Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) LanyUs válasza tomcica (#83549) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak, hogy a Többiek is lássák miről beszélünk. 185 a max pulzusom.
400m résztáv esetén fel tudnám küldeni a pulzust 182-ig is, ez olyan 84-92s közötti 400m-t jelentene, de ez nálam a túltolt kategória. Egy jól kifutott, építő 400m pulzusa az esetemben 170-172 között van ( 92-93% ). Nagyon max. 175, 94-95%, de az már sok heti szinten. Ma pl. az első 3 db 166-168 bpm körül mozgott.
És akkor jön a szénhidrát, ami most nem VitarGo vagy Carbox, hanem finom lekvárostáska és kakaós csiga ( 40% liszt + 60% adalékanyag ). Vagy Tom nem erre gondolt, hanem teljes kiőrlés, rizs és egyéb ch? Akkor találjuk meg az aranyközéputat, menjen az én "gyúrós" házi palacsintám :D

(#83552) tomcica válasza LanyUs (#83551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gyuros hazi palacsinta jo lesz :K nem muszaj NASA uzemanyag (vitargo)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83553) tisn válasza LanyUs (#83546) üzenetére


tisn
addikt

1 hónapja voltunk Gyulán! Baja után egészen addig hosszú sík, egyenesek árnyék nélkül, de legalább van bringaút :) Nyomtam rendesen 120-130, de lassan fogyott az út...

ma megyek, sajna nem lesz idom furdozni :)

igen, ott az 55-os melletti bicajuton szoktam bicajozni

(#83554) tomcica válasza LanyUs (#83551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Edzes utan szabad vetkezni (esszel ezt is) ha mar lekvaros taskat kivan a "szad" :K
edzes elotti betoltesre nem jo,tul gyorsan szivodik fel,szetbaxxa a vercukrot is.
Eros edzes UTAN mas,ott direkt gyorsan felszivodo szenhidrat kell + kesobb feherjedus etkezes is.Mittomen hazaersz tusolas elott bekuldod a rapid cukrosat,tusolas utan ha mar kicsit lenyugodott a test,akkor mehet a feherjedus + lassabban felszivodo szenhidrat.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83555) xy.zsolt válasza tomcica (#83550) üzenetére


xy.zsolt
őstag

haha.....tegnapi teperést előző napi tökfőzelékkel és du 4kor 2 kifli után toltam reggel 1 kv-val. Ha egyszer tésztaparty-t tartok előző este akkor az aszfaltot is begyűröm másnap délelőtt :DD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83556) Never79 válasza LanyUs (#83551) üzenetére


Never79
tag

Azzal nem érdemes játszanod, hogy ezt nem síkon futod meg, hanem dombon felfelé (persze nem 400-at, hanem akkor időre). Felétek van 5-10%-os emelkedő, nem?

Tegnap nekem 1 ó 12 p volt, benne 4x3 p fm tempo/pulzus, 2x4 p maratoni egyik a 4x3 p előtt, a másik a végén, közte tinglitangli.

Vadrózsa50-re nem megyek :(, fax se tudja mi lehetett a 1,5 hete az a betegség (HRV szerint most sem vagyok 100-as), nem merem magam terhelni magam most 6-8 óra futással.

[ Szerkesztve ]

(#83557) tomcica válasza xy.zsolt (#83555) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj ez nekunk UZEMANYAG :K verseny elott kicsit le szabad venni a testsulyt,de amikor masszivan benne vagy a felkeszules surejeben,akkor vissza kell tolteni rendesen.
Neked plane,ha mar annyira lement a testsulyod,ahogy irtad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83558) tomcica válasza Never79 (#83556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha szintes versenyre keszul akkor okes ott a kigyorsitas,emelkedore...de ha sikon lesz a felmero vagy max temposebessegre "programozza" a labat,akkor muszaj erinteni azokat a sebessegeket.
Elso par db 400 es 1000m lehet ovatosabb,lassabb,de amikor mar szepen duruzsol a gepezet,akkor futni kell gyorsan.Kulonben konnyen meglepodhet ha emelkedos resztavozas utan sikon mas mozgast ker a temposebesseg :K Kozben WATT-ban meg lehet ugyanazt edzette.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83559) Never79 válasza tomcica (#83557) üzenetére


