Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) kipe84 válasza Bodz (#59582) üzenetére


kipe84
csendes tag

Igen, ilyesmire gondoltam mint a Taga Harmony THDA-500T csak max 50k körül. Egyben legyen a DAC+erősítő és az sem baj ha van rajt optikai bemenet, bár nem létszükséglet. Esetleg javaslat ilyesmire?

(#59652) pelikan69 válasza YceBear (#59647) üzenetére


pelikan69
tag

Két teljesen egyforma munkahelyi számítógép, egyforma alaplap, processzor, memória, … mindkettőn Win 10 van. Szóval egyik sem HTPC, mindkettőn dolgozunk közben. Mindkettőhöz vettünk Z20 DAC-ot. Ahogy írtam, az enyém hiba nélkül működik. A másik DAC viszont USB-n használva, WASAPI-val sűrűn STANDBY-ba teszi magát zene közben.

(#59648) bkercso:
Órákig működött hiba nélkül, mikor eljöttem a munkahelyemről. Több mint két óra múlva beszéltem telefonon a kollégámmal. Akkor mondta, hogy egy ideje már az új driverrel is kikapcsolgat. Természetesen van WiFi, mobiltelefon, BT-egér nála is és nálam is egyformán. Két egymás melletti asztalról van szó. Ráadásul, amikor az új driverrel elkezdett kikapcsolgatni, akkor már csak egyedül volt a szobában és a cégnél is csak páran, tehát már kisebb lehetett a sugárzás is.
Ami különbség lehet a két gép között, hogy ő készített magának egy koax kimenetet az alaplapról. De pont arról a koax kimenetről hajlandó rendesen működni a Z20, az USB-ről pedig nem.
Szerintem is szervizbe kell vinni, ha nem tudjuk kikapcsolni ezt a funkciót.

(#59650) dgyuri0123:
- Próbáltam a Foobart, de inkább jRivert haszálok. :)
- Nem az én DAC-ommal van a gond.
- Nem a jRiverrel van probléma, hanem a Z20 DAC kapcsol ki kb. negyedóránként, USB-n és WASAPI-n. Direct Sound esetén, illetve egyéb csatlakozással nincs probléma.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#59653) bkercso válasza pelikan69 (#59652) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát lehet kapni USB-SPDIF transzportokat, de azért a jobban olyan 20k körül mennek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59654) pelikan69 válasza bkercso (#59653) üzenetére


pelikan69
tag

Mi maradnánk az USB-nél, csak szeretnénk inaktiválni ezt a kikapcsolás funkciót. :)

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#59655) dgyuri0123 válasza pelikan69 (#59654) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs a másik "rosszalkodó" gépen beállítva valamilyen USB energiatakarékossági funkció?
Vagy hibás a dac...

"csak a zene van"

(#59656) Tin válasza pelikan69 (#59654) üzenetére


Tin
veterán

nem akarok beleszólni, de szerintem előbbre jutnál akkor, ha írnál egy levelet a myryad supportnak, ha gondolod, becsatolhatod a számlát is, hiszen garanciális a készülék. mivel ők készítették, a szimptómák leírása alapján valószínűleg meg tudják írni neked, mi a gond, és hogy ez hogyan oldható meg, akár szoftveresen, akár hardveresen. ennek tudatában aztán akár az itthoni fizetős szervizbe is bevihető az eszköz.

amúgy az "hibás" eszköz bármilyen pc-ről csinálja ezt? ha megcseréled a két eszközt, akkor a tiéd is "rossz" lesz a kolléga gépén, vagy a kolléga z20-a is rossz lesz a tiéden?

(#59657) Bodz válasza pelikan69 (#59645) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudod kikapcsolni.

