Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) bkercso válasza Mr.Mercury (#82150) üzenetére


bkercso
nagyúr

Járasd be! 100óra min, hangos gumizenével, de ne torzítson!
Aztán megmutatja a hangját. Nem ismerem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82152) Ba cy lus válasza Dorien (#82147) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Metallicáról jut eszembe, kijött már majd 2 hónapja az S&M2. Bár szerintem a hardrock.hu-s kritikával ellentétben (Az ’S&M2’ a modern technika adta különbség miatt minőségben túlmutat elődjén) hangzásban a fasorban sincs az S&M-hez képest.

(#82153) Bodz válasza Mr.Mercury (#82150) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha minden hangzást rontó bizbaszt kikapcsoltál és úgy sem tetszik, akkor vegyél valami mást szerintem.

(#82154) Bodz válasza Polllen (#82144) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az tényleg érdekes. :F Összerakod és akkor megint nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#82155) Dorien válasza Ba cy lus (#82152) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi! Tudok róla, majd meghallgatom... Igazából a "Load" volt az utolsó Metallica album, amit sokat hallgattam - még '96-ban, az érettségim évében. :) [link] [link] [link]

bkercso: Mi az a gumizene? :D

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82156) bkercso válasza Dorien (#82155) üzenetére


bkercso
nagyúr

dijumdisum

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82157) bajnokpityu válasza Ba cy lus (#82152) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pedig sztem az eredeti sm1 szarul szól cdrol. Érdekes módon a DVD hangsav sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#82158) Mr.Mercury válasza Bodz (#82153) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

@bkercso: megpróbálom/nám, csak nem vagyok biztos benne, hogy segít, most még garanciában vissza tudom vinni...
Minden extra ki van kapcsolva, 7.1-ben úgy szól, mint egy fémdoboz, ha átváltok sztereóra, akkor meg nem is érteni/hallani semmit mondjuk egy dalból... Azért gondoltam, hogy én csinálok valamit rosszul, mert egy ilyen minőségi cucc nem lehet ennyire xar... :U

Mercury

(#82159) contaxg válasza Mr.Mercury (#82158) üzenetére


contaxg
veterán

.....egyébként lehet
Az sem mindegy, hogy milyen fejhallgatóval használod.
Találtam (igaz Google cacheből :U ) egy leírást a beállításra.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82160) Dorien válasza bkercso (#82156) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, így már ismerem... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82161) Mr.Mercury válasza contaxg (#82159) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Az elszomorító akkor... :((( Sennheiser GSP 600-as fejhallgatóval használnám.
Köszi a linket, sajnos nem javított a helyzeten.

Mercury

(#82162) Panthera válasza Mr.Mercury (#82150) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Milyen forrást kapott?

(#82163) :AMF:


:AMF:
senior tag

Tapasztalatot, véleményt nem találtam a keresőben, így "vakon" rendeltem egy fél marék Audio Note Kaisei kondit a Topping D30/A30 kombóhoz. :)
Itt egy összehasonlítás a Black Gate kondikhoz képest, ha mást is érdekelne a téma.

(#82164) bkercso válasza :AMF: (#82163) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mibe kell ez, tápba? Mert jelútba ilyet tegyél szerintem! ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82165) Mr.Mercury válasza Panthera (#82162) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Szia!

Próbáltam első körben mindenféle minőségű youtube videókkal kezdeni, hátha találok ott olyat, amivel jól szól, de egyikkel sem volt elfogadható, aztán próbálkoztam offline mp3 lejátszásokkal, de ott is gázul szólt. Vagy tökre fémes dobozhangja van mindennek, vagy van, hogy erősen hallom a számban a basszust, de minden más torz, a vokál meg nem is hallható... Aztán próbáltam megnézni a tegnapi F1-es futamot mkv fájlként VLC-ben, de ott is alig hallani a kommentárt, olyan erőtlenül szól minden. Lehet az a hiba, hogy az előző setup-hoz mérem a hangzást (Sound Blaster Z + Kingston HyperX Revolver), amihez képest ez most így borzalmas. Közben azt vettem észre, hogy a Windows eszközkezelőben azt látom, hogy a cuccra, mint kompozit usb eszköz, azt írja, hogy az eszköz nincs áttelepítve; "Device USB\VID_1395&PID_005F\5698810417005191 was not migrated due to partial or ambiguous match." Talán ez is hiba, viszont ezt meg nem tudom mi okozza...

