Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107651) madgie válasza brownus (#107650) üzenetére


madgie
titán

Klimaxolok, vanezígy :D (f*szt, napok óta éjfélig videót vágok (vágtam), morcos vagyok :D)

(#107652) ígyvanferi válasza Viszlát (#107639) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Épp akartam már kérdezni tőled is, meg a többiektől is, hogy a Columbust láttad-e, láttátok-e már? Mert én nemrég megnéztem, és totál elvarázsolt. Megfelelő hangulatban talált meg, az biztos, meg egyébként is szeretem a hasonló filmeket (Lost in Translation, Before filmek, pl.), de ezek nélkül is kiemelkedőnek gondolom. Nagyon jó a két főszereplő. Két egészen eltérő habitusú embert formálnak meg, aki között mégis van egy különleges harmónia. A kapcsolatuk sem egy szokványos love story. Hál'istennek! Aztán a fényképezés, az egészen zseniális. Gyakran minimalista, ahogy az épületek is, amik gyakorlatilag a történet gerincét adják, illetve a főszereplők közötti egyik fő kapcsolódási pont szintén az épületek, az építészet. A másik majd derüljön ki a filmből.

Nem tudok túl jól írni az élményről, már nem is annyira friss, inkább olvassátok el az origos értékelést! A cikk végén lévő plakát meg úgy, ahogy van, király, nagyon eltalálták a színeket, a formákat, az arányokat így a film ismeretében.

Tessék megnézni, mert a legjobb filmek között van a tavalyi évből. Persze a fentebb említett filmek és a velük való hasonlóság ismeretében érdemes nekikezdeni.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#107653) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#107652) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én megnéztem decemberben. Elképesztően érezni, hogy egy nem nyugati, intelligens és iszonyúan képzett ember írta és rendezte, tényleg gyönyörű volt szinte elejétől a végéig, talán csak John Cho metakommunikációs repertoárját éreztem kicsit beszűkültnek, mondjuk úgy, hogy ryangoslingra vette a figurát, de ez biztos, hogy tudatos döntés volt.

#értékelés Columbus

[ Módosította: Viszlát ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107654) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kis lemaradást pótoltam:

10 Cloverfield Lane

Kifejezetten jó volt szerintem, kíváncsi vagyok, hogy fogják összehozni az egész témát a 3. filmmel, ami meg az űrben játszódik. :C

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Live-Die-Respawn

(#107655) S e t h válasza vodrosjozsi (#107646) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez a szép az internetben.
Amikor egy vödör félkemény matéria ostobáz le azzal, hogy nem kommentálja az írottakat, de azért világba sírja a bánatát, mert másnak eltérő véleménye van és nem lesz feltétlenül nedves a bugyija attól, amit elé tolnak.

Másoknak.
Köszi a helyreigazítást biológiából, jaguár lesz az amire emlékeztem, régen vót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107656) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Deadpool 2 elvileg május 18.-an érkezik.
Reynolds rakta ki Instan.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#107657) Tibiajax válasza gyuromoj (#107656) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tudok-e vajon addig aludni, csak ez a kérdés

(#107658) Pearce válasza gyuromoj (#107656) üzenetére


Pearce
aktív tag

Lol, rá 1 hétre meg jön a Han Solo eredetfilm /már ha nem tolják el. Meglátjuk, holnap milyen előzetese lesz/.

A The New Mutants meg aminek már volt egy előzetese szépen 2019 februárra csúszott, a Gambit filmből meg dobbantott Gore Verbinski. Egyre jobb hírek.

Ja, a Dunkan Jones-os Mute-ot meg jövő hónapban mutatja be a Netflix.

[ Szerkesztve ]

(#107659) Pearce válasza Pearce (#107658) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hopp és most látom, hogy nálunk április 26 a Végtelen háború, Amerikában viszont május 4. Rá 2 hétre Deadpool 2, rá 1 hétre Solo.

(#107660) Viszlát válasza ígyvanferi (#107652) üzenetére


Viszlát
addikt

Már vagy két hónapja a polcon pihen, de valahogy még nem került sor rá. Köszi az ajánlást, rövidesen megejtem, ez így nagyon ígéretesnek hangzik. :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107662) eeXaa válasza Bad Pritt (#107606) üzenetére


eeXaa
addikt

áhh.. ne is vergődj a válaszal... tudom miért volt felgyorsítva pár akciójelenet... mert annélkül lapos unalmas szar lett volna... így viszont rohadt gagyi.... inkább nézd meg a Madmax The Road warrior-t, utána világosan látszik menyivel gyengébb a furryród... :K ...pedig az sem nagy eresztés...

