Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) -Pepe- válasza tomcica (#64396) üzenetére


-Pepe-
tag

100 km-re vagyok tőled kb. Még feledzem magam, nehogy linkre lemenjek, aztán lenyomjanak a kisdiákok. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#64402) tomcica válasza stefyY (#64399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt a 2014-es montenegroi edzotabor egyik felvetele. Sparta fapad lakhely volt (cserebe hugye-xare) mobil tilos volt,edesseg + italok + uditok stb. tilos volt. Gyumolcs,zoldseg,vega kaja (feherjere ugyeltunk)...reggeli edzes 6tol,laza atmozgato + futoiskola + kis tehnikaza...reggeli...strandolas...delutan strand+szieszta...kora este combosabb edzes. Egyszer mentunk hegyre turazni,haladoknak sulymellegy vagy egyeb nehezites.Egyszer atfutottunk a szomszed faluba.Aszfaltos emelkedozes (rovid eles) es volt ez a kulszini banya felfutas + lefutas. Ennek a vege,a lefutas lathato a videon:
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64403) LanyUs válasza tomcica (#64400) üzenetére


LanyUs
senior tag

Itt sajnos csak Papi aki átveszi. Ma 8km nyert 03:40 átlaggal. 160 szintes verseny felfelé 04:10, lefelé 03:10. Ilyen tempó mellé már normális súly dukál. Meg azóta is emlegeti. A pulzusa ahogy átvette +15, majd persze kemenykedtem amennyire ment elértük nála a 190es sávot, majd a legvégén 205. Jó kis déli ☀️

Micsoda ereszkedés :R

[ Szerkesztve ]

(#64404) tomcica válasza LanyUs (#64403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ero edzesnek nagyon jo lesz ez neki :K :C csak erjen be a munka :R
A mai kolyokidoben azert lezavartunk egy "gyors halalt" Aurelnak ;] neki a gerincevel vannak gondok,nem is igazan tud egyben hosszut futni,mert elkezd zsibbadni,valami idegszalat elnyom. Viszont a korahoz kepest -egy korosztaly vagyunk - tud azert porogni es szereti is a rovid porgoset.
Szoval 50-100-150-200-300-400-300-200-150-100-50m letra volt a penzum,becsuletes kopkodos mindenhol...piheno a korbol visszamaradt tav,egyedul a 400m elott volt 400m kocogas (utana nem! 100m kocogas es indul is lefele a letra 300-al.
Maradjunk annyiban,hogy egymaga mar felenel hazament volna,de kipreseltuk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64405) Zozo0525 válasza stefyY (#64390) üzenetére


Zozo0525
őstag

Desedáról?
én itt lakom mellette,.... csak nem jössz ide futni? :-)
Valami verseny lesz? mondanám megyek veled de viccesen hangzik. :D :D :D

(#64406) jimpo


jimpo
aktív tag

Akció KINVARA 12 28 693 Ft, RIDE 14 ugyanitt 29 393 Ft
Meg ENDORPHIN SPEED 2 39 893 Ft 42, 43, 45, 47 nőiben van pár kisebb méret. :K Van még akcióba ezeken kívül pár cipő, érdemes ránézni.
Illetve a múltkor hogy rákerestem láttam Garmin Tempe külső hőmérő 7 990 Ft :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#64407) stefyY válasza tomcica (#64402) üzenetére


stefyY
őstag

Ez jópofa lehetett. A vega részét leszámítva érdekelne is... :DDD

#64405 Zozo0525: Verseny lesz, igen, de jómagam nem futok, valószínűleg csak drukkolni megyek, lesz pár ismerős... :)

#64406 jimpo: Na ha nem most vettem volna cipőt, rendelném is befelé a 12-es Kinvarát...világbajnok :C

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64408) bandus válasza tomcica (#64396) üzenetére


bandus
veterán

valami szallas, kollegium, turistahaz csak akad, en adnam :) ugy tunik augusztus kozepeig van autom (legrosszabb esetben), addig a fuvart valallom meg a sporiknak bp-rol :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#64409) bandus válasza LanyUs (#64403) üzenetére


bandus
veterán

most mar ravehetned, hogy regisztraljon ide, igy nem mindig neked kell beirogatni, hogy mit edz a srac :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#64410) Chuck Norris válasza stefyY (#64370) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok én is, nagyon szép :R

