Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Pepszi válasza BBéci (#30047) üzenetére


Pepszi
tag

lehet ... tavaly november óta van tv-m és alapból fel sem ismeri ezeket a fájlokat.
mkv-ra átnevezve próbálkozik velük, de nem boldogul.
kis pana hd kamera felvételei amúgy, és így átkonvertálva elégedett vagyok az eredménnyel.
Azért letesztelem majd ezekkel a lejátszókkal, hátha látszik minőségbeli eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#30052) ginola válasza Dorian (#30049) üzenetére


ginola
addikt

Oké köszi a tippet, HTC-re keresek valamit!

(#30053) Toobee válasza M_AND_Ms (#30050) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom az alkatrészek minõsége is megegyezõ...

https://barbieripnk.hu/

(#30054) tdd587 válasza BBéci (#30044) üzenetére


tdd587
őstag

Ez így nem igaz, a ts egyáltalán nem átnevezéssel készül az m2ts-ből.

A ts amúgy takarékosabb formátum az m2ts-hez képest, az mkv meg messze (3-5%) a legkisebb file méretet adja a gyári m2ts-hez képest. Sok film esetén ez is szempont lehet. Ha meg már remuxol az ember, eleve kidobálja a felesleges hangsávokat, amivel tovább esik a méret, bár ez már más téma.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30055) BBéci válasza M_AND_Ms (#30050) üzenetére


BBéci
titán

Azért a "szinte" kifejezés erősen messze áll a valóságtól. Van köztük két kategória különbség, ami a hangminőségben is megmutatkozik.

(#30051) Pepszi
Miféle szerkezet az a TV?

(#30054) tdd587
Azt írtam, hogy .ts-re átnevezve le tudják játszani a tévék az m2ts fájlokat. Évek óta ezzel vannak tele az LCD tévés topikok. Én is kipróbáltam, valóban működik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30056) Pepszi válasza BBéci (#30055) üzenetére


Pepszi
tag

LG 47LM671.
de mondom, szerintem nem a tv-vel van gond, hanem általában ezekkel a HD kamerák által rögzített formátummal. Alapból valamiért baromi hardverigényes a lejátszásuk PC-n is.
(mkv-ra próbáltam átnevezni, ts-re még nem. majd megtesztelem)

De inkább visszaterelném a témát egy pillanatra az erősítőre :)
A set-top-box-ot bedugtam a marantz hdmi bemenetre, és az megy tovább ARC kimeneten a tv-hez.
Az egy dolog, hogy el van csúszva a hang és a kép ezt a delay menüben talán tudom korrigálni (megtaláltam a tv-n és az erősítőn is, de még nem volt időm pontosan belőni).
Viszont mintha rosszabb lenne a képminőség mint direkt STB-TV kapcsolatnál.

[ Szerkesztve ]

(#30057) Tamoo válasza M_AND_Ms (#30050) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az se lehet rossz erősítő, de ne hidd hogy csak szolgáltatásokban több. A kategóriákat azért nem ez választja el, hanem a hang!

(#30058) gizmó666


gizmó666
csendes tag

Helló! Tudna valaki mondani valamit az Onkyo A-9711 Integra stereo erősítőről?? Szeretnék venni egy használtat csak nem nagyon tudom miben jó és miben rossz! A jelenlegi Onkyo TX-SV9041 házi-mozis erősítőmön van selectíve tone,és az ha be van kapcsolva nagyon nagy dinamika jellemzi, és átjárja a szobát a hang! Szeretném tudni,hogy a Onkyo A-9711 -en van e selectíve tone, loudness vagy valami plussz mély hang kiemelő (gomb,kapcsoló)!

(#30059) BBéci válasza Pepszi (#30056) üzenetére


BBéci
titán

Milyen HDMI kábeleket használsz, egyformák-e, ezt a hosszukra is értem?

Miféle HD kamerák által rögzített formátumokra gondolsz? A mozifilmek többségét hagyományos, filmes, Panavision kamerával veszik fel.

