
senior tag

A lényeg, hogy egy a nevező, a többire meg menet közben ráhangolódunk.

(#23206) Sinisi válasza krx21 (#23199) üzenetére


Sinisi
senior tag

Pedig pont arra gondolnék, hogy ha minőségi, friss őrleménnyel eteted meg a kapszulát, akkor annak jobb végeredményt illene visszaadnia mint az originalnak. De ezek szeirnt van valami okosság abban a gépben (kapszulában) ami miatt csak a gyártó által belerakott keverékekkel működik finoman?!

(#23207) Sinisi válasza Misi1980 (#23197) üzenetére


Sinisi
senior tag

A miele is egy igen ajánlott márka e téren! (és ha nem ragaszkodsz az újhoz, akkor akár használtan is jó vétel lehet ha rendbe van rakatva).

(#23208) krx21 válasza Sinisi (#23206) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát látod ez lehet. Amúgy az eredeti kapszula frisseségével nincs gond, mert rögtön darálás után csomagolják be...

[ Szerkesztve ]

(#23209) Sinisi válasza krx21 (#23208) üzenetére


Sinisi
senior tag

Részemről még az is kérdés, hogy mikorra jut el a fogyasztóhoz, illetve, hogy milyen fajtát raknak a kapszulába mert pl. egy sötét pöris, akár erősen robis blend sokkat tovább (hónapok) bírja mint egy világos pörkölés főleg ha 100% A (napok).

(#23210) Joezyka válasza Sinisi (#23186) üzenetére


Joezyka
senior tag

Mosogatógép téma avagy Bosch vs Siemens:
Beszéltem az itteni szervizesekkel (Tolna megye): azt mondták, hogy teljesen mindegy melyiket válassza az ember, teljesen ugyan az a kettő. Ugyan az az elektronika, és az alkatrészek is. Az egyikük személy szerint azt mondta, hogy van olyan amikor bosh alkatrészt rak bele a siemens gépekbe és fordítva, amikor az adott alkatrészből nincs raktáron, teljesen kompatibilisek egymással.

Mégis mi a különbség?
Az hogy vannak márka hű emberek és hogy az ő igényük ki legyen elégítve. Ennyi

Összegezve SIEMENS = BOSCH

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23211) Sinisi válasza Joezyka (#23210) üzenetére


Sinisi
senior tag

Kösznet az infóért. De azért azt ne felejtsük el, hogy a márkaszervízben is "csak" emberek dolgoznak. Mert akkor most melyikőjüknek van igaza? Nekem azt mondták, hogy a siemens a jobb. Eddig van egy olyan vélemény ami szerint a siemens=bosc, és a siemens jobb mint a bosc. + amit írtam, hogy nálunk mik a tapasztalatok. (ettől igaz lehet, hogy némely bosch alkatrész kompatibilis a siemensével és fordítva, hisz egy cég, és ez nem mond ellent azzal, hogy a boschba az elavultabb siemens technológia kerül alkalmazásra, helyenként lebutítva ((spórolósan)).

(#23212) Joezyka válasza Sinisi (#23211) üzenetére


Joezyka
senior tag

erre a kérdésemre azt mondta azt, hogy nincs különbség, ugyan az gyártja (amit te is írtál, hogy végülis egy cég), és ugyan azok az alkatrészek és elektronika is van bennük.

Minél jobban ásom bele magam ebbe a témába, annál jobban kezdem megtalálni mind a két oldalról a negatív és ugyan úgy a pozitív kritikákat, és kb ugyan azokat írják le mind a két márkához.

Azt hiszem itt a design és a helyi boltban levő elérhetőség fog dönteni

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23213) krx21 válasza Sinisi (#23209) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen, a frissesség. A Pertét közvetlen a budaörsi pörkölő üzemből kapom, két héten belüli pörkölés garantáltan. Ilyen nem lehet nagyon kapni kiskereskedelembe. Úgy folyik le a gépből, mint a méz!