Mercury

(#82166) Ear001 válasza :AMF: (#82163) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam sokat hozott a streamerben a Kaisei. Ahogy írják, komoly dinamika, nagyobb csend, több árnyalat, egy nagyon picit meleg hangzás, de nálam a basszuson is hozott jócskán. Meglepően gyorsan bejáródott, pláne egy BG-hez képest, de azt nagyon szereti, ha állandóan áram alatt van. Ha ki kell kapcsolni a streamaert hosszabb időre, akkor hallani, ahogy megint járódik egy kicsit, ez tiszta BG tulajdonság.

(#82167) Bodz válasza Mr.Mercury (#82165) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért ennyire nem kéne gáznak lennie. Nem nézlek hülyének, de ugye a megfelelő kábelt használod a fejeshez (jobb oldali). Illetve ez megvolt már?
Aztán persze az is lehet, hogy kaptál egy hibás darabot.

(#82168) :AMF: válasza bkercso (#82164) üzenetére


:AMF:
senior tag

Igen, a D30-ban lévő capXcon és az A30-ban lévő nichicon tápkondikat, illetve a D30-ban az opamp előtt/mögött lévő nichicon-okat akarom cserélni.
Van egy srác youtubeon, aki a D30-at moddolgatja, elég jól hallható a változás kondicsere után. (Bár ő az opa köré BG kondikat szerzett.)
Az egyik videója alatt ahány hozzászólás, annyi javaslat a jelútba tehető kondikkal kapcsolatban... poliészter, polypropilén, stb (ő a dac chip mellett lévő 107A helyére is BG-t rakott). Én ehhez nem értek annyira, mint egyébként szeretnék.

Illetve szintén ez a srác használ OPA445BM-eket, lehet ezeket is kipróbálom. (Mousernél emailben adhatok le rendelést? Hogy megy a fizetés, átutalással?) Tapasztalatod esetleg van ezzel a - kicsit húzós árú - single opa-val?

(#82169) :AMF: válasza Ear001 (#82166) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mégis csak van valakinek tapasztalata vele... köszönöm, hogy megosztottad ezt! :)

Ha valaki azt mondja pár évvel ezelőtt, hogy egy olcsóbb dac árát elköltöm majd pár kondira, azt jól körberöhögöm. :D

(#82170) bkercso válasza :AMF: (#82168) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jelútba csak NP0 (=C0G), teflon vagy semmi, ha nem akarsz hallható torzítást.

Nincs tapasztalatom vele. Mouseres cuccokat Mausel Kft-nél rendeld (email v tel).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82171) Mr.Mercury válasza Bodz (#82167) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Persze, zárjunk ki minden lehetőséget, szóval igen, a jobb oldalit használom. A beüzemelés előtt az update volt az első, amivel kezdtem, így az is kilőve... Egyszerűen nem értem, most is próbáltam egy számot meghallgatni, de a hangszerek jól szólnak benne, a vokál meg olyan, mintha a háttérből jönne és még visszhangos is kicsit... Tényleg nem tudom elhinni, hogy ez ilyen. Amikor meg átnyomom 2.0-ra, akkor meg olyan, mintha kivágnám a számból a vokált és csak a hangszereket hallom. Érthetetlen... :W

Ja és még valami ami nem mellékes, csak most jutott eszembe: amikor a Windows-ban a hangbeállításoknál rányomok, hogy melyik hangszóróból jöjjön a teszthang, akkor bármelyik hangszórót is nyomom, a fülesben mindkét oldalról hallom az adott hangot egyszerre, tehát pl. ha a jobboldaliból kérem a hangot, akkor is hallom sztereóban és fordítva... :Y

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#82172) Ear001 válasza :AMF: (#82168) üzenetére


Ear001
addikt

Jelútba Kaisei? Nem hiszem, hogy ott jó lesz. :Y :F A Black Gate-ből többféle sorozat létezett, PK, C, K, N, Nh, WKZ stb, amik közül volt, ami jelútban működött remekül, mint az N-ek, a Kaisei nem ilyen, az szigorúan csak tápba való. És ugye nem Kínából vetted?

