Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107501) shotika válasza gyuromoj (#107500) üzenetére


shotika
őstag

Tehát: "Sötét lesz, súlyos és komoly, R besorolású." - olcsó, kevés szereplős, kevés helyszínes.
"Nem szuperhős film lesz, nem hiszem, hogy sokan így kategorizálnák. " - olcsó szuperhősös, ami nem akar szuperhősös lenni.
"Inkább egy természetfeletti thriller, ahogy a legtöbb jó, rémisztő film. Az egyetlen hihetetlen dolog a filmben maga Spawn, rajta kívül minden normális." - ha minden normális, akkor mitől lesz természetfeletti thriller? Kivel fog küzdeni Spawn? Megint a világot kell megmenti?

Todd McFarlane, aki eddig csak szuperhősös, vagy képregényes (tini ninja) sztorikat írt, és ez lesz az első rendezése, vajon képes lesz egy komoly, valóban thriller kategóriájú, komoly filmet összerántani?

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#107502) #96349952


#96349952
törölt tag

Hét nővér

Hé, ezt miért csak most láttam? Hé, miért csak pár nappal ezelőtt hallottam róla? Nálam az év meglepetése, annak ellenére, hogy akadnak benne elég nagy botlások (logikai téren). De végre van egy jó ötlet (és végre nem egy újabb, egyre infantilisebb Marvel-DC egykaptafa szirszar ezredszerre, meg elfuserált remake, esetleg bárgyú tinifilm lásd Disney SW ami kb. az Alkonyat, Éhezők Viadala, Útvesztő sorba illeszthető be), és hát Noomi Rapace most kegyetlen nagyot nőtt a szememben. A Széttörve c. filmben James McAvoy játéka az övéhez mérten hát… Szerény. :D

És akkor ez a film nálam élből a 2017-es legjobbak elejére ugrott fel, még akkor is, ha a már említett túlzások némileg rontanak az összképen. Elanyátlanodott sci-fi rajongóknak (én is ilyen lennék, alig készül tényleg sci-fi és tényleg jó film ebben a műfajban) jó szívvel ajánlom, bár klasszikus tutira nem lesz, de remek felüdülés ebben a rémesen üres sivatagban, amit blockbuster filmgyártásnak neveznek.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#107503) emiki6 válasza #96349952 (#107502) üzenetére


emiki6
veterán

Ez engem is érdekelt csak moziban kimaradt, aztán elfelejtettem. :D

Pedig szerintem linkelték ide a trailert. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107504) eeXaa válasza emiki6 (#107503) üzenetére


eeXaa
addikt

az első 20 percig bírtam..
..lehet azért mégegyszer elindítom N.R. miatt.

[ Szerkesztve ]

(#107505) brownus válasza emiki6 (#107503) üzenetére


brownus
veterán

E

(#107506) brownus


brownus
veterán

(#107507) emiki6 válasza #96349952 (#107502) üzenetére


emiki6
veterán

Jó, hogy felhoztad, ma meg is néztem. A Hét nővér / What happened to Monday / Seven sisters Egy. Jó. Film. Volt. Szerintem. Nem fogok belekötni, mert nem érzem úgy, hogy kellene.
Mindenképpen ajánlanám annak aki egy kicsit visszafogottabb, szimplán a nem távoli jövőben játszódó sci-fit szeretne nézni. Még moziban is, mert miért ne? (Nekem ott kellett volna néznem...)
A csavarok többnyire tetszettek és működtek, a zene rendben volt, a látvány nem extra, a megvalósítás jó lett, az ötletek jók, a megvalósítással nem volt gond, sehol nem éreztem azt, ahol egy jelentben több szereplőt is ugyanaz a színész játszik, hogy nem lenne szinkronban valami, ez nyilván a színész, a vágók, operatőrök és a rendező érdeme.
Több ilyen filmet kéne néznem, ahol nem kapok agyvérzést a forgatókönyv irdatlan hibáitól, melyek az elmúlt időszakban azért megviseltek (sw8, covenant, stb. brrr). Nyilván itt is voltak, de nem zavartak annyira. :)

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107508) Ispy válasza emiki6 (#107507) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem a végével volt bajom csak, ezt a poént már lelőtték más filmekben is, így kicsit nyúlásnak érzem.

