Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) Patice válasza dgyuri0123 (#59750) üzenetére


Patice
nagyúr

Én még olyan kábelt nem hallottam, ami bárhová jó lett volna.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59752) dgyuri0123 válasza Patice (#59751) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is azt hittem... :) Dacot nem USB kábellel kell/ene hangolni, ennek ellenére sokan megteszik.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59753) Dave™ válasza dgyuri0123 (#59752) üzenetére


Dave™
nagyúr

A homeopátiára is sokan esküsznek, meg létezik CD demagnetizáló is...

(#59754) pelikan69 válasza dgyuri0123 (#59752) üzenetére


pelikan69
tag

Én a hangvillára esküszöm. :D

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#59755) dgyuri0123 válasza Dave™ (#59753) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Venni kell egy "normális" dacot és kiderül miről beszélek.
Természetesen tudom, hogy nem mindenki tud venni magasabb kategóriát, csak akkor ne fogja a kábelre ha rosszul szól. Ha pedig a "kábelek között nem létező különbségekre" utaltál volna, akkor innen kezdve nem is folytatnám. ;)

"csak a zene van"

(#59756) Dave™ válasza dgyuri0123 (#59755) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az USB kábelek esetén nem látom át mitől kellene másként szólnia egyiknek meg másiknak, de szívesen meghallgatom a verziódat.

(#59757) Eugene Roe válasza Dave™ (#59756) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jajjjaj, kukkants át a hifiről általánosságban ezotéria-topikba! Kéthavonta végigvezetik a történetet :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#59758) Dave™ válasza Eugene Roe (#59757) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na majd megnézem, hátha megvilágosodom :D Lehet ateistaként hátránnyal indulok, meglátjuk.

(#59759) Dorian válasza Dave™ (#59756) üzenetére


Dorian
félisten

Azért, mert az USB audio átvitel nem TCP/IP szintű + a vezeték is szedhet fel zavart, ami nem az adatátvitel szinten, hanem máshol jelentkezik a végeredményben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59760) bkercso válasza Dave™ (#59756) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jelintegritás, fáziszaj, jitter, tápér zajának kapacitív átcsatolódása a jelerekre.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59761) Dave™ válasza Dorian (#59759) üzenetére


Dave™
nagyúr

Aha, és ettől lesz egyikben teltebb a basszus, a másikban meg tágabb a színpad, esetleg tisztább a magas. Valahogy nem jön össze. Azt hiszem én inkább AMD Fan táborát erősítem.

(#59762) r0b1


r0b1
tag

Most, hogy előjött ez a USB vagy nem USB DAC-os téma, mi az a DAC szint/kategória amit még érdemes egy notira kötni USB-n? Mert ha jól értem egy szint felett az USB egy szűk keresztmetszetté válik és nem fogok jobb hangot kapni akármilyen jó a DAC.
Egyébként létezik valami eszköz ami segít kiküszöbölni ezt a rossz minősíégű USB átviteli hibát, mondjuk hibajavító kódolás meg pufferelés segítségével, ha sérült csomagot kap akkor azt újrakéri stb? (Laikus vagyok a témában.) Az USB-SPDIF-ben ilyenek nincsenek, így az nem segítene a dolgon igaz?

(#59763) pelikan69 válasza Dave™ (#59761) üzenetére


pelikan69
tag

Szerintem ez a kérdés sokkal egyszerűbb. Meg kell hallgatni a DAC-ot egy többek által ajánlott USB kábellel (pl. Supra), és a gyári kábelével. Amennyiben tapasztalsz különbséget, akkor lehet beszélgetni az elméletről, ha nem, akkor felesleges. :)
Én is szkeptikus voltam az USB kábelekkel kapcsolatban. Mikor megvettem a Magic DAC-ot, kölcsön kaptam egy Wireworld USB kábelt, és azzal kezdtem el használni. Mikor visszaadtam, és a gyári kábellel használtam, egyből tudtam, hogy vennem kell egy normális kábelt. Számomra ez ilyen egyszerű.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#59764) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Srácok tud valaki egy normális átalakítót ami 2 db RCA-ból 3,5mm Jacket csinál, hogy rá köthessem a leendő erősítőmet a PC Jack aljzatára? eddig ezt találtam és egy Hamat.
NTA-106, RCA adapter

