Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) pkaresz válasza ribizly (#59399) üzenetére


pkaresz
senior tag

Én ezt venném, ha kezdeném.
Amit itt láthatsz: (#59312) Bodz :)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#59402) ferzoli válasza Bodz (#59398) üzenetére


ferzoli
Ármester

Nekem Korg Dac-100m van, még te ajánlottad, be is vált, még egyszer köszi! :R
Nagy a difi e között és az ufó Korg között?

Fejesekből tényleg véletlen egybeesés, de csont ugyanezeket néztem ki (HD600,HD650 r70x, meze99)
A szívem az ATH r70x felé húz, mert a AD500X-et is nagyon szeretem.

Hallgatózni ebben a kategóriában nem igen tudok (Pécs), de talán ezekkel a fejesekkel nagyon nem lövök mellé.

Tehát egy r70x mellé mi lenne a szükséges minimum és mi a legideállisabb megoldás a compositeamp-on túl?

Audio-gd R2R 15 v 11?

[ Szerkesztve ]

(#59403) ribizly válasza pkaresz (#59401) üzenetére


ribizly
veterán

Ppfff. Na jó. :DDD
Majd a lottó ötös után. Esetleg... :)
De én egyelőre úgy érzem, hogy önmagamhoz képest rengeteget költöttem fejlődtem már így is és ahhoz képest ahonnan indultam már most is egy kellemes összeállításom van. Ez már az az árkategória, amit VGA-ra sem költenék, pedig azt sokkal rugalmasabban kezelem. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#59404) Tin válasza ribizly (#59403) üzenetére


Tin
veterán

elárulod amúgy mi a cél? mert azt látom, hogy van egy lista "kipipálni" és aztán hátradőlni, de valójában mennyit hallgatsz zenét, és miért kellene ennyire komoly cucc hozzá?

nem kötekedésből kérdezem, csak meg akarom érteni.

(#59405) Dorien válasza Bodz (#59398) üzenetére


Dorien
veterán

Hú b+, tényleg van aki ilyen színes halálfejeket akar nézegetni zenehallgatás közben? :Y :U
Ez a biomechanikus téma menne mondjuk a Fear Factory-hoz meg más metál zenékhez és ennyi...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59406) fericske válasza Bodz (#59398) üzenetére


fericske
addikt

Az Utopia-t tegnap egy ilyen erőstőről szedtem le (vörös). :)
Amúgy zsuga fejhallgatóállvány is egyben.

(#59407) pkaresz válasza ribizly (#59403) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nativ DAC-AMP

;)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#59408) pkaresz


pkaresz
senior tag

Kicsit utána számolok, de szerintem más is.
Akkor kijönne az eddig ráfordított pénzből, egy Nativ.
Főleg, ha váltáson gondolkodnék. :D

SzVSz!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#59409) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek! Megjött a Musiland 02 Mark2, de ha Directsoundben, vagy Wasapi-ban van, azaz Wave-ben szól, akkor a néha recsegtől a zaj-ig tudom állítani a kimenetet, a windowsban beállított frekvenciától függően. De csak akkor recseg, ha van zene is, tehát valami átviteli, kódolási baj van.
ASIO meg nem megy. nem ad hibát, csak firmware verziótól függően el se indul, vagy elindul fél-fél másodpercre, majd megáll.
próbáltam több új firmware-rel, több újabb driverrel, de nem megy. Kezdek kiakadni.

Ha valaki tett fel olyan driver-firmware párost, ami működik , kérem írja meg!

Lassan már megtanulok kínaiul, annyit fordítgattam a musiland fórumot.. De inkább menne a DAC.

Köszi!

