Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) Sefter


Sefter
veterán

Azt mondtátok a házimozihoz kell a mélynyomó.
Meggyőztetek, mióta megvettem, tudom miért...
Viszont azon agyaltam, ha van sub akkor nem jobb a 2 utas hangfal a 3 utasnál? Kell azért a mély a frontokba is? Nem elég a mély-közép?

Más: volt hm/hifi bemutató a westendben (hilton), ott a Jbl- es szaki azt mondta az ES100 fronthoz nem kell külön mélynyomó, mert van benne 2db 25cm-es. Nem akartam okoskodni, de már tudom, hogy badarságot beszélt, csak fura volt egy promótertől ilyet hallani...

Psn ID: sefter_hun

(#29302) ginola


ginola
addikt

Denon 2808-hoz az MA SIlver széria passzolhat?

Tamoo
Mi az a kis ezüst doboz az erősítőnél, amibe kábel megy?

[ Szerkesztve ]

(#29303) BBéci válasza ginola (#29302) üzenetére


BBéci
titán

Passzolhat.
Gondolom DAC az a kis doboz.

(#29301) Sefter
Vannak előnyei a kétutasnak és a háromutasnak is.
A legfontosabb szempont a sztereó zenehallgatás, mert ahhoz nem szokás bekapcsolni a szubládát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29304) xtremetuning válasza Sefter (#29301) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ne szégyenítsük meg a promóter szót azzal, hogy használjuk egy ilyen....khmmmm...nagytudásúnál :DDD

Nem az utak száma a lényeg, hanem a benne lakó hangváltó minősége. És azért mozihoz nem árt az sem, hogy a front lazán kiköpje magából a 80hz feletti hanganyagot. Ha jó a váltó, könyebb dolguk van a hangszóróknak, ha hárman vannak. Ha gyengébb, természetesen nem. Tehát ez nem ilyen egyszerű.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29305) Tamoo válasza ginola (#29302) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"jittercsökkentő"

(#29306) Sefter


Sefter
veterán

Értem.
A Castle hangfalakkal van valami tapasztalatotok?
Nézegettem a Knight sorozatot...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#29307) nuke7 válasza muzsikpeti (#29275) üzenetére


nuke7
veterán

csatlakozhatok..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#29308) PonPon


PonPon
senior tag

van valakinek tapasztalata a Boston Acoustics cuccaival?
konkrétan ő kiszemelt: Boston Acoustics SUB 650

Dali Fazon SAT-ok mellé néztem ki, mert a Dali Fazon SUB-ját már nem lehet kapni. És ez hasonlít rá design-ben a legjobban:) Nem nekem volna az összeállítás -> a külsőn túl nagy hangsúly van.

(#29309) gyurczy válasza Sefter (#29306) üzenetére


gyurczy
őstag

Attól függ mire kell. Mozira jó lehet, zenére nem igazán.

(#29310) Vikthor


Vikthor
nagyúr

KEF IQ90-et miért nem látok? discontinued?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29311) bajnokpityu válasza Vikthor (#29310) üzenetére


bajnokpityu
félisten

háát,nem nagy kár érte.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29312) MALK


MALK
tag

erre valaki?
[link]

(#29313) muzsikpeti válasza nuke7 (#29307) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Nem rajtam múlik, Dorian lesz a házigazda:)

(#29314) Vikthor válasza bajnokpityu (#29311) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem szólt rosszul a 70-es amikor anno hallgattam... akkor úgy néz ki marad az RTiA7 + a szettje.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29315) Sefter válasza Sefter (#29306) üzenetére


Sefter
veterán

Most heco vitas 700 szettem van, más kategória a jbl studio 180 vagy kuporgassak inkább?

Psn ID: sefter_hun

(#29316) xtremetuning válasza Sefter (#29315) üzenetére


xtremetuning
addikt

Látom elkapott a gépszíj. Gyűjtsél. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29317) #09634560 válasza MALK (#29312) üzenetére


#09634560
törölt tag

pl.
De vehetsz hozzá ujonnan Mission MV szettet -ha van még- Vagy a streamaudióban vannak Proson-Dynavoice modelek ott is választhatsz ha uj kell.

