Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) ladybug válasza pinnacle (#83400) üzenetére


ladybug
őstag

Nem kaptam én fizikoteriát. Ezekre mind magam jöttem rá, tapasztaltam ki vagy próbáltam ki. A masszázst ismerős csinálta, aki szintén a plantas fasciitisszel szenvedett.

Pont ez az, hogy az orvosok semmi ilyesmit nem javasolnak. Azok az akut problémát akarják kezelni. Neki az a lényeg, hogy a fájdalmad elmúljon es ez gyorsan történjen.
Talpbetét, lökésterápia, injekció stb. de ezek csak tünetkezelések.

A prevenció és hosszú távú megoldások nem igazán érdeklik őket. Ezeket saját magadnak kell kitalálni.
Én amondó vagyok, hogy ha mindenféle komolyabb beavatkozás helyett másképp is jobb lesz, akkor azzal próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#83402) Peterhappy válasza Studi (#83397) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K Ez így igaz.
Köszönöm szépen! :R

@Zsolt: Köszi a tippet!
Én Myrtl routine alapján szoktam bemelegetni (Tom tanácsára) az álló helyzetes gyakorlatokra, de ha hetente egyszer-kétszer edzek (kivéve mostanság...) akkor a fekvő helyzeteseket is szoktam.
Korábban nem különösebben foglalkoztam ezzel, de mióta találtam a Myrtl-ből olyan videót, amin nem egy nálam sokkal jobb futó és/vagy izmosabb pasas mutatja be a gyakorlatokat, hanem egy csinos auszi tündérke, sokkal lelkesebb vagyok :B

Nevetni fogsz (vagy nem), épp szeptembertől terveztem, hogy visszaveszek a futásból, de úgy járok el futni/kocogni, hogy elbringázok egy messzebbi futópályára, vagy teszek előtte/utána egy nagyobb kört.
Mióta nem bringával járok melóba, nevetségesen keveset tekerek. Covid előtt stabilan meg volt a heti 150-200km grátisz edzés (mondjuk akkor meg még nem futottam). Mondjuk jónak mondom, Te akkora bringás vagy, hogy neked még ez a mennyiség is megmosolyogtató :)

(#83403) ígyvanferi válasza Peterhappy (#83402) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez jó, csak az ember hamar elfelejti, miért is indította el a videot. Inkább valami fószer mutassa meg a gyakorlatsort és akkor könnyű fenntartani a fókuszt magán a bemelegítésen. Aztán ha nem futáshoz melegítünk... ;]

(#83404) tomcica válasza bandus (#83390) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megtett tav + eltelt ido nekem eleg szokott lenni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83405) Peterhappy válasza ígyvanferi (#83403) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Nem tudok nem egyetérteni veled :D

(#83406) pinnacle válasza ladybug (#83401) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#83407) stefyY


stefyY
őstag

Dr. Stefyy rendel:

Emésztési zavarokra L-karnitin + Bila-git. Csodákat tesz.

„A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!”

;] :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#83408) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Basszus....azért érzem a lábaimban a mai 4:25 7k-t :K .....2hete nem tepertem így és 3db gyors 1k-s sprintet is csak 3 napja. Holnap laza lesz, de kíváncsi leszek mit rombolt a mai :)
Sajna nekem a soproni pályáig 15k-t kellene tekerni és szint is van benne :O .....erős lenne bemelegítésre

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83409) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83408) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Te bringás múltaddal? Ne szerénykedj, dehogy lenne az :N

(#83410) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#83408) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bár a jelenlegi 10k PB-t 20km 34kmh-s tekerés után követtem el rögtön (OTB)....2éve. Szóval lehet mégis kipróbálom a pályáig tekerést 🤔

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83411) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#83379) üzenetére

De jól jött volna annó a Stelvio, Iseran meg a többi nagy hegyen. Főleg hogy akkor még nulla rutinom volt 2k +-os hegyekkel (Stelvio volt az első komoly nekem). :D

Més que un club!

