Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Jobb helyet nem találva itt tenném fel a kérdést: digitális, vezeték nélküli szobatermosztátot keresek. Elég lenne valami egyszerű, minimálisan programozható típus. Ezt néztem ki. Van valakinek tapasztalata, vagy jobb tippje esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#22902) Morris válasza germinator66 (#22901) üzenetére


Morris
veterán

Jó választás. Én is ilyet tervezek. :K

(#22903) MaCS_70 válasza germinator66 (#22901) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennek az elődjét használom már nagyon régen.

Alapvetően jó, de egy nagy hátrányát látom: nincs benne egyszerű programváltási lehetőség, illetve legószerűen összerakható programozás. Magyarán pl. most a karácsonyi szabadság hetére alaptól át kellett programozni az egészet, hogy napközben is legyen fűtés.

Aztán ki tudja, lehet, hogy az újabb széria már okosabb.

Amúgy teszi a dolgát, nincs vele gond, és őszintén szólva nem is nagyon látom reális alternatíváját a kész termékek között.

Kialakítás alatt van viszont egy épített rendszer -- Arduino-NodeMCU hasonló árban nagyon jó, mibilról, távolról irányítható, ellenőrizhető cuccot lehet összerakni nem sokkal többért. De ahhoz persze szakértelem kell, amihez én szerencsére hozzáférek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22904) ALI_G válasza estikornel (#22837) üzenetére


ALI_G
veterán

Lg f1292qd

(#22905) estikornel válasza ALI_G (#22904) üzenetére


estikornel
tag

Köszi!

Én végül ezt rendeltem: [F12B8NDA7]. Remélem minden rendben lesz vele, valamikor jövőhétre várható és ingyenes a kiszállítás illetve itt találtam legolcsóbbért. 6kg elég, 1200 rpm, meg öndiagnosztika ami különbözik a többitől illetve a fekete lcd visszaszámlálóval.
Szerk: Remélem a digitalko megbízható bolt és ha gond lenne megfelelően segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#22907) #94529552 válasza Zeki (#22906) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek valami használt, visszavitt cuccok, vagy mi a trükk? Ilyen noname Quilive-et biztos nem vennék. Nem lehet, hogy ez még a Bekonál is rosszabb minőségű?

(#22908) Zeki


Zeki
nagyúr

A qilive az Auchan műszaki márkája, valakivel gyártatja.
Az Auchanból nem lehet neten rendelni, így nincs 2 héten belül visszaviszem.
Amúgy passz. Lehet csak kiállított darab volt régóta, és nincs meg a csomagolása. Valahol meg Whirlpool klímákat adtak 87-ért.

(#22909) tPedro_ válasza tPedro_ (#22728) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi a valaszokat es eszreveteleket amelyek a legutobbi uzenetemre erkeztek. :R

Azota kicsit tovabb nezelodtem es ugy nez ki sikerult leszukitenem (ill. kibovitenem) a kiszemelt cuccok koret.

Indukcios fozolap:
Gorenje IT 614 SC - 80e - 3 ev gar - egesz jokat irnak rola, de tobben panaszkodtak ra, hogy az elso 8 fokozatban szakaszosan mukodik es csak a 9-esben allando. Nem tudom ez normalis-e, vagy csak hibas keszuleket fogtak-e ki.
Whirlpool ACM 822 NE - 80e - 4 ev gar - nem nagyon van rola velemeny
Whirlpool ACM 802 NE - 80e - 4 ev gar - nagyon dicserik, nem tudom miben ter el az elozotol

Beepitheto elektromos suto:
Gorenje BO 635 E11X - 70e - 3 ev gar - jo velemenyek, egyedul arrol olvastam panaszt, hogy rovid idon beluli ki- es visszakapcsolas eseten lasan eri el ismet a beallitott hofokot
(Letezik ebbol BO 635 E20X ill. BO 635 E30X is, ami ha minden igaz csak a kihuzhato sinek szamaban ter el az elsotol)
Whirlpool AKP 745 IX - 90e - 4+2 ev gar akcioban - nem nagyon van rola velemeny
Whirlpool AKP 7460 IX - 87e - 4 ev gar - nem tudom miben ter el az elozotol

