Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) MadKet válasza Vasy09 (#30100) üzenetére


MadKet
tag

Akkor gyorsan el is vetettem, köszi :)

(#30102) Vasy09 válasza MadKet (#30101) üzenetére


Vasy09
őstag

Azért ne vesd el, mert én mondom! :)) Én is csak most kezdtem! :) Hátha te találsz róla vmi meggyőzőt! :P

Gamertag: Vasy09

(#30103) BBéci válasza Nonner (#30099) üzenetére


BBéci
titán

"rendszeres ingyenes szoftverfrissítés"
Na, aki tavaly április óta frissített, az jól megszívta, mert letiltották a BD ISO lejátszást.

Szerintem egy OPPO képminőségének kihasználásához vetítő kell, abból is valami komolyabb darab. A hangjához pedig édeskevés egy középkategóriás Denon. SIM2 NERO és C3X vetítőkkel és Lexicon RV-5 erősítővel teszteltem, mert az Arcam AVR400 (2100 euró) nem hozta ki belőle a maximumot.
Szóval itt is előjön az a probléma, hogy csak az vegyen kiemelkedő képességű készüléket, aki a lánc egészét, a többi elemét is képes vele azonos szintre fejleszteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30104) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok!

A házimozim első lépéseként megvan már a TV, egy samu LE40c650, mellé szeretném most kapcsolni a hangot.

Egy kb 20 nm-es nappaliba keresek 5.1 hangfalakat, illetve hozzá erősítőt. Alapvetően zenére és filmezésre egyaránt használnám.

Én alapvetően a Jamo hangfalakból indulok ki, mert korábban volt hozzá szerencsém, és nagyon meg voltam velük elégedve.
Nos, amit kinéztem a [Jamo S 426 HCS 3] szettet, illetve az [Onkyo TX-SR 313] -as erősítő.

A kérdésem az volna

1.: Az erősítő és a hangfalak teljesítménye egymáshoz passzol? Nincs szükség komolyabb erősítőre a Jamo szett meghajtására?
2.: A kb 20nm-es szobába elegendő-e ekkora hangfalszett?
3.: Milyen lehetséges alternatívák vannak, mind a hangfalakat, illetve az erősítőt tekintve ilyen árszínvonal mellett?
4.: Kell-e esetleg majd mélynyomó a rendszerhez?

Köszi a segítséget majd!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#30105) BBéci válasza Mathias-2120 (#30104) üzenetére


BBéci
titán

Ha kérdezés előtt elolvastad volna a topik első hozzászólását, amire a címben kértünk, most tudnád, hogy az erősítő árának kétszeresét ajánljuk 5.0 hangdobozszettre költeni, amiben még nincs mélynyomó.
Kérlek pótold, aztán térjünk vissza a kiépítendő házimozidra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30106) Nonner válasza BBéci (#30103) üzenetére


Nonner
tag

Igen, erről olvastam már külföldi oldalakon. Sajnálatos, hogy a Cinavia miatt erre kényszerülnek a gyártók, ez nem az OPPO hibája, sok cégnek és felhasználónak keresztbetesznek ezzel.
BD ISO-t nem nézek, ha nem lemezről megy a film, akkor pendriveon vagy majd külső vinyón viszem a lejátszóra.
Amikor az OPPO-mat vettem, abban már a 65-ös, Cinaviás firmware volt, ebből a szempontból már mindegy volt a frissítés, viszont kaptam DVD 24P lejátszást, még jobb kombatilibilátst, stb.

Megnézném, hogy egy ilyen komoly rendszeren mit tud a 93-as! :)
Én egy Pana 42G30-as plazmával használom és itt is döbbenetes minőséget produkál.

Úgy voltam vele, hogy ha ez a player kb egy árban is volt a Denon 2012-vel és többet is tud, jobb is, akkor miért ne ezt vegyem meg? Sok évig nem szeretnék cserélni, akkor legalább egy biztos pont megvan már a rendszerben (egy kis foQ rezgéscsillapításos tuninggal), amihez lehet fejleszteni a későbbiekben (Isotek Solus3 Evo táptuning is tervben van, ha lesz rá keret, szerinted ez mennyit dob a képen, hangon ebben a rendszerben?).