Én csak az 5km-en voltam, valaki helyett aki nem tudott részt venni futottam le, előző nap szóltak, hogy ha gondolom menjek. A start előtt pár perccel mentem csak oda, elég a végéről indultam, most nézem az eredményeket; 18. lettem :)

(#64411) stefyY válasza Chuck Norris (#64410) üzenetére


stefyY
őstag

187 férfi közül...gratulálok én is az idődhöz. :R Ha jó embert nézek az eredménylistában, nem tudtam volna megfutni azt az időt szerintem...ráadásul az 5k-t te még igen 30 fokban toltad szerintem.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64412) jimpo válasza stefyY (#64407) üzenetére


jimpo
aktív tag

Gratula amúgy. Kicsit legbelül én is akarok maratont majd egyszer. De nagyon nem vagyok oda a 20 kilométeres és a feletti távokért. :N

A Kinvara 12 olcsóbb nem lesz az tuti, meg szerintem már nem is gyártsák. A 13 semmivel nem jobb, a felsőrésze meg főleg nem. :U Enni nem kér az tuti, majd ha mást nem jó lesz jövőre. :DDD
Ma el is vittem az enyémet egy körre. 400/R400 volt a reggeli "menü" :DD Eléggé adta, bár az utolsó kettő nem esett valami jól. Viszont legalább kellemes 20.6 °C Átlagos hőmérsékleten pörgettem ;] :P

Stryd Next Gen

(#64413) stefyY válasza jimpo (#64412) üzenetére


stefyY
őstag

Elég gyengének tűnnek azok a 83-89 seces körök... :DDD :DDD :DDD :R

Akikkel futni szoktam, sok köztük az ultrás, úgyhogy folyton kapom az impulzusokat részükről, így könnyebb kicsit, de 30k körül én is úgy érzem, hogy fejben már nem vagyok úgy egyben.

Olcsóbb ennél szerintem sem lesz, de ha most mégegy cipőt veszek itthonra, leszedik a fejem... :U :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64414) tomcica válasza jimpo (#64412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Combos iparos munka,jo is ez egy reggelnek :P :R

Norris urnak meg gratula az 5K-hoz :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64415) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
Saucony Endorphin Shift 2 28690ft az is jo ar,igaslo ciponek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64416) jimpo válasza tomcica (#64414) üzenetére


jimpo
aktív tag

Köszi.
A futómú nem díjazta a múlt heti 72 kilométert, pedig csak picit ~11%-al több mint az előtte levő heti 65 kili.
Megint a lábközépcsontokat érzem, ha sarokra érkeznék tuti nem lenne baj vele. :o ;] :O :DDD
Visszaállok 70 alá, bár a múlt heti sem tervezett volt... Igaz az hozzá tartozik hogy tegnap futottam 5.5 kilométert, abból kettőt kaszálón. Ami elég keménynek bizonyult, egy ilyen "vágásbiztos" ötujjas zokniban futottam. Ami azért bőven adott elég védelmet a frissen kaszált nád ellen is. :K Bár kaptam azért pár szúrást. :W :B

Stryd Next Gen

(#64417) LanyUs válasza tomcica (#64404) üzenetére


LanyUs
senior tag

bandus: csak az én vonatkozásomban mesélek Papiról! A többi az Ő dolga :) Azért azon meglepődtem, hogy az élmezőny 03:10 körül futja a lefelét :D Na meg az is szép, amikor Valaki rám ver babakocsival a 3-as pályán szembe szélben, míg én az 1-esben futok :C

Chuck Norris: 21.19 már belelépős tempó :R

tomcica: Ez ijesztően hangzik! De ha tud futni és szereti csinálni! Amúgy jól hangzik ez az emelkedő létra :R Ez a préselés dolog érdekes. Valakinél a lassú építkezés a kifizetődő, de egy ilyen préselés jellegű edzés már közel hr maxon megy :F Az elvileg kiélezés?

A kialvatlanság a 2 éves miatt mindennapossá vált. Viszont teszteltem újra ma reggel. Ez most egy átlagos sz.r reggel volt. Alig tudtam felpörögni. 3x200 m bemelegítés csak 158-ra lökte fel a pulzust. Sajnos órát otthon felejtettem, ezért érzésre csináltam.
3 kör szépen ment 04:20 egyenletesen, majd kiestem a ritmusból és olyan intervall jellegűvé vált 04:28 átlaggal. Ezt nem vettem észre futás közben, sőt úgy éreztem, hogy rendben van a tempó is és elvittem 8 körig. Visszanézve lettem csak okosabb... Pulzus normálisnak volt mondható. Minden 2. hétre változtatok a fokozó 6 km-re végén 3 db 200m.

