Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) xtremetuning válasza Vikthor (#30450) üzenetére


xtremetuning
addikt

És nem olcsóbb egy ház, amiben mindenki elfér ?
Esetleg egy külső olvasó ?

...vagy csak szeretnél még egy eszközt és erre rá lehet fogni ? ;]

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#30452) Ed Parker válasza Vikthor (#30450) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

vannak slim olvasók is, a slot in típusúak

(#30453) Harsonás


Harsonás
tag

Tudtok nekem valakit ajánlani, aki egy régi hangfalaimat megjavítaná? Igazából nem rossz csak nincs rajta kábelcsatlakozó és tőben kezd megtörni a kábel ki kellene cserélni, de csak úgy lehet ha szétszedik az egész dobozt.

(#30454) Vikthor válasza xtremetuning (#30451) üzenetére


Vikthor
nagyúr

külső olvasó ki van zárva, htpc-t csak mkv, iso, m2ts lejátszására használom, jó filmeket meg megveszem blurayen, azért kellene egy jobb asztali.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30455) M_AND_Ms válasza BBéci (#30441) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A center jelén nem kell gondolkodni, hogy balra, vagy jobbra keverje-e. Egyszerűen monó, egycsatornás jelként mindkettőre és akkor fog pont középről szólni (feltéve, hogy pont középről hallgatjuk)

De amúgy ne nekem magyarázd a center létjogosultságát és szükségességét, nem én állítottam, hogy nincs rá szükség!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30456) sb


sb
veterán

Félve kérdezem mert rákerestem és mindenki melegebb éghajlatra lett küldve vele eddig:
Pio HTP-071.

- Abszolút botfülűnek (értsd: semmi extra igényem nincs)
- Főleg filmekre, zenére ritkán
- Genius SW 5.1 fa csipogók után kellene
- Keret több nincs rá. Nem azért mert nem lenne, de egyszerűen felesleges nekem ennél drágább cucc.

Ezekkel a paraméterekkel vállalható avagy ebben az árkategóriában van más, ami jobb? (akár használtan is)

(#30457) nuke7 válasza BBéci (#30413) üzenetére


nuke7
veterán

sziasztok,
ha már kábel:

adott a yammi 1600-as meg a pio bdp-150...
(volt egy hama coax - aranyozott, 1m, ilyen ~4ezer forintos kategória - ezt érdemes lehet lecserélni? ha igen, gondolom kácsa, de melyik..? :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#30458) Mankó válasza sb (#30456) üzenetére


Mankó
veterán

Ez a lehetoseg engem is lazba hozott, emelle mar csak egy media lejatszo kell es mehet a menet. Most erdeklodok utana egy dune hd tv 303d modellnek. A 2 mar kijonne 150 bol. Ha nem is egyszerre lenne a 2, meg akkor is vallalhato beruhazas lenne szamomra. Ti mit gondoltok errol a parositasrol?

(#30459) BBéci válasza nuke7 (#30457) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt bármire cserélnéd, próbáld ki, hallasz-e különbséget!
Szokott lenni, de akkor is!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30460) Toobee válasza nuke7 (#30457) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt ajánlották itt párszor.

https://barbieripnk.hu/

(#30461) nuke7 válasza janos666 (#30426) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem ki kellene probálnod - akár kölcsön - egy focal centerrel.
most az enyémet tudnám is nélkülözni pár napra, ha gondolod.. :U

(#30460) Toobee: ha jól értem, ehhez kell még vennem egy (2db) RCA csatit is..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30462) xtremetuning válasza nuke7 (#30461) üzenetére


xtremetuning
addikt

Van bent most náluk egy gyönyörű 1,2 méteres kompletten.
Anno az enyém volt. Kérd el és próbáld ki.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#30463) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

olyan problémám van, hogy a régi 5.1-emet nem tudom rákötni a nemrég vásárolt tvre, illetve a gépemmel is már csak bajosan. Nem csoda, elvégre 2004-es analóg csatlakozós darab....Gondoltam beruháznék egy "normálisabb" házimozi szettbe. Nem high end cuccot keresek, az alapterület amin szét lennének szórva a hangfalak, kb 9-10 m2. Egy olcsóbb, belépőszintű erősítőre gondoltam, valami kisebb méretű (mint a mostani genius 5.1-em, vagy anno a JBL 178-as) hangfalakkal.

