Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Tin válasza B1T3 (#59850) üzenetére


Tin
veterán

a jó öreg Q1... 2 évig nyúztam, épp tegnap csomagoltam el, se egy karc, se egy lötyögés, teljesen olyan, mint új korában. pedig átment rajta párezer órányi zene. tartós kis darab, szerettem.

(#59852) Sinesol válasza fericske (#59847) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig mást nem nagyon érdemes használni, talán az egyik legjobb rendszer, bár a 8.1 is egész jó.

Hja amugy lenne egy kis problémám, ilyesmivel eddig még nem találkoztam.

Épp nézek egy youtube videót, amikor egyszercsak statikus zúgásra vált a hang, kb ugyanolyan, mint amikor az analóg rádión nincs csatorna, fehér zaj stb. Azt hittem, hogy a videó hangsávjával van gond, gondoltam beletekerek, de később is ugyanez a zaj hallatszott, na és ami érdekes, hogy amikor visszatekertem a korábban jó részre, ott is csak statikus zaj. Gondoltam itt nálam lesz a gond, szal elinditottam Foobart, berakok egy számot, de ott is csak fehér zaj hallatszik.
Ezutan probaképpen kihuztam az erősítőből a fejhallgatót, átdugtam a masik fejeskimenetbe és igy hirtelen megjavult, aztan visszadugtam masikba és ott is jó. Mindez kb 1-2 perc alatt jatszodott le, nem tudom attol javult e meg, hogy ki be dugtam fejest, vagy csak random magatol...

Valamiféle hiba előjele lenne ez? Tapasztalt már más is ilyet?

Pc + Concero HD + Myryad Z40 + AKG K712 a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#59853) fericske válasza ribizly (#59848) üzenetére


fericske
addikt

Próbáld ki dsd módban. (Jriver- tools-options-dsp & output - 2xnativ dsd (asio) )
Nekem most így nem szállt el.
Mondjuk a Qp1r is rá van dugva a gépre és váltogattam köztük is, meg a Jriver és Youtube között win10home-on és nem döglött meg semmi.

(#59849) Dorian
Francokat jó a vindóz10. Lehet, hogy audióban jobb valamivel (nem tapasztaltam semmi említésre méltót), de az csak egy muszáj os vindózosoknak. Az egészre gondoltam, hogy nem ajánlott.
Kénytelen vagyok tanulni a win10-et, elfogadhatóvá tenni számomra (mint pl. az automata frissítések kikapcsolása) apró trükkökkel amiket a win7-ben egyszerűbben tudtam beállítani a gördülékeny működéséhez, mert újabb hardvereim vannak amik nem mennek már win7-el.

(#59852) Sinesol
Miért jó az, hogy az oprendszered diktálja az iramot, nem te? Ha ő irányítja a gépedet, dönti el mi jó "neked", mi kell neked?

[ Szerkesztve ]

(#59854) ribizly válasza fericske (#59853) üzenetére


ribizly
veterán

Megpróbálom. THX! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#59855) Sinesol válasza fericske (#59853) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem dönti el mi jó neked, csupán csak nagyban megkönnyiti sok minden használatát.
Személy szerint a nehézkes, elavult win7-et már nem tudnám használni, ha néha rá is kényszerülök, csak felidegesit a körülményessége. Na de mindegy kinek mi tetszik, azt használja. :R

(#59856) YceBear válasza didros (#59843) üzenetére


YceBear
tag

Szia, melyik driverrel probaltad? Linux all van kedved megnezni? Milyen fw van rajta. :)

(#59857) B1T3 válasza Tin (#59851) üzenetére


B1T3
addikt

Épp ebből a megfontolásból is esett erre a választásom, „bejáratott” darab, van róla tapasztalat (mégpedig hogy általánosságban a Fiio termékek megbízhatóak).