(#59765) ribizly válasza Dave™ (#59761) üzenetére


ribizly
veterán

Ha 100%-ban tiszta a jeled a csatornán, akkor a DAC érdemi része úgy tud működni, ahogyan azt eredetileg megtervezték.
Ha ez a jel nem tiszta valemelyik, a bejövő jelet generáló elem közül (220V-os hálózat, PC táp, alaplap, USB vezérlő, USB kábel), akkor a DAC kimenete is változni fog. Elég csak arra gondolni, hogy ha valamelyik elem okán a feszültségszint akár 0.1V-ot ingadozik, akkor milyen hangzásbeli különbségeket generálhat egy 5V-os bemeneti elvárt szint mellett. Persze tuti gondolnak azért ezek egy részére a mérnökök meg kell hozzá valami ami ezeket a különbségeket meg is "jeleníti" és kell egy fül, ami érzékeli. Ez meg azért ritkán jön össze egy helyen, ráadásul ritkán hallgat az ember X frekvenciás alapzajt, hogy ezeket elkapja. ;)
És akkor az ezotéria részébe nem kezdtem el belemenni. :D

És akkor leszállok a témáról, mert nekem egyébként tök jó most minden, már csak az MC2 Little Bear-t várom, meg majd egyszer egy csöves erősítőt kell beszerezni és annyi. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#59766) hoffman_ válasza Tin (#59675) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bakter, pedig pont vadasztam ra, neztem is, nem tudom hogy siklottam at felette :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59767) Sinesol válasza ribizly (#59765) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem elég sok tápstabilizálás van az ilyen cuccokban, nehéz elhinni, hogy komolyabb ingadozás megjelenhet jobb cuccoknál. Na meg nemcsak a körítésben, de még pl a dac chipekben is vannak szűrők, stabilizátorok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#59768) Tin válasza hoffman_ (#59766) üzenetére


Tin
veterán

57-re árazták le, de nagyon nem fogyott el, valami tizenpár %-a csak az akció végéig. szóval lehet hogy feldobják még 1x a héten.

(#59769) fericske válasza ribizly (#59732) üzenetére


fericske
addikt

Rhendkívüli.
Én ferritgyűrűset kaptam ugyanehhez a dac-hoz. S azt is adom hozzá.
Richersounds-London
A tied honnan van?

[ Szerkesztve ]

(#59770) bkercso válasza Sinesol (#59767) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fáziszaj, jitter. :) Keress rá, írtam már róla! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59771) bkercso válasza r0b1 (#59762) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem a csomag sérül, hanem az időzítés. SPDIF-nél pedig még sokkal fontosabb az időzítés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59772) Dorian válasza Dave™ (#59761) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól emlékszem, amikor USB kábeleket hasonlítgattam, nem ilyesmi különbségeket hallottam, hanem inkább hangszín, tonalitás, levegősség.

De láthatólag úgy kérdeztél vmit, h determináltad a véleményed, a választ, akkor meg ugyan minek?
Nekem teljesen mindegy mit hiszel vagy hol táborozol, nem akarok senkit győzködni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59773) Dorian válasza r0b1 (#59762) üzenetére


Dorian
félisten

Ez tévedés, nem az USB lesz a szűk keresztmetszet egy szint felett, hanem a noti, mint forráskészülék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59774) Tin válasza Tin (#59768) üzenetére


Tin
veterán

Sabaj D1 17EUR

nem akkora akció, meg ez "csak" a D1, de azért szóltam:) még 3.5 óráig él.

(#59775) dgyuri0123 válasza Dave™ (#59761) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Azt hiszem én inkább AMD Fan táborát erősítem."