No Frost, alul fagyasztos, kombinalt hutogepek:
Gorenje NRK 6192 MC / TX Facelift - 155e ill 140e - 3 ev gar - jo velemenyek
Gorenje NRK 6202 MX / TX - 170e ill. 190e - 3 ev gar - nem tudom mi az elteres a ket modell kozott
Whirlpool BSNF 8452 OX - 164e - 2 ev gar + 10 a kompresszorra - nincs rola velemeny

Van ezek kozul barmelyik valakinek itt? Tudnatok javasolni kozuluk?

Koszi elore is.
Udv.

[ Szerkesztve ]

(#22910) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Az utobbi idoben a 2 eves mosogepunk a mosas vegere, centrizeskor elmozdul a helyerol. Centrizeskor nezve elegge rezeg. Lassan csuszik arrébb a rezgéstől a csuszos jarolapon. Tán a tengellyel lehet valami? Vagy akkor ugrálna? Keves es sok ruhaval is ez van. De csak pár hete.

F.K.T.

(#22911) balazs1956 válasza psg5 (#22910) üzenetére


balazs1956
senior tag

Csapágyas valószinűleg.
Próbálj més egy öndiagnosztikát, vagy minek is hívják, ha van rajta.
Nekem is ez volt, csapágycsere lett a vége

(#22912) psg5 válasza balazs1956 (#22911) üzenetére


psg5
veterán

Köszi...
Azta, most néztem 2015.11 havi vásárlású, nincs is két éves, sőt...basszua a kötelező jótállás pont lejárt...
Öndiagnosztika? Megnézem a használatiban...

szerk: nincs benne , vagyis nem találok ilyen ellenőrző programot.
Nincs itt szaki aki tudna ilyent? Electrolux EWF1274BW

Esetleg máshogy megbizonyosodni a hibáról?

Basszuu minden most megy tönkre vagy más miatt cserélni kell...na de hogy 1 év után...pont a gari után...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#22913) pjen válasza psg5 (#22912) üzenetére


pjen
félisten

A hangja centrizésnél nem változott meg?nem lehet,hogy egyik lába kilazult,vagy valami alá szorult?

(#22914) psg5 válasza pjen (#22913) üzenetére


psg5
veterán

Nem vettünk észre hang változást. Most átnéztem a lábakat, elég poros volt az aljuk, egyszer valami víz is odafolyt alá. Most letakarítottam a lábakat is, electrolux oldalának tanácsai alapján a leeresztő szűrőt is megnéztem (alig volt kosz és nem értem annak mi köze lehet hozzá).
Elsőnek én is a lábra gondoltam és nagyon lassan inkább csúszik arrébb, nem ugrál vagy mozog, de nem emlékszem, hogy hogy nézett ki a rezgése centrizésnél az elején, most amit látok ott végülis rezeg a gép rendesen, d enem mondanám abnormális rezgésnek...

F.K.T.

(#22915) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Apropó mosógépugrálás: a gép alá rezgéscsillapító gumiszőnyegnek van értelme?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22916) Csabroncka válasza psg5 (#22914) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mindenképpen nézze meg szerelő, mert lehet csapágy, de lehet, hogy a lengéscsillapító szállt el, utóbbi könnyebben cserélhető akár te magad részéről is.

MaCS_70: normál esetben a mai gépek alá nincsen! (nálam a komplett fürdőszobatömböt rázza a 100 kilós miele - persze egy helyben van, csak átadja ;] )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22917) psg5 válasza Csabroncka (#22916) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Még egy kört futok ezzel, hogy letakarítottam a lábakat, aztán ha ez sem akkor jöhet a szerelő.

F.K.T.