(#59858) didros válasza YceBear (#59856) üzenetére


didros
senior tag

2.4.2.2 és 4.3.3.0 driverekkel próbáltam. A gépemen van Ubuntu Mate 17.10 is, megnéztem és ugyanez történik ott is... A firmware-t nem tudom milyen soha nem cseréltem még le. Érdekes, hogy korábban laptopra csatlakoztatva semmilyen problémám nem volt vele, csak most ezen az új gépen (Gigabyte B250M-D3SH alaplap)

(#59859) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon tudatlan vagyok a témában, de segítségre lenne szükségem... :)

Cserélni tervezem a jelenlegi Beyerdynamic DTX 710 Pro-mat (valószínűleg egy DT 770 Pro 80 ohm-ra), és emellé gondolom már dukálna egy dedikált hangkártya/erősítő/akármi ami PC-re dugva többet hozna ki belőle.

Viszont van egy Microlab Solo 5C-m is, amit szintén szeretnék rádugni - ha van értelme.
Ha persze az lenne a közvélekedés hogy a hangfalnak elég az alaplapi hangkarim (amire nincs panaszom alapvetően, de ha lenne érdemi különbség hangminőségben akkor miért ne menjen az is arról)

Nem szánnék rá sokat, max. 20k, ennél többet csak akkor ha tényleg indokolt - ha az alatt csak szart kapok...

Szemezgettem első körben az ASUS Xonar-okkal (olcsóbb árkategóriásakat), viszont kényelmi szempontból mégis vmi külső megoldás kéne, hogy ne kelljen mindig a gép hátulját babrálnom ha fejhallgatóra váltok hangfalról.

Vagy alternatívaként létezik olyan, hogy az alaplapit használom továbbra is a hangfalhoz, és a dedikáltat a fejhallatóhoz, és váltogathatnék hogy mikor melyik legyen az "aktív kimenet"?

Mert úgy mindkettő folyamatosan be lehetne dugva, és szoftveresen váltogatnék hogy melyik szóljon.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#59860) Bukk900 válasza Worker (#59859) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia, 20k a Presenter3 erősítő, amit az alaplapira köthetsz, kipróbálható. [link]
Vagy 20k a Musiland 02 Mark2, ami dac/amp, van vonalkimenete a hangfalnak és fejes kimenete is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#59861) Tin


Tin
veterán

indexes cikk a hi-res zenehallgatásról

(nem írok kommentet hozzá)

(#59862) tipuka válasza Bodz (#59705) üzenetére


tipuka
addikt

köszi szépen, nekem is ez van, azt hittem az utóbbi években még készült frissebb. :R

(#59863) YceBear válasza didros (#59858) üzenetére


YceBear
tag

A key driver kozul melyikkel mukodott rendesen? Mert olyat Meg nem lattam, hogy ez ket verzio mukodjun. Egyebkent 2.4.2.2 bol 2 fajta is van. Csinaltak belole win 10 kompatibiliset is. Mondjuk ha Linux alatt is ez van akkor hw hibanak tunik. Fw frissitest Meg kiprobalhatsz. Masik USB port megvolt? Kabelcsere?

[ Szerkesztve ]

(#59864) Tin


Tin
veterán

sound blaster e5, mint fejhallgató erősítő és dac, milyen cucc? árát megéri?

mondjuk aki ismeri, a Fiio Q1-hez képest milyen a hangja?

[ Szerkesztve ]

(#59865) Tin válasza Tin (#59864) üzenetére


Tin
veterán

azért kérdeztem csak, hogy ne másoljak be valami gagyit ide, hogy gyanútlanul megvegye valaki, de ha nincs válasz, akkor nézzetek előbb utána.

amazon.de Sound Blaster E5 > féláron, 97 EUR (ingyenes szállítás)

és ez villámakció még 5 órán át, de a harmadát már eladták, szóval lehet, hogy előtte elfogy.

nálam okafogyottá vált, én bluetooth fejeshez használtam volna usb módban pc-ről, de azt nem tudja, bluetooth-on csak fogadni tud zenét okostelóról. tehát a kimenete csak usb, optikai, line out és headphone out, a bemenete usb, optikai, line in és bluetooth.

