Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) st6969 válasza Boond (#22340) üzenetére


st6969
őstag

Persze, hogy a szemétbe, hova dobnám?

(#22352) Boond válasza st6969 (#22351) üzenetére


Boond
addikt

Gondoltam lehet van vmi újra hasznosítási eljárás.
Másrészt ez nem átlagos hulladék, picit olyan mintha a számláidat dobnád ki.

Ha kidobod akkor a műanyaghoz dobod? :D

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#22353) kstcsk válasza Tomi0703 (#22349) üzenetére


kstcsk
tag

Én őt tudom ajánlani: Electrolux EMS21400S. 1 éve használjuk teljes elégedettséggel. Egy olcsó Gorenjéhez képest ég és föld minden tekintetben.

(#22354) pjen válasza Boond (#22352) üzenetére


pjen
félisten

Számláidat nem dobod ki egy idő után?

(#22355) Csabroncka válasza F_Zolee (#22350) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hypot vagy domestost kell önteni a csőbe. Takarításnál 1 óra alatt rendbe teszi. Évente 1x takarítod a hűtődet?

"in medias res"

(#22356) F_Zolee válasza Csabroncka (#22355) üzenetére


F_Zolee
veterán

Persze mivel rohadtul jegesedik alul(fagyasztó, ami egy másik baja is).

[ Szerkesztve ]

(#22357) spidersoft válasza F_Zolee (#22347) üzenetére


spidersoft
senior tag

Lakik benne valami (baktériumok): a telep felduzzad, eltömve vele a járatot. Ha kipakolod a hűtőt, érdemes lehet áthypózni a csövet... A motor fölött szokott lenni egy párologtató tálca, a víz oda csorog le egy csövön. A cső végét kiszabadítod, és egy vödörbe irányítod, felülről megpiszkálod a járatot, hogy legyen némi átfolyás. Kerítesz egy domestosos vagy hasonló, csőrös flakont, jó meleg vízzel átmosod a csövet (alul, ugye, vödörbe megy, szóval nyugodtan lehet tolni neki több litert), ezt követően domestosszal (vagy pl. teszkós hasonló hypós cuccal) fertőtleníted a csövet, aztán kicsit később meleg vízzel kimosod belőle a szert meg azt, amit még kiirtott belőle. Nekem ez a módszer vált be... Amúgy a járatba gyárilag szoktak tenni egy piszkálót, ami kettős feladatot lát el: egy az, hogy lehet vele lökdösni, ha beszűkülne a járat, másik meg, hogy nem enged nagyobb dolgokat belepottyanni a csőbe -- az is lehet, hogy nálad valami kajadarab beleesett és az dagadt bele. Ha lejjebb van dugulás, amit nem tudsz felülről elérni, akkor csak valami lágy, hajlékony dologgal érdemes belepiszkálni a csőbe, hogy a gégecsövet ne tedd tönkre, pl. fűnyíródamillal. Ha már úgyis arra van dolgod, a buli végén érdemes a motor tetején lévő tálcát is átmosni. Ilyen alkalmakkor én át szoktam mosni a komplett hűtőteret: mosószeres mosáson felül át szoktam törölni hypós ronggyal a készülék belsejét, fiókokat, polcokat, ajtót is, bár a hypózást műanyagoknál nem mindenki javasolja...

(#22358) Csabroncka válasza F_Zolee (#22356) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jegesedés:
több dologtól lehet
-sokat nyitogálod a fagyó ajtaját (szerintem nem)
-forró vagy félig kihűlt ételekkel pakolod meg (szerintem nem)
-rosszul zár a hűtőajtó - hajtsd fel az ajtón lévő gumi peremet -általában csavarral rögzítik a lefogató peremet-, ki kell cserélni a fagyó ajtaján a gumit. Típus szerint rendeltetni kell hozzá valamelyik háztartásis boltból, te magad meg tudod csinálni.

Ha teljes hűtő nagyon jegesedik és állandóan megy, akkor szökik a gáz a rendszerből....

