Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) #40553216 válasza #94529552 (#22549) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor megismétlem: nyilván hihető, hogy az összes gyártó közül csak és kizárólag a Rowenta tud kombifejjel A szintet teljesíteni szőnyegen, mikor még a saját turbófejükkel sem tudnak? Hadd fogalmazzam már meg kétségeimet! :DDD

(#22552) w.miki válasza #40553216 (#22551) üzenetére


w.miki
veterán

:((( Miért hazudnának? A tudomány megismételhető méréseken alapul. Igazold, hogy nem úgy van.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22553) Zeki válasza w.miki (#22552) üzenetére


Zeki
nagyúr

:W

Nyilván nem tudja megmérni. Nyilván más SEM fogja megmérni.
Anno az LG az egyik klímája adatainál nagyon szépeket írt a katalógusba. De fű alatt megmondták a legnagyobb hazai forgalmazónak, hogy az nem igaz.
Na de ki mérné le? Senki.

[ Szerkesztve ]

(#22554) #40553216 válasza w.miki (#22552) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az A porkibocsátást is arra alapozzák, hogy betesznek egy HEPA szűrőt. Hogy az nem már újonnan sem illeszkedik vagy rövid használat után a felmelegedés miatt deformálódás következtében, esetleg a gép egyéb testnyílásain keresztül dől ki a por, az már semmit nem számít. Ezt csak az allergiával foglalkozó szervezetek tesztjei tudják megmutatni.

(#22555) Lipton válasza ribarszki (#22548) üzenetére


Lipton
őstag

Miele-ből melyiket érdemes venni? Főleg kemény burkolat, minimális szőnyeg, kisállat nincs (nekem már hajam se' de mindegy:) ). Padlón legyen "A" de azért tűrhető legyen szőnyegen is, nem kell semmilyen turbohiperhalálcsillagcsillámpóni fej.

[ Szerkesztve ]

(#22556) ribarszki válasza Lipton (#22555) üzenetére


ribarszki
őstag

Amelyikhez van Parkett Twister fej. Megtalaláltad a videót amit készítettem róla, vagy atkuldjem üzenetben?

[ Szerkesztve ]

(#22557) #94529552 válasza #40553216 (#22551) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felőlem azt ismételsz amit akarsz, de ha valamit nem tudsz biztosra, azt nem illik hangoztatni. Majd pont a német piacra nem valós adatokat mondogatnak, szerintem hagyjuk a téveszméidet. A múltkor se tudtál senkit meggyőzni a nem tényeken alapuló ijesztgetésekkel, akkor mi értelme ennek?

Látom, folytatod :W :N , de hol olvastál ilyeneket róla? Az A porkibocsátást is arra alapozzák, hogy betesznek egy HEPA szűrőt. Hogy az nem már újonnan sem illeszkedik vagy rövid használat után a felmelegedés miatt deformálódás következtében, esetleg a gép egyéb testnyílásain keresztül dől ki a por, az már semmit nem számít. Ezt csak az allergiával foglalkozó szervezetek tesztjei tudják megmutatni.
Ki mondta neked a gyártóktól, hogy így működik a dolog, vagy honnan veszed, hogy ők, mit mire alapoznak? Melyik gépnek dől a por a "testnyílásain"? Illene már bizonyítani is amit híresztelsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#22558) Lipton válasza ribarszki (#22556) üzenetére


Lipton
őstag

Megnéztem, jó :)

Akkor elvileg egy ilyen jó is.

(#22559) ribarszki válasza Lipton (#22558) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen. Erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy 25k-val olcsóbb. Viszont a Miele webshopban nincs készleten, csak szeteiéknél.

(#22560) Lipton válasza ribarszki (#22559) üzenetére


Lipton
őstag

Miele 60.000.-
Sebo 73.690.-
Nem 25k hanem 14k. Ennyit sem ér meg?
A Miele feje ránézésre valóban jobban bebújik mindenhova, a Sebo eléggé robosztus.

