Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) DJ. Ru$y válasza Sinisi (#67199) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tárgyi tévedések vannak. Ami a kínai zacskókon kívül rajta van maradjunk annyiban, hogy 0, mintha ott sem lenne nem is nézik a VÁM-osok.
Sokszor tisztázott ügy, és sokszor próbálnak okoskodni, ha megjön a Topikgazda úr esetleg ő is elfogja mondani ugyanezt (meg is jött közben :) ), az, hogy valakinek átcsúszik valami a VÁM-on esetleg, annak örülni kell maximum és nem reklámozni, de ezt itt zárjuk is.

A te ügyedre visszatérve neked lesz egy számlád amivel igazolni tudod, ugyanis előre fizetsz, Paypal fizetés + bankszámla vonatkozó fizetési sora elég az ár igazolásához, ha megfogják. Számolj úgy, ha többet veszel, akkor megfoghatják és 27% tréfa + 2500 Ft postai kezelés jön rá, ha így is megéri, akkor rendeld pakkban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67202) V/ válasza Dr. 444Hertz (#67197) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem pontos az idézeted, ez jó:
Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény (térítésmentesen kapott) 45 €-ig áfamentes, az kb.14000 Ft
térítésmentesen kapott = nem fizettél érte
Ezért
1. vásárolsz 22 € a áfa, vámmentes határ.
2. Ha lenne ajándékozási papírod, akkor 150 €-tól már kötelező 2,5% vámot + 27% áfát számítanak fel, de ez ugye nem vonatkozik rád.
3. Ha vásároltad, akkor viszont 0% a vám és így neked a 60k utáni áfát kell majd fizetned. + a posta vámeljárási költségét, ha ők szállítják.

[ Szerkesztve ]

(#67203) Dr. 444Hertz válasza V/ (#67202) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

És honnan tudják, hogy vásároltam, vagy nem?
Nekem kell majd megmondanom?
(Egyébként ha 100ezer forint fölé nem ugrik az összeg, akkor mindenképp jól jártam)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67204) DJ. Ru$y válasza Dr. 444Hertz (#67203) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs az ajándékozási nyilatkozat a dobozban, és nem mondod, hogy nyissák ki, mert benne van, akkor csak az árát tudod alátámasztani számlával, hogy te vásároltad, ennyiért. És az alapján határozzák meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67205) V/ válasza Dr. 444Hertz (#67203) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit itt írt (#67201) DJ. Ru$y az utolsó bekezdésében.
Jön a csomagod, átvilágítják, látják a mobilt benne értesítenek, hogy érkezett valószínüleg vám, áfa terhes küldeményed, küldd be a vételárról az igazolást.

De még egyszer leírom, ha fizetsz érte, akkor nem kell az agyadat az ajándékozás témára ráállítani.

Ha ajándék, akkor eleve a küldeményen ott kell lenni az ajándékozó nyilatkozatának, vagy neked kell azt beküldeni, az érték megállapításhoz. Valós értéknek kell lenni, ha úgy gondolják, hogy nem az akkor a magyar kereskedelmi forgalom alapján lesz megbecsülve.
Te 60000 Ft értéket írsz, erre már mindent fizetni kell, de +-ként az ajándékra még ráfogják tenni a 2,5% vámot

Ha vásárolt árú akkor fizetsz érte: 60000 Ft+16200 Ft Áfa + 2500 Ft postai eljárási költség = 78700 Ft
Ha ajándék és van nyilatkozat és elfogadva a 60000 Ft: 60000 Ft + 1500 Ft vám + 16605 Ft Áfa + 2500 Ft posta díja = 80605 Ft
Mennyi ezen telefon belföldi forgalmi értéke?
Ha ez több 15-20000 Ft-al mint a 60k, akkor nem az lesz elfogadva ami a nyilatkozaton szerepel, hanem a belföldi forgalmi érték lesz az alapérték. Értsd 90k esetén azzal számolnak.
Nem buli ajándékba kapni egy Iphone 7-t.