A Denon 3312 hangját milyennek találod, BBéci? Ebben az árkategóriában mi lenne jobb nála?
Sok hangszeres zenét hallgatok, filmzene, kevés rock, pop.

Ehhez a rendszerhez milyen hangfalakat ajánlanál? Még a régi rendszerből megmaradt Wharfedale Diamond 8-asok vannak jelenleg, az anyagiaktól függ a cseréjük, de az foQ tuning rengeteget javított az amúgy is tetszetős hangjukon, sokkal tisztábbak, részletesebbek, zeneibbek, érzelmesebbek lettek tőle, rendesen megnőtt a színpad és a tér,elkülönültek a frekvenciatartományok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#30107) Nonner válasza Nonner (#30106) üzenetére


Nonner
tag

Supra LoRad hdmi kábeleket és 2,5-ös Supra LoRad tápkábelt használok a rendszerhez.

(#30108) Nonner válasza zolaas (#30085) üzenetére


Nonner
tag

Köszi, nagyon jó zenék!! Van mééég? :))

(#30109) BBéci válasza Nonner (#30106) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem 42 colos G30-hoz nem kell jobb a Pioneer BDP-430.nál, de 50 colos VT50 sem igényel LX55-nél komolyabbat. Egyszerűen nem mutatják meg a különbségeket.
A Denon AVR-3312 kiváló a maga kategóriájában, de a Cambridge Audio 551R sokkal jobb hangminőségű. Viszont az is karcsú egy OPPO-hoz. Amennyibe azok kerülnek, annyiért 4-5 éves igazi nagyvasakat lehetne venni.
Hangdobozból DALI Ikon, Focal Chorus 800, ELAC FS 180 a minimum, ami OPPO-hoz való.
Volt nálam Solus, nagyon szerettem, érdemes beruházni egy olyanra. Hatékonyan működött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30110) Nonner válasza BBéci (#30109) üzenetére


Nonner
tag

Akkor a későbbiekben még van hova fejleszteni. A tv-t és az erősítőt sem a megjelenéskori áron vettem (újak voltak), szerintem így nem jártam rosszul. A Denon 3313 400 ezres új ára is elég megdöbbentő...

CA-ban is gondolkodtam, az 551R házimoziban is jobban teljesít a Denonomnál? Azzal lehet tényleg jobban jártam volna.

Köszi a hangfaltippeket is, nagyjából ezeket nézegettem, már csak gyűjteni kell rájuk.

(#30111) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nem rég szidtátok a vlc-t a képminősége miatt. ti melyik lejátszó programot tudnátok ajánlani helyette?

(#30112) Ed Parker válasza Nonner (#30106) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mintha magamat látnám, kb ugyanilyen cuccaim voltak nekem is :)

(#30113) Vikthor válasza Deadzone41 (#30111) üzenetére


Vikthor
nagyúr

xbmc überalles, mindentvisz és nem nyúl bele a forrásba

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30114) Vasy09


Vasy09
őstag

Valaki hallott már erről a hangfal szettről? Vivax HT-401 6.0 Milyen? Érdemes vele foglalkozni? Bújtam a netet, de itthon nem találtam se leírást, se tesztet!? :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#30115) julius75 válasza BBéci (#30105) üzenetére


julius75
aktív tag

Azért ez vicces..... Ha veszek egy v673-at, akkor ugye nem gondolod komolyan, hogy 360 ezer alatt nem találni olyan 5.0-ás szettet, ami megfelelne ehhez az erősítőhöz? Ugyan már....

Nem lepődnék meg, ha Mathias-2120 már nem akarna visszatérni... :(

(#30116) Pepszi válasza Vikthor (#30113) üzenetére


Pepszi
tag

Tegnap én is kipróbáltam és az első benyomások alapján (fél óra használat) ez egy baromi jó cucc :)
Még finomhangolnom kell a beállításokat, mert a saját készítésű filmek amikről írtam, hogy m2ts-ről mkv-ra konvertáltam rosszabbul néznek ki mint a tv media playerével, de gondolom ez csak néhány beállítás kérdése.
Még egy hdtv sorozatba néztem bele, meg a zöld lámpás-ba, azokat nagyon szépen vitte, és mintha a hang is jobb lett volna.