Meg nagyon sajnáltam szerdát. :(

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#107509) emiki6 válasza Ispy (#107508) üzenetére


emiki6
veterán

Igen már sok filmben ellőtték, de engem nem zavart, mondjuk felesleges volt bizonytalanságot kelteni.
Név alapján nem tudom ki szerda. Tudom hétfőt, pénteket, keddre, aki az elején meghalt az nem tudom ki,
azt hiszem szombat a szőke.
Arra mondjuk nem gondoltam volna, hogy ezeket egyesével levadásszák, azt hittem valami nyomozós film lesz.
:D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107510) emiki6


emiki6
veterán

Megnéztem a mozijegyeimet és visszafele haladva (az áthózás rosszat jelent, az off topik meh, az aláhúzás és kiemelés jót, a semmi közepeset... többnyire):
jumanji - sw - JL - 2049 - kingsman2 - dunkirk - covenant - arthur király - GotG2 - Logan - az éjszaka törvénye - split - a nagy fal - Assassins creed - rogue one - Érkezés - Dr strange - a könyvelő - war dogs - ss - star trek beyond - warcraft - xmen apokalipszis - hurok - HC henry - bvs - Kung fu panda 3 - zootopia - Deadpool - aljas nyolcas - The Revenant - sw7 - kötéltánc - the martian - The man form u.n.c.l.e. (és itt megállok)

Asszem arányaiban vagy átlagosan több volt mostanában a gyengébb film vagy csak én hoztam rossz döntés (nyilván nem minden döntés teljesen saját, néha a hype erősebb.) A legújabb triplaix meg az angry birds fel sem került a listára annyira köhöm...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107511) atike


atike
nagyúr

Fekete Párduc TV spot 2 (feliratos)

(#107512) atike


atike
nagyúr

Braven trailer (Jason Momoa)

(#107513) Bad Pritt válasza atike (#107512) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaj, ez nagyon B. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107514) pocokxx válasza atike (#107511) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egy kis félrefordítás... :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107515) Bad Pritt válasza pocokxx (#107514) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem az, nálunk egy nappal korábban jön.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107516) atike


atike
nagyúr

Gondolom elbírja a topic:

Unity engine-el csináltak egy kisfilmet, szerintem elég hangulatos lett. Itt nézhető meg. (Indavideo, 5 perces kis szösszenet).

(#107517) pocokxx válasza Bad Pritt (#107515) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ja, akkor nem szóltam.

;]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107518) Bad Pritt válasza atike (#107516) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Már második része is van: Adam Episode 2.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107519) atike válasza Bad Pritt (#107518) üzenetére


atike
nagyúr

Nem semmi. Részemről mindig lenyűgözve nézem ezeket az alkotásokat... Nem semmi kreativitása van bizonyos embereknek... :)

(#107520) bagyulajuve válasza #96349952 (#107502) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én is vagy 2 napja néztem meg, egyet kell, hogy értsek szavaiddal

Resistencia eterna

(#107521) Bad Pritt válasza atike (#107519) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg se kellett néznem, rögtön tudtam, hogy az Adam-et linkeled. :D Mindenki oda meg vissza van érte.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107522) Mik76


Mik76
senior tag

The Post

Spielberg legutobbi alkotasa a Washington Post felemelkedeserol egy politikailag nagyon erdekes idoszakban.
Az a gyanum hogy ez a film az Origo tajekan nem lesz nagyon magasztalva. Tul sok benne a szabad sajtorol valo eszmecsere.
Tom Hanks es Meryl Streep nagyon jol hozzak a formajukat, "Saul Goodman" is szintet lep, bar eddig is kedveltem. A kepi vilag hibatlan, rendezes szinten. Mivel a tortenet ettol fuggetlenul viszonylag kissebbet pukkan, ezert nem feltetlenul fog bekerulni a leghiresebb filmjei koze, de ettol fuggetlenul egy igazi Spielberg alkotas. Az elet irja a legjobb torteneteket.
10/10