(#59410) ribizly válasza Tin (#59404) üzenetére


ribizly
veterán

Eddig csak játékról meg alkalmi zenehallgatásról volt szó, de mióta megvan a DT770, HD668b és hallotam a HD600-at egy új világ tárult elém. Ez azért érdekes, mert az utóbbi ~15 évben nem nagyon hallgattam zenét, de most, hogy minőségi anyagot jó hangú cuccokon hallottam teljesen beleszerettem a dologba.
Most zenét leginkább a munkahelyen hallgatok, de oda nem tervezek durva dolgokat, mert ott azért elmélyülten nem lehet ilyeneket csinálni. :U
Otthon meg ugyan kevés a hely meg időm sincs sok, de szertném azt a kevés időt minőségi élménnyel megtölteni és ezért hajlandó vagyok az átlagnál többet költeni.
Alapvetően itthonra szertnék egy teljes sort (zárt - DT770/Meze, félig nyitott - HD668b, nyitott - HD600/R70X), a munkahelyre csak egy zártat (SRH840/M40x).
Most elsőre nem akarok DAC és amp (Logilink ua0211 + SMSL SAP8, SMSL X4) téren lépni, de ez majd biztosan változik, mert kíváncsi vagyok milyen különbségek jönnek elő.
Egyébként meg nagyon élvezem, hogy mekkora különbségek vannak és mennyire más élményt nyújtanak a különböző eszközök, amiről eddig nem is tudtam.
Ennyi. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#59411) NoiZz


NoiZz
tag

Sziasztok

van egy Beyerdynamic DT 990 Prom és egy Presenter 3 erősítőm Audiotrak Prodigy HD2-ra kötve
a HD2-öt szeretném lecserélni egy DAC-ra 20k körül, mit ajánlanátok?

(#59412) #56474624 válasza NoiZz (#59411) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet, sőt valószínű, hogy opamp cserével jobban járnál.

(#59413) Tin válasza ribizly (#59410) üzenetére


Tin
veterán

értem :) ha ez ilyen felfedezési láz, az tök jó :) mindenkinek kell valami hobbi :)

(#59414) fericske válasza ribizly (#59410) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom mennyiért lehet otthon hozzájutni, de a Sennheiser HD 660S-t ajánlanám a 600 helyett.
Az a HD650 "közkívánatra" verziója lett. A 650 karaktere csilingelőbb magasokkal, kicsit markánsabb közepekkel, de nem a 600 egysíkú hangzása. Szóval nem 650/600 hibrid, hanem 650 v2.
Sennheiser HDV 820-ról.

(#59415) Sinesol válasza fericske (#59414) üzenetére


Sinesol
veterán

Hallottad már, az alapján mondod?

Csak mert ezeket én is olvastam róla, viszont mindezeknek a totál ellenkezőjét is, szóval egyelőre nehéz hitelt adni az infóknak. 170-180k körül van amugy ha jol emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#59416) Bodz válasza ferzoli (#59402) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egymás mellett pont nem hallottam őket, de 98%-ig biztos vagyok benne, hogy max egy minimális eltérés van.

Azért óvatosan, az R70X nagyon más, mint az 500X. Sötétebb, több a mély, közelibb minden.

Inkább az R2R 11, de akár a 11.28 is (ha kicsit világosabb is oké). Vagy a 15, de akkor már nagyon határozottnak, tudatosnak kellene lenni (szóval mindkét cucc hangját ismerni), hogy egy bizonyos irányba induljon az ember... Ezek ugye dac/amp kombók, analóg bemenetük nincs, szóval a Korg nyugdíjba is vonulhatna.

(#59405) Dorien: Nekem a matt fekete tetszik. :D Abyss pl. illene hozzá szerintem.

(#59411) NoiZz: Magic.

(#59406) fericske: És jól szólnak együtt?

