Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) pjen válasza Sonja (#23937) üzenetére


pjen
félisten

Kombi tüzhelyben még eddig csak villás dugósat láttam.Külön sütő még 9Kw-os is van.

(#23952) mzso válasza Sinisi (#23949) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!
Egyelőre nincs ennyi pénzem amit ilyenre szánhatnék, de észben tartom.

(#23953) #40553216 válasza GyureX (#23915) üzenetére


#40553216
törölt tag

A 6 és a 9,5 liter között éves szinten 1 m^3 a vízfelhasználás különbség (persze, ez csak a standard programban), ez helytől függően kb. 1000 Ft/év. Én ezt az Eco programot kétszer, ha használtam az elmúlt 10 hónapban. A programok közül is kettőt szoktam, a többit elvétve. Nálatok sem nagyon lesz másképp.
Az evőeszközfiók azért jó, mert nem vesz el helyet az edényektől. Ritkábban van függőlegesen kihasználva 100%-osan, mint vízszintesen.

(#23917) Sinisi
Igen, érdekes ez a kevés víz. De ha belegondolsz, itt igazából lemosni kell az anyagokat.

(#23918) Csabroncka
Most, hogy írtad, megnéztem, de sokat nem hajlik, ráadásul én nagyjából egy ponton nyomom, míg az edények tömege nagyobb felületen terheli.

[ Szerkesztve ]

(#23954) Sinisi válasza mzso (#23952) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nyugi, én is mire a vásárlása mellett döntöttem azért ráspóroltam, és addig, nem egyszer mentem "teszt" címszó alatt élezni a késeimet :D
Az igazán jó acélfenőhöz képest is "olcsó" nagyon az ára. De érdemes bemenni megkérdezni, hogy mi az amit tud esetleg alternatívaként ajánlani helyette... hátaha...

(#23955) savoo válasza Sinisi (#23943) üzenetére


savoo
addikt

Hol? Whirlpoolnál? Kétlem, legalábbis ha hivatalos márkaboltból veszed akkor tuti nem.

(#23956) savoo válasza Kroni1 (#23906) üzenetére


savoo
addikt

9121, 9151? Ezeket megkapod normális 4 év (azt hiszem még tart az akció) garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#23957) mzso válasza Sinisi (#23954) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk a hullámost azt nem látom hogy tudná élezni. :)

(#23958) blattida válasza mzso (#23957) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt is megélezi, csak a végére nem lesz hullámos... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23959) Sinisi válasza mzso (#23957) üzenetére


Sinisi
senior tag

Lényegében ezért is választottam ezt a fajtát. Illetve amikor aktuálissá vált a téma akkor ez volt az egyetlen amihez nem kellett gyakorlat és hullámos kést is lehet vele élezni. Annyi a trükkje, hogy abba az iányba elnyomod az élező egyik oldalát (mert ez ilyen rugós elv féleségen működő szerkentyű) amelyik irányból a késből kimarták (kialakították) a hullámokat (az az oldala amelyiknek a felüllete nem sima) és a többi ua.

blattida: cö-cö-cö :)

[ Szerkesztve ]

(#23960) Sinisi válasza savoo (#23955) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, már letisztázódott, hogy hol ment félre nálam a dolog.

(#23961) savoo válasza Sinisi (#23960) üzenetére


savoo
addikt

Hopp, közben látom. Nem szóltam. :B

(#23962) Sinisi válasza mzso (#23957) üzenetére


Sinisi
senior tag

Itt van is egy pár YT.-s videó.
1
2
3 Ennél pl azt mutatja, hogy az élezés után hogy "sorjázod" le.

Arra amúgy vigyázni kell, hogy nagyon élesek leszenek a kések, és ha a családtagok ezt nem szokták meg akkor nagyon könnyen baleset lehet belőle!!!

(#23963) Sinisi válasza Sinisi (#23962) üzenetére


Sinisi
senior tag

Amúgy most már járhatna egy kis kedvezmnény a márkától ha már így kampányolok a népszerűsítése mellett :)

(#23964) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Erre esetleg tudtok tanácsot adni?
:R

(#23965) ribarszki válasza pietrrr (#23964) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy ez, vagy az Electrolux ZPFClassic 29k-ért. A Bosch, vagy az Electrolux jó vétel ebben az árban! Másban nem nagyon gondolkozz. Gondolok itt a kóreai S betűs márkára ;]

[ Szerkesztve ]

(#23966) Dluinet válasza wyattthoearp (#23889) üzenetére


Dluinet
nagyúr


wyattthoearp

aldi-ban most kapsz 3év garival 40000Ft-ért

5 literes víztartály
szénszűrő
meg sok egyéb

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23967) sfefe válasza la_cc (#23908) üzenetére


sfefe
őstag

Jaj bocsi azt nem figyeltem.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23970) w.miki válasza mzso (#23941) üzenetére


w.miki
veterán

IKEA ASPEKT késélező, másik topik ajánlásával

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23975) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Kenwood Major KM600-ast, sok kiegészítővel, külsőre szép állapotban.