[ Szerkesztve ]

(#22561) ribarszki válasza #94529552 (#22557) üzenetére


ribarszki
őstag

Valójában nem alaptalan amit ír. A sencor például előszeretettel lövi ki a Hepa szűrőjét, mert a meleg hatására deformálódik. Pedig A besorolással bír, ha éppen bent marad a gépben... Vagy a philipsek sípoló hangja, amikor a Hepa mellett fütyül a levegő, oszt az is A osztályzatot kapott. Ráadásul itt a fórumon sem egyedi eset a philips esetében. Szóval vannak azért példák bőven. A mérések steril körülmények között, laboratóriumban történnek. Nem életszerű használat soran. Szóval nem biztos, hogy a mérés minden esetben fedi a valóságot.

(#22562) ribarszki válasza Lipton (#22560) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt írta a fórumtárs aki rendelt Sebo Parkett porszívót, majd visszaküldte, mert nem jött be neki. Én nem próbáltam, nem tudok válaszolni. Esetleg ezen beszámoló alapján tudsz dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#22563) w.miki válasza ribarszki (#22561) üzenetére


w.miki
veterán

összefoglalom amit írtál: Nem tudjuk

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22564) #94529552 válasza ribarszki (#22561) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sencorról nem volt szó, az más kategória, azt ne keverjük ide, nem jó példa. Csak alaptalan feltevésekről volt szó, mint korábban a mosógépek esetében. Nekem nincs AAAA-s porszívóm, se pedig Inverteres mosógépem, se hűtőm, csak azért írtam, mert úgy látom, hogy feltételezéseken alapuló riogatás folyik. Ha viszont tényeket ír, akkor menjen az összefoglalóba is szerintem, de szimpátia alapján ne befolyásoljunk senkit egy nyílt fórumon. Ja, akkor ennyi erővel minden készülékről hazudik az összes gyártó a laboratóriumos mérés okán, és minden adatot meg kellene kérdőjelezni, mert ugye semmi sem biztos az életben. :C
w.miki Ez a porzsák is jó árban van.

[ Szerkesztve ]

(#22565) Zeki válasza #94529552 (#22564) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pár éve írta egy hazai electrolux porszívógyárban dolgozó, hogy épp olyan motort raktak bele amilyen jött, lehet hogy volt erősebb/gyengébb motor is. Vagy csak más karakterisztikájú.
Szóval nem kell készpénznek venni azt, amit a gyártók írnak.
Ahogy kiderült hogy az autógyártók is nagyon szeretnek hazudni, pedig az nem a 20-40 ezres árkategória.

(#22566) ribarszki válasza #94529552 (#22564) üzenetére


ribarszki
őstag

Nézd, felhoztam két példát, hogy ilyen is van. Nem azt mondtam, hogy mindenki hazudik, ilyet ne láss bele. Arra világítottam rá, hogy a steril teszt nem egyenlő az otthoni felhasználással. Ennyi, se több se kevesebb. Erre nem is érdemes több betűt pazarolni. Egyébként is túl van lihegve ez az A,B,C kérdés..

(#22567) #94529552 válasza ribarszki (#22566) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rendben, akkor ezentúl maradjunk a tényeknél, mert így csak magyarázkodás van belőle.
CineDOG1 Nem mondtam hogy készpénznek kell venni amit írnak, csak ha cáfolunk, annak legyen alapja, ne csak ilyen "nehogy már". Ha nem hisszük el az egyiknek, akkor a másiknak se. Szóval érted.

(#22568) ribarszki válasza #94529552 (#22567) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát ööö az említett példa szerintem elég tényszerű. Nem kristálygömbből jósoltam gyíkherével, hogy a sencor egyik típusa kilövi a Hepa szűrőt ha túlmelegszik, hanem valóság. Úgy jön ide, hogy a mérésről és a besorolásról ment a diskirzus és mint példa tökéletes. Magyarázkodni pedig nem nekem kell hanem a gyártónak. Én magasról le... ,hogy a Rowenta vagy a vinchi vagy a Szimajucsi gép milyen besorolást kapott. De ha felhozok egy konkrét példát akkor ne írjuk már, hogy maradjunk a tényeknél.. egy A besorolást kapott szűrő 1méter magasra repulese elég tényszerű. NEM minden minden mérés hazugság, csak vannak nyilvánvaló hibák amik itt előjönnek a fórumban és megbeszéljük. De hát nem erre találták ki a topikot?