[ Szerkesztve ]

(#59866) Bodz válasza Tin (#59865) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vidáman megér ennyit.

(#59867) Worker válasza Bukk900 (#59860) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszi, mondjuk megint elfelejtettem odatenni, hogy belföldről venném, és kizárólag újat :B

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#59868) Tin válasza Bodz (#59866) üzenetére


Tin
veterán

annak, aki hordozható dacampot keres, igen, ezért is tettem be, remélem valaki jól járt innen is. már majdnem 90%-a elkelt. nekem így csak egy nehezék lenne, amit tud, arra ott a Q1, és mindkettő kompromisszumos :)

30-ért megérte volna, ha a tévé optikaiját vagy a gép usb-jét tudom BT fejesre streamelni, de mivel ez nem megy, mert az ilyen eszközök 10-nél kezdődnek, és csak azt tudják.

(#59869) Tim82 válasza Tin (#59868) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, én pont valami ilyesmi akcióra vártam valahol az E5-tel kapcsolatban - E1-ről lépnék feljebb, jól jönnek a plusz szolgáltatásai, meg remélem, hangban is jobb, bár ár/érték arányban az E1 is remek kis cucc.

Mondjuk nem értem, miért nem történt meg eddig a rendelésem véglegesítése után (jó 2-2,5 órája volt), hogy az Amazon a megadott kártyaadataimmal elvégezte volna a szükséges tranzakciót - reméljük, csak valami csúszás van a rendszerükben, vagy úgy működik egy-egy BF-es akciójuk, hogy azért 1-2 napon belül meglesz a vételár levonása is...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59870) Tin válasza Tim82 (#59869) üzenetére


Tin
veterán

no para, amazon akkor terhel, ha becsomagolta szállítás előtt. az lehet több nap is, de meg fog jönni. örülök, hogy legalább valakinek jól jött :)

(#59871) Bukk900 válasza Worker (#59867) üzenetére


Bukk900
őstag

Itthonról, 20 körül csak az ajánlóban is lévő X-FI HD jut eszembe. [link]

(#59872) wdarty


wdarty
tag

Megérkezett az S.M.S.L M6. Nagyon elégetett vagyok vele, viszont Win10 alatt nem akar menni a 32bit/384kHz-en. Nem várok csodát, tudom, hogy nem lesz jobb hangja, de kiváncsi lennék mért írja a Win, hogy nem támogatja ezt a beállítást.
A Drivert felraktam. Nincs semmi különös kis kezelő program hozzá.

(#59873) Tim82 válasza Tin (#59870) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megtörtént a terhelés, megnyugodtam, hogy nincs semmi elszúrva. Köszönöm még egyszer. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59874) Tim82 válasza Tim82 (#59873) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amire kíváncsi vagyok egyébként, hogy ezzel a beépített akkus, XMOS USB-s, TI DSD1796 DAC-os, többek között bluetooth-ot (aptX-et is) tudó kínai DAC/fejhallgatóerősítővel összevetve milyen lehet az E5. Ezt is csak pár napja vettem eBay-en, az alap NE5532 opamp-os kiszereléssel (nem vállaltam be kínai Muses opamp-okkal), de ez azért valószínűleg nem zsebkompatibilis, az E5-tel ellentétben.

A BT azért lett fontos szempont, mert aptX-et úgy tűnik, mint a jelenlegi telefonom (Nexus 5 - persze nem gyári ROM-mal), mind a jelenlegi tabletem (Samsung Galaxy SM-T585) tud, hosszabb távon munkahelyre néztem eredetileg a kínai BT-s DAC-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59875) Tin válasza Dave™ (#59819) üzenetére


Tin
veterán

nos, most jutottam el addig, hogy kicseréltem a magic-hez adott usb kábelt egy suprára. előtte meghallgattam pár gyakran hallgatott zenét a vékony kábelen, és aztán most ugyanazokat hallgatom a suprával.

lehet hallani a különbséget, még nekem is, pedig én aztán nem vagyok audiofül. a hang tónusa más. a vékony kábel olyan pattogós, csilingelős volt, nagyon nyitott volt, ez pedig kicsit sötétebb, zártabb, talán lassabb, nem is tudom jól megfogalmazni. a hangerőt is feljebb kellett vennem kicsit. cserébe viszont tisztább a hangzás, mintha több és pontosabb lenne a mély, és nyugodtabb a hang, ha ez jelent valamit.

