Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) blattida válasza adatfalo (#23499) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mindenképp gázszerelő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23502) MaCS_70 válasza #28752640 (#23488) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olasz konyha rulez? ;] :DD

Bocs...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23503) MaCS_70 válasza luciferk (#23498) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tavaly tavasszal volt egy pánikszerű hűtővásárlásunk, értelemszerűen hűtővételi gyorstalpalóval összekötve.
Úgy estünk be az első Euronicsba, hogy a Liehherr esélyes, de az eladó pont ezzel beszélt le róla: a kínai kompresszorral jó eséllyel lesznek bajok, előbb adja meg magát, mint ahogy a többi nem olasz gépből eldiffundálna a gáz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23504) blattida válasza luciferk (#23498) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kínai kompresszoros, olcsóbb liebherr gépről van szó, akkor kerülendő, ez igaz. ezt elfelejtettem kikötni.
Tehát amit írtam a liebherről, az nem azt jelenti, hogy bármilyen liebherr márkanevű hűtőt ajánlott lenne megvenni.
Ha így nézem, akkor meg az olcsóbb gépek között az lg/bosch/siemens az ajánlottabb márka.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23505) #40553216 válasza ribarszki (#23486) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Akkor mindenképp veszünk.

(#23504) blattida
Akkor mégsem olyan a hűtők között, mint a Miele a mosógépek között. :DDD

(#23506) blattida válasza #40553216 (#23505) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, hiszen a mielenek nincsenek olcsó termékei, a liebherrnek meg vannak. ;]
Azt viszont tudni lehet, hogy a miele hűtőit is a liebherr gyártja. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23507) Sinisi válasza #94529552 (#23500) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen?! Na ezt nem tudtam. Akkor vagy az van, hogy nem innen vesz az ember vagy az, hogy kockáztat és nem veszi igénybe a szemléket. Amúgy a gorenje (és gyanítom, hogy a többi nevesebb gyártó is) talán csak ezekkel a szemlékkel adja a garanciát, illetve az általuk jegyzett márkaszervizes vagy szerelővel végeztetett bekötés a feltétetele a garinak (de ebben nem vagyok biztos).

(#23508) blattida válasza Sinisi (#23507) üzenetére


blattida
nagyúr

Gázkészülékeknél kötelező az éves szemle/karbantartás.
Fix bekötésű készülékeknél igen, vagy villanyszerelőnek kell bekötnie vagy a márkaszerviznek, hogy melyiknek, az a gyártótól függ, whirlpoolnál például elég a villanyszerelő és az ő pecsétje.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23509) Sinisi válasza blattida (#23508) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor ezt így is - úgy is meg kell fizetni függetlenül, hogy mely boltból vásárol az ember.

(#23510) madmike


madmike
őstag

Megvan az új Bosch gépünk, köszi mindenkinek a segítséget.
Tény ami tény, hogy a bőven nagykorú Miele gépünkhöz képest gagyi hatást kelt, de kifejezetten szépen mosogat és szárít, a Miele pedig szárításban nem jeleskedett.

Kérdés, mit csináljunk a Mielével?
Hibás, a 2,3,4,5 ledek egyszerre villognak. Csak az öblítés program megy le. Szerelő szerint valami elektronika döglött meg benne (nem bízom meg benne, kávégépet is ítélt már menthetetlennek, más pedig 5000ért megcsinálta.)

Megtartani semmiképp nem akarjuk, de ha sikerül megcsináltatni és többért el tudjuk adni, akkor megcsináltatnám. Szerintetek mennyit érhet működőképesen és mennyit így hibásan?

Miele G 676 SC

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23511) Sinisi válasza madmike (#23510) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ő szerinte ennyit.
Ő szerinte pedig ennyit.
Ez is nagyon hasonlít.
Perzse ha jól látom akkor egyik sem ua. a konkrét típus mint a tiétek.