Never79
tag

Én most ledobtam már 2 kg, ez ugye az eddig bent lévő, felrakódott (szó szerinti) sz@r volt, de most jön (számomra) a neheze. 9 hét múlva Piros85, bár még mindig nem jelentkeztem, addig vissza kéne mennem 86-88-ra, de közben nyomni az 6-8 órás heteket :), meg a felkészülés közepén egy 40-50 km-es távot is.

(#83560) Never79 válasza tomcica (#83558) üzenetére


Never79
tag

Ah okés.

(#83561) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ahogy a siksagon edzo futok meglepodnek egy szintes versenyen,uganugy a szintes tterepen edzo futok X perc utan igen meglepodnek,hogy mashogy farad az izom sikon fix konstans sebessegen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83562) xy.zsolt válasza tomcica (#83557) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én mindig azt és annyit eszek amennyit kívánok. Nyáron gereblye nyálre fogyok majd decembertől 4-5kg visszajön ami áprilisban kezd lecsúszni lassan. Ez a ciklus hosszú évek óta így van. Nyilván ha versenyeznék akkor extrában tolnék én is mindent amit itt a többség amúgy is megtesz. Egyelőre arra vagyok kíváncsi mi a max teljesítmény amit kitudok csavarni így "kenyéren vízen". Most, hogy a futómű is visszaerősödni látszik a hajdani állapotához még esélyes némi tartós gyorsulás. 4:00-ás tempóval már elégedett leszek Avg 165 körüli HR-el 10k-n. Aztán jöhet az eredetileg tervezett 4:50 tempó 145bpm-en a jövőben.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83563) LanyUs válasza Never79 (#83556) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy terepes edzéshét után, amikor lementem a pályára 70 perc közepesre 158/185 pulzuson izomlázam lett tőle. Ekkor tapasztaltam meg, amit Tom is ír. A tempósebesség más mozgást kér síkon, hiába edzettem becsületesen terepen. Szerintem az is jó megoldás ha vegyesen futjuk. Az emelkedőzést azért bevezetem, mert ott időt veszítek a többi versenyzőhöz képest.
" 1 ó 12 p volt, benne 4x3 p fm tempo/pulzus," Az fm tempó nálam 158-as pulzus mellett 04:50-05:00 körül van. Tom sávos edzésprogramja szerint ezen pulzuson síkon ki kell tartani legalább 70-80 percig, közben 60. perctől fáradt lábra 5x100m erős tempó/300m laza.
Kitartást a diétához! Még makró számolgatással is nagyon nehéz egyszerre fogyni és állóképességet/erőt építeni! Hajrá! :R

Ui.: további jó hír számomra, hogy végre nem áll be a htsó combom 20km után, tehát néha futhatok hosszabbat is! Na nem most kigyorsítás hónapjában. Örülök, hogy az idegrendszerem épségben kibírja és nem edzem túl magam. Már óvatos lettem...

[ Szerkesztve ]