...azért ingen sokat elmond, hogy a kedvenc filmed egy agyatlan látvány akció baromság... ;)

(#107663) atike


atike
nagyúr

Sokkot kaptam... :DDD

Oké, hogy "csak" rajzfilm - na de Batman és Scooby Doo együtt....????

Trailer erre

(#107664) madgie válasza eeXaa (#107662) üzenetére


madgie
titán

Te most tényleg azon agyalsz, miért raknak belegyorsításokat a filmekbe? És szerintem azért, mert anélkül unalmas lenne? Esetleg nem szánt szándékkal, hogy ritmust törjön, vagy éppen ritmust tartson? Legközelebb a szándékos frame dropokra mondod azt, hogy gagyi ótvar megoldás? Vagy a vertigo zoomra, hogy klisé? :)

(#107665) eeXaa válasza madgie (#107664) üzenetére


eeXaa
addikt

...nekem nagyon úgy tünik hogy szükségmegoldás volt.. nem művészi eszköz..

(#107666) madgie válasza eeXaa (#107665) üzenetére


madgie
titán

Mivel nagyrészt nem CGI, így a himbilimbizős kaszkadőrök ritmusával is kellett játszani, no meg a krómonfújom magam jelenetek is így jók igazán, vagy éppen a zoom Hardyra, mikor ki van kötve vérzsáknak. Én nagyon szeretem a belegyorsításokat, Mad Maxfől függetlenül és nem feltétlenül videoklipes eszköz lehet csak.

(#107667) vodrosjozsi válasza S e t h (#107655) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

1. Nem téged ostobáztalak le hanem a véleményedet.
2. Irritáló amikor valaki alaptalanul fikáz valamit/valakit és te ezt tetted.
3. Szánalmas, hogy olyas valaki próbál oltogatni vagy egyszerűen csak elhordani aki a legegyszerűbb mondanivalómat se érti meg.
4. A stílusod kritikán aluli amikor valaki próbálja megmagyarázni, hogy alaptalanul szidsz egy filmet mikor nem is láttad még.
5. A személyeskedésbe kár volt bele menned úgy érzem.
Aki azért kezd el személyeskedni mert nem talál más fogást azzal nem is érdemes vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#107668) ben11


ben11
őstag

The Shape of Water

Ejj de jó volt. Del Toro megint odatette magát. :R

(#107669) vodrosjozsi válasza ben11 (#107668) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem hittem volna. De akkor lehet megnézem.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#107670) gyuromoj válasza ben11 (#107668) üzenetére


gyuromoj
veterán

Itthon csak pár hét múlva esedékes a bemutató.
Hogy sikerült megnezned?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#107671) Pearce válasza gyuromoj (#107670) üzenetére


Pearce
aktív tag

Úgy, hogy screener.

[ Szerkesztve ]

(#107672) S e t h válasza vodrosjozsi (#107667) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem szídtam, véleményt írtam, ami fájdalmat okozott neked, ne éld ennyire bele magad, mert láthatóan értelmezési problémákat is okozott a személyeskedés forrását illetően.

Majd máskor próbálok óvatosan fogalmazni filmekről, nehogy megsértsem mások érzéseit, és vki. esetleg személye elleni támadásnak tartsa, hogy egy alkotás kijövetele felett érzett izgatott várakozása nem találkozik másokéval.

Egy felvetésem volt.
Hogy produkálhat ekkora jegyelővételt ez a film?
Meglátjuk majd, hogy teljesít a pénztáraknál, mit mondanak a kritikák, de az ízlésbeli differenciák miatti címkézést hagyjuk a topikon kívül.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107673) vond válasza madgie (#107666) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Így van. De tudod, mi jó még igazán? Én se vettem észre addig, míg nem olvastam róla (pedig én is TV-s/filmes területen dolgozok). Az, hogy igyekeztek minden fontos történést a képernyő közepén tartani. A jelenetek a gyors vágások ellenére így sokkal jobban befogadhatóak, mintha kapkodnod kellene a fejed/szemed, és állandóan más helyre kellene nézned a képen. Nem hinné az ember, de nagyon sokat számít. :K

Nem tudom, hogy máshol is használták-e már korábban, de baromi nagy ötlet, hogy így teszik élvezhetőbbé a piszok gyors vágásokat. Nagyon jót tesz a filmnek. :K

Márciusban lecseréled Nero-t, vagy még marad egy darabig? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107674) gyuromoj válasza Pearce (#107671) üzenetére


gyuromoj
veterán

Aha, köszi.
Engem is fog érdekelni majd. Örülök hogy már egy pozitív értékelés jött rá.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#107675) Bad Pritt válasza vond (#107673) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg az is ezt segíti, hogy Miller igyekezett minél kevesebb kameraállást használni, nem öt oldalról felvenni a jeleneteket.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107676) vond válasza Bad Pritt (#107675) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja, tényleg, erről is olvastam annak idején és/vagy láttam valami youtube videót róla. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107677) eeXaa válasza vond (#107673) üzenetére


eeXaa
addikt

...én észrevettem... több verziót is megnéztem hogy nem e a rip-el van a gond.. vagy a szemem káprázik... :D