[ Szerkesztve ]

(#22569) C. s. válasza pjen (#22538) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, ezt nem árt tudni. A szelep miatt folyik? Elég volna azt cserélni? Gondolom, olcsóbb úgy.
Bármi is kövesedik, erős szaga tud lenni, az biztos.

canniball:

"Nem értem hogy lehet akárki olyan igénytelen..."

Hát, én sem.:( És nem is lehet vele beszélni. Bármilyen óvatosan próbáltam is, csak veszekedett. Sajnos semmi értelme ezredszer is szóba hozni.

A Dömötör tartállyal az a bajom, hogy folyamatosan húzni kell, ha azt akarom, hogy jöjjön a víz. Mivel szeretem alaposan lehúzni, nem elég egyszer megrántani, mint a régit, hanem ott kell állni mellette. Közben meg már rohannék a dolgom után. Idegesítő. És van is mindig fél percem agyalni rajta. :D

(#22570) pjen válasza C. s. (#22569) üzenetére


pjen
félisten

Lehet csak lejjebb kéne venni a szintet a tartályban és nem folyna.Ha felhúzod az úszót és nem áll le a víz folyás akkor a befolyó csapot kell javítani.Szerintem egy víz szerelő 10 perc alatt megjavítja.

(#22571) #94529552 válasza ribarszki (#22568) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát nem ööö, mert ne gyere itt a Sencorral, amikor a német gyártókról mondunk véleményt. Miele, Rowenta, Sebo, AEG, teljesen más kategória, most mit nem lehet ezen megérteni? Ne keverjük a szezont, nem arra találták ki a topikot, hogy beszélünk A-ról, és a másodrendű gyártóval keverjük. Az AUDI kapcsán se példálózik senki a Daciaval, hanem BMW, Mercedes jön szóba olyankor. Csak hogy értsd. :R

[ Szerkesztve ]

(#22572) C. s. válasza pjen (#22570) üzenetére


C. s.
addikt

Egy vízszerelő tényleg hasznos volna! Épp ezért nem szabad kihívni! :W A teremtés koronája így határozott. Tudniillik, ő ezermesternek érzi magát, és olyasmiért tilos pénzt adni, amit ő is meg tud csinálni. Hát látszik...! (Ne kérdezd miért, de nekem ilyenkor mindig Mekk Mester ugrik be :D ) Amikor megvette a tartályt, beszerelte, és 1 napig normálisan működött. Ezért másnap úgy döntött, följavítja egy kicsit, mert hát miért is ne. El nem tudom képzelni, hová akarta turbózni, de addig nem volt nyugta, amíg el nem kezdett ereszteni. Akkor pedig elégedetten hátradőlt és új áldozat után nézett. :W És nem a billegő küszöb volt az vagy a lógó szekrényajtó. Azt én csináltam meg. Neki csak fontos dolgokra van ideje. :U

(#22573) Zeki


Zeki
nagyúr

Tudtok olyan hőmérő állomást, amihez 5db külső hőmérőt is lehet csatlakoztatni?

(#22574) szakalistvan válasza C. s. (#22572) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Cserélni kell! Igen,a WC tartályt is :D

(#22575) pjen válasza C. s. (#22572) üzenetére


pjen
félisten

Mikor nüncs otthon,vedd lejjebb a szüntet.Az úszót kell lejjebb állítani.Ha leveszed a tetejét megtalálod,vagy a szárán kell hajlítani vagy lehet menetesen állítani.Megnézed,neten megkeresed,hogy kell állítani a szintet.

(#22576) C. s. válasza szakalistvan (#22574) üzenetére


C. s.
addikt

"is" :C

pjen:

Köszi szépen, megpróbálom. Csak az a baj, hogy olyan magasan van, hogy még létráról sem látok bele. Vakrepülés lesz! :) De valamit muszáj tenni, mert ez így nem állapot.

(#22577) #94529552 válasza C. s. (#22572) üzenetére


#94529552
törölt tag

:D Tetszett a leírásod. Ahogy pjen mondja, vagy ha nem megy a beállítás, akkor kihívod a vízszerelőt, amikor nincs otthon az "ezerMester" :B .