Coco

Na sikerult ra sort keritenem. Meglepett es pozitivan.
Sokszor a Grim Fandangora emlekeztetett. Szep volt meg jo volt, szines szagos erzelmes. Adnek is ra tiz pontot ha nem ereznem azt hogy:
1. A Pixar mar konkretan ugy epiti fel a filmjeit hogy "Itt most sirni fogsz Bmeg!!" es ezt tobbszor is eloadja egy filmen belul. Sok. Egy katarzis boven eleg foleg egy vigjatekba.
2. Tul hosszu. Tisztara mint a Finding Dory. Nezem a tortenetet, gondolom na jo ez mar a vege lesz par percen belul. Nem. Jon egy ujabb 10 perc. Na jo akkor majd most. Nem, ujabb 15. Na, na, na??? Talan most, nem. Meg egy "csavar", en meg mar elalszom.
3. A vegere mindenki dalol meg mosolyog mintegy varazsutesre. Ez meg egy ilyen mesebe is sok,

Kerdes: Hogy kerul at a kiscsavo a szellemvilagba???
8/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#107523) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

SOLO: ÚJABB PÓTFORGATÁSOK JÖHETNEK?

Esküszöm lemegyek hídba ha ez a film "jó" lesz. Ennyi ganét egy film se bír el, még egy SW se, már ha nevezhetjük ezt annak, nem pedig egy viccnek.

All→M8

(#107524) WayneGace válasza callmeakos (#107523) üzenetére


WayneGace
őstag

Továbbra is kb. ez a véleményem az IGN kérdőjeles, " Egyes források" féle hírekről.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#107525) brownus


brownus
veterán

megnéztük az Eszeveszett esküvő /Le sens de la fete/ francia filmet, imdb link.
kedves feel good film, rég élveztem ennyire egy ilyen vicces és aranyos filmet :) végig mosolyogtuk, kacagtuk.

a loving vincent és e között vacilláltam, de nem bántam meg. most erre volt vágyódásunk :)

poszter

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#107526) gerii


gerii
addikt

Sci-fi és űrbuziknak egy jó kis doku stílusú film: The beyond
Stílusban inkább A. C. Clarke műveihez hasonló.

(#107527) FollowTheORI válasza callmeakos (#107523) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez még eddig "normál" procedúra... manapság minden filmnél van ilyen utólagos munka még.
Az a meglepő ha nincs. :)

Az viszont tuti, hogy amit előtte Millerek csináltak az nagyrészt kuka lett, szóval nem is számít, restart volt az egész.

Ha tartják a májust akkor nagyon feszes tempóval lesz vágva meg véglegesítve...

De hát elvileg Ron meg a csapat gondolom ezért az egyik legjobb, meg tudja oldani ha kell. :DDD

(Szvsz ettől még lehet fos a film, de nem ezen fog múlni azis biztos.)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107528) k-adi


k-adi
nagyúr

Blade Runner 2049

Számomra döbbenetes a sok pozitív kritika itt a filmről. Véleményem jó pár órával a film nézése után írom, hogy még véletlenül se lehessen azt felhozni, hogy hirtelen felindulásból szidom szarrá. Mert azt fogom. Nagyon :D

Tehát ami a legjobban szembetűnő negatívum nálam az a film lassúsága. Eszméletlen csigatempó van, ami teljesen indokolatlan. Persze egy normális depresszív hangulatot nem lehet rohanva megteremteni, de itt már eléggé átestek a ló túlsó oldalára.

A cast halál gyenge:
- Ryan Gosling, őt kezdetekről fogva utálom, olyan irritáló a feje, hogy azt le se tudom írni. A Drive óta gyűlölöm.
- Robin Wright, neki alig jutott játékidő, amit nagyon sajnálok, mert Ő az egyetlen tehetséges színésznő az egész filmben
- Harrison Ford: eszméletlenül megöregedett már és ez sajnos látszik a képernyőn is.. már az imdb se listázza ki a castnál :D

A story egyáltalán nem fogott meg, az egyetlen csavart a filmben már az első 1 órában megjósoltam és be is vált. A történetben semmi egetrengető sci-fi momentum nincs, totál sablonos az egész, emiatt nem is értem miért istenití itt néhány user a filmet. A kirekesztett faj/csoport-nak lehet gyereke és azt üldözik történetet már számtalanszor előtték, pl. az Alkonyat – Hajnalhasadás-ban is amit mindenki letagad hogy látta, pedig igen. Az istent-játszó vonalat (mi igaz, mi valós) is már rengeteg sci-fi feldolgozta, csak sokkal jobban.
Bár a kisfilmeket nem láttam hozzá, de kétlem, hogy olyan sokat hozzáadnának még a történethez, univerzumhoz, mert itt annyi mindent kéne még hozzáadni hogy hasra essek, hogy az esélytelen.