(#107678) madgie válasza vond (#107673) üzenetére


madgie
titán

Középrekomponálásban Wes Anderson a király :))

Lecserélném Nero-t, csak nem tudom, mire? Al Bundy foglalt? A legzseniálisabb karakter a világon :D

(#107679) emiki6 válasza madgie (#107678) üzenetére


emiki6
veterán

Wes Anderson egy isten :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107680) vond válasza madgie (#107678) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz. :)

Al Bundy sajnos foglalt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107681) eeXaa válasza madgie (#107678) üzenetére


eeXaa
addikt

cseréljünk? :D

(#107682) madgie válasza eeXaa (#107681) üzenetére


madgie
titán

:D

(#107683) vond válasza eeXaa (#107681) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na az szép lenne (megint). :DDD ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#107684) szilva01


szilva01
őstag

Dudes & Dragons

Műalkotás! 10/10

(#107685) ígyvanferi válasza vond (#107680) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát ebből ki nem néztem volna, hogy Al Bundy.

Ugye? Egyszerűen szép az egész. Nem tudom, hogy John Cho mennyire jó színész, ezer éve láttam a Kalandférgekben, meg az új Star Trekekben, és ennyi. De szerintem is tudatosan játszotta ennyire érzelemmentesen a figurát. Legalábbis többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#107686) Ispy válasza ígyvanferi (#107685) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem hasonlít, csak ez még a fiatal változat. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#107687) ben11 válasza gyuromoj (#107670) üzenetére


ben11
őstag

Ahogy Pearce írta. :B

(#107688) brownus


brownus
veterán

(#107689) bagyulajuve válasza Pearce (#106806) üzenetére


bagyulajuve
addikt

most néztem meg én is a Sicario 2 bemutatóját - nagyon tetszett, nem tudom, de mivel a Gomorra-s rendező csinálja, ezért nagy bizodalmam van a film irányába és, hogy méltó folytatása lesz a Sicario 1-nek

Resistencia eterna

(#107690) Viszlát válasza madgie (#107678) üzenetére


Viszlát
addikt

Esetleg? ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107691) madgie válasza Viszlát (#107690) üzenetére


madgie
titán

Értem ám :DDD

(#107692) Pitterix


Pitterix
őstag

Seven Sisters

Wow, ez marhára tetszett. Voltak kiszámítható részei, apróbb hibái, de az utóbbi idők egyik legjobban tetsző filmje nekem. Sokáig szurkoltam, hogymind a 7 tesó megússza élve, de a megmaradt 3 közül pont a rövid hajúra nem gondoltam volna, mint túlélőre.
Ez a Noomi R. a fura pofijával, hetyke kis cickóival igazán vonzó teremtés. :P

8\10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#107693) emiki6 válasza Pitterix (#107692) üzenetére


emiki6
veterán

"de az utóbbi idők egyik legjobban tetsző filmje nekem"
Ugye?

Btw Noomi nekem még a Prometheusban tetszett meg. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107695) k-adi


k-adi
nagyúr

Rossz anyák karácsonya (2017)
A Bad Moms Christmas

Nem én választottam. De tényleg! :D ez is tele szexuális utalásokkal, semmi meglepő, közepes vígjáték happy enddel. A "nagyik" kis színt visznek de még így is szimplán gagyi.

[ Módosította: Viszlát ]

(#107696) madgie válasza emiki6 (#107693) üzenetére


madgie
titán

Pedig a szó szoros értelmében véve nem szép, mégis nekem is egyből feltűnt 2009-ben A tetovált lányban.

Belőle nagyon jó Ripley 2.0 lehetett volna, ha Scottnak nem megy el az esze vénkorára :D

(#107697) emiki6 válasza madgie (#107696) üzenetére


emiki6
veterán

Az hogy kifejezetten nem azt nem mondanám, de ki van pattintva, az nekem elég. :D (Ezért várom az ant man 2-t is, a Lost-os csajnak az 1-ben is milyen karja volt már... :Y :DDD)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107698) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Somalia kalózai: nagyon jó!

⭐ Stella

(#107699) ben11


ben11
őstag

Happy Death Day

Egynek egészen jó volt. Persze tudom, hogy vannak akik egy klasszikus megcsúfolásának tartják, de szerintem elférnek egymás mellett.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#107700) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beirut Trailer

CIA túszdráma a 80-as években, München, Hazugságok hálója, Argo után szabadon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.