(#22918) #94529552 válasza tPedro_ (#22909) üzenetére


#94529552
törölt tag

Whirlpool hűtőt nem vennék. Nemrég láttam, hogy egyes modellek külsőre teljesen Indesit kinézetűek, amitől eddig is ódzkodtam hűtők tekintetében. Inkább a megbízható német vonal, mint Liebherr, AEG, Elux, Bosch, stb.

(#22919) Lipton válasza tPedro_ (#22909) üzenetére


Lipton
őstag

Kb 8 eves akkori top whirpool indukcios lapunk van es az is szakaszosan mukodik. Semmi gond nincs vele, nem erzem hatranyat.

Minden gepunk whirpool (indukcios, elszivo, mosogatogep, suto, mikro, huto, mosogep) es ennyi idos, mukodnek rendesen, szeretjuk. Hozza kell tenni, hogy akkori top vagy egyel azalatti modellek.

Sokan nem szeretik itt a forumon ezt a markat, en szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#22920) Csabroncka válasza Lipton (#22919) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elmondtad a kulcsmondatot "Hozza kell tenni, hogy akkori top vagy egyel az alatti modellek." ezzel arra akarok célozni, hogy a legolcsóbb kínai kompresszoros Liebherr és egy török gyártmány is hasonlóan gyatra minőségű....

"in medias res"

(#22921) #94529552 válasza Lipton (#22919) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, megértelek, pont a Top modellekről jut eszembe nekem a tizenx éves fullos WhirlPool mikróm. A legdrágább volt az akkori kínálatban amit vettem, és azóta is szuper. Egy munkatársam javasolta, mert nekik olyan volt. Áldom is érte, és most is azt venném. Vagyis az utódját, nemrég láttam, hogy van még Svédországban készült példány is, abban megbízom. viszont az olaszban gyártott nem kéne. Szóval nem a márka miatt mondtam ezt.
Még annyit, hogy vettem már WP normál hűtőt, aminél a leolvasztás után nem folyt le a víz a mélyhűtő tetejéről valami öntési hiba vagy nemtom miatt. Annak visszaadták az árát.

[ Szerkesztve ]

(#22922) Lipton válasza Lipton (#22919) üzenetére


Lipton
őstag

Eggyel - elirtam es nagyon bantja a szememet.

(#22923) MaCS_70 válasza #94529552 (#22921) üzenetére


MaCS_70
félisten

A családban 4 Whirploop mikró van, 15-25 éveek.

Kifogástalanul működnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22924) #40553216 válasza psg5 (#22917) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vízszintes? Minden láb rendesen, feszesen támaszkodik?

@MaCsS_70
Utoljára az Energomat alá kellett. :DDD

(#22925) Voice24


Voice24
őstag

Na, akkor egy kis tapasztalat 2 nap után a whirlpool szárítógépről:
Egy mondatban: aki még vacillál, hogy vegyen vagy ne vegyen, az ne vacilláljon tovább, vegyen! :K

Bővebben: tegnap nagyüzemben volt, lement vagy négy mosás, utána természetesen négy szárítás. Beletettünk szinte mindent, a fehérneműtől a farmerig, még olyanokat is, amiket a cimkéjük szerint nem szabad szárítani. Igaz, hogy a napi vegyes programot használtuk, illetve egyszer a műszálast, és mindig kiválasztottuk a kímélő opciót, de az eredmény meggyőző. Egyszer sem ment 70 percnél hosszabban a szárító, volt, amikor 1 óráról 45 percre módosította az időt az érzékelés után, és a ruhák mind szárazak, puhák és nem gyűröttek voltak, és méretben sem változtak ;] . Ja, a szárítási időhöz azért nyilván hozzátartozik, hogy 1400-as a centri.