Ha esetleg elcsesznéd vele a dac-od hangját, akkor is ezt mondanád? Ne foglalj állást, amíg meg nem győződsz magad is arról, hogy bizony létezik az USB kábelek között (is) (hallható) különbség. Tény, olcsó, belépő szintű sztereó rendszeren szinte biztos, hogy nem fogsz észlelni ebből semmit, illetve minimálisan halható változások lehetnek, amire természetesen azt fogod mondani, hogy ez placebó. Pedig nem az..

Az is nyilvánvaló számomra, hogy belépő szinten nem kell egy 10-20 ezres USB kábel, mert elegendő egy Klotz is 2 ezerért.

"csak a zene van"

(#59776) Dave™ válasza dgyuri0123 (#59775) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem tetszik amit hallok, szóval olyan nagyon nem cseszhetem el gondolom. Valahol meg kell(ene) tudni húzni egy ésszerűségi határt, legalábbis szerintem, mert ezen a logikán végighaladva nyugodtan vehetnék egy jó drága tápkábelt is a DAC-hoz, hiszen az is "elcseszheti" a hangját, elkezdhetném benne kicserélni a kondenzátorokat drágábbakra, vagy betehetnék valami minőségi UPS-t elé, mert a hálózati zavarok is "elcseszhetik" a hangját és biztosan lehetne sorolni. Te hol húzod meg ezt a határt? Miért pont az USB kábelnek van prioritása mondjuk a fentiekkel szemben? Vagy minden egyéb megvolt már? Amikor mindig az a cél, hogy valamit fejlesszünk a rendszeren (ha van értelme, ha nincs) akkor az már eléggé öncélú, nem?

Valóban, szkeptikus vagyok a témát illetően. Olyannyira, hogy a fáradtságot sem veszem, hogy elmenjek egy drága kábelért, elhozzam kipróbálásra, majd (a legnagyobb valószínűséggel) visszavigyem, hogy én itt bizony nem hallottam semmi különbséget. Aki hallani akar, az minden bizonnyal fog is, ezt nem vitatom. De ilyenkor szokott jönni az, hogy ne vakteszteljünk, mert az "zsákutca".

(#59777) Tin válasza Dave™ (#59776) üzenetére


Tin
veterán

engem érdekel a téma, hogy miért hallani, vagy miért nem. az a része oké, hogy az usb csomagokban küld adatot, és van crc, de az nem jelent korlátlan sávszélességet, és pl. aszinkron átvitelnél, amivel a dacok egy része megy, a clockot a fogadó határozza meg, és bár van timeframe, amin belül van újraküldés, a sok rontott jelnél sok újraküldéssel talán ez szétcsúszhat. nem tudom, spekulálok.
de ha valaki ad rá magyarázatot, engem abszolút érdekel. főleg, mivel ma érkezik a supra kábel, és már az rca-nál is szkeptikus voltam, de akkorát dobott a hangon, hogy lehidaltam tőle, és azóta is rácsodálkozok néha, mennyi részlet került a zenébe.
én azt is elfogadom, ha az egész placebo. de nehéz elfogadnom, hogy minden hifib.zi hülye, és csak valami hitnél fogva vezérelve veszi az akár többszázezer forintos usb kábeleket.

(#59778) Ear001 válasza Dave™ (#59776) üzenetére


Ear001
addikt

"Valóban, szkeptikus vagyok a témát illetően. Olyannyira, hogy a fáradtságot sem veszem, hogy elmenjek egy drága kábelért, elhozzam kipróbálásra, majd (a legnagyobb valószínűséggel) visszavigyem, hogy én itt bizony nem hallottam semmi különbséget. Aki hallani akar, az minden bizonnyal fog is, ezt nem vitatom."

Mondd azt, hogy nem akarsz többet költeni a cuccra. Vagy azt, hogy macerás kicserélni a drótot. Vagy hogy nem vagy biztos a hallásodban, félsz egy ilyen próbától, mert mi van, ha...