[ Szerkesztve ]

(#67206) Dr. 444Hertz válasza DJ. Ru$y (#67204) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Értem, köszönöm!
Igaz, az összefoglalóban is ott vannak ezek, de valahogy nehezen tudtam értelmezni.
Így minden világos :)

V/: köszönöm!

(Úgy látom, egyszerűbb, ha várok egy EU-n belüli példány megjelenésére.... :) )

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67207) V/ válasza Locsi (#67186) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írd vissza, hogy ne küldjön másikat, a pénzedet kéred. Amikor elérhető lesz az eBay segítő linkje, (Ask us to step in and help) akkor vidd tovább a dolgot feléjük.

[ Szerkesztve ]

(#67208) V/


V/
Topikgazda

Úgy látom nem világos, hogy mi tilos a Prohardveren fórumokon.
Ha valaki arról ír, hogy az eladót megkéri, hogy kevesebbet értéket vagy más terméket írjon a csomagolásra, ezzel azt éri el, hogy az eladó meghamisítja a vásárlás adatait, ezzel az illető vámszabálysértést kezdeményez és az áfa vonatkozásban adócsaláshoz kér segítséget.
Ugyanúgy gondolom, hogy az, hogy GIFT van a csomagolásra írva és így ki lehet bújni az Áfa fizetés alól, az ilyen információ terjesztése sem idevaló.
2004 óta egységes Uniós a vámszabályozás, meg van határozva, hogy a vámérték miként számolandó, a feliratok a csomagoláson nincsenek felsorolva ott.
Kérek mindenki, hogy ne kérjen, ne adjon tanácsot jogszabálysértésre.
Köszönöm előre is.

(#67209) #54715584


#54715584
törölt tag

Feladáshoz lenne kérdésem: mennyi idő a max, amíg az eladónak fel kell adnia a csomagot? Neten találtam olyat, hogy állítólag 7 napon belül, mert különben nem él a seller protection.

Rendeltem 6 dolgot, mindenhol 2-3 nap postázást írtak azután, hogy megkapják a pénzt. Van, ahol még nincs feladva a csomag ebay szerint, van, ahol már feladták, de nem is ebaytől kaptam e-mailt, hanem paypaltől. Illetve van, amit ebay szerint feladtak de nincsen nyomkövetési szám.
Ilyenkor tudom várni kell néhány napot, és megjelennek az infók, de ha él a 7 napos határidő, akkor a 6. napon rákérdezhetek, hogy hogyan áll a feladás illetve van-e tracking number? Illetve ha feladta a csomagot, akkor miért nem írt be követési számot?

Másik kérdés az értékelésekhez kapcsolódna: nálam ez mindig úgy tűnt, hogy nagyon fontos, adtam is mindig értékelést. Viszont vissza már nem mindig kapok, pedig mindig azonnal fizetek licit megnyerése esetén is. És ez nekem kicsit fura, hogy vannak eladók, akik kikötik, hogy 20-30 értékelés alatt nem is foglalkoznak vevőkkel, míg másik esetben meg tojnak arra, hogy adjanak.
Hogyan lehetne azt elérni, hogy mindig kapjak értékelést, van erre valami mód?
Értem ez alatt pl. azt, hogy néha kapok még ha automatikus üzenetet is, de ha írok nekik kedvesen megköszönve, hogy gyorsan postáztak, akkor lehet eszébe jut, hogy milyen kedves a vevő és ad? :)

[ Szerkesztve ]

(#67210) V/ válasza #54715584 (#67209) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó a hirdetésben meghatározza magának a feladási időtartamot.


Ennek megfelelően kell tennie.
Ez a hirdetés Delivery: időszak alatt olvasható: Seller ships within X days after receiving cleared payment
Ha ez letelt akkor nyugodtan kérdezz rá az eladóra, hogy mi a helyzet a feladással.
Ha nem vagy eladó, téged nem érint a seller protection.
A vásárlói védelem meg az Összefoglalóban leírtak szerint fog majd élni.

