Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) ballazol válasza Studi (#72938) üzenetére


ballazol
senior tag

ja, szoktam... az előző kettőt is onnan rendeltem...
az utolsó, tavaly március:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#72952) HKorn válasza xy.zsolt (#72949) üzenetére


HKorn
addikt

Tieid még egész jól néznek ki, enyém fehér (volt valamikor), le se merem fényképezni, egy legutóbbi sáros esős futás utáni rászáradt sár még rajta van. :) Nem nagyon szoktam mosogatni őket.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#72953) xy.zsolt válasza HKorn (#72952) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az enyémek sem láttak még mosószert 😁 a zöldön az még tavaly nyári sólerakódás az izzadtságtól.....nem pedig a téli sófelszórástól 😁

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72954) tomcica válasza HKorn (#72940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amikor ilyet olvas az ember hogy 5-6K akkor csak nekem jut errol eszembe,hogy 5000-6000km ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72955) bencze válasza tomcica (#72954) üzenetére


bencze
senior tag

hát a k az kiló bizony ami nekem is 1 000, én a "km-ert" -et olvasom mindig "kilométerert"-nek, de aztán az ember elgondolkozik mit is akart a költő és korrigálja fejben :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#72956) inf3rno válasza bencze (#72955) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig valójában különben mertet gondolt, de a verselemzések már csak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72957) inf3rno válasza HKorn (#72940) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megpróbálom, köszi! Akarok egy olyan hónapot, amikor porcerősítőt, térdszorítót, minden szart kipróbálok, hátha valami működik rá. Na az nem a február lesz, de talán márciusra lesz időm újra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72958) bajnokpityu válasza xy.zsolt (#72949) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is mostanság valahogy mindig a pumák kerülnek a lábamra.
utcai betonra az extrán párnázott nagyon rulz. az a narancs átmenetes vastag talpú. elektrify?

elvileg a mázsás súlyom jobban koptat mindent, de még a piros nitron semmi gyengülést nem érzek, pedig 700+os kell legyen, nyáron 20k rekortánra abszolút kedvenc.

700körül a pega 35,36 saucony ride12 már szar volt nálam.

nálam mindig a talp megy szét, esetleg fűző, de mivel sose mosom őket, így a textil örök élet :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#72959) ballazol


ballazol
senior tag

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#72960) HKorn válasza tomcica (#72954) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem 3 év alatt nem tartok ennyi km-nél összesen :D

Run&Ride

(#72961) jimpo


jimpo
aktív tag

Meg volt a labor. Meg utána a futás is.
Jó szeles, kellemes rövid alsó felsős idő.
Leszámítva a 300 Watt feletti és az azt követő "átvezető" futást, ott fél-csupaszon toltam. ;] A Reebok Floatride Energy 3 pörgött a lábon. :K

Először 6,45 km 4:37/km 160 bpm 274 W Benne 4 kilométer ~300 Watt
A 300W hátszélben ment, főtt a kávé is ugyanis kicsit túltoltam.... :DDD De jól esett izzadni kicsit. :U
Egy kis átvezető futás ugyanis az előbbitől pocak kikészült, előtte és utána is nagydolog kényszermegállás. Kicsit felgyorsult az anyagcserém... :(((
2,47 km 5:57/km 134 bpm 232 W Természetesen szembe szélben. :O
Még jó hogy két papírzsepi volt nálam, ahhoz képest hogy egyet sem akartam vinni. Kellett! :))

Majd jött egy levezetés, a végén egy kis ami a csövön kifér nyélgáz.
7,95 km 5:50/km 132 bpm 225 W

20s 0,12 km AVG Power 494 W Pace 2:50 /km Cadence 216 spm HR 154 bpm Form Power 65 W GCT 159 ms Air Power 21 %
Maximum Power 556W Max Air Power 25 % :Y
Ergó a teljesítmény negyede ment a szél erejének a leküzdésére. :((( Igaz direkt szembe szélben küldtem meg. ;]
10s 0,06 km AVG 541 W Pace 2:42 /km Cadence 226 spm GCT 143 ms Air Power 21 %
Eddig ez a legnagyobb teljesítmény amit kitapostam magamból. :C

Stryd Power Duration Curve Muscle Power 7.84 W/kg. :P

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#72962) tomcica válasza inf3rno (#72956) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72963) tomcica válasza jimpo (#72961) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te milyen magas vagy?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72964) TripleB válasza ígyvanferi (#72945) üzenetére


TripleB
senior tag

Kb egy hónapja vettem Pegasus 36-ot 13 e Ft-ért.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#72965) jimpo válasza tomcica (#72963) üzenetére


jimpo
aktív tag

173cm :B
Miért kérded amúgy?