Mindegyik jobb, mint előre bagatellizálni egy rengeteg ember által megtapasztalt jelenséget, amit egy, nagyjából a föld lapos, mert az ablakból kinézve nem látom, hogy görbül szintű bizonyítással próbálsz meg racionalizálni. Hidd el, nem egy ilyen dolgot láttam, aminek a vége az lett, hogy mindenféle, a minőségi zenehallgatás irányába tett, korábban még oly racionálisnak gondolt lépést is megakadályozott ez a lelki gát.

(#59779) bkercso válasza Tin (#59774) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sebaj D1

Dave™: Csak egy más logikát mutatok: az ésszerűségi határ a 2k-s USB-kábel. Pont azért ptóbálgatják ki a HiFi-sek, és ajánlják, hogy milyen rendszerhez milyet érdemes venni, hogy Neked már ne kelljen ezzel foglalkoznod. Lehetsz persze szkeptikus vagy nem is érdekelhet az egész, de ettől még az ajánlás szerintem nem hiábavaló. :)
Amúgy a tápkábel mellett a másik, fontosabb dolog a 230V-os hálózati fesz. minősége. Pl. kapcsolóüzemű tápokat, gagyi LED-es lámpát stb. el kell felejteni, ha az ember hifizik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59780) Tin válasza bkercso (#59779) üzenetére


Tin
veterán

de legalább szép világoskék a nyák :D azért másoltam csak be, mert tegnap valaki lemaradt a sabaj d3 akcióról, mondom ne ezen múljon, ma van d1.

(#59781) Dave™ válasza Tin (#59777) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha ilyen hibák keletkeznének, akkor hallható pattogást meg hasonlóakat eredményezne, nem tonalitásbeli különbségeket. Az interconnect teljesen analóg kábel, kár összehasonlítani az USB-vel.

CD demagnetizáló is van, azt is sokan megveszik.

Ear001: neked is szól a kérdés, hogy hol van ennek az egésznek a vége, illetve hogy állítod fel a prioritásokat? Mondjuk a hifibiztosíték után (tegnap belefutottam véletlen) már magamtól is tudom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#59782) Eugene Roe válasza Tin (#59777) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Amdfan logoutos cikkéből kiindulva már egy 10-20 éves kommersz dac chipben is elegendő buffer volt erre a célra. Az elvi probléma inkább az, hogy soha senki nem próbált még meg rendet tenni ebben a vitában. Rengeteg gyártó van millió ft-os erősítővel, mégsincs sorrend. Kicsit olyan ez, mint egy homokozó felnőtt férfiaknak. Informatikában volt természetes szelekció, autógyártásban is, de itt valamiért nem, vagy nem olyan mértékű. Hirtelen nem tudnék még egy ehhez hasonló iparágat megemlíteni (persze a hallás, mint érzékszerv is legalább ennyire sajátos).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#59783) Tin válasza Dave™ (#59781) üzenetére


Tin
veterán

mitől lenne pattogás? jó csomag vagy a jóig ismételt csomag, más nincs. nem?

(#59782) Eugene Roe: értelek, akkor tegyen rendet valaki. van itt elég hozzáértő. engem is érdekel a téma. de, ha valamit hallok, akkor hallok, ha nem, akkor pedig nem. ma megjön a kábel, pár nap múlva nyilatkozom. ha hallani fogom, úgyis a fülemnek hiszek, és nem a leírásoknak.

de ekkora tömegpszichózis lehetetlen. akkor a 3mm-es usb kábelnek ugyanazt kellene tudnia hangban, mint a 2-3x olyan vastagnak. nem?

[ Szerkesztve ]

(#59784) Dave™ válasza Tin (#59783) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom a rossz időzítés miatt. De hogy ebből hogyan jöhetnek ki tonalitásbeli különbségek, az egy sokkal jobb kérdés. Ha megjön majd a kábeled, kérj segítséget vakteszthez és próbáld ki úgy mi a helyzet. Múltkor AVX-en volt HDMI vakteszt, az is tanulságos végeredményt szült.