A hátfal összefolyóba meg önts valamit az előbb írtakból, mert a felszaporodó bacik produkálják azt a gélszerű cuccot ami eldugítja.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22359) F_Zolee válasza spidersoft (#22357) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi a leírást így már tudok mit kezdeni vele.
Alsó jegesedés meg muter műve volt mert a legalsó tálcát pl nem is hűti csak a feslő jegesedik. Tűzforró vizet baszott alulra, hogy gyorsabban olvadjon le. Azóta szar ez is...

(#22360) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Kávéfőzőt mivel érdemes vízkőteleníteni? Eddig az ecetes átfőzős módszert használtam, jó lehet az is most? Vagy van jobb / hatékonyabb / újabb módszer?

[ Szerkesztve ]

(#22361) mrmft


mrmft
senior tag

Porszivo: Electrolux ZCX-6440-et cserelnek. Padlofejet, motor szurot, gegecsovet kellene venni ra ez pedig igy mar 20on ezres muvelet. Lassan 6 eves, igy ugy gondolom mehet nyugdijba.
Hasznalat: 2 naponta porszivozok kb. 10m2 szonyeget, labtorolt es a kutya agyait valamint az ebet.
Ehhez szeretnek porzsak nelkuli porszivot. Electrolux ZSPCCLASS, ZSPCPARKET tetszene, de nem sok infot, tapasztalatot talalok rola. Arban ezeknel feljebb nem mennek.
Van valakinek tapsztalata a fentiekkel, vagy esetleg mas otlete, hogy merre nezelodjek?

[ Szerkesztve ]

(#22362) canniball válasza #54715584 (#22360) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a DM-ben szoktam venni kifejezetten kisgépekhez gyártott sajátmárkás tisztítószert (ilyesmi flakonban van). Citromsav, tejsav, almasav összetétellel dolgozik így a gépet nem bántja (az ecetsavról azt olvastam hogy igen) de a vízkövet szépen kipucolja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22363) Atesz 666 válasza #54715584 (#22360) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én a DM-ben szoktam venni ezt a 0,5 L Citromsavas vízkő oldó folyadékot azzal szoktam a vízkőmentesítést végezni a kávé főző gépben a használati leírás utasítás szerint.
-Én Tchibo Classic kapszulás kávéfőzőt használok eddig nagyon bevált ez a lötyi. :R .

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22364) canniball válasza Atesz 666 (#22363) üzenetére


canniball
nagyúr

És a gép?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22365) Atesz 666 válasza canniball (#22364) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Ez

[link]

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22366) canniball válasza Atesz 666 (#22365) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy értettem az mennyire vált be? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22367) Atesz 666 válasza canniball (#22366) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Ja az,nagyon nagyon jó. :C
-(Szoktam eper málna teás kapszulát is használni az is nagyon finom.)

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22368) #54715584


#54715584
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek. Nekem egy sima tálkás tejgőzölős Delonghi van. És úgy tűnik megváltozott a kávé íze az utóbbi pár hétben, gondolom a vízkő miatt. :)

(#22369) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Új porszívó vásárláson gondolkoztam, ezt néztem ki: BOSCH BGL3A117 mert jó áron van akcióba.
Ez mennyire jó, megéri? Tudom a jó kategória 50K körül kezdődik, de amire kell, arra szerintem elég lenne. Vagy ha van jobb ajánlat max: 35K ft-ért azt is meghallgatom.
Amit cserélne az egy (tescos?) 1600w-os porzsák nélküli porszívó, ami hát szívóereje nem az igazi és már motorilag is úgy cseng a fülem tőle, hogy már zavaró.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22370) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Még mindig a beépített hűtőn agyalok.

Lehetőségek:

Bosch KIVX34x20 - 117 (szállítással) Ujjé.hu - őket nem ismerem. Vagy ugyanez csomagolássérülten a Mall.hu-ról 120-ért

Beko CBI 7702 - 90e szállítással (ma 10% visszajár ajándékkártyán)

A leírás alapján a Beko csendesebb. Megéri bevállalni a Ujjé.hu-s Bosch-t +27 ezrért?