[ Szerkesztve ]

(#59417) Engineer086


Engineer086
Modder

Nos, ismét mocorog a vezérhangya és kiszemeltem magamnak egy Musiland Monitor 03 US Dragon DAC-ot.
A Meridian DAC-al megélt kálváriám után ez a kütyü megítélésetek alapján mennyire működne jól Win10 alatt, ASIO-val, Foobarral? Az elvárások ugyanazok, elsősorban erősítőre lenne kötve a DAC.
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#59418) NoiZz válasza Bodz (#59416) üzenetére


NoiZz
tag

a bkercso féle kisDAC-al mi a helyzet? presenter 3-al nagyon meg vagyok elégedve

(#59419) Sinesol válasza Engineer086 (#59417) üzenetére


Sinesol
veterán

Elég sok driveres gondot olvasni ezen termékek kapcsán, szóval talán jobban jársz ha egy biztosabb supporttal megáldott terméket veszel. Például ezt.

(#59420) fericske válasza Sinesol (#59415) üzenetére


fericske
addikt

Igen, hallottam. Azért van a dőltbetűs rész a végén súgónak.

Ez mellett a pénteket rászántam még őrájuk, ami még nem volt meg nekem:
SONY MDR Z1R, DENON AH-D7200, GRADO GH1, MRSPEAKERS ÆON, AUDEZE EL-8 (zárt, nyitott), B&W P9, SENNHEISER HD660 S

Illetve újra:
AUDEZE LCD-2 prefazor, AUDEZE LCD-4, MRSPEAKERS ETHER C FLOW, HIFIMAN HE560, FOCAL UTOPIA, FOCAL ELEAR, SENNHEISER HD650

Mind a Sennheiser HDV 820-ról és PC/Tidal.

(#59416) Bodz
Házon belül jó volt, úgy éreztem. Egyedül az Audeze-knél éreztem, hogy a Questyle CMA600i jobban áll nekik, amiket már korábban hallottam, viszont a Focal-oknak meg inkább a HDV 820 (ebből a 2 dac/amp-ból). Kivételesen meg tudtam őket (jobban mondva az Eleart) korrektebbül hallgatni, nem akarta megfájdítani a fejem (legalábbis nem úgy és annyira, de ez biztos egyéni valami).
Most a CMA600i nem volt hadrendbe állítva, és nem akartam őket nyektetni még azzal is, így is eleget randalíroztam a drágaságok között.

(#59421) Sinesol válasza fericske (#59420) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, arra nem is figyeltem külön, na meg nehéz hirtelen megmondani mire utal, de köszönöm az infót, így már mindjárt másképp hangzik a dolog. :K
Gondolkodom rajta egyébként erősen és amit mondtál az is nagyon kedvezően hangzik, mármint hogy magas is van normális. Mondjuk az a kérdés mekkora az a differencia a korábbi modellekhez képest, mivel 100k alatt beszerezhetőek azok, ez meg talán 174k volt valamelyik oldalon, ami azért nem kis különbség.

Ahogy látom az erősítő is uj darab, nem lehet, hogy annak a karaktere miatt tűnt másabbnak a régiekhez képest a 660s?

[ Szerkesztve ]

(#59422) Bodz válasza NoiZz (#59418) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Magic jobb.

(#59417) Engineer086: Elvileg oké lesz. 10-nél már biztosat nem merek mondani. :D Valamelyik nap elkezdett kötekedni a whql minősítésű Amanaro driverrel, hogy nincs digitálisan aláírva. Aztán újraindítás után elkussolt és működött minden tovább.
Csak az újabb Musiland cuccoknál lehet kavarás driver és firmware ügyben.

(#59419) Sinesol: Nem lenne semmi gond, ha leírnák egyértelműen, hogy melyik driver melyik firmware-hez való.

[ Szerkesztve ]

(#59423) Alvarez81 válasza Alvarez81 (#59409) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Annyi előrelépés van a Musiland 02 US M2-vel, hogy most olyan firmware -driver páros, van felrakva, ahol a windowsban 24/192-re állítva az eszközt, akár órákig is megy az ASIO akadás nélkül. :) (kivéve flac-nál, ott szinte minden számban megakad.) A vicc, hogy ezen a beállításon viszont directsoundban használva recseg piszkosul a hang. ASIO-ban viszont szuper. (amíg megy.)
Lehet, hogy ez valami nálam levő egyéni windows-driver gond. Most viszont nem tudom másik gépen kipróbálni.
Még próbálkozok.

