Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84151) #54715584 válasza Bad Pritt (#84147) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem játszottam a játékkal, ez miről mond sokat?
Igazából őrült és csak a fejében történnek a kalandok vagy mi? :)

(#84152) WayneGace válasza #54715584 (#84151) üzenetére


WayneGace
őstag

A történet tudtommal a jövőben játszódik. A DNS-ben kódolva van a főhős felmenőinek története, élete. És ezeket az emlékeket olvassák ki. Így kalandozunk, kapunk betekintést a múltba.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#84153) Dilikutya válasza WayneGace (#84152) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezért nem tudtam soha komolyan venni az Assassin's Creed-et. Jó korszakok vannak benne, látványos, de amikor jön benne ez a jövős marhaság...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84154) Dilikutya válasza WayneGace (#84150) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nézd meg a korabeli Hulk, Pókember, Batman filmeket, sorozatokat... :) Vagy az Amerika Kapitányt! Tény és való, más szintet képviselt a Superman 1978-ban ezekhez képest.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84155) aizen92 válasza Dilikutya (#84153) üzenetére


aizen92
addikt

+1. Utáltam azokat a részeket.
Félek, hogy a filmben nagyobb hangsúlyt kapnak ezekl a részek.
9 hónap és kiderül

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#84156) Dilikutya válasza aizen92 (#84155) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egész biztos, különben nélküle csak egy ugrálós középkori kalandfilm lesz. Bár lehet annak jobban örülnék, nekem az Assassin's Creed amúgy sem jelent semmit, de az ilyen kardozós-basz*s kalandfilmeket szeretem. :)
Nekem a Perzsia hercege is tetszett, pedig a DOS-os Prince-hez az égvilágon semmi köze nem volt, az Ubisoft játékait pedig a förtelmes kameramozgás miatt kihagytam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84157) Bad Pritt válasza WayneGace (#84150) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Volt egy nézői elvárás '78-ban, hogy milyen Supermant és Clark Kentet várnak el, ezeket hozta maradéktalanul Reeve. Ma már Cavill nem tudná eljátszani azt a kissé csetlő-botló, izgága figurát, ami az akkori Clark Kent sajátja volt és nem is ez az elvárás a 21. században. Bár azt még meglátjuk, hogy most a BvS-ben milyen lesz a karakter, de a MoS-ban jóval komolyabb, drámaibb volt az emberi szál is.
Ugyanez a különbség látszik a kissé bohókás Keaton-féle Wayne és mondjuk a mostani, komor Batfleck között.

(#84151) monstre: Semmitől. Ironikus voltam, abszolút érdektelen kép. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84158) #54715584 válasza Bad Pritt (#84157) üzenetére


#54715584
törölt tag

Húzgálod a cica bajszát... :P

(#84159) Bad Pritt válasza #54715584 (#84158) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Találtam is egy jó képet számodra egyéni avatarnak. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84160) k-adi válasza Dilikutya (#84156) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem akarok nagyon beleszólni, mert láthatóan itt mások a vélemények, de AC lényege sosem a múlton volt, a múltat csak információ kinyerésre használják (az alanyok DNS-ből, stb...stb)... a lényeg a "jelenkori világvége" megakadályozása.
Persze az újabb játékokban már kb. 0 jelenkor van, mert "uncsi" a mai vérpistikéknek (azoknak akik kb. szarnak a történetre, mert nem hiszem el, hogy 3 vagy 4x10 percnyi jelenkort nem bír ki senki a 20-40 órányi ugrabugra mellé...) mellesleg jó ötlet volt szerintem, mert így a csak kicsit is, de kiszabadulhatunk az ugribugri kardozós játékmenetből...

(az újabb pop játékoknak már jó a kamerakezelése)

[ Szerkesztve ]

(#84161) #54715584 válasza Bad Pritt (#84159) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pont ilyen fejet vágok most. :P

(#84162) Bad Pritt válasza k-adi (#84160) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A probléma nem magával a jelenkori történettel van, hanem az, hogy gyakorlatilag magát a játékot szakítja meg nemjátékos elemekkel. Szinte az összes csak beszélgetés volt, meg kis császkálás és szinte semmi nem történt egy-két kivételtől eltekintve (szökés pl.). Ötletnek jó volt, a tálalás nem lett az igazi. A Black Flag-é volt a legjobb, pont azért mert nagyrészt opcionális, hogy akarsz-e a jelenkorban kutatgatni, a Revelations-é meg teljesen felesleges katasztrófa lett az utolsó két darab percet leszámítva.
A lényeg nagyon is a múlt volt mindig is, a játék 95%-a ott történik, a jelennek csak egy keretet kellett volna adnia hozzá, amit nem tudott maradéktalanul megtenni, mert érdektelen volt. Ez nem a játékosok hibája szvsz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84163) k-adi válasza Bad Pritt (#84162) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én mindigis csak "átvezetőnek" fogtam fel a jelenkori részeket, amolyan interaktív cutscene-nek :D Ugyan a múltban van a "játéktér", de a jelenkor az, ami összeköti a történeteket (AC részeket), így a lényeg - ha túllépünk a "játékmeneten" - akkor szerintem a jelenkor (történetileg legalábbis)

