Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Lipton


Lipton
őstag

Szeretnek venni valamilyen tartosabb es jo szivoereju porzsakos porszivot. Tudtok valamit ajanlani? 20k korul gondolom nincs ilyen de mondjuk 30-40 korul? Vagy vegyek 20ert es ha kampec akkor belefer meg egy?
Most egy bosch megy lassan szet...

[ Szerkesztve ]

(#22452) Jim Tonic válasza pjen (#22450) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Aha. Azt biztos kibírnám. :)
Van, hogy napi kettőt nyomok még télen is, nyáron meg annyi az alap, vagy akár 3.
Egyébként csak erre a régióra jellemző a napi fürdés, nyugatabbra 2-3 nap az átlag. Én ki nem bírnám, de az ő dolguk.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22453) Zeki válasza Lipton (#22451) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tartósság mindig utólag derül ki. Tehát akinél valami elment már 4-5 évet, az már úgysem kapható.
A Miele mondja azt, hogy porszívóit 20 éves használatra tervezi. Aztán vagy igaz, vagy nem.
Az összes többi lutri. Semmi sem azért készül, hogy te megvedd, és sokáig meg sokszor használd. Ha így lenne, pár évente leállhatnának az üzemek a világon. Ehelyett nem győzik évente /fél évente cserélni a termékpalettát. A szervizek meg dugig tele melóval.

(#22454) pjen válasza Jim Tonic (#22452) üzenetére


pjen
félisten

sajnos a víz szárit :((

(#22455) Lipton válasza Zeki (#22453) üzenetére


Lipton
őstag

Vannak jobban es rosszabbul sikerul modellek illetve jo ar/ertek aranyu keszulekek.
Miele van 45-tol de allitolag az sem a regi mar... dupla aran minimum ketszer annyit kell elmenni neki, hogy egalban legyen.
Egy ilyen altalanos valasszal nem sokra megyek es kb mindenki tudja ;)
A termekpaletta csere mas jelenseg lasd iphone.

[ Szerkesztve ]

(#22456) Zeki válasza Lipton (#22455) üzenetére


Zeki
nagyúr

A baj a tartósabb szó.
Még 1 éves modellt kaphatsz te is, de az tartós? Honnan tudod? Van statisztikád, hogy x ezer eladottból mennyi lett fél év vagy 1 év alatt javítva?
Vagy az a tartós, amire itt x meg y azt mondja hogy az, mert nekik már másfél éve megy?
Vegyél még idén egy BOSCH porszívót, mert ha idén beregisztrálod a neten, akkor 5 év gyártói garanciát kapsz.
Ennél jobb ajánlat nincs a piacon. Hogy tartós-e vagy sem, hogy az a darab ami hozzád kerül, nálad 1 évet megy vagy 6 évet, a jó Isten a megmondhatója. SENKI MÁS. De legalább van 5 év garanciád, hogy ha elromlik, ingyen javítják.

(#22457) Lipton válasza Zeki (#22456) üzenetére


Lipton
őstag

A mostaninak feje kopott ki peldaul es esett szet. Ilyenert tuti nem lehet gariztani. 5ev persze jol hangzik, valamit csak jelent.
A forumon szemelyes tapasztalatokat osztunk meg. Amikor egy modell valahol gyenge (tervezesi "hiba", stb) az itt kiderulhet.
Barmibol ki lehet fogni rosszat :(

Bosch es miele markakban gondolkodtam de ezt a bosch garanciat megnezem.

(#22458) Zeki válasza Lipton (#22457) üzenetére


Zeki
nagyúr

Széria vagy tervezési hibás termékeket itt le szokták írni. De abból nem sok van.
A drágább porszívók közül talán csak az ötvenezres metál piros, porzsákos Samsung (Made in Vietnam - 2100W)) viszi a prímet, mint idegromboló ipari hulladék. Bármelyik végéről is nézzük.

Hogy az 5 év gyári garancia mire van, kérdezd meg a Bosch-t.

[ Szerkesztve ]

(#22459) #40553216 válasza Jim Tonic (#22452) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fürdés (azaz beülsz a kádba) vagy zuhanyozás? Nem mindegy, ugye.

(#22455) Lipton
„de allitolag az sem a regi mar”
Hát persze. Mert a Miele sem régi készülékeket gyárt.