(#82173) bkercso válasza Mr.Mercury (#82171) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem dugtad be tövig a fejest és ezért a két oldal különbségi jelét hallod monoban. Igaz-e? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82174) #03969024 válasza :AMF: (#82168) üzenetére


#03969024
törölt tag

Miflex KPCU, olcsó, de nagyon jó. Nem állítom, hogy teljesen készpénznek vehető, de egész jó teszt:
[link]

(#82175) bkercso válasza :AMF: (#82168) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha nagyon moddolhatnékod van, készíthetsz az OPÁ-knak egy cap-multipliert is, azzal többet nyernél, mint kondicserével. Mondjuk 1k-220uF és BC337-40 / BC327-40.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82176) :AMF: válasza bkercso (#82170) üzenetére


:AMF:
senior tag

Köszönöm az infókat kondi és Mouser kapcsán is.

Kérhetek még okosítást? Ez az NP0 a hőmérsékleti tényezőre vonatkozik, ugye? A D30-ban lévő gyári 107A-ról (dac chip jobb alsó sarkában) nem tudok semmit csak azt, hogy narancs színű. Ez akkor N150-es lenne? Illetve, ha rákeresek a neten, akkor "smd tantalum" néven hozza a gyárihoz hasonló kondikat. Ez miféle kondi?

Másik kérdés. Az LM317 (+15V), illetve LM337 (-15V) mellett lévő Wima 0,1 100-as kondikat érdemes esetleg jobbra cserélni?

#82175: ebből most egy szót sem értek, de nem adom fel, megoldom a házit. :D

Ear001: angoloktól vettem (hificollective)
lancerboy: köszi, átnyálazom.

[ Szerkesztve ]

(#82177) Mr.Mercury válasza bkercso (#82173) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Bazz 'eg! Ezt nem hiszem el, hogy ezért szívok tegnap óta, mert 2 mm-t nem voltam képes még nyomni a kábelen... :W Akkor köszöntem szépen, úgy hallom (szó szerint :C) minden gondom megoldódott egy csapásra (nyomásra)! Örök hála bkrecso, szerintem magamtól az életben nem jöttem volna erre rá! :R

Mercury

(#82178) bkercso válasza :AMF: (#82176) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F

A sárgák tantálok a digit tápban, NP0 meg az analóg jelútba kell.
A tantálok jók.

Nem, de a diode mod-ot kipróbálhatnák az LM317/337-hez. Sokat hoz a paraméterein és feltehetően hallható is lenne.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82179) bkercso válasza Mr.Mercury (#82177) üzenetére


bkercso
nagyúr

Küldtek már vissza hozzám fejeserősítőt is emiatt... :O ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82180) Ear001 válasza #03969024 (#82174) üzenetére


Ear001
addikt

Ez azért durung nagy tud lenni, és nem rossz, de a Kaisei azért jobb.

(#82181) Bodz válasza Mr.Mercury (#82177) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát tényleg ba' meg, nem árt a fejest rendesen bedugni. :D De akkor szerencsére nincs gond. :)

(#82182) #03969024 válasza Ear001 (#82180) üzenetére


#03969024
törölt tag

Jelútba való. Egyébként nem a méret a lényeg??? :)

(#82183) Mr.Mercury válasza bkercso (#82179) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Hihetetlen, hogy vannak ilyen technikai "zsenik"... :P :DDD
@Bodz, hát úgy néz ki van még hova fejlődni. :DD

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#82184) Dorien válasza Mr.Mercury (#82171) üzenetére


Dorien
veterán

Nem kontakthiba? A csatlakozók csutkára be vannak tolva mindenhol?
Na látom, ez volt a gond... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#82185) Panthera válasza Mr.Mercury (#82177) üzenetére


Panthera
őstag

A fene gondolta, hogy ennyire triviális. :D
Pedig majdnem beírtam, hogy akár kontakthiba is lehet - egy jack hosszabbítóm miatt már jártam többször így, ilyenkor automatikusan tekerem a lengő aljzatot, oda se figyelek.

