Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67756) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Ebay-en a pénz visszaigénylés hogyan működik?

Márc 14-én rendeltem egy terméket Ápr 25-ig kellett volna megérkezni,de ez nem történt meg.
Időközben az eladó kapott 43 negatív értékelést.

Az eladó profilja [link]

Köszönöm a segítséget.

(#67757) csaba17 válasza wagi (#67756) üzenetére


csaba17
senior tag

myebay -> a terméken more acctions -> I didnt recieve it

(#67758) V/ válasza wagi (#67756) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán javaslom az Összegfoglaló kinyitását és a eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék leírás segíthet.

(#67759) nzozz válasza V/ (#67747) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a választ! Ennek az elfogadott ajánlatnak a visszavonása hogyan történik illetve milyen következményekkel jár? Faterom úgy gondolta tudja mit csinál, aztán mégse...

(#67760) V/ válasza nzozz (#67759) üzenetére


V/
Topikgazda

Már elfogadta az eladó?

(#67761) nzozz válasza V/ (#67760) üzenetére


nzozz
aktív tag

Igen. Ráadásul kétszer sikerült ezt eljátszani, az egyik eladó (USA) már postaköltséggel együtt küldte az árat, lehetne fizetni, a másikkal (Olaszország) meg még nem lett szállítási költség egyeztetve, ott nyilván még nem tudok fizetni, de azt az ajánlatot is elfogadta már az eladó (ami magára a termékre lett téve). Nem feltétlenül kéne mindkettőt törölni, csak a kedvezőtlenebbet.

(#67762) V/ válasza nzozz (#67761) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérjétek a vásárlás törlését valami ésszerű okkal és ne fizessétek ki. 10 db ilyen kérésig nem kerül hátrányba a vevő, de ezt az ajánlatkérést azért megfontoltabban kellene gyakorolni, mert az eladó részéről nem olyan egyszerű a lerendezése. Újból meg kell hirdetni és sztornóztatni az eBay által már a számláján előjegyzett eBay jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#67763) nzozz válasza V/ (#67762) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi! Hát eléggé zavar is hogy az eladónak is, meg nekem is ilyenekkel kell kínlódni, nem tudom miért nem hívott fel apám, mielőtt ezt így összehozta...

(#67764) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Mekkora a sanszom a vámra ha ezt megrendelem?

A másik, hogyha az "Expedited International Shipping" ezt választom 10 dollárért ez csak annyi, hogy kapok nyomkövetést, vagy előbb ér ide?

(#67765) Djuree válasza V/ (#67742) üzenetére


Djuree
félisten

ez jó ötlet, köszi, alkalmazni fogom. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#67766) V/ válasza SzlobiG (#67764) üzenetére


V/
Topikgazda

1. 100% az Áfa 26808 HUF után. Úgy 7328 Ft
2. Mindkét esetben lesz nyomkövetési számod, de egyébként nincs jelentősége, ha nem kapod meg a pénz vissza jár.
3. Ha a futáros szállítást választod, akkor az 1 pontban említett áfa kiszámítás nem a posta 2500 Ft-os díjával lesz több, hanem a futár cég 7300 Ft-os díjával lesz több + a 2852 Ft (10$), de előbb ér ide.

[ Szerkesztve ]

(#67767) Janusz001


Janusz001
őstag

Egy rendelésem nem érkezett meg időben, de az eladó "no longer registered" lett, küldtem ezután neki üzenetet, gondolom válasz nem fog érkezni. Mennyi az esélyem, hogy viszontlátom a pénzem, ebay ilyenkor is visszatérít?

(#67768) SzlobiG válasza V/ (#67766) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi a kimerítő hsz-t így már minden világos. :R

Maradok a sima economy postánál, amúgy kb 2 éve rendeltem ugyanezt és arra nem jött áfa meg semmi.

(#67769) V/ válasza Janusz001 (#67767) üzenetére


V/
Topikgazda

Végig kell vinni a Nem érkezett meg request folyamatot, ilyenkor az eBay fizet vissza.

[ Szerkesztve ]

(#67770) V/


V/
Topikgazda

Bővült a PayPal Összefoglaló a 11. PayPal egyenleg "gyors feltöltés" bankszámláról ponttal. Akár 1 percen belül a PayPal egyenlegen a pénz az ott felsorolt bankok esetén.

(#67771) Shingen


Shingen
addikt

hali!

Azt szeretném megkérdezni, ha paypallal fizet az ember ok, hogy ők is kárpotolhatnak ha az eladó nem fizet.
De mi van ha az összeget bankkártyával fizetem ki?
Akkor ki kárpótol ha az ebay nem?