(nem tudom, ez idővel változik-e, vagy csak a fülem szokja meg, de direkt az első benyomásokat írtam le)

(#59876) Dorian válasza Tin (#59875) üzenetére


Dorian
félisten

Amit leírtál az arra utal, h a Supraval hallod a Magic valódi hangkarakterét.
Érdemesebb amúgy úgy tesztelni, h először 2x hallgatod meg a zenei részletet mielőtt kábelt váltasz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59877) Tin válasza Dorian (#59876) üzenetére


Tin
veterán

könnyen lehet! éppen most készülök visszatenni a régit egy újabb hallgatásra:) de le akartam írni az első benyomást, mert ha valaki cserél, ez fogja meg.

(#59878) Dave™ válasza Tin (#59875) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mivel hangerőt is állítottál, így az egész nem sokat ér. Elhiszem, hogy ezt tapasztalod, az sem kizárt, hogy a gyári kábel nem teljesíti rendesen az USB high speed specifikációit, ez esetben viszont egy 1-2 ezer Ft-os normális minőségű kábellel is ugyanazt kapnád, mint a Supra-val. Próbáld ki esetleg mással is, ha akad otthon. Nem kezdeném el elölről, akit érdekel az beszélje ki mélyebben a témát a hifis topikban.

(#59879) dgyuri0123 válasza Tin (#59875) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ühüm...:)

A Supra ilyen.. hagyja kibontakozni a dacot. És még bejáratós, ha jól gondolom. Úgy 10-15 óra múlva még jobb lesz. Aki nem hiszi ne írjon inkább semmit.:)

#59878 ) Dave: USB kábel mit keresne a hifi topikban?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59880) Tin válasza Dave™ (#59878) üzenetére


Tin
veterán

Dave basszus, de totál más a hangja! az, hogy mennyi a részlet meg ilyenek, azt nem akarom elemezgetni, de ez tényleg más, és nem az mondatja velem, hogy a supra 12e Ft volt, és önigazolás kell. vissza is küldhetem, szóval tökmindegy.

most megint visszaraktam a gyári kábelt, és sokkal világosabb, nyitottabb a hangja, hallhatóan kevesebb méllyel. ez nem jobb vagy rosszabb, egyszerűen csak egy más hangkarakter. teljesen más lett tőle a fejes. ez sokkal világosabb, de élesebbek a magasak bizonyos frekin, viszont nagyon nyitott a zene tőle.

a hangerőt most nem bántottam. ezzel a kábellel mintha kicsit hangosabb lenne.

(#59881) Dave™ válasza dgyuri0123 (#59879) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem semmit, de szerintetek ezzel lehet hangolni a végeredményt, tehát ott a helye, gondolom.

(#59882) r0b1 válasza wdarty (#59872) üzenetére


r0b1
tag

Csak tipp, de nem lehet hogy csak SPDIF-en tudja a 32 bitet? Asszem a Musilandoknál is így van, hogy USB-ről csak 24 bitet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#59883) dgyuri0123 válasza Dave™ (#59881) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Supra nem hangolásra való. Lineáris, semleges hangú kábel. Ennyi. :) Biztos lehetsz benne, hogy a dac hangját nem tolja semerre. Ezért sem lehet vele hangolni...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59884) Tin válasza dgyuri0123 (#59883) üzenetére


Tin
veterán

valószínű...

a beyer dt770pro-ba most érkezett meg az a mély, amiről 2 éve olvasom, hogy benne van, de eddig sehogy se bírtam kicsikarni belőle. a dac-hoz adott usb kábellel kifejezetten csalódás lett a hangja.

most feléledt, de durván. sose gondoltam volna, hogy ez ennyire jó fejes. egyszer hallottam így, anno a hitspace-ben, amikor hallgatóztam. végig éreztem, hogy több van ebben a fejesben, de amikor összeraktam a magicet a z40-el, és nem lett jobb tőle, úgy gondoltam, sose lesz már jobb.