(#30058) gizmó666
A normális erősítőkön nincs olyan funkció. Letörném a kezét annak, aki loudnesst és hasonlókat szerel, tervez rájuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30060) Pepszi válasza BBéci (#30059) üzenetére


Pepszi
tag

Nem egyformák a kábelek, pontosan most nem tudom a hosszokat, de az egyik talán 1,5m a másik 2 - 2,5 lehet. (az erősítő-tv közötti a rövidebb)

Az m2ts amiről írtam nem mozi anyag, hanem házi felvétel. (pana hdc-sd90 talán)

(#30061) Parson


Parson
addikt

No srácok, köszi a segitségeket, megvettem én is az eszközöket (ősöknek és végülis magunknak is):

Onkyo HT-S3405

Onkyo HT-R548
Onkyo SKS-HT728

Mindkét rendszer szépen szól (az eddigiekhez képest nagy előrelépések voltak ezek is), a mélyládák között tényleg erős különbség van, de szerintem jó szolgálatot fognak tenni ezek igy is. Hangfalkábelt még vennem kell itt vagy ott, ez még hátravan, de már igy is sokkal jobb mint a PC-s Logitech megoldás, amit irtam az elején.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30062) BBéci válasza Pepszi (#30060) üzenetére


BBéci
titán

A kábelek márkáját, típusát is kérdeztem. Simán lehet, hogy az egyik gyengébb minőségű és azért ront a képminőségen. Nem hinném, hogy az erősítő lenne a ludas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30063) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok, a tx-nr616 előlapja tényleg csak műanyag? av-online-on olvastam. Ha igen az elég gáz, nekem még a 602-es van az fém.

[ Szerkesztve ]

(#30064) Pepszi válasza BBéci (#30062) üzenetére


Pepszi
tag

Nem tudok sajnos márkát/tipust, mert gyorsan kellett egy drót és az esti bevásárláskor leakasztottam az intesparban egy 2000Ft-osat. Mea culpa, még tanuló fázisban vagyok
Annyi rémlik, hogy high speed with ethernet felirat van rajtuk, és amit eddig használtam a STB-TV között az vastagabb kör keresztmetszetű, az új pedig lapos. (én kérek elnézést... :))

Ma hazafelé MM útbaesik. Tehát legyen két tök egyforma és ne a legolcsóbb? :)

(#30065) Dorian válasza Pepszi (#30064) üzenetére


Dorian
félisten

Mielőtt bevásárolsz kérj vkitől kölcsön egyet, mert nem biztos, hogy az a hibás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30066) BBéci válasza Attic09 (#30063) üzenetére


BBéci
titán

Az újabbak minden részén felfedezhető a spórolás. Ezért is érdemes régi, használt erősítőt venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30067) Pepszi válasza Dorian (#30065) üzenetére


Pepszi
tag

Jogos ...
Van összesen 3 kábelem:
pc-erősítő
stb-erősítő
erősítő-tv

Majd nekiállok cserélgetni, hátha kiderül melyik a gagyi.

(#30068) julius75


julius75
aktív tag

Na még egyszer hátha......
"Sziasztok,
Egy gyors kérdésem lenne: mi a véleményetek róla: yamaha rx-v673
Méretben, teljesítményben, csatlakozásban tetszik, megfelelő, de hátha lenne néhány tapasztalatból eredő vélemény is. Ha volt már róla szó, elnézést, nem volt lelkierőm visszaolvasni.
Köszi....."

(#30069) gyurczy válasza julius75 (#30068) üzenetére


gyurczy
őstag

(#30070) Toobee válasza Pepszi (#30064) üzenetére


Toobee
veterán

Ebből vegyél egyet, ezzel biztos nincs gond.