Stryd Next Gen

(#72966) parandroid válasza jimpo (#72965) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Reménykedett, hogy előrejöhet a tornasor végéről. De nem jött be neki. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72967) tomcica válasza jimpo (#72965) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A lepeshosszt neztem,mert hasonlo hosszut lepunk :K annyihogy en 166-167cm koruli vagyok.
Ma extra szeles volt nalunk is, 1meter 20cm lett az atlag lepeshossz es 4:35 min/km az iram melle.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72968) tomcica válasza parandroid (#72966) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hogy amikor mar futni se birsz,es epp kimesz bicajturara a lancod essen le a legnagyobb lejton felfele ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72969) Peterhappy válasza parandroid (#72966) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C
Látom jobban vagy :D

(#72970) Peterhappy válasza Studi (#72946) üzenetére


Peterhappy
őstag

Feleségemnek múlt hétten jött 15300 forintért GT-1000 AboutYouról.
Mákunk volt, épp a méretében volt egy darab.
De december végén én is behúztam egyet 22k-ért a Lite változatból (a két darab ~11 ezerért vásárolt mellé :D).

(#72971) jimpo válasza tomcica (#72967) üzenetére


jimpo
aktív tag

Világos, nagyon szar mozgásom nincs szerencsére. :))
Max ha fáradt vagyok akkor megesik a cipőbelső összeérés a boka körüli részen, bár az is modell függő. Esetleg térd koccanás, de ahhoz már nagyon fáradtnak kell lennem.... :O

Valóban majdnem ugyanolyan magasak vagyunk, bár legalább 10 kilóval kevesebb is vagy.
69 kiló vagyok, +- 1-2 kg főleg most hogy enni kell. ;] :K Nyáron meg a vizet szívom magamba mint az állat. Igaz most is 4-5 literrel megyek naponta. :U
Rólam nem megy le egykönnyen az izom 2015-ös kép akkor ment a súlyzózás, igaz azóta fogytam 6-7 kilót. Idén egy bringázáson kívül nem ment semmi erősítő, kereszt edzés. Leszámítva a sétát. Melóban meg amit meg kell emelni azt meg kell emelni. :DDD

"hasonlo hosszut lepunk" :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#72972) tisn válasza inf3rno (#72936) üzenetére


tisn
addikt

A térdszorítóról is akartam kérdezni, de az meg sajnos kimaradt.

en hasznalom, futasra focira is a fajos terdemen, hasznos, bar lehet hogy placebo.

(#72973) tisn válasza parandroid (#72966) üzenetére


tisn
addikt

Reménykedett, hogy előrejöhet a tornasor végéről. De nem jött be neki. ;]

:DDD :D

(#72974) SirRasor


SirRasor
őstag

Fájós térddel kapcsolatban eszembe jutott valami:
Régebben 15 fok alatt, rövidgatyában futva elkezd fájni a térdem, ami ~1-2 nap után elmúlt. Csak jött egy gondolat, hogy talán fázik és amiatt...na pár hétig ez ment és nem múlt a fájdalom, úgyhogy akkor vettem egy futós cicanacit és onnantól kezdve nem jött elő a fájás.
Persze minden ember más, de akár a hidegtől is lehet..