Az értékelés sem neked, sem az eladónak nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#67211) Dr. 444Hertz válasza V/ (#67205) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Most látom, hogy rendes voltál, és kiszámoltál mindent.
A telefon itthon nem kapható, amúgy 4-500Euró kint.
Szóval tényleg a legjobb, ha megtartom a számlát a fizetett összegről...
:R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67212) #54715584 válasza V/ (#67210) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem vagyok eladó, ezek szerint csak egy türelmetlen vevő vagyok. :)

(#67213) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek az mennyire reális, hogy elvileg feladás után 1 héttel sem látom még a tracking alapján, hogy a csomagot egyáltalán felvették volna valahol, és útnak indul?

Persze, tudom, hogy késnek a nyomonkövetések 2-3 napot, de amennyiben valóban feladta (és azt állítja már úton van, illetve a többi terkós duma, hogy lassú a rendszer, elfoglaltak, meg néhány országban késve lehet látni) akkor azt gondolom már, látni kellene legalább annyit, hogy felvették a csomagom.

a tárgyalt tracking: RO119419110CN

Másik csomagot valós feladás után 20 perccel már láttam, a magyar posta oldalán, igaz az EMS küldemény volt.

Szóval, kicsit kezdek nem bízni a dologban, és átverés szagot érzek. Nem ebayről van szó, hanem más oldalról egyébként.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#67214) V/ válasza matykooo (#67213) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladóra kérdezz rá, de kínai vonalon a bejegyzések 2-3 napnál tovább is késhetnek. Lekéri a nyomkövetési számot elektronikusan, de 1 hét is lehet mire beér az adott postára és akkor fogod látni, mert pl. a hétfői igényhez tartozó csomagot, csak pénteken viszik el tőle.

(#67215) mokas_gizi

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Ebay-n munkatársam vásárolt 3 kamerát, azok a szállítás közben megsérültek.
Nem is volt rendesen becsomagolva, mert sérülékeny termék és nem dobozba tette csak borítékban, nem nagyon védte semmi a terméket a sérüléstől.
35.000Ft az érték, tehát egy papír dobozt meg értelmes csomagolást talán megérdemelt volna maga az érték...

Az eladó azt írta ha visszaküldjük a terméket vissza utalja a termék árát…
Ilyenkor a vissza postát nekem kell fizetni vagy az eladó/ebay esetleg fizeti, látható, hogy az eladó hibázott, mert nem megfelelően csomagolta be a terméket
A borítékot, csomagolást, termékeket fényképeztem, mind a 3 kamera sérülten érkezett meg.

Miután feladtuk és a szelvény képét átküldök akkor már vissza kellene utaljon?
Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#67216) V/ válasza mokas_gizi (#67215) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden az eBay-n vásárolt és PayPal-el fizetett termék visszaküldése esetén a PayPal 9300 Ft értékig visszaadja a postázási költséget.
Részletek az Összefoglalóban.
PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja
Egyébként a vevő fizeti a visszapostát, ha az eladó nem vállalja át a hirdetésben a Return policy-nél leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

(#67217) V/ válasza mokas_gizi (#67215) üzenetére


V/
Topikgazda

Miután feladtuk és a szelvény képét átküldök akkor már vissza kellene utaljon?
Nem, csak akkor ha kézhez kapta.
Ha case keretében megy akkor ha átveszi - nem az országba érkezés számít- akkor 6 napon belül utalni kell a pénzt.
Remélem olyan formán adtátok fel, hogy a kézbesítés is le legyen igazolva.

(#67218) mokas_gizi válasza V/ (#67217) üzenetére

Köszönöm a gyors segítségedet!
Még nem adták fel pont ezért mert előtte tőletek szerettem volna segítséget kérni.

Az jó ha ajánlott levélként feladom annak nyoma van...