[ Szerkesztve ]

(#22371) canniball válasza #54715584 (#22368) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk egyszerű Szarvasi van, a vízkő miatt ízváltozást én nem éreztem, csak lassabban főtt le a lé.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22372) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

100e-ig keresnék hűtőt. Csendes legyen és szürke. :)
Minimális fagyasztó elég bele (~80-100l), viszont nagyobb hűtőrész (~280-320l) preferált.
Van ebben a kategóriában kétkompresszoros? Érdemes azt keresni?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22373) MaCS_70 válasza canniball (#22362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Engem is baromira érdekelne, hogy mi a helyzet az ecettel.
Van, aki szerint az ecet a mindenható vízkőoldó, és már a rómaiak is azt használták a háztartási gépeikben, mégpedig probléma nélkül, mások szerint viszont méreg minden gépnek...

Citromsavval én eddig egyszer próbálkoztam, de konkrétan vízköves maradt egy csomó helyen a kávézőfő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22374) Csabroncka válasza MaCS_70 (#22373) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A jobb felső sarokban ott a cikk és a részletes leírás erre vonatkozóan! (háztartási gépek karbantartása)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22375) canniball válasza MaCS_70 (#22373) üzenetére


canniball
nagyúr

Én az említett löttyöt szoktam havonta önteni a kávéfőzőbe, hagyom pár percig hatni majd lefőzöm. Aztán 3-4 öblítés és csilli-villi a gép. A vízforralónkon is komoly vízkőréteg volt, azt is tökéletesen kipucolta. Ezért is ajánlottam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22376) pjen válasza MaCS_70 (#22373) üzenetére


pjen
félisten

Én használom az ecetet minden kis és nagy háztartási gépbe és semmi bajuk.

(#22377) #94529552 válasza Sz_Imre (#22369) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bőven megéri, kapsz hozzá 5 db porzsákot[link], és 5 év garit.

(#22378) Atesz 666 válasza #54715584 (#22368) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Szerintem a vízkő nem befolyásolja a kv ízét pontosabban én még nem vettem észre.
-A vízkő jelenlétét inkább azon lehet feltételezni ha pld hosszabb ideig tart a készüléknek a vízmelegítés.
-Nálunk elvileg nagyon kemény a víz, ezért én már csakis ioncserélt vizet használok a kávéfőzőgépben.
-Bár a vízkőmentesítés esedékességét a gép jelzi, viszont a vízkőmentesítés programot még így is 3 havonta lefuttatom illetve elvégzem.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#22379) #54715584 válasza Atesz 666 (#22378) üzenetére


#54715584
törölt tag

A kávé lassabban fől le, igaz elhanyagolható mértékben, mert bő 1 perc helyett 3 percig tart.
Az íz akkor nem tudom miért változott meg, de más lett, mint eddig volt és nem váltottam kávét.
Közben megtaláltam a cikket jobbra fent. :B

(#22380) MaCS_70 válasza Csabroncka (#22374) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenkinek köszönöm, a linkelt cikk több, mint hasznos, a DM-es lötty hamarósan próba tárgya lesz!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22381) chatran válasza #94529552 (#22377) üzenetére


chatran
őstag

Hmm, ez furcsa. Én mondjuk ennek a porszívónak a nagytesóját vettem a bgl3a230-at. Ehhez viszont csak a gépben volt egy darab porzsák.
Nektek volt a csomagban?

(#22382) kstcsk válasza chatran (#22381) üzenetére


kstcsk
tag

Csak a BGL3A117-hez jár.

(#22383) Boond válasza pjen (#22354) üzenetére


Boond
addikt

Eltüzeljük. Számlákat naturan kidobni, amúgy is elég nagy felelőtlenség.
Rengeteg mindenre felhasználhatóak.

Szóval itt nincs Oral-B, vagy philips vagy más termék tulajdonosa? Vagy ő is csak szimplán kidobja, a már nem használt fejeket?