(#83412) tomcica


tomcica
Topikgazda

Aki esetleg dietazni szeretne ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83413) tisn válasza Peterhappy (#83402) üzenetére


tisn
addikt

heti 200km az nem rossz, havi 800, en altalaban vert izzadok, hogy meglegyen a strava 600km bicaj challenge

jo idoben bicajjal megyek ki futni, az 2x3-4km, hat nekem inkabb rosszabb a terdem mint autobol kiszallva...

(#83414) xy.zsolt válasza tisn (#83413) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak lazán pörgetve kell tekerni, nem taposva erőből mert az nem jó a térdnek

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83415) tisn válasza xy.zsolt (#83414) üzenetére


tisn
addikt

nyilvan. de azert a hidon at kell hajtanom ;)

mar irtam szeritnem, hogy a legkonnyebb par fokozatot hasznalom, olyan meg mar vagy 10 eve nem volt, hogy elol a nagyon, hatul a ket legkisebb fogaskereken lenne a valto. pedig ez alfold.

[ Szerkesztve ]

(#83416) norby_42 válasza tomcica (#83412) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mell vagy farhát?;]

Eat pasta, run fasta

(#83417) stefyY válasza norby_42 (#83416) üzenetére


stefyY
őstag

A hentesed is ezt kérdezte.

;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#83418) norby_42 válasza Peterhappy (#83384) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az nem lehet, hogy azt a lágyék fájást korrigálod valahogy lábbal, és az terhel félre?

Eat pasta, run fasta

(#83419) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83414) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ja, hat nalam itt kezdodnek a gondok, 11 sebis bicom van, kis tulzassal 9-be beteszem januarban, es decemberben rajovok, hogy alig hasznaltam a tobbi tarcsat.
Visegradra atszaladtam Szentendrerol a Pilisen at, ket hete, valtas nelkul. Visegradtol visszafele, Pap-ret fele mar puhultam, 7esig konnyitettem, de csak mert nem egyedul mentem, es lassuak voltunk.

Mokas velem bringazni, a maszas megy (meg szep, ekkora csulkokkel), lejton viszont fosok a korabbi baleseteim miatt, igy vegig behuzott fekekkel jovok le. Szepen elsuhan mellettem mindenki, akit felfele lehagytam. :D

Szoval viccet felreteve lehet, hogy ott toltam tul, akkor masnap fajt is a terdem...

@Norby: lehet, erre gondoltam en is! Bar most szerencsere enyhebb az agyekproblema, de talan valtozott a futomozgasom, es azert. Sajnos lehet, hogy igazad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83420) bandus válasza Napfénysüti (#83411) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk basszus jol bekezdtel :D ha oktoberben megyunk “nyaralni” en hasonloan szemezek a hires mallorcai sa calobraval, remelem osszejon. kicsit talan nagy falat, hogy 5 eve nem ultem outin :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83421) bandus


bandus
veterán

most latom a fb postokat a kulonbozo oldalakon, mutatva ingebrigsen teljesitmenyet, hogy a 13:11-es ideje 2:38-as temponak felel meg. eleg durva. de sokkal durvabb belegondolni, hogy mennyire nincs mar kulonbseg a tempoban a legmagasabb szinten, amikor kipchoge a 2:50-es tempot meg 42 km-en keresztul tartja ki… hihetetlen. mondom ezt abbol kiindulva, hogy en csak azt tudom mi a kulonbseg a 4:42 es a 4:30 kozott :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83422) Chuck Norris válasza Napfénysüti (#83411) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha esetleg mennétek még Stelvio vagy valami hasonlóra és bele férnék a keretbe ki ne hagyjátok, az első kört én fizetem 😀

(#83423) danielsz válasza tomcica (#83371) üzenetére


danielsz
tag

Arányaiban nem olyan rossz, mint amikor ismerősnek 10K helyett lett 30K egy futása :D

(#83424) parandroid válasza danielsz (#83423) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Otthon felejtett valamit, és a célban jutott eszébe?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#83425) Never79


Never79
tag

TDS és PTL elindult UTMB-n, ha esetleg valaki szeretné követni (live nincs).

(#83426) Napfénysüti válasza Chuck Norris (#83422) üzenetére

Még 2015-16-ban voltam kint, most már két kis gyerkőc mellett kicsit jegelve van hasonló, de talán majd pár év múlva. :K
Ha érdekel nézd meg Logouton a cikkeimet a túrákról, meseszép helyekre sikerült eljutnom. :R

Més que un club!