(#59785) Tin válasza Dave™ (#59784) üzenetére


Tin
veterán

fogalmam sincs, hogy megy az usb audio. elolvasom majd egyszer, ha nincs ennyi melóm, de ha a jel digitális adatfolyam, és crc-zett, akkor mindegyik ugyanúgy szól. ha nem, akkor viszont nyilván a zavarás hat rá. azt sem tudom igazán, milyen jelet küld az adatcsomagokban, ennek is utána kéne nézni, ha érteném, akkor látnám.

de nem ez a lényeg. szerinted amikor ordító különbségekről beszélnek komoly, sokat hallgatott emberek, akkor ők hülyék? vagy ez csak placebo? ez az amit nem értek...

(#59786) Spíler válasza Dave™ (#59781) üzenetére


Spíler
őstag

Én végképp nem akarlak meggyőzni semmiről,mindenki abban hisz amiben akar.(én sem hittem,amíg nem próbálgattam) :B
Saját tapasztalatom írnám röviden.17db USB kábelem van,3-4 fajta érezhetően különböző hangzással.Van 2 olyan kábelem aminek a hangja annyira különbözik egymástól,mintha egy fejhallgatón a bőr párnát lecseréled plüssre.Ez már elég jelentős különbség azt hiszem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59787) Dave™ válasza Tin (#59785) üzenetére


Dave™
nagyúr

Két lehetőség van: vagy sokkal jobb fülük van, mint a nagy átlagnak, és esetleg tényleg hallanak valamit (a mértéke szerintem akkor is könnyen túlzás lehet), vagy placebo, igen. A többség egy FLAC-et és egy abból készült 320-as MP3-at sem tud megkülönböztetni egymástól.

Spíler: és a maradék 13 ugyanúgy szól?

[ Szerkesztve ]

(#59788) Ribi válasza Eugene Roe (#59782) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a hallás szubjektív. Mindenki máshogy hallja, emiatt mindenkinek más tetszik. Balettet szerintem be kellene tiltani, mégis van akinek tetszik. Bár ezt kétlem, hogy nem csak kamuból ülnek be rá az emberek, mert ez is valami burzsuj hóbort. Szóval ez nem olyan mint a számítógép, hogy lefuttatsz rajta 2-3 tesztet, kidob egy számot és kész. Autógyárból meg hányféle van? Hány autómárka van? Az is azért van ennyi, mert mindenkinek más tetszik és nem a számok alapján döntenek, hanem sokszor egyéni preferencia alapján.

Plusz a hallása is más mindenkinek. Nekem pl ha mutatsz egy színtévesztős könyvet a harmadik oldalon már semmit sem látok. Ha kábel lenne azt mondanám a többi oldal pont ugyan olyan. Más meg csak les, hogy ezt hogy nem látod. Ez olyan szembetűnően más hogy juj. Mondjam hogy de akkor is hazudsz? Mert ÉN nem látom a különbséget? Lehet van olyan ábra árnyalat is amit már csak nagyon kevesen látnak, de van pár ember aki azt is látja. Vajon akkor az a kevés hazudik aki látja, mert a többség nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#59789) Tin válasza Dave™ (#59787) üzenetére


Tin
veterán

engem az érdekel, hogy technikailag mi a háttere, mert ha hallom, örülök, ha nem, akkor nem.

a másikra meg: nem hallod, amíg nincs jó cuccod. de ha van, akkor a vaktesztek is jobban mennek. én legalábbis ezt tapasztaltam magamon. ezért csodálkoztam régen a tök alap hangkártyás setupnál, hogy másoknak mitől olyan ordító a különbség, de most már, normális setuppal én is hallom. és nem a hallásom fejlődött, hidd el.

