Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) jjeahh válasza V/ (#67896) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& faki_: Kösz! Sajnos már ötödik alkalommal futok bele ilyenbe, de ezután figyelek :K . Szerintem ebből report lesz, meg sem várom a csomagokat, mert pont az lett volna a lényeg, hogy a lehető leghamarabb ideérjenek :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67902) V/ válasza Vertigo18 (#67900) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy időben is beléphetsz a másik eBay oldalra, de azért külön-külön kell belépni, tetszik vagy nem.
Ha az egyiken a kosárba teszel valamit, nem fog azonnal látszódni a másikon, kell némi idő a frissítésre.
De mi van ha kilépsz a comról és a másikon lépsz be.
Feleslegesen parázol.

[ Szerkesztve ]

(#67903) V/ válasza jjeahh (#67901) üzenetére


V/
Topikgazda

Jobb ha van bizonyíték, de 7 nap alatt kaptam már Kínából és 20 nap is volt Németországból.

(#67904) Vertigo18 válasza V/ (#67902) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm, úgy csináltam, ahogy tanácsoltad: beléptem az ebay.ca-ra, ott meg már látszott, hogy benne van a kosaramban a termék!

:R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67905) V/ válasza Vertigo18 (#67904) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyébként érdemes más eBay oldalon is keresgélni. Használom még az com-on kívül a kanadait, az ausztrált, a franciát, a németet, az angolt, az olaszt és az osztrákot is.

(#67906) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Rendeltem Németből, össz.: 116 EUR -ért /100 EUR a termékek ára , 16 EUR a szállítás költsége/ (DHL szállítja Máj.16.)
Fizetésnél a Banki konverziós beáll. van alkalmazva, 37.904 Ft -ot vont le a számlámról (jó ez így? soknak találom...) Gondolom a Banknak is van kis + haszna rajt, igaz? Németből rendelve ez simán ide ér (nem kell fizetni rá semmit, vámon nem fogják, foghatják meg?) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67908) Vertigo18 válasza V/ (#67905) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, ezt a tippet is köszi. Bár gondolom mobilra csak a com van, vagy tévedek?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67909) MaxxDamage válasza V/ (#67907) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Unicredit Bank és MasterCard amim van a számlához.
eBay -es "kimutatás"

Banki "foglalás"

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67910) V/ válasza Vertigo18 (#67908) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy app van, de ha Settings-ben azt az országot választod ki, amelyik oldalát használni akarod (és van nemzeti eBay oldala) akkor ott fog keresni.

[ Szerkesztve ]

(#67911) V/ válasza MaxxDamage (#67909) üzenetére


V/
Topikgazda

A foglalás = zárolás és így fogja elszámolni:

A deviza eladási árfolyammal számol, ma ez 320.11203 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#67912) MaxxDamage válasza V/ (#67911) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, hogy mennyi lesz a vége. (ha teljes mértékben könyvelésre kerül az összeg) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67913) faki_ válasza DjKoxi (#67899) üzenetére


faki_
senior tag

EU-ból.

Használt eredeti, új utángyártott.

Nem olvastam el az értékeléseiket, de régebben kaptak pár negatívot.

[ Szerkesztve ]

(#67914) DjKoxi válasza faki_ (#67913) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Használtat nem veszek. Lehet maradok az itthon kapható utángyártottnál., de ez már off itt. ASUS

(#67915) faki_ válasza DjKoxi (#67914) üzenetére


faki_
senior tag

Ez nem itthoni! Kidobta a Google, de nem akartam ajánlani, nem túl bizalomgerjesztő.

(#67916) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,

Mivel első eBay-es rendelésem, egy kábel, jól értelmezem, hogy ezt repülőn szállítják? Economy international shipping volt megadva. Szerintetek mennyi idő míg ideér, ha van valakinek tapasztalata? Olvastam 2-3 hónapokról..
Köszi.

(#67917) DjKoxi válasza faki_ (#67915) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Valóban nem :R Hétvégén gondolkozok rajta. Köszönöm a segítséged! Az ebay-ról 99% -os érékelés alatt nem érdemes rendelni?

