Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) LanyUs válasza itouchfan (#72550) üzenetére


LanyUs
senior tag

Régen volt már a méregetés! :) Igazatok van, a 100g tápérték ugrott be:
100 g Kalória 492.31 Fehérje 7.31 g Szénhidrát 59.42 g Zsír 23.65 g. 1 db kb. a fele csak -> akkor mehet nyugodtan :)) Zabozik itt mindenki a kakaóscsiga helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#72552) tomcica válasza tisn (#72548) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD
jol van nincs akkora terheles,csak 150-160km-es hetek,nem szabad teljesen zabalni :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72553) #64052736 válasza tomcica (#72552) üzenetére


#64052736
törölt tag

Egészségedre. Már én is kezdek éhes lenni. 16 órás böjt. Valaki semmiből nem tanul. :DDD
5800m futás volt. A vissza fele 2700m valami kegyetlenül megtépve. Robbantások, sprintek, nagy tempó tartása. Akkora erek jöttek ki a karomon, mint a kályhacső. A fényevést próbáltad már? :D

(#72554) Peterhappy válasza tomcica (#72552) üzenetére


Peterhappy
őstag

:P
Én havonta futok ennyit, és zabálok, mintha nem lenne holnap.
Mondjuk Te szerintem remekül ellibikókáznál a 11 éves Lányommal :D Testzsírod kb mint a bolti tej, 1.5-3.5% között.

(#72555) #76500480 válasza LanyUs (#72551) üzenetére


#76500480
törölt tag

Tegnap ettem először “házi” zabkását. Újdonság miatt ízlett :K de kimondta hogy nincs kakaocsigazas ;] Labi a pék(Szabadfi Szabolcs könyve) alapján [kép] másik kedvenc [kép] ha éppen nincs idő túrógombócra vagy pogácsára. 35 dkg tiszta cukor, 30 dkg mogyoró, 30dkg liszt 20dkg vaj a tészta+ töltelékhez megy 2dl habtejszin 30dkg csoki tetejére. 7000kcal bőven van, csak félig bóti sütemény:N amúgy futás mellett ellennék sós/édes pék áruval mert arról nem tudok lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#72556) #64052736 válasza Peterhappy (#72554) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ez most ütött. :DD

(#72557) xy.zsolt válasza LanyUs (#72546) üzenetére


xy.zsolt
őstag

javaslom a reggeli mázsálást (edzés előtt) az esti helyett....reálisabb képet ad. Szerintem kb 94kg-nál tarthatsz ha este 96 vagy

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72558) LanyUs válasza xy.zsolt (#72557) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen úgyis fel lehet fogni! Helyes a tipped! :R De mindez még mit sem ér. Sz.r vagyok és kész :D
"mas ennyi edzesnel mar reg 85-90kg-t verdesne...meg 19:XX-et 5km-n ;]" by Tom :))
Na de megálljon! Idén megpróbálom elérni mindkettőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#72559) tomcica válasza Peterhappy (#72554) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bolti tej :D ez jooo :D :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72560) tomcica válasza xy.zsolt (#72557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne dicserd..milyen 94?...meg a vegen elkezd enni megint :B maradjunk annyiban,hogy epp vagosuly (100kg felenk) alatt van...ennyi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72561) ígyvanferi válasza tomcica (#72560) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mifelénk meg az a mondás járja, hogy 100 kg alatt a férfiember csak karácsonyfadísz.