és valószínű igazad lesz a bejáratással kapcsolatban is, mert már sokat javult.

[ Szerkesztve ]

(#59885) dgyuri0123 válasza Tin (#59884) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Örülök, de annak is hogy vetted a fáradságot és hazavitted meghallgatni. :) Ez nem megy másképp.

Nálam hangfalas rendszeren is hasonló volt a változás. Picit seggreültem, olyan "folyékony" lett minden hang.

Bodz nekem is sokat segített anno.:) Milió köszönet neki mindenért, sokadszor is...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59886) Tin válasza dgyuri0123 (#59885) üzenetére


Tin
veterán

két éve rengeteget agonizáltam ezen, és azon, hogyan úszom meg "óccsóból" a dolgot, és okosabb akartam lenni a tapasztaltaknál. idén eldöntöttem, hogy szimplán csak hallgatok rátok. és követtem Bodz tanácsait. közben persze többször megszólalt a "hogyan úszom meg" énem, de végül mindent betartottam. és igaza lett.

(#59887) fericske


fericske
addikt

Na akkor ma összeszedem a kompatibilis usb kábeleket összehallgatásra, mert nemrég én is újítottam egy Suprát (ha már lesz drága Atlas rca a z40 mentő akcióhoz), de az előzőleg használt usb kábelhez képest nem (nagyon) vettem észre változást. Ilyen talán, mintha, esetleg szinten csak.
Lehet, hogy véletlen franyesz a másik, nem audió usb kábel is ennyire. Előfordul.
Még van 2 másik ilyen kábel, majd bedobom azokat is, mi lesz belőle.

(#59888) dgyuri0123 válasza fericske (#59887) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van ilyen is. Rendszertől függ, mit hallasz meg és mit nem.

"csak a zene van"

(#59889) fericske válasza dgyuri0123 (#59888) üzenetére


fericske
addikt

Vindóz 10 és kapitalizmus!

(#59890) Tin válasza Per Degaton (#59228) üzenetére


Tin
veterán

nálam is előjött Per Degaton kolléga Myryad Z40 kikapcsolós problémája, és ugyanaz a szimptóma: bizonyos zenék bizonyos hangjainál (valamilyen mélyhang esetén) kattan egyet, és pár mp-ig nincs hang, aztán kattanás, és újra van hang.

de ez függ a hangerőtől. nekem a windows-ban maxon van, a dacon nem lehet állítani. a sennheiserrel nem jött elő soha, a dt770-el viszont igen. aztán kipróbáltam, hangosabbra állítva előjön a sennheiseren is, de az már olyan hangerő, ami hallgathatatlan. a dt770 viszont sajnos túl halk kell legyen ahhoz, hogy ne jöjjön elő.

kihúzott fejhallgatóval is működik, low gainben kb 2/5-öd hangerőnél, high gainben pedig 1/4 hangerőnél. csak specifikus számoknál, pontosabban hangoknál. sajnos Per Degaton youtube sample videóját már törölték azóta, amit meg én hallgattam számot, annál a foobar-ban játszott FLAC tracknél előjön, viszont a youtube-ra feltöltött változatnál nem, gondolom onnan hiányzik az a hang.

a szomorú, hogy pont arra nem jó így, amire való: magas impedanciás fejesek meghajtására...