(#83564) tomcica válasza xy.zsolt (#83562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep sebesseg az mar :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83565) tomcica válasza LanyUs (#83563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4x3perc ilyen ovatos atmeneti periodusban okes,amikor a sok alapozos utan elkezdenel gyorsabban is futni...fullos FM felkeszulesi speci idoszakban naaagyon kevesnek tartok ennyi percet :F 30-40percnyi munka minimum kell,hgy ne legyen gond egy 1:20 koruli FM-el...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83566) tomcica válasza tomcica (#83565) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha viszont csak fel akarja razni az edzo a 70perces futast par perc mini intenzitassal,az mas teszta,akkor ertem,hogy miert szort bele ilyet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83567) ígyvanferi válasza Agony (#83540) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kofuziét meg is néztem. Rollerezésre jól rápörgött. :D Ha tudná, hogy mindenki utálja őket itt...
Találkoztam vele amúgy a vasárnapi maraton után. Kocogott visszafelé az Andrássy úton. Bringával mentem ki nézni a maratont, úgyhogy utánaeredtem, mellétekertem és csak úgy menet közben üdvözöltem, kérdeztem hogy tetszik neki Bjudápeszt, hogy érzi magát? Mondta, hogy tök jó minden, jók a kaják, kicsit meleg van, ehhez nincs hozzászokva. Kérdezte a nevem (tök simán visszamondta a Zoltánt, meg is lepődtem), aztán még kölcsönösen jó szórakozást kívántunk egymásnak és lecsatlakoztam, nem akartam tovább szóval tartani futás közben (bár csak lazán kocorászott). Ha jól láttam egy Asics Magic Speed 3 volt a lábán.
A videója amúgy simán jobb imázsfilm lett a fővárosról, meg a vb-ről, mint bármi, ami direkt ebből a célból készült.

(#83568) ballazol


ballazol
senior tag

Ola!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#83569) Never79 válasza LanyUs (#83563) üzenetére


Never79
tag

Én váltogatva csinálom. Egyik tempó sík, másik terep felfelé (bár most nem fogom tudni megoldani másképp, mind a 2 síkon lesz).

Köszi! Yazio most a társam lesz egy ideig.

Alakulsz te, csak türelmesnek kell lenni.

tomcica: igen, ez még csak a kezdet. Azt hiszem írtam múltkor, hogy ezek felmennek a felkészülési ciklus végére 4-6x 5-6 p-re. Sőt mikor fm-re készültem nem terepen simán volt 2x10-15 p fm pulzus/tempó. Persze nem 1:20-as fm-re. hanem 1:45 volt akkor megcélozva célidőnek.

(#83570) tomcica válasza Never79 (#83559) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reggel ehgyomorra barmilyen kardio (masodik edzes,extra laza) 30perc csodat tud tenni a testsullyal :K persze ki kell pihenni,mert rakuldod meg a szokasos X ora futast akkor konnyen tulfozheted.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83571) tomcica válasza Never79 (#83569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a 6x6perc az mar ott van minoseg 36perc :K 2x 15perc is ott van mar...na 1:45-re azert lehetne 45-50perc munka is,mert okes h 30percnyire felmesz minoseggel,de mi lesz ha versenyen 70perc utan ismeretlen "terepre" lep a test/izomzat? Ott konnyen ledobhatja a lancot,ha nincs felkeszulve ra.
Nem eleg a sebesseg,ki kell tudni tartani a tav vegeig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83572) HKorn válasza ígyvanferi (#83567) üzenetére


HKorn
addikt

A videója amúgy simán jobb imázsfilm lett a fővárosról, meg a vb-ről, mint bármi, ami direkt ebből a célból készült.

Főleg amikor a chimney cake résznél 3 ezer forintot tart a kezében :D :O

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#83573) LanyUs válasza Never79 (#83569) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tudod mi lenne az optimális és lennénk versenyképesek? Te hosszútávon így is az vagy :R Én annak örülnék, ha dombon felfelé max. 94%-ig menne fel a pulzus tartva 06:00-os tempót és a meredekség csökkenésével azonnal esni kezdene akár 36 fokban is. Ugyanezen zóna legalább 04:00-ás tempót adna síkon. Ez a pulzus még lehetővé tenné azt, hogy - bár kitartása igen komoly erőfeszítés 2 órán keresztül - élvezzük a versenyt és ne csak hősi halált haljunk. Lehet egyes szám első személyben kellett volna fogalmazzak, de gondolom átjön mi lenne a cél.
Ehhez viszont kicsit sok a tömeg, amit meg kell mozgatni és fel kell vinni a hegyre, na meg azt le is kell hozni :D 88-90 kg nálam még oké, alatta válóok ( feleségem mondta :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#83574) tisn válasza tomcica (#83570) üzenetére