(#67918) somnia válasza mdraco (#67916) üzenetére


somnia
őstag

...jól értelmezem, hogy ezt repülőn szállítják? ...

...igen, de ez miért érdekes?...elefántháton kellene Indiából?...lehet 10 de akár 40 nap is...

(#67919) mdraco válasza somnia (#67918) üzenetére


mdraco
őstag

Mert azt hittem, hogy gyorsítja a folyamatot :)

(#67920) V/ válasza mdraco (#67916) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket az Indiai postával szállítják, múlt hónap végén vásároltam onnan a 6 küldemény 18-19 nap alatt itt volt.
Nem tudom hol olvastál ilyet: Olvastam 2-3 hónapokról, hülyeség.
Ha tengeri úton jön akkor is 47-52 nap, de azok a nagyobb súlyú dolgok. Ez légi szállítású, azért van ott hogy Air.
A tiéd 1-én hagyta el Új-Delhi-t, onnan 7-8 nap a várható érkezési idő hozzád, 11.-16. közt kopogtat a postás.

[ Szerkesztve ]

(#67921) mdraco válasza V/ (#67920) üzenetére


mdraco
őstag

Köszönöm :R Akkor ebben a hónapban számíthatok a megérkezésre.

(#67922) faki_ válasza DjKoxi (#67917) üzenetére


faki_
senior tag

Nem mindig mérvadó a százalék, főleg viszonylag kevés értékelés esetén. Néha idióta indokokkal húzzák le, meg kell nézni a szöveges részt!

[ Szerkesztve ]

(#67923) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jó napot urak.
Remdeltem magán embertől Ausztriából használt elac centet hangfalat. 320 euro volt, postával.
Előre utaltam neki.
Az lenne a kérdésem hogy kell e szerintetek vámot fizetni, valamint hogy a 1005 körzetből mikor 'szabadul'
Már órák óta olvasgatom a topikot, de nem találtam egyértelmű választ.
Most itt tart a csomag.

Elore is köszönöm az infókat :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67924) Vertigo18 válasza Lacielvtárs (#67923) üzenetére


Vertigo18
addikt

Legjobb tudásom szerint Eu-n belülről nem kell már semmit sem fizetned majd.

Remélem jól tudom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67926) Lacielvtárs válasza V/ (#67925) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a választ :R
A Googlebol jutottam ebbe a topikba, es ott meg mas volt a neve. Ahogy frissült az itt szóltam hozzá akkor lattam hogy ebay.
Szoval bocsánat hogyha offoltam.
Post.at hozza, gondolom az a osztrák posta. (csomag szám : ca520225647AT)
Postán Szegeden azt mondtak pénteken hogy elvileg három nap, de én általában a ti infórmációtoknak jpbban hiszek.
Szoval akkor az sincs kizárva hogy hétfőn lejön a csomag szegedre es kedden akár meg is jöhet?

Megnéztem a jobb kis sarok infókat es ez itt full off, tehát elnézést kérek

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67927) V/ válasza Lacielvtárs (#67926) üzenetére


V/
Topikgazda

Május 8-án viszi neked a futár, már előjegyezték.
Itt a nyomkövetése
Kattints a További adatok-ra ha bővebben szeretnéd látni.

(#67928) Lacielvtárs válasza V/ (#67927) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezt nevezem :C :R

Hálám üldözön a sírig...

Köszönöm, nagyon köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67929) MaxxDamage válasza V/ (#67925) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

DHL nekem is a Magyar Postának adja át... (miért is?) :Y
Eddig DHL a GLS-nek szokta átadni (Németből rendelve) , hazánkba érkezéskor, után. (emlékeim szerint)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67930) V/ válasza MaxxDamage (#67929) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt Ausztriából küldték, valószínűleg ez az oka, hogy a Trans-o-flex szállítja. Ki menyire tartja a MP-t megbízhatónak, bár a csomagtól is függhet.

