Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) pr0bi válasza #09634560 (#30796) üzenetére


pr0bi
senior tag

Különbözőek vagyunk, mindenkinek mások az igényei. Élvezzék csak ki az élet apró örömeit :D
A viccet félretéve szerintem teljesen felesleges, nem a méret a lényeg.

Én egyébként 50" és felette már nem tv-be hanem valami komolyabb projektorra invesztálnék be vászonnal.

[ Szerkesztve ]

(#30802) TCr


TCr
veterán

Könyörgöm hagyjátok abba a plazma vs. LCD vitát, azért töröltem a kedvencek közül plazma topicot, mert a nagy LCD hívők napi szinten teleszarták azt.
Divat lett tudatlanságból és tapasztalat híján butaságokat, sületlenségeket beszélni és azokat megrögzötten, tényként terjeszteni.
Elég legyen már!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30803) Pool_ válasza #09634560 (#30793) üzenetére


Pool_
tag

Hiszek neked, nem láttam mostanában plazma fogyasztást. Ettől még nem feltétlen jobb választás a plazma :)
Én már láttam egy pár beégett plazmát, és egyik sem úgy égett be hogy ott maradt napokra az rtl klub logója.
Lehet mondani hogy ez nem igaz, meg hogy nektek nem ég be, de ettől még ez egy valós létező dolog.
User hiba lenne pl böngészőt használni plazma tv-n órákig? Igen az. Csakhogy nem minden user szeretné nézegetni az óráját.

[ Szerkesztve ]

(#30804) cekkk válasza Pool_ (#30797) üzenetére


cekkk
veterán

De valótlanságokat állítasz.
Jó hát azt is hozzá lehetne sorolni hogy a plazma 2x 3x annyit fogyaszt mint egy LCD

Ez már régen nem igaz, kb az LCD topic fanjai mindig ezzel jönnek, mert régen igaz volt.
Az sem igaz, hogy menet közben a feliratok megmaradnak.

Hozzá tenném, hogy én sem sötétítek be napközben. Haza kellene vinni egy modern plazmát és kipróbálni otthoni körülmények közt én azt javaslom neked. Ha akkor sem jó, akkor azt mondom, hogy igazad van, neked ez tényleg nem jó. Bár még mindig fenn tartom hogy a htpc az htpc és nem internetezek rajta, mert akkor az már nem htpc, az én értelmezésem szerint. :B ;)

Szerk:

Az tudtad-e hogy a crt tévé is betudott égni? :P Egyébkén senki nem mondta, hogy az órákig rajta hagyott passzív tartalom nem égbe, de úgy látom könnyebben választod te is a terelést a értelmezés helyett. :R

Retek klub logó ezt se tudom teljesen elhinni mert forma1 közben is kint szoktak lenni a passzív elemek akár két órán keresztül is és még sem égtek be nálam. Persze lehet az egész napos retek klubb nézegetése során igen beégne a logó. Sőt van amikor 1-2 órát mennek a természet filmes csatornák amiknek szintén nem a legjobb a logójuk és azok se égtek bele.

[ Szerkesztve ]

(#30805) Vasy09 válasza TCr (#30802) üzenetére


Vasy09
őstag

:R :R :R

Gamertag: Vasy09

(#30806) Pool_ válasza cekkk (#30804) üzenetére


Pool_
tag

A fogyasztásban lehet hogy tévedek, ezt belátom.
Nincs is ezzel gond hogy így gondolod, én internetezek rajta. Ahogy sokan mások is.
Ettől én nem érzem magam hülyének.