(#23214) ALI_G


ALI_G
veterán

Tudom rég volt terítéken, de kaptam választ az LG-től a FH4U2TDH1N mosó-szárítóval kapcsolatban:

kérdés:
Mennyi elektromos energiát és vizet használ szárításhoz az eco módban?

Mennyi elektromos energiát és vizet használ szárításhoz az _nem_ eco módban?

A használati utasítás szerint 91 liter víz kell egy teljes mosás-szárítás ciklushoz, de ebből csak 65 liter a mosáshoz. A termék oldalán azt írja, hogy eco módban 0 liter víz szükséges a szárításhoz, illetve 1,5 liter / kg a szűrő tisztításhoz.

válasz:

szárításkor a fogyasztá: 1350W
mosáskor 1700W
mosás fázis: 150W
centrifuga: 490W
szárító motorja 37W

Sajnos ciklusonkénti adatokkal nem rendelkezünk. A gép vízfogyasztása egy szárítási folyamatban 70-80 liter víz is lehet.

Minden mosó-szárító gép amenylik ezzel a technológiával szárít ennyi víz körül használ sajnos. Az előző levelünkben leírt adatok maximális felhasználási adatok mással nem rendelkezünk.

Ezek alapján fogalmam sincs, hogy eco szárító módban mennyit fogyaszt

(#23215) Sinisi válasza Joezyka (#23212) üzenetére


Sinisi
senior tag

A lényeg, hogy egy olyan döntést tudj meghozni amiben megtalálod a megnyugvást. Úgy látom, hogy már felmérted a témát, szeretzél elég infót, szóval szurkolok, hogy rendben legyen a gép ami végül hozzád kerül.

(#23216) Sinisi válasza krx21 (#23213) üzenetére


Sinisi
senior tag

Végülis milyen gépet használsz? (kapszulásat?)

(#23217) krx21 válasza Sinisi (#23216) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem, rendes eszpresszó gépet, külön darálóval...

(#23218) Sinisi válasza krx21 (#23217) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mert csodálkoztam volna, ha a kapszulás produkált volna olyan lefolyást amit írtál, de így már minden világos (kolléga) :K

(#23219) krx21 válasza Sinisi (#23218) üzenetére


krx21
nagyúr

Kapszulások amúgy mind fojtószűrősek, tehát nem maga a kávé fogja meg a forró vizet..
Magyarul, kapszula nélkül is ugyan olyan sebbésségél folyik le.

[ Szerkesztve ]

(#23220) Zeki válasza ALI_G (#23214) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elméletileg változó a fogyasztás. Mennyire van kicentrizve a ruha? Mennyire gyorsan száradó ruha van benne?

(#23221) Sinisi válasza krx21 (#23219) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát nem tudom, az biztos, hogy amive engem kínáltak kapszulás, jónak jól nézett ki. De ahogy kidata a kv-t az, nem hasonlított egy jól sikerült tömörítéses naked karos lefolyásra. (de akkor lehet, hogy csak az egy gyengébb fajta gép volt?!)

(#23222) krx21 válasza Sinisi (#23221) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, nincs is benne tömörítve a kávé, lötyög...

(#23223) Sinisi válasza krx21 (#23222) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az alapján amit írtál, úgy tudnám elképzelni ezt a kapszulás gépet, mint a nymásfokozós szűrő a presszógéphez. Van crema de az nem az igazi.

(#23224) #40553216 válasza krx21 (#23192) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem bejön, hogy reggel ledarálom, és arra csurgatom a forró vizet.

(#23225) krx21 válasza Sinisi (#23223) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, pontosan. Az olcsó gépekben van egy enyhe habosító, mely a crema-t próbálja utánozni.
Az igazi presszógépnél a crema a kávéból keletkezett oldott széndioxidól fakad... Ehhez is kell a kellően friss kávé. :K

(#23224) tomtyi: Görög kávé?

[ Szerkesztve ]

(#23226) #40553216 válasza krx21 (#23225) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom, mert nem értem :DDD . Szóval milyen az a görög kávé? :)
Inkább olyan német/amerikai típus.

