Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Sinisi


Sinisi
senior tag

A mielével kapcsolatban van tapasztalat pl. a motor fordulatszámát, és a turbófejet vezérlő nyélbe épített vezérlő élettartamáról? A használtak között láttam olyat amelyiknek pont ez a része adta be a kulcsot. Szóval ez mennyire általános jelenség pl.

Igen, a szűrők haszsnálata is egy jó biznisz. Mert ok., hogy ha nem romlik el a gép, de ha helyesen akarja az ember karbantartani akkor az is zsebbnyúlós kategória. Ezért is forudlt meg a fejembe annó a szűrő nélküli "vizes" porszi ötlete. (de ez állítólag nem hatékony).

(#23452) ribarszki válasza Sinisi (#23451) üzenetére


ribarszki
őstag

Turbófejet vezérlő egység? A turbófejet a beszívott levegő hajtja meg, te az elektromos fejről beszélsz. De már elmondtuk párszor, hogy csak spéci porszívó tud ilyet, amelyiknek a kasztniján van extra aljzat a kefe kábelének. ezek 130k-tól indulnak.

Aminél pedig a motor teljesítményszintjeit szabályzod a nyélről, szintén nem a te barátod, mert 100.000Ft. Szóval nem releváns a kérdésed. De szerintem kicsit olvass utána a témának, mert ez a millió kérdés kezdi széttörni a topikot..

[ Szerkesztve ]

(#23453) Sinisi


Sinisi
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! Beleásom magam, hagyom ülepedni, azután majd látjuk.

(#23454) krx21


krx21
nagyúr

Bekapoltam a hűtőt (Liebherr 1764) és hát igen, kb. a fele a hangereje, mint a 1414-esnek... :C
6-7 órát vártam, talán elég...

(#23455) #28752640


#28752640
törölt tag

Sajna lemondtunk az indukciós sütőlapról, túl sok lenne a varia és már inkább befejeznénk a felújítást, így az lenne a kérdésem, hogy az AEG ajánlott márka e? [link]
Vagy inkább ez a bosch?
[link]

(#23456) gF válasza #28752640 (#23455) üzenetére


gF
senior tag

Jól meggondoltad ezt a fekete üveglapot? Baromi kényes tud lenni.

(#23457) sfefe válasza #28752640 (#23455) üzenetére


sfefe
őstag

Mi is nezegetunk suto+fozolapot ( gazosat) meg nem dontottunk melyik marka legyen.
Mindegyikrol lehet jot es rosszat olvasni. A konyhaban van aeg mosogep meg mosogatogep ezert ezt nezegettuk, hogy ez is olyan legyen.... de lehet electrolux lesz vagy bosch....
Meg eluxban van aranylag olcsobban gőzsutos is....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23458) #28752640 válasza gF (#23456) üzenetére


#28752640
törölt tag

Jól festene a hófehér konyhabútorban, nekem bejön. Viszont az asszony is az inoxal rágja a fülem. Zománcos az tuti nem mert nem bírja a hideg zsíroldót.

(#23459) Sinisi válasza #28752640 (#23455) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. (karcolódik, törhet). Ellenben a fekete jó választás, de jobb lenne zománcozott kivitelben. Amúgy szerintem kb. egykutya.
Bosch POH6B6B10
AEG HG694550XB

Szerk.:Bírja a hidegzsíroldót, a brutál fajtát is! De ha emiatt izgultok akkor itt van ez. Egy gyengébb kivitel de hatásosan tisztít! Mi is ezt használjuk már. Azért váltottunk át mert a másiknak mi nem bírtuk a "szagát", ahogy marta a légutatakat + a kezünket is marta kesztyű nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23460) #03969024 válasza #28752640 (#23458) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha elfér, akkor ILYET. 6 éve használom, semmi baja, akár egy hordó is elfér rajta. :D

Ja, és ezen nem billeg az edény, mint a fentebb linkelt Bosch-on!

[ Szerkesztve ]

(#23461) gF válasza #28752640 (#23458) üzenetére


gF
senior tag

Én azt nem vitatom, hogy jól néz ki, de itt azért a praktikusság is kapjon szerepet.

(#23462) #28752640 válasza Sinisi (#23459) üzenetére


#28752640
törölt tag

Köszi a linkeket. Hihetetlen, hogy egy ilyen márka ilyen vackot adjon ki a kezei közzül. Azért gondolom csak nem mind ilyen mert ez már majd az életveszélyes kategória.

lancerboy Köszi. Sajnos panel konyha, minden centi számít.

gF Na jó. Akkor marad az inox. Csak az Elektrolux olcsóbb szettipusainál nem tetszik a forma. [link]

(#23463) Sinisi válasza #28752640 (#23462) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az inoxra úgy tudom, hogy nem lehet hidegzsíroldót használni! Arra talán külön tisztítószer van?