(#64418) stefyY válasza jimpo (#64416) üzenetére


stefyY
őstag

Ugyanígy vagyok, tegnap reggel is éreztem a jobb bokám, ami a "sérülésem" helye is volt, de ez mind csak a relatív magas heti kilométerszám miatt volt/van... :O

#64417 LanyUs: Kialvatlanság ide vagy oda, szerintem a korai órákban nehezebb is felpörgetni a pulzust, úgyhogy ezzel szerintem semmi baj nincs.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64419) tomcica válasza LanyUs (#64417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kielezes egy hosszutavfutonak :K de O inkabb hasonlit egy kozeptavosra...ott meg ilyen a heti egyik combos edzes.Kb felenel nezel ki a fejedbol,hogy "ez mi a fax volt!?"...a vegen meg egy-az-egyben az az erzes,hogyaszondja: "lattam,hogy jon a vonat es elut,de ki vezette?!" :DDD
Rohadt nad feeling.
Az anaerob rendszer kapja az ivet,pulzus maxkozeli ujra es ujra,minden izom es alkatresz savat pumpal,es akkor meg csak felenel jarsz az edzesnek,epp a 400-at tapostad ki.Ekkor indul lefele,a fejed mar szinte elhiteti veled,hogy ez egyre rovidebb=konnyebb,de ez csak arra eleg,hogy ne allj ki azonnal,hiszen egyaltalan nem konnyebb mar abban az allapotban :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64420) tomcica válasza LanyUs (#64417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tedd be azt a 6km fokozocskat + 3x 200m szinten egyre erosebbre ketheti edzest :K amikor a test nem tudja a beedzett ritmust kitartani,akkor segithet egy lazabb,de egybe futott edzes.Lazabb,mert kozepesrol inditott fokozo,a vege mar nem laza.
Erosebbre felesleges,az megfoz,szinte ketheti felmerove valna :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64421) LanyUs válasza tomcica (#64419) üzenetére


LanyUs
senior tag

stefyY: már sokkal jobb állapotban kezdem ha délelőtt 9-10 felé taposok, de délután a legjobb. Csak a gyerekek stb.... Valójában a célom, hogy tartani tudjam a lépést Veletek valamennyire. Azt azért megfigyeltem, hogy egyedül nincs meg az a boost feeling :)

Tom: ez a leírás :R :R Teljesen visszaadja azt, amit ott kap Nálad az ember. Ez egy olyan munkatábor, ahol elhiszed, hogy vattacukor a menü, közben meg ledarálnak kolbásznak és még örülsz is neki :D Hihetetlen kiszámított gyilkos edzések... Ezt Mindenkinek ki kell próbálni. Most elszégyellem magam, mert a ma reggeli semmi nem volt, olcsó szórakozás :)

200m stabil lett, akár csúcs sebességen is, 300-ig is vinni tudom! 400m -ig is, de akkor átmegyek a 172-es határ pulzuson közel maxig. 1 k-t be tudok tenni 04:00 alá, de 2 km-nél hullik szét a szekér darabokra. Úgy érzem, hogy a gyorsabb jobban megy, de a kitartás még nincs meg. Idén már nem lesz 20-as 5k. Csak szépen türelmesen csinálom :R A 98 is zabálja az oxigént, ezért is kérdeztem anno a súlyzósból ismert áthúzás növeli a mellkas méretet, nem-e növeli a tüdő kapacitást is :F

[ Szerkesztve ]

(#64422) tomcica válasza LanyUs (#64421) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ezen a mellkas mereten meg nem is gondolkodtam (kiveve ha csajrol van szo :P ).
Tudokapacitast anno a kenyai valogatott edzoje vizalatti uszassal (bukas) probalta orvosolni.
Nem tudom segitett-e azokon akiket ilyen extra edzesre kuldott?!
Resztavban kell gondolkodni es alaposan kipihenni. Ilyen 3x3db max lentleves,hosszu pihenovel.Kesobb is ugy kell beosztani h kb hasonlo vizalatti eltelt ido legyen. Pl megkezded 3x 1perc vizalatt,kozte 3-5perc piheno.Szettek kozott akar 5-10perc.
Ez igy el is tart a sok piheno miatt,szoval ez ilyen nyari szabadidos moka :K ha a strandon v uszodaban van a csalad akkor be tudod dobni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64423) tomcica válasza tomcica (#64422) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,es ez nem nagyobb mellkast/tudot ad,hanem hatekonyabb oxigenfelhasznalast.Gazdasagosabban banik a test az adott kapacitassal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64424) stefyY válasza LanyUs (#64421) üzenetére