(#23227) ALI_G válasza Zeki (#23220) üzenetére


ALI_G
veterán

Amint latod meg az en kerdeseimre se tudtak valaszolni...ez mondjuk gaz.

Az se segit, hogy nincs olyan teszt amiben moso-szaritogepeket hasonlitananak ossze ES lehet itthon kapni azt a tipust.

[ Szerkesztve ]

(#23228) Sinisi válasza krx21 (#23225) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. Ez lényegében nagyon hasonló az autómat kvfőzőkhöz, csak itt nincs utána kosz.

(#23229) Zeki válasza ALI_G (#23227) üzenetére


Zeki
nagyúr

test.de ?
testberichte.de ?

(#23230) zsiz válasza Cyborg (#22975) üzenetére


zsiz
őstag

Ha aktuális még, én pár hete vettem a drágábbik Gorenje hűtőt. Nekem is ez a kettő volt a kiszemelt. Fő különbség, hogy ha jól tudom más a polcok kialakítása, (egyikben fiókból van több (LW), a másikban meg polcból (AW)), meg a drágábbik elektronikus vezérlésű, és az ajtón világít egy szám, ahány fokra van beállítva a hőmérséklet, tehát nem rendes LCD kijelzővel írja ki. A drágábbik csipogással jelzi ha véletlen nem csuktad be rendesen az ajtót. Szerintem nem ad annyi pluszt, mint amennyivel drágább. Ha újra vennék inkább az olcsóbbikat venném a kettő közül: több polc (de kevesebb fiók), kevesebb elektronika ami elromolhat (nincs kijelző, mechanikus vezérlés -> egyszerűbb, olcsóbb javítás), és persze olcsóbb.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23231) pomk válasza Joezyka (#23212) üzenetére


pomk
őstag

Mire esett végül a választás? Mi is mosogatógép vásárlás előtt állunk, és nagyon tanácstalanok vagyunk...

(#23232) Sinisi válasza pomk (#23231) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem most a konkrét típosk szemügyrevételezése tart még. De én is kíváncsi vagyok, hogy melyik lesz a befutó!

(#23233) Misi1980 válasza Sinisi (#23207) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi de inkább újjat vennék.Kinéztem egy Siemens-t és egy Bosch-t..Ti melyiket vennétek?Az a helyzet hogy soha nem volt még mosogatógépem így nincs összehasonlítási alapom.

Joezyka:A keresőbe rákersetem a mosogatógépre de valahogy elkerűlte a figyelmem hogy nem rég volt téma a mosogatógép.Azóta végigolvastam a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#23234) krx21 válasza #40553216 (#23226) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én se tudom, de benne marad a kávézacc...

(#23235) pomk válasza Misi1980 (#23233) üzenetére


pomk
őstag

AEG?

[ Szerkesztve ]

(#23236) Morris válasza Misi1980 (#23233) üzenetére


Morris
veterán

Amelyik szimpatikus.
Nekünk Bosch van. (SMS58L68EU) Frankó!

[ Szerkesztve ]

(#23237) Sinisi válasza Misi1980 (#23233) üzenetére


Sinisi
senior tag

A leírásból úgy látom, hogy a bosch vízfelhasználását nézve többet fogyaszt a siemenshez képest.
Viszont kiegészítő funkcióit tekintve egyel többet tud. A siemens némilet hangosabbnak írják. Ezeket leszmáítva nem látok lényeges különbséget a paraméterekben. (a motorjuk nem ugyanaz, ezzel kapcsolatban passz, de ha ez elromlik erre szokott lenni 3év gari, szóval ez lehet, hogy nem szempont).
Én a vízfogyasztás, illetve az extrák alapján döntenék.

(#23238) krx21


krx21
nagyúr

Miért nem találok Liebherr inverteres hűtőt? Lehet, hogy a Liebherr-nek nincs is??? :F
Vagy a Liebherr-nél az elektronikus vezérlés már azt jelenti?