Viszont leírom, és összevetem a Sabaj Da3-mal, az ASIO-val kapott hangzást, hátha hasznos lesz valakinek:

Fontos, megjegyeznem, hogy úgy érzem, az elmúlt pár hétben sokat fejlődött a hallásom a külső DAC-os zenehallgatással. Kipróbáltam a korábbi alaplap, winamp, kombinációt, és most nem értem, hogy hogyan éreztem azt akkor jónak.. Szóval idő, tanulás kell, hogy meghalljuk a különbséget.

3 pár fülessel próbáltam ki mindkettőt.
Én egyéb tapasztalatok nélkül, a fülemre hagyatkozva, leginkább kiegyenlítettnek mondanám a hangját. A Da3 sokkal szellősebb, csilingelősebb, időnként talán már a sziszegős felé mozdulva. A 02m2 viszont sokkal teltebb, több méllyel, valódibbnak tűnő énekhangokkal. A térérzet viszont nyitottabb a Da3-ban, olyan , mint egy üres koncertterem, mintha kicsit visszhangozna is (legalábbis a Da3 1. szűrőjével -fast rolloff) a 02m2-ben is van tér, de olyan, mintha elnyelődnének a hangok, mint egy jól szigetelt stúdióban. A Da3 kicsit idegesebb, pörgősebb, a Musi lágyabb, kerekebb, és az egyenletessége, dinamikája(?) miatt szerintem részletezőbb is picit.

Sokaknak akkor ez azt jelentheti, hogy a musiland jobb. De nálam nincs győztes. Mindkettő óriási ugrás az alaplapi hangkeltőkhöz képest, és szerintem mindkettő jó.

A HD662 EVO-val a musiland olyan mélyorientált, vagy inkább V karakterű lett, ami nekem nem tetszett, a 662 hangjában nekem eddig is pont elég volt a mély. Ehhez nekem jobban passzolt a Da3 szellősebb, kicsit "fun"-abb hangja, még úgy is, hogy így a magas, és középmagas tartomány kicsit túl van erősítve. Számomra ez nem zavaró. Ez lesz a munkahelyi készletem. Számomra tökéletes páros oda.

A félzárt Pioneer Se-M390-et mióta megvannak a DAC -ok egyre kevésbé szeretem, pedig korábban ez volt a kedvencem. Most több hallgatás után egyértelműen leghátul kullog. Ennek sem tett jót a musiland, a Da3-mal jobban szólt, de még úgy is túlságosan keni a mélyeket, ráadásul a musilanddel középen is furcsán szól. a magasakkal nem volt bajom egyik DAC-on sem.

Technics RP-F400 , nyitott:
Eddig ez a fejhallgató a polcon pihent évek óta, nem volt jó hangja PC-ről.
Most a hangzásképe, és a tere miatt ez a kedvenc. Inkább magas-orientált ez a fejes, de a sub-bass elképesztően jó rajta, a sima mély viszont nincs túltolva. Na ez a fejhallgató kifejezetten cicergős sziszegős a Da3-mal, de szép térrel, és jó hanggal. Viszont ez a Musilanddal csak tovább javult. Eltűnt a cicergés, kikerekedtek a mélyek, élethűbb az énekhang, a zongora. Metál zenékkel megtáltosodott. Ahogy írtam , kicsit stúdiósabb a hangja, mint a Da3-mal.