(#22578) C. s. válasza #94529552 (#22577) üzenetére


C. s.
addikt

Hát igen! Szórakoztató az életem! :D
Azt hiszem, egyszerűbb lenne becserkészni a vízszerelőt valahogyan titokban, mint lezúgnom a létráról nyújtózkodás közben. Csonttörés esetén tuti a lebukás. :B

(#22579) #40553216 válasza #94529552 (#22557) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arra a – szerintem lényeges – kérdésre mintha elfelejtettél volna válaszolni, hogy a fenébe lehet, hogy ugyanennek a gyártónak a turbófejjel szállított gépe nem A-s. De kicsit átalakítva a kérdést: hogy a fenébe lehet, hogy ugyanez a gyártó ugyanilyen csoda kombifejjel szállított gépe mellé még egy turbófejet is ad? Minek, amikor a csodafej önmagában felér bármelyik másik gyártó turbókeféjével?

(#22580) pjen válasza #40553216 (#22579) üzenetére


pjen
félisten

A marketing az marketing,az,hogy ad egy +fejet vagy eltérő értékeket ír a papírjára választék bővítés.Esetleg mérhető különbség nincs is.

(#22581) #40553216 válasza pjen (#22580) üzenetére


#40553216
törölt tag

Esetleg. De jelen vita tárgya esetén tuti van mérhető különbség. Mert a turbófejeket azért szokták adni, hogy egyrészt a szőnyeg szálait megemelje, másrészt a haj és egyéb szőrszálakat felsöpörje. Éppen így érik el a turbókefével az A osztályt. No, én éppen azt nem hiszem, hogy ezeket a szőrszálakat el tudná távolítani egy kombifej.

(#22582) pjen válasza #40553216 (#22581) üzenetére


pjen
félisten

Tudod ennek méréséhez azonos körülmények kellenének.

(#22583) #94529552 válasza #40553216 (#22579) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Nem tisztem a kitalációkat megválaszolni. Azt, hogy ki mit miért ad vagy nem ad, vagy mit és hogyan gyárt, és hasonló kérdéseidet szerintem máshol derítsd ki.
Csak azért írtam, hogy a feltételezéseid(nehogy már, és miért pont ezeknek van 4A-s gépük) és a saját szimpátia alapján ne riogass senkit, mert az nem fair. De már leírtam ezt a múltkori esetnél is. De nem tudom, még hányszor írjam le ugyanazt, hogy megértsd?! Ha jól tudom, itt egyikünk se porszívó szakértő, ezért jobb lesz, ha maradunk a tényeknél. Hiszel amit akarsz, az a te dolgod, de a minősítéseket nem a hit szüli.

[ Szerkesztve ]

(#22584) maximilian4


maximilian4
addikt

Vettem egy ilyen hűtőt és nem tudom eldönteni, hogy normális-e vagy sem, hogy van hangja mióta beüzemeltem. Kb. olyan hangja van mint a légkondinak a beltéri egysége, szóval halk, de lehet hallani. Az előző hűtőmnek semmi hangja nem volt. Lehet ez a no frost miatt van, és ez normális?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#22585) #40553216 válasza #94529552 (#22583) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem érted, amit olvasol. Nem riogattam. Pusztán kétségbe vontam az állításuk igazságtatalmát. Azzal alátámasztva, hogy a szőnyegszívó kombicsodafej mellé mégis szükségét érzik egy turbófej jelenlétének.

„De már leírtam…”
És?

„De nem tudom…”
Ne erőlködj, megárt a szépségednek. Így, karácsony előtt.

„de a minősítéseket nem a hit szüli”
Nem, hát. Hanem nagy eséllyel a marketingesek által megtámogatott részleg- vagy cégvezetés.
Vagy mi a magyarázatod a nem hit vagy marketingcélok szülte Sencor kiugró HEPA szűrőjéről? Vagy ribarszki f.t. írta szűrő mellett szelelő Philipsről? Vagy a többször – nekem unalomig – linkelt videóról, amit te még nyilván nem néztél meg. De a HEPA szűrős Hoovert sem. Vagy a Dyson Cinetic Big Ballnál olvasható szöveget (Dyson Cinetic™ science is so efficient that there are no dirty filters to wash or replace) és a hozzá kapcsolódó videót. Ez nyilván mind kitaláció.