(#72562) tomcica válasza ígyvanferi (#72561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az akkor nem egy hosszutavfutos kozosseg lehet :P ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72563) parandroid válasza tomcica (#72562) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenben szív-, és érrendszeri megbetegedésekben világelsők. Vőm nem magyar illetőségű, 2 éve járt arrafelé először, első megjegyzése az volt, hogy itt miért ilyen sok a kövér, és depressziós ember? :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72564) jimpo válasza norby_42 (#72539) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én nem mondtam hogy jobb, mint a sima zabpehely. :B

Viszont ez a fél csomag még egy kis ízt ad a keverékhez, ártani meg nem árt ilyen kis mennyiségben. :U A pénztárca meg elbír egy fél csomaggal. :K Főleg hogy mikor anno 66 derekán 149ft, meg 169ft volt akciósan betáraztam 30+ csomaggal több ízt is. :C De mostanában 199 az akciós ára általában, annyiért nem veszek olyan sokat én sem. :((( Csak hogy legyen itthon valamennyi, azért veszegetek. Jobb mint a közel 300ft-os ár érte.

Egyébként próbáltam párat régebben, a többi gyártó, sajátmárkás termék sem jobb. Ízre sok rosszabb is van ettől. :DDD Nekem ez a favorit ennyi. Mondjuk a csokisat nem szeretem...

Stryd Next Gen

(#72565) xy.zsolt válasza LanyUs (#72558) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha gyorsabban akarsz fogyni akkor tavasztól tekerj kint többször 90 körüli pedálfordulaton outi bringával. A függőleges gerinccel történő szobabiciklizés átmozgatásra, bemelegítésre jobb. Vagy ha bent akarsz tekerni akkor is a koskormányos bringán alsófogást javaslom....ez így 100x jobban átmozgatja pl a has és derék részt amit a futás kevésbé. Szóval görgőre fel :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72566) LanyUs válasza xy.zsolt (#72565) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pár hónapja vettem egy használt ipari spinning gépet [link] , de állandóan az előtte álló "papás" szobabringára pattanok csak keresztedzésként. Nem durvulok sokszor rajta, de akkor jobban megy a pulzus ( spd-vel tekerem ). Másikat zokniban, lazábban térd rehab :)

(#72567) xy.zsolt válasza LanyUs (#72566) üzenetére


xy.zsolt
őstag

👍 igen, ez a spinning is jó választás!......csak kimarad 6-7 hónap mikor nem követtem a topikot ezért nem tudtam, hogy vettél.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72568) SirRasor válasza LanyUs (#72542) üzenetére


SirRasor
őstag

Csak egy kérdés a kondis kalóriákhoz:
Szerintetek ez kamu lehet?
Röviden: testépítő emberke vega, OMAD-ozik (1x eszik egy nap - One Meal A Day) és kb. 800-1200 kcalt visz így be. Brutálisan néz ki.
Kamu? Gének? Bármi egyéb?
Ilyet próbált közületek valaki futáshoz? Esetleg -Pepe-?

Make Love not war!

(#72569) tisn válasza xy.zsolt (#72565) üzenetére


tisn
addikt

ne darald le a terdet teso :)
terdesek a bicajon is finoman, esszel, alacsony nehezsegi fokozaton.

(#72570) tisn válasza SirRasor (#72568) üzenetére


tisn
addikt

interneten vo't, biztos igaz.

(#72571) norby_42 válasza Peterhappy (#72554) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ütött, pontosan :DD

Eat pasta, run fasta

(#72572) norby_42 válasza jimpo (#72564) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ennyiért egy fél kiló zabpelyhet veszek. De értem, kell, mert jó :)

Eat pasta, run fasta

(#72573) inf3rno válasza LanyUs (#72546) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én most glicint tolok és a galakto-oligoszacharid rost komplexet. Az előbbi lassítja az öregedést, az utóbbi meg jót tesz az emésztésnek, gondolom ha nincs galaktozidáz hiánya az illetőnek, mert akkor annyira talán nem. Nekem úgy tűnik rendben van. A kecske joghurtot kipróbáltam, sokkal jobban tolerálom, mint a teheneset. Még nézegetem, hátha azzal vissza tudom vezetni a friss tejtermékeket. Most csak a kemény sajtok, amiket elviselek, úgy néz ki a vaj sem jó, főleg nagyobb mennyiségben.

