Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) Dilikutya válasza w333 (#84050) üzenetére


Dilikutya
félisten

Itt már csak a gagyiság mértéke kérdéses. Simán csak szar lesz, vagy annyira szar, hogy már jó? ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84052) emiki6 válasza w333 (#84050) üzenetére


emiki6
veterán

Nem annyira, hogy zavarjon. ;)

Épp megpróbál újat mutatni és sejtem nem kaptak rá nagyon sok pénzt. Nekem nagyon tetszettek a rövidfilmek is, amiket eddig csináltak, jó lesz ez is! :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#84053) Pearce


Pearce
aktív tag

Batman v Superman: Dawn of Justice B-Roll Footage (2016) - milyen volt a forgatás,stb. a szokásos b-roll-os dolgok

Batman v Superman Secrets: Music w/ Hans Zimmer & Junkie XL

Plusz feltették youtube-ra a teljes soundtrack-et: [link]

(#84054) k-adi válasza emiki6 (#84052) üzenetére


k-adi
nagyúr

A rövidfilmek ötletesek, úgyhogy én adok neki egy esélyt :)

(#84055) w333 válasza Dilikutya (#84051) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom ... de szinte biztos hogy zavaró lesz ez a mozgás ! :D

(#84052) emiki6

Annyira spoilerezik hogy az már fáj, szinte biztos hogy az összes akciójelenetet ellőtték már a trailerben, ezen kívül szvsz. dögunalom hogy egy robot ember GoPro kamerával a fején szaladgál, ennyi erővel felteszek én is egy GoPro kamerát a fejemre és nekimegyek az éjszakának, autós gyorsulások + disco + 1-2 komolyabb helyszín és készen is van a film ami lehet Fast and Furrios 9 :DDD

Hozzáteszem hogy én pl. gyűlölöm az ilyen filmeket ami arról szól hogy valaki (egy barát) kamerával felveszi az egész filmet (nagyon gáz) :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84056) k-adi válasza w333 (#84055) üzenetére


k-adi
nagyúr

csináld! :D én azt is megnézném

(#84057) thomeef válasza BITBOYS (#83999) üzenetére


thomeef
őstag

Gondolom a deadpool sikereit látva megjött az ihlet...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#84058) gyuromoj


gyuromoj
veterán

SHARK EXORCIST - Official Movie Trailer - Wild Eye ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#84059) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

MediaMarkt-ban már elő lehet rendelni SW7 lemezeket (filmzenét is).
Hátha érdekel valakit. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#84060) gyuromoj válasza radi8tor (#84059) üzenetére


gyuromoj
veterán

Múlt heten mar linkelte valaki. :B

szerk.:
Meg is van. Bocs, a héten.

szerk2.:
Nem tudom hogy melyik lenne a szebb? Fekete vagy fehér? :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#84061) radi8tor válasza gyuromoj (#84060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx. :)

Nekem a fekete design-ja jobban bejön, ha SW-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#84062) pohár válasza radi8tor (#84059) üzenetére


pohár
félisten

egy picit mintha drágácska lenne :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#84063) Pearce válasza pohár (#84062) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nincs konkurencia, amely bolt olcsóbban adná.

[ Szerkesztve ]

(#84064) gerii válasza emiki6 (#84049) üzenetére


gerii
addikt

Na én ezt megnézném egy cardboard-dal, úgy igen durva élmény lehet. Jó hogy nemsokára telefont is veszek :)

(#84065) spiky03 válasza pohár (#84062) üzenetére


spiky03
veterán

Lesz az olcsóbb is majd később.

Feltéve ha nem kapkodják el azt az 5000 darabot. :D

Szerencsére nekem megfelel biztonsági mentésben is mint az előző 6 rész :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#84066) diablo1984 válasza Pearce (#84063) üzenetére


diablo1984
veterán

pontosan, sokba fájt a medianak, hogy egyedüliként árulhassa forgalmazhassa! :K

[ Szerkesztve ]

(#84067) Pearce válasza diablo1984 (#84066) üzenetére


Pearce
aktív tag

Meg hát ők egyeztek meg egyedüliként a Disney-vel. Aztán hogy itt a Pro Video-nak milyen szerepe volt, az rejtély.

Más:

Warcraft - In Theaters June 10 (TV Spot 2) (HD)

[ Szerkesztve ]

(#84068) oriic válasza Pearce (#84067) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hozzánk május 26-án jön.