(#84164) Dilikutya válasza Bad Pritt (#84147) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az effektek jók voltak, csak ez a Föld-visszaforgatós dolog nem annyira. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84165) oriic válasza Bad Pritt (#84147) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az első részt nagyon szerettem, milliószor láttam kb, a második már gyengébb volt szerintem. Viszont a folytatások... :(

Live-Die-Respawn

(#84166) Dilikutya válasza k-adi (#84163) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát ez az, hogy ez köti össze a játékokat, csak épp megtöri a játékot, és teljesen érdektelenül tálalja, alig várja az ember, hogy átlépjen rajta. Ráadásul ez a DNS-be kódolt múlt is baromság. A múltbéli részek legalább érdekesek, a középkori Firenze, az amerikai függetlenségi háború, a XVII-XVIII. századi kalózok mind olyanok, ahol nem sok játék járt az utóbbi években.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84167) Bad Pritt válasza k-adi (#84163) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most jól összefoglaltad, hogy mi is a probléma. :D Szimpla átvezetők, vagy lényegi eleme a játéknak? Az volt a baj, hogy már az írók sem jutottak dűlőre, hogy mire akarják a jelenkort felhasználni, expozíció legyen, adjon keretet a játéknak, vagy segítsen be a történetbe, esetleg legyen egy globális külön szál? Hatalmas marketingfogás volt igazából a Ubi részéről ez az egész kétszintes történet, mert alapvetően csak egy szimpla visszaemlékezéses narráció, úgy mondjuk, mint a Fűrész első részében, csak nem volt koherens a játék többi részével. Nem igazán volt egységes koncepció a történet mögött, kicsit olyannak tűnt, mint a Star Wars-nál, ahol Lucas egyre újabb és újabb dolgokat talált ki és illesztett be a világba, volt ami működött (klónok), volt ami kevésbé (midikloriánok).
Mondom ezt úgy, hogy alapvetően játszhatónak tartottam a jelenkori részeket is, de az is baklövés szerintem, hogy az ember leteszi a haját mondjuk Velencétől vagy Rómától, úgy összerakták a városokat és akkor néha visszarángat a játék egy koszlott raktárba.

(#84165) orichalcos: Én nem is veszem azokat figyelembe. :D Számomra Reeve kétszer volt Superman, a többi csak ilyen DVD-re szánt minimalista moslék, említésre sem érdemes. Kb. mint a Disney rajzfilmjeinek második meg sokadik részei házimozira.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84168) radi8tor válasza Bad Pritt (#84159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És tényleg, olyan még nincs is. :C
Múltkor olvastam, hogy valami 30 milliárdos vagyona van a cica tulajdonosának ebből az egészből.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#84169) Bad Pritt válasza radi8tor (#84168) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehet mémnek minősül, nem tudom. Én doge-ot akartam asszem és azt nem engedték. :(
De Grumpy poén lenne szerintem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#84170) oriic válasza Bad Pritt (#84169) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő is mém, azok pedig nem lehetnek.

Live-Die-Respawn

(#84171) k-adi válasza Bad Pritt (#84167) üzenetére


k-adi
nagyúr

nagyon jó lett volna ez a jövős dolog, mert tényleg lett volna potenciál benne, csak a sok kis gyerek (??) miatt szépen le lett építve.. (lényegi elemből átvezetővé redukálódtak :( most meg már szinte 0 van)

(#84172) aizen92 válasza k-adi (#84171) üzenetére


aizen92
addikt

Tapsvihar, mert a történelmi részekben nulla story volt mi?
Ülj le, egyes!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#84173) k-adi válasza aizen92 (#84172) üzenetére


k-adi
nagyúr

de volt, de azokon túl kéne látni.
van akinek sikerül, van akinek nem.

(#84174) emiki6 válasza Bad Pritt (#84167) üzenetére


emiki6
veterán

Jó volt a jelen, de csak a brotherhoodé (az viszont nem kicsit), talán még a háromé nem volt rossz. Az elsőé tényleg pocsék, bár nekem az egész első nem tetszett. A kettőé nem volt vészes. A Rev-é megintcsak nem volt jó. Ami Desmond halála után volt, az már pff kategória.