(#22586) pjen válasza maximilian4 (#22584) üzenetére


pjen
félisten

A no frost nálam is szinte mindíg csinál valamit,van egy kis hangja.

(#22587) Csabroncka válasza maximilian4 (#22584) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Normális, igen!

"in medias res"

(#22588) w.miki


w.miki
veterán

Ha már turbófej...
Szoktátok ajánlani szőnyegre, de az én tapasztalatom az, hogy szinte semmit nem ér.
Nálunk rövid szőnyeg van, de maradt egy régebbi porszívó turbó keféje, próbálgattam.
A levegő hajtja meg, ennyivel is gyengébben szív, amit pedig felszed, az mind beletekeredik, és elakad, tele lesz porral.
Szóval én nem vagyok elvarázsolva tőle.

És hogy mi a különbség két porszívó között, a tartozékokon kívül? Hát, ha nem teljesen ugyanaz a típus, akkor elég sok minden... :x Hiába ugyanaz a gyártó...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22589) ribarszki válasza w.miki (#22588) üzenetére


ribarszki
őstag

Megvan a létjogosultsága.

Szőnyegre, különösen háziállat esetén. Nem a szívóerő szedi össze a koszt, hanem a forgó kefe. Mélyebb tisztítást nem nagyon fog végezni, de a szőnyeg szálaiba beleragadt hajszálakat, szőrszálakat, 100x gyorsabban és hatékonyabban szedi össze. Képzelj el egy olyan szőnyeget, aminek a szálai elég merevek és a sima porszívófej nem szedi össze róla a szöszöket. Nekünk volt ilyen undorító szőnyegünk. Kézzel kellett felszedegetni a szöszöket, cérnákat, stb.. A turbókefe forgó keféje ezt feltekeri, a szívóerő itt lényegtelen. Jah, hát fel is tekeri.. ez benne van a pakliban, kézzel le kell szedni, vagy ollóval levágni.

Itt egy videó egy régi Electrolux turbókeféről. És ez még nem is egy ragadós szőnyeg..

Akinek háziállat van a lakásban és sok szőnyeg, ott igenis hatalmas segítség a turbókefe. Amíg a sima fej csak maszatolja a macskaszőrt és a szívóerő soha nem fogja kirántani a szálak közül, addig a turbókefe felcsavarja.

De ha nincs háziállat, nem fogsz észrevehető különbséget látni a két fej között, valamennyire képes arra, hogy mélyebben takarítsa a szőnyeget, valamennyire porolja is a szálakat, de egy régebbi betaposott szőnyegnél, ez szinte halottnak a csók.

Lehet, hogy te nem látod értelmét, de attól még hatalmas segítség a kutya/macskásoknak.

(#22590) #94529552 válasza #40553216 (#22585) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább te ne erőlködj tovább, nagy eséllyel teljesen beégeted magad egy általad nem ismert német márka lehúzásával és a képzelgéseiddel. Fogadd el, hogy mellé lőttél. Nem érdekelnek a fals példáid, se a béna videók, azok semmit nem jelentenek jelen esetben. Mit jössz már megint a Sencorral, komolyan nem érti senki szerintem. De azt se, hogy mi a célod a Dysonnal??? Ezekről senki nem kérdezett, érted? Vakvágány! :O

[ Szerkesztve ]

(#22591) #40553216 válasza #94529552 (#22590) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem érted a szitut. A videók nem arról szólnak, hogy ez vagy az a márka ilyen, így amaz is olyan, hanem arról, hogy a te véleményeddel szemben az energia- és hatékonyságcímke besorolások éppen, hogy nem egzakt vizsgálat, hanem a gyártók saját bemondása alapján készülnek, még a legjobbaké is. Meg arról, hogy még az sem feltétlenül igaz, amit a gyártók az eszközeik működéséről vagy felépítéséről mondanak, lásd a Dyson kamuzását arról, hogy nem kell szűrő, mert a csodarendszerük mindent megold.