Hozzáteszem, a musiland mindkét régebbi fejhallgatóm tudásbeli korlátját előhozta.
A HD662 EVO-nál nem éreztem ezt. Szerintem kifejezetten jó fejes, de nekem nagyon zárt, és a musilanddel túl mély, túlságosan lükteteős. Tudom, hogy sok embernek épp ez kell. (olyan, de még ütősebb volt a mélye, mint a Da3-mal hajtott AKG k240 mk2-nek. Csak itt van közép is. )

A musiland marad itthoni zenehallgatásra, ha nem veszek mélyorientált fejhallgatót, akkor tökéletes lesz.
(Ha találok egy teljesen stabil windows-driver-firmware beállítást, ahol a FLAC is jól megy.)

[ Szerkesztve ]

(#59424) fericske válasza Sinesol (#59421) üzenetére


fericske
addikt

Bennem lehet a hiba, hogy nem jól értelmezhetően írok.

Meghallgattam egymás mellett a 660s-t és a 650-et, erről a HDV 820-ról. Annyi a bűnöm ez ügyben, hogy a HD600-at kihagytam.
Ez azért történt meg, mert a 660s-sel kezdtem, és egyből levágtam, hogy ez a HD650 továbbgondolása, eszembe sem jutott róla a HD600, és feleslegesnek tartottam időzni még azzal is.

Egyébként nem mondanám jobbnak a 650-nél, csak gondolom a 660s kevésbé válogatós a forráseszközökre.
A 650 melegebb valamelyest a visszafogottabb magasai miatt, és talán ettől érződik mélyebbnek a tere is, de ha választanom kellene közöttük, sok variáció és próbálgatás előzné meg.
Erről az erősítőről a 650 felé húztam kicsit, de ez kevés (a cucc viszont b@szott drága, sokkal inkább a CMA600i)

[ Szerkesztve ]

(#59425) Sinesol válasza fericske (#59424) üzenetére


Sinesol
veterán

Szóval akkor elvileg jóval nagyobb az árkülönbség, mint a hangzásbeli. Hmm.

Várható amugy hogy írsz valamiféle beszámolót a korábbiak mintájára?

Az EL8 nyitott, a HE560 és az Elear nagyon érdekelne, főleg hogy előbbi kettőről nehéz tesztet találni, mivel mindkettőből már újabb verziót gyártanak, az írások meg nagyrészt régebbiek, vagy ha újabbak is, nem eldönthető, hogy az uj vagy régebbi verzióról irnak e. :S

[ Szerkesztve ]

(#59426) Bodz válasza Sinesol (#59425) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan nagy árkülönbség nincs. Az Alzánál, most még. Amúgy még mindig vicc a Sennheiser árazása mondjuk a Beyerhez képest. A DT 880 fele ennyi, pedig egy kategória a 600-zal, 650-nel. Most tekintsünk el attól, hogy kinek milyen karakter jön be.

[ Szerkesztve ]

(#59427) Sinesol válasza Bodz (#59426) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez tényleg nem nagy különbség, ennél a 650 drágább a legtöbb helyen, a 660S-t meg valahol 174k-ért láttam beárazva.

Az árazás amugy tényleg vicces, a legtöbb helyen pl. az AKG K701/2-t, a Sennheiser HD600-at és a Beyer DT 880-at kb egy kategóriaként kezelik, árban mégis a Sennheiser duplázza a másik kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#59428) fericske válasza Sinesol (#59425) üzenetére


fericske
addikt

Valamit írhatok, de max csak topikba.

Van hangzásbeli különbség, jól érzékelhető, mint a 650 és 600 között, csak nem mondanám jobbnak a 660s-t a 650-nél.
A 600-nál én jobbnak tartom tartom mindkettőt.
A 660s és 650 között a döntést a már meglévő alávalók és az egyéni ízlés hozná meg, nem a technikai tudásuk különbsége.
A 600 szerintem technikailag a térérzetben marad el tőlük.