(#67219) V/ válasza mokas_gizi (#67218) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem elég, az csak biztosítja a küldeményt, kell a tértivevény is.
Nézd lejjebb az Összefoglalóban a Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat részt

[ Szerkesztve ]

(#67220) mokas_gizi válasza V/ (#67219) üzenetére

Köszönöm elolvasom, meg megmutatom ismerősömnek is.
Ilyen eset még nem volt...
Megfogadjuk amit írtál és tértivevénnyel adjuk akkor fel, de ajánlottnál is ott van nyomkövető oldalon, ha átvették a csomagot.

(#67221) V/ válasza mokas_gizi (#67220) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, de azt nem minden országban kötelező aláíratni, ezt viszont igen és az eBay vita esetén a tértivevényt tekinti hivatalos postai okmánynak. Le is tagadhatja az átvételt.
35000 Ft-nál úgy hogy vissza is kapod a posta díjat, az a 440 Ft biztonság szerintem belefér még.

[ Szerkesztve ]

(#67222) Remekelek28 válasza V/ (#67207) üzenetére


Remekelek28
őstag

Elvileg annak 5 nap után elérhetőnek kell lenni, Nem tudom,hogy nem veszi észre.. :F

(#67223) V/ válasza Remekelek28 (#67222) üzenetére


V/
Topikgazda

03.16.-án indította, így még nem telt el az 5 nap.

[ Szerkesztve ]

(#67224) Remekelek28 válasza V/ (#67223) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor ezt félrenéztem,mert pár napja egy hasonló storyban volt,hogy már 15x igérte az eladó,hogy újraküldi a terméket és nem tudta mit tegyen a vevő. Azt hittem ez az :)

Más: Van egy eladó a magyar porzálon,aki 4800 ft-ért adja a converse cipőket. Szerintetek ez honnan szerezheti be? Mert ebayen a legolcsóbb is 5800 ft körül van. Pedig a kinaiak biztos,h jelen vannak az ebayen minden téren.
És még a feltöltési dijat is ki kell fizetnie a bevételből.

[ Szerkesztve ]

(#67225) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Paypal webkártyás regisztráció rendben (gondolom annyi a különbség a bankkártyás regtől, hogy itt nem vonják le a 400 pénzt), abban kérnék szépen segítséget, hogy az ebay fiókomhoz rendelt paypal-t hol lehet ignorálni és hozzá rendelni az újat? Isten bizony nem találom... :U

Hopp, azt hiszem megvan. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67226) totyak


totyak
aktív tag

Ha egy eladónak már több, mint egy éve nem volt eladása e-Bayen, akkor automatikusan 0%-ra áll be a megbízhatósági mutatója? Találtam egy eladót, akinek több, mint 500 eladása volt már, de még évekkel ezelőtt és ő nullán áll.

(#67227) DJ. Ru$y válasza totyak (#67226) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez szerintem nem így van, vagy hiba vagy nullázták valamiért. De te, mint eladó is kinullázódsz, ha nem adsz vagy veszel egy évig semmit? Kötve hiszem, hogy ilyen lenne. Mondjuk, ha konkrét eseteket kérdeztek linkeljétek már be az eladót/terméket, amiről kérdeztek, lehet kicsit egyszerűbb lenne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67228) V/ válasza DJ. Ru$y (#67227) üzenetére


V/
Topikgazda

Évente átszámolódik az eBay rang, ha valaki nem aktív, nem kap 5 értékelési pontnál többet, akkor nem látható az addig elért. A jutalékrendszer az figyelembe veszi az addig elért rangot. De a sok negatív is csökkentheti
Nekem is inkább az a benyomásom, hogy ha 500 eladás van valakinek, az nem nullázódik le.
Abban tökéletesen igazad van, hogy ha látjuk a dolgot, akkor nem az általános választ adnánk.

[ Szerkesztve ]

(#67229) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! beállítottam paypalhoz ezt a telefonos biztonsági kódot, szuper minden, de mi van akkor ha pl elhagyom a telefonom? hogy tudom akkor levenni ezt a védelmet? vagy egyáltalán belépni?