tisn
addikt

Hat nem mester, sajnos nem :(

(#83575) tomcica válasza tisn (#83574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor ott a "konyhaban" van a gond :K vagy mar annyira belassult az anyagcsere...azon viszont egy kis izom tud meg segiteni ;) az izom passziv irodai munkanal is jobban egeti a kaloriat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83576) tomcica válasza LanyUs (#83573) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem lehetne 88-90kg,hogy bekes maradjon az asszony,de zsir nelkul :F Szoval izom lenne rajtad. Akkor a kecske is jol lakna es a kaposzta is megmaradna (persze vert kell izzadni erte,de ez mar csak ilyen felenk is).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83577) tisn válasza tomcica (#83575) üzenetére


tisn
addikt

nyilvan tul sokat eszem :) (bar inkabb nem is irom miket :((( )
az viszont igaz, hogy a futassal tartom a legkonnyebben a sulyom.

(#83578) LanyUs válasza tomcica (#83576) üzenetére


LanyUs
senior tag

De lehetne, én örülnék is neki, de nem tudom elérni. Ehhez már fostos vagyok. Súlyzós edzés már unalmas! És bizony a futás tehet róla! A futás sokkal változatosabb és több ingert ad nekem, mint a falak között az edzés. Átállítódott a szellem. Ez jó és rossz egyben. Plusz ez már durván tökéletes kaját kérne, amit nem tudok tartani.

(#83579) tisn válasza LanyUs (#83578) üzenetére


tisn
addikt

passz. en ugyanugy rakattantam a kondira mint a futasra, mar ha heti 1-et kihagyok zavar...

(#83580) tomcica válasza LanyUs (#83578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ketlebell + street workout jellegu erosites nem jatszik? Az azert tud erdekes lenni,meg otthon vegezve is. Kezenallas falnal,abbol fekvotamasz stb...stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83581) LanyUs válasza tisn (#83579) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nézd meg Tom ki akarja törni a nyakam :) Kézenállásból fekvő :D Köszönöm, hogy képesnek tartasz rá, de... Tisn: jó is az a kondi! Amíg tart a lendület ne hagyd abba! :R

(#83582) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

esetleg kézen állva futás (kezekkel).... kíméli a térdet is ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83583) ballazol válasza xy.zsolt (#83582) üzenetére


ballazol
senior tag

:DDD :DDD :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#83584) LanyUs válasza xy.zsolt (#83582) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pepenek már régebben ígértem teszt futást, de hamarosan eljön az ideje a Kangoo cipőnek :K Nincs ennyire jó csillapítású futócipő [link] Táncika közben régen kétszer törött ketté a talp 6 év alatt. Ugye ezek elgyengülnek egy idő után és én akkoriban nagyon tapostam a csajokkal :D Akkoriban le lettem tiltva, maradt a futás :)

[ Szerkesztve ]

(#83585) bandus


bandus
veterán

elrajtolt az utmb,, remélem követitek :K harjá eszter, jim, courtney, és persze pau capell!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83586) itouchfan válasza bandus (#83585) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezzel kapcsolatban akartam is írni, hogy az OCC táv női győztese egészen brutális időt ment:

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#83587) xy.zsolt válasza itouchfan (#83586) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Elvileg CCC 100k-n van az első csajnak még pár km-e a célig.......szóval még nem győzött.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83588) bandus válasza xy.zsolt (#83587) üzenetére


bandus
veterán

de ő az occ-ről beszél :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83589) xy.zsolt válasza bandus (#83588) üzenetére


xy.zsolt
őstag

upsz....felvettem az olvasószemüveget és így már látom. :)🙈

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83590) tisn válasza LanyUs (#83581) üzenetére


tisn
addikt

szerintem menne az neked :)