Na a tegnapi futás az új Reebokban már sokkal kellemesebb volt. Még mindig nehéznek érzem, de már nem fáj itt-ott a lábam. Közben volt a lábamon egy Asics Gel-Cumulus 23 és egy Saucony Ride 15 és azt kell hogy mondjam, hogy számomra a Reebok Floatride Energy 4 kényelmesebb, mint ez a kettő, úgyhogy nagyon örülök :C

Aki nézi a linkelt futást: "Könnyed futás", csakhogy bejött pár csaj a futópályára hasonló tempóval. Na mondom ne kullogjak mögöttük, mert még a végén rosszra gondolnak( ;] ), gyorsan megelőzöm őket. Z2-nek oda, erre mire kb. összeszedném magam, megint bejött elém egy és egészen a futás végéig nem tudtam megelőzni :Y (mármint meg tudtam volna, de így is belenyaltam a Z4-be, mint "könnyed futás")
Mint amikor bejön egy pörgősebb szám és muszáj gyorsabban mennem :DDD

Make Love not war!

(#72975) tomcica válasza SirRasor (#72974) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tonkretesznek teged a nok ;] tessek betartani a tervezett edzest,ha laza van akkor laza,meg ha maga J.Lo popoja is ringna elotted,NEM gyorsulsz hozza :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72976) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ma félig meddig beáldoztam a közepes futást a Sofirn HS20 fejlámpa teszt miatt. Két ledes! Ez nehezebb akkuval, mint az Aldiban kapható ( korrekció, mert az nem 750lu "csak" 550lu - elnézést rosszul emlékeztem ).
A turbo ( 2700lm ) fényerő pár percig megy csak és 80% feletti akku szinttel. Mire odaértem 30 per c után a megfelelő földesúthoz, már nem volt annyi kraft. A magas fényerő is bőven elég XHP50.2 800lm + LH351D 350lm , de 40 perc után már ezt se bírta tartani. Automatikusan csökkentette és állította be a két égő közötti fényerőt. 40 perc után már csak 50%-on volt egy minőségi LG18650 3500mAh akku.
Városban használhatatlan, mert megvakul mindenki, akivel szembe futsz, de erdőben magabiztosságot ad és csökkenti a félelem érzetet, mert széles spektrumban világít. Mindent látsz oldalra, csak a szemed kell mozgatni. A vezérlése nem egyszerű, de én nyomkodtam most a kelleténél többet.
Most látom, hogy nem sikerültek a képek, de a semminél több:
Magas fényerő:

Ez pedig az ALDI verzió, aminek szűkíthető fókusza is van:

Terepen jobban örülnék egy olyannak, ami 2 órán keresztül is tudja akár az 900-1000lu-t. Itt a fórumban ajánlott Petzl SWIFT RL PRO :F Nem emlékszem már, melyiket írták itt :R

SirRasor: múltkor a 2 km felmérőn adott pulzusokon 130-140-150 tartományban Mindenki megelőzött a pályán, majd elégedetten távoztak :D Aztán én még mindig ott köröztem a sötétben 180 hrm-mel -5-ben. Szép egy játék volt az :)

[ Szerkesztve ]

(#72977) tomcica válasza LanyUs (#72976) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Petzl NAO(+) tudja csak a tobb orat eros fenyeron...az amelyiknek van kulso akksija :K hacsak nem csinaltak mar olyat h ket AAA elemmel orakig tudjon erosen vilagitani,de par eve meg olyan nem volt egyik markatol sem :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72978) tisn válasza SirRasor (#72974) üzenetére


tisn
addikt

a PB 1km-em ugy lett meg ket eve, hogy egy csaj mogottem futott es iszonyat idegesitett :)

(eleve ezert futok a rekortanokon menetirannyal szemben, hiaba pofaznak paran.)

a kozeli kisvaros rekortanjan futottam, ment ott egy 50-es csaj, nem tul gyorsan. na mondom ez is olyan hobbifuto mint en. 5km utan megaltam, nyujtok pont ott fut a csaj, jon valamai helyi ismerose, kerdezi a csajtol ma mennyit futsz? hat, 30kmnel tartok, de lassan abbahagyom :)

na ezt beneztem gondoltam :)

(#72979) tisn válasza tomcica (#72975) üzenetére


tisn
addikt

nem is vagy te ember :)