„dupla aran minimum…”
Vagy azért is drágább, mert pl. sokkal jobban szívja fel és tartja bent a port.

Jut eszembe, valamelyik nap voltam a dunakeszi Auchanban, ahol is lehet Dysonokat kapni. Létezik, hogy a szívócsövük műanyag? Túlzottan jó benyomást a szívófej sem tett rám, kicsit vásári műanyag gagyi.

(#22460) Lala6 válasza AndrewTdi (#22433) üzenetére


Lala6
őstag

Mi egy hónapja vettünk egy ilyet: LG F12B8NDA7

Egy valóságos álom a régi felültöltős Fagor után. Nagyon halk, alig hallani, hogy megy, csak a vízbetöltést és a leengedést hallani. Nem ugrál, nem is mozog még full centrin sem. A centrifuga alaposan teszi a dolgát, nem sok víz marad a ruhákban. Szépen, tisztán vesszük ki a ruhákat. A programok jók, variálhatók, eddig mindent betudtunk rajta állítani ami nekünk fontos. Nincs kímélve, naponta min. 1X megy, de inkább többször.

Hosszútávon nem tudom, hogy meddig bírja, de most nagyon elégedett vagyok vele.

(#22461) Jim Tonic válasza #40553216 (#22459) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Télen az egyik kád. Sőt, ma kétszer volt kád. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22462) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Kávéfőzőt szeretnék venni édesanyámnak karácsonyra. 100 ezer ft környékén néztem főként automata, darálós készülékeket.
Tudnátok esetleg márkákat vagy esetleg típusokat is ajánlani, hogy mit lenne érdemes megnézni?

Köszönöm!

Üdv!

(#22463) w.miki válasza pjen (#22450) üzenetére


w.miki
veterán

Ezt hol olvastad?
Én csak olyat olvastam, hogy pl. nem jól WCzünk (ülve).
Nem jó, amit eszünk (fehér liszt, cukor, hús...)
Nem jó, hogy TVzünk...
A fogmosással vajon mi a helyzet? Az sem jó?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22464) Zeki válasza w.miki (#22463) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy baj van, hogy vagyunk. Ha nem lennénk, maga lenne a tökéletes világ.

(#22465) w.miki válasza Zeki (#22464) üzenetére


w.miki
veterán

...hát... én így érzek, de azért remélem nem mindenki.
És szerintem lehetne élni egészségesen is, csak abban nem lenne pénz.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22466) #40553216 válasza Jim Tonic (#22461) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az durva. Én évente egyszer, ha kádba ülök. :DDD

(#22463) w.miki
Én kb. 30 éve úgy zuhanyozok, hogy csak a testhajlatokat szappanozom. Nagyon ritkán, ha valami miatt izzadt, poros leszek, vagy pl. strand után szoktam teljesen szappanozni.

(#22467) Csabroncka válasza nmy1212 (#22462) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Saeco

"in medias res"

(#22468) Klara_ válasza Csabroncka (#22418) üzenetére


Klara_
őstag

Az LG mosogepeiben, a dallamokat ki lehet kapcsolni? A gep maga tetszene, de ezek a zenelesek nagyon nem.
Inverter drive AEG hol van ezekhez kepest - ez nem zenel...

[ Szerkesztve ]

(#22469) MaCS_70 válasza nmy1212 (#22462) üzenetére


MaCS_70
félisten

Philips Saeco.

Nálunk a családban már van egy pár és nagyon szeretjük őket. Egy barátom tanácsára választottuk a márkát a ne túl széles kínálatból, aki viszont nagyüzemben, iparilag tartja őket.

A bécsi úti márkaboltban egyébként elég kedvező áron kapni felújított darabokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22470) MaCS_70 válasza w.miki (#22463) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a nem jó a napi fürdés/zuhanyzás dolgot én először negyed százada, külföldi tanulmányaim során hallottam, illetve tanultam. Olyannyira, hogy pl. gyerekek kapcsán mint kifejezett egészségügyi kockázat hangzott el.
A Nyugat-európai diákok jellemzően eleve csak 2-3 naponta tusoltak, én pedig ki voltam ezen akadva.

