Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) tomcica válasza ladybug (#83747) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg edzom szerint,akiben mar egyaltalan nincs lampalaz verseny elott,az nem veszi igazan komolyan ;) Szoval elfer az a gomboc :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83752) tomcica válasza bandus (#83748) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen volt Daniel Komen is,volt hogy lassunak talalta a nyulat es letolta vegig elol ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83753) danielsz válasza tomcica (#83751) üzenetére


danielsz
tag

Nem szoktam nagyon idegeskedni, általában tudom előre, hogy fosul fogok teljesíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#83754) danielsz


danielsz
tag

Na most jutottam el odaáig, hogy írjak róla, szombaton megint beneveztem egy versenyre Eszék után két héttel. A táv hasonló volt, 13,5 km (ott kicsivel 14 km fölött). A különbség az volt, hogy itt 10-kor volt a rajt, elég meleg volt a futáshoz. Próbáltam óvatosan indítani, de azért a 4:30-as első kili befigyelt. Három csaj volt előttem valamivel, de ők azért nem piskóták. 6,.7 km-nél fordító volt a félmaratonosok mentek tovább, az egyik csaj itt visszafordult, gondoltam, követem, de aztán kezdett picit belassulni, így megelőztem. Ismertem már az útvonalat, így ismét bebizonyosodott, hogy nem is olyan sík, azért van egy fos emelkedő, a vége majdnem 10%-os. Odafelé lefelé nem feltűnő, visszafelé igen :D Na ott lett egy 5 percen kívüli kilométer. 4:42 p/km lett az átlag, végül is a múltkorival kb. egybevág (4:39, de itt az időjárás meg az útvolnal miatt nehezebb volt).
23-án félmaratont futok, na az érdekes lesz. A Kopácsi-réten lesz, szintemelkedés elhanyagolható. 1:39:59 talán reálisan kihozható (4:44-es átlag), de azért a FM jóval hosszabb, mint a 14 kili.

(#83755) danielsz


danielsz
tag

A sarok/bokafeszülésem úgy néz ki, elmúlott, de a Reebok Floatride Energy 3-mat úgy tűnik, nyugdíjazni kell. Mondjuk van benne 1300+ km, az igaz. Hiába nem sarokra érkezem, a sarkam alatt már nem komfortos, és pont ott van most az érzékeny pont. Hoka Rincon 3 nem bántja, viszont baromira kopik ott, ahol nincs a keményebb gumiréteg, csak a középtalp anyaga. Clifton 8 mondjuk talán bírná, van akinek elmegy 3000 km-t állítólag. Most hezitálok, mit vegyek fő aszfaltos cipőnek.

[ Szerkesztve ]

(#83756) tomcica válasza danielsz (#83753) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom tudsz te onbizalmat novelni :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83757) venember83 válasza tomcica (#83756) üzenetére


venember83
nagyúr

A versenytársak önbizalmát. :))

(#83758) browned


browned
csendes tag

Bestsecret-en van egy pár Nike cipő jó áron. Méret is van bőven ahogy néztem.

Pegasus 39 23k
Pegasus 39 23k
Winflo 9 19k
Pegasus trail 4 27k
Kiger 8 27k
Zoom Fly 5 35k

Ezeken kívül is érdemes most körül nézni, sok új cipő került fel.

(#83759) SirRasor


SirRasor
őstag

Majd elkezdek keresgélni, de hátha van jó tippetek:
Hidegebb időben sétálásra is használható - azaz melegebb terepfutócipőt keresek.

Make Love not war!

(#83760) Never79 válasza SirRasor (#83759) üzenetére


Never79
tag

GTX-ek olyanok szerintem (bár én nem használok olyat), inkább vastagabb zoknival oldom meg a "hideg" időt. Nem is emlékszem mikor kellett igazán hidegre felöltöznöm már.

(#83761) norby_42 válasza SirRasor (#83759) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem Pega-ból van Shield verzió télre, az melegebb, nem fúj át rajta a szél, és a harmat is lepereg róla. Utcára is hordok belőle.
Mondjuk ez nem terep, de sétára jó.

Eat pasta, run fasta

(#83762) Alg


Alg
veterán

Egy kis érdekesség, YT videó a GPS működéséről, történetéről...

Többek között miért kellett 15 perc (technikailag legalább 12,5) a régi GPS-ek "hidegindításához".

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#83763) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma 3x2000m @3.55 volt a kihívás, köztük 1000m lazával......teljesítve ✅🙂
11k 4:30 158bpm lett összesítve. Jó érzés volt látni a Garminon folyamatos 3mal kezdődő tempót :K Egy keresztező vonat mondjuk bezavart az első tempós felénél :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83764) tomcica válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az mar sebesseeeeg :R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83765) xy.zsolt válasza tomcica (#83764) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi......jah, ez már kezd emlékeztetni 37évvel korábbi önmagamra :DDD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83766) stefyY válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


stefyY
őstag

Veled sem megyek edzeni mostanában. :R ;) :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#83767) tomcica válasza xy.zsolt (#83765) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lesz ebbol meg 39:XX 10K :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83768) Napfénysüti válasza Alg (#83762) üzenetére

Én még tesztelgetem az FR245-ön melyik a legjobb mód. Egyik nap olvasgattam és meglepő mód többen írták hogy a sima GPS beállítás pontosabb volt mint a GPS+Galileo vagy GPS+Glonass. Most kipróbáltam én is a csak GPS módot, ezt nézem mennyire jó.