Hangja van a gépnek, nem kicsi, de becsukjuk a fürdőajtót, és már nem gáz. Meleget is ad bőven, de ami nem mellékes, hogy száraz meleget! Tehát nem folyik mindenhol a pára, ami a mi elég párás lakásunkban nagyon nem mindegy.
Döbbenetes volt az egy-egy szárítás után összegyűjtött szösz mennyisége, és az a kb. 1,5-2 liter víz is a tartályban. A tegnapi négy szárítást nézve, az a 6-7 liter víz szárítógép nélkül pára formájában mind a lakás levegőjébe távozott volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#22926) psg5 válasza #40553216 (#22924) üzenetére


psg5
veterán

Vízszintes, bár most nagyon elbizonytalandotam, mert mindig egyirányba csúszik el. Vízmértékel be is mérem este.

F.K.T.

(#22927) balazs1956 válasza psg5 (#22926) üzenetére


balazs1956
senior tag

Na, előkerestem a használatiját.
Nekem Samsung van, elöltöltős.
Van benne egy ilyen lehetőség:

"a mosógép kalibrálása
KALIBRÁCIÓS ÜZEMMÓD
A Samsung mosógép automatikusan érzékeli a töltet súlyát. Az érzékelés pontosságának növelése
érdekében üzembe helyezés után futtassa a Kalibrációs üzemmódot. A Kalibrációs üzemmód az alábbi
lépések szerint működik.
1. Vegye ki a mosnivalót és minden egyéb dolgot a mosógépből, és kapcsolja ki a gépet.
2. Nyomja meg a Hőmérséklet ( ) és a Késleltetett befejezés ( ) gombot, majd nyomja meg a Be- és
kikapcsolás ( ) gombot is.
A gép bekapcsol.
3. A „Kalibrációs üzemmód” elindításához nyomja meg a Indítás/Szüneteltetés ( ) gombot.
4. A dob körülbelül 3 percig forog az óra járásával megegyező és ellentétes irányba.
5. Ha a „Kalibrációs üzemmód” befejeződik, a kijelzőn megjelenik az „End(En)” (Vége) felirat, és a gép
automatikusan kikapcsol. Most már használhatja a mosógépet."

Ja és amikor kijött a szaki, az üres dobot -benyúlva -,elkezdte mozgatni, és mutatta, hogy kotyog.
Csapágycsere, azóta hibátlan.
Tanulság: 5 év garit venni hozzá, mert a csere kb 40 ezer lett volna.A legújabbakban meg a szerelő szerint a dobbal együtt cserélhetőek a csapágyak.Még húzósabb. Fogyasztói társadalom...

(#22928) psg5 válasza balazs1956 (#22927) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#22929) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Electrolux ZPFCLASSIC-kal milyen fejek kompatibilisek? Főleg porkefe érdekel.
Turbókefére szerintem nagyon nincs szükségem.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#22930) ribarszki válasza Deer76 (#22929) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit értesz porkefe alatt? Bútorok portörlésére használni?

(#22931) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Már megint itt vagyok a WC-tartály miatt. :B Sikerült kialkudnom egy újat, egy Geberit AP 112 reményvesztett tulajdonosa lettem. Egy teljes napig rendben is volt, mert szerencsére későre járt, amikor elkészült, így tudtam is örülni neki. Aztán új nap virradt, és a házitündér Mekk Mester akcióba lendült. Nem írom le az összes megpróbáltatást, mert hosszú nap volt, csak a végeredményt, mert kérdésem van vele kapcsolatban. Most ott tartunk, hogy ha egy picikét húzza meg a zsinórt, csak 1-2 evőkanál víz jön le, viszont ha a tartály teljes tartalmát le szeretném engedni, olyan erővel kell rángatni, hogy már fáj a kezem. Tényleg! (Máskor is ilyen érzéssel indult az ínhüvelygyulladás.) Ennek véget akarok vetni, szeretném megtanulni, hogyan állíthatnám vissza gyári állapotra, mi az, amit elbarmolt benne, hogy így működjön. Ha lazábban áll a lehúzó és ezzel egyidejűleg "adagolós" a lehúzása, akkor ereszt folyamatosan. Azt akarom, hogy olyan könnyű legyen lehúzni, mint amikor a házhoz került, ne eresszen, és egy apró húzásra is mindent kiengedjen. Tudnátok segíteni? Videó, leírás, bármi? :O Ja, az a szívószál-szerű izé ki lett véve belőle a kerek rögzítőjével együtt. Nem baj? Mire való?