(#30117) Vikthor válasza Pepszi (#30116) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nekem is vannak m2ts kamera filejaim és viszi azokat gond nélkül, a kamera egy Sony DSC-HX100V

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30118) Ed Parker válasza julius75 (#30115) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezek irányszámok, ha akarod követed, ha nem akkor azt vedd amit meg tudsz fizetni.

(#30119) Pepszi válasza Pepszi (#30067) üzenetére


Pepszi
tag

Tegnap még küzdöttem ezzel a gonddal, hogy STB-erősítő-tv hdmi összekötésnél kép és a hang el van csúszva. Valószínüleg nem kábel probléma hanem lip sync (gyorsabb a hang feldolgozása mint a képé). Nem minden csatornánál jelentkezik, és csak akkor feltűnő, ha eredeti hangú az adás.
Bekapcsoltam a marantz-on a lip sync-et és még tettem rá 40ms delayt, így most azt hiszem jó lesz.

(#30120) zolaas válasza julius75 (#30115) üzenetére


zolaas
senior tag

Pedig ezen ajánlásban, rengeteg tapasztalat van. Persze nem kötelező megfogadni. Viszont későbbi nézeteltérésekhez ez ne vezessen, ha nem fogadja/fogadod meg. Itt a többség ehhez a szabályhoz tartja magát, megelégedéssel.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#30121) Pepszi


Pepszi
tag

marantz 5006-hoz a jmlab chorus 725 + sr700+lrc700 szett túlzásnak tűnik, vagy jól meg tudná hajtani?

(#30122) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kicsit off talan, de sokszor elojon a tema, szoval leirom, hogy tegnap belefutottam a HDMI kabelem hataraiba.
A kabel egy olcsobb 8 meteres darab. Adott volt egy 720p mkv 1600kbs DTS hanggal. A film utja hdmi-n PC (mpc-hc) >>> ONKYO 607 (hangot leszedi, kepet tovabbkuldi) >>>> TV
Nos, a kep szepen megvolt, de a hang akadozott. Az erosito kiirta hogy DTS, de szakadozott.
Van egy medialejatszom is (csak nem szeretem ezeket), amit most kb fel ev utan eloszor bekapcsoltam, ez vezetekes LANon keresztul csatlakozik a PC-hez, elinditottam ugyanazt a filmet, ez szinten HDMI-n megy az ONKYO-ba, de itt minosegi kabel van, es 1 meteres csak. Hibatlan volt a lejatszas.
Mivel a PC-m (lasd alairasom) 10* nagyobb filmet is kisujjbol dekodol, a "hiba" csakis a hosszu gyenge kabel lehetett.

Amugy itt iras rola: [link]
"...
Yes, it's "all ones and zeros," but the amplitude of the signal diminishes, the rise and fall times of the voltage transitions lengthen, and the quality of the signal can degrade substantially, to the point where ones and zeros do not look very different from one another.
...
"

[ Szerkesztve ]

OK

(#30123) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez a fajta felallas (Tv a centerre van rarakva) art-e a hangszoronak?

[ Szerkesztve ]

OK

(#30124) gyurczy válasza Z_A_P (#30122) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért az igazi teszt az lett volna, ha a médialejátszó 1m-es kábelét kicseréled a 8m-esre és úgy is csinálsz egy próbát. Ha ugyan azt a jelenséget mutatja mint PC-nél, akkor valóban a kábel a hiba forrása.

Így kicsit sántít a dolog, mert részben feltételezésre is alapul a megállapítás.

(#30125) Z_A_P válasza gyurczy (#30124) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igaz amit irsz, viszont en nem igazan latom melyik masik pont lehett a ludas? A vinyo eleg gyors volt hozza, a CPU/GPU-t kizart hogy megfektesse, raadasul az MPC nem dekodol hanem csak passthrough tovabbkuldi az erositonek. Az egyeduli gyenge pont a kabeleb kivul sztem a vga hdmi resze lehet, ott nem tud atkuldeni ennyi adatot esetleg? :F

OK

(#30126) Tamoo válasza Z_A_P (#30125) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előbb próbáld ki a kábelt a médialejátszóval ugyanazzal a filmmel.... utána agyalj ha kell.