(#59429) Engineer086 válasza Sinesol (#59419) üzenetére


Engineer086
Modder

Sinesol, Bodz: Köszönöm a reakciókat, azt hiszem elengedem a Musiland-et, nem akarok megint csalódni ilyen téren. :)
Az ajánlott Nuprime tetszik, lehet gyűjtök még egy kicsit és karácsonyra meglepem vele magam.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#59430) Alvarez81 válasza Alvarez81 (#59423) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Musiland Monitor 02 US mark 2 kálvária update :)

Úgy néz ki most majdnem jó.
20160924 fw + 4.3.12.0 driver
Megy, ha nincs fenn a saját control panel konzolja, és nem nyúlok a saját hangerőállításához.
Tehát az USB-s, nem zenei kommunikáció, mint a hangerő bezavar. Akkor is, ha a dobozon állítok hangerőt, mert vissza akar szólni a rendszernek. :O

Ha állítom, akkor megakad a lejátszás, de kattintással tudom folytatni ahol abbahagyta.
Megy a FLAC is.

Mivel eddig debug okokból, hogy lássam melyik kimenetet használja, mindíg aktív volt a console :W , ezért lehet, hogy másik fw-drv kombináció is jó. Majd ha lenyugszom, még lehet, hogy kipróbálom.

De most "don't touch working mód"-ban megy, és ez a lényeg...

(#59431) bkercso válasza Alvarez81 (#59430) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt a drievert prbáltad (a cikk végén)?

Más gépen próbáltad?
Nekem van egy USB-s DAC-om, ami bekapcsoláskor lefagyasztja a böngésző adott fülét, és ez csakis táp gond lehet, mert a többi részét máshonnan ismerem a gépnek. Lehet, hogy a tied is a tápon keresztül produkál anomáliát...
Vagy próbálj ki egy külső táplálású, jobb minőségű USB-s HUB-ot! Ezek a pocket related jittert is csökkentik, mintegy ráadásként. Használtan pár ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59432) Alvarez81 válasza bkercso (#59431) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ilyen régi driverre nem mertem viszamenni, mert a musiland fórumokban nem találhatóak már meg a leírások ezekhez, és nem tudom ,hogy van-e firmware függősége. firmware-ben is csak 160528-ig tudok most visszamenni. De kipróbálom, mert sajnos idővel most is előjöttek az akadási hibák ASIO-ban, wave-ben meg néha-néha pattan egyet. Az ASIO tökéletes lenne hangilag.
A tippet köszönöm! Olvastam már ezt korábban, de eszembe se jutott olyan régi driverrel próbálkozni.

Másik gépen még mindig nem tudtam kipróbálni. De azt is meg fogom tenni.

[ Szerkesztve ]

(#59433) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

A Steinberg UR22 mkII a fejhallgató kimeneten mennyire mondható jó DAC-nak?

Köszi!

(#59434) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen szűz vagyok a témában, ezért kérlek ne kövezzetek meg, ha nagyon szentségtörésnek számító dolgot írok. :)

Belekóstolnék a minőségi zenehallgatásba, mivel amúgy is be kell szereznem egy normális fejhallgatót, így arra gondoltam, ha már lúd... :)
Szóval, kiszemeltem az aprón egy BeyerDinamic DT 990Pro fejhallgatót.
Viszont az asztali gépemben csak valami ősrégi ratyi alaplai hangkártya van, sejtem, hogy arra kötve nem adná ki, amire képes.
SFF formátumú a gépem, így rendes hangkártya beszerelése esélytelen.
Ahogy kutakodtam a neten, rátaláltam a Headphone DAC / AMP termékekre. Ezeknek elég borsos az ára.
Számomra korrekt alternatívának tűnik az ASUS Xonar U7 usb hangkártya.

Tehát, röviden a kérdés összefoglalva, "jó" párosítás lenne a Xonar U7 és a DT990 Pro, vagy a kártya visszafogná a fejhallgatót, és vagy komolyabb DAC/AMP kell hozzá, vagy a Xonar-hoz egy kevésbé "pro" fejhallgató?