(#22932) Deer76 válasza ribarszki (#22930) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ilyesmire:
[link]

Illetve úgy an bloc milyenek kompatibilisek vele?

Amúgy ma teszteltem illetve takarítottam. Elég erősen szív. Maximumon csak kemény padlón tudtam használni, szőnyegen félgőzzel is nehezen tudtam húzni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#22933) Morris válasza C. s. (#22931) üzenetére


Morris
veterán

A 112-es zsinóros?
Nem nyomógombos?

Én a 116-ot nem ajánlom senkinek. Egy rakás szar az egész.
Nekem az AP110 vált be.

[ Szerkesztve ]

(#22934) savoo válasza balazs1956 (#22927) üzenetére


savoo
addikt

DDs gépet kell venni.

(#22935) savoo válasza tPedro_ (#22909) üzenetére


savoo
addikt

Csak annyi hogy a whirlpool hűtőre 4 év garancia van. (Asszem január 15ig hosszabbították meg a +2 évet.)

(#22936) savoo válasza #94529552 (#22918) üzenetére


savoo
addikt

Érdekes nekünk meg pont a mostani whirlpoolok kinézete tetszik, nincs olyan ormótlan béna fogantyújuk mint az eluxoknak pl... :)

[ Szerkesztve ]

(#22937) C. s. válasza Morris (#22933) üzenetére


C. s.
addikt

Így is, úgy is föl lehet szerelni. Nálunk magasan van.

(#22938) Teaway válasza savoo (#22935) üzenetére


Teaway
veterán

Így van, a ► Premium Selection modellek vesznek részt benne.

Nincs itthon csokid??

(#22939) ribarszki válasza Deer76 (#22932) üzenetére


ribarszki
őstag

Van egy ilyen ami ránézésre is nagy sz...-nak néz ki. Tudod mikor engedném a bútoraimra ezt a műszálas borzalmat..

Illetve a Mielenek van nagyon jó áron bútorkeféje ami csuklik két ponton is, így bárhova elér. Annyi, hogy ezt legpraktikusabb a gégecsőre pattintva használni, de azt te nem tudod megetenni. Ugyanakkor belemegy bárrmelyik porszívó csöve is, szóval univerzális a dolog, csak szerintem úgy esetlenebb. Ez természetes állatszőr, csak ezzel szívjuk a port, minőségi darab nagyon. Pláne ha az előbb linkelt üvegmosó keféhez hasonlítod, ami árban majdnem ennyi...

Ennyi... A kisebb szívóecsetekkel sok idő a portalanítás, ezzel haladós. De a választék valójában egy nagy nulla!

[ Szerkesztve ]

(#22940) Deer76 válasza ribarszki (#22939) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszönöm szépen. Hát nem egyszerű. Neked Miele porszívód van?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#22941) ribarszki válasza Deer76 (#22940) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Igen, Miele porszívóm van. Ha tudok segíteni kérdezz nyugodtan.

(#22942) gF válasza Deer76 (#22940) üzenetére


gF
senior tag

Nyugodtan megveheted a Miele univerzális keféjét, mert annak 35 mm-es csőátmérője van. Az Electrolux is ugyan ezt méretet használja a középkategóriás gépein.

[ Szerkesztve ]

(#22943) estikornel


estikornel
tag

Megjött a mosógép végre, a két futárral hát nem voltam megelégedve, bevitték a fürdő ajtajába aztán mondták az árát amit kérnek aztán elköszöntek. Előzőt a royal sprint szó nélkül bevitte, kicsomagolta, szólt hogy a dobrögzítőt feltétlen szedjem ki, korrekten és még a régi fagort is elvitték. Ha nehezükre esik betartani az ígéretüket, én nem járatni a szám.