(#23464) #40553216 válasza Sinisi (#23463) üzenetére


#40553216
törölt tag

Alumíniumra nem lehet, inoxra lehet.

(#23465) #03969024 válasza #28752640 (#23462) üzenetére


#03969024
törölt tag

Jaj, annak az Eluxnak drótból van a rácsa! Csakis öntöttvasat! Volt itt egy srác, hetekig vacillált, hogy milyen tűzhelyet vegyen, neki is írtam, nem fogadta meg a tanácsot, aztán nyafogott, hogy billegnek az edények. Cseréltette is, de ugyanolyan vacak volt.

(#23466) gF válasza #28752640 (#23462) üzenetére


gF
senior tag

Meg ez nem is WOK égős. Én a helyedben mindenképpen olyat vennék amin van.

(#23465) lancerboy: Ha Electrolux akkor ez alá nem adnám: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23467) sfefe


sfefe
őstag

Mi is az uvegbol levo verziot neztuk akkor az uveg nem jo?
Hideg zsiroldoval nem lehet takaritani?

ezt neztuk: [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23468) #28752640 válasza sfefe (#23457) üzenetére


#28752640
törölt tag

A gőzösnél gondolom a tisztításra gondolsz. Meglepődnék, ha száz alatt gőzös, párolós sütőt lehetne kapni. Munkahelyemen egy 4millás racional sütővel dolgozom na az tud mindent. Olyan rántott csirkét süt, hogy frituban sem lehet olyan finomat. Recepteket lehet feltölteni rá usb-n keresztül. Na egy olyat elfogadnék otthonra is.
Csak az aluminiumot nem lehet mert rögtön oxidálja, csúnya foltos lesz, illetve a zománcot marja nagyon az előbb linkelt svájci csodaszer.

[ Szerkesztve ]

(#23469) gF válasza sfefe (#23467) üzenetére


gF
senior tag

Nem azzal van baj hogy üveg. Hanem hogy fekete és macerás takarítani, mert minden apró porszem meglátszik rajta.
Plusz én tipikus kétbalkezes vagyok és félnék, hogy takarításnál a gázrózsát ráejtem.

[ Szerkesztve ]

(#23470) sfefe válasza #28752640 (#23468) üzenetére


sfefe
őstag

Nem a tisztitasra gondoltam

ezek kozul lenne valamelyik bar gondolom az elso ami inkabb gozsuto:

[link] ez 130k

vagy

[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23471) sfefe válasza gF (#23469) üzenetére


sfefe
őstag

ertem, na majd felvetem problemnek itthon.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#23472) #03969024 válasza gF (#23466) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem is néz ki rosszul...
TEKA bizony drágább., de nehezebben takar rá az edény a gombokra. Én viszont csak szorítanék valahogy helyet a 70 centisnek.

(#23473) gF válasza #03969024 (#23472) üzenetére


gF
senior tag

Nálunk azért lett elvetve a 70 cm-es főzőlap mert akkor nagyobb szagelszívó is kellett volna, illetve a munkapultból is több helyet elvesz. Panel szűkössége miatt nem fért bele.

(#23470) sfefe: Csak első gőzős. A másiknál csak a sütőtér aljára betudod öntetni a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#23474) zsiz válasza #28752640 (#23468) üzenetére


zsiz
őstag

Öröm lehet dolgozni vele... :Y :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23475) gF válasza zsiz (#23474) üzenetére


gF
senior tag

Az nem kérdéses: [link] :C

[ Szerkesztve ]

(#23476) Sinisi válasza gF (#23469) üzenetére


Sinisi
senior tag

A porszemek valóban meglátszanak rajta de cserébe a zsír/olajcseppek, foltok annál kevésbé, sőt! Szóval ez amolyan valamit valamiért kategória.

(#23477) Csabroncka válasza krx21 (#23454) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Bőven!
Egyébként az inverter miatt az elején sokkal hangosabb a gép, nagyjából az eredeti felére halkul a ciklus végére.

"in medias res"

(#23478) Lipton válasza sfefe (#23467) üzenetére


Lipton
őstag

Felesleges hideg zsíroldó egy üveg lapra.

Simán mosogatószivacs és minimális dörzsöléssel lejön róla minden. Amennyi mosogatószer egy szivacsban marad az elég is neki. Engedek rá pici vizet, nedvesen dörzsi és törlés ronggyal vagy papírral. Nagy piszok esetén "opálos" marad, ekkor egy fújás cif ablaktisztító és egy papírtörlő és ragyog. 8 éves lap, minden főzés után amikor nem meleg megcsinálom vele, kb. fél-egy perc az egész művelet.

gF: nem porosodik nagyon és szépre takarítható. Használat után én letörlőm, mert zavar ha nem tükör. Nagy zsír/kosz esetén lásd feljebb, amúgy egy fújás cif és egy papírtörlő.