(#67230) somnia válasza Tarill (#67229) üzenetére


somnia
őstag

..kérsz másik simet? :F

(#67231) Tarill válasza somnia (#67230) üzenetére


Tarill
őstag

olyat lehet? :D hogy ugyan arra a számra kapok egy új sim kártyát?

(#67232) somnia válasza Tarill (#67231) üzenetére


somnia
őstag

...persze...

(#67233) DJ. Ru$y válasza Tarill (#67231) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha élő hűséged van rá, akkor köteleznek is rá, különben fizeted a kötbért, ha felbontod a szerződést, mert elhagytad a kártyát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67234) Tarill válasza somnia (#67232) üzenetére


Tarill
őstag

oké csak az miatt kérdezem mert jártam már úgy egy játéknál h bekapcsoltam ott is egy ilyen telefonos beléptetést egy év múlva az a számom már a habokba volt nem is tudom hogy hogy lett az már feloldva, itt azért nem akarok úgy járni :/ teszemazt átmegyek másik szolgáltatóhoz nem számhordozással...

DJ. Ru$y jelenleg nincs hűségem a telenornál, és tervben is van egy vodához váltás, ha most előtte elfelejtem levenni ezt a védelmet akkor kapufa?

[ Szerkesztve ]

(#67235) DJ. Ru$y válasza Tarill (#67234) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor előtte feloldasz minden ilyet, csak azt nem értem a mai világban ki az, aki csak így jobbra balra tudja dobálni a saját számát.

Paypal supporttal biztosan le lehet meccselni, személyigazolvány scanelve, lakcímkártya stb. Megírni, hogy számot váltottál vagy elhagytad vagy akármi.

Már csak azt nem értem, ezt miért az eBay topikban beszéljük meg, mikor van Paypal topik is.

(Szerintem a mai világban a számhordozás alap dolog, nem véletlen találták ki ezt az opciót.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67236) Tarill válasza DJ. Ru$y (#67235) üzenetére


Tarill
őstag

akkor bocsánat az offért :R írtam a supportnak kíváncsi vagyok mit mondanak :) majd berakom paypal topicba

tudom hogy ma már alap dolog de sajnos jártam már pórul ilyennel, csak ez miatt érdekel a dolog nem akarok mégegyszer úgy járni.

[ Szerkesztve ]

(#67237) V/ válasza Tarill (#67236) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi gond ha nem kell, vagy nem tudsz belépni, mert már nincs meg ez a telefonszám és nem tudod kikapcsolni a védelmet, ők megteszik.
De legközelebb a téma topikban kérdezd. Így a sok off hülyén néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#67238) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Valaki vásárolt már [link] ilyen fülest ? milyen lehet a minősge az alap szintet hozza ?

(#67239) V/ válasza jenei1994 (#67238) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alapszintnél jobb. Egy Sennheiser MX 170-et szeretek használni zenére, majdnem ugyanaz. Én is meglepődtem. A 3600 Ft-ot megéri.
Csak ez ugye nem a fülembe dugva adja a hangot, amit jobbnak tartok.
És igaz hogy nagyon sok eszközzel kompatibilis, mobil, tablet és notebook amelyekkel használom. Mind különböző típus.
Egy hiba van, nem békülök ki a piros színű 3,5-es kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#67240) jenei1994 válasza V/ (#67239) üzenetére


jenei1994
addikt

Köszi!

(#67241) Tamy válasza Tamy (#67170) üzenetére


Tamy
senior tag

Van arra valami szabály, hogy egy évben hány reklamációm (Case, illetve ebay beavatkozás) lehet?