(#30127) Z_A_P válasza Tamoo (#30126) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na ezt talan ossze tudom hozni anelkul hogy szetszednek mindent. Majd irok mire jutottam :R

OK

(#30128) nuke7 válasza BBéci (#30027) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem mos ez lesz, ha minden jol megy.
Erre tudok cserélni, mert jol beszamoljak az enyémet.
Mennyi egyebkent a reális ara egy ilyen erositonek használtan elvileg hiba nelkul...? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#30129) BBéci válasza nuke7 (#30128) üzenetére


BBéci
titán

Előrelépés lesz, nem is kicsi, ezért nem akarlak lebeszélni a cseréről. Árakkal nem vagyok annyira képben, mint a képességeivel, de saccolok egyet. 2005 végén jelent meg az a Yamaha, német listaára 1050 euró volt. Most, 7 évesen annak harmadánál többet nem érhet, csak kevesebbet. Mondjuk legyen 85000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30130) Peak


Peak
addikt

Jóbarátom kapott egy HK 3380 sztereó rádióserősítőt két Jamo Studio 130 hangfallal.
Megvizslattam ezeket neten, képek alapján azonositva a hangfalakat, és ugyebár az erősítő legalább két szintel jobb lehet, mint a hangfalak. Régi darab aza HK, van valakinek bármilyen tapasztalata, véleménye a tipusról? Netán használt ilyet, hallgatózott? Érdemes komolyabb hangfalakat illeszteni hozzá, vagy bőven "elfánkiziki" vele a barátom?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30131) Deadzone41 válasza Vikthor (#30113) üzenetére


Deadzone41
őstag

olyan lejátszó kéne, ami támogatja a kép alulra igazítását. tegnap kipróbáltam a splash pro-t, nagyságrendekkel zajtalanabb képe van a vlc-nél, de ebbe is alig van beállítási lehetőség.

(#30132) Nonner válasza Ed Parker (#30112) üzenetére


Nonner
tag

:D
És azóta milyen rendszered van?

Persze még nem állt össze a végleges állapot, egy egyedi Söund Arts állvány és a komoly foQ tuning már megvan, idővel a Solus 3 Evo és egy komolyabb hangfalrendszer beszerzése a cél, hozzáillő kábelekkel, az anyagiaktól függően.

Én annakidején Yamaha RX-V440-es erősítővel, Pana S75 DVD playerrel, Pana 32PL10P CRT tv-vel és az említett Wharfedale 8-as hangfalrendszerrel kezdtem, van den Hul Snowline hangfalkábelekkel.
Sok évig megelégedéssel használtam ezt a rendszert, de aztán többre vágytam hangban, képben és eljött a BD korszak is.
,

(#30133) BBéci válasza Peak (#30130) üzenetére


BBéci
titán

Azok a hangdobozok a legvacakabbak közé tartoznak, amikkel valaha találkoztam. Büntetni, sőt, vallatni lehet a hangjukkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30134) Vikthor válasza Deadzone41 (#30131) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én igazából örülnék egy 2012-es denonnak nagyon vagy az egyel régebbi évjáratnak ami ue. a kategória, mint majom a farkának, mert nem kellene másra csak bluray lejátszásra és 3D se kell, továbbá meg a projektort be lehet állítani úgy hogy a vászonra vetítsen teljesen és nem kell így a képet alulra igazítani, nem is értem erre a funkcióra miért is van szükség?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30135) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Pioneer VSA-E03 tulajdonosa vagyok, amivel meg vagyok elégedve leszámítva azt, hogy nincs benne DTS dekóder. Egyre több filmnél lenne szükségem rá, így megfordult a fejemben, hogy lecserélem, de csak minimális ráfordítással.

Néztem a legolcsóbb mostani Pioneer VSX-322-t, ami 50eFt és nézegettem régebbi komolyabbakat is pl.: Denon 1705.

A Pioneer-ben az tetszik, hogy új és HDMI-s, a Denonnak talán szebb a hangja, de nem ebben nem vagyok biztos.

Érdemes ilyen régi erősítőben gondolkodnom, vagy inkább az alsókategóriát, de újat válasszam?

(#30136) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Itt egy 2010CI-ről beszélnek és csak 300 dollár.... pont ez kellene nekem, mert megfelelnek az igényeimnek, tudom, hogy discontinued, de jó lenne lecsapni egy ilyenre...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30137) #09634560 válasza hitman77 (#30135) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább régit.