[ Szerkesztve ]

(#23512) blattida válasza madmike (#23510) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából a Sinisi által linkelt árral lehet számolni.
Van ugyan olyan hazai használt miele forgalmazó, aki drágábban árulja ezt a típust, viszont Ő patika állapotú, szervizelt gépeket ad, garanciával.
Mondjuk, bartel miatt beszélhettél volna vele korábban is, most már mindegy. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23513) blg


blg
senior tag

én szimpatizálok a Liebherr márkával, de ez egy elég lelombozó történet: [link]

(#23514) blattida válasza blg (#23513) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem a liebherrt, hanem az adott hazai forgalmazót minősíti.
Ezért sem szabad ilyen kis, nevesincs cégektől vásárolni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23515) Sinisi válasza blattida (#23514) üzenetére


Sinisi
senior tag

Úgy látom, hogy amit linkeltél használt mielés oldal egész rendben tűnő gépeket forgalmaz 12hó garival. (kár, hogy porszívó ninics a repertoárjában : :DDD .

(#23516) ribarszki válasza blattida (#23514) üzenetére


ribarszki
őstag

A Konyhaluxnet egy szemét cég. Én tőlük vettem Miele porszívót, de először egy szarrá tört dobozt küldtek, egy tök más géppel, majd rám akarták beszélni, hogy maradjon. Majd húzták a szájukat, hogy cserélniük kell. Kértem, hogy a doboz egészben érkezzem meg, mert át sem veszem, nem pedig 123 darabban.

Messzire kerülendő bagázs...

(#23517) blattida válasza Sinisi (#23515) üzenetére


blattida
nagyúr

Már rég óta működnek, mindig is használt miele volt csak náluk, illetve nála, mert egy tulajdonos van, német, osztrák és svájci eredetű gépeket hoznak be, szervizelik, rendesen becsomagolják őket, mint az új gépeket, adnak használatit, kiszállítják, beüzemelik. Javítással is foglalkoznak, nem csak a saját gépeik esetében.
Mindegyik gépük kimondottan szép állapotú.

ribarszki
Egyetértek.
Csak eladni akarnak, az ügyfél amúgy le sincs szarva, és még ők miele referencia partnerek! :(((

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23518) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Innen kinézett Electrolux ZPFCLASSIC porszívót vettük meg. Nagyon komoly a szívó ereje. Egy dolog zavaró benne: a fém csőből elég könnyen ki tud csúszni a műanyag vége. Tényleg ennyire könnyen kijár?

Egyébként köszi mindenki, hogy van ajánlott ennyiért. Az árát szerintem megérte. :R

Üdv, Dávid

(#23519) ribarszki válasza Sinisi (#23515) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem véletlenül nincs porszívó. Mert lutri. Vagy tutira megy, és motort cserél, de akkor meg senki nem venné meg tőle annyiért, hogy haszon is legyen rajta. Mosógépet, mosogatógépet frankón fel lehet javítani, és nagyon korrektnek tűnik az eladó. Többen vettek már tőle, nem kamu oldal.

(#23520) blattida válasza ribarszki (#23519) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekünk egyik használt miele gépünk sem tőle származik, de ha szükség volt rá, telefonon keresztül segített.
Robi tényleg nagyon korrekt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23521) ribarszki válasza Nestor16 (#23518) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja, mert ha klikkes/reteszes rendszerű lenne a cső mint a drágább modelleken, akkor kb 200Ft-tal többe kerülne az előállítási költség. És ugye valamitől Classicnak kell lennie ;]

(#23522) madmike válasza blattida (#23512) üzenetére


madmike
őstag

Ha csere már nem is lesz, de hátha érdekli kp-ért. Írok neki :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23523) Nestor16 válasza ribarszki (#23521) üzenetére


Nestor16
senior tag

Akkor mindenkinek ilyen? Megoldás: sufni tuning? :))

Üdv, Dávid

(#23524) Voice24 válasza blattida (#23514) üzenetére


Voice24
őstag

Hát én bizony úgy olvastam, hogy a márka szerelői jártak nála, és a márka ügyfélszolgálatával is próbált levelezni. Nem véletlenül nem azt írta, hogy azt a boltot kell kerülni, hanem konkrétan a márkából lett elege...