(#29318) #09634560 válasza Sefter (#29315) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyüjts. :K

(#29319) Ed Parker válasza xtremetuning (#29316) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te még gyűjtesz valamire?
Vagy most már kész a rendszer? :D

(#29320) #09634560 válasza Ed Parker (#29319) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem a válasz az aláírásában van:tuti fejlesztene... :D Bár hosszabb pihenő is elképzelhető. :D De nem áll meg, erre mérget vehetsz. ;]

(#29321) Sefter válasza xtremetuning (#29316) üzenetére


Sefter
veterán

Mennyire igaz, hogy a Mordaunt Short a Marantzok egyik kedvence, mint a h/k-nak a Jbl? Nem tűnt extrának a mordaunt élőben...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#29322) bajnokpityu válasza Vikthor (#29314) üzenetére


bajnokpityu
félisten

El nem cserélném az Rtiket IQra. Sztem egyenesen visszalépés.
Inkább próbálj kihozni az Rtikből többet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29323) Ed Parker válasza #09634560 (#29320) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De hova?
Persze lehet nyitni egy nagyobb borítékot, a következő giga beruházáshoz.

(#29324) #09634560 válasza Ed Parker (#29323) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit tudom én: szerintem amit belinkelt... ;] félmisi dollárban az a hangfalpár, az már tudhat valamit :P elé egy jobb NuForce vagy Mark IV monoblokkot..
Vagy Norma lejátszót is vehet..

(#29325) xtremetuning válasza Ed Parker (#29319) üzenetére


xtremetuning
addikt

Természetesen. Még van 4 lépcsőfokom, amit meg kellene lépnem. De a mostani szinttel már kellemes a várakozás. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29326) kovi703


kovi703
tag

Most egy LG LM 620S, egy Marantz 5007 es egy KaCsa KHH (vagy mi, a jobbik minosegu, 1.4a-t tud) HDMI kabellel szeretnem beloni az ARC-t. A TV-n be van allitva az ARC, a TV hangszorok kikapcsolva. Az erositon nem latom hol lehetne kivalasztani bemenetkent az ARC-t... A HDMI control-t bekapcsoltam, hatha segit, de nem jott be. Az erositon az ARC kimenetbe dugtam a HDMI-t, a TV az ARC bemenetbe. Valakinek valami tippe hogy mire nem gondoltam?

Masik kerdes, hogy az erosito, ha kozel hajolok halk sistergo hangot ad, vagy inkabb sziszego. Ez normalis?

[ Szerkesztve ]

(#29327) Ed Parker válasza xtremetuning (#29325) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Úgy érzed van még mit reszelni a cuccon?

Csak kíváncsiságból, van referencia ami után mész vagy spontán ez most jobban tetszik és ez kell?

(#29328) xtremetuning válasza Ed Parker (#29327) üzenetére


xtremetuning
addikt

Természetesen van referencia. Van egy barátom, aki mindig előttem jár egy lépéssel. :DDD
Mondjuk 3 év alatt behoztam 20 év munkáját. De az ő cucca mindig jobb egy kicsit :K
És bármit fejleszt, mindig jó úton jár. Sokat tanultam tőle.

Természetesen mindig lesz jobb. A technika fejlődik. Ez már az a szint, amire azt gondoltam, sosem fogom elérni. Megvan, de innen már nincs messze a kánaán. És ez hajt tovább. Vannak nagyon stabil részei a rendszeremnek, de van ahol még nem értem el az általam megítélt maximum ár-érték arányt.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29329) bajnokpityu válasza xtremetuning (#29325) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Menj a pics*ba. Telhetetlen! ;]

Azért asszem elég vékony a határ a kettő között.

BBéci: de azért nyugtass meg, szerinted se IQkra kéne váltania. Vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29330) BBéci válasza Vikthor (#29314) üzenetére


BBéci
titán

Ha az erősítő még mindig a Denon AVR-4310, akkor nem javaslom mellé az RTiA hangdobozokat.
Oka a szokásos, benne marad az erősítőben a tudása fele.
Az egy 2000 eurós gép, amihez az 1:2 árarány alapján 4000 eurós (1,1-1,2 M) 5.0 illik és abban nincs még mélynyomó.
Ha ebből valamennyit engedünk és egye fene, legyen benne a mélyláda is, még mindig ott tartunk, hogy legalább 9 kilót kell szánni a hangdobozszettre, az alatt öngólt rúgsz. Ezen természetesen új, listaárat értek, használtból a felével kell számolni.
Ahogy Pityu javasolta, tuningoltatni kellene az RTi-ket, de szerintem a saját árnyékukat akkor sem tudnák átugrani.
Egy próbát megérne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29331) xtremetuning válasza bajnokpityu (#29329) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább maximalista. De ahogy érzed.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29332) BBéci válasza bajnokpityu (#29329) üzenetére


BBéci
titán

Egy frászt! KEF-ből az XQ alatt egyik sem érdemes említésre sem. Viszont a Reference nekem nagyon tetszik. Korábban Ricsi listáján is szerepeltek, de jobbat választott. :K
Aztán még feljebb, a Blade leginkább vicc kategória. Muont még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29333) xtremetuning válasza BBéci (#29332) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mikre nem emlékszel... :Y

