Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107151) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Bone Collector
TV-ben láttam belőle egy fél órát, szerencsére az elejéből. Rögtön eldöntöttem hogy majd megnézem nyugiban.
Most végeztem vele és meg kell hogy mondjam elég jó volt. 2 főszereplő jól hozta a karaktert, végén másra tippeltem, de így legalább egy kicsit meglepődtem.
Jolie pedig baromi szép volt akkoriban.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#107152) Viszlát válasza hoffman_ (#107150) üzenetére


Viszlát
addikt

Lassan egesz rendes ember lesz beloled. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107153) S e t h válasza eeXaa (#107144) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107154) eeXaa válasza S e t h (#107153) üzenetére


eeXaa
addikt

:K

(#107155) bagyulajuve válasza Bad Pritt (#107136) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hmm, érdekes, de attól még 1 giga cég...persze a jogászok ezt jobban értik (én nem vagyok az :D )

#107141 FollowTheORI - ezt én értem, csak ugye kérdés, hogy mennyire maradnak életképesek majd, hiszen egy ilyen gigász eléggé előnybe kerülhet gazdasági erejüknél fogva - meg nem lesz-e további fúzió

Resistencia eterna

(#107156) emiki6 válasza eeXaa (#107131) üzenetére


emiki6
veterán

Csak hogy lásd a problémát:

"...szerintem full gagyi... asszem az első 2 epizódig birtam..."

Ezzel még nem is lenne baj, egyszerű vélemény, neked nem tetszett.

"dedósoknak való :K
....dehát van aki ezt szereti... :DDD"

Ha ez vicc volt, nem jött át, ha nem, akkor viszont rosszindulatú sértegetése azoknak, akik szeretik a sorozatot. Erre a megnyílvánulásodra viszont már okkal mondható, hogy dedós.

Nem vagyok megsértve, nehogy azt hidd, nem láttam egy részét se. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107157) pohár


pohár
félisten

hát elkezdődött végre

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107158) Vikthor válasza pohár (#107157) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azt valós natív 4Kban készült a film vagy csak felskálázott, eskü "sima" fullHD-ban is remek képe van, még a gagyi projektorommal is... :D

BOCS MEGVAN! ergo kell a tökömnek! :DDD

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#107159) BITBOYS válasza pohár (#107157) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fu ez most égő lesz...pontosan melyik rész? :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107160) Bad Pritt válasza BITBOYS (#107159) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az első. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107161) BITBOYS válasza Bad Pritt (#107160) üzenetére


BITBOYS
addikt

(#107158) Vikthor
Naa...így már világos :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107162) pohár válasza Vikthor (#107158) üzenetére


pohár
félisten

elvileg az volt, hogy mindegyik rész kap egy 4K-s remastert, ha már csak 2K-ban "mentették" ki az anyagot... de végül nem :(

bár nem értem miért így lett megcsinálva, ha a nyersanyagból vígan lehetne 4K minden kiadvány

szép lassan jönnek az új Batmanek is, Harry Potterek, Sicario, Ananász Expressz (rettentő fontos :DDD )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107163) Vikthor válasza BITBOYS (#107161) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az a baj, hogy rengeteg filmet ál 4Kznak, és minimális vagy alig van difi a javára, ugyanakkor 2x annyiba kerül, tehát ez nagyon is pénzszívás, nem úgy mint a DVD-BD esetében, mikor orbitális difiről tudunk beszélni. Más a szitu a rendes 4K anyagokkal, de nagyon meg kell nézni melyik release stb...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#107164) pohár


pohár
félisten

9€-ért valakinek Man of Steel egyedi steelbookkal? (van rajta magyar szinkron, felirat is)

de van még más is jó áron, ugyanúgy magyar nyelven is

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107165) BITBOYS válasza Vikthor (#107163) üzenetére


BITBOYS
addikt

Most nem igazán jut eszembe melyik filmet nézném meg újra valós 4k felbontásban...talán a Doctor Strange ami hirtelen beugrik.
De biztos akadna még pár hasonló :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107166) emiki6 válasza pohár (#107164) üzenetére


emiki6
veterán

Book of Steel? :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107167) pohár válasza emiki6 (#107166) üzenetére


pohár
félisten

az az :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107169) ígyvanferi válasza hoffman_ (#107150) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fú, akkor továbbra is kerüld a Noét messziről, hogy ne kelljen csalódnod az öregben. Persze nem az ő játékával volt gond, viszont rajta kívül minden trágya volt abban a filmben.

(#107170) atike válasza gyuromoj (#107130) üzenetére


atike
nagyúr

Most néztem... Ez kész. Mondjuk hátha lesz végre megint egy jó filmje Cage-nek... :)

Szerk:
Ezen meg jót nevettem...

A port.hu (kritikusainak) top 10-es 2017-es filmlistája

Szóval amikor ezt írja le valaki:
"Szeretem a régi trilógiát, gyerekkorom alapvető filmélményei, sőt, kábé egész életem fontos alappillérei, de Az utolsó Jedik a legjobb Star Wars, amit valaha készítettek. Pont."