(#23525) blattida válasza Voice24 (#23524) üzenetére


blattida
nagyúr

A forgalmazón múlik, hogy mit csinálnak meg és mennyi idő alatt a szervizesek, illetve a forgalmazón múlik az is, hogy a kért cserét, elállást mennyi idő alatt hajlandó teljesíteni.
Sajnos kis hazánkban a fogyasztóvédelem is olyan, hogy van, de minek?

Az más kérdés, hogy a liebherr kinti ügyfélszolgálata miért nem reagált a levélre (amennyiben valóban megkapták azt). :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23526) #40553216 válasza blattida (#23506) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, a Miele--Liebherr hűtőt én is akartam írni, csak elfelejtettem.

(#23527) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Kiszedtem a mosógépből a mosószer adagolót. Egyetlen rekeszt nem tudok kipucolni, az pedig az öblítő adagoló. Le van rakódva benne a trutyi, kár lenne így visszarakni.

Mit tanácsoltok, mivel áztassam, hogy feloldódjon a lerakódás?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23528) Sinisi válasza Vakegérke (#23527) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha van mosogatógép a háztartásba akkor azzal, ha nincs akkor zsíroldóval beáztatod a retkes részét (hagyhatod órákat is had oldódjon) aztán forróvizes zuhanycsővel kinyomatod a feloldott ganét (de a "salagolás" előtt óvatosan zuhanyozd le a tusrózsával a hidegzsíroldót róla!!!!!!!)

(#23529) Vakegérke válasza Sinisi (#23528) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval zsíroldó. Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23530) krx21


krx21
nagyúr

Olyat kéreznék, hogy nekem a kis hűtőmben, a még kisebb fagyasztóban volt 2db jégakku...
Ez azért volt benne, hogy használjam hűtő táskában ha kell? Vagy azért, hogy áram kimaradás esetén tovább tartsa a hűtő a hideget?

(#23531) Sinisi válasza krx21 (#23530) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem mindkettő megoldás simán szóba jöhet, bár még nem hallottam mástól, hogy ajiba (vagy tartozékként) adtak volna a hűtővel jégakkukat.

(#23532) krx21 válasza Sinisi (#23531) üzenetére


krx21
nagyúr

Én kaptam... :DD Benne hagyom, miért ne...

(#23533) pjen válasza krx21 (#23532) üzenetére


pjen
félisten

Elux-hoz én is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#23534) krx21 válasza pjen (#23533) üzenetére


krx21
nagyúr

És te mit csináltál vele?

(#23535) pjen válasza krx21 (#23534) üzenetére


pjen
félisten

Benne hagytam,a hűtő táskában szoktam használni.Az én fagyasztóm kicsit nagyobb elfér.

(#23536) Sinisi válasza pjen (#23535) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nyáron mi is jégakkuzunk, de télire nem tartjuk benne, az értékes hely miatt :)

(#23537) pjen válasza Sinisi (#23536) üzenetére


pjen
félisten

Ki kell venni az egyik fél disznót.

(#23538) Sinisi válasza pjen (#23537) üzenetére


Sinisi
senior tag

Vehetnék ki belőle de perpill. nem sokra mennék vele, mert most hvg-n jön a másik feléből egy rész :DDD
Nálunk a mélyűtős részben mindig csak a helyhiány van. Megy a versengés, hogy kinek a mije és mikor menjen bele.

(#23539) #94529552 válasza Voice24 (#23524) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jól olvastad, a szerviz elég sokat bénázott, ha nem képesek megjavítani, akkor kiállíthattak volna egy csereutalványt, és le van zárva az eset. Ez a normális ügymenet, anélkül az üzlet nem cserélhet.