Buliban hasznos! =]

(#72574) inf3rno válasza xy.zsolt (#72557) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ruha nélkül reggel szarás után, hogy a lehető legkevesebbet mutassa. Anorexiásoknak meg este vacsora után ruhában.

Buliban hasznos! =]

(#72575) inf3rno válasza SirRasor (#72568) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kamu.

Buliban hasznos! =]

(#72576) tisn válasza inf3rno (#72574) üzenetére


tisn
addikt

ruha nelkul, reggel szaras utan es reggeli futas utan (hidratalas tilos), hogy a leheto legkevesebbet mutassa :)

(#72577) inf3rno válasza tisn (#72576) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja kb. mint a testépítő bajnokságok. Megy a víztelenítés ezerrel.

Buliban hasznos! =]

(#72578) xy.zsolt válasza tisn (#72569) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ja ja, azért írtam a 90+ csapásszámot, hogy ne erőből taposva (az rossz a térdnek) hanem pörgetve könnyebb áttéten.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72579) Alg


Alg
veterán

Reggeli téma: nekem ami bejött, a sült zabkása. YT-on TMPM (the meal prep manual) recept alapján.
20 perc alatt összedob az ember egy nagy tepsivel és megvan egész hétre a reggeli/vacsi

Zabpehely, tej, tojás, kis fehérjepor van benne, és úgy lehet ízesíteni ahogy akarod (banán+juharszirup, alma+fahéj+méz, eper, bármi...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#72580) LanyUs válasza inf3rno (#72573) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gyorsan átfutottam ezt [link] a cikket és azt írja: "A glycine-t a kreatin bioszintézisének során alkalmazzák". Akkor lehet értelme a glicin mellé + 2g kreatin monochidrátnak :F Kefírrel hogy állsz? A sajtokat én is nagyon szeretem :K

(#72581) xy.zsolt válasza Alg (#72579) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt hiszem ezt hívom én keksznek🤔 Évek óta ez a reggelim (2-3 db) ha eszek is a kv mellé

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#72582) tisn válasza xy.zsolt (#72578) üzenetére


tisn
addikt

nekem sajna a tul gyors is faj :)

(#72583) tisn válasza Alg (#72579) üzenetére


tisn
addikt

en ezt zablisztes palacsintanak hivom. ebedre szoktam enni :) (pehely helyet zablisztbol)

de ha megnezed ez klasszik palacsintateszta tej, tojas, liszt :)

probald ki, hogy turot is raksz bele.

(#72584) parandroid válasza tisn (#72582) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ott már nagyon ngy a baj. Okosan művelve a kerékpározás nagyságrendekkel térdkímélőbb, mint a futás. És az okosan alatt éppen a magas (ideális, azaz egyéntől függően 80-90 közötti) csapásszám a lényeg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72585) tomcica válasza tisn (#72582) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor nem marad neked mas csak a teremfoci,fullosan tolva (ha nincs eleg bemelegites az se baj) ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72586) inf3rno válasza LanyUs (#72580) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A glicin - metionin arányt lehet eltolni glicinnel, és állítólag az lassítja az öregedést. De már nem emlékszem miért vagy hogyan, kísérletileg igazolták egereken azt hiszem, és valszeg emberre is működik. A cikkben azt írják, hogy a glutation szintéziséhez is kell. Az, hogy kreatinra még pluszban jó, azt nem tudtam.

Kefir sem jó. Valahogy ezek a tejtermékek gyulladást keltenek bennem, jobban, mint a cukor, vagy bármi más.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72587) tomcica válasza LanyUs (#72580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72588) tomcica


tomcica
Topikgazda

@Siraso vagy ki kerdezte multkor a mezitlabast,ma edzes vegen csurogtam 7km-t mezitlab a fuvon,ide elso ilyen...el is felejtettem mar mennyire jo dolog ez :K persze regeneralo laza napom volt,szoval kocogas volt ez inkabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72589) #64052736 válasza tomcica (#72588) üzenetére