Szerintetek ezt mennyiből lehetne minél olcsóbban, lehetőleg jó minőségben kihozni ? (tehát nem használt gányolt, okosba megoldott darabokból). Illetve miket lenne érdemes keresni ?

(#30464) M_AND_Ms válasza Kobe (#30463) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A használt miért lenne gányolt?
Én most vettem használt cuccokat és az új kicsomagolt cuccok is csak köszönhetnének nekik, makulátlanság terén. A műszaki állapotról nem is beszélve.
Nézz csak körül a használtpiacon! Egy erősítő 4-5 évesen is tökéletes állapotban lehet és kb féláron juthatsz hozzá. Egy-két esetleges karcot el lehet viselni ennyiért.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30465) Kobe válasza M_AND_Ms (#30464) üzenetére


Kobe
veterán

azért, mert egyszerűen nincs kedvem szenvedni azzal, hogy találjak egy korrekt eladót a sok lehúzós közül. Gyakorlatilag mire megtalálom, több időráfordítás ment el rá, mintha kifizetném a használt és új közötti különbséget. Sajnos tapasztalataim szerint eljutottunk oda, hogy az adott szó már gyak semmit sem ér, nekem meg nem hiányzik, hogy valamilyen használt cucc a 3-5 nap próbaidő után menjen tönkre, aztán kergethessem az eladót....százszámra akadnak példák, tömve vannak a csalós átverős topikok, hogy az emberek egy 2-3000 forintos tétel miatt képesek s*gget csinálni a szájukból, hát akkor még a több tízezres cuccoknál....lehet újonnan drágább, de legalább valamilyen papírom van róla, amivel hiba esetén csereigénnyel élhetek.

(#30466) M_AND_Ms válasza Kobe (#30465) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért csak nézz körül az avx.hu adás-vétel részében! Nem egy vatera! Nem ügyeskedő nepperek árulgatnak hanem, műkedvelő hifisták.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30467) Jim-X válasza Kobe (#30465) üzenetére


Jim-X
őstag

Először én is idegenkedtem az ötlettől is, hogy használt cucc... De itt meggyőztek a fórumosok és nem is csalódtam, hogy használtan vettem a cuccaim nagyrészét, ahogy a fórumon lévők 90%-a... :K

AVX-et én is tudom ajánlani! Nem árulnak zsákbamacskát az emberek. De ami a leglényegesebb, hogy ki tudod próbálni, meg tudod hallgatni! Kábelekből pedig vissza is veszik ha nem tetszik!!!

:R

A játék az nem játék!

(#30468) MunezXBK válasza Jim-X (#30467) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

+1 AVX-nek.

Bár épp 1 napja várok választ onnan, pedig volt fent az eladó. :D

(#30469) Kobe válasza M_AND_Ms (#30466) üzenetére


Kobe
veterán

jó, és mondjuk használtban miket érdemes nézni ? a fent leírt kritériumoknak megfelelően persze

(#30470) bajnokpityu válasza Jim-X (#30467) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Engem azért 2x átvertek. Egyiket rendbe tudtuk hozni, másik full bukta volt. Meg volt egy olyan, amikor elutaltam a cucc árát,majd rájött a feladó, hogy elfelejtett postadijat kérni, ezért utánvéttel kérte, igy lehúzott már extra 2 rugóval,poenból.

