Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) -dj-


-dj-
csendes tag

[link]

Sziasztok, ilyen kábelt néztem használtan , hova lehetne belőni minőségben, nemsok infó van róla.

(#30202) gyurczy


gyurczy
őstag

Ehh, nem aktuális már...

[ Szerkesztve ]

(#30203) Patice válasza -dj- (#30201) üzenetére


Patice
nagyúr

Ránézésre hálózati-kábel alapúnak tűnik igényesebben harisnyázva/zsugorcsövezve, legalapabb banán-dugókkal szerelve.

Hallgasd meg ha teheted és döntsd el neked mennyit ér. Én max. 5-6 ezret adnék érte használtan, ha tetszik a hangja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30204) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!
Van egy Onkyo C320 CD lejátszóm nincs meg a távirányitója
használtan se találok hozzá távot.
Ha veszek egy univerzális távirányitót azzal lehetne kezelni?
Előre is köszönöm a segitséget!
üdv imi

(#30205) gyurczy válasza malagutif122 (#30204) üzenetére


gyurczy
őstag

Itt mindjárt van kettő is.

Szerk: Most nézem, hogy csak Amerikába postáznak, de egy kérdést megérhet. Kár, hogy a posta többe kerül, mint a kütyü maga.

Olcsó univerzális távokkal nincs jó tapasztalatom. Pár óra után visszavittem, amit nekem adtak.

[ Szerkesztve ]

(#30206) jcage válasza malagutif122 (#30204) üzenetére


jcage
tag

Igen.
Logitech

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#30207) pr0bi válasza #75912448 (#30162) üzenetére


pr0bi
senior tag

Pont ez jutott eszembe nekem is, egy jó keverésű 640kbps DD hangsáv félelmetesen jó tud lenni!

(#30208) malagutif122 válasza jcage (#30206) üzenetére


malagutif122
tag

mi ez a logitech?

(#30209) TCr válasza gyurczy (#30205) üzenetére


TCr
veterán

Mi számít olcsónak?
A Harmony 600-at már 12 ezer Ft-ért utánad dobják, nagyon komoly kis cucc.
Gyanítom a kolléga cd játékosához az olcsóbb Harmony 200 is tökéletes lenne.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30210) malagutif122 válasza gyurczy (#30205) üzenetére


malagutif122
tag

az ebay-el nem foglalkozok nagyon sokba kerül a postaköltség.

(#30211) gyurczy válasza TCr (#30209) üzenetére


gyurczy
őstag

TCr: 2-3000e HUF árkategóriára gondoltam, mint olcsó. Logitech cuccok faszányosak, nyilván nem ezekre gondoltam.

malagutif122: Amcsiból igen. Kínai, Hongkongi cuccot kell kifogni, onnan kis pénzért postáznak. A 807-esemhez a héten jött meg a táv tőlük.

M_AND_Ms: ???

[ Szerkesztve ]

(#30212) M_AND_Ms válasza gyurczy (#30211) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Várd meg, amíg nem lesz a Lidl-ben! Azok jók, pláne annyi pénzért.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30213) jcage válasza malagutif122 (#30208) üzenetére


jcage
tag

Univerzális távirányító.
Belépő modellt, vagy használtat már lehet kapni olcsóbban is. Plusz akkor az összes többi távirányítót elpakolhatod.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#30214) malagutif122 válasza M_AND_Ms (#30212) üzenetére


malagutif122
tag

igen én is arra gondoltam a Lidl-ben veszek hozzá egy távot.
mert ez meg ha mégse jó átver vele a csávó akkor kidobok egy csomó lóvét

(#30215) malagutif122 válasza jcage (#30213) üzenetére


malagutif122
tag

igen ez igy igaz.
A lidl-ben veszek egyet nem olyan drága.

(#30216) tdd587 válasza #75912448 (#30162) üzenetére


tdd587
őstag

Már máskor is akartam kérdezni, csak itt annyi hozzászólás születik, hogy gyorsan változik a téma:

Mi neked az a "kontárok által készített DTS"?

Mert hogy a hangmérnök kikeveri a hangsávokat, elkészül a lossless master, majd nem tudom pontosan kinek a döntése nyomán ezt lekódolják valami szoftverrel a megfelelő formátumra, ami a lemezre kerül.