Az idén már a harmadik esetem, amikor az eladóval nem jutok dűlőre, de nagyon úgy néz ki, hogy hamarosan lesz egy negyedik is. Ott még nem vettem fel az eladóval a kapcsolatot, várok pár napot (időben vagyok), de lassan két hónapja nem ér ide a küldeménye. Mostanában viszont senki nem akarja visszautalni a vételárat, így könnyen lehet, hogy amiatt is az ebay segítségét kell majd kérnem. A mostani vitás ügyem kb. 600 Ft, a negyedik esélyes viszont 1500 Ft. Nem szeretném, ha a végén engem tiltanának ki azzal, hogy csak kitalálom az egészet, akkor inkább benyelem a 600 Ft-ot és majd az 1500-asat reklamálom meg, ha az eladóval nem sikerül dűlőre jutni. Régebben is volt, hogy pár száz Ft-os dolgokat inkább benyeltem. Rémlik valami pletyka, hogy évente 2 vagy 3 lehet. Vagy ilyen szabály nincs, mindenki egyéni elbírálás alá esik?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67242) V/ válasza Tamy (#67241) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eseteket egyedileg bírálják el, ha azért indítasz mert nem érkezett meg és a nyomkövetési információk alátámasztják azt, azért nem fogják a te hibádnak tekinteni, a minőségi kifogások egy része az viszont előfordul, hogy számolandó, a sok meggondoltam magam és mégsem kell kategória, valamint az összegektől is függ.
De gondolj bele ha a PayPal az eBay-s vásárlások közül évente 10 db-nak a visszaküldését finanszírozza, akkor az annál kevesebb case-nek nem igazán van értelme.
Erre nem lehet egységes szabályt hozni, függ az októl, a pénztől, a szituációtól. De a vonatkozó szabályzat nem ír korlátozást, ha gond van a vásárlással, akkor azt rendezni kell valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#67243) Tamy válasza V/ (#67242) üzenetére


Tamy
senior tag

Nyomkövetési szám nincs, illetve ő most írt valamit, de az kamu. Így viszont azt mondok amit akarok, egy idő után rám foghatják, hogy megkaptam, csak simán letagadom. Ezért kérdeztem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67244) V/ válasza Tamy (#67243) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz gondod, visszakapod a pénzed.

(#67245) Tamy válasza V/ (#67244) üzenetére


Tamy
senior tag

Rendben, köszönöm.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67246) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Úgy alakult hogy vissza kell küldjek egy terméket amiért PP-on keresztül fizettem.

Indítottam egy Returnt-t, az eladó elfogadta és megadta a szállítási adatokat.

Az ebay ennyit ír:
1. Buy a return label from your preferred shipping carrier.
2. Confirm return address with your seller.
3. Send the item, and add tracking details or mark it as sent by Mar 27.
4. You should get a refund within 6 business days of delivery.

Az első kettő mit jelent? Csak postára adom és kész, vagy valamit még egyeztetnem kell az eladóval?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67247) V/ válasza kutga (#67246) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első kettő azt jelenti amit megcsináltál eddig.
Ha tud az eladó cimkét küldeni az lenne az első, nem címkét kaptál hanem cím adatokat.
A 2. hogy pontosítsd az eladóval a címet.

Nézd meg az Összefoglalóban ezt: PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja és a Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat a postázással kapcsolatos információkat.
Viszont a return indításától számított 5 munkanapon belül fel kell adnod a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#67248) kutga válasza V/ (#67247) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok, így kerek. :K

Let the Zone take me if I am.

(#67249) totyak


totyak
aktív tag

Jól emlékszem ugye, ha a PP-t úgy használom, hogy csak utalom rá a pénzt és aztán magáról a PP-ról fizetek, tehát nem kötöm hozzá a bankkártyát, akkor nincs lehetőségem kedvezőbb váltási opciót beállítani?

Csak mert amit alapból gondoltam, hogy fizetnem kell, annál a PP kb. 300Ft-tal többet kért. Nem vág földhöz, de ha van lehetőség a kedvezőbb váltás beállítására, akkor megteszem.

Köszönöm

(#67250) V/ válasza totyak (#67249) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen azt írtam. Ez általában egy deviza egységhez viszonyítva 6-12 Ft - eltérés is lehet a banki konverziót választva.
Egyenleg esetén más nem fér a pénzhez, így marad a PayPal váltása csak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.