[ Szerkesztve ]

(#23479) nandow válasza #28752640 (#23462) üzenetére


nandow
aktív tag

Ha inox, akkor esetleg nézd meg ezt a típust. 🙂
[link]

Mi néztük ezt a Bosch-t, nekem nagyon tetszett, de a párom üveget szeretett volna, így ezt vettük:
[link]

Ez is jó, masszív rácsok, mi szeretjük. 🙂 De az igaz, hogy könnyen koszolódik.

(#23480) #28752640 válasza nandow (#23479) üzenetére


#28752640
törölt tag

Köszi. Ezek már tényleg jók lehetnek. Nekem mindkettő tetszik. Na majd asszony eldönti melyiket akarja használni.

(#23481) Sinisi válasza #28752640 (#23480) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha most állnék konyha tervezés előtt akkor tuti,hogy egy legalább ilyet valahogy bepréselnék a panelba.
A 4 gázrózsán nem mindig elegendő a hely! De ha szakács vagy akkor ezt a jelenséget nem kell bemutatni.

Csakhogy népszerűsítsem (egy kicsit) a fekete zomis kivitelt is (ami nálunk nagyon bevált):

Hotpoint PH 960MST AN R HA
Teka EH 60 4G AI AL-AT
Gorenje GW6N41IB (és ha nagyon nincs hely akkor ezek közül erre szavaznék!)

Persze Te (Ti) döntötök.

(#23482) #28752640 válasza Sinisi (#23481) üzenetére


#28752640
törölt tag

Köszi. Asszonyé lesz a döntés. Én otthon csak ritkán főzök. A porszívót hamarabb felkapom mint a fakanalat. Zavar hogy minden sokkal lassabb a tűzhely vagy is a gáz miatt. Ezért szerettem volna az indukciósat. Bent meg lehet pörögni.

(#23483) Sinisi válasza #28752640 (#23482) üzenetére


Sinisi
senior tag

Na de, majd ha sikerült választani majd oszd meg velünk is, hogy a bőség zavarában melyik lett a befutó. ;)

(#23484) krx21 válasza Csabroncka (#23477) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden bizonnyal. De még mindig nem vagyok 100% biztos benne, hogy inverteres. Csak 90%.
Ha az, akkor nem értem a Liebherr-t, miért titkolja? Minden más gyártó a legnagyobb betűkkel írja ki, hogy digital inverter, meg hasonlók... Sokan úgy mennek hűtőt vásárolni, hogy inverteres kell, mert azt hallotta: az a jó. Nos, ilyenkor a Liebherr mellett simán elsétálnak, mert nincs ráírva... Marketingből ez elégtelen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#23485) #40553216


#40553216
törölt tag

Miele parkettafej tulajok! Mennyire gyógyulna bele a szőrbe a hosszú haj- és szőrszálak? Mert a kombifej szőrébe nagyon.

(#23486) ribarszki válasza #40553216 (#23485) üzenetére


ribarszki
őstag

Minimálisan, szinte semennyire. A kombifejen durva sörték vannak, itt meg puha.

(#23487) blattida válasza krx21 (#23484) üzenetére


blattida
nagyúr

Mostanában divat lett az inverteres megoldás, igazándiból a marketing miatt.
Mert mi is a tényleges előnye?
Halkabb és valamivel kevesebbet fogyaszt, ennyi.
Másik oldalról jóval drágább, nem hosszabb az élettartama, sőt, akkor meg minek?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23488) #28752640 válasza Sinisi (#23483) üzenetére


#28752640
törölt tag

Okés. Köszi mindenkinek.
Majd még úgy is jelentkezek mert nekem is fog kelleni egy robotporszívó. Van három macsek.

(#23489) Sinisi válasza blattida (#23487) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ahol zavaró a hangja mert pl. nem a konyhában hanem az előtérben van, vagy a konyhában van de nincs ajtó amit rácsukhat, annak lehet, hogy megéri a felárat és a rövidebb élettartamat. (ha valóban számottevő a különbség az újabb (nem inverteres) modellekhez képest?)

(#23490) blattida válasza Sinisi (#23489) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, a hangja miatt lehet valakinek jobb, de nagyjából ennyi.
Mosógépeknél is terjed, ott még van plusz annyi előnye, hogy az inverteres motorokkal pontosabb és többféle dobmozgás/mozgatás megoldható, de ott is drága és rövidebb élettartammal kell számolni (hiába van magára a motorra vagy hűtők esetében a kompresszorra hosszabb garancia, ha az elektronikára az nem vonatkozik, ami viszont hajlamos sokkal rövidebb idő után meghalni, ami nagyon magas javítási költséget jelent).
Sajnos fogyasztói társadalom van, tervezett elavulással.