Szóval hol lehet itt kontárkodni a DTS-el? Ha szar a keverés, akkor szar lesz a DTS és az AC3 is. Ennek a DTS-hez semmi köze.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30217) TCr válasza tdd587 (#30216) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem arra gondolt, amikor az önjelölt warezhuszár Dolby TrueHD-ból DTS-t csinál.
Volt már rá példa, pl. Transformers 1.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30218) tdd587 válasza TCr (#30217) üzenetére


tdd587
őstag

Miért önjelölt huszár? Ez úgy megy, hogy kikódolja a lossless részt, majd mivel a DTS alap változata ingyenesen hozzáférhető, lefuttatja rá a kódolást, ami eléggé szabványos (kb. 30 perc alatt megvan).

Amikor SPDIF-el nyomultam, én is megcsináltam ezt, és nem tapasztaltam olyat, hogy az embeded AC3 jobb lett volna annál a DTS-nél, amit én csináltam, sőt. Az egyetlen eset, amikor érezhetően gyatra a "házi" DTS, az a DTS connect volt, ami on-the-fly kódolja realtime a hangot. Na azt összevetve az offline generált DTS-el elég halovány volt az eredmény.

Szerintem az egyetlen komoly probléma, amit pl. a CHD szokott régebben csinálni, hogy AC3 640kbps-ből konvertál 768kbps DTS-t. Na annak tényleg semmi értelme. Lossless-ből DTS-t viszont nagyon is van.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30219) BBéci válasza tdd587 (#30218) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a Transformers és a Dark Night Dolbyból készített DTS hangja nagyon jól szól, inkább ezt választom az embedded helyett, de azért jobban örülnék a TrueHD-nak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30220) Vikthor válasza BBéci (#30219) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Transformersből elérhető egy 41,46 GBos és a Dark Knightból meg egy 40,89 GBos amit érdemes megsasolni, ezekben tuti nem fogsz csalódni... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30221) BBéci válasza Vikthor (#30220) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettőt láttam eredeti BD-ről, de azért köszi. Utóbbit egyszer, talán meg is venném, ha valaki olcsón meg akarna válni tőle, de a Transformersre még a 41,6 GB tárhelyet is sokallom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30222) Thuglife


Thuglife
senior tag

Bár nem tv-s fórum, de lehet tudtok segíteni:
Pana plazmából megéri a P50ST50 et választani a P50UT50 helyett? 40-50 ezer a differencia, amit lehet inkább egy Pio BD lejátszóra költenék mint a drágább ST-re.

(#30223) TCr válasza Thuglife (#30222) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem azt neked kellene konstatálnod, miután megnézted mindkettőt egymás mellett, hogy megéri-e?
Egyértelműen szebb képe van az ST-nek, de az én pénztárcámnak nem érné meg a különbözet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30224) #09634560 válasza Thuglife (#30222) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ne vacillálj, vedd az ST-t ha telik rá, simán megéri a többletpénzt.
TCR: UT belépő, mig az ST kb. tavalyi G formát hozza, sőt jobb is. Mondjuk neki kell eldönteni annyi igazad van. De ne MM és tsai hanem sötéteb helyen.

[ Szerkesztve ]

(#30225) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Van ez az oldal, a demo-world. Nem tudom ki ismeri, de innen le is lehet tölteni ezeket az ingyenes demokat, vagy e csak egy gyűjtőhely, hogy milyen demok léteznek?...nem igazából találtam, hogy hol lehetne letölteni.

Most néztem, hogy ezek nem ingyenes demok...ebayen az egyik 80$.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30226) TCr válasza TazLeacher (#30225) üzenetére


TCr
veterán

Ha a BD-kre gondolsz, azokat nem lehet letölteni, de innen minden egyebet igen.
A 1-2 demo BD fellelhető torrent oldalakon.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30227) BBéci válasza TCr (#30223) üzenetére


BBéci
titán

Igénytől függ, nekem a VT tetszik legjobban, de mivel nagyon drága, eggyel lejjebb kell mennem. ST szóba sem jöhet, hacsak nem adják féláron. Bár tegnap kaptam néhány érdekes ajánlatot, ami elgondolkodtatott.
Nálam a nézési távolság - 4 m - miatt nem érdemes hiperszuper tévét venni, 50 coloson nem látnám a különbséget, nagyobb viszont nem fér a két ablak közötti falra. Ugyanakkor a különféle készülékek teszteléséhez karcsú egy E6500, vagy UT50.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30228) TCr válasza BBéci (#30227) üzenetére


TCr
veterán

Neked úgymond extra igényeid vannak, de ezt már megszoktuk. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30229) Dorian válasza BBéci (#30227) üzenetére


Dorian
félisten

Kiváncsi:
Miért nem jöhet nálad szóba az ST? Mindenhol azt írják, hogy a korábbiakkal ellentétben az idei modelleknél minimális különbség van a kalibrált képben ST és GT közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30230) BBéci válasza TCr (#30228) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam néhány tévé, láttam a különbségeket.