Ha meg ráérsz, akkor itt egy másik. Nekem ilyennel van bekötve a HTPC-m. Most felszabadult a Cinnamon, ha lesz kedvem/társam, akkor kellene csinálni egy nézelődést, hogy melyik a jobb.

https://barbieripnk.hu/

(#30071) julius75 válasza gyurczy (#30069) üzenetére


julius75
aktív tag

köszi.

(#30072) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Megjöttek a Kácsás HDMI kábeleim. Ki is próbáltam Pio 450-es Blu-Ray-em és Denon 2808-am van. Külön megy egy HDMi a tv-be, és külön az erősítőbe, de a DTS sávot csak sztereóban keveri le, van erre vmi megoldás?

Mit kell beállítanom, hogy a DTS 5.1 legyen?

(#30073) gomzol


gomzol
tag

Surround koncert és egyéb nyalánkságok Djabe-éktól. :)

(#30074) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Tudtok valahol eladó Denon DBP-2012 bluray playert, fekete színben?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30075) Toobee válasza Vikthor (#30074) üzenetére


Toobee
veterán

Oppo lejátszókat nem nézed? Árban majdnem Denon körül mocorog.

https://barbieripnk.hu/

(#30076) Vikthor válasza Toobee (#30075) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem passzol az erősítőmhöz és az médialejátszó főleg ha jól tudom, nekem meg dedikált bluray player kellene..

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30077) Vasy09 válasza BBéci (#30042) üzenetére


Vasy09
őstag

Oks. Ismételten köszönöm! Szóval akkor te is azt mondod, hogy az optikai be- és kimenet ugyan olyan jó, mint a hdmi!?

Gamertag: Vasy09

(#30078) Toobee válasza Vikthor (#30076) üzenetére


Toobee
veterán

Nem jól tudod. Miért ne passzolna? Azon is HDMI kimenet van, nem valami speciális csatlakozó. Vagy milyen értelemben kellene passzolniuk? Csak azt ne mond, hogy esztétikai szempontok alapján választod meg a komponenseket.

https://barbieripnk.hu/

(#30079) xtremetuning válasza Vikthor (#30076) üzenetére


xtremetuning
addikt

...áthozod, én dedikálom neked....alkoholos filccel... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#30080) M_AND_Ms válasza Tamoo (#30057) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...és BBéci
Márpedig átfutva mindkettő service manual-jat nincs lényegi különbség. Ugyanaz a bementi áramkör, ugyanaz DAC, ugyanaz a végfok. Az összes mikroprocesszor és vezérlő ic ugyanaz. A teljes blokkdiagramm ugyanaz.
Azt meg tudom elképzelni, ismerve a mai gyártási technológiákat, hogy a 3800-ashoz külön válogatták volna az alkatrészeket. Ha így lett volna, akkor azt a marketing 'bullshitben' büszkén hangoztatták volna.

(ja, még usb van pluszban a 3800-ason)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30081) BBéci válasza Vikthor (#30076) üzenetére


BBéci
titán

Ez óriási tévedés, az OPPO-k dedikált Blu-ray lejátszók, némi médialejátszási képességgel felvértezve. Kép és hangminőségük messze árkategóriájuk feletti. Sajnos az USA-beli árakhoz képest, Euróbában sokkal, átlagon felül drágábbak.

(#30080) M_AND_Ms
Ha attól a tévhittől boldogabb vagy, hogy a két erősítő hangminősége egyforma, akkor legyen igazad, nem rontom el az örömödet. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30082) M_AND_Ms válasza BBéci (#30081) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne magyarázz bele az általam leírtakba olyan dolgokat, amiket nincsenek benne! A tényeket írtam le és még egy szóval se írtam azt, hogy kételkedek a véleményetekben és valóban más (jobb) a hangja a 3800-asnak. ha ti hallottátok mindkettőt és valóban úgy hallottátok, akkor az biztos úgy van. De amit én leírtam, az is úgy van. Ez tény, és nem boldogság kérdése.