(#59790) bkercso válasza Eugene Roe (#59782) üzenetére


bkercso
nagyúr

már egy 10-20 éves kommersz dac chipben is elegendő buffer volt erre a célra.
Na de ez egy szinkron USB-vevős DAC. A PLL számít, ami a szinkront megteremti a PC és a DAC órája között.
Elegendő buffer": ha nagyobb a buffer, akkor nagyobb időállandóval (alacsonyabb törésponti frekvenciával) dolgozhat a PLL szűrője, vagyis jobb lesz a minőség, de a latency (delay) nagyobb lesz. Az 1ms sovány, ezért van egy fejlett adaptív PLL a PCM2902-ben.

Tin:
engem az érdekel, hogy technikailag mi a háttere, mert ha hallom, örülök, ha nem, akkor nem.
Fáziszaj (aminek integráltja a jitter) keletkezhet a kábelben is. Ez a D/A-konverziókor torzítássá alakul. Az imént leírt kulcsszavakra rákeresve már el tudod kezdeni az utánaolvasást. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59791) Spíler válasza Dave™ (#59787) üzenetére


Spíler
őstag

Vagy nem voltam elég világos,vagy nem értetted amit írtam.
A 17 db-ot szét lehet válogatni,mondjuk 3-4 csoportra amikben eltérést találsz hangkarakterben csoportonként.Én így hallom,más lehet,hogy másként hallaná.Azért írtam,hogy nem akarlak meggyőzni,mert ahány ember annyi vélemény.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59792) dgyuri0123 válasza Dave™ (#59776) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Te hol húzod meg ezt a határt?"

Kb. ez is egyéni preferencia kérdése. 100 ezres dachoz 2e Ft-os Klozt kábelt használtam, nagy megelégedéssel. A jelenlegi 300 ezres dacomhoz Supra kábelt használok (sajátom 5M), szintén igen nagy megelégedéssel. Hogy lehetne-e feljebb lépni? Igen, biztos vagyok benne, de most nem ez a legfontosabb kérdés az életemben.

(#59782) Eugene Roe: Csak egyetlen példa... karóra. Hányféle karóra létezik, hányféle minőségi osztályban, hogyan rangsorolnád őket, milyen paraméterek alapján, milyen elvárások figyelembevételével? Nos, elektronikák, kiegészítők is ezért kaphatók annyiféle verzióban, mert egyik sem azonos a másikkal.

Mondhattam volna zoknit is, de az elég gázul hangzana... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59793) hoffman_ válasza Tin (#59768) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sok kicsi sokra megy. köszi a tippet, nézni fogom :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59794) Tin válasza bkercso (#59790) üzenetére


Tin
veterán

köszi!

First, if electrical noise is brought into the DAC clock, the DAC clock itself becomes less accurate. Since now your timing source, the DAC clock, is less accurate, that increases jitter. Second, electrical noise can be conducted by the USB cable through the ground plane into the analog circuitry of the audio system, where it appears as plain old analog electrical noise.

erről beszéltél?

most nincs időm átolvasni, de (#59787) Dave™ barátunk megteszi, és beszámol róla. ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#59795) Eugene Roe válasza Ribi (#59788) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ezért írtam oda az utolsó sort is, szóval értem én az érvelésedet, csak akkor is furcsa az, hogy nem is törekednek rá :) whathifin sincs egy olyan teszt, hogy 5 komplett rendszer, 40 fajta usb kábel, és a szokásos szöveg, hanem egy erősító tesztnél van 2 hangfal, 2 kábel, esetleg 2 dac, és ennyi. 100 ezres erősítőt 100-300 ezres hangfallal tesztelnek, rá se kötik a 1,5 milliósat, ettől tűnik a számomra ilyen sandboxnak a dolog :)