#64052736
törölt tag

Tom, ha már edzés. Az energiaszintemet vizsgálva, meg a testalkatomat, arra a következtetésre jutottam, hogy ektomorf vagyok, viszont széles vállakkal(szerintem mutáns, vagy torszülött :DDD ). Tehát ezek az emberek ehetnek jó sokat, szerintem itt csesztem el a nagy koplalás mániámmal. Naná, hogy nem volt erőm. A runner's world cikkében találtam:
A DNS-ed határozza meg a fizikai tulajdonságaidat, a génjeidből pedig kiderül, hogy a rövid, gyors, vagy a lassabb, hosszabb futások valók-e neked. Londoni kutatók érdekes eredményekre jutottak a témában, azt próbálták meghatározni, hogy a gének hogyan hatnak a futóteljesítményre. Nos, én ezt hogy tudom kideríteni, mert arra fele tendálnék. Ahogy olvastam az ektok hosszútávosok. Melyiket erősítsem jobban? Vannnak ugye a hosszúak. Na most vannak a gyorsak, amire az alacsonyabb, izmosabb alkat a nyerő. Gondolom van százalékos arány. A kenyaiaknál olvastam, hogy 80% hosszú és 20% intervall. Ezt vehetem én is alapnak? Meglepődtem, hogy mennyit mennek 4:30 és 5:00km közötti tempót hosszan.

(#72590) #64052736 válasza #64052736 (#72589) üzenetére


#64052736
törölt tag

Valamelyik gondolom nálad is túlsúlyban mozog. Azon vakarózom, ha mindet nyomnám nem fejlődne egyik sem igazán, mert nem lenne túlsúlyban. Te mindent csinálsz, rövidet, hosszút, közepeset, de gondolom van erősséged, ami a legjobban megy a felépítésedhez.

(#72591) tomcica válasza #64052736 (#72589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

80% alacsony intenzitas es 20% intenziv edzes...ha a 80/20-ra gondolsz :K az alacsony intenzitas felenk max pulzus 75% (vagy attol alacsonyabb egesz le 65%ig mind okes) az intenziv edzes pedig 85%-tol indul (ez hosszabb tempo) egesz fel 90-95%-ig (ezek rovidebb intervallok).
Az interval edzest nehez pulzusra futni,ott az 5km versenysebessegedbol kiszamolhato,hogy milyen intenzitasu legyen a 200m-ak,400-ak,1000m-ek stb.
A 90-95%-os intenzitassal oooovatosan az ketelu fegyver,formaba hoz,de egyben bontja is le az aerob alapodat...abbol verseny elott 4-8db edzes(!) eleg.
A 85%-os tempo az edzheto akar hetente,hosszan is...azzal szoktunk epitkezni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72592) tomcica válasza #64052736 (#72590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

800m/1500m-es futo voltam anno,nem hosszutavos :N meg most is munka van azzal,hogy at tudjam epiteni a sebessegemet a hosszabb tavba :K az utolso 6-7ev erre ment el.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72593) #64052736 válasza tomcica (#72591) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszönöm a választ! Igen alacsony és magas intenzitásra gondoltam. Na azt viszont nem tudtam, hogy 90-95%-os lebontja az aerobot. 6-7 év? Pedig nyomod minden nap szinte. Én 200-at és 400-at érzésre nyomom meg. Nem tudom, hogy fogalmazzam meg, de a táj suhanásából érzékelem, meg a lábaim szedéséből. Persze ott is van gyorsabb és lassabb.