[ Szerkesztve ]

(#67931) MaxxDamage válasza V/ (#67930) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez kimaradt, sorry. [link]
Germany ---> DHL ---> MPL ---> Hungary (érdekes)
Eddig GLS hozta DHL után...az vette át, annak adták át (gondolom változott a partneri szerződés/viszony)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67934) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Rendeltem egy órát április 7-én

Egy hasonlót más eladótól április 27-én.

Most nézem, hogy a később rendelt óra simán megjött a korábban rendelt nem.

Ebay-en ezt látom.

Viszont nyomkövetőbe beírva az van, hogy kézbesítve, sőt a magyar posta nyomkövetésében is ezt látom.

De ez óra nem érkezett meg, kinél kell most reklamálnom?
A postára bemenni vagy Ebayen case-t indítani az ügyben?

Azt se értem, hogy a másik óra ami megérkezett annak nyomkövetésénél viszont az van hogy úton van. :W

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67935) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy bukósisakot ebayről de pocsék minőségű ezért visszaküldtem. Viszont az eladó nem tűnik vmi korrektnek, mivel azt írja hogy ha megérkezik akkor visszautalja az árát, viszont már 3 napja megérkezett neki a tracking oldalak szerint.

eBay nem jelzi hogy megérkezett, mivel a magyar postát a rendszere nem képes nyomkövetni csak az usps-t meg még 2 másikat ami véletlenül sincs európában.

Attól tartok hogy mivel sosem fogja az ebay úgy érzékelni hogy megérkezett neki ezért lezárják úgy hogy nem küldtem vissza a terméket és termék és pénz nélkül maradok.

A return detailshez lehet feltölteni képet, ide raktam fel 2 nyomkövető oldalról is screenshotot de erre sincs semmi reakció.

Mit tudnék tenni?

(#67937) V/ válasza Breki (#67934) üzenetére


V/
Topikgazda

Szekszárdi vagy? Akkor első kör a posta és közben rákérdezni az eladóra, hogy ez a nyomkövetési szám a tiéded-e.
Mivel ez a küldemény kézbesítve lett, valahogy igazolni kellene az eBay felé amikor indítanál valamit hogy nem kaptad meg. Megy a reqiuest hogy nem érkezett meg, erre igazolja az eladó hogy kézbesítve, illetve ők is látják ez alapján nem fognak a javadra dönteni.

(#67941) V/ válasza PainKiller13 (#67935) üzenetére


V/
Topikgazda

Arrived vagy delivered az utolsó státusz?
Próbáld meg azt amit tbalint3 írt itt

[ Szerkesztve ]

(#67942) PainKiller13 válasza V/ (#67941) üzenetére


PainKiller13
őstag

Delivered van írva. Megpróbálom, tehát csak átállítom USPS-re.

[ Szerkesztve ]

(#67943) V/ válasza PainKiller13 (#67942) üzenetére


V/
Topikgazda

Az átvételtől számított 6 munkanapon belül kell küldeni a pénzt vissza, ha ez nem történik meg, akkor majd kérheted az eBay közreműködését a ask us to step in and help linken keresztül. 11-én jár le, így 12-én ott lesz a link.

(#67944) Breki válasza V/ (#67937) üzenetére


Breki
veterán

Köszi a választ.

Igen Szekszárdi vagyok.

A Postán ha az ügyintéző nem tudja akkor hivatalos reklamációt kell tenni?
Közben végiggondoltam:

van egy másik hasonló óra ami csütörtökön megérkezett, más eladótól.

Ehhez ez a RB940020250HK szám van írva, nyomkövető szerint úton

[link]

viszont szerencsére megőriztem ennek az órának a csomagolását
azon ez a szám van.

RB939584568HK van tehát nem egyezik.

Erre a számra a nyomkövető kiadja, hogy kézbesítve ami valós is.
[link]

Amit pedig kérdeztem óra arra azt írja szerdán 9-kor lett átvéve, na ez biztos nem lehetséges.

Annak ez a száma: RB939776925HK

[link]

A magyar posta nyomkövetőjében is szerepel.
[link]

Tehát ez az óra amit nem kaptam meg