(#72980) LanyUs válasza tomcica (#72977) üzenetére


LanyUs
senior tag

Annyit még tehetek, hogy dobok a zsebbe 18650 akkut ( gyorsan megvan a csere ). Vagy rászánok ősszel egy komolyabb összeget. Nekem megéri, mert csak sötétben futok közel 8 hónapig.
A maiban a szokásos 10m szintes domb helyett egy közel 40m szintes volt / 400m, lőttem neki 170 hrm-ig, egész jól muzsikált felfelé ez a dromedár test. Futómozgásról nem nagyon beszélhetünk, mert a térdek miatt a térdeket, sarkat nem emelem, lépéshossz rövid. Kb. mint aki a kétbetűsre siet :)

(#72981) tomcica válasza LanyUs (#72980) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Odafigyelj nekem,nem kell meg ekkora erofeszites :N csak turelmes epitkezes.
Lesz ido amikor 165-168 (sot 170-172is) stabil 60-75perces tempo kell,hetente 2x...de annak szepen meg kell agyazni.
Havonta egy ilyen 40m-es extra domb boven eleg (havonta 1x!) kicsit kikormolod a rendszert,de allando terhelesnek itt tobbet elvesz,mint amit ad. Korai meg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72982) tomcica válasza tisn (#72978) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,de te ha gyorsabban bekotod a cipofuzot mar uj 1km PB lesz ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72983) LanyUs válasza tomcica (#72981) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gondoltam közel van 04.29. esemény ( kicsit szokja az izomzat az emelkedőket ). Még nem döntöttem el melyiken szenvedek. Nem akarom ellazázni, legyen ez is maradandó élmény :)
Length 26.04 km Elev. gain 806 m vagy 20.51 km Elev. gain 490 m
[link]
szép hullámvasút, bokát-térdet nem kíméli a néhol köves és több helyen U alakú borvidéki út

[ Szerkesztve ]

(#72984) tomcica válasza LanyUs (#72983) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mindketto emberes :K lenyeg,hogy nem szabad ezt 100% full kretenbe tolni,arra meg nem vagy felkeszulve...annak meg nincs ertelme hogy par km-t letolsz fullosan utana meg valtogava maszatolsz :N
szep 80%-os erofeszitessel edzoversenykent kitolni,a vegen az uccso 30percet esetleg megtolod erosebbre ha ugy erzed,hogy tul sokat hagytal a csoben...de ez meg nem az a verseny ahol elso lepestol hazaig 110%-ba taposod.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72985) norby_42 válasza LanyUs (#72983) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem lennél olyan messze, istenbizony elmennék nyulazni :)

Eat pasta, run fasta

(#72986) tisn


tisn
addikt

help, gyereknek hatso combizom huzodasa lehet (tegnap edzesen, esti focira mar jeggel jott, es persze vegig focizott), most meg jobban faj.

gyors tippek es trukkok johetnenek

(#72987) ígyvanferi válasza bandus (#72948) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nikenál nemigen. :N Max. ha belefér, akkor Vaporfly, amit mostanában elég sok helyen szórnak ki nagyobb kedvezménnyel. Novemberben pl. 112,5 euró volt, aminél nem hiszem, hogy lenne már lejjebb. Basszus, az most 10%-kal még olcsóbb lenne forintban...
Sportsshoeson van most 170 euróért, amiből még lehet 15%-ot faragni, de azért az még húzós ár. sportsshoes
Tempo Next%-et nem ajánlom jó szívvel, pedig az még elméletileg jó lehetne ilyen céllal, olcsóbb is, 100 euró körül szokott lenni. Zoom Fly még az opció elméletileg, de arról sok jót még nem hallottam... Vagy hát budget opcióként a Pegasus sem lenne ördögtől való, de szerintem ennél többet szeretnél.

Én lehet inkább valami más márkánál keresgélnék. Márcsak azért is, mert nem tartok jó ötletnek rendszeresen edzésen is használni egy Vaporfly kaliberű cipőt, amiben versenyzel is. Max. egy-két kulcsedzésre befogni verseny előtt. Amúgy is megkövetel egy bizonyos tempót, nekem valahol 4:30-4:15 körül kezd átváltozni valami kínos-kényelmetlenből egy csőre töltött fegyverré a lábamon.
A többi szupercipő jobban használható szerintem edzésre, akár a Saucony Endorphin Pro 2 spuri vagy a Puma Deviate Nitro Elite sanasport. Mindkettőből már van újabb verzió, úgyhogy ezek előfordulnak gyakran akciósan. A Deviate nem is érződik igazán különlegesnek olyan értelemben, mint a VF vagy az EP 2, ha van Liberate-ed, akkor ahhoz nagyon hasonló, csak nem veri úgy szét a lábad a tempó, meg fáradt lábon is jobban muzsikál.