(#59658) Bodz válasza kipe84 (#59651) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Xduoo TA-01. A kínai csövet ki kell dobni belőle, ha nem tetszik majd a hangja, ez plusz költség. Pl. De lehet túlzásba estem rögtön. :D

[ Szerkesztve ]

(#59659) kipe84 válasza Bodz (#59658) üzenetére


kipe84
csendes tag

Jónak tűnik, de egyelőre csak tengerentúl találtam, a linkelt elektroncsövet meg elég különböző árakon láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#59660) Ear001 válasza kipe84 (#59659) üzenetére


Ear001
addikt

Mert igen nagy a minőségbeli eltérés ezeknél a csöveknél, ami többé-kevésbé az árakon is látszik.

(#59661) kipe84 válasza Ear001 (#59660) üzenetére


kipe84
csendes tag

Mármint konkrétan a linkelt típus néztem. Nálunk 36k Ft, kint 10k-34k találtam eddig. Bár az is lehet, hogy hamisítvány.

(#59662) Bodz válasza kipe84 (#59661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pár éve 10k körül vettem itt, de sajnos már nincs.
Amúgy kétféle Gold Lion van. A vintage/nos, ami marha drága szokott lenni, meg amit most is gyártanak, ez elfogadható áron is beszerezhető, mint látod.
"After extensive research and engineering, New Sensor Corp. has reissued the famed Genalex Gold Lion audio vacuum tubes. The ECC83/B759, ECC82/B749, ECC81/B739, and E88CC/6922 preamp tubes are outstanding in both hifi tube audio amplifiers and electric guitar tube amps."

[ Szerkesztve ]

(#59663) pelikan69 válasza Tin (#59656) üzenetére


pelikan69
tag

Az ötleted tetszik, ha tudnék angolul, meg is tenném. Így nyelvtudás hiányában kénytelen leszek a Totel szervizre hagyatkozni. Remélem, ők is tudni fogják a megoldást. :F

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#59664) Tin válasza pelikan69 (#59663) üzenetére


Tin
veterán

gondoltam a cégnél csak van valaki, aki egy tíz mondatos levelet lefordít angolra.

arra a részére nem válaszoltál, hogy a kollégád z20-a csak a kollégád gépén hibás, vagy próbáltátok megcserélni a kettőt, és megnézni úgy. mert az is lehet, hogy simán a windows-ában van egy beállítás, vagy a driver nem ugyanaz, tehát a hiba nem is hiba, csak szoftveres.

(#59665) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek a FIIO E17 ALPEN DAC+AMP-ről? 25e. Ft. használtan(demo darab). Valami hasonló árban gondolkodok, itthoni használatra számítógépre kötve. Jelenleg egy ATH-T300 van, de tervben van a csere egy ATH-M20X, M30X, M40X vonalon valamire.
Főleg filmnézéshez használom a fejest és néha zene.

[ Szerkesztve ]

(#59666) PuMbA


PuMbA
titán

Teljesen demoralizálók a populárisabb koncert kiadványok manapság :) Már tavaly adtak ki egy számot a Hans Zimmer Live turnéból és az elég jól szólt. Más ember csinálta. Nemrégiben meglátom, hogy kijött az egész előadás... na akkor lesz itt koncert hangulat :) Berakom. Szól két hangszer, tök jó. Mindjárt jön a jó rész, ahol becsatlakozik a 40 fős zenekar és na, na most....becsatlakozott és a hangerő semmivel sem változott, a zenekar meg a háttérben nyöszörög. Dinamika 0. Milyen munka ez... és még pénzt is fizettek ezért egy csávónak. Mennyibe telt volna a koncert érintetlen hangsávját is rárakniuk a lemezre. Ja hogy 5 perc lett volna.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59667) sanyi32 válasza PuMbA (#59666) üzenetére


sanyi32
tag

sajnos nekem is feltűnt, hogy a koncert keverése nem az igazi, sőt kifejezetten "lapos" ahhoz képest különösen, hogy a lemezek pedig kifejezetten jól szólnak. pedig Zimmerbá megérdemelne egy jó mastert!!!