Live-Die-Respawn

(#84069) proci985 válasza radi8tor (#84059) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy nezem a nordic / holland regionak steelbookja is lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84070) Dilikutya válasza spiky03 (#84065) üzenetére


Dilikutya
félisten

Volt már BD, amiből eladtak 5000-et Magyarországon? Pláne ennyiért? :) Valahogy olyan érzésem van, nem ez az ár fogja mozgósítani azt a tömeget, amelyik kiharcolhatná, hogy a Disney új BD-t adjon ki nálunk. Az Amazonon csak 20$ a 3 lemezes BD+DVD+digitális kiadás. Ennyit drágítana a magyar szinkron és felirat?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84071) gerii válasza Dilikutya (#84070) üzenetére


gerii
addikt

Én pont azon lepődtem meg hogy a DVD milyen olcsó, a BD sem szállt el. Mondjuk én még a 6k-s DVD árakhoz vagyok szokva, úgy hogy az első SW2 DVD-m 12k volt 2002 körül feliratosan :Y

[ Szerkesztve ]

(#84072) proci985 válasza Dilikutya (#84070) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pici a piac, plusz lehet Magyarorszagon meg mindig niche market a BR. ami picit fura, figyelembe veve, hogy 100k alatt van mar 40es fHD TV (vö 2007el amikor komolyabban elkezdtek szalingozni a lemezek) es 20k alatt lejatszo.

ja meg Netflix, HDvel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84073) Dilikutya válasza proci985 (#84072) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyarországon a Netflix nem játszik ma még. Ellenben 1080p felbontású tévé rengeteg van forgalomban, akármikor járok olyan helyen, ahol kapni lehet, mindig vannak, akik akkor veszik, kamatmentes részletre is sokszor adják őket, lassan több embernek lesz ilyen tévéje, mint amennyinek rendes munkája.
Drága a keresetekhez képest, engem is ez tart vissza a lejátszótól és a lemezektől, meg az, hogy az évek során igen szép DVD gyűjtemény halmozódott fel a szeretett filmjeimből, csak a felét, vagy a legnagyobb kedvenceket BD-re cserélni is nagyon sokba kerülne. Az új filmekre meg nem én vagyok a célközönség, amiket megnézek moziban, a zömét itthon egyszer se néztem újra, a régi, nekem való filmek (klasszikus akciók, horrorok, meg minden, ami 80-as évek B-ZS :) ) kiadása pedig gyakorlatilag megszűnt DVD-n is. Talán az utolsó ilyen várt megjelenés az 1978-as Piranha volt, de az is 2012 vagy 2013 őszén...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84074) proci985 válasza Dilikutya (#84073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Jo, de ha emlekszel mennyibe fajt egy epeszu 32"es HD TV akkoriban...

DVD gyujtemenyem nekem is van nagy, kb 400 film korul vagyok. BR ilyen <50, de eleg keves duplazasom van, meg par dolgot felesleges lenne BRen is megvenni (pl europai muveszfilmeknel nem lenne sok ertelme). Patyomkin pancelosom mondjuk BRen van, de azt kb 3 euroert vettem:D, par Chaplin film hasonloan.

Egyebkent volt aminel beszereztem BRt, az Akira UK SEt nem birtam otthagyni, meg Matrixbol is kellett jobb (viszont az korai Warner volt, a DVDnek elegge szornyu volt a kepe).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84075) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Batman v Superman: IMAX Aspect Ratio

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#84076) Pearce válasza Dilikutya (#84070) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Volt már BD, amiből eladtak 5000-et Magyarországon?"

Állítólag /mivel ezek az adatok nálunk nem nyilvánosak/ 100 és 300 között vannak az eladások egy címből, 500 fölé pedig csak a slágercímek mennek.

[ Szerkesztve ]

(#84077) Dilikutya válasza Pearce (#84076) üzenetére


Dilikutya
félisten

DVD eladásokról mit lehet tudni? Csak az ára miatt ilyen a BD, vagy simán csak letöltjük? Ilyen alacsony számra azért nem gondoltam. Mondjuk a 10 millió leendő közmunkás hazájában nem is csodálkozom...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84078) aizen92 válasza Pearce (#84076) üzenetére


aizen92
addikt

Elnézést. Hogy micsoda????!!!! Az 500at se éri el egy cím? Ez elképesztő

Szerintem szimplán azért mert letöltjük, vagy valami online tékában nézzük a streamet.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#84079) Viszlát válasza aizen92 (#84078) üzenetére