Aztán lassan jó pár évvel rá egy műtét után, amikor arról volt szó, hogy a heg ne kapjon vizet, amúgy mellékesen megjegyezte az orvos, hogy amúgy sem ajánlott a napi zuhanyzás. Ezt is eleresztettem a fülem mellett, de úgy tíz éve egy rutinellenőrzés során rákérdeztem a bőrgyógyásznál, aki megerősítette, hogy a napi testlemosás egy higiéniás tévhit, ha nem vagyunk kifejezetten koszosak/büdösek, akkor bizony kerülendő, mert lassan de biztosan tönkreteszi a hámréteg természetes védekező képességét.

Ezt a háziorvos is megerősítette, és az utóbbi 1-2 évben már rendszeresen futok bele erről szóló cikkekbe is.

MaCS

UI: Vizelni meg elvben pont állva nem szabadna rendszeresen, mivel nem ürül ki teljesen a húgyhólyag.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22471) #16695808 válasza MaCS_70 (#22470) üzenetére


#16695808
törölt tag

Háztartási gépek topik!? :)

(#22472) Lala6 válasza nmy1212 (#22462) üzenetére


Lala6
őstag

Nekünk DeLonghi Magnifica van, finom kávét készít, jól működik, egy hátránya van, hogy nagyon körülményes a takarítása, ha alaposan ki kell tisztítani, ahhoz már csavarhúzó is kell.

(#22474) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

A továbbiakban maradjunk a topik témájánál, köszönöm!

"in medias res"

(#22475) zsiz


zsiz
őstag

Használati utasításokhoz tudtok valami tuti oldalt, ahonnan sok mindenhez lehet találni, lehetőleg magyarul?
Most konkrétan egy AEG Lavatherm 523 szárítógéphez keresnék, minimum egy angol, de még inkább magyar nyelvű használatit, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Tud valaki segíteni? Google most nem a barátom.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22476) Atesz 666 válasza zsiz (#22475) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Szia.

-Szerintem nézd meg a www.markabolt.hu -n,ott vannak videók és ha szerencséd van lesz hozzá letőlthető használati is. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22477) zsiz válasza Atesz 666 (#22476) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi, néztem már, nincs. Ránézésre is elég régi a gép, nem árulják. Német könyv van hozzá, de olyan mintha nem is lenne. Semmit nem tudok németül, a fordítók meg ugye nem igazán értelmesen fordítanak ilyen szövegeket.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22478) Csabroncka válasza zsiz (#22475) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valami pontosabb típusszám kellene ehhez

(de lehet valóban "túl régi" :( )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22480) zsiz válasza Csabroncka (#22478) üzenetére


zsiz
őstag

Ennyit tudok róla: [kép]. Oké, hogy réginek tűnik, de csak nem tűnik el nyomtalanul az internetről :D Nem tudom egyébként mikori lehet. Ha nem is magyar, legalább egy angol könyv jó lenne hozzá, de sehol nem találok. Ott sem, amit linkeltél.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#22481) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Beko sütőkkel kapcsolatban van valakinek jó vagy rossz tapasztalata, információja? BEKO BIE-22300 X sütőt néztük ki, ebben a 60e Ft kategóriában ez tűnik a legjobb ár-érték arányúnak.

(#22482) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Morzsaporszîvót szeretnék venni!!
Van esetleg valami ajánlott tîpus??

(#22483) Zeki válasza soultrapp (#22482) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lidl, Aldi-ban kapható silvercrest vagy egyéb saját márkás Li-Ion akkus morzsaszívó elég jó. Árban is, minőségben is, garanciában is.

(#22484) soultrapp válasza Zeki (#22483) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi!
Akkor majd bekell mennem szètnèzni,mert akciós újságban most egyikben sincs akcióban,ha jól láttam.

(#22485) Csabroncka válasza dni (#22481) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A Beko garanciáztatásával kapcsolatban nem túl sok a pozitív tapasztalat! :(

"in medias res"

(#22486) #94529552 válasza dni (#22481) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van ott hasonló árban több márkásabb sütő is, meg itt is, vagy pont a leggyengébbet akarod?

(#22487) nmy1212 válasza MaCS_70 (#22469) üzenetére


nmy1212
tag

(#22467) Csabroncka

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

Krups mint márka mennyire elfogadható?

Üdv!

(#22488) MaCS_70 válasza soultrapp (#22484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Évente 3-4 alkalommal van akció, most éppen nincs. :( Januárban időszerű lehet.