(#83427) norby_42 válasza parandroid (#83424) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet leparkolt a célban, és aátfutott a rajthoz

Eat pasta, run fasta

(#83428) tomcica válasza Never79 (#83425) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy hallom cudar ido van az alpokban :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83429) Never79 válasza tomcica (#83428) üzenetére


Never79
tag

Igen, úgy látom lenti részeken esik az eső folyamatosan, magasabban pedig havas eső/hó.

(#83430) Chuck Norris válasza Napfénysüti (#83426) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyjából azt csináltuk végig mi is amit te írtál az Olasz Alpokról, igaz én csak kísérőnek mentem autóval de még így is nagy élmény volt, ezért mennék el egyszer még úgy rendesen is.

(#83431) xy.zsolt válasza tomcica (#83428) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Lassan itt is....16°C 90% pára. Nagyot durrantak a spanyol meztelencsigák mikor akaratlanul is rájuk tiportam. Sosem tanulják meg, hogy nekik az út túloldalára születniük kell :D mégsem jó egyiknek sem ott ahol van.
13k 5:27 140bpm

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83432) tisn válasza xy.zsolt (#83431) üzenetére


tisn
addikt

fujj, te rajuk mersz lepni? nagyon undoritoak, sajnalnam a hokit. nalunk meg semmi, csak kellemes meleg (23) es borulas :)

(#83433) xy.zsolt válasza tisn (#83432) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Néhol annyi van, hogy futásnál képtelenség mindet kikerülni. Csak legalább ne durranna akkorát :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83434) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83433) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezert kell zenere futbi. Akkor nem hallod. :)

En a nagy bringas balesetem amiatt szenvedtem el, mert elbambultam, s mikor hirtelen eszrevettem egy nagy csigat a bringauton, az oriasi allatvedo enem felrerantotta a kormanyt.
Nem erte meg. Azota is haragszom a csigakra (is).

(#83435) SirRasor válasza tisn (#83432) üzenetére


SirRasor
őstag

Gyere futni jövő utáni szombaton a ligetbe pihe-puha rekortánon! 3k a nevezés.
4. Jótékonysági futás a Szegedi Hospice Alapítványért

Helyszín: Erzsébet-liget, Újszeged,
Időpont: 2023.09.09. szombat 08:00-16.00
A jótékonysági futáson 5 különböző távra lehet nevezni
-1 km séta Liget sétányon
-3 km futás
-6 km futás
-10 km futás
-4 órás futás

Megnézem mennyit tudok kihozni a 4 órásból. Előző évben 24 km ment, amit azóta se tudok/akarok megdönteni. Mostamában max 15-öket futok, de inkább 10-et, tempósan.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#83436) tisn válasza SirRasor (#83435) üzenetére


tisn
addikt

jol hangzik, elkuldom asszonynak

(#83437) xy.zsolt válasza Peterhappy (#83434) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szóval a zene elvonta a figyelmed ezért kapkodva kerültél egy csigát és abból lett a bukás....na, én pont a figyelmem fenntartása miatt sem hallgatok a fülembe dugva semmit.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83438) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83437) üzenetére


Peterhappy
őstag

Héééé, nem, dehogy!
SOHA életemben nem hallgattam zenét bringázás közben.
Futás közben igen (mondjuk azt is csak akkor, ha autómentes helyen futok), de bringázás közben soha. Életveszélyesnek tartom.

(#83439) tisn válasza Peterhappy (#83438) üzenetére


tisn
addikt

+1 bar ma futás után nem vettem ki a fülest :)

(#83440) Studi válasza Peterhappy (#83438) üzenetére


Studi
addikt

Én most tesztelgetem a csontvezetéses fülest, eddig tetszik, jól hallani a környezetet, és még zene is van! :K

(#83441) Napfénysüti válasza Peterhappy (#83438) üzenetére

Dettó. Bringánál főleg hogy outizom kizárt a zene, sőt még radaros lámpát is használok hogy előbb észleljem mi jön mögöttem.
Ellenben futásnál rekortán körpályán jól jön hogy valami elnyomja a monotonitást, ott mindig hallgatok valamit.