風林火山

(#67772) Shingen válasza V/ (#67770) üzenetére


Shingen
addikt

Jó dolog ez csak a menüpontok minden bank webes felületén máshol vannak.
valamint itt angolul van írva, ki tudja az adott netbankba mi a magyar megfelelője. :)

風林火山

(#67773) V/ válasza Shingen (#67772) üzenetére


V/
Topikgazda

Te valamit félreértesz, nem jönnek ide a banki felületek és ez a magyar PP regisztrációkra vonatkozik.
Nem áll szándékomban a szlovák, osztrák, német, román stb regisztrációknak megfelelő segítő anyagokat készíteni a magyar Prohardver topikokban.
És ezek a képek, felületek vannak ott ha ezt az utalási módot használod, amit a leírásba beírtam.
Talán vetted azt hogy mivel Erste bankszámlám van azon mentem végig. De az összes ebben felsorolt magyar bank esetén magyarul van.
Nem egészen értem minek írtad ezt a hsz-t.
Legalább megnézted volna, hogy a te bankodnál mi van, de hangsúlyozom elsődlegesen magyar PayPal regisztrációkra vonatkoznak a segítségnyújtási anyagok.

[ Szerkesztve ]

(#67774) V/ válasza Shingen (#67771) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vásárlásod szerepel a PayPal vásárlási történetben, akkor érvényes arra a vásárlásra a PayPal védelem.
Ha nincs ott, akkor az adott hely vásárlói védelme vagy a bankod kártyavédelme vonatkozik rád.

(#67775) net91


net91
senior tag

Még egyszer nekifutok, ha megengeditek.

Eddig minden probléma nélkül tudtam vásárolni az Ebay-on. Legutóbb egy hónapja egy memória kártyát vásároltam.
Most is szerettem volna megvásárolni egy terméket, de nem tudok, mert mindig ezt a hibaüzenetet kapom.

„This seller is not authorised to sell to European buyers”

5 vagy 7 különböző eladónál is próbáltam vásárolni, de nem sikerült. Három eladótól levélben megkérdeztem, hogy szállít-e Magyarországra és mindhárom azt válaszolta, hogy IGEN, szállít Magyarországra.
Nem értem, akkor miért nem tudok rendelni tőlük? Van valakinek erre tippje, vagy találkoztatok már ilyen problémával?
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67776) V/ válasza net91 (#67775) üzenetére


V/
Topikgazda

Az üzenet ezt jelenti: Ez az eladó nem jogosult eladni az európai vásárlóknak
Lehet, hogy valami session probléma, vagy tényleg le van tiltva neki.
A fiókod Magyarországi és az alap szállítási címed magyar?
De próbáld meg a következőket. Ha nincs tiltása akkor ez talán segít.
Lépj be és ki az eBay-re.
A böngészőből töröld az eBay és PayPal sütiket, töröld a böngésző gyorsítótárat, zárd be a böngészőt és lépj be ezen a linken.
Esetleg ne Chrome-al próbáld.
Azt is le lehet ellenőrizni, ha másik eBay oldalon lépsz be.
Esetleg egy linket adnál, olyat aki azt írta hogy szállít, de neked az a hibaüzenet jött, megpróbálok én is vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#67777) net91 válasza V/ (#67776) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ!
A szállítási cím Budapest,
eBay ki-be lépés megvolt (többször is),
tisztítás, előzmények törlése megvolt,
....és minden változatlan. Error kód.

Remélem, hogy most nem rontom el.
Ő visszaírt, hogy szállít Magyarországra.
Megnéznéd nekem?
Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67778) DJ. Ru$y válasza net91 (#67777) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg, hogy nyitsz egy privát böngésző ablakot (Ctrl + Shift + P Firefox esetén, Ctrl + Shift + N Chrome esetén), és ott eBay, megkeresed amit szeretnél belépsz és megnézed. Ha így működik akkor valamilyen tárolt adattal lesz pedig probléma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67779) V/ válasza net91 (#67777) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem, nincs jogosultsága szöveget ír nekem is. Egy dolog hogy ő úgy gondolja, hogy szállít, de az eBay feltételek felülírhatják ezt.
Ez a termék import korlátozás alá esik és ezért nem vásárolható meg, mert más terméke simán ment a fizetés felé. Pl. ez a kamera Ez nem hiba. Ezt tőle nem tudod megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#67780) net91 válasza V/ (#67779) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm szépen hogy megnézted. :R
Pozitív, hogy nem az én rendszeremmel van a baj, és negatív, hogy 5-7 eladónál próbálkoztam a vásárlással és mindegyiknél ezt az az error kódot dobta.
El nem tudom képzelni, miért korlátozzák ennek a terméknek az árusítását.