stefyY
őstag

Semmi nem volt? Látnál engem...tudtam éjszaka aludni, de érzem, hogy fáradt vagyok, úgyhogy ma biztos, hogy egy métert nem fogok futni. Ha szégyen, ha nem. Elég a munka. :D 20 perces 5k nekem is célom legkésőbb jövő tavasszal. ;) Meg olyan 41:30-as 10k.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64425) LanyUs válasza tomcica (#64423) üzenetére


LanyUs
senior tag

Minden apróság számít! Megpróbálom ezt is! Amúgy jól érzem, hogy szívesebben építesz egy stabil tempójú 45 perces 10k-ra, mint egy egyenes nyélgáz, kanyarban pihenő szintén 45 perces 10k-ra?

stefyY: Tom edzéséhez képest! :) Egy a bajom, hogy télen nem fogom tudni 0 fok körül vagy alatt zihálni a levegőt. Utána egész nap köhécselek. Akkor 3/4 év múlva majd visszatérünk az időkre. Addig építkezés :C

[ Szerkesztve ]

(#64426) tomcica válasza LanyUs (#64425) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha felmaratonrol van szo,akkor a stabil tempoju 10K tobbet er,arra ra lehet epiteni aranyosan a FM-et..ilyen 5-10mp/km elteresre kiszamolni (4:30-as 10K = 4:35-4:40-es FM).
A valtogatoval futott 10K az kerdeses 12-16km utan,ott mar durvan szeteshet a szeker.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64427) tomcica válasza tomcica (#64426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo,amikor valakinek kiepult a temposebessege ilyen darabolt 200/200 vagy/es 400/400m resztavokkal,meg mar 1000/1000m is megy becsuletesen,akkor az FM-re valo felkeszulesnel a kovetkezo lepesben NEM gyorsitunk tovabb,hanem elkezdjuk novelni a mennyiseget fel egesz 8-10x 1K/1K es 20-25x400/400m-re.Ha az is megy,akkor van aki a 8-10x 1K/1K-t elkezdi tempoba olvasztani.Az elejen ovatosabb fokozos,kesobb precizebb celtempo.Masok viszont eloszor 4-5x 2K/1K-t csinalnak azon a sebessegen ahol az 1K/1K tortent.Akar a ket dolog hetente valtogathato itt is.
Tehat alapztal,alapoztal sebesseget,novelsz mennyiseget (itt mar NEM gyorsitasz,csak iparos minden) majd kezded osszeolvasztani a celtempot.
Nagyon fontos,h itt preciz legyen a celtempo,nem szabad p 100-105mp helyett 95-98-at menni,mert ADTA nap volt. Kesobb majd lehet,de igy az elejen amig nincs meg a kivant 10K es FM PB addig tobbet arthat,mint hasznal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64428) stefyY válasza tomcica (#64426) üzenetére


stefyY
őstag

Eszerint ha egyszer egy "kiadta" napon volt egy 43:08-as 10k-m, akkor ősszel mondjuk versenyen lehetne ebből egy ugyancsak hasonlóan "kiadja" napon egy 1:35-ös fm? Pláne, ha mellé még picit fejlődök is...olyan hihetetlennek tűnik. Még.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64429) LanyUs válasza tomcica (#64415) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezért most durván belerántottál megint a vásárlásba :K

Pegasus Trail 3 GTX + Shift 2 összesen 49e Ft MEGLEPI15 kóddal :R

(#64430) tomcica válasza stefyY (#64428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor a laktatkuszob fel van tolva akkor durvan osszetorlodik az 5K,10K es 21K sebesseg...Agony tudna errol meselni,meg masok is :K
Kepes az ember olyan tempo sebessegi allokepesseget kiepiteni,hogy 50-70percig nyelgazon tud futni,cserebe ha gyorsabban kell,akkor bekopi a gyertyat 800-1200m alatt (tobbszor is ;] ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64431) emvy válasza tomcica (#64430) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem nem volt nagyon feltolva sajnos, de a 10K meg az 5K nagyon kozel van/volt (19:25 5K, 40:09 10K).

while (!sleep) sheep++;

(#64432) stefyY válasza emvy (#64431) üzenetére


stefyY
őstag

Azért elfogadnám.. :R ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64433) tomcica válasza emvy (#64431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek melle milyen felmaratont tudtal menni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64434) emvy válasza tomcica (#64433) üzenetére


emvy
nagyúr

1:30-as FM, 3:20-as M.