(#72594) tomcica válasza tomcica (#72592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regen felenk a 150-200m full sprint adta meg az edzonek,hogy melyik csoportba rakja az atletat:
sprinter (25mp alatti 200metert tudott)
kozeptavos (30-25mp 200m)
hosszutavos (30mp-tol lassabb 200m)

azzal,hogy a fiataloknal,es kamaszoknal mindig a max elerheto sebesseget kell kiepiteni mielott atmegy a neki megfelelo tav edzesebe,igy 17-18eves korig szinte egyutt edzett mindenki,azzal hogy a sprinterek kevesebbet mentek,gyorsabban es tobb pihenovel.A kozeptavosok tobb ismetles kozepes sebessegen,a hosszutavosok meg amit csak birtak (altalaban sokat elbirtak,csak ne kelljen tul gyorsan ;) ).
A futo mozgasabol is latszik,hogy milyen izomrostok dominalnak,azok aki porgos,pattogos mozgasuak,dinamikusak mind gyors izomrostbol bovelkedtek (sprint es kozeptav).
A tavolugras (helybol) es dobozra ugras szinten megmutatta,hogy hova lesz jo a futo. A robbanekony futok nem lettek hosszutavfutok :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72595) #64052736 válasza tomcica (#72592) üzenetére


#64052736
törölt tag

A másik meg ez az életkorból kivonogatás. Valahol írtad, hogy nem sokat ér. Szerintem sem, mert minden ember más. Magamnál számoltam, hogy a 65% pulzus pl. 116-ra jönne ki. Ki fut ekkora pulzuson?

(#72596) tomcica válasza tomcica (#72594) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kozeptavosok igazi jokerek :K oket bizonyos szintig fel lehet edzeni egesz jo hosszutavfutova is (mondjuk munka van vele,es sokan nem is szeretik azt a brutalis mennyisegu munkat,amit be kell fektetni,mire atepul aminek at kell...ha kozben nem egnek ki,vagy/es serulnek meg).
Az emberi test nagyon rugalmas,amire edzed abban lesz egyre gazdasagosabb...persze soha nem lesz egy "igaslobol versenycsodor",de azert igen keplekenyek vagyunk.Bizonyos eveken at tarto munkaval kepesek vagyunk olyat is kihozni a DNS kodjainkbol,amit meg a tudosok se ertenek. Utolag tudjak csak vizsgalni,hogy micsoda aerob enzim generalas tortent X km lefutasa utan Y evig :K micsoda laktatelvezeto kepesseg jott elo (mutalodott) a brutalis edzesmunka soran.
Szoval en azt mondom,mindegy milyen a tested taposni kell,sokat foleg alacsony intenzitason,es fuszerkent havi 1-2x nyelgazon valamit,meg heti 1-2x tempocskan valamit + egy kis emelkedozes erore.Ez nagy atlagban mindenkinek eleg,a mennyiseg es gyakorisag pedig novelheto edzheto.
Egy regi futo mondasa volt,amikor megjegyeztek mekkora talentum:
"Minel tobbet futottam,annal tehetsegesebbe valtam"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72597) tomcica válasza #64052736 (#72595) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az fut ekkora pulzuson akinek a max pulzusa (amit ki is bir futni az a max felenk) mittomen 150-160...na annak a 115 mar futhato pulzus...akinek 180+ a kifuthato pulzusa az 115-on nem tud edzesmunkat vegezni...max regeneralo kocogast.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#72598) #64052736 válasza tomcica (#72596) üzenetére


#64052736
törölt tag

:R Az évek a lényeg ahogy látom, a sok edzés mellett. Türelmesnek kell lennem. A hetekben nyomtam a rövidebb tempókat, amik jól estek. Szerintem kezdtem belesüppedni a lassú hosszúkba. A gyorsak égetnek a legjobban és merítik a raktárakat, ahogy néztem. Gyors és lassú váltogatása.

[link] Ez egy nagyon hasznos videó! Gyakorlatilag az ismétlés a lényeg, laktátküszöbön belül. így lehet növelni a mitokondriumok számát. Erről te is írtál már.

(#72599) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Ha esetleg megnézitek az alairasomat;)

Kéne pénz a 255 re..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#72600) tisn válasza parandroid (#72584) üzenetére


tisn
addikt

megnyugtattal, mar epp nem aggodtam a terdem allapota miatt ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.