Mind a 3 aktiv tag azóta is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30471) Tamoo válasza bajnokpityu (#30470) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én hibátlan készülékem se volt közel sem hibátlan és az előélete se egészen úgy volt ahogy az eladó elmondta. Szóval feltételek nélkül itt sem szabad megbízni mindenkiben.
Ettől függetlenül sok korrekt, megbízható eladó van az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#30472) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Onkyo 876 milyen zenén? Denon 4310 után mit gondoltok, sírva fakadnék? Mozin gondolom hozza a tipikus "onkyo" mozihangzást... mozin a 706-os is ütős volt...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#30473) sting2 válasza mandju (#30472) üzenetére


sting2
addikt

Az a típus nagyon "támad", szinte egzaltált és nehezen lehet meg zabolázni.
Zenén Szerintem az Onkyo nagyon kényes a hangfalakra.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#30474) Jim-X válasza bajnokpityu (#30470) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor sorry srácok, velem még nem történt ilyen, persze nem is olyan nagy a minta...

A játék az nem játék!

(#30475) Sefter


Sefter
veterán

ha a ps3 PCM-en küldi a hangot a Marantz NR1403-nak az szarabb mint ha az erősítőre egyből a DTS/DD kerülne :F
ez a PCM azt jelenti, hogy a ps3 dekódolja a hangot?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#30476) Oldfighter válasza sb (#30456) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Árkategóriában csak használtban van jobb. Az ilyen bögreszett még a botfülűeknek is maradandó károsodást okoz. 25-30e Ft-ért már elfogadható 8-10 éves erősítők vannak ( ezek jószerivel már alkalmatlanok a jelenlegi HD hangformátumok kezelésére), illetve maradékból valami polchangsugárzó szettet is kinézhetsz, legfeljebb kiegészíted a végső árat egy-két tízessel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#30477) Mankó válasza Kobe (#30469) üzenetére


Mankó
veterán

Én most egy ilyennel Pio HTP-071 szemezek, de még nem erkezett a forumtarsaktol ra velemeny.
Genius 5.1-em nekem is van, de csak egy dune medialejatszo segitsegevel tudnam mukodesre birni a tv mellett. Valamelyiken van analog bemenet is.
Min keresztul fogod nezni a tv-n a filmeket? A tv medialejatszojan keresztul? Nalam a tv csak egy hd ready, ezert a kezdeti megoldas eddig egy dune media lejatszo, kep a tvbe hdmin, optika meg a regi bogreszettbe, amig nem lesz erositos megoldas.

(#30478) BBéci válasza Mankó (#30477) üzenetére


BBéci
titán

Mégis mit vársz tőlünk? Azt a Pio szettet soha, senkinek nem ajánlottuk, most miért tennénk?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30479) Kobe válasza Mankó (#30477) üzenetére


Kobe
veterán

a tv lejátszóján keresztül - a gépről meg Nero Media Home 4el wifin keresztül osztom meg a cuccokat a tvvel / vagy mobilvinyóval

(#30480) BBéci válasza Kobe (#30479) üzenetére


BBéci
titán

Házimozis szempontból - ebbe a képminőség is beletartozik - a tévék médialejátszója hanyagolandó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30481) Mankó válasza BBéci (#30478) üzenetére


Mankó
veterán

Epp erre voltam kivancsi. Nem kell dicserni ha nem jo, de meg kell mondani ha nem az. Igy majd nezelodunk tovabb, s nem jar az agyunk rajta, hogy mi lett volna ha...
A tv media lejatszojat tekintve meg egy velemenyen vagyunk, pl a dts hangot le se jatsszak, csak ac3ig.

[ Szerkesztve ]

(#30482) BBéci válasza Mankó (#30481) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, milyen TV. A tavalyi modellek közül mindegyik le tudja játszani, a Samsungok 2010, az LG-k 2012 óta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30483) Mankó válasza BBéci (#30482) üzenetére


Mankó
veterán

Remek, a vegen mar olyan tv-k jonnek lassan ki, hogy barmelyik br nelkuli media lejatszot kenterbe verik. De hol vannak meg azok a modellek, amelyek a dts hd hangokat is lejatszak. Szerintem maradni kell a kulso media lejatszoknal, ha minosegi hangot, kepet akarunk kapni. Egy ideig meg biztosan,

(#30484) Toobee válasza Mankó (#30483) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt senki se vitatja, fõleg BBéci nem.

https://barbieripnk.hu/

(#30485) Tamoo válasza Mankó (#30483) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amíg Pio HTP-071-et +ebben a kategóriában nézegetsz addig fölösleges minőségi hangokról, legfőképpen HD-ről beszélni. Sőt még arról is, hogy nem elég jó a tv médialejátszója. Az én régi Samsung-oméval is teljesen elégedett vagyok dts-ig. :F

[ Szerkesztve ]

(#30486) sb válasza Oldfighter (#30476) üzenetére


sb
veterán

Mivel főleg filmre kellene nem ártana a mai hangformátumok kezelése.
Különben gyanítom a HTPC-n (alaplapi) dekódolva analógon küldve szintén a hajamra kenhetem a minőséget.

A kérdést megfordítanám: A mostani HTPC analóg kimenet+(régi, fa)Genius SW-5.1 szetthez képest ez azért csak jobb lenne, nem? Nem hiszem el, hogy ne lenne előrelépés, csak 100k felett.
Értem én, hogy jót akartok ajánlani, de azért csak van élet ez alatt is.
? :B

[ Szerkesztve ]

(#30487) BBéci válasza sb (#30486) üzenetére


BBéci
titán

Legegyszerűbb, ha összehasonlítod. Rendeld meg, használd 7 napig, a nyolcadikon küldd vissza, ha nem vagy vele elégedett. A géniuszokat annyira gagyinak tatom, hogy ahhoz képest előrelépés lehet, már az erősítő miatt is, de a levélnehezék-szerű hangdobozkák csak kóbor kutyák elriasztására (melléjük hajítva) alkalmasak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30488) janos666 válasza BBéci (#30487) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

csak kóbor kutyák elriasztására (melléjük hajítva) alkalmasak

Ez jó, ezen most felnevettem (nem is csak hangdobozra jó ez a poén). :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30489) Tamoo válasza sb (#30486) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom milyen Genius-od van, de pl. a régi 3600-ashoz (vagy talán még 5000-5005-höz) mérten ez a Pio nem jelent olyan előrelépést hangban, hogy egy Ft-ot is megérjen ráfizetni. Tapasztalatból mondom. Én nem hagytam ki egy lépést sem a "szamárlétrán". Bár a tetején nem is leszek soha. :DDD

(#30490) Mankó válasza Tamoo (#30485) üzenetére


Mankó
veterán

Jogos, de még csak most kezdek belekóstolni a házimozizás mélyebb vizébe, a gyarló ember elsőként mindenképp olcsón akar jó minőséget venni. Másrészt nem is ismerem nagyon a márkákat, először mindenképpen meg kell ismerkedni a termékekkel, hogy érdemben is jót tudjak választani. De addig olvasok, kérdezek, olvasok, s remélem, hogy jönnek a hozzáértő vélemények is, hogy mi ajánlott, s mit ne.
Ez máshogy nem megy, ha jót is akarunk, meg a gatyánkat se akarjuk otthagyni érte.

#30489: Nekem is van egy ilyen talán 3600-os régi széria, tuti nem az 5000-es, s egy Xonar D1-el számítógépen igen szép hangot produkál. Ezért is csodálkoztam, hogy házi mozira nem ajánlottátok.

[ Szerkesztve ]

(#30491) Tamoo válasza Mankó (#30490) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a Genius részemről sokkal inkább ajánlható mint a bögre Pioneer (ár/érték arányt nézve). De a házimozi nem itt kezdődik.

Amivel talán legolcsóbban meg lehet úszni ha használhatót akar az ember az egy JBL SCS 178 szett használtan + egy AV erősítő. (legalábbis ez szokott lenni az ajánlás, én még nem hallottam)

[ Szerkesztve ]

(#30492) Mankó válasza Tamoo (#30491) üzenetére


Mankó
veterán

Ezzel már én is így vagyok (JBL 178 + AV erősítő használtan), csak hát ugye az analóg Geniust nem lehet ráműteni, vagy csak gányolva, egy házi mozi rendszerre. Mert én is gondolkodtam, hogy átmeneti megoldásnak nekem a Genius is megfelelne egy ideig. Találtam is valamelyik Dune media lejátszón analóg kivezetéseket, de azt meg elavultsága miatt nem ajánlották már.

(#30493) Tamoo válasza Mankó (#30492) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezért húztam alá ITT, hogy csak hangban. A genius-t nem kötném házimozi erősítőre. Sőt, itt nem is érdemes róla beszélni. Az egy pc-s szett.

(#30494) Ed Parker válasza Mankó (#30490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az első 5.1-m egy quadral szett volt, az itteni nyelvezet szerint bögre, de abbol is a súlyosabb, darabja 2,5kg volt és 2002-es ára 140.000Ft volt.
Egy Yamaha rx-v 440-el hajtottam sokáig, szerettem a hangjukat.
De azért ez már nem génius kategória:)

(#30495) dunkel válasza Tamoo (#30491) üzenetére


dunkel
őstag

Jómagam egy itteni ajánlást követően vettem hasonló JBL szettet és nagy vele az öröm, boldogság. Mozizni (számomra) tökéletes, sztereót viszont (természetesen) el kell felejteni.
Ha valaki ilyenben gondolkodik eljöhet meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#30496) #09634560 válasza Sefter (#30475) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, rosszabb általában .Kivétel esetleg 100 eft.+feletti prémium lejátszók dekóderei. Küldd közvetlen bitstream formában,ezt próbával is megállapithatod.
Igen azt jelenti.

(#30497) #09634560 válasza mandju (#30472) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kimi2 is lecserélte zenére a 876-ot H/K-re jelenleg CA-ja van. Őt kérdezd.

(#30498) putyu10


putyu10
aktív tag

Onkyo tx-nr 818 és a Mission MX-5 frontnak, Mission MX-C3 center, Mission MX-4 oldalaknak milyen párositás lenne?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#30499) Thuglife


Thuglife
senior tag

Úgy hozta az élet, hogy végre tavasszal beköltözhetek saját lakásomba, és az eddigi belépőnél (Onkyo tx-sr506, Mission MV8 pack) vmi komolyabbra cserélném a házimozimat. Meg voltam elégedve az eddigi rendszerrel is, de öcsém átveszi tőlem, így kiépíthetek egy újat.:) A szoba ahova lenne amúgy egy panel nagy szobája, cirka 15-16 m2.
Az erősítő még kérdéses, vmi pár éves Denon vagy Marantz-on gondolkodok 100e Ft-ig, nem fogom elsietni, majd a piac diktál.
Viszont hangdobozokban pár támpontot kaphatnék tőletek? 5.0-ra 200e Ft körül szánnék (+- 30ezer).
Ami eddig tetszik: Tannoy Mercury V 5.0, Mordaunt-Short Aviano 6 szett, Dali Concept (bár már nem árulják), Castle Knight 4 szett. Olcsóbbak közül a Mordaunt-Short Carnival és a Dynavoice Magic.
Vidéki vagyok (pécsi), így hallgatózni nagyon nehéz... amíg fel nem kerülök pestre valami okból kifolyólag, addig leszűkíteném ezt a felsorolt kört.
Segítenétek benne, hogy ezek közül melyik éri meg legjobban az árát?
Nekem az Aviano-k tetszenek a legjobban, jókat is írnak róla. Brandys fórumtársra emlékszem, hogy használt ilyen szettet, tőle szívesen vennék egy ki beszámolót. :)
Többiek se tartsák magukban a véleményüket..

(#30500) Gergőke88 válasza Thuglife (#30499) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért nem nézel használt hangfalakat? Dali Concept 2/6/center sokszor van eladó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.