(#82186) Mr.Mercury válasza Dorien (#82184) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

:K
@Kvardlipot, hát ezt én sem gondoltam... eszközhibát, meg Windows hibát simán számításba vettem, de felhasználóhibát nem. :))

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#82187) contaxg válasza Mr.Mercury (#82186) üzenetére


contaxg
veterán

No para, van ilyen.. én a telefon tok miatt nem tudtam teljesen bedugni a jacket és hetekig meg voltam győződve, hogy eltört a kábelem :DD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82188) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Erre esetleg barkinek barmi jo tippje?

Same rules apply!

(#82189) Ear001 válasza #03969024 (#82182) üzenetére


Ear001
addikt

Jaj, hülye vagyok, nem Kaiseit hanem BG-t, meg AN akartam írni. Persze, a méret a lényeg, de ezeket hogy rakod be abba a kis készülékházba? Nekem is csak azért vannak Mundorfok az Antjaimban, mert a még jobb kondik, például az AN meg ez a Miflex sem fér be, de szerencsére készül majd nagydobozos gigAnt is;)

(#82190) Bodz válasza EQMontoya (#82145) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyi neked a megfizethető? Csak akkus lehet?

(#82191) Mr.Mercury válasza contaxg (#82187) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Ok, hát ezt megjegyeztem azt hiszem egy életre, még egyszer köszi mindenkinek az ötletelést és a segítséget! :R

Mercury

(#82192) sNk77 válasza Mr.Mercury (#82171) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ez nekem pont úgy hangzik mintha nem dugtad volna be normálisan a fejest.

szerk.: bocs, közben már megoldódott :3

Egyszer én is bénáztam egy dt 770-el így, nem akartam elhinni, hogy szól.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#82193) EQMontoya válasza Bodz (#82190) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, johet mas is.

Jelenleg a legolcsobb alternativa, amit talaltam, az a topping p50 (kb. 100 eur + vam, afa), illeve itthon 70 korul akkusat.

Utobbit mar tulzasnak erzem, mert annyiba kerulne, mint az eszkoz, amit taplal, az elozo (40-50k) a lelektani hatar. De ha van ertelmes alternativa 20-30-ert, az megjobb.

Same rules apply!

(#82194) :AMF: válasza EQMontoya (#82193) üzenetére


:AMF:
senior tag

Néztem több D50/A50 tesztet is, ahol ott figyelt a P50 a kupac alján. A konklúzió a legtöbb esetben az lett, hogy jó kis táp, de nyugodtan elhagyható, mert semmi extrát nem nyújt. Féláron van helyette weiliang az alin, valaki ajánlotta a múltkorában, bár tapasztalatom nincs vele.

Ear001: "hogy rakod be abba a kis készülékházba?" Nevében a megoldás miFLEX ;]

[ Szerkesztve ]

(#82195) bkercso válasza EQMontoya (#82188) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ajánlott USB-táp DAC-hoz. LT1086CT CLC Filters

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82196) :AMF: válasza bkercso (#82178) üzenetére


:AMF:
senior tag

"NP0 meg az analóg jelútba kell"
Nekem ez az előbb nem jött át, elnézést.
A most benne lévő nichion fw (47uF, 63V) az jó? Mert annak az adatlapján sem látom az NP0 jelölést sehol. Illetve az sem kerámia, hanem alu elektrolit.

(#82197) EQMontoya válasza bkercso (#82195) üzenetére


EQMontoya
veterán

Koszonom, mester, valami ilyesmit kerestem! :R

Same rules apply!

(#82198) Polllen válasza bkercso (#82195) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt a Talema megérheti azt a plusz 13 USD-t?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82199) Dave™


Dave™
nagyúr

SDAC-kal küzdött valaki Linux alatt? ASUS PN50 látja, de nem szólal meg, egyik portról sem. Valami régi szutyok acer 3 portjából egyről megy tökéletesen, a többiről nem (az az egy USB3.0). Elvileg az USB2.0-t szereti, de a PN50-en nincs olyan. Autosuspend már ki van kapcsolva.

(#82200) Polllen válasza Dave™ (#82199) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam most moode alól szól, de próbáltam daphile-lel és lubuntu-val is. Mind hibátlan volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.