Tobbet kene futni, az a helyzet. :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#64435) xy.zsolt válasza tomcica (#64430) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ilyenkor van az, hogy egy jobb pb-vel rendelkező futó is elvérzik versenyen a gyengébb pb-vel rendelkező ellenfelek tudatos ritmusváltásai miatt.....megoldás a folyamatos saját tempó tartása, bármilyen szökések is legyenek

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#64436) Peterhappy válasza tomcica (#64391) üzenetére


Peterhappy
őstag

Még pici maraton.
Hétvégi hosszú mellé hétköznap hány alkalom és összesen hány km/hét a javaslatod?
A hétköznapiak milyen leosztásban?

Én most nem bonyolítom túl és egyelőre még nem is igazán aktuális a kérdés, de azért titkon-titkon szeretném meglepni egy maratonnal.
Jelenleg hetente 2-3 alkalommal futok 10-10km-eket (hol pörgősebb, hol komótosabb tempóban), a hétvégiek közül havonta egy csak félmaraton (a többi ugyanúgy ~10km), havonta 100-110km jön össze.
Tudom, egy minőségibb maratonhoz kb. kétszerese-háromszorosa kellene havi szinten, most ennyi fér bele, sok most a keresztedzés (bringázás, saját testsúlyos edzés), de ősszel ezekből vissza akarok venni a futás javára.
Arra gondoltam, egy jobban megnyomott szeptembert-októbert koronáznék meg egy maratonnal október végén/november elején.
De ha nem jön össze idén, nem dőlök kardomba, bakancslistás a dolog, de nem sietek sehová :)

(#64437) #76500480


#76500480
törölt tag

stefyY: Grat az eredményhez, okosóra nem adott jobb időt/ hosszabb távot? :D

Más: Endorphin Speed 3at nézegettem. Túl jóra sikerült… vagy még se :F 2 modellhez képest szélesítettek valamennyit a sarok részen, hogy stabilabb legyen DE kevésbé párnázták ki a sarkát ami okozhat kellemetlen meglepetést egy FM során. Elbizonytalanított, hogy melyiket érdemes megvenni egy sarkazós futónak, mert egy drágább mindenes cipő lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#64438) ígyvanferi válasza LanyUs (#64429) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Dettó.
Múlt héten vettem egy kis egyszerű cipőtartó polcot, hogy jobban szem előtt tudjam tartani a gyűjteményem, pont maradt még rajta két hely, amiket most gyorsan be is töltök. Szintén egy Pegasus Trail 3 GTX-re esett a választás [link] és egy Asics Novablast 2-re [link], amivel elég régóta szemezek (jön hamarosan az új verzió). Előbbi 24400 Ft, utóbbi 22600 Ft volt most kuponnal.
Sajnos újabban már ez a 25 ezer Ft körüli ársáv is bestbuynak számít, sokkal ritkábban lehet 20 alatt megcsípni bármi jobbat.
Ettől függetlenül nézegessétek továbbra is az oldalt, mérettől függően van ezeken kívül is pár jó ajánlat.

Amúgy aki még benne van abban a futócuccos fb csoportban, aminek a hanglajos a feje, ott mi a helyzet a cipők terén? Csökkent az ajánlatok száma? Drágább dolgokra is bestbuyként hivatkoznak? Vagy nem nagyon tapasztalni még változást?