Ma első próba, és problémába ütköztem. 70dkg lisztből volt az alap, a gépnek 1,5 kilót bírnia kellene papír szerint. Alacsony fokozaton dagasztottam, minimum közeli fokozaton, és mikor kezdett összeállni a tészta, elkezdett akadozva dolgozni a gép. Levettem a hátsó takarólemezt, hogy lássam a főtengelyt. Volt hogy rendesen meg is állt a szaggatások közepette, le is állítottam. Üresen, lágy tésztával semmi.

Levettem a burkolatot, a tésztát közben párom feldolgozta. Elkezdtem keresni egy próbatésztával, hogy hol a hiba. Teljesen nem tudtam reprodukáln (kicsit lett az adag, liszt éppen elfogyott...)i, de enyhén látszik ezen a videón, ahogy elkezd szaggatni.

Az ékszíj nekem elég lazának tűnik, simán le tudom venni és visszarakni. Létezik, hogy annak a lazasága miatt keletkező impulzus kavar be a motornak, és befullasztani képes, vagy nagyobb hiba lesz?

Ha egyszerűen rendbe lehetne hozni, akkor nem erőszakoskodnék visszavételért az eladóval (lehet nem is lenne értelme), mert egyébként nagyon bejön a masina.

Ha kicsit is az ékszíj lehet a probléma forrása, akkor azon nem múlik, veszek újat egy próbára.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#23976) Lipton válasza Csabroncka (#23828) üzenetére


Lipton
őstag

A nf hűtőkben egyenletesebb a hőmérséklet, gyorsabban kiegyenlítődik a hűtőn belül. Erre gondoltam. Nagy eséllyel a szabályozása is pontosabb.

Soha nem "romlandóság" alapján vannak betéve nálunk a hűtőbe a dolgok, hanem egy valahogy kialakult szokás alapján.

(#23977) Lipton válasza Bazsee71 (#23975) üzenetére


Lipton
őstag

Nekünk panasonic van, semmi ilyet nem tapasztaltunk vele. Véleményem szerint ne kezdjed el foltozgatni maximum akkor, ha nagyon olcsón vetted.

Távolról nehéz segíteni ilyenben, amennyiben nem találkoztunk pont ilyen gépnél pont ilyen problémával.

Mi a garancia arra, hogy egy élszíj megoldja? Lehet kopott a tárcsa is akár, vagy a tengely szorulhat, stb.

(#23978) Sinisi válasza Bazsee71 (#23975) üzenetére


Sinisi
senior tag

Újonnan nem akaroknék az áruk miatt venni egy ilyet, mert annyit nem használnánk, hogy megérje de egy régi anyáink ideéből való típusú robotgépnél meg azért bőven többet tudnak...

Szóval én is biztos megpróbálnám első körben visszaadni de ha annyira jónak látnám, hogy megérje vele foglalkozni egy kicsit, akkor max. az ékszíjon próbálnék meg valamennyit húzni úgy, hogy ne látszódjon meg utána rajta.

Talán egy méretben passzoló klipsz-et rácsptetnék és úgy rögzíteném ideiglenesen oda, hogy gyorskötözőt raknék a fekete részre (ki is lehet szedni a króm részt belőle) így talán nem rőpíti le a centrifugális erő... és ha bejön akkor kiderül, hogy az ékszíj-e a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#23979) Bazsee71 válasza Sinisi (#23978) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Ha másról lenne szó, biztosan visszaadnám, de ezt a gépet vadászom fél éve. Még angol gyártmány, nagyon minőségi szerkezet.

Esti rövidzárlatomban nem jutott eszembe, hogy édesapám nem egy konyhai gépet rakott már rendbe, támasztott fel, így reggel vele is értekeztem. Átnézi/cseréli a motoron az ellenállásokat, kondenzátorokat, illetve új szénkeféket tesz bele, szerinte más gondja nemigen lehet a villanymotornak. Illetve ki lesz takarítva teljesen a hajtómű is, új kenést kap, új ékszíjat.

Belevágok, mert ha vissza is adnám, hasonlót keresnék helyette, egy ilyen korú példányból pedig nincs olyan, amire ne férne rá egy generál. És bízom benne, hogy a következő 20-30 évben nem kell új gép után néznem. :)

(#23980) Sinisi válasza Bazsee71 (#23979) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jól hangzik! Majd ha odáig jut a dolog megírhatnád, hogy hogy alakúlt végül a sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#23981) Zola007


Zola007
veterán

Olyan gondom van, hogy mostanság abszolút nem habzik a mosólé a gépben mosás közben.
Mosás sem mindig tökéletes, néha találok feloldatlan mosóport a ruhák gyűrődéseiben.