#59729 és óráknál bevallottan nem is a gyakorlati tudást fizeted meg, hanem a hozzá gondoltat, mert a 100 milliós patek philippnél egy 100 ezres seiko quartz 1000* praktikusabb a hétköznapokban :P márpedig most az lenne a cél, hogy bebizonyítsuk, a 100 ezres usb ténylegesen jobb a hang átadásában, mint egy olcsó (én se 500-ért fogok venni usb kábelt, csak fura olyan beszámolókat olvasni, hogy a zongora eltűnik, a nagybőgő pedig ott sem volt ezzel a kábellel)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#59796) ribizly válasza fericske (#59769) üzenetére


ribizly
veterán

USA. De ahogy néztem a neten a fotókat is hol így hol úgy tálalják.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#59797) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#59792) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Neked szerettem volna válaszolni :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#59798) Dave™ válasza Tin (#59794) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az eredeti cikkben összevetnek egy 5 és egy 300 EUR árú USB kábelt, majd az USBlyzer szoftverrel megnézik az átivtelt és mindenki meglepetésére tök ugyanazok a csomagok mennek át, mindkét esetben hiba nélkül. A vakteszt ugyanezt az eredményt hozta.

(#59799) Tin válasza Dave™ (#59798) üzenetére


Tin
veterán

az idézetben két dologról írnak: egyrészt az olcsó kábel által összeszedett zaj zavarja a dac clockját, másrészt meg a bejövő zaj zavarja az analóg részt is.

értem hogy ugyanaz az adat megy át, de:
1) nem ugyanúgy, ha csomagokat dobál el és küld újra
2) nem ugyanúgy, ha a clockot zavarja, és nem egyenletes
3) a DAC nevű doboz már analóg hangot állít elő, és a bejövő USB kábel zaja azt is befolyásolja

így?

(#59800) bkercso válasza Tin (#59794) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem teljesen. Itt 3 dologról van most szó. Az egyik, amit az idézeted említ: 1) ha nagy a kábel átmeneti ellenállása (≠ hullámimpedancia!), akkor az áramok számottevő feszültséget ejtenek a GND-vezetéken. Ez is zaj, de ez szerintem nem tipikus. Ráadásul ebből csak tápfesz-zaj lehet, mivel a kommunikáció szimmetrikusan vezetékelt, így a közös módusú zaj kiesik.
2) Ha a DAC órájára zaj jut. Ez ugye a GND-felől vagy a táp felől jöhet, utóbbi a tipikus (az előbbi hibás tervezés eredménye). Namost az óra tápja egy rendkívül zajérzékeny pont, akár -10dB-vel is megjelenhet ez a zaj a kimeneten, ráadásul ez ugye össze is fonódik a zenével, hiszen az óra a zenét mintázza! Vagyis ez is jitter.
3) Fáziszaj (jitter) az USB felől. Erről azt szokás gondolni, hogy úgyis kiejti a DAC-ban lévő újraórázás, azonban csak elnyomja, de nem ejti ki. Az említett PCM2902-ben a PLL ugyanis erre szinkronizál. Az jó kérdés, hogy az aszinkron USB-vevőkön hogyan jut keresztül a jitter, ehhez sajna még nem nagyon értek. :B Itt ugye a beérkező adatok sebességét az USB-vevő mondja meg a host-nak. Elvileg itt nem kellene számítson a kábel, de mégis más a tapasztalat, így marad a kérdés számomra is. Biztos erre is van magyarázat...

Ezen kívül, negyedkként a kábel összeszedhet EMI-t is, ha nem megfelelően árnyákolt.

Ejtsünk még szót arról, hogyan keletkezhet (nagy GND-ellenállást és EMI-t elfelejtve) jitter a kábelen! A kulcsszó a jelintegritás (signal integrity). Minden hullám közegben terjed, a közeg tulajdonságai (hullámimpedanciája) meghatározza a hullám terjedési sebességét. Ha közeghatárhoz ér a hullám, akkor hirtelen kell változtatnia a sebességén, és ennek eredménye részleges visszaverődés szokott lenni. Na most a PC USB-kimeneti áramköre, a kimeneti csatlakozó az alaplapon, a kábel csatlakozója, maga a kábel, a másik csatlakozó a kábelen, majd a DAC--on, végül a DAC USB-vevője mind mind (kicsit vagy jobban) eltérő hullámimpedanciával rendelkezik.

Dave™ #59798: ugyanazok a csomagok mennek át
Ennyire nem szeretsz, hogy nem olvasod el, amit írok? :O

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.