[ Szerkesztve ]

(#23239) Csabroncka válasza krx21 (#23238) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valószínűleg, mert az A+....stb nem igen teljesülne inverter nélkül.

"in medias res"

(#23240) #28752640


#28752640
törölt tag

Sziasztok. Beépíthető elektromos sütőt illetve gázos tűzhelyet szeretnénk vásárolni. Melyik márka a megbízhatóbb mostanság? Bosch illetve Amica- val szemezgetek. Kb 80eft lenne a plafon.

(#23241) gF válasza #28752640 (#23240) üzenetére


gF
senior tag

Beépíthető sütő mellé minek még egy gáztűzhely? :F
Vagy főzőlapra gondoltál?

(#23242) polonic válasza #28752640 (#23240) üzenetére


polonic
félisten

A főzőlap is legyen elektromos és indukciós inkább.

(#23243) krx21 válasza Csabroncka (#23239) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát amit vissza küldtem, mert hangos volt a Liebherr 1414 kishűtő az A++, de nem volt inverteres.
Vezérlés: mechanikus
Amit helyette választottam az a 1764 A+++,
Vezérlés: elektronikus
De szerintem nem inverteres...

(#23244) gF válasza polonic (#23242) üzenetére


gF
senior tag

Nem minden helyzetben előnyös az indukciós lap. Nálam a főzőlap az gázos. Pár ezer ft átalánydíjat fizetek így a főzőlap is olcsóbb volt és vélhetően az üzemeltetés is... ;)

(#23245) #28752640 válasza polonic (#23242) üzenetére


#28752640
törölt tag

Panel. Gáz átalány. Indukciós drága. Új edények is kellenek.
Egyébként értem a jó szándékot csak nincs már elég zsé sem. Egy komplett lakásfelújításon vagyunk lassan túl szal nagyon kimerült a kassza. Márkát mit javasolnál esetleg?

(#23246) Misi1980 válasza Sinisi (#23237) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ez a Whirlpool vajon milyen lehet.Minőségre visszalépés a Bosch és a Siemens-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#23247) Csabroncka válasza krx21 (#23243) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem a hűtőm CUP 3221, itt a manual 11.oldalán olvashatod:
"A készülék alján (a kompresszornál) egy hátsó LED rend-
szeresen villog 15 másodpercenként*.

Az inverter rendelkezik egy hibajelző LED-del.
u
Ez a villogás normális."

Mechanikus vezérlésű hűtő, értsd a hűtőtérben egy bi-metál kapcsoló vezérli a kompresszor ki-be kapcsolását. Én kimondottan ezt szerettem volna, mert olcsón javítható.

Egyébként megtaláltam a 1414 manuáljában is jelzik az invertert, tehát az is az volt, kérdés milyen kompresszorral volt szerelve. Sokszor elmondjuk, hogy meg kell nézni szinte minden esetben, nehogy valami kínai vacak legyen.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#23248) polonic válasza gF (#23244) üzenetére


polonic
félisten

Az indukcióssal hamarabb elkészül a kaja. Forralás is szinte pillanatok alatt megvan, míg gázzal...

Na meg nincs égéstermék a kis konyhában. Nem kell szellőztetés az égéstermék miatt. Én átalány mellett is kiköttetném a gázt. De megértem, aki így gázt választ.

(#23249) polonic válasza #28752640 (#23245) üzenetére


polonic
félisten

Új edények nem feltétlen kellenek. Régi zománcozott vasedények tökéletesek. Nekünk is van 3 a készletből. Meg apránként vettünk új edényeket.
Gáz főzőlapokat nem ismerem sajna. Szóval ismereltenül nem lövök rá egyik márkára sem.

(#23250) Csabroncka válasza #28752640 (#23245) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szüneteltesd a gázszolgáltatást (ekkor ledugózzák a csonkot), nem lesz átalányod, hanem lényegesen olcsóbban pár ezret kel fizetni 5-10 évre, járj utána, neked kell kérvényezni a szolgáltatódnál.

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.