CRT Tv-n senki nem nézett passzív tartalmakat. Bár én nem láttam még CRT TV-t beégve, viszont láttam már LCD-t beégve hogy kicsit magam ellen beszéljek. Persze azért az egy nagyon alsó kategóriás lcd monitor volt, és évek kellettek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30807) #09634560 válasza pr0bi (#30801) üzenetére


#09634560
törölt tag

Épp a méret a lényeg. ;] Nők is ezt nézik :P és a férfiak véleménye szerint is: kocsi ccm. tv-kép: sose lehet elég nagy. ;]

(#30808) pr0bi válasza #09634560 (#30807) üzenetére


pr0bi
senior tag

Kutatással is bizonyították, nem a méret hanem a vastagság számít inkább :DDD

(#30809) Jim-X válasza #09634560 (#30807) üzenetére


Jim-X
őstag

Csak nem amcsi izomautó párti vagy? ;) ;]

A játék az nem játék!

(#30810) cekkk válasza Pool_ (#30806) üzenetére


cekkk
veterán

Internetezzetek :D Én kipróbáltam 50 colon 1080p felbontás 2,5 méter és én nem tudom élvezni úgy az internetet. De ahány ház annyi szokás. Sőt még youtube videót se nézek a tévén :B :B

(#30811) Pool_


Pool_
tag

Mindegy, mindenkinek más a fontos mint írtam is.

Más, hogy ne csak offtopic legyek:
Ezeknél az erősítőknél ha mondjuk csak egy HDMI-t dugok be bemenetre, akkor az erősítő kikapcsolt állapotában tudom nézni/hallgatni a forrást a TV-n?

[ Szerkesztve ]

(#30812) #09634560 válasza Pool_ (#30811) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak akkor ha az erősitő is támogatja. Ez HDMI passtrough néven van jegyezve és írva a használatikban. De enek használatával a stand by fogyasztás 20-40 wattra módosul.
Cekkk: HDMI Passtrough, menüben lehet be-kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#30813) cekkk válasza Pool_ (#30811) üzenetére


cekkk
veterán

Van amelyik tudja ezt és van amelyik nem(régebbiek nem). Gondolom a leírásukban szerepel, bár én most meg nem mondom neked mi a neve :D

(#30814) BBéci válasza cintula187 (#30800) üzenetére


BBéci
titán

Más tesztoldalak az 50 colos ST50 fogyasztására adják meg ezeket az értékeket.
De ha elfogadjuk ennyinek, akkor sem fociznak egy ligában a képminőséget illetően.
Azt figyelembe kell venni, hogy az ennyire visszafogott LCD-k még annyira sem láthatóak napfényben, mint a plazmák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30815) Pool_


Pool_
tag

Értem, köszönöm.
Akkor még annyi kérdésem ha lehetne, hogy pl a linkelt sub-nál látom írják hogy automatikusan kikapcsol. Ez azt jelenti hogy ha nincs jel kikapcsol, ha van akkor be? Vagy egy idő után kikapcsol, vagy hogy működik ez? Vagy kapcsolgathatom kézzel? :)

[ Szerkesztve ]

(#30816) TCr válasza Pool_ (#30815) üzenetére


TCr
veterán

3 állásuk van.
Off / On / Auto

Első kettő egyértelmű.
Az auto állásnál akkor kapcsol be, ha a beállított frekvencia (vágás) alatti jelet kapja az erősítő felől.
Akkor kapcsol ki (standby), ha x perce (az enyémen azt hiszem 5) nem kap ilyen jelet.
Igen hasznos funkció. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30817) i@lex


i@lex
őstag

Aki minőségi cuccokat szeretne rendelni külföldről, abszolút korrekt házhozszállítással, annak nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt.

2 év garival, 40 ezerrel olcsóbban hozzájutottam a Onkyo TX NR 616 erősítőhöz.

Magyarország nyugati árai meg kapják be a...