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29334) BBéci válasza xtremetuning (#29333) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos sok fontosabbra nem emlékszem, de ami hanggal és képpel kapcsolatos, azokra fogékony vagyok. Nőcis témákra szintén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29335) xtremetuning válasza BBéci (#29334) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azt gondolom, az akkori végső döntésem egyenes út volt a lejtőn.
Ott minden eldőlt, csak akkor még nem tudtam. :N

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29336) BBéci válasza xtremetuning (#29335) üzenetére


BBéci
titán

Hasonlóan gondolom. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29337) kovi703 válasza kovi703 (#29326) üzenetére


kovi703
tag

Akkor a megoldas az utokornak: A SimpLink-et kell bekapcsolni a TV-n ezeken felul a bemenetvalaszto menuben...

Masik kerdes, hogy az erosito, ha kozel hajolok halk sistergo hangot ad, vagy inkabb sziszego. Ez normalis? Ez meg mindig kerdes.

(#29338) MALK válasza #09634560 (#29317) üzenetére


MALK
tag

ezek a jamok tetszetősek és ennyi még talán leesz is rájuk :)
eddig 5.1 es fülesen és TV hangszórón éldegéltem leginkább ugyhogy nekem ez is hatalams lépés lesz :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29339) Vikthor válasza BBéci (#29330) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor lehet kombinálok LSi frontok és RTi maradék vagy ez meg blaszfémiának minösül?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29340) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
Egy sub-nal mennyire szamit a membran iranya? Ugye rendszerint van ami elore nez, es van ami lefele.
De vannak amik oldalra, vagy akar mindket oldalan van egy-egy hangszoro, pl [ez]
De ha ezt szembe rakom magammal, akkor ket oldalra loki a levegot a membran. Ez nem "gond"?
(igaz ugyanez a kerdes fenall a lefele nezonel is...) :R

OK

(#29341) Ed Parker válasza Vikthor (#29339) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem rti-k voltak a 3312-vel es jól szólt, kár lecserélned.

(#29342) Vikthor válasza Ed Parker (#29341) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én TSi sorozatról lépek tovább és jelenleg RTinél nem találtam jobbat ebben a kategóriában jelenleg, mert viszonylag jó áron jutok hozzájuk.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29343) Sefter válasza Ed Parker (#29341) üzenetére


Sefter
veterán

az aláírása szerimt tsi-je van...az rti-t csak tervezi szerintem...

Psn ID: sefter_hun

(#29344) Ed Parker válasza Vikthor (#29342) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah:)
Akkor az jo választás.
Az lsi még jobb, de drágább is.

(#29345) SPEA


SPEA
aktív tag

sziasztok!

Elkezdtem átböngészni a témát,de hát nem rövid... :D Így inkább kérdezek:

Lenne egy kb 35nm -es nappali, ide szeretnénk egy rendszert összerakni. A nem könnyen egyeztethető kívánalmak:
- az 5.0ás szettre lenne kb. 300-350E + sub + kb. 150E az erősítőre
- főleg házi-mozi, de esetenként igényes zenehallgatásra (Kruder, Pink Floyd, ilyenek)
- viszonylag kis hangerőn is kellő, érthető mélyhangok (egyenlőre a külön sub nembiztos h belefér a keretbe / inkább valamelyik komponensbe fektetek még és majd később a + sub)

Tudom, a zene / mozi két külön világ, de ezt kellene valahogy egyensúlyba hozni.
Ami először felmerült az a Wharfedale Diamond 10.6 vagy 10.7 szett, de az itt olvasottak nem győztek meg / hallani meg még nem hallottam őket.
Ezen paraméterek alapján tudnátok ajánlani valamit? konkrét szett + erősítő + sub

köszönöm!

István

(#29346) Oldfighter válasza Sefter (#29321) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Melyik Mordauntot hallgattad? Az Avianonak és a Mezzonak azért már elég jónak kell lennie.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#29347) Sefter válasza Oldfighter (#29346) üzenetére


Sefter
veterán

a carnival-t hallottam, meg az alumni-t

Psn ID: sefter_hun

(#29348) putyu10


putyu10
aktív tag

Szerintetek egy pár egy éves Mission Mx-5 hangfal az új árának hány százalékát éri?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#29349) ginola


ginola
addikt

Szerintetek Pio 450 és Denon 2808 közé hang átvitelére elég lehet a Kácsás KCS kábele, a kép a tv-be ezzel megy.

(#29350) Patice válasza SPEA (#29345) üzenetére


Patice
nagyúr

Én első körben erre a szettre csapnék le, kicsit alkudnék, de komoly összeállítás. Nem csalódnál bennük és a frontok elég jók zenehallgatáshoz is.

Erősítő 1

Erőítő 2

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.