A Saucony Speed 2 meg talán az egyik legjobb a "témában", az tényleg vihető mindenre, nem kényelmetlen benne a résztávok közötti pihenők, bemelegítő-levezető lassú tempók, de versenyre is simán mehet, könnyű, pörög, bőven csillapít és a nylon plate sem tolakodó érzés. De nem tudok most jó beszerzési forrást, ilyen egy-egy méretek maradtak már csak belőle mindenhol, úgy látszik. Végülis már várható hamarosan a 4-es verzió. 3-asból meg nem látok akciósat, de persze az is megfelelő lenne.

Nem tudom adidasszal hogy állsz, nekem nem nagy barátom a márka, de ez inkább egyéni, mintsem hogy ne lennének jó cipőik. Adizero Adios Pro 2 sportsshoes, Takumi Sen 8 RW, amit el tudok képzelni hosszú tempó, résztáv, verseny célokra FM-ig.

A New Balance Rebel v2 is remek cucc, a hivatalos oldalról (igaz csak 44,5-es és 45-es méretben) 28 ezer Ft-ért jó vétel [link]. Hasonló cipő még ugye a Kinvara is sportsshoes, az is megy már bagóért, a 13-as ráadásul piszkosul könnyű is lett, a Rebellel, Takumi Sennel, Vaporflyjal van egy szinten.

A többiekkel nincs igazán tapasztalatom, de ami még így beugrik: Hoka Mach 4 sportsshoes, Asics Metaracer vagy NoosaTri 14 RW, Brooks Hyperion Tempo, Skechers GoRun Razorok, amikből több is van, de a nevezéktanuk elég zavaros.

Igyekeztem olyanokat linkelni, ahol van legalább 2-3 méret (ami vagy stimmel vagy nem) és vállalható az ár (esetleg extra kupon szükséges).

Röviden: a top3 valahogy így nézne ki most nálam: Saucony Endorphin Speed 2, New Balance Rebel v2, Puma Deviate Nitro Elite. Bónusz meg a Vaporfly, akárhogy is.

[ Szerkesztve ]

(#72988) tomcica válasza tisn (#72986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

RICE =
rest,ice,compress,elevate
(pihentesse,jegelje,kompresszios szar,polcolja fel)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72989) zharkanyi válasza tisn (#72986) üzenetére


zharkanyi
tag

Combhajlító izom (Hamstring), amire rákereshetsz.
Mindenesetre ennyi alapján gyanítom a legkorrektebb válasz a "pihentesse". Amit egyébként én is utálok ha nekem mondják.

(#72990) tisn


tisn
addikt

koszi sracok. (arra kerestem ra es en is ezeket olvastam)

henger?

hazi tuti recept pokhalobol, szuzlanyverbol es hasonlo osszetevokbol?

(tom sztorija, amikor ilyen fajdalommal nyerte meg a szabadka varso extraultramaratont fel labon ugralva? :DDD )

(#72991) parandroid válasza tisn (#72986) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felejtsd el a focit. Végleg. Nyomorult egy sport, konkrétan arra való, hogy minél nagyobb kárt okozzon az emberi fiziológiában.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72992) tomcica válasza tisn (#72990) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NE hengerezze,NE nyujtsa,NE masszirozza,NE terhelje :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72993) tomcica válasza tisn (#72990) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fekete nadalyto...itt felenk meg van aki elkesziti (egy alien filmbe valo trutymonak nez ki,nyalkas oldat) ... nyugaton mar csak krem van belole :K
mondanom se kell a javasasszony altal elkeszitett trutyo mukodik jobban,de miert is csodalkoznank ezen.
Esetleg mas gyulladascsokkento nem szteroid alapu krem (pl voltaren,fastum,brufen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72994) tomcica válasza tisn (#72990) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a hataron a szogesdrot alatt astam ki magam,egy lyukas merokanallal...ehh a regi szep idok ;] :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72995) tisn válasza tomcica (#72993) üzenetére