[link]

(#30818) nuke7 válasza cintula187 (#30800) üzenetére


nuke7
veterán

"ugyanabban a méretben - és számoljuk hozzá, hogy ugyanabban a méretben az lcd jóval drágább... ami kb. 10év alatt jönne vissza villanyszámlában, és akkor vagy nullán )"

magamat tudom idézni... de nem tudom ,hogy egy kategória-e a kettő amit összehasonlítasz épp :U
(Van egy olyan sejtésem, hogy az lcd legalább egy kategóriával lejjebb játszik...)
ja, és hát ugye ott a passzív 3d - ami szerintem nagyon csúnya :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#30819) Pool_ válasza TCr (#30816) üzenetére


Pool_
tag

Köszönöm, ez így valóban hasznosnak tűnik.

(#30820) TCr válasza i@lex (#30817) üzenetére


TCr
veterán

Mondanál valamit erről a korrekt házhoz szállításról kérlek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30821) cintula187 válasza BBéci (#30814) üzenetére


cintula187
addikt

Pedig itt ezeket az eredményeket a 42 colosra írták.

Hogy érted, hogy visszafogott LCD-k?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30822) nuke7 válasza TCr (#30790) üzenetére


nuke7
veterán

vettem egy focal sw800-as sub-ot a chorus 7-es 5.0szetthez... :DDD
90körül.
kicsit sok lett; pio 818 -12db-re lőtte be, úgy, hogy 25%-ra volt állítva rajta a hangerő...

https://youtube.com/user/nuke7

(#30823) i@lex válasza TCr (#30820) üzenetére


i@lex
őstag

480 euró házhoszállítással az említett erősítő, míg itthon 180 ezer ft körül mozog. kabaré.

[ Szerkesztve ]

(#30824) BBéci válasza cintula187 (#30821) üzenetére


BBéci
titán

A háttérvilágítása 30-35%-on lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30825) cintula187 válasza nuke7 (#30818) üzenetére


cintula187
addikt

A 620-as cikkében hivatkoznak az st50-re. Tetszik ő is. De az aktív 3D nem vonz annyira, a passzívnál is elégedett vagyok és 20 perc után már fáj a fejem. Black levelt istenítítik a panánál, és szinte referenciakészüléknek mondják. A meccs még nincs nálam lejátszva :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30826) nuke7 válasza cintula187 (#30825) üzenetére


nuke7
veterán

néztem én is a 620-ast mielőtt st50-et vettem.
utána már csak mosolyogtam :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#30827) cintula187 válasza nuke7 (#30826) üzenetére


cintula187
addikt

A 640 esnél raknám le a voksom ha LED. 660 nál felesleges nekem a beépített wifi és a magic control. Normális körülmények közt kéne kipróbálnom az st50-et.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30828) TCr válasza nuke7 (#30822) üzenetére


TCr
veterán

Hol jutottál hozzá ennyiért? :Y
Hogy-hogy sok? Kicsi a helység?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30829) TCr válasza nuke7 (#30822) üzenetére


TCr
veterán

Egy barátomnak van egy Proson R10 subja, mennyit pénzt kellene rádobnia a Focal sub-ért? :))

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30830) MunezXBK válasza Peak (#30741) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

HDMI-n csatlakozik a box, de sztereón kívül nem bírok más hangot kicsikarni.

Mit nem állítok be? :W

(#30831) TCr válasza MunezXBK (#30830) üzenetére


TCr
veterán

XBox-on a hangok passtrough-ra vannak állítva?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30832) #09634560 válasza MunezXBK (#30830) üzenetére


#09634560
törölt tag

Xbox kimenetet passtrough vagy bitstreamra.

(#30833) BBéci válasza nuke7 (#30826) üzenetére


BBéci
titán

Eszedbe ne jusson elkótyavetyélni azt a remek szubládát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30834) MunezXBK válasza TCr (#30831) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem találom hol kell belőni. :O

(#30835) TCr válasza MunezXBK (#30834) üzenetére


TCr
veterán

Ez segít esetleg?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30836) MunezXBK válasza TCr (#30835) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszönöm, de ott van a gond, hogy ha átlövöm WMA Pro-ra pl., ki-bekapcsolom az erősítőt, akkor DD lesz.