(#30229) Dorian
Például a kalibrálhatósága miatt, de a sávosodás is ritkább a GT-ken.
Aztán kicsit furcsa lenne a cikkekben, hogy például a 440000 forintos OPPO lejátszó képét ST50-en teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30231) gyurczy


gyurczy
őstag

(#30232) TCr válasza BBéci (#30230) üzenetére


TCr
veterán

Az rendben is van, nem ezért írtam azt, amit.
Csak ugye rajtad kívül itt nincs más, aki tesztelés céljából "ingyen kölcsönkapja" a házimozi motyóját, itt a nagy többségnek a saját pénzével kell gazdálkodnia.
Éppen ezért írtam azt, hogy nézze meg mindkettőt egymás mellett és döntse el Ő, hogy megéri-e neki az a több tízezer Ft különbség. Pláne, hogy tudná hová tenni (Pio BD lejátszó).
Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy megéri-e vagy sem.
Lehet, hogy Te bottal sem piszkálnád az "olcsót" (ami másnak egyébként lehet, hogy kurvadrága), itt viszont a nagy többség csak üzletben csorgathatja a nyálát a VT-re, vagy akár a kisebbekre.
Én is szívesen vennék VT-t, de ha lenne annyi "fölös" pénzem, hozzácsapnám a jelenlegi autóm árát és vennék belőle egy másikat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30233) gyurczy válasza TCr (#30232) üzenetére


gyurczy
őstag

Lájk!

(#30234) BBéci válasza TCr (#30232) üzenetére


BBéci
titán

Most más a felállás, mert úgy döntött a családi tanács, hogy kell egy saját TV, ami nem tesztkészülék és nálunk is lenne más helye a pénznek. Feleségemnek elege lett abból, hogy állandóan másik készülék kezelését kell megtanulnia. Mire sikerül, addigra elviszik és érkezik a következő áldozat.
Viszont számít a minőség is, gyenge képességűért sokkal fájóbb kiadni a kevesebb pénzt, mint kiválóért a többet.

"Éppen ezért írtam azt, hogy nézze meg mindkettőt egymás mellett és döntse el Ő, hogy megéri-e neki az a több tízezer Ft különbség."
Szerinted én nem ugyanezt szoktam javasolni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30235) TCr válasza BBéci (#30234) üzenetére


TCr
veterán

Vegyél inkább egy Logitech Harmony 600-at 12 ezer Ft-ért (esetleg 650-et 24-ért), új tesztkészülék esetén 3 gombnyomással rálövöd az új tv távosát és nem kell az asszonykának újratanulni a dolgokat. :)

szerk:

Azt írtad, hogy "az ST szóba sem jöhet".
Aki ismer már téged valamennyire itt a fórum, az vágja, hogy nálad miért nem.
Viszont az ilyen kijelentések sokak számára arra adhat gyanút, hogy az ST szar, holott nem ezt mondtad.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30236) torma1981 válasza BBéci (#30234) üzenetére


torma1981
veterán

El tudom képzelni a kedvesedet, hogy már előre dühöng, hogy megint mennyi idő lesz megtanulni a kezelését. :) :D Nálunk is ez megy ha valami új van.

(#30237) Ed Parker válasza BBéci (#30234) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Végre vehetsz egy jo vt50-et:)

(#30238) Peak válasza TCr (#30232) üzenetére


Peak
addikt

emlitettem, hogy a haver vette az 50"es ST pana plazmát 269ért és hát összetojta magát tőle... jó eséllyel én sem akarnék többet adni egy nagyobb kategóriáért.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30239) TCr válasza Peak (#30238) üzenetére


TCr
veterán

Oda és vissza lennék, ha megtehetném, hogy otthon egy ilyet bámuljak.
Ha nagyon akarnám megvehetném, csak épp gazdálkodni kell.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30240) cekkk válasza Peak (#30238) üzenetére


cekkk
veterán

Egy kis pluszért már ott körül egész jó vetítőt is kilehet fogni. Persze nem sim2.