Köszönöm a segítségedet.

# :
DJ. Ru$y neked is köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67781) V/ válasza net91 (#67780) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt például meglehet venni és olcsóbb, hasonló paraméterekkel, mint amit a kiszemelt tud. Igaz nincs hozzá CPL Filter, de talán nem az a legnagyobb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#67782) net91 válasza V/ (#67781) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, de ez (a B40-es ) a másik termék korábbi típusának (C2 helyett C) klón változata, ezért is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67783) cof válasza net91 (#67782) üzenetére


cof
veterán

Esetleg AliExpress-ről próbáld meg megvenni. Ha jól látom ugyanaz mint az ebayes. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67784) net91 válasza cof (#67783) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.
Ha az eBay nem lesz a barátom, akkor megyek oda.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67785) V/ válasza net91 (#67782) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az olcsóság lett volna az elsődleges. Rákerestem 21 találat volt, abból megvásárolható
egy
kettő
három
volt.
Vagy klón lesz.
Az nem eBay probléma, ha import korlátozás miatt nem szállítható egy adott országba a termék.

[ Szerkesztve ]

(#67786) net91 válasza V/ (#67785) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm!

Korábban egy pár darabbal akciózott itt az Ebay-en a gyártó, írtam nekik és válaszoltak, így tudtam tőlük közvetlenül vásárolni.
Minden jó, ha a vége jó. :))

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67787) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Láma kérdésem lesz (elolvastam a bevezetőt), mégis bátorkodom feltenni :)

Február 12.-én rendeltem egy táskát, ami látszólag 24.-én megérkezett a posta elosztóközpontba, Ferihegyre. Posta nem ad felvilágosítást (próbáltam telefonon, emailben, személyesen), hogy hol a csomagom. Eladóval beszéltem, kértem a refund-ot, de azóta nem válaszolt. Ha jól számolom, akkor sajnos már bőven kicsúsztam a case nyitásából.

Milyen lehetőségeim vannak még?

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#67788) V/ válasza Cxgrav (#67787) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem egészen vilgos a dolog, hogy miről késtél volna le. Ha Ferihegy van írva a nyomkövetésnél, az kamu, ha nem ilyen formátumú a nyomkövetési számod Rx99999999CN akkor nem nyomonkövethető, bárhol is olvasod a megérkezést az nem igaz.
Mikor volt az várható szállítás utolsó dátuma? Onnantól számítva van 30 nap reklamálni az eBay-n.
A PayPal-n a vásárlás napjától számított 180 nap.
Ez sem világos: Eladóval beszéltem, kértem a refund-ot, de azóta nem válaszolt
Elküldtél egy requestet, azzal hogy nem érkezett meg, vagy mit? Mert azzal megkezdted a case-t előzményeit.

(#67789) VulpesHD


VulpesHD
csendes tag

From: London, London, GB
To: Komarom-Esztergom megye, HU

Shipped from the Global Shipping Center to International Destination Alfreton, Derbyshire, GB 2017-04-27 07:42:01 pm
Customs Documentation and Labeling Alfreton, Derbyshire, GB 2017-04-27 04:20:16 am
Delay at the Global Shipping Center Alfreton, Derbyshire, GB 2017-04-26 11:23:50 pm
Processing at the Global Shipping Center Alfreton, Derbyshire, GB 2017-04-26 11:23:40 pm
Tracking Details Uploaded 2017-04-24 05:18:42 pm

Sziasztok!

Még soha nem vásároltam eBayről olyan terméket, amit a "Global Shipping Program"-al szállítottak volna.
Mai napon ránéztem, hogy merre jár a csomag, és ez az üzenet fogadott: "Customs Documentation and Labeling".
Amit rendeltem kb 100€. UK-ból jön, az eladó is ott tartózkodik, de akkor most a termék meg lesz vámolva?

(Képként: http://prnt.sc/f1gtxo )

Előre is köszönöm a segítséget.

(#67790) V/ válasza VulpesHD (#67789) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellene nézegetni a nyomkövetési információ, nincs is értelme. A GSP-s küldeményt mindenképp megkapod. A technikai jellegű információk csak megzavarnak.
Még EU-s tagállam Nagy-Britannia, majd a sajtó írja ha nem lesz az. Nincs vám és áfa.
Minden csomagot felcímkéznek, (Labeling) a GSP központban, nem fognak külön szöveget beállítani Eu- és nem Eu-s csomagra.
Nálunk is ugyan oda jönnek és ugyanonnan mennek az EU-s és nem EU-s küldemények, ahol be és kifelé is vámolják a nem EU-s küldeményeket (Nemzetközi Posta Kicserélő Központ) és a többi országban is így van és a számítógépes rendszer meg ezt a szöveget tartalmazza, mindkét küldeményre ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#67791) VulpesHD válasza V/ (#67790) üzenetére


VulpesHD
csendes tag

Igen, azt tudom, hogy nincs vám az Egyesült Királyságból, csak ez volt az első alkalmam, hogy szembe találkoztam egy ilyen üzenettel.
Köszönöm a segítséget.