Hiteles... :DDD Ha a mondat első fele igaz akkor a második fele a hazugság és fordítva. :U

[ Szerkesztve ]

(#107173) Jakuu válasza atike (#107170) üzenetére


Jakuu
őstag

En meg ugy vagyok vele, hogy igazan jo film nem is volt iden.
Tobbsegere mar nem is emlekszem, annyira kozepszeru volt szinte az osszes idei film.
Na jo a szarnyas fejvadasz 2. nem volt rossz, de amugy meg nem voltam elajulva az idei film felhozataltol.

(#107174) devil-k válasza pohár (#107171) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még jobban át kell gondolni, hogy mit gyűjtünk. ;]

(#107158) Vikthor
A Nolan filmek viszont natív 4K-ban jönnek. :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#107175) FollowTheORI válasza Vikthor (#107158) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos, azért a HDR és a "studó minőségű" 2K-4K konvertálás azért valszeg még mindig jobb lesz, mint amit otthon összeprüntyög a lejátszó a sima 1080p Blu-Ray-ről. :D
Ripekről meg nem is beszélve. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107176) pohár válasza devil-k (#107174) üzenetére


pohár
félisten

az fix :DDD

a Dark Knight is jön lassan kezdésnek majd btw, még ma szerintem, legkésőbb holnap

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107177) FollowTheORI válasza atike (#107170) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyjából oké... ezek tényleg a jók közé sorolhatók, teljesen normális lista. :)

Mondjuk nekem a Koponya-szigetnél jobban tetszett pl a Pókember...

Azt a vademberes dolgot meg nem láttam. :)

Helyette lehet betenném a Barry Seal, vagy Wind River, vagy Atomszőkét... ezeken én jól "szórakoztam" még idén. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107178) FollowTheORI válasza #96349952 (#107133) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez egyébként egyáltalán nem garantált... habár nekem bejöttek eddig a Blomkamp filmek, és a minősége a díszleteknek, a cgi-nek... meg az egész produkciónak tényleg magas volt mindig. :)

Szóval mikor először voltak ezek a pletykák, csettintettem is, hogy igen, de megnéznék végre egy jó kis akciódús Alien-t, és Blomkamp tökéletes lenne, mert Ridley után ő is szépen dolgozik és "olcsón"... szóval abszolút jó "utód" ilyen téren.

De hát a története ettől még lehet gagyi, a közönség nem kajálta az utóbbi két nagy filmjét sem... :(

Szóval a Disney/Fox ezt is mérlegelni fogja megint, mert ez azért nem túl jó ajánlólevél... miközben ettől a franchise-tól is sokszázmilliókat várnak mindig bevételként.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107179) Vikthor válasza FollowTheORI (#107175) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jó nyilván lesznek-vannak normálisabb eresztések is, csak sajnos nagyon sok köztük az inkább pénzleszívós release...

Ps.: nekem elegem lett a plasztik bd playerek prüntyügéséből és váltottam Oppo 203-ra. Ég és föld a difi, pedig nem egy plasztik playerem volt előtte. Itt kezdődik a jó minőség.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#107180) Viszlát válasza Jakuu (#107173) üzenetére


Viszlát
addikt

Naa, ez azért így erős. Bár az simán lehet, hogy te nem láttál jókat. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107182) pohár válasza Vikthor (#107179) üzenetére


pohár
félisten

eleged volt a plasztikból, ezért váltottál egy komoly cuccra, de előtte nem volt plasztikod, what? ;] :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107183) Viszlát válasza pohár (#107182) üzenetére


Viszlát
addikt

Szövegértés egyes, tessék leülni. :)

... pedig nem egy plasztik playerem volt előtte

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107184) Bad Pritt válasza Viszlát (#107183) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pedig poháron az ilyenek nem szoktak kifogni. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107185) FollowTheORI válasza Viszlát (#107183) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért hozzátenném... tényleg félreérthető az az írás úgy... :P

Nem biztos csak pohár itt a hibás. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107186) Viszlát válasza Bad Pritt (#107184) üzenetére


Viszlát
addikt

Már a jövő sem a régi. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107187) pohár válasza Viszlát (#107183) üzenetére


pohár
félisten

igen, de hogy lett elege a plasztik playerek prüttyőgéséből, ha neki nem volt? :D

na jó, lehet csak a kajakóma miatt nem értek valamit, a sült kolbász + torta kombó tud érdekes dolgokat művelni a szervezettel :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107188) Viszlát válasza pohár (#107187) üzenetére


Viszlát
addikt

Jó, fogjuk a kajára. :D

Ha nem egy lejátszója volt, akkor mennyi?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107189) pohár válasza Viszlát (#107188) üzenetére


pohár
félisten

ja, hogy az egy az darabszám... na, úgy érzem, hogy most húzom ki a netkábelt a gépből, és beülök a sarokba :O :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107190) BITBOYS válasza pohár (#107189) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézzé egy kis BB-t, attól megnyugszol :D [link]

mod: és töröld az aláírásod, nem vagy rá méltó :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107191) pohár válasza BITBOYS (#107190) üzenetére


pohár
félisten

óbazz :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107192) Bodz


Bodz
nagyúr

Blade Runner 2049 megértéséhez mennyire szükséges az első rész? Láttam ugyan, de 1000 éve, nem is nagyon emlékszem rá.