Nekem mondjuk csak az Ezios trilógia tetszett, számomra az AZ Assassin's Creed.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#84175) cyberkind


cyberkind
félisten

Király hogy a Dízni már a Vasember újraindításán gondolkodik. :DD
Teljesen megértem őket mert a nézők 90%-a nem Vasember hanem Downey fan, ő erre a szerepre született csak már unja, nem úgy mint Depp a kalózkodást.
Kérdés kit tudnának helyette aki fiatal és nagyon ide való, megvan, az új Indiana Jones-t. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#84176) Magnum_ válasza cyberkind (#84175) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de jó.

tudod, mit kellene már rebootolni nagyon? a F&F-et. de újra vin diesellel :DDD :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#84177) cyberkind válasza Magnum_ (#84176) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez most gonosz volt. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#84178) Magnum_


Magnum_
nagyúr

végre ma lesz jó film a tévében: Végveszélyben

hogy tud a rácsos asztalon egerezni?

cyber: nem, nagyon régóta nem nézek tévét (a lapost kötöm ki a tévére), illetve nagyon ritkán tévézem, de csajom szokott tévézni és most megkért, hogy nézzem meg, hol mi megy, és a porton láttam, hogy 9kor lesz a Végveszélyben. És -bár fáradt vagyok- de lehet, hogy elkezdem :-)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#84179) cyberkind válasza Magnum_ (#84178) üzenetére


cyberkind
félisten

Te nézel még tv-t? :DDD
Én már a hangfalat is a gépre kötöttem mert semmi értelme a F1-et meg a meccseket azzal néznem ha gépen filmezek.

Ő a Batman, mindent tudnia kell, különben hogy győzné le a köcsög Superman-t? ;)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#84180) lacy86 válasza Magnum_ (#84178) üzenetére


lacy86
addikt

Jack Sparrow -> RTL KLUB

(#84181) Magnum_ válasza lacy86 (#84180) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az jó film? :U

I humbly and respectfully decline™

(#84182) lacy86 válasza Magnum_ (#84181) üzenetére


lacy86
addikt

A Karib-tenger kalozai

igy mar jo lesz? ;] :P :U

(#84183) WayneGace válasza cyberkind (#84179) üzenetére


WayneGace
őstag

Man of steelben is arrébb löki a fickó a hajón. Lehet nem is annyira erős? :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#84184) cyberkind válasza WayneGace (#84183) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha olyanokkal kerül össze mint saját maga és a Földön akkor láthatjuk mi lesz, de pl Batman-nél erősebb, de csak erősebb és más semmi. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#84185) Viszlát válasza aizen92 (#82745) üzenetére


Viszlát
addikt

Remekül összefoglaltad, minden szavával csak egyetérteni lehet. :R

Megnézted végül a Frank-et? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84186) callmeakos válasza cyberkind (#84175) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én inkább megyek aludni.... :DDD

All→M8

(#84187) cyberkind válasza callmeakos (#84186) üzenetére


cyberkind
félisten

Te se leszel a mostani arcoddal sokáig ott. :D

Paranormal Cocktivity

(#84188) aizen92 válasza Viszlát (#84185) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm!
Most Fassitól a Slow West volt terítéken.
Következő hétre van betervezve a Frank! :R
Kell egy hangulat hozzá, reméljük meglesz :).

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#84189) callmeakos válasza cyberkind (#84187) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azé várjunk még 3 évet minimum :D
Addigra csérelhetek megint :D

All→M8

(#84190) pohár


pohár
félisten

“Deadpool” Visual Effects Breakdown

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#84191) Viszlát válasza aizen92 (#84188) üzenetére


Viszlát
addikt

Hááát, nem tudom milyen hangulat is lenne a hozzáillő, szerintem csak ülj le ha van két órád, úgysem lehet rá felkészülni. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84192) somasz válasza aizen92 (#84188) üzenetére


somasz
addikt

Frankkel csak nagyon óvatosan!! Legnagyobb wtf moziélményünk, amit azóta is emlegetünk.
Nem értem, hogy lehet ugyanaz a két film rendezője. :Y

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#84193) Viszlát válasza somasz (#84192) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha jól sejtem nem pozitív wtf élmény volt. :)

Ha már wtf, akkor a The Congress szintén megér egy misét. Mai napig nem sikerült rájönni mit is láttam...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#84194) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jo reggelt. Vegul a Klauzal teri Paraj Vilmos tortenetet neztem. Zsenialis szovegek vannak benne :D
Vankerdesnincskerdes?

I humbly and respectfully decline™

(#84195) emiki6 válasza Magnum_ (#84194) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem csak annyi jut eszembe: "A válaszok már megvannak, csak jól kell kérdezni őket."

Egy kérdés azért lenne: Mit kérdezzünk? ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#84196) atike válasza pohár (#84190) üzenetére


atike
nagyúr

Ismét kiderült, hogy jó pár olyan dolog volt, amit igazinak hittem tévesen... :DDD

(#84197) atike


atike
nagyúr

The Shallows trailer

(#84198) somasz válasza Viszlát (#84193) üzenetére


somasz
addikt

De nem ám. :)
Lehet, hogy még egyszer meg kéne nézni.
Tudatmódosító szerekkel nem élek, de el tudom képzelni, hogy úgy fogyasztható a film. (brownus figyelmébe ;] )

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#84199) spiky03 válasza atike (#84197) üzenetére


spiky03
veterán

Ez érdekesnek néz ki.
Lehet nem lesz rossz.
A csaj legalábbis jól néz ki :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#84200) gerii


gerii
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.