[ Szerkesztve ]

(#59668) Spíler válasza PuMbA (#59666) üzenetére


Spíler
őstag

és Sanyi 32

A Live in Prague (2017) c.albumról van szó?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59669) PuMbA válasza Spíler (#59668) üzenetére


PuMbA
titán

Az, ez pedig a tavalyi egy darab kiadott rész. Mérföldekkel jobb :)

(#59670) Spíler válasza PuMbA (#59669) üzenetére


Spíler
őstag

Bizony,hogy jobb.Először csak az tűnt fel,hogy kb.25%-al kellett feljebb tekerni a potit mint általában :Y Olyan az egész mintha valami szűrőn keresztül hallgatnám.
A többit nem írom,mert te már leírtad. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59671) r0b1


r0b1
tag

Audiolab M-DAC Mini-t hallotta már valaki?

(#59672) sanyi32 válasza Spíler (#59668) üzenetére


sanyi32
tag

igen

(#59673) Wratek válasza Bodz (#59614) üzenetére


Wratek
csendes tag

Köszönöm a segítséged.
Megfontolom melyik legyen. Igazából utánaolvasva a dragonnak a hangja talán picit jobb értékelést kapott, minden másban a Fiio jobb (kényelmi szempontok).

Mivel kipróbálni úgysem tudom szerintem érmét dobok fel...

(#59674) J.C.G. válasza bkercso (#59653) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szia.

Testvéred elérhető telefonon? Szeretnék venni egy Presenter3 erősítőt. Írtam neki már aprón.
Köszi. :)

(#59675) Tin


Tin
veterán

Sabaj D3 lightning deal lesz 15p múlva a német amazonon. ha valakit érdekel.

(#59676) Samtya válasza Tin (#59675) üzenetére


Samtya
senior tag

Sebaj... bocs, hogy felnégyeltünk haver! :))
Mindig ez jut eszembe erről.

(#59677) Tin válasza Samtya (#59676) üzenetére


Tin
veterán

most indult el, 71 helyett 57 euró, -20%, nem akkora bolt. lett volna az az ár amiért behúztam volna a tévé mellé optikai analóg átalakítónak, de az nem ez.

(#59678) bkercso válasza J.C.G. (#59674) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szia! Úgy tűnik, mostanában inkább rajtam keresztül érhető el... :B Szólok neki, hogy nézzen fel!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59679) J.C.G. válasza bkercso (#59678) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi már sikerült megbeszélni mindent.
A héten ütközünk. :)

(#59680) Bodz válasza Wratek (#59673) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én úgy dobnám az érmét, hogy mindkét oldala a Fiio legyen... :D

Az utóbbi idő legkellemesebb meglepetése a Lindy LDAC Pro. Olyat sokat (sőt, igazából semmit) nem vártam tőle, de ez egy igen jó hangú dac. Részletek majd később.Csak azért hoztam fel, mert a warehouse cuccokra most még 20% kedvezmény is van a kiírt árból. Aztán ennyiért egy igazán sokoldalú (pl. távos, szimmetrikus kimenet, előfoknak használható bármelyik bemenetről, hdmi, analóg bemenet, spdif kimenet, 6 lépésben állítható a füles erősítő gain, stb.) dac elég ritka.

[ Szerkesztve ]

(#59681) datadata


datadata
csendes tag

Sziasztok, kezdő vagyok és segítségre lenne szükségem.
Van egy Fiio X5-öm (1st gen) + Sennheiser Momentum 2.0 (on ear).
Ragyogóan működnek együtt, illetve az X5 külső DAC-ként is számítógépről való lejátszás esetén.
Kérdés: Ha külső vinyóról szeretnék lejátszani zenét (akár 2.5", akár 3.5" külső táppal) a számítógép kihagyásával, milyen segéd-eszközre van szükségem?
Ha jól értettem a külső fejhallgató erősítők nem megoldások (Pro-Ject Head Box S USB fejhallgató erősítő), ahogy a külső DAC-ok sem. Számítógéphez való kapcsoláskor igen, egyébként nem.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#59682) Bodz válasza J.C.G. (#59665) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem E17K véletlenül?