Ja és a story nincs is lezárva, rengeteg minden nincs megmagyarázva:
- pl. ki vette át a rendőrségnél a főnök szerepét (ez fontos, hiszen tudni kéne ki üldözi tovább majd)
- a vak csávó (új verziók atyja) küldött-e újabb angyalt utána vagy sem
- officer K végül csatlakozott a lázadókhoz vagy nem
stb stb

A kosztümök és a fényképezés kb. az, amit pozitívumként tudnék felsorolni. Az aláfestő zene sok helyen nem is volt, vagy búgás-zúgás háttérzaj váltotta ki ami nemhogy nem művészi, hanem konkrétan idegesítő.

A filmet Drama, Mystery, Sci-Fi-nak van bekategórizálva:
- Dráma szinte alig volt, hiába próbálták annak eladni.
- Rejtélyesség semennyire nem volt, sőt az egyetlen csavar is kiszámítható.
- Sci-fi: na talán ez az egyetlen amibe passzol is

Számomra hatalmas csalódás volt ez, főleg úgy, hogy itt is sokan 10/10re pontozták. Biztos én vagyok a helikopter, tudom...de jó szívvel se tudnék többet adni rá 2-3 pontnál :U

[ Módosította: Viszlát ]

(#107530) bbdzyx válasza k-adi (#107528) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ilyen éretlen érvekre reagálni sincs kedvem.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#107531) Ispy válasza k-adi (#107528) üzenetére


Ispy
veterán

Nincsen azzal semmi gond, ha nem jött be, nekem pl. az első rész nem tetszett. Van ilyen....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#107532) eeXaa válasza k-adi (#107528) üzenetére


eeXaa
addikt

...istenem, hát van ilyen, ....nem értesz a filmekhez, csak az izlésedre hagyatkozol. :D

[ Szerkesztve ]

(#107533) madgie


madgie
titán

Filmvilág topik, 2018 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107534) Tibiajax válasza madgie (#107533) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

eea az, aki kizuhan?... :))

(#107535) atike válasza Tibiajax (#107534) üzenetére


atike
nagyúr

Á dehogy. Többek között én is... :) :DDD

(#107536) hoffman_


hoffman_
nagyúr

offisöl túlvagyunk a Huma korszakon az én meglátásomban is, eeaa-val néha egyet lehet érteni :d

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#107537) eeXaa válasza Tibiajax (#107534) üzenetére


eeXaa
addikt

...világosan látszik hogy a troll repül... ;)

[ Szerkesztve ]

(#107538) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Olyan filmadatbázis létezik, ahol összetetteb kereséseket tudok végezni?

pl horror kategóriát keresnek bizonyos szinészekkel és eredményt filmhossz szerint szeretném sorbaállítani

(#107539) Bad Pritt válasza DrojDtroll (#107538) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ilyet szerintem egyik sem tud nagyon, játékidő alapú listázást amúgy sem láttam még nagyon sehol, IMDb oylat tud, hogy bizonyos játékidőn belüli találatokat tudsz keresni.