(#30241) TCr válasza cekkk (#30240) üzenetére


TCr
veterán

Megavászonmegakábel...
És azon már fullhádéháromdében gyün' a maunikasaú is? ;]

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30242) #75912448 válasza tdd587 (#30216) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jelen esetben nem a TrueHD-ból torrentkirály által készített DTS-re gondoltam (bár ilyet sosem szeretnék magaménak tudni).

Béci felvetette, hogy : A DTS sokkal jobb, ki sem kölcsönzök olyan filmet, amin csak Dolby Digital van.

Ezen a felvetésen kissé meglepődtem. Ha már említette a Batman Begins-t, The Drak Knight és Transformers c filmeket, ezeknek 640kbps "magja" is messze minőségibb, mint egy rakás 1536kbps DTS hanggal megjelent film. Erre értettem, hogy ha kiváló hangmérnökök minőségi munkát végeznek, akkor a 640kbps Dolby Digital is lehet mértékadó hangsáv.

Míg egy b-kategóriás munka gyárilag hiába lesz 1536kbps DTS, szarul fog szólni. Nem kezdek el filmeket sorolni, de több százat is tudnék melynek DTS hangja van, enne kellenére meg sem közelíti az említett TDK hangját, még akkor sem ha kikapcsoljuk a HD hangsávot, és csak a 640-es Dolby-t hallgatjuk.

(#30243) BBéci válasza TCr (#30235) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem jöhet szóba ST, mert a munkámhoz is kell, referencia készüléknek. Ezért tényleg elképzelhető, hogy VT lesz belőle. Persze csak akkor, ha sikerül barterezni. Az ST esetleges sávosodását sem tudnám elviselni, valamint olyannal képtelenség lejátszókat tesztelni.

Az előbb kihagytam a K betűt a The Dark Knight címből, nem volt szándékos. :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30244) Vasy09 válasza gyurczy (#30233) üzenetére


Vasy09
őstag

Szívemből szóltál! Akarom mondani lájkoltál! :))

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#30245) Patice válasza cekkk (#30240) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, és a vetítővel a fehér falra vetítesz majd? :W

Egy vetítőhöz kell egy (szintén borsos árú) vászon is kb. 1:1 arányt szokás emlegetni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30246) Peak válasza cekkk (#30240) üzenetére


Peak
addikt

a 47es LG LCDt felrakom a hálószoba falára, a nappaliba meg lehet rámegyek egy ilyen STre én is... iszonyat meggyőző a feketéje és a képfrissitése.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30247) BBéci válasza Patice (#30245) üzenetére


BBéci
titán

Az bizony erős túlzás. Az igazán jó vásznak sem kerülnek 1-1,5 M forintnál többe, míg a jó vetítők ára valahol másfél környékén indul és 10 felett van a felső véglet.
[link]

(#30246) Peak
Jelentős előrelépés lesz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30248) cekkk válasza Patice (#30245) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor a 15 milliós vetítőhöz 15 millióért veszel vásznat? ;]

Persze, hogy nem fehér falra, viszont az élvezeti faktor sokkal jobb mint egy 50 colos tévén :)

De hát mindenki más és más, és élvezni akarom a dolgokat és nem a hibát keresni benne. Arra ott van Béci ő ezért kap pénzt, én meg filmezni akarok. Ha ezt nem a legjobb vásznon/projektoron tehetem meg ki nem szarja le, élvezzem ne pedig az járjon a fejembe, hogy hú ezt most szar és cserélni kell valamit...
Ezért estek át a ló túloldalára sok esetben...

Peak

Én projektor szeretnék majd, azért nem is izgat a tv csere, jó ez most ami van.
Jelenleg nem jók a körülmények a vetítéshez, de majd reméljük változik, és nem mindegy szerintem, hogy 50 colon vagy 120-150 colon nézek egy filmet.
Mondom, én nem vagyok fekete függő se semmilyen dolognak a kergetője, egyszerűen élvezni akarom, és igazán nagy előre lépést nekem a nagy méret okozna.
Meg vagy két olyan sub mint ami XTnek van és kirázná belőlem a kaját ;]

[ Szerkesztve ]

(#30249) Patice válasza BBéci (#30247) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor egy 300 körüli vetítőhöz milyen értékű vászon a jó?

Szűkítsük a kört: fix keretes vászon mondjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30250) gyurczy válasza cekkk (#30248) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért nyilván viszonyítás kérdése minden. A jót hamar megszokja az ember, de ettől függetlenül igyekezni kell objektívnak maradni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.