Viszlát
addikt

Sztem annyira nem meglepő, tekintve, hogy még itt is ahol koncentráltan vagyunk az átlagosnál filmkedvelőbbek, többször olvastam okfejtést, hogy semmi értelme a FHD felbontásnak, a 720p is tökéletesen elég. Minek is vennének az emberek akkor kevésbé tömörített formátumot, amikor ilyen csúnya vakságban szenvednek. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84080) aizen92 válasza Viszlát (#84079) üzenetére


aizen92
addikt

Éljen az egérmozi.
És hány ismerősöm éri be a bdripes másfélgigás finomságokkal....
Vagy laptopról nézik...
Sznob fejem tépem is mindig.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#84081) Viszlát válasza aizen92 (#84080) üzenetére


Viszlát
addikt

Az különösebben nem zavar, hogy mások hogyan csinálják, de az igen, amikor próbálják megmagyarázni, hogy úgysem látni a különbséget és én sem láthatom. :)

Kb. egy hónapja 4k felbontáson és 65"-n tolom, eszméletlen mennyit hozzáad az élményhez, előtte FHD 50" volt. Pedig még igazán jó UHD forráshoz nem is lehet hozzáférni, de már a Netflixes agyontömörített sorozatok is egészen jók.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84082) emiki6 válasza Viszlát (#84079) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem FHD megjelenítőn HD-ban filmet nézni hülyeség, mert akkor minek a FHD?

Aizen: nincsen baj a másfélgigás bdrippel általában. Nem ugyanolyan, de nem is zavaró, főleg mivel mozgókép és általában nem a minőségen áll vagy bukik a film.
Igen, hozzáad, csakhogy nem olyan sokat, mint amennyivel nagyobb a file. :D
Ezt kapd ki: én a Másnaposokat még egy nyomógombos nokián néztem. :DDD Nagyon tömörített lehetett és a kép is talán össze volt nyomva 4:3-ra, mégis élveztem a filmet.
Félek, hogy ma már nem tetszene minőségtől függetlenül. Persze ez csak egy véglet, amihez nem tudom hogy volt közöm. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#84083) Viszlát válasza emiki6 (#84082) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, hogy hülyeség, de az okfejtés általában úgy hangzik, hogy belevonják a méretet és a távolságot is. Amitől igazuk nem lesz, csak féligazság szintjén hozzáértőnek lehet látszani.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84084) emiki6 válasza Viszlát (#84083) üzenetére


emiki6
veterán

Én 23"-os monitoron szoktam nézni viszonylag közelről. Viszont kénytelen vagyok megbékélni az SD-vel, mert szar a netem. :D
A kedvenc filmjeimmel kivételt teszek, azokat be szoktam szerezni legjobb minőségben.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#84085) proci985 válasza Viszlát (#84081) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja en emiatt maradtam osszel FHDn de 55"on, ugy voltam vele, hogy inkabb legyen nagyobb, mint 4K. aztán majd kovetkezore talan:).

egyébként vannak filmek amikhez eleg sokat hozzaad a reszletgazdagsag mig masoknal kb mindegy. azert a reszletekre odafigyelo rendezoknel szvsz eleg sokat szamit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84086) atike válasza Pearce (#84076) üzenetére


atike
nagyúr

Jó lenne valami hiteles adathoz jutni... Ez az alacsony szám egészen elképesztő. Ha valós, akkor semmin nem kell meglepődnünk - kb örülhetünk ha kapunk valamit... :(

(#84087) radi8tor válasza Pearce (#84076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva, akkor tényleg kitüntetett dolog BD-t tartani otthon. :)

⭐ Stella

(#84088) Viszlát válasza proci985 (#84085) üzenetére


Viszlát
addikt

Mármint a források szűkössége miatt?

Nyilván ez szubjektív dolog, de FHD TV-ben 50" felett már nem az igazi nekem (projektor meg sajna nem pálya a mostani albérletben), többek között ezért is lett a 4K. Egyébként meglepően szépen dolgozik a TV felskálázása, BD vagy normális 1080p encode esetén is ég és föld a különbség az FHD megjelenítőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84089) proci985 válasza Viszlát (#84088) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Igen, a forrasok szukossege miatt. Nalam csak legalis forras jatszik a helyi szabalyozas miatt, Netflix van de sajnos meg nem az amerikai valasztekkal (bar javul).