Ha viszont nem azonnal kell, érdemes kivárni: 3 év garancia, 1 (Lidl) / 2 (Aldi) hónap elállási lehetőség, egyszerű, de megbízható gépek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22489) soultrapp válasza MaCS_70 (#22488) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi!
Karáncsonyi plusz ajándèk lett volna mèg,de akkor lehet várok vele.
Eddig amiket láttam bosch,sencor...stb egyik sem li-ion akkus volt.

Kb 2 hete volt akciós,ha jól emlèkszem a lidlben.
Akkor mèg nem volt aktuális.

(#22490) MaCS_70 válasza soultrapp (#22489) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdemes körbetelefonálni az elérhető boltokat -- én a múlt héten kaptam az Aldiban egy elfekvő készüléket, és vannak olyan boltok, amik tartanak a megmaradt darabokból az akció lejártát követően is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22491) Zeki válasza soultrapp (#22489) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, ÉN SEM akkor vettem amikor az akciós újságban benne volt, mégis 7-ért vettem a Lidl-ben a silvercrestet. Annyiért is bestbuy.

(#22492) canniball válasza soultrapp (#22489) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem (csak) morzsa-, hanem 2in1 porszívó volt most akcióban; pár napja a váci üzletben még láttam belőle.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22493) MaCS_70 válasza canniball (#22492) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, arról itt írt is az egyik kolléga.

Morzsaporszívót talán októberben láttam láttam valamelyik Huszti úti boltban (Aldi vagy Lidl), ezért gondolom, hogy lassan megint jönnie kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22494) w.miki


w.miki
veterán

ez off, de talán nem lesz ez is törölve, de az Aldi/Lidl nagyon segítőkész.
Többször írtam nekik üzenetet, hogy keresem ezt vagy azt, elérhető-e valahol, és átküldenék-e a helyi üzletükbe, ahol át tudom venni, és mindig pozitívan álltak hozzá.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22495) ribarszki válasza w.miki (#22494) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem hozzátartozik a topikhoz, hiszen sok háztartási gépet árulnak, és az ország minden részén megtalálható 2 bolt, igy fontos a visszajelzés. És csak megerősíteni tudom amit írtál. Nagyon segítőkészek. Ráadásul szinte kérdés nélkül visszaveszik a terméket (Lidl1 hónap/aldi 2 hónap) Még masszív használat után is. Az ügyintézőjük azt mondta telefonban, hogy különben honnan tudná a kedves vásárló, hogy nem elégedett a termékkel ha nem használja és próbálja ki alaposan? Korrekt hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#22496) w.miki válasza ribarszki (#22495) üzenetére


w.miki
veterán

én is így VÉLEM :K
De aztán LEHET, hogy valakinek nem segítenek, vagy már máshol sincs készleten (nekem rég kifutott terméket küldtek át), így ez nem tudomány, nem háztartási gép, ez ezotéria! :(((

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22497) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Erről a csütörtöktől a Lifl-ben kapható mindenek konyhai gépről van valakinek tapsztalata?

Köszönettel: MaCS

UI: A Lidl/Aldi ügyfélszolgálati hozzáállásáról nekem is csak jó tapasztalataim vannak. Ők sikeresen importálták a német módit, tényleg úgy képzelik el a kereskedelmet, hogy a vásárló hosszú távú partner.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22498) AT.


AT.
tag

Sziasztok.

Porszívó vásárlás előtt állok.
Ahogy néztem olvastam a fórumot, a BOSCH BGL3A230, és a BOSCH BGB45331 dícséritek.
Árban nagyon nem szeretnék feljebb menni.
Mi, mekkora különbség a 2 gép között?
Lakás nem nagy, 60nm, annak fele kb szőnyeg.
3-4 lány van hosszú hajjal, ami azért néha hullik úgyhogy ezért nagyon fontos a szőnyeg fej.
Fenti porszívóknak mennyire jó a szőnyeg tisztító feje, esetleg van más fej amit érdemes lenne nézni hozzá?
Segítséget előre is köszönöm!

(#22499) ribarszki válasza AT. (#22498) üzenetére


ribarszki
őstag

Esetleg vegyél hozzá utólag egy utángyártott szőnyegre való turbofejet. Nagyon sokat fog segíteni a haj elleni küzdelemben :)

(#22500) AT. válasza ribarszki (#22499) üzenetére


AT.
tag

A szőnyegre való turbofejből van vmi ajánlott?
Milyet érdemes venni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.