(#23540) Voice24 válasza blattida (#23525) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, de írtad a kis, nevenincs üzletet, mint kerülendőt, de a kérdéses esethez nem sok közük volt... :)
Ha veszek a teszkóban egy zanussi gépet, amivel utána szerencsétlenkedik a hivatalos szervíz, nem a teszkót kezdem el szidni ;]

(#23541) blattida válasza Voice24 (#23540) üzenetére


blattida
nagyúr

Ők a kereskedők, Ők vannak hivatalos kapcsolatban a készülék miatt a szervizzel, mivel garanciális ügyről van szó.
Ráadásul, mivel egy hűtőről van szó, egy normális cég gondoskodik cserekészülékről a szervizelés alatt és nem elhajtják a "tisztelt" ügyfelet.
A garanciaidő alatt a kereskedő dolga a szervizeltetés és az ügyintézés.
A konyhalux magatartása minden, csak nem vásárlóbarát

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23542) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Itteni ajánlásra vettem egy Electrolux Zpfclassic porszívót. Honnan érdemes bele majd s-bag porzsákot venni? Igazából a lehető legolcsóbb megoldást keresem. :)

(#23543) Voice24 válasza blattida (#23541) üzenetére


Voice24
őstag

Hát nem tudom, nekem ha gyári garis cuccal volt eddig gondom, mindig a jótállási jegyen feltüntetett szervízt hívtam fel, és soha nem ráztak le azzal, hogy forduljak a bolthoz. Így volt ez Zanussi és Indesit hűtőnél, Moulinex vasalónál is. Másrészt mi van akkor, ha történetesen az eladó cég megszűnik? Elveszítem a garanciámat, mert nem tudok kihez fordulni? Nem hinném...

De visszatérve az eredeti problémára, az lett leírva, hogy többször is kint jártak szerelők. Nyilván nem a bolt alkalmazottai, hanem a liebherr szerelői. Innentől én azt szűröm le, hogy ha a bolt be is volt iktatva az ügyletbe, eleget tett a kötelességének, mivel mentek a "szakik".
Továbbá úgy gondolom, ha javítás történik, nem a bolt, hanem a szervíz dolga, hogy ad vagy nem ad cserekészüléket a javítás idejére.

(#23544) MaCS_70 válasza Voice24 (#23543) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem sokkal inkább az jött le, hogy a vállalkozás maga végzi az értékesítést és a javítást is, tehát az eladó és a jótállási kötelezett azonos személy. Ha pedig még az importot is maguk bonyolítják (ami szintén elég valóságszagú), akkor bizony nagyon is az a helyzet, hogy számukra a készülék cseréje anyagi ráfizetéssel jár.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23545) Voice24 válasza MaCS_70 (#23544) üzenetére


Voice24
őstag

Valóban kicsit felületes voltam, elolvastam még egyszer a bejegyzést. Az nem egyértelmű, hogy első alkalommal milyen szerelő járt ott, lehetséges, hogy magának az eladó cégnek a szervízese volt. De a végén már a liebherr saját szakija is ott volt, és ő sem tudott mit kezdeni a hűtővel. Tehát valóban sáros a dologban a kereskedő, és maga a márkaképviselet is, mert ha nem javítható (márpedig nem tudták javítani), mindenképpen ki kellett volna állítaniuk legalább egy csereigazolást.

(#23546) #40553216 válasza Beerwolf (#23542) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem bántásiból, de míg ezt a hsz-t megírtad, azalatt a Google-be beütve a kérdést, már rég találtál volna választ, választ. ;)

(#23547) Beerwolf válasza #40553216 (#23546) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Nem bántásból, de nem véletlen kérdeztem itt. Mivel tudtommal elég sokaknak van ez a gépe, érdekelt, hogy honnan szerzik be a porzsákot, van-e esetleg olyan, amit egyáltalán nem érdemes megvenni. Nem vagyok analfabéta rá tudok keresni, hogy s-bag porzsák.

(#23548) gF válasza Beerwolf (#23547) üzenetére


gF
senior tag

Egyik családtagomnak van ilyen gépe. Ő MM-ban (Mammut) szokta venni. Asszem 2k/doboz a gyári s-bag (E201).

(#23549) Sinisi válasza Beerwolf (#23547) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát a google-al én is megjártam a minap. A figyelembe ajánlott konkrét típusok forgalmazójáról kiderült, hogy nem ajánlott...

(#23550) Morris válasza Beerwolf (#23547) üzenetére


Morris
veterán

Én a Tescoból veszem.
Szigorúan csak a mikroszálast.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.