[ Szerkesztve ]

(#59891) Dave™ válasza Tin (#59890) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az R70x 470ohm és nem kapcsol ki. Low gain és kb 11-12 óra a poti állása.

(#59893) Dave™ válasza Tin (#59892) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem nem, egy percig hagytam menni, nem kapcsolt ki (pedig a DAC is kicsit mélybe húzó). Low gain, 12 óra.

(#59894) Tin válasza Dave™ (#59893) üzenetére


Tin
veterán

nagy nehezen megtaláltam a YT-n azt, amit anno a kolléga linkelt, hogy neki ott kikapcsol, és nekem ott nem. nekem ennél a számnál, és még ki tudja hánynál, eddig ugyanis kis impedanciással használtam, szóval a kritikus hangerő alatt. bár neki más volt a hangerő is.

ezt a számot, amit átküldtem, lekerestem a YT-t több változatban, egyiken sem akad ki. csak ezen a FLAC változaton. valószínűleg a Z40 fejhallgató-védelme nem az igazi, és érzékeny bizonyos alacsony frekvenciás hangokra, gondolom függően attól, hogy éppen melyik erősítő hogyan sikerült.

biztos számít a dac is, de direkt kicseréltem a kábelét a régire, amivel sokkal kevesebb a mély, és ugyanúgy csinálja. ez egy bizonyos freki lesz. nálam is, Per Degaton kollégánál is. nálad talán nincs ilyen, vagy nagyon máshol.

[ Szerkesztve ]

(#59895) bkercso válasza Tin (#59894) üzenetére


bkercso
nagyúr

Abban a YT-videóban 3Hz-es hang volt.

gondolom függően attól, hogy éppen melyik erősítő hogyan sikerült.
Van a Z40-ben csatornánként 2 trimmer, amiket be kell állítani jól, és akkor nem lehet ilyen gond. Ez utólag is beállítható.

direkt kicseréltem a kábelét a régire, amivel sokkal kevesebb a mély
A kábel nem a mélyek mennyiségén állít, hanem inkább biz. torzításokat termel, amivel a magasakat hallod többnek (ezért van az, hogy a mélyebbre húzó eszközök a jobb hangminőségűek).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59896) Tin válasza bkercso (#59895) üzenetére


Tin
veterán

így ahogy mondod mester!

a harmadik tone generatort próbálom ki, és bizony 7 Hz alatt, függően az éppen kiadott pontos frekitől (de 2Hz alatt biztosan) lekapcsolja. felette nem, bár teljes léptetős hangemelést még nem futtattam, csak 1Hz-es lépésekben. valószínű ez tényleges védelem a fejhallgatók ellen, tehát helyes működés. és magyarázza, hogy a FLAC-om miért rossz, miközben ugyanaz a szám több változatban YT-n nem.

csak azt nem értem, hogy akkor Dave kollégánál miért nem kapcsolja le.

Dave, megpróbálod ezt a programot? jobb also sarokban van a bekapcsolás, felül középen a lefutási idő, és 10Hz-től 0Hz-et állíts be. de lehet kézzel is.

(#59897) Per Degaton: nem függ a fejhallgatótól, csak a kiadott hangerőtől. kihúzott fejessel is csinálja. adott frekiket nem küld ki adott hangerőnél erősebben a kimenetre, hanem lekapcsolja előtte egy rövid időre a kimenetet. nekem az a szám 4x megy el a "standard" 2mp-re, mindig visszajön, aztán megint elmegy. a tiéd beállítása lehet, hogy nem tökéletes, ezért gyakrabban vagy hosszabb időre megy el. a tone generatorral tök jól kijön, mi akasztja ki, és ha folyamatosan az a freki szól, vissza se kapcsolja a kimenetet, amíg meg nem szűnik.

a te videód nálam nem akad ki, de leszedtem közben torrentről ezt a részt, azon se. és ahogy nézem, nálam 6-7Hz körül van a határ, felette jó, alatta nem. ez meg normálisnak tekinthető működés.