Az első mozdulatig, onnan visszavált sztereóra. :W

(#30837) Ed Parker válasza cintula187 (#30800) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem az 50" vt30 fogyaszt ennyit,saját fogyasztásmérővel,ha sötétebb jelenet akár 40-ig is lemegy.

(#30838) cintula187 válasza Ed Parker (#30837) üzenetére


cintula187
addikt

Értem köszönöm.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30839) Vasy09 válasza i@lex (#30823) üzenetére


Vasy09
őstag

Itthon 150ezerért kapható, 2 év garival, olyan cégtől, ami nem ma alakult!:) Én a 717-est vettem meg az említett cégtől! (www.technicar.hu) Ja, és nem 180ezer volt!:)

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#30840) Ed Parker válasza cintula187 (#30838) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én nem akarlak egyikre sem rábeszélni,nézd meg mindkettőt és amelyik tetszik.

(#30841) kovadika


kovadika
őstag

Hátha érdekel valakit: Mediamarktban mindenféle házimozi és házimozis 'cucc' eléggé le van árazva -legalábbis Debrecenben-.

(#30842) novoszath


novoszath
senior tag

Adott egy ilyen erősítőm technics sa ax720 és érdekelne hogy van 2 torony hangfalam és érdeklődnék hogy milyen hangfal kábelt lenne érdemes venni hozzá?

most kaptam egyik ismerőstől a cuccot és egyáltalán nem értek hozzá

aki esetleg tudna segíteni az írjon rám PÜ-t mert biztos lesznek további kérdéseim

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#30843) Peak válasza novoszath (#30842) üzenetére


Peak
addikt

a hangfalaki milyen tipusúak?
az erősitő nem egy stradivari :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30844) novoszath válasza Peak (#30843) üzenetére


novoszath
senior tag

sajna ezt nem tudom megmondani mert épített hangfalak

milyen erösitöre lenne érdemes lecserélni esetleg?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#30845) BBéci válasza novoszath (#30844) üzenetére


BBéci
titán

Ameddig a hangdobozokról nem tudunk semmi konkrétumot (hangszórók típusát, méretét, darabszámát) addi lehetetlen hozzájuk erősítőt javasolni. Az is elképzelhető, hogy remek csapatot alkotnak, amin nem érdemes változtatni.
Valami 3-500 Ft/m áron kapható madzagot vegyél, 2,5 négyzetmilliméteres "vastagságban".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30846) novoszath válasza BBéci (#30845) üzenetére


novoszath
senior tag

nem tudom miként lehet megnézni hogy hány wattosak a hangszórók?

akitől vettem azt mondta hogy 500 wat körüliek a 2 hangfal együtt

2-2 hangszóró van bennük

nagyon kezdő vagyok

elöre is elnézést ha bugyuta kérdéseket tennék fel... :B

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#30847) BBéci válasza novoszath (#30846) üzenetére


BBéci
titán

Wattot nem kérdeztem, mert mellékes. Méretet, ármérőt adj meg! A doboz magassága, szélessége és mélysége is ad némi támpontot.
Készíts róluk fényképet, bár abból nehéz lesz megállapítani a hangszórók gyártóját, típusát, ahhoz ki kell őket szerelni. Nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30848) novoszath válasza BBéci (#30847) üzenetére


novoszath
senior tag

rendben

majd h.nap PÜ ben küldök képet neked

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#30849) BBéci válasza novoszath (#30848) üzenetére


BBéci
titán

Ide a topikba tedd, hogy minél többen lássuk, hátha valaki meg tudja mondani a típusukat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30850) tjojo válasza Toobee (#30718) üzenetére


tjojo
tag

Sajnos kecskeméti vagyok. :((

Más.
Hangszigetelni akarom az ajtómat. Szerintetek a kőzetgyapot+rétegelt lemez borítás hatásos lehet?
Ti hogy oldanátok meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.