LG F12B8NDA7 lett végül.
+ Pozitívum: szép, csendes, a szivattyú hangja elnyomja a motorét 1200-es rpm mellett ami egyébként is tűrhető, az lcd jól olvasható, ajtó könnyen nyílik 180 fokban, nem kell erőteljesen szarakodni vele, két mosás ment le

- Negatívum: az öblítőből sokat nem érezni a ruhán de tiszta szóval inkább semleges, a mosószer adagoló elég szűk, műanyag szag itt is van de nem vészes, ez szerintem el fog múlni

A negatívum nagy része annyira nem is gond, szóval egyelőre minden oké a géppel. Ára azért nekem sok volt (104k) hirtelen de remélem nem lesz vele probléma.

Köszönöm a sok segítséget a topiknak!

[ Szerkesztve ]

(#22944) w.miki


w.miki
veterán

Száraz telekre, valami szoba párásítót tudnátok ajánlani?
Akár kínából is, olcsón, ha jó.
(40% alatti a mérő szerint most a páratartalom)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22945) Dluinet válasza w.miki (#22944) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ultrahangos ködkészítő, ködgép, párásító, diffúzor $10

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22946) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Van egy homelife párásítónk 2 éve vettük, garancia már lejárt sajnos. Ma működött még negyed órát, aztán már be sem kapcsolt. Olyan 9 ezer forintért vettük anno. Nem tudtok valakit esetleg, aki ilyen javítással foglalkozik, és megtudná csinálni? :F

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#22947) birno


birno
addikt

Annyit beszeltek itt a Mielerol, hogy azt hiszem en is veszek egyet. :D
Amugy is kellene, csak nem tudom igazan eldonteni, hogy melyiket.
Erre gondoltam egyelore: [link]
Panel lakasba kell, rovid szalu szonyegre, kutya macska nincs, viszont gyorsan porosodik a lakas es utalok takaritani, emiatt gondolkodtam opcionalisan egy turbo padlokefeben is, hogy a szonyegbe beletaposott port is jobban kiszedje.
Van ertelme szerintetek? Vagy ezen feltetelek mellett mast valasztanatok esetleg?

(#22948) ribarszki válasza birno (#22947) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem a turbókefétől nem fog megoldódni a porosodási gondod. Ha nincs háziállat, akkor nem létszükség a turbókefe. Viszont ha van sok keményfelület, akkor baromi jó a parketta fejes modell! Illetve a bútorok portalanításához tök jó a már linkelt bútorkefe. A por csökkeni fog, de megszűnni nem. De nem is kell megszűnnie. :) Egyébként ez sok tényezőtől függ. Nyáron, vendégek, több gyerek esetében sokkal több a por a bútorokon. Mivel a Miele egy nagyon jól szigetelt porszívó, így rendszeres takarítással biztosan csökkeni fog a bútorokra rakódó por mennyisége.

Nálunk 1 gyerkőccel olyan 2-3 hetente kellett porttörlni. De akkor sem durván volt poros, csak fényben látszódott. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy van szárítógépünk, ami rengeteg szöszt összeszed a ruhákból.
És még 1 érdekesség. Mióta robotporszívó rohangál naponta, azóta sokkal hamarabb lesznek porosak a bútorok. Mert az igaz, hogy baromi sok port összeszed a kis robot, de egyúttal felver egy csomót a kis kefékkel.. szóval van előnye és hátránya is.

(#22949) Met


Met
nagyúr

Mosógép kérdés

LG
1200-es centri,
+ DD

vagy

AEG
1400-es centri,
- nincs DD
+ Aquastop
+ Üst anyaga: rozsdamentes

Ugyan annyiba kerül.
AEG felé hajlok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22950) Dluinet válasza Met (#22949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

inkább az LG (a csend mindent megér)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.