(#59683) J.C.G. válasza Bodz (#59682) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ha igen, akkor azt a honlapjuk írta el. Nem tudom mi a különbség közöttük, de most kikeresem. Egyébként erről kérdeztem.
[link]

Nem. Most már tudom, olvastam a K-ról is.

[ Szerkesztve ]

(#59684) bkercso válasza datadata (#59681) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kell egy számítógép, ami kezeli a DAC-ot. Ez lehet egy tablet vagy telefon is, USB-HUB-bal, a külső vinyónak pedig külső táppal. A linjlet HUB-ra lehet töltőt is dugni, így talán meg is van oldva a dolog.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59685) Tin


Tin
veterán

octogon audio black friday hétvégén

mivel esedékes az usb kábel, de itt is "csak" audioquest usb kábelek vannak, melyiket ajánljátok? suprát terveztem venni, de sehol sem árazzák le. itt meg 3800 lesz a pearl, 4600 a forest, és 8900 a cinnamon. ezek közül valamelyiket érdemes megvenni ennyiért, vagy jobban járok egy suprával?

amúgy valaki keresett dragonfly-t múltkor, böngésszen, azokra is -40% van. meg aki jitterbugot akar tesztelni, arra is.

(#59686) Bodz válasza J.C.G. (#59683) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az E17-nek emlékeim szerint értelmesebb hangja volt. Ez pont az, szóval 25-ért okés.

[ Szerkesztve ]

(#59687) J.C.G. válasza Bodz (#59686) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm a választ, de már Presenter3-at veszek. Youtube videot láttam ahol a végén azt mondta rá a tag, hogy PC-vel is érezhető talán javulás a hangba. Ez miatt nem vettem meg. Aztán gondolkodtam a kínai csodákban, de végül a gari miatt döntöttem a P3 mellett, na meg csak jót olvastam róla. Kis mély kiemelésű OPA-val kértem, mert elég vérszegény a fejesem ezen a téren. Ráadásul rendeltem egy plüss szivacsot a régi lapos műbőr helyett. Remélem jó lesz így, ha nem, akkor fejes vagy Dac lesz a következő lépés.

(#59688) datadata válasza bkercso (#59684) üzenetére


datadata
csendes tag

Köszönöm!
Szóval számítógép kiiktatására nincs mód pl. erősítővel, amely tartalmaz DAC-ot is akár és kezeli a külső HD-t.
Azt tudom, hogy streaming device-okra lehet kötni külső HD-t (vagy ezt is rosszul tudom), amit kezelnek, de abban (sem) vagyok járatos.
Köszönöm még egyszer.

(#59689) Tin válasza Tin (#59685) üzenetére


Tin
veterán

csak úgy offba: tegnap írtam az octogon audio black friday kábel árakat, ma már mások. mára konkrétan felárazták a "rendes" árat, így az akciós ár is szépen megdrágult, persze a mértéke maradt. nem néztem meg a többi ajánlatot, de vigyázzatok, hátha a kinézett akciós termék péntekig tovább drágul.

(#59690) Tomacko válasza Tin (#59689) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ez mindig működő magyar szokás, az akciós cucc mindig drágább az amúgy szokásos hétköznapi alapárnál, de valahogy mindig az emberek arcába kell tolni a beragadt árut. Szóval ha amúgy jársz bevásárolni a hétköznapokban élelmiszerboltokba is, de ruházati boltokat is mondhatok, vagy szinte bármilyen boltokat. Mindenhol ezt csinálják, a nem pörgő árut le veszik pihen pár napot, majd emelt áron oda teszik aztán jól le akciózzák a régi árnál kicsivel többért azért, hogy nehogy bukós legyen a művelet.....