(#30138) Oldfighter válasza Pepszi (#30121) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az erősítő teljesítményének elégnek kell lennie és amint nézem, a fronthangfal specifikációját remek érzékenysége van neki. Széthajtani biztos nem fogod vele. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#30139) BBéci válasza hitman77 (#30135) üzenetére


BBéci
titán

Jelenlegi erősítőd messze jobb hangminőségű mindkettőnél, amiket említettél. A 322-nél annyival, hogy elsírnád magad, ezért azonnal verd ki a fejedből. Még a Denon is necces, de egy meghallgatást megérhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30140) Vasy09


Vasy09
őstag

Kérdezném tőletek, hogy ez a hangfalszett mennyire elfogadható? Indulónak jó lenne a pio 922-höz vagy az onkyo 616-hoz? Persze, egy mélynyomó még kéne hozzá! :)

Gamertag: Vasy09

(#30141) Pepszi válasza Oldfighter (#30138) üzenetére


Pepszi
tag

köszi szépen!

kokrétan ezen gondolkozom [link]

(#30142) Sefter válasza Vasy09 (#30140) üzenetére


Sefter
veterán

jó hozzá, remek polcot csinálhatsz belőlük az erősítő alá... ;]
viccet félre téve: nagy ívben kerülendő !

Psn ID: sefter_hun

(#30143) Vasy09 válasza Sefter (#30142) üzenetére


Vasy09
őstag

Ok, köszi szépen, akkor már törlöm is a listáról! Köszi még1szer! :)

Gamertag: Vasy09

(#30144) Ed Parker válasza Nonner (#30132) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a mozi rész egy pio bdp lx55 és arcam avr400,focal chorus 800V 5.1-el.

nekem az rx-v440 a második erősítőm volt:)
az első egy onkyo dr90 még 2000-ben, jó drága volt,sajnos 2004-ben szétvágta a villám.

(#30145) Z_A_P válasza Ed Parker (#30144) üzenetére


Z_A_P
addikt

De piszkos jol nez ki az az arcam, minimalista dobozkinezet, zsenialis :C

Meg akartam mar kerdezni egy ideje, mi a turoert rakjak tele a mai HT erositok hatuljat osregi csatlakozokkal?
video: S-video / Component / Composite, audio: sok-sok RCA? Kotelessegbol? Eleg lenne ra 6-10 HDMI, meg esetleg par optical/coax digitalis bemenet. Nem?

OK

(#30146) nuke7 válasza BBéci (#30129) üzenetére


nuke7
veterán

Akkor 75ert nekem megérte szerintem :K
Köszi a választ!

https://youtube.com/user/nuke7

(#30147) MALK


MALK
tag

Csak egy tapasztalat, kezdo vagyok hazimozizasban ez az elso "komolyabb" renndszerem. Megfogadtam kb az elso hozzaszolasban leirtakat, erosito, hangfalak kabelek arara vonatkozoan. Nem bantam meg az altalam vart minoseggel muzsikal eddig minden. Hozzateszem 70% ban csak mozizasra hasznalom.
A rendszer Onkyo HT-R558; Canton movie 260; Popcorn A-110; Xbox360

Koszonom mindenkinek aki segitett megvalaszolni kezdo kerdeseimet.

(#30148) Nonner válasza Ed Parker (#30144) üzenetére


Nonner
tag

Ez már elég komoly technika! :)

Tényleg van közös bennünk, a kis EISA díjas Yamaha nagy vétel volt az idejében, igaz a sztereó zene felejtős vele, de moziban nagyon jó volt akkoriban és megfizethető áron. :)
Még most is megvan szép állapotban, a gyári dobozával, tartozékokkal.

Sajnálom az Onkyo-d, villám, túlfeszvédelemre még nekem is költenem kell, jöhetne már a Solus 3 Evo. :)

(#30149) Ed Parker válasza Z_A_P (#30145) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mert van aki még használ régebbi cuccokat és ahhoz kell.
ilyen a pc-n a com-port is,szinte senki nem használ(na) ilyet,de bizonyos plc-k csak ilyen kábellel működnek.

(#30150) hitman77 válasza BBéci (#30139) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm a választ. Egyenlőre nem váltok, csak a DTS hiánya miatt gondoltam rá, de a DD-al is el vagyok még egy darabig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.