(#83591) bandus


bandus
veterán

egyelore papirforma 5 ora utan, walmsley, dauwalter vezet. ugy tunik csillag eszter feladni kenyszerul a versenyt :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83592) sherlock82 válasza tisn (#83577) üzenetére


sherlock82
senior tag

Tőlem szokták kérdezni, hogy leszeretnék fogyni, mit csináljak?
Egyszerű a válasz : Ne egyél annyit állj neki mozogni. :DD
Ja és ne menj mindenhova autóval.
Attól hogy mindent ugyanúgy csinálsz mint eddig max biciklizel nem fogsz lefogyni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#83593) tisn válasza sherlock82 (#83592) üzenetére


tisn
addikt

Valójában csak az evés számít. :DDD

(#83594) tomcica válasza sherlock82 (#83592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,sok embernel a FEGYELEMMEL van a gond :K
Nezd meg Agony-t,aki ulomunkat vegez a szamitogepen,hajlamos a hizasra megis fegyelemmel es kitartassal szepen beallitotta a testsulyt az evek soran.
Ha kellett kivette a pohar minsegi vorosbort is,kaloriat vezeti/koveti stb...stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83595) xy.zsolt válasza tomcica (#83594) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a vörösbor hizlal :K Anno mikor 25kg-ot fogytam és még ment az alkohol is váltottam viceházmester fehér fröccsre. Azóta sem iszom vöröset....20éve :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83596) Peterhappy válasza tomcica (#83594) üzenetére


Peterhappy
őstag

Főnök, cs.zd meg, a fórum többsége azért egyszerű, mezei átlagemberekből áll, Te meg elkezdesz példálozni Agony-val...
Próbálom rávenni az asszonyt, hogy fusson, én sem egyből Lubics Szilvivel példálozok, csak mert neki is három gyereke van :)

Egyébiránt sok, rendszeres, minőségi tekeréssel le lehet fogyni - de kajára való odafigyelés nélkül nem fog menni, hacsak nem vagy(tok) huszoniksz éves(ek).

(#83597) norby_42 válasza Peterhappy (#83596) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet én is ufo vagyok, de nálam valami még kell hozzá. Ülőmunka, sok tészta (gyors ebéd) kenyér (saját, mert finom), e mellé 150 km max. havonta, és megint eltűnt egy kiló. Mondjuk bolti pékáru nincs, se cukor, édesség.
De értem, hogy másnál ez mást adna ki.

Eat pasta, run fasta

(#83598) LanyUs válasza Peterhappy (#83596) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hozzáteszem nem mentegetőzésképp, mert a gyerekek születése előtt én is vezettem excel táblázatban. Grammra pontos összetétel nyilvántartás és kalória összegzés, beleszámítva a kondit. Aztán jött a terhesség és hazfelujitas így a fáradtan ágyba dőlés. Majd délutáni edzések babakocsival, ezt követte a második gyermek után a hajnali edzés bevezetése. Meg aztán ahogy nőnek úgy az akarat is erősödik, tehát az idegrendszerre gyakorolt hatással is számolni kell, nem beszélve a hazahozott betegségekről. Mindezek mellett még figyelünk a kajara és a sérülés mentes edzésre. Péter hősök vagyunk, mint mindenki ezen a fórumon :R

(#83599) norby_42 válasza LanyUs (#83598) üzenetére


norby_42
aktív tag

Két kamasszal azt tudom mondani, hogy a szabadidővel arányosan fog nőni az idegi terhelés...;]

Eat pasta, run fasta

(#83600) tomcica válasza Peterhappy (#83596) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van csak nem hozhatom fel peldanak LanyUs-t fogyas szempontjabol,amikor mikozben ezt olvassa epp egy sor napolyit tom be,lefolytva lekvaros buktaval (amolyan jelszoval,hogy "mi baj lehet?!" ) :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.