tisn
addikt

thx, thx :) :R

(#72996) LanyUs válasza norby_42 (#72985) üzenetére


LanyUs
senior tag

Talán ősszel! :) Ez most ilyen félig futás-félig maszat lesz. A Tom által írt 80%-os pulzust egy erősebb dombon nem lehetséges tartanom ( 185x0,8= 148 ). Ott minimum 160-at kér a test még laza kocival is. Nincs ilyen, hogy 140-el menetelni felfelé :N Akkor már inkább emeltem ma rajta és lett 170, de felértem gyorsabban :) De szépen alapozok tovább...

(#72997) tomcica válasza LanyUs (#72996) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd amikor mar teged hivnak hogy nyulazz nekik ;) akkor tudod hogy jo az alap...addig csend van turelmes munka (mi az a par ev?! ha' semmi)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72998) TripleB válasza LanyUs (#72980) üzenetére


TripleB
senior tag

Most egy ilyet vettem. Annyiból van jó dolgom, hogy tartunk a villamossági üzletünkben és elhoztam dolgozói kedvezménnyel.😈

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#72999) bencze válasza LanyUs (#72976) üzenetére


bencze
senior tag

Az a baj tudtommal a mérések nem feltétlen standardak és a leadott fény önmagában különben sem túl sokatmondó, attól függ mennyire használható a terület és alak amire vetíti. Így a gyártók annyi lument mondanak amennyit a marketing startégiájuk és lelkiismeretük megenged.
Én 200 és 330 lumenes tölthetőt használok (biolite), erdőben is elmegy, amilyen sebességgel én futok. Ezek elég könnyűek és elvileg kb 2-3 órát tartanak. Van egy Fenix hl60r-em 18650-el de kicsit nehéz, azt szoktam ilyen közepes-magason használni (2 fokozata van még felfele a nagyon magas és extrém, a magas azt hiszem kicsit több mint az előző lámpáké). Ezt nem szeretem használni amióta megvan a másik 2. Esni estem már hasra, de azt mondjuk nappal is, talán a szemem (vagy agyam) is hibás, hogy nem mindig ismerem fel tökéletesen a talaj 3d-jét és volt, hogy megbotlottam gyökérben, ágban.
Azon kívül fene tudja, én szarul érzem magam, hogy reflektorral a fél erdőt fénybe borítsam éjjel, végülis én vagyok a vendég. Így nem szeretem, hogy túl nagy csóvát csináljak. Milyen állat ellen jó a sok fény? Farkas? Vaddisznó? Medve szerintem nem akar barátkozni, ha hall másik irányba megy. Mondjuk erdőn kívül mezei úton ki szoktam kapcsolni a lámpát, zavar ha mindenki 2km körzetben látja hol haladok (elég jól használható utak vannak és ha van hold, éjjel is látni amennyit kell, néha még árnyékot is vet).
Szóval a lámpa zsákbamacska, a fotó sem adja át mert ott is a fényérzékenységen múlik, mekkorának látszik. Talán a csóva alakjáról valamit elmond ha több is van összehasonlítva, de azt is futva látja az ember mennyire oké.

u.i. Van egy Decathlonos lámpám is amit felszerelsz a felsőtestedre de az mintha mindenfele világítana, felfele is, így csak idegesítő. Felpróbáltam párszor de sose mentem ki vele. Ez a lámpa téma bonyolult.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#73000) LanyUs válasza bencze (#72999) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az a Fenix nagyon komoly már ami neked van! Épp most kerestem vissza és meglett a Fenix HM70R lesz majd ősszel.
Én sokat használtam a run light 250lu [link] mellkas lámpát. Városban tökéletes, még laza földesen is. Erdőben félek ha nem látok mindent. Hajnalban nem zavarunk senkit :)
Van már 900-as verzió is belőle [link]
Van az udvarban 5400lu reflektor. Ez a HS20-as turbó módban leadta a felét ténylegesen. Nem is kell a turbó, de kár, hogy a magas fényerőt nem tudja 30-40 percnél tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.