Vagy a mosóporon változtattak vagy a víz keményebb, mint az előző albérletben.
Sokkal gyakrabban kell vízkőmentesítenem a csapokat és a vízforralót is, attól tartok túl kemény a víz és emiatt nem mos rendesen.

6kg-os mosógép, 3-4kg ruhához 130-150ml Ariel Color mosóport szoktam használni.

Mennyire illene habzania?
És mit tudok tenni ilyenkor? (Calgonon kívül)
Trisó?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23982) Bazsee71 válasza Sinisi (#23980) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na majd akkor fotodokumentáljuk és megosztom. :) Itt van egy mester, aki már pár ilyet rendbe rakott (csak saját részre), most beszéltem vele is. Ő is ezt javasolta, szerinte megéri felújítani, mert nagyon jó konstrukció, és innentől több gond nem lehet vele.

Szerk.: most néztem csak a felhasználóneved, így a kávés fórumról neked már nem újdonság a mester. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23983) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Porzsák nélküli porszívóra lenne szükségem. Max 25ezer forintig mi az ajánlott? :R

(#23984) ribarszki válasza BoneDragon (#23983) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyik sem ajánlott. De ha már mindeképpen ki akarod dobni a pénzed, akkor olyat vegyél aminek a tartályában nincsen hengeres szűrő, hanem a tartály alatt szivacsok vannak. (Pl. a samsung ilyen). Ez sem jó, csak egy fokkal kevésbé szarabb konstrukció. :(

(#23985) BoneDragon válasza ribarszki (#23984) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mi a probléma a porzsák nélkülivel?
Viszont ha nem ajánlott, akkor ilyen árkategóriában melyik porszívó az?

(#23986) ribarszki válasza BoneDragon (#23985) üzenetére


ribarszki
őstag

Valamelyik porzsákos Bosch, vagy az Electrolux ZPFClassic gépe 29k-ért. A porzsák minimális költséget jelent havonta. Kb 200Ft.

A porzsák nélküli porszívó elképzelés jó, s ezt a gyártók marketingesei is igyekeznek eladni, azonban a gyakorlat azt mutatja, hogy a valóság és az elképzelés nem mindig fedik egymást. A tartályos porszívót nem ajánljuk porallergiásoknak, mivel az ürítéskor megkerülhetetlen, hogy belélegezzük a felszívott poratkát, illetve azok ürülékét.
Másrészt az extra szűrést biztosító filtereket gyakran kell mosni, s amíg száradnak, addig a porszívó nem használható. Különösen az olcsóbb modellekre igaz, hogy ezek a filterek nagyon gyorsan eltömődnek, jelentősen lerontva a porszívó szívóteljesítményét. Ha van időnk a száradást kivárni, és ezek a hátrányok nem zavarnak, akkor lehetőség szerint olyan porszívót válasszunk ahol a tartályon belül nincsen hengeres szűrő.

És itt még igyekeztem szépen körülírni, hogy mekkora szívás a takarítása, hogy milyen gyorsan csökken a szívóerő, milyen gyorsan tömődnek el a szűrőközegek, és milyen rohadt drága utólag szivacsot vagy kimeneti szűrőt venni hozzá. Ami sokkal gyorsabban tömődik el mint a porzsákos gép esetében, mert itt jóval több por jut a kilépő (hepa) szűrőhöz a használt szűrési technológia tökéletlensége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23987) Morris válasza ribarszki (#23986) üzenetére


Morris
veterán

Ezt miért kell ennyire ecsetelni?
A porzsák nélküli porszívó egy nagy szar!
Ennyi!

(#23988) Zeki válasza Morris (#23987) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy megértse miért szar. Nem csak úgy beleszarozunk a világba.

(#23989) BoneDragon válasza ribarszki (#23986) üzenetére


BoneDragon
veterán

Köszönöm a kielégítő választ! :R

Azt hiszem ez lesz a befutó, most egész jó árban van.

[ Szerkesztve ]

(#23990) Lipton válasza Zola007 (#23981) üzenetére


Lipton
őstag

Változott bármi?

8kg mosógép fullra tömve és 70-80ml mosószer (nem por) megy bele. Ami akciós de aránylag "márkás" (ariel, perwoll, stb.) majd fél kupak öblítő max. Nem látom különösen habzani a mosógépben a vizet.

A ruhák nem nagyon piszkos ruhák jellemzően (irodai munka ruhái, otthoni ruhák, gyerekek általánosan "piszkos" ruhái, de semmi nagyon extra szennyezettség).