Amúgy arra kíváncsi lettem, hogy mire kell egy ilyen lista? :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107540) DrojDtroll válasza Bad Pritt (#107539) üzenetére


DrojDtroll
addikt

kevés idő van filmezni egy átlag napon

egy kb másfél órás film belefér, de hosszabb nem nagyon

szerencsére a kamaradrámák/mondrámák rövidebbek :)

(#107541) Bad Pritt válasza DrojDtroll (#107540) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát IMDb-n úgy be tudod állítani, hogy max milyen hosszú horrorokat keresel, de színészt nem tudsz hozzáadni a kereséshez sajna.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107542) DrojDtroll válasza Bad Pritt (#107541) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez már majdnem jó megoldás. :)
azt hittem, hogy az IMDb-butább

köszönöm szépen :)

(#107543) k-adi válasza bbdzyx (#107530) üzenetére


k-adi
nagyúr

Pedig érdekelne mit értesz éretlen érvek alatt, mert ezek szerint te film zseni vagy. Mesélj már mit kellett volna még belelátnom ebbe a világmegváltó sci fi be?? de most tényleg, írd már le.. Csak azért mert ryan és han solo van benne még nem csöppenek el, a látványvilágból is láttam már ezerszer szebbet, jobban kidolgozotabbat, a zene se egy egetrengetető.. szóval igenis legyen kedves és oktass ki

(#107544) Ispy válasza k-adi (#107543) üzenetére


Ispy
veterán

Ryan Gosling, őt kezdetekről fogva utálom, olyan irritáló a feje, hogy azt le se tudom írni. A Drive óta gyűlölöm.

Szerintem innentől kezdve kár is erről a filmről beszélni, igazából meg sem kellett volna nézned. ;] :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#107545) k-adi válasza Ispy (#107544) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem Gosling miatt néztem meg, hanem a BR story miatt, meg érdekelt mit istenit itt mindenki.
Minden plakáton ott van Han solo is, pedig alig szerepel, az is csalódás volt pl.

De amúgy meg a cast az csak egy szelete a filmnek. A fő problémám inkább a vontatottsággal volt mintsem a casttal de tény, az se volt jó

Én legalább rendesen leírtam mi nem tetszett, úgyhogy az ilyen bbdzyx féle kommentekkel nem tudok mit kezdeni

[ Szerkesztve ]

(#107546) OPiiPO válasza Ispy (#107544) üzenetére


OPiiPO
addikt

betaláltál, eléggé :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107547) cyberkind válasza callmeakos (#107523) üzenetére


cyberkind
félisten

És még a Lego is erőteljesen spoilerezi a dolgokat, de legalább benne lesz az amire kb azóta várunk, hogy Ford kimondta. :)

Remélem ezután ezt az Alden gyereket csak néma statisztának fogják használni Hollywood-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#107548) eeXaa válasza cyberkind (#107547) üzenetére


eeXaa
addikt

...persze,
....reméled hogy az elszart hanszoló dizni ratymaty miatt (ami nem az ő hibája) tönkremenjen egy tehetséges karrier.. gondolom sok filmben láttad már, hogy ilyen bámulatos roszindulatról teszel itt tanúlságot....

[ Szerkesztve ]

(#107549) cyberkind válasza eeXaa (#107548) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy filmben láttam és abban se nyűgözött le, bár mondjuk maga a film is egy rakás szar, Ave, Cézárról volna szó, és szigorúan saját vélemény.

Bár a pletykák után ezt simán eltudom róla hinni.

Ha én rosszindulatról teszek tanulságot akkor te szinte nonstop a hülyeségről, de oké. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#107550) Viszlát válasza k-adi (#107543) üzenetére


Viszlát
addikt

Bár magam sem kedvelem a megmondós egysorosokat, egy kicsit valóban furcsa, hogy úgy tűnik mintha attól lennél ideges, hogy másoknak mennyire tetszett a film. Hiába írod le a hozzászólásod elején, hogy vártál pár órát, az egész hsz érzelmektől túlfűtött és indulatos, máskor érdemes kevesebb jelzőt használni ha a megfontoltság látszatát szeretnéd kelteni. Vagy legalább mellőzni az óvodás szintűeket, utálkozni ott még elmegy, felnőtt embertől minimum ciki, főleg érvelési rendszerbe építve. Az is furcsa, hogy alapból nem pontozol, itt viszont muszáj volt megjegyezned a végén a kifejezetten alacsony pontszámot. Nem feltétlenül baj az, ha borzolni akarod a kedélyeket, de akkor tessék beleállni rendesen.

...pl. az Alkonyat – Hajnalhasadás-ban is amit mindenki letagad hogy látta, pedig igen.

Ezen viszont jót nevettem. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.