(#67792) Cxgrav válasza V/ (#67788) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Simán írtam neki 2 héttel ezelőtt egy levelet, hogy már rég itt kellene lennie a csomagnak, de semmi. Megbeszéltük, hogy várok még, nem SOS.

Most megnéztem a more actions, már kifutottam az ebay-es védelemből (delivery date sem látszódik már), most írtam egy requestet. Így áll a dolog, hogy pontos legyek.

Picture me Rollin' by 2pac

(#67793) V/ válasza Cxgrav (#67792) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lejárt, akkor a nem érkezett request nem indítható.
De ha elment, akkor 3 napon belül reagálni kell az eladónak, ha nem teszi meg, akkor Ask us to step in and help gomb

(#67794) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Megpróbálom itt is...
NL14881886526301
2017.03.14
Vámkezelés HUNGARY
az utolsó bejegyzés,azóta se híre,se hamva.
Előző csomagom ezen bejegyzés után néhány nappal a kezemben volt :W
Lehet valahol érdeklődni a csomag után?
A 60 nap a rendelés,vagy a postázás napjától számít?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#67795) V/ válasza atyca (#67794) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen 60 nap? Az eBay-n nincs semmi komolyabb 60 napos határidős dolog, az értékelés leadást nem számítva, ami viszont nem kötelező.
De ez egy sima küldemény azonosító, nem nyomkövetési szám, amelyet a Magyar Posta könyvelne, így ők biztos nem írták ezt be, mert nem kell vele foglalkozniuk.
Látom Sky56-os, ezek valótlan adatok, legfeljebb a Célországba elküldve (Export) lehet valós.

[ Szerkesztve ]

(#67796) balazs8r


balazs8r
csendes tag

Üdv.
Az alábbi telefont szeretném megrendelni: [link] Mindenképp víz+ütésálló mobil kéne. :W (Itthol az xcover gyenge a többi gyártó meg nagyon ronda.) Mivel Mo.-on nem kapható :(( ezért szinte csak az ebay jöhet szóba. Használható ez egyáltalán az eu-ban? Ez most függetlenített vagy AT&T-s? Az "Import charges"-t előre felszámítják (az áron+szállításon felül), akkor az már a vámot+ÁFÁt rendezi vagy nem?[link] (Eddig csak eu-ból rendeltem.) Egyáltalán mennyire megbízható ebay-en mobilt venni? :F
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

(#67797) V/ válasza balazs8r (#67796) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel itt nincs kiírva, hanem csak ez: See import charges at checkout majd akkor látod ha már fizetni akarod, akkor benne van amit kérdeztél, de ha ott nem lesz felszámítva, akkor majd külön fizeted a vételár és a szállítási költség után az Áfát és az eljárási költséget.
Szerintem nem függetlenített, mert ezt írja: New (other): Carrier Return/Open Box és Phones with less than 30 minute talk time Valaki megvette és mivel valami baja volt vele visszaküldte a szolgáltatónak.
Részemről nem javaslom megvenni.
Volt rá példa: unlocked iPhone, viszont csak Angliában használható.

[ Szerkesztve ]

(#67798) atyca válasza V/ (#67795) üzenetére


atyca
senior tag

Bocs,elfelejtettem írni,ez Everbuyingos cucc.
Február 24.-én rendeltem,a hatvan napon belüli szállítást én ehhez számoltam.
Azt tudom,hogy ez nem az igazi nyomkövetés,de az előző innen rendelt cuccnál (lehet,hogy véletlenül) minden passzolt.
Az utolsó bejegyzés után néhány nappal a kezemben volt a termék.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#67799) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Mivel jön ki jobban az ember, egy HDMI - HDMI kábellel, vagy egy miniHDMI -> HDMI átalakítóval?

(#67800) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok, 25-én először vásároltam 2 dolgot ebay-en, ki is fizettem őket mastercarddal, a németországi eladó 1 órán belül már feladta szállítani, de a másik dolgot egy indiaitól vásároltam, de még nem adta fel azóta. Ilyenkor mi a teendő? Vagy várjak még?
Seller ships within 3 days after receiving cleared payment - opens in a new window or tab.
Ez holnap járna le ha minden igaz.

Köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.