[ Szerkesztve ]

(#59897) Per Degaton válasza Tin (#59890) üzenetére


Per Degaton
tag

Sajnálom, hogy neked is előjött ez a dolog, azt hittem csak az enyém ilyen, de akkor ez lehet típushiba :F

Megnéztem a feltöltött flac-oddal, na annál nekem nagyon durván kiakad. Elsőre nagy bátran feltekertem 3 óráig a hangerőt, minden más maxon és a kattanás után több mint fél perc telt el a visszajövős kattanásig, már azt hittem annyi neki :) Mikor lejjebb vettem akkor már csak pár másodpercre ment el, de akkor is fixen.

Amiket megfigyeltem ezzel kapcsolatban az elmúlt másfél-két hónapban:

- mindenképpen függ a hangerőtől, nem csak az, hogy jön-e a probléma, hanem az is, hogy mennyi időre megy el a hang. hangosabbnál hosszabb időre, bár ennyi még sosem volt mint most fentebb

- a fejhallgatótól is függ, mert míg mondjuk a kisebb impedanciás, érzékenyebb NAD HP50-nél 10 órás hangerő állásnál megy el valahol, addig ugyanott a DT770-nel pl csak 12 óránál. de ezek kb ugyanolyan "valós" hangerőt jelentenek érzésem szerint, de a DT770-nél feljebb kell ehhez tekerni

- EQ-val egész jól kezelhető a helyzet, ezért győztem döntöttem úgy, hogy egyelőre nem viszem szervízbe, meg mert nincs kedvem küldözgetni sehova :D (bár nyilván ez nem teljes értékű megoldás)

Itt van amúgy az én példám: [link] a legeslegelején, 1-2 mp után kapcsol ki nekem, de rövidebb időre mint a te flac-odnál. A rendes letöltött mkv fájlnál pedig még könnyebben kapcsol ki, de ez tényleg lehet, hogy amiatt van, mert az "részletesebb", vagy nem tudom...

(#59898) ntomka


ntomka
nagyúr

Üdv! Szeretnék majd egy kiárusítást tartani a nem használt cuccaimból, így bizony a DAC/Amp kombómtól is megválnék, csak nemtom pontosan mit érhet manapság. Tudnátok segíteni ebben? Összeépített AMB γ2 + M³-ról van szó. Többen ismerik is itt személyesen.

Nem hirdetésnek szánom, csak érdeklődök. Az majd megy a megfelelő helyekre.

ツ Headphones on - World off

(#59899) bkercso válasza Tin (#59896) üzenetére


bkercso
nagyúr

DC-szervó is van a Z40-ben. Szerintem a DC-szervó és a védelem időállandóit érdemes lett volna úgy beállítani egymáshoz, hogy ilyen ne forduljon elő.
Persze az se normális, hogy ilyen hangokat benne hagynak az effektekben. 7Hz-től (ha meg bírod szólaltatni egyáltalán) ritmust válthat a szíved.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59900) pendre54 válasza Tin (#59894) üzenetére


pendre54
addikt

Kipróbáltam, hogy nálam mi a szitu, ebben a felállásban: TEAC UD-301 + Z40 + Beyer Amiron Home, a Z40-es hangerő szabályozója 12 óránál. A Foobar2000-el, nálam is az 5-6 dik másodpercnél megszűnt a hang, de a szám futott tovább, majd pár másodperc múlva újra volt hang.

Még egyszer, úgy kb. 1,40 körül szintén megszűnt a hang néhány másodpercre, de utána már végig futott hiba nélkül.
Viszont, kipróbáltam a JRiver-el is, amit ilyen beállítás mellett használok, na itt viszont csont nélkül lejátszotta az egészet, ha a hangerő 12 óránál volt, viszont kb. 14 óránál már szintén produkálta ugyanott a hibát.

Végül tettem még egy próbát, a Win 10 saját lejátszójával, a Groove Zene-vel, ott is kb. 14 órás hangerőnél jött elő ugyan ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.