Més que un club!

(#83769) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#83768) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fura szerintem is mert a Garmin Edge-nél a Galileo alázza a többit.....futásnál eszerint nem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83770) Never79 válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


Never79
tag

Gratula! Csatlakozom stefyY-hez. Nekem ez a tempó már fáj. :D

(#83771) Studi válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


Studi
addikt

Egs!
Nekem jövő hétre dobott a Garmin 8x800@4:05-öt, már a gondolatától is ki vannak a lábaim. :DDD

(#83772) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#83769) üzenetére

Ha meglesed a tegnapi két futásom Straván azok már csak a GPS-el voltak és a városban futkorásztam nem is fix pályán. Oké így se 100%-os de szerintem enyni hiba már benne van egy ilyen relatíve olcsóbb óránál.
Érdekes hogy haverom FR945-öse is tud néha hülyeséget mérni pedig az magasabb kategóriás óra.

Més que un club!

(#83773) venember83 válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó érzés volt látni a Garminon folyamatos 3mal kezdődő tempót

Őszinte elismerésem!

[ Szerkesztve ]

(#83774) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok!
Gimi óta nem nagyon futottam. Van Budapesten lehetőség arra, hogy 100 méteren lemérjék az időmet géppel mint a versenyfutóknak? Ha nincs, tudtok olyan pályáról ami ingyenes és fel van rá festve a 100 méteres táv? Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt futom le és hogy egy kis edzés után mennyivel javulna az időm. Legjobb a XI. kerület és környéke lenne.

(#83775) Peterhappy válasza xy.zsolt (#83765) üzenetére


Peterhappy
őstag

B+ :R :R :R

(#83776) Peterhappy válasza 66zio (#83774) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én azt a fülest kaptam, és talán itt is írták, hogy ÁLLÍTÓLAG az Atlétikai Stadiont átadják a futóközönség számára, miután visszabontották a mobillelátókat.
Én még mindig szkeptikus vagyok, de remélhetőleg valóban így lesz.

Ha maholnap kell, akkor talán ELTE BEAC pálya. Ahogy nézem, 900Ft a futójegy. Ha a Gepárdoknak jó az a pálya, neked is az lesz ;) 400m-es pálya, de ott tuti, hogy van felfestve 100m is.

[ Szerkesztve ]

(#83777) bandus válasza norby_42 (#83761) üzenetére


bandus
veterán

+1, erre en is a regi pegasus 35 shield-et hasznalom. a lenyeg a szelallosag es vizlepergetes. sok ilyen cipo van, gtx kicsit komolyabb minden teren, nem biztos, hogy kell. inkabb egy jo gyapju zokni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83778) norby_42 válasza xy.zsolt (#83763) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az igen :C

De pontosítsunk: te érted utol a vonatot, vagy az téged? :F

Eat pasta, run fasta

(#83779) #76500480


#76500480
törölt tag

Körvonalazódik a probléma Rebellel kapcsolatban. Elejétől kezdve kidörzsöli a kislábujj(V.-ös) köröm alatti bőr felszínt. Besárgult, eleinte víz hólyag lett rajta. 3.próbán jól kibtam magammal, leragasztottam megoldásnak így a talpam és lábujjközök (IV-V) is kisebesedett. Lehet 28,5 túl rövid 29 cm az optimális nekem, elől az oldalmerevítés ami meg szóba jöhet. Érdekes bal lábon nem jelentkezik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#83780) ladybug válasza SirRasor (#83759) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem is Pegasus Shieldem van Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Mind hideg időben, mind vízállóságban eddig verhetetlen.

Körömhelyzet: A dunsztkötés segített. A körömágy már nem fáj és futni is tudtam. Viszont ahhoz kötést kellett tennem a lábujjamra. Ma a kíváncsiság nem hagyott nyugodni, meg a körmöm is olyan bugyután kitüremkedett, gondoltam, megnézem, hogy mi van alatta.
Hát egy vízhólyag volt a körmöm alatt, az nyomta felfelé a körmöt. A hólyag kipukkadt.
A régi köröm tutira le fog esni, ezt már most látom. Úgyhogy a következő hetekre kötött lábujjas futások lesznek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#83781) norby_42 válasza ladybug (#83780) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jaj, még olvasni is rossz, de legalább látszik a sztori vége

Eat pasta, run fasta

(#83782) bandus


bandus
veterán

[kép] [kép] egy hettel a pozitiv covid teszt utan. mar negativak a tesztek, erzesre minden jo is volt, ketszer futottam mar. de ha van az embernek egy oraja az sokmindent elarul. elegge latni a hatasat, lehet a jovo hetvegi fm nem a legjobb otlet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83783) HKorn válasza bandus (#83782) üzenetére


HKorn
addikt

Jobbulást! HRV hogy alakul, nekem az az ami elég jó képet ad a lerottyanásról, illetve a javulásról. Persze alapvetően a nyugalmi pulzus is jó mutató ilyenkor.