Tehát, nem kell la cinikus megjegyzés! ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30083) BBéci válasza M_AND_Ms (#30082) üzenetére


BBéci
titán

Viccesnek szántam, nem cinikusnak.
Bocs!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30084) M_AND_Ms válasza BBéci (#30083) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rendben, megbeszéltük!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30085) zolaas


zolaas
senior tag

Kis hallgatnivaló, ha még nem volt. Diamonds.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#30086) Ed Parker válasza zolaas (#30085) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez neked 1 nap alatt lejött?

(#30087) zolaas válasza Ed Parker (#30086) üzenetére


zolaas
senior tag

hát én nem innet vettem:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#30088) Ed Parker válasza zolaas (#30087) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

neked megvan eredetiben?
vagy van más link?

(#30089) zolaas válasza Ed Parker (#30088) üzenetére


zolaas
senior tag

eredeti...bah:D másik link enkóros bolt.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#30090) Ed Parker válasza zolaas (#30089) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi, mér nem ezzel kezdted :D

(#30091) mandju


mandju
senior tag

Ma megjött a Logitech Harmony One+! Nagyon komoly cucc...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#30092) Ed Parker válasza mandju (#30091) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én már vagy fél éve nem használom és visszatértem a saját távkapcsolókra.

(#30093) BBéci válasza Ed Parker (#30092) üzenetére


BBéci
titán

Ilyet sem hallottam még! Mi az oka?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30094) Toobee válasza BBéci (#30093) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem lemerülhetett az elem benne :D

https://barbieripnk.hu/

(#30095) M_AND_Ms válasza Ed Parker (#30092) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megveszem! Nekem egy nem elég.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30096) gorbep válasza zolaas (#30089) üzenetére


gorbep
senior tag

milyen kulcsszóra rendelted a boltból?

Diamond B&W -ként nem találom... :W

Szerk: már megtaláltam, rossz polcon kerestem..... :B

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30097) Ed Parker válasza BBéci (#30093) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszerű, a gyári távirányítón dedikált gombok vannak,amit azonnal lenyomok, a harmony-n van hogy 2-3 oldalt kell lapozni a kijelzőn mire az a funkció előjön.
Szóval megbarátkoztam a sok távirányítóval az asztalon.

Toobee: tölthető :D

Gorbep: digital masters-re keress rá

[ Szerkesztve ]

(#30098) MadKet


MadKet
tag

Tovább olvasgatva a teszteket, csak a kíváncsiság kedvéért ez milyen: Sony STR-DN1030. Csak azért kérdem mert Sony-ról túl sok véleményt nem láttam itt eddig :) Ezt a típust konkrétan a Yamaha RX-V673 -al emlegetik együtt.

(#30099) Nonner válasza BBéci (#30081) üzenetére


Nonner
tag

Ez pontosan így van! Az OPPO csúcsminőségű lejátszókat gyárt, sokáig én is a Denon DBP-2012UD és az OPPO BDP 93 között vacilláltam, végül az utóbbit vettem meg, nem kis megelégedésemre.

Nagyon igényes kivitel, összeszerelés, aranyozott csatlakozók, Qdeq, rendszeres ingyenes szoftverfrissítés, 2 hdmi kimenet, háttérvilágításos távirányító, fantasztikus hang, térábrázolás sztereóban is, rengeteg díj, mi kell még?
A minőséget meg kell fizetni. Nem is cserélném el más lejátszóra ( maximum egy OPPO 105-ösre :) ).

Én egy Denon 3312-vel használom és eléggé összeillenek, a 2012-es Denonnak szerintem akkor lenne csak előnye az OPPO-val szemben, ha lenne rajta Denon Link. De mivel nincs...és még az mkv-kat sem játssza le.

(#30100) Vasy09 válasza MadKet (#30098) üzenetére


Vasy09
őstag

Kicsit korábban, én is kérdeztem a Sony-ról, de azt mondták, hogy felejtős! Sőt, ahogy én is olvasgattam, nem olyan nyerő! :U

Gamertag: Vasy09

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.