Nagyon köszi a segítséget előre is! :R :R

Krisz

(#59435) YceBear válasza Alvarez81 (#59430) üzenetére


YceBear
tag

Ugy latom ennel a cegnel tiszta lotto melyik driver/firmware kombo az ami mukodik rendesen. Ha segit akkor nekem 04 MX nel a 20160924 fw + 4.3.3.0 driver valt be a legjobban. Igaz a DAC fele nem mukodik. (SD, kartya olvasas win alatt, FLAC lejatszas SD rol) de legalabb a hangja rendben van. :)

(#59432) Alvarez81

20160924 fw hez ha jol remlik talan mar jo a 4.0.0.0 de a 4.3.3.0 tuti. a 4.3.5.0 -t keruld messzire az eleg vacak. Ugyan ez igaz 2017 ev elejei fwk -re is. Bar van akinek mukododtt rendesen szoval meg eszkoz fuggo is.

[ Szerkesztve ]

(#59436) Dorien válasza krisztosz89 (#59434) üzenetére


Dorien
veterán

Hangerő szempontjából elég érzékeny a DT990 Pro (nálam az ugyancsak 250 ohmos DT880 Edition-nél hangosabb volt), azzal biztosan nem lesz gond (inkább a magasokkal). A Xonar U7 (vagy egy X-Fi HD / Musiland 01 US) azért kellene hozzá, meg esetleg később egy Presenter 3 apróról.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59437) krisztosz89 válasza Dorien (#59436) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Köszi a választ!
De ezek szerint, ha jól értelmezem amit írtál, korrekt párosítás a Xonar és a DT990?

(#59438) Alvarez81 válasza YceBear (#59435) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Szia!

Köszi! Tegnap éjjel még fórumoztam kicsit, és sok helyen írták a másik USB slot kipróbálását. ( ahogy Bkercso is a HUB-ot)
Nekem annyival volt bonyolítva, hogy volt egy rövid USB hosszabbító bedugva, ami tökéletesen megy külső vinyókkal. Volt mellette USB3-as hosszabbító is. Átdugtam oda. Ott meg el se indult a zene !
Most másik slotban direktbe van dugva, és kb 3 órája hibátlanul megy a tegnapi fw+drv párossal.
Én tényleg kiakadok hogy ilyen instabil. A Da3-at bárhova dugom, megy... (na jó nem egészen) :) .

Amúgy a ML fórum firmware szekció szerint a 0924-es firmware-hez már legalább 4.3.5.0 kell.. vicc.

Bírom a kínaiakat. csinálnak egy amúgy jó hardvert, és elcseszik a sw támogatással.
Mint amikor tök korrektül lemásoltak egy méregdrága orosz légréses távcsőoptikát. Tényleg jó, drága fluorit üveganyagból, precízen csiszolva. Majd a két lencse között a légrés helyét kitöltötték ragasztóval, mert úgy nem mozdul el, és nem kell precízen távtartózni a légrést...Gondolom mondanom se kell, hogy a ragasztó optikai tulajdonságai kicsit mások, mint a levegőé...

De nagyon köszi neked is az infót!

(#59439) bkercso válasza Alvarez81 (#59438) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet, hogy nagyfrekin rángatja a tápot, amikor vezérled, és ezt a géped nem bírja annyira. Nagyfrekin még mindig nem sok látásuk van egyes kínaiaknak... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59440) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A jelenlegi Geek Out v1-et esetleg lecserélném valami jobbra. Tudtok ajánlani olyan DAC-ot, ami árban a Chord Mojo alatt van, telefonba dugható, hordozható, és egyértelműen jobb hangban a GO-nál? V2 nem ér. :)