[ Szerkesztve ]

(#64439) tomcica válasza emvy (#64431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjaaa az ugy aranyban van,marmint a mostani 10K es a FM :K

Az egeszet kellene az 5K-hoz torlasztani. 3:53-as 5K iramod,na oda 3:58-4:00-as 10K iram,es arra ra 4:05-os 21K iram = 1:26 leglalja,ha valahol elkapod a szalat 1:25 teteje ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64440) tomcica válasza Peterhappy (#64436) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En elso lepesben egy jo 10K-t epitenek ki,kb azzal amit most edzel + hozza osszel meg egy kis futas :K
Ha minden okes,akkor onnan egy felmaraton lenne a kovetkezo lepes,rovid 8hetes epitessel...hetvegi hosszu 16-20K es benne feladat (5K ossz minoseg a tulso felen,majd ezt novelni a 8het alatt,ahogy javasoltam maratonnal is...itt eleg 8-10K feladatig elmenni azt is csak 2-3hettel FM verseny elott,a feladatok FM iram +- 10mp) + het kozben egy gyorsito nap pl 400m-ak 5-10K iramon (adja napon 5K iram,amugy iparos 10K iram) 8-10db.
Amikor ez is megy es felepitett magasabb heti lefutott km + keresztedzes beall,na akkor lehet a maratonrol beszelni,elkezdeni az epitkezest.
Oda majd kell a 20km+ hetvege,es benne feladatok maratonos iramon +- 10mp. Het kozben az epitkezes elejen 400-ak 10K iramon mennyiseg magasabb 16-20db.Ez az elso 4hetben,utana johet ez helyett a 1000m-es resztavok 10K iramon 5-8db.
Nagyjabol igy csinalnam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64441) tomcica válasza ígyvanferi (#64438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dragult :K 25-28K mar bestbuy,sajnos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64442) emvy válasza tomcica (#64439) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogy kene innen fejlodni, ha a cel a jobb maraton/felmaraton?

while (!sleep) sheep++;

(#64443) Chuck Norris válasza stefyY (#64411) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen még elég meleg is volt f7-kor volt a rajt. Soha nem futottam még 5km-ert, próbáltam beállni egy olyan tempóra az elején, amiről gondoltam, hogy végig tudok tartani. Nagyjából sikerült is eltaláljam mert a végén még megközelítettem egy srácot, de megelőzni már nem tudtam nem maradt bennem annyi, hogy még a legvégén odalépjek. Ami furcsa volt, hogy ezeken a városi futóversenyeken általában mindig rengetegen szoktak lenni, visz a tömeg, itt meg a vége felé már azt vettem észre, hogy igencsak egyedül vagyok, figyelnem kellett a szervezőket, merre is van a pálya.
Másnap nem volt izomlázam csak inkább olyan érzésem mintha meg lettek volna vetemedve a lábaim, kicsit rámozogtam aztán rendbe is jött.

@tomcica köszönöm és a Saucony-t is megvettem :)

@LanyUs köszönöm, nagyjából ennyit tudok, az utolsó fél km-en már igencsak sokat nézegettem az órámat, hogy hol van már a vége.

(#64444) Peterhappy válasza tomcica (#64440) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hűha, hát köszönöm :R

Nem tűnik lehetetlen küldetésnek, tényleg csak idő kérdése. Abból most nincs sok, de őszre lesz. Szuper, köszönöm! :R

(#64445) tomcica válasza emvy (#64442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked amit Peterhappy-nek irtam,annak a kozepso szakasza kell. Felmaraton felkeszito,de a mennyisegi oldalrol.
Hetvegi hosszu 16-20K (felmaratonnal) kesobb 24-30K (maratonnal) benne epitkezel hetrol-hetre:
5x1K/1K (de ugy csinald,hogy a tulso felere essen a feladatos resz...pl 16km akkor 6km-nel kezded igy 16nal fejezel.
6x1K/1K...8x1K/1K...majd 3x2K/1K, 4x2K/1K...5x2K/1K (ez mar szinte mini felmero).
Itt neked a feladat az 4:15-4:05 koruli eros K-k (4:05 ha 1K/1K valtas...picit lassabb lehet ha 2K/1K valtas) DEEE a "laza" 1K az +30mp (ergo 4:45-4:35) azon utazol es kuldod meg a kovetkezot.
Vannak akiknek ez az epitkezes melle kethetente kell egy klasszikus tempo az neked 4:20-4:15 koruli iram 6-8km a hosszu futasod tulso felen.
Het kozben a 400m neked 3:55-4:05 koze amit ad...piheno 400m ott lehet lazabb 4:45-5:00 is akar,ott essen csak le a pulzus piheno alatt.
Az osszes tobbi futas laza km gyujtes,az neked 5:10-4:50 koruli (a 4:50-4:20 kozotti zonat hanyagolni kell ennel a fajta epitkezesnel).
Heti ket laza futasba v vegen nehany db repulo gyorsito 5-10x 70-100m. Elso nehany db ilyen tempos 4:00 koruli,utana mehet egyre gyorsabban,neked kb 3:30-ig siman,persze ezeket nem muszaj merni,de kb tudd h mit hivok gyorsnak.
Aki birja annak heti nehany db rovid 10-15mp meredek emelkedore gyors felfutas,lefele kocogas v seta aranyat erhet.Van aki ilyentol leserul,annak persze nem kell ez.