Ja, persze kozelebbrol nezve hatareset, viszont a csaladban volt mar egy 55"os es egy 48"as FHD, a 200ks keret pedig elegge jol korulhatarolta, hogy vagy max 55" fHD, vagy <50" 4K. Az a vicces helyzet is igy fordult elo, hogy a hangrendszer (Yamaha RX-A840 / Klipsch R26 alapu surround ket Yamaha subbal) tobbszorose volt arban a TVnek. Mas kerdes, hogy ez eletem elso TVje (!) viszont hangrendszerekkel tartos fogyasztasi cikkent tervezek (jelenlegi remelhetoleg legalabb 10 evig birni fogja).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84090) brownus válasza proci985 (#84089) üzenetére


brownus
veterán

mi az a swe/flk, gondolom svédország, de merre? :)

pl. nálatok már sok éve fhd -ben szórnak a levegőben is, választható felirattal... semmi kib.szott szinkron.

az a pirate party bejutott végül a parlamentbe? :d

[ Szerkesztve ]

(#84091) proci985 válasza brownus (#84090) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Göteborg tágabb vonzáskörzete:).

jaja, felirat van, szinkron nincs. ami engem nem zavar, Magyarországon is eredeti nyelven felirat nélkül / angol felirattal néztem a dolgokat.

a kalózok évekig bent voltak a parlamentben (képviselői szinten mindenképp), mostanra viszont picit talán meggyengültek. ahogy barátokkal beszéltem elég sokan szavaztak rájuk protestből ami megint nem tett nekik jót.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84092) Viszlát válasza proci985 (#84089) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, nagyon az elején járunk még a történetnek, de én bizakodó vagyok. Egyrészt az egyetlen elérhető lejátszót tulajdonképpen úgy elkapkodták, hogy az amazon már várható szállítási dátumot sem mer kiírni. Másrészt filmek terén úgy tűnik, hogy többnyire kivárnak még a studiók, de így is bejelentésre került jövő hónapra a Renevant, ráadásul 22 fontos áron, ami nagyon-nagyon kellemes, tekintve, hogy a sima BD is 15... Mindenesetre én úgy gondolom, hogy bőven van még helye az UHD lemezeknek a stream szolgáltatások mellett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84093) Grave_444 válasza Viszlát (#84079) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Őszintén 1080p - 1080i - 720p közt annyira én sem látom a különbséget. 23" 3D-ben filmezek.

(#84094) brownus válasza Grave_444 (#84093) üzenetére


brownus
veterán

ő meg 50" most meg 65", ez a lényeg, ott látnád :)
23 colon 3D??

(egy minőségi riliz, nagy bitrátával, akkor talán nem...)

[ Szerkesztve ]

(#84095) Grave_444 válasza brownus (#84094) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aha. :) Nyilván nem 3 méterről kanapéból nézem. Géphez való monitoron filmezek, nem TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#84096) brownus


brownus
veterán

loving vincent

100 festő dolgozik azon, hogy elkészüljön a Van Gogh életéről és haláláról szóló Loving Vincent. Minden kockája egy olajfestmény - másodpercenként 12, vagyis percenként 720. Van Gogh 120 ismert festménye elevenedik meg a filmben, a történetet az ismert figurákon keresztül mesélik el. (forrás)

trailer

mik vannak, ez tetszik :)

(#84097) PuMbA válasza Grave_444 (#84093) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon sok ember nem lát semmilyen különbséget, főleg, mert bőven túl vannak méretezve Blu-ray-en a filmek :) 6 GB-os 1080p, ha az egér a képen belül van, Blu-ray egyébként, 3db képpel. Lehet szemezgetni a különbséget, a legjobban a mozgásban lévő alsó keréknyomos rész változik :) Ezért elég sokaknak a "rosszabb" minőség, hiszen valójában alig látható :)

[ Szerkesztve ]

(#84098) Fandango válasza PuMbA (#84097) üzenetére


Fandango
veterán

Lejátszás közben meg lényegében semmit nem veszel észre.

(#84099) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most nézem, hogy Maggie a Walking Deadből lesz Martha Wayne a BvS-ben. Kicsit érdekes, hogy egy majd' ötvenéves férfiszínész és egy alig harmincas nő lesz a két Wayne szülő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84100) Pearce válasza Bad Pritt (#84099) üzenetére


Pearce
aktív tag

Jap. Bár azért a ruhákkal meg a frizurával lehet játszani: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.