Nekem nagyon soknak tűnik így ennyiből amit teszel bele. A flakonok hátulján szokott lenni valamilyen ajánlás a víz keménysége alapján. Nálunk aránylag keményebb a víz, ez látszik is sajnos mindenen de így is a fenti mennyiséget tesszük csak bele.

Nem állítottál esetleg valami a programon/öblítésen?
Nem próbálsz meg folyékony mosószert?

(#23991) krx21


krx21
nagyúr

Szeretnék egy jó, kis méretű gőztisztítót, kézit. Leginkább a klima tisztításra használnám...
Van valakinek tippje, tapasztalta?

(#23992) Dluinet válasza Zola007 (#23981) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-a mosógép vízbekötésere felrakni egy poli-foszfát adagoló
-de csak max 50°C mosásig jó
-szerelvényboltokban lehet kapni (fűtés, gáz, víz bolt)

-nekem a gép csipog ha habzik, ez akkor fordul elő, ha a kelleténél több mosószert rakunk bele
-normál adagolásnál nem habzik a mosószer (egészen minimálisan csak), igazából a víz sem látszik, olyan kevéset használ belőle

ha nem oldódik fel a mosószer, ott más gondnak is kell lennie

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23993) Sinisi válasza Bazsee71 (#23982) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen ismerős és ajánlott szakember :K

[ Szerkesztve ]

(#23994) ribarszki válasza BoneDragon (#23989) üzenetére


ribarszki
őstag

Az egy remek kis gép, pláne ennyiért :K

[ Szerkesztve ]

(#23995) Bazsee71 válasza ribarszki (#23994) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bizony, mi egy éve vettünk hasonló Boscht, és lehet nem egy örök élet, de csendes, könnyű, és árához képest elég erős. Akkor edigitalnál volt akcióban, + gari kiterjesztés 5 évre.

(#23996) pomk


pomk
őstag

Mit szóltok egy ilyen Whirlpool csomaghoz 4 év teljeskörű garanciával?
Mosogatógép: ADG 422
Hűtő: BSNF 8121 OX
Főzőlap: ACM 822 NE
Sütő: AKP 459 IX

(#23997) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

nem tudom jó helye vagy tudtok e segíteni, de egy KV főzőről lenne szó, vagyis kettőről :D

én csinálok valamit rosszul vagy ennyire szarok a szarvasik?

gyakorlatilag a "kocka" alakút vettük, de nem a fémet, hanem a műanyagot, kb fél éves volt, és valamitől a műanyag elrehült, tehát szélei az illesztéseknél talán a hő hatására deformálódtak, utána ugyan olyan bár más színűt fogtam be, az meg kb 1 hónap után, most azt csinálta hogy gyakorlatilag a gőz kitört ott karnál vagy minek hívják amit rácsavarunk, amibe van a kv, azt hittem rosszul csavartuk rá, de újra, mintha nem tudta volna a gőzt átpréselni a kv-n keresztül, és akkor valahol nyitott magának rést...

tehát most én vagyok a béna, vagy ennyire rosszak lennének? természetesen őrölt kv, bravos, még annyit hogy a spájzba van, ott meg ugye nyitva van az ablak, tehát nincs meleg

Xbox One: bandymnc

(#23998) canniball válasza bandi0000 (#23997) üzenetére


canniball
nagyúr

Évek óta Szarvasit használunk (itthon is, és a melóhelyen is az van), de ilyesmi probléma nem volt velük. Legutóbb ősszel vettem az aktuális példányt (a több évtizedet megélt előd után), csupán az ibrik tetejét kellett kidobni mert valami iszonyat gagyi műanyagból készítették és a hő hatására eldeformálódott (ééérted, a forró folyadék tároló edény tetejét hőre lágyuló műanyagból! Nooormális?), de magával a géppel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23999) bandi0000 válasza canniball (#23998) üzenetére


bandi0000
nagyúr

épp ez az, hogy nekünk is van egy fehér fém ami kb 10 éves, erre meg most fél éven belül kettő is rotty lett, amit nem értek, hogy miért... egyik tescos másik metros de gondolom 1 helyen gyártják ezt

Xbox One: bandymnc

(#24000) canniball válasza bandi0000 (#23999) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos nem gyártanak külön az áruházaknak...de amúgy az említett friss darabot én is a Tescoban vettem (öröm az ürömben: ott pont akciós volt mikor az "öreg" meggondolta magát).

Az a kávé amit beleteszel nincs túl apróra őrölve? Melóba néha hoznak valami olasz csoda kávét (nem emlékszem pontosan mit, lehet pont a Bravos), ott is szenved vele a gép míg a Paloma/Tchibo Family stb. kávékat vígan lefőzi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.