Més que un club!

(#83442) Peterhappy válasza Napfénysüti (#83441) üzenetére


Peterhappy
őstag

+Tisn: pontosan :K

@Studi: naaa, meselj majd! Mit hasznalsz?
Nagyon jokat hallottam errol a valtozatrol, kivancsi vagyok ra.

(#83443) Chuck Norris válasza Peterhappy (#83438) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én amúgy nem tudom mennyit számít, talán ha rád dudálnak akkor azt meghallod zene nélkül és talán tudsz reagálni, amúgy meg szerintem mindegy.

(#83444) Peterhappy válasza Chuck Norris (#83443) üzenetére


Peterhappy
őstag

Legalabb harom olyan elmeny vagy kep van elottem tisztan, ahol mar nem elnek, ha zeneg hallgatok.
Csak egy pelda, hazafele uton van egy keresztezodes, ahol nagyon ritkan, nagyon rovid ideig van zold. Ott "narancssargan" meg mindig attekerek,par honapja volt, hogy nem tettem. Azert nem, mert orult sebesseggel jott keresztbol egy mento, amit amugy a jobbra fordulo busz miatt nem is lathattal volna.
Ha oda teljes sebesseggel bevagodok, tokeletes precizitassal kapott volna telibe.

(#83445) Chuck Norris válasza Peterhappy (#83444) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A szirénázósok nekem simán behallatszódnak, valami olyasmire gondoltam, hogy ha hátulról valaki nem vesz észre -én ettől fosok mindig- akkor olyan mindegy, mert hang alapján nem tudod megítélni, hogy elüt-e vagy sem. Persze minél több érzékszervét használja az ember annál jobb ezt aláírom.

(#83446) HKorn válasza Napfénysüti (#83441) üzenetére


HKorn
addikt

Én ha kerékpár úton bringázok akkor néha szoktam 1 fülbe dugva TWS fülessel zenét hallgatni. Főúton nyilván nem, de ott sincs nagy gond vele, simán hallom a környezetet 1 füllel is, amennyire kell.

Futásnál is ugyanígy csinálom, 1 füllel bőven eleget lehet hallani a környezetből, ahhoz, hogy észleld a veszélyt.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#83447) Hi!King válasza Chuck Norris (#83445) üzenetére


Hi!King
őstag

Rengeteg olyan közlekedési helyzet van, amikor hang alapján veszünk észre egy veszélyt, nem csak mögüled jöhet, hanem akár oldalról is, mert mondjuk látásoddal épp nem vetted észre, de meghallod, és ennek köszönhetően reagálsz rá. Én semmiképp nem iktatnám ki a hallásomat zenehallgatással, főleg nem városban kerékpározva, ahol rengeteg a veszély és rengeteg az inger is.

Egyébként én ugyanezt gondolom a futásról vagy gyaloglásról városi forgalomban, nyilván parkban, erdőben, mezei úton, rekortánon más, én mondjuk ott sem hallgatok zenét, de nem ezért nem.

(#83448) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Manapság az csendes elektromos autók, 40el haladó e-rollerek korában minden figyelmet éberen kell tartani. Oké, rekortán pályán nincs mitől tartani, de én más okból ott sem hallgatnék semmit. Én még a bringaúton is a baloldalon futok....kevésbé érhet hátulról meglepetés.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83449) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83448) üzenetére


Peterhappy
őstag

Így-így, volt ilyen esetem is, csak már nem akartam jobban belemenni. A semmiből feltűnő elektromos, szinte hangtalan autók. És ha még abba egy olyan ostoba, 8-bites csóka ül, mint amilyenhez nekem szerencsém volt, akkor tényleg csak rajtad (esetemben rajtam) múlik, élve mászol-e ki az autója alól.

(#83450) Napfénysüti válasza Peterhappy (#83449) üzenetére

Én busszal jártam így az egyik új csodás székesfehérvári kerékpárúton. Elektromos busz hangtalanul megjelent a semmiből tőlem max 10 centire a bringasávban (autóúttal közös). Hát lehet egy rutintalanabb bringás a padkának vagy a busznak ment volna, még engem is meglepett rendesen pedig pár ezer km-t letekertem már forgalomban. :U

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.