(#59441) Dorien válasza Dorien (#59436) üzenetére


Dorien
veterán

DAC-nak elvileg nem rossz választás a Xonar, itt a topikban pl. a Fiio E10K-nál többre tartják. Ha aprón találtál jó áron, vagy szeretnél 5.1 / 7.1 hangfalakat kötni rá, akkor OK. Újonnan itthonról én inkább az X-Fi HD-re mozdulnék rá (azt már gaming helyett inkább audiofil megközelítéssel tervezték), illetve leginkább apróról erre: Musiland 02 US Dragon

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59442) Bodz válasza SunMount3r (#59433) üzenetére


Bodz
Topikgazda

4/10 mondjuk. Csak hogy szemléletes legyek. A Spartan A meg 10/10 az olcsóbb interfészek közt.

[ Szerkesztve ]

(#59443) Bodz válasza krisztosz89 (#59434) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DAC + erősítő
Ez így jobb lesz, mint az U7.

(#59444) SunMount3r válasza Bodz (#59442) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez elég "lehangoló"... És egy jobb fajta max 20K körüli sima DAC/fejhallgató erősítőhöz-hoz hogy viszonyul? Pl. amiket ti szoktatok ajánlgatni, vagy a "szokásos" SoundBalster/Xonar külső hangkártyákhoz?!

(Gondolom azért egy alaplapi Realtek-hez képest ez is jobb azért, nem?! :F )

Az a baj, hogy erről a Spartan-ról nincs sehol tapasztalat, hogy felvételhez mennyire lenne jó, abban az UR22 pedig már régóta bizonyított...

Vagy vegyek majd mellé egy külön max 20K körüli fejhallgatós DAC-ot is, ha az jobb?

Kérdésem második része: mint "sima" USB-s hangkártya, aktív hangfalakat hajtva mennyire jó hangú ez az UR22?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59445) Bodz


Bodz
Topikgazda

Milyen fejhallgató, hangfal?

(#59446) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Van aki esetleg próbált már ilyen [link] hosszabbító kábelt? Mennyire szólna bele a Hifiman He400-as hangjába?
Esetleg más alternatíva, ami itthon kapható?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#59447) SunMount3r válasza Bodz (#59445) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Engem kérdezel?

Pioneer SE-MS5T és Genius SP-HF1250B. A hangfalra majd lesz update, valamelyik stúdió monitorra a PC hangfalas Topic-ból, de az későbbre van tervezve. Attól is függ, hogyan/mikor látom szükségét, hogy a Genius-ok kevesek lennének és, hogy hogyan szólna ezzel a DAC upgrade-el... Egyelőre egy notis, alaplapi Realtek-ről hajtom.

(#59448) xmaas


xmaas
őstag

Üdv ,egy olyan dac/amp kombinációt szeretnék ami hordozható és nem akkora mint egy tégla ,viszont amikor hazaerek rácuppantom a gépre ,rádobok egy komolyabb fejhallgatót és simán hajtani tudja azt (például Ether Flow C,Eon stb.)

Amiket így néztem RHA Dacamp L1,OPPO HA-2SE ezeken kívül meg valami ötlet ilyen max 150 ezer forintból ?

(#59449) Bodz válasza HUNNIA1920 (#59446) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem is van egy ilyenem. A célnak megfelel. :)

(#59447) SunMount3r: Téged. Hidd el, kevés lesz a Genius... A Pio is viszonylag hamar eléri képességei határát, így annyira én nem látom értelmét sokat költeni rá. Tudod mivel lenne egész korrekt? BlasterX G1 vagy SMSL X4. Ilyen is ritkán van, valakit lebeszélek a költekezésről... :D Persze ha a fülest is cseréled, akkor más a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#59450) Bodz válasza Ereshkigal (#59440) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kábel lehet köztük vagy mindenáron bele akarod dugni? :)

(#59448) xmaas: Chord Mojo. Ne fussuk a felesleges köröket. :D Monjduk az Aeon komolyabb vasakon is kifogott, szóval óvatosan!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.