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#22384) Boond válasza #54715584 (#22360) üzenetére


Boond
addikt

Nem ajánlanám, egy modern kávéfőzőt ezzel ki is nyírsz (megtörtént eset). Van vmi spec szer, amit direkt erre találtak ki, boltban érdemes érdeklődni, mivel fejből nem tudom.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#22385) canniball válasza Boond (#22383) üzenetére


canniball
nagyúr

Van; igen, szimplán kidobjuk.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22386) MaCS_70 válasza Boond (#22383) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kidobjuk. A műanyagosba. Merthogy műanyag. Fogkefe.

Elküldhetnénk a NASA-nak is, de nem látjuk értelmét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22387) ribarszki válasza Boond (#22383) üzenetére


ribarszki
őstag

Philips. És kidobom a kukába. Bár most, hogy mondod a dns rajta van, és felhasználhatják egy gyilkossághoz, vagy klónozhatnak belőlem másikat 😉

(#22388) pjen válasza Boond (#22384) üzenetére


pjen
félisten

Én egy De longhit,kb 3 éves minden hónapban átmosok egy pohár ecettel és semmi baja. :)át főzöm rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22389) w.miki válasza ribarszki (#22387) üzenetére


w.miki
veterán

Ne írjunk valótlanságokat, ebbe a komoly topikba!
A tudomány mai állása alapján a fogkefén hagyott DNS-ból nem lehet klónozni sem embert, sem dinót :(((
A hulladék pedig úgyis mind az óceánba megy.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22390) ribarszki válasza w.miki (#22389) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne már.. vicc volt, remélem nem vetted komolyan 😊

[ Szerkesztve ]

(#22391) Jim Tonic válasza w.miki (#22389) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elég egyértelmű szmájli volt a végén. :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22392) Mate


Mate
nagyúr

irónia?

(#22393) Boond válasza pjen (#22388) üzenetére


Boond
addikt

Jó hát akit én ismerek kávéfőzőt, vagy mit főzött ki, de azzal tönkre is ment. Vagyis, mindenki max saját felelősségre, mert azt nem fogják cserélni/javítani garanciális időn belül sem akár, utána meg pláne nem.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#22394) chatran


chatran
őstag

Mostanában rendeltem egy whirlpool mosógépet meg egy Bosch porszívót. A Boschnál legalább lepecsételték a jótállási jegyet, a kitöltés persze elmaradt. A Whirlpool-nál a pecsét is hiányzik. Mindkettőt màs webshopból rendeltem.
Ez akkor általános, hogy nem töltik ki? Ha valami probléma lesz akkor így el fogják fogadni?

(#22395) BaLee válasza chatran (#22394) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Pecsét nélkül nem fogják elfogadni, a többit ki tudod tölteni te is, arra sajnos lusták. Anno az MM-től rendelt hűtőm garanciáján nekem is csak 1 pecsét volt.

(#22396) Teodor52 válasza chatran (#22394) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nálam is előfordult sokszor hogy hiányosan lett kitöltve a garancia papír,de ebből adódóan még nem volt probléma a garanciális javításnál.

Kérték a számlát a termékhez adott jegyet plusz a szervizes lefotózta a gép adatcímkéjét és kész.

(#22397) Jim Tonic válasza chatran (#22394) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, a gyártói garanciára csak akkor van szükséged, ha több, mint a bolti/törvényi. Amúgy elég a számla/blokk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22398) chatran válasza Jim Tonic (#22397) üzenetére


chatran
őstag

Köszi mindenkinek. A Bosch-nál a +3, a Whirlpool-nál meg a +2 garanciát, majd hogyan tudom érvényesíteni?
Az online regisztrációt megcsináltam.

(#22399) Zeki válasza chatran (#22398) üzenetére


Zeki
nagyúr

A WH-nál az ügyfélszolgálatot kell hívnod ha rossz a termék, ott meg nyilván van tartva a regisztrációd minden adattal.

(#22400) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Megvettem a Miele c3 cat&dog porszivot, regeltem a termeket....
A dobozban volt vmi kupon lap is az csak kulfoldre valo? ( egy doboz porzsak xxl pack van a kepen a kupon mellett )

koszi
sfefe

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.