(#107193) emiki6 válasza Bodz (#107192) üzenetére


emiki6
veterán

Nem feltétlen kell hozzá. Ha biztosra akarsz menni akkor megnézed előtte, de nem fontos.

Ha úgy döntenél, hogy megnézed, akkor ezeket is nézd meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107194) PuMbA válasza pohár (#107162) üzenetére


PuMbA
titán

Sose lesz 4K remaster ugyanis a Transformers filmek 2K-ban készültek. Az ok pedig az, hogy az olyan filmek, amikben sok a CGI sosem 4K-sak, mert 2 évig dolgozhatnának a szerencsétlen gépek csak az effekteken és a film brutál sok pénzbe kerülne. Erről pár hónapja volt szó :) Blade Runner 2049, Interstellar, Dunkirk amik mostanában jönnek és tényleg 4K-k.

[ Szerkesztve ]

(#107195) k-adi


k-adi
nagyúr

Az Igazság Ligája (2017)
Justice League

Na ez is megvolt, már csak a Thor hiányzik, így nem igazán tudom összehasonlítani még a kettőt. Anno megbántam, hogy a Viszkisre mentem e helyett, ezt most is tartom, bár nem egy (pohár: 1) kategória a kettő.
Supman túl erős, ezt sok helyen írják és így is van. Az egész visszatér-észhez tér 20perces kitérő teljesen kihagyható lett volna szerintem. Nem is lett jól megoldva és az idő is csak megy vele. Továbbra sem értem, hogy az "emberek" miért nem sérülnek mikor istenek/fél-istenek dobálják őket oda-vissza (Batman & Flash). :U
A kötelező szerelmiszál most is megvan persze, unalmas is. A poénok néhol erőltettek sajnos, még Barry-nél is. Nagyjából 1 kezemen meg tudom számolni azokat amik tényleg viccesek voltak. Remélem ebben legalább a thor jobb lesz. A látvány nem rossz, még WW civil ruhában sem, de semmi áll-ejtős nem volt, pedig vártam hátha lesz valami. Zene 0
Nem mondom mondom, hogy rossz, azt se hogy jó, inkább amolyan közepes: JL alapozó filmnek egynek elmegy, gondolom lesz több majd. A nagy reménye a JL-nek a többi hős lehet, mert ez a 4-5 elég gyenge... aquaman beszólásai és barry "poénjai" nem lesz elég későbbiekben :F

[ Módosította: Viszlát ]

(#107196) pohár válasza PuMbA (#107194) üzenetére


pohár
félisten

igen, erre emlékszem, de hogy nézne ki mondjuk a 2K-s CGI upscale-elve 4-re? vagy pont úgy, ahogy, ahogy a mostani 4K-s kiadvány? :D

k-adi... te meg nyald meg :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107197) Fandango válasza pohár (#107196) üzenetére


Fandango
veterán

Megfelelő méretező algoritmusokkal teljesen jól, főleg ha még upscale után bele is javítanak, ha nem megfelelő a végeredmény.

(#107198) FollowTheORI válasza pohár (#107196) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kétélű fegyver ez a 4K amúgy... nagyon sok filmnél elég furcsa, főleg a cgi ilyen részletesség mellett.

Pl a Covenant is néha olyan műagyaknak tűnik itt ott, pedig előtte nem tűnt fel ennyire. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107199) eeXaa válasza emiki6 (#107156) üzenetére


eeXaa
addikt

...ahamm.. szal akkor itt is kettősmérce van... nemazért, de én ennél sokkal komolyabb nyílt sértegetéseket is kaptam itt egyesektől... akkor nem igazán állt ki mellettem senki sem, tisztelet a kivételnek.....
..de lásd hogy velem lehet beszélni...

Bocsi mindenki, ha netalán a S.T. kommentem túl lőtt a normákon...

(#107200) emiki6 válasza eeXaa (#107199) üzenetére


emiki6
veterán

Nemtom van e kettősmérce, talán. :D Ez nekem most szemet szúrt, de ettől függetlenűl bárki ír hasonlót az csak magát minősíti.
Amúgy itt egy tanulságos videó:
A 10 legalávalóbb komment - Sznobjektív
Nem vagyok egy Puzsér fan, de ez kifejezetten jó lett. A dedósozással való lealacsonyítás most pont előjött, de időlegesen visszatérő motívum itt a topikban a "szúrnám" típusú megnyilvánulás, ha színésznők kerülnek szóba. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.