Ja, hűtőből csakis liebherr, ha valaki jót akar magának.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23491) krx21 válasza blattida (#23487) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem a halkabb illetve, kevesebbet fogyaszt, igen fontos szempontok a hűtőknél.Számít talán az is, hogy az inverteres kompresszorral, egyenletesebb hőmérséklet valósítható meg. Sőt szerintem egy inverterrel indított és leállított kompresszor hosszabb élettartamú lehet.
Persze az inverter drágább, illetve az elektronika, +meghibásodási lehetőség, ez igaz...

(#23492) blattida válasza krx21 (#23491) üzenetére


blattida
nagyúr

A szervizes tapasztalatok pont azt bizonyítják, hogy az inverteres cuccok nagyon gyakran és rövid idő után meghibásodnak, a javítási költség plusz a magasabb ár miatt meg nem térül meg a beruházás, hiába fogyaszt kevesebbet.
Ha valóban tartósra, megbízhatóra terveznék és gyártanák a cégek (ami nem érdekük), akkor tényleg jobb lenne az inverteres (is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23493) Sinisi válasza blattida (#23490) üzenetére


Sinisi
senior tag

Erről a márkáról pedig nem sokat hallottam. Miért pont a liebherr?

A mosógépeknél az Lg mostanában nagyon halk típusokkal képviseli magát a piacon. A hlakságuk mötött az inverterer motor áll? (mert azt hittem, hogy csak annyi, hogy jobb a zajszigetelésük).

(#23494) blattida válasza Sinisi (#23493) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert olyan a hűtők között, mint a miele a mosógépek között.
A liebherr főleg hűtőket gyárt, ez a fő profiljuk, ipari felhasználásra is és náluk is a minőség és a megbízhatóság a fő szempont, még ma is (pedig az Ő termékeik sem bírják már annyi ideig, mint régen, csakúgy, mint a miele esetében).

Az lg az olcsó, konzumer mosógépek között számít jobbnak és ajánlottnak, hiszen viszonylag megbízható, javítható és a dd inverteres mosógépeik valóban nagyon csöndesek, részben az inverternek, részben a közvetlen dobmeghajtásnak és részben a zajszigetelésnek köszönhetően.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23495) krx21 válasza blattida (#23492) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez igaz a jobb márkákra is, mint a Liebherr?

(#23496) Sinisi válasza blattida (#23494) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez jó, hogy előjött. Hűtőben eddig tanácstalan voltam. Egy whirlpool kombit sikerült annó bevásárolni, de nem igazán a zsánerünk (hagos és nem no frost-os és az afagyó ajtó sűrű nyitogatása miatt a felső rekesz fölötti hűtőrács(cső) viszonylag hamar elkezd annyira jegesedni, hogy akadályozza a rekeszt a kihúzásban).

(#23497) blattida válasza krx21 (#23495) üzenetére


blattida
nagyúr

A gyakoribb javítás igen, csak náluk hosszabb idő után és jóval kevésbé jelentkezik. Ezért is írtam, hogy a gyártók meg tudnák úgy is csinálni őket, hogy tartósak legyenek, csak annyira ez nem érdekük, hiszen sokat termelnek, ezért sokat is kell eladniuk, ami meg nem teljesülne, ha a gépeik tartósak lennének.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23498) luciferk válasza blattida (#23490) üzenetére


luciferk
senior tag

" Ja, hűtőből csakis liebherr, ha valaki jót akar magának."

Kivéve ha a liebherr hűtő nem gagyi kínai kompresszorral van szerelve. ;)

(#23499) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Új albérletbe való költözés miatt akadt egy kis problémám a fürdőszobai "gáztüzelésű átfolyós fütőkészülékkel" aka Logamax U012-24 K.

Be volt kapcsolva, de pirosan világított az "ÉGŐ ZAVAR" LED, nem volt láng, nem melegítette a vizet, benyomtam párszor a resetet, fel is lobbant a láng, de pár másodperc múlva kialudt, aztán végül úgy sikerült belobbantva tartanom, ha reset megnyomása után elkezdtem folyatni a "meleg vizet", így miután elzártam a csapot is égett tovább, ámde nem akar visszakapcsolni őrlángra, és a gázóra pörög mint veszedelem, így inkább fogtam és lekapcsoltam az egészet. Van valakinek tippje/tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy ha nem akar visszaváltani az őrlángra az miért lehet?

Itt láthattok 1-2 képet, hogy milyen élőben. (A hőmérséklet és a nyári üzemmód kapcsolóját is próbáltam több állásban, de leállni nem akart a tüzelés )

www.adatfalodesign.hu

(#23500) #94529552 válasza Sinisi (#23481) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az egy átverős üzlet, mert ugyan jól hangzik az 5 év garancia, de kifizetteti veled az évente kötelezőnek mondott szemlékkel. :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.