Run&Ride

(#83784) tisn válasza HKorn (#83783) üzenetére


tisn
addikt

ne is mond, szombaton "verseny", kicsit meg vagyok fazva, HRV atment narancsba, romlik napok ota :(

(#83785) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondjak:
"ami nem ol meg,az megerosit !" :K TAPOOOOSD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83786) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Két amatőr kérdésem volna: Igaz, hogy futócipőben érdemes eggyel nagyobb méretet venni, mint amekkorát az utcán hord az ember?
Van valakinek ezzel a futó övvel tapasztalata? [link] Telefon, kulcs, zsebkendő kerülne bele.

[ Szerkesztve ]

.

(#83787) xy.zsolt válasza Troy. (#83786) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szia, igaz. Nézd az adott cipő mérettáblázatát és a pontosan lemért talphosszúságodhoz passzoló méretet vedd. Ez gyártóként és modellenként is eltérhet.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83788) tomcica válasza Troy. (#83786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fugg a gyartotol a meretezes :K van ahol eleg fel szammal felmenni....meg sokszor nem a hosszal van a gond,hanem a szeleseggel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#83789) parandroid válasza Troy. (#83786) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lábadtól is függ, fel kell próbálni. Nekem személy szerint ugyanakkorák a futócipőim, mint az utcaiak.

Az az öv meg egy szar, nekem régen volt ilyen, ugrált futás közben, rém bosszantó. Elasztikus övet keress, fit belt, form belt, vagy ilyesmi néven.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#83790) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem sem nagyobbak a futócipőim mint az utcai cipőim, de gyártótól függően eltérhetnek a méretezések, nekem majdnem mindig 46-os jó bármely cipőből, de a Saucony kivétel, mert abból 46.5 a jó.

(#83791) Napfénysüti válasza Troy. (#83786) üzenetére

Mi asszonnyal ilyen övet használunk: [link]
Nem mondom hogy nem ugrál benne a telefon, de biztosan fogja engem nem zavar. Elég sok mindent bele lehet pakolni.

Més que un club!

(#83792) Chuck Norris válasza Troy. (#83786) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,
Cipőnél az a jó méret ha az eleje és a nagy lábujjad közé befér még a hüvelykujjad keresztbe olyan 1-2cm max, hogy közben a sarkad meg nem klattyog ki ha mászkálsz benne. A boltban ha felveszed akkor egyből szuperkényelmesnek kell lennie különben ahogy használod még kényelmetlenebb lesz. Próbáld fel mindkét oldalt és olyan zoknival amiben futni fogsz, praktikusan valami sport, futó zokni, az legalább olyan fontos mint a cipő.

Ilyen övet használok a napi futásaimhoz, be kell állítani a hosszúságot akkor nem lifeg, én nagyon ajánlom futottam már benne maratont is.

(#83793) HKorn válasza Troy. (#83786) üzenetére


HKorn
addikt

Ilyen Decás övet használok, ez elasztikus, nem ugrál, szépen felsimul a derekamra hátul. Csak 1 telefon fér el benne igaz, de jó, ajánlom. [link]

Run&Ride

(#83794) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, akkor itt egyet érthetük abban, hogy semmiben nem értünk egyet. :DD
Mindenki maga jöjjön rá, hogy mi az ami bejön neki.
Mondjuk az utcaival egyező méretű futócipőn :Y azért meglepődtem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#83795) norby_42 válasza xy.zsolt (#83794) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet utcára is nagyobbat használ, végül is a használt futócipő is kényelmes utcára.

Eat pasta, run fasta

(#83796) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Futócipők gépi mosásakor mehet egy kis ecet az öblítő helyére?
Ha igen, kb mennyi?

(#83797) Troy. válasza Chuck Norris (#83792) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget! Valóban megoszlanak a vélemények. :D
Egy Pegasus 39-et berendeltem, remélem jó lesz méretben.

Futó zokni? Pl. ilyen? [link]

[ Szerkesztve ]

.

(#83798) Peterhappy válasza Troy. (#83797) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha BestSecretes akciós Pegát rendeltél, akkor meg ne is variálj, vállalj be két-három féle méretet, és amelyik a legjobb, megtartod, a többit ingyen visszapostázod.

(#83799) Chuck Norris válasza Troy. (#83797) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én ilyet használok [link] tudom, hogy drágának tűnik de még mindig a fele mint a branded cuccok.

(#83800) Fvp99


Fvp99
kezdő

Bestsecreten kapható akciós cipők közül melyik lehet extra kényelmes? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.