Helyesbítem az elejét, ez nemkonkrétan magyar szokás, hanem az itteni multik és minden egyéb bolt is ezt teszi. Tehát ez a hazai kereskedők szokása, akik ugye nem feltétlenül magyarok.... De ebbe meg főleg ne menjünk mélyre :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#59691) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

bocsánat, hogy ilyen analfabéta vagyok, de valaki eltudná linkelni a legfrissebb Musiland Monitor 01 US 2012 drivert win10 64 bithez? google-n keresve félig angol félig kínai találatokat sikerült néznem, amit nem igazán tudtam hova tenni. :D köszi előre is! :R

(#59692) r0b1 válasza tipuka (#59691) üzenetére


r0b1
tag

A Musi kínai oldalán keresgélj és fordítsd le a Chrome böngésző fordítójával, mert az angol oldalukon sokkal kevesebb driver van fent.
Hogy a 2012-eshez melyik lesz a legjobb azt nem tudom, mert nem csak azokhoz jók amikhez meg vannak adva. Én is a "Monitor 03 Plus driver [4.3.12.0] "-t használom a 01 us mk2-höz.

[ Szerkesztve ]

(#59693) bkercso válasza datadata (#59688) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hálózati lejátszókat is számítógép szolgálja ki.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59694) tipuka válasza r0b1 (#59692) üzenetére


tipuka
addikt

köszi, :R
keresgélek itt akkor, ha nem megy, akkor még írok. (kivéve, ha addig vki pont az enyémhez valót nem linkeli be) :D

(#59695) PapauZ válasza datadata (#59688) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Esetleg valamelyik olyan mini-hifi, amiben még van/volt pendrive-nak USB is, és a beépített DAC is valamelyik jobb fajta?

Ami nekem van az is gond nélkül lejátsza bármelyik pendrive-omat. De külső HDD-t már csak akkor, ha össz-vissz 1 partíció van rajta (minden Windowsos, meg gyári recovery, stb. partíció nem lehet rajta), és talán csak FAT32-ben (NTFS-t nem probáltam). Kb. mint a sima, nem "okosított" tv-k.

(#59696) Bjanos11


Bjanos11
csendes tag

Sziasztok adott egy beyerdynamic DT 770 pro 80 ohm fejhallgato ehez szeretnék venni egy számitogép hangkártyát ki mit ajánlana ami normálisan meghajtja ezt a fülest?

(#59697) Bjanos11 válasza Bjanos11 (#59696) üzenetére


Bjanos11
csendes tag

50 ezer ft lenne a keretem erre a célra egy sima alaplapi hang kártyám van per pillanat

(#59698) jozzi99


jozzi99
újonc

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék beújítani egy új fejhallgatóra, a választottam pedig egy AKG K712Pro. A fejhallgatót főleg mixelésre, masterelésre használnám (természetesen sima zenehallgatásra és némi játékra is).
Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy milyen erősítő illene hozzá. 62 Ohm-os, ez alapján nem kéne neki valami nagy megfejtés, viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy elég nehéz meghajtani őket.
Gyakran egy bizonyos Schiit Magni 2 (ill. már az újabb, 3) erősítőt ajánlanak, viszont európában elég nehéz beszerezni ezt a márkát.
Egy kis specifikáció: olyan erősítő kéne, amelyet közvetlen a külső hangkártyámhoz tudok kötni, tehát semmiféleképpen nem USB-s. A FiiO cuccai tetszenek, de nem igazán írnak róluk jókat, ill. főleg USB-s erősítőik vannak.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#59699) sas55 válasza Bjanos11 (#59697) üzenetére


sas55
aktív tag

Nekem ez páros van: DAC erősítő ezt váltottam le megelégedésemre.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#59700) Sinesol válasza jozzi99 (#59698) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyáltalán nem nehéz beszerezni a Schiit termékeit, van Európai képviseletük.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.