(#22592) #94529552 válasza #40553216 (#22591) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondom nem ide valók a példáid, ez csak szó szaporítás. Felejtős. Ennyi erővel minden készülék összes adatait megkérdőjelezheted, de semmit nem érsz vele. Szélmalomharc.

[ Szerkesztve ]

(#22593) maximilian4 válasza Csabroncka (#22587) üzenetére


maximilian4
addikt

Akkor megnyugodtam. :)

Maxi

(#22594) #40553216 válasza #94529552 (#22592) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szószaporítás. A számodra. Mert ezt ugyanúgy nem értetted, ahogy az általad emlegetett „korábban már kibeszéltük” esetben sem.

(#22595) #94529552 válasza #40553216 (#22594) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmit nem tudsz bizonyítani, amiről hadoválsz. Se az inverteres gépekről, se az AAAA-s porszívókról. Akkor miről beszélünk még mindig? Hsz-t gyűjtesz?

(#22596) #40553216 válasza #94529552 (#22595) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyet súgjál már meg nekem, légyszi! Hol a fenében beszéltem én bármikor is inverteres gépekről? Te valamit nagyon keversz.

(#22597) #94529552 válasza #40553216 (#22596) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vajon hol? :O

(#22598) ribarszki válasza #94529552 (#22595) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyrészt szerintem a fórum unja a témát, de csak annyira próbált a kolléga rávilágítani, hogy egy 3 évvel ezelőtti test.de teszten a Rowenta SilenceForceExtreme 70k-s porszívója a gyenge középmezőnyben végzett, 34. helyen, elfogadható/kielégítő tiszítási hatásfokkal. Pedig itt 2000W-os gépről beszélünk, ami szívott rendesen.

Persze mióta lefelezték a motor teljesítményt, ők 2 év alatt feltalálták a spanyolviaszt, s sima kombi fejjel az összes gyártón kívül, ők egyedül A tisztítási eredményt értek el szőnyegen.

Mint írtam, pont leszarom, hogy A vagy B, mert semmi különbség ezen a szinten az értékek között, de engedtessék már meg, hogy egy fórumon megkérdőjelezzük a mérés hitelességét, pláne a független tesztek ismeretében.

Biztos nagyon jó porszívó a Rowenta, tökéletesen ellátja a feladatát, ha csak C értéke lenne szőnyegen, az is bőven, untig elég lenne. Egyszerűen annyi volt a téma, hogy A értéket szőnyegre rajtuk kívül senki nem adott kombi fejjel. Innen indult, s itt is kéne befejezni.

Ja itt, a teszt. Ha valakit érdekel az első oldal is, felteszem, de nem akartam tenyomni képpel a topikot. (Felülről a 7. Ez a második oldal, az elsőn 27 porszívó van.)

[ Szerkesztve ]

(#22599) #94529552 válasza ribarszki (#22598) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor miért folytatod ugyanazzal te is? :DDD Én is ezt mondom, mindegy hogy A vagy B egy besorolás, mert lehet teljesen jó a B is. Saját véleménye mindenkinek lehet, egyszer elmondta és kész, nekem és másnak is van véleménye, és nem csak az lehet igaz, amit ti ketten hajtogattok itt rendületlenül, ami csak szimplán elmélkedés. A besorolásokat pedig valamilyen szinten kénytelenek vagyunk elfogadni, mert nem vagyunk szakértők, és nem tudunk bizonyítani semmit, csak a saját készülékeinket ismerjük közelebbről. Csak a nem megalapozott tényeken alapuló riogatást kéne befejezni. A listádon lévő készülékekről nem volt szó. Szerintem szűkítsd a listát a 2016-os jelenleg is kapható porszívókra, mert ez így nem sokat ér.
Hogy melyik gyártó mit hogyan, és miért csinál úgy ahogy, azt velük tárgyald le. Megkérdőjelezted egyszer és kész, én meg elhiszem nekik, ne vitázzunk ezen tovább.

[ Szerkesztve ]

(#22600) Deer76


Deer76
aktív tag

Electrolux ZPFCLASSIC porszívóhoz ez a porzsák szett jó választás? Melyiket érdemes? Esetleg elég, ha mikroszálas és kompatibilis vele?
[link]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.