Kesobb a maratonos epitkezesnel a hosszuba a feladatok a lassu felen tortennek 4:20-4:15 cserebe lesz 12-15km munka a 24-30km hetvegi maraton specifikus futasokban.
Ott a het kozben 400m es 1000m valtogatva,egyik heten egyik,masik heten masik.400-ak neked 4:05-4:00 eleg,de combos mennyiseg 20-25db...1000m-ek 4:15-4:05 mennyiseg 8-10db.
Komoly allokepesseg es edzettseg kell,hogy az ember hetrol-hetre birja ezt,de uj szintre emeli a kondit :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64447) -Pepe- válasza jimpo (#64446) üzenetére


-Pepe-
tag

A száraz meleg is pusztító tud lenni. Tényleg nem egészséges ilyen nagy melegben futni. Orvosok szerint a szívet is sokkal jobban terheli. A vizes sapkát lehet, hogy kipróbálom. Mondjuk sapkában meg a hő ragadhat be és nincs menetszélből származó hűtés. :F

Run fasta, eat cipőpaszta

(#64448) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Na kérdezek még egyet, míg bennem van a boogie :D

1) A mostani géppark:
- Saucony Guide (13),
- Kayano (26),
- GT1000 (11),

Általában 10km-eket futok, hétvégén hosszabbakat, mostantól 10k helyett terveim szerint 16-20k-t), viszont lehet, hogy hétköznap lenne egy-egy 5-7km-es is (amikor meló előtt kevés időm van).

Elég kevés okosságot találok arról, melyik cipőt milyen távra érdemes használni, azok alapján amiket felleltem, így gondolkodnék:
- 5-7km GT1000
- 10-12km Guide 13
- 16+ km Kayano

Ez mennyire életszerű?
Illetve van létjogosultsága ezek mellett egy GT2000-nek? Nyilván van, tudom, hogy rossz helyen kérdezem :D De ha végül beadom a derekam... Az hová sorolandó? A Guide vagy a Kayano mellé? Esetleg a Guide helyére és azt tegyem a Kayano mellé, hosszú futásokra?

(#64449) tomcica válasza tomcica (#64445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Roviden a 4:15-3:55 kozotti reszt kell komoly mennyiseggel beedzeni.A rovid resztavok a 3:55-4:00 resz,a hosszu tempo/valtogatok pedig a 4:15-4:05 koruli reszt.Egyik a sebesseg felol "huzza" fel a laktatkuszobot,de meg biztonsagosan futhato hetrol-hetre,ha aprora darabolod es mozgas pihenovel pakolod hozza a mennyiseget egyben.Ez a 400/400m lenyege.
A masik a hosszu feladatos pedig a lassabb oldalrol "tolja" a laktatkuszobot.
Mindketto kozel van a jelenlegi FM/10K iramodhoz,igy specifikus edzesnek szamit.Ez azt jelenti,hogy amikor oda kell allni es lefutni,akkor konnyebben raall a mozgas,hiszen hetrol-hetre gyakorlod megpedig jo nagy mennyisegben.
Egy 20-25x 400m/400m az ugye 16-20km (+1-2km bemelegites).A hosszuba egy 5x2K/1K az 15km munka,mert erezni fogod h a piheno 1K se piheno,csak annak hivom.Komoly munka am az faradt labra.
Na ez adja meg azt,hogy ki tudod tartani a gyorsabb iramot FM-en :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#64450) tomcica válasza Peterhappy (#64448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En Asics vonalon vennek egy Kayano Lite-ot hosszura a feladatok miatt,es egy Novablast-ot minden masra :K
GT szeriat nem ismerem :N
Saucony Guide nalam tank kategoria,csak hosszura hasznalnam,de a feladatoknal nehez lesz az...Ride jobban hangzik...vagy Speed :K
A nehez tankokat meghagynam a het kozbeni rovidebb laza km gyujtesre,nem baj h 5-7km a napi laza,de oda mehet a Guide,Kayano :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.