Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Thuglife válasza Gergőke88 (#30500) üzenetére


Thuglife
senior tag

Nézem közben a használtpiacot is, egyértelmű. De ritka egy teljes szett egyben... Erősítőben mindenképp használtat szeretnék.

(#30502) putyu10 válasza Thuglife (#30501) üzenetére


putyu10
aktív tag

A Mission miért eset ki?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#30503) Thuglife válasza putyu10 (#30502) üzenetére


Thuglife
senior tag

Igazad van, még az MX-3 szett bekerül a listába. :)
Illetve még a Boston Acoustics CS sorozata...

[ Szerkesztve ]

(#30504) Sefter válasza #09634560 (#30496) üzenetére


Sefter
veterán

köszi a segítséget, szívtam vele mire át tudtam állítani, de megérte :)

Psn ID: sefter_hun

(#30505) putyu10 válasza Thuglife (#30503) üzenetére


putyu10
aktív tag

Esetleg ez [link]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#30506) Sefter válasza Thuglife (#30499) üzenetére


Sefter
veterán

mordaunt carnival-t próbáltam belépő marantz erősítővel, szerintem húzd ki a listádról....ha aviano- t veszel, kíváncsi leszek a véleményedre (nem hallgattam még)

Psn ID: sefter_hun

(#30507) Thuglife válasza putyu10 (#30505) üzenetére


Thuglife
senior tag

Mindenképp egy családból származót szeretnék.. azok a surround és center dobozok nagyon gagyinak tűnnek. Azért köszönöm a segítséget.

(#30508) sb válasza Tamoo (#30489) üzenetére


sb
veterán

Értem, erre voltam kíváncsi gyakorlatilag.
Hogy azért ajánlotok-e 100e feletti cuccokat csak, mert az a minőségi minimumotok... de ettől függetlenül egy ilyen 70-80k-s szett jobb, mint egy 30k-s (pl. Genius) doboz. Tehát létező minőségi kategória, ami kevésbé igényeseknek jó lehet a még szarabbak/olcsóbbak helyett... csak nem üti meg a ti szinteteket.

Ha viszont így van és valóban nem jobb, mint pl.a Genius, akkor érthető, hogy nem ajánljátok. Akkor vagy 20-40k között kell valami normálisabb dobozszettet venni (ha létezik még ilyen m is) vagy 100 felett az általatok ajánlottakat, a kettő között akkor felesleges nézelődni. Nem csak a ti elvárásaitok alapján, hanem úgy általánosan is.

5000-esem van egyébként, az első széria. Úgy emlékszem a köv. szériák már gyengébbek voltak a review-kban. Tehát elvileg nem rossz... nekem megfelelt eddig. :)

kicsit jobban kifejtem a saját gondolatmenetem, hátha így pontosabban látom a miérteket:
Ami miatt nézelődök és cserélnék az az, hogy gondoltam ezek a belépő, de erősítős szettek azért:
1. jobbak vagy egyformák hangminőségre (dobozok) is - de mint mondtam, a geniussal is elvoltam eddig, nagy igényeim nincsenek
2. HTPC-ről az analóg kimenet helyett mehet digitálisan, nyilván ez is kell, hogy javítson a csumpi kis integrált hangkártya D/A átalakításhoz képest - szerintem ezen a téren jelentősebb javulás lehet
3. mégiscsak rendes erősítő van benne - itt is lehet nagyobb különbség a Genius és a 071 között
4. technikai/praktikussági okok: 5.1 analóg kábelezés helyett hdmi vagy optikai kábel, több bemenet, TV-ről is visszakötve a hang (akár ugyanazon a hdmi-n), boxot is be lehet kötni, stb, stb...

A 2-3-ban sem lehet előrelépés? Gondolok arra, hogy ha az új bögrék nem is jobbak, mint a régi Genius-osok, azért a 2-3. pontból valami mégis csak kihallatszik.
Vagy nem? :D

(#30509) Tamoo válasza sb (#30508) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondjuk kevésbé lesz "zajos", több a bemeneted, "univerzálisabban" kötheted a cuccokat. De hangminőségben közel sem lesz akkora ugrás mint amennyit ráfizetsz. Én ugyanezt eljátszottam és nagyot csalódtam. Csak ezért írom meg. Én HTP 101-et vettem meg két szett Genius után.

Félreértés ne essen, senkit nem a Genius-ra biztatok, hanem arra hogy inkább áldozzon többet egy olyan szettre ami előrelépés és szívesebben hallgat. Ez a Pioneer pénzkidobás. Legalábbis a bögrék.

[ Szerkesztve ]

(#30510) Oldfighter válasza Thuglife (#30499) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hasonló elképzelésekkel, hasonló körülmények közt vagyok én is, immár hónapok óta. :)
A hallgatózást sajnos nem fogja kiváltani semmi se és nagyon is ajánlatos, főleg ezen az árszinten. Az erősítő témába nem mennék bele, használtat keresel, 100e körül remek vételek vannak. Hangdobozokból viszont az én személyes kedvencem ( a tesztek alapján) a Mordaunt Short Aviano. Bőven az árán túl teljesít, akárcsak a Dynavoice termékek java része. De a többi is megérne egy misét. :) Egy pesti napot megérne, hogy meghallgasd őket pl a netdeponál. A Dynavoicet sajnos csak a Streamaudionál tudod.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#30511) Mankó válasza Tamoo (#30493) üzenetére


Mankó
veterán

Hát erősítőre nem is, média lejátszóra kötném, ha lehetne, de azt is csak időlegesen, amíg erősítős rendszer nem lesz. De már ez is felejtős, mert lebeszéltek arról a média lejátszóról, ami tudta volna az analóg kimeneteket.

Ed Parker: Hát igen, az már egy jobb kiépítésű szett volt. Nem rossz az a Genius, csak nem házi mozihoz való. Bennem is csak áthidaló megoldásként fordult meg az ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#30512) Thuglife válasza Oldfighter (#30510) üzenetére


Thuglife
senior tag

Örülök, hogy vannak még sorstársak. :)
Látom, te közelebb élsz Pesthez, nagyobb esélyed van eljutni netdepoba, vagy streamaudióba. Ha esetleg mész, és ezek közül hallgatsz hangdobozokat, megosztanád majd a véleményed?
Én tavasszal tervezem, hogy kiveszek egy nap szabit és vmelyik pénteken (az Ikea után :D ) elmegyek hallgatózni. Amúgy tesztek alapján eddig nálam is az Aviano a nyerő.

(#30513) Sefter válasza Oldfighter (#30510) üzenetére


Sefter
veterán

az Aviano jobb lehet mint a Dali Concept..?

Psn ID: sefter_hun

(#30514) sb válasza Tamoo (#30509) üzenetére


sb
veterán

Köszi.

Szóval akkor lezárhatjuk azzal, hogy ha lenne is javulás (főleg a pc-ből kikerülő D/A konverzió, kábelezés, rendes erősítő, stb... miatt) az a bögrék miatt alig fog jobban szólni.
talán jobb lesz, de semmiképp nem éri meg a 3-4x árat pl. a Geniushoz képest.

"JBL SCS 178 szett használtan + egy AV erősítő. (legalábbis ez szokott lenni az ajánlás, én még nem hallottam)"

És erősítőben mi a "minimum" ajánlás? A feltételek továbbra is: főleg mozi, ismertebb formátumok dekódolása és úgy általában a rugalmas csatlakoztathatóság (hdmi-k, stb...).

[ Szerkesztve ]

(#30515) Oldfighter válasza Thuglife (#30512) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Meglehet, hogy te fogsz előbb eljutni Pestre. :D De természetesen lesz majd élménybeszámoló, netdepos, meg majd itthoni is. Másnak jó kiinduló alap lehet. :)

Sefter: Dalit volt szerencsém hallgatni és nekem bejött annak is a hangja. De mint utánaolvastam, az Avianok jobban összerakott dobozok. Meglehet, hogy hallgatózás után más belátásra jutok, de most nagyon a Mordaunt felé terelem a sors kezét. :) Számításba vettem még a Tannoy Mercury szettet is, mert arról is nagyon jókat írnak.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#30516) BBéci válasza Sefter (#30513) üzenetére


BBéci
titán

Nem jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30517) -dj-


-dj-
csendes tag

Sziasztok.

Pár napja tisztáztuk kábelezésem nem megfelelő, szeretnék előrébb lépni de
(bár még erősítőm nem alkalmas 1312) de már olyan kábel vennék ha érdemes.
Kérdések, alsó közép kategóriák, Denon 1912, 2113 ,Pio 922, Bi-Amp érdemes e használni?
TSI 400 akkor dupla kábelezést vennék, bár jóval magasabb költség, de akkor már úgy vennék.

(#30518) BBéci válasza -dj- (#30517) üzenetére


BBéci
titán

Ha azt a jóval magasabb költséget szimpla kábelre szánod, lényegesen jobb hangminőséget kapsz, mintha feleannyiba kerülőt dupláznád.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30519) -dj- válasza BBéci (#30518) üzenetére


-dj-
csendes tag

Köszönöm az útmutatás :)

[ Szerkesztve ]

(#30520) nuke7 válasza palu (#30423) üzenetére


nuke7
veterán

én 400at adnék érte most. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#30521) #09634560 válasza putyu10 (#30498) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jók az mx ek de az 5 os inkább a 616 mellé valók szerintem.

(#30522) mester32


mester32
csendes tag

Sziasztok!
A pioneer 2022 a németeknél 150k, nálunk a legolcsóbb helyen 300k.
http://www.mediamarkt.de/mcs/product/PIONEER-SC-2022-schwarz,48353,286591,310645.html?et_cid=7&et_lid=54&et_sub=Pioneer-SC-2022-1555430
Tudja valaki, hogy miért van ez a különbség?

(#30523) Vasy09


Vasy09
őstag

Na sikerült a vétel! Végülis egy Onkyo TX-NR717 mellett döntöttem, mivel sikerült majdnem a 616 árában megvennem! Remélem este megjön a hangfalszett is, aztán minnél előbb kipróbálhatom! :) Köszi mindenkinek a segítséget! :)

Gamertag: Vasy09

(#30524) BBéci válasza mester32 (#30522) üzenetére


BBéci
titán

Az egy durva leárazás, a multik szoktak ilyesmit csinálni. Általában 1-2 nap alatt elkapkodják a teljes készletet, akinek jut, az baromi jól jár vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30525) Thom! válasza Vasy09 (#30523) üzenetére


Thom!
veterán

az egy jó gép, nekem is volt

(#30526) Jim-X válasza BBéci (#30524) üzenetére


Jim-X
őstag

Vagy olyan, mint az aldiban anno kapható volt 2TB-os vinyó... Láttam olyat, aki hallota, hogy valakinek sikerült is elhoznia belőle... ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#30527) gorbep válasza Jim-X (#30526) üzenetére


gorbep
senior tag

Nekem 4-et is.... de már nyitáskor ott voltam vasárnap reggel..... ;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30528) Vasy09 válasza Thom! (#30525) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi. Remélem én is meg leszek elégedve vele! :) Te miért adtad el? Feljebb váltottál?

Gamertag: Vasy09

(#30529) Jim-X válasza gorbep (#30527) üzenetére


Jim-X
őstag

Haggyámá... :R

Én is ott voltam az egyik aldiban nyitásra ahol konkrétan fingjuk nem volt róla, sőt egy másikba is elmentem és csak feliratkozni lehetett...

Valószínűleg lenyúlták a dolgozók maguknak vagy nem tudom...

Kéremkapcsojjaki... ;]

A játék az nem játék!

(#30530) mester32 válasza BBéci (#30524) üzenetére


mester32
csendes tag

Csak csodálkoztam,hogy 150-ért kapni 0% thm-re középkategóriás erősítőt, ami itt náluk a duplája.
Tegnap voltam a kispesti media marktban és nagyon durva árak voltak belépő erősítőknél is.

(#30531) dalmon


dalmon
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dynavoice Magic ex 1 [link] szet-het elegendő lenne egy Pionner-vsx520,vagy magasabb kategoriában gondolkodjak?
Kb.:15nm szoba, föleg mozira használva.

(#30532) Toobee válasza Vasy09 (#30523) üzenetére


Toobee
veterán

Itt utazgatunk az M5-ön, nagy boldogságban. Épp járatom õket, egy kis Jazzy-vel :D

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#30533) ginola válasza Sefter (#30513) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Az Aviano alatta van a Conceptnek, a magasaival egyszerűen nem tudtam megbarátkozni. Ami viszont érdekes, hogy elég "gyors" dobozok!

(#30534) ginola válasza Vasy09 (#30523) üzenetére


ginola
addikt

Mi is lesz hozzá?

(#30535) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Üdv. Denon 2113 erősítőhöz a Harman Kardon HKTS 35 5.1 es hangfalszett az jó választás egy 20 nm-es szobába vagy ez bögreszettnek minősül?Csak polc hangsugárzók jöhetnek szóba.Prosont ajánlottak, hogy abból állítsak össze 5.1 et.Esetleg?

(#30536) MadKet válasza mester32 (#30530) üzenetére


MadKet
tag

Ez az én problémám is :(

Még a német Amazon -on vannak olcsóbban, csak azt nem sikerült kibogoznom hogy mennyi lenne a szállítás (ha egyáltalán hoznak ide) illetve hogy melyik gyártó hogyan garanciáz. Ha Európai garival, akkor még látnék fantáziát ebben is. Lehet hogy hülyeség, ha valaki rendelt már így az megosztaná pls ?:)

Köszi!

(#30537) Jim-X válasza tipcsibacsi (#30535) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem a 2113-hoz ez a szett olyan kevés mint hitlerben a jóindulat... :K Inkább valami használt DALI szettet nézz hozzá :K

A játék az nem játék!

(#30538) Dorian válasza Jim-X (#30537) üzenetére


Dorian
félisten

:C

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30539) hocsa


hocsa
csendes tag

Sziasztok
Egy mission m35ös szetthez van lehetőségem denon 1912 vagy 2809 vennem.
Érdemes a nagyobbikat választanom?

(#30540) Csabroncka válasza tipcsibacsi (#30535) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha találsz használtan Dali Zensor-t, akkor ajánlom! Z1 és vocal, nekem bevált...

"in medias res"

(#30541) gyurczy válasza Toobee (#30532) üzenetére


gyurczy
őstag

Vezetés közben netezel büdös kölök?! Apád helyett apád leszek szerdán! ;]

(#30542) Jim-X válasza hocsa (#30539) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem igen, aztán majd később fejleszted a dobozokat :K

A játék az nem játék!

(#30543) Dorian válasza hocsa (#30539) üzenetére


Dorian
félisten

Gondolom használtam egy árban van azért ez a két típus. Nyilván érdemes a sok kategóriával jobb 2809-et venni. Más "jóságokat" kapsz erősítő és hangdoboz minőségibbre váltásával, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy ha "túl komoly" a hangdobozokhoz képest az erősítő, akkor semmi különbség nem lesz egy gyengébbhez képest, nem így van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30544) M_AND_Ms válasza MadKet (#30536) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyszerűen elindítasz egy megrendelést, a végén kiír mindent. Az utolsó ok-t, meg a bankkártya számot természetesen kihagyod.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30545) Toobee válasza gyurczy (#30541) üzenetére


Toobee
veterán

Elnézést kívánok! Átadva, szerdán viszem a pénzt.

https://barbieripnk.hu/

(#30546) gyurczy válasza Toobee (#30545) üzenetére


gyurczy
őstag

:R

Csak érj is ide vele...

(#30547) Toobee válasza gyurczy (#30546) üzenetére


Toobee
veterán

Remélem nem gondolod, hogy le szeretnélek húzni. Volt már nagyobb értékū cucc nálam. Valószínūleg írt volna ide a gazdája, ha lába kél.

https://barbieripnk.hu/

(#30548) BBéci válasza Jim-X (#30526) üzenetére


BBéci
titán

Abból én is szerettem volna venni legalább kettőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30549) -dj-


-dj-
csendes tag

Ezekkel a kábelekkel van valakinek tapasztalata?
Front, center : [link] [link]
S: [link]
Ár érték arányban mit képvisel? Akár privátban is szívesen fogadnám a megkeresést?

Másik kérdés dugóval vagy nélküle tudom örök kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#30550) Jim-X válasza BBéci (#30548) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem is ez volt a tervem...aztán felhívtak, hogy sajnos nincsen, de kárpótlásul kapok egy 1000Ft-os vásárlási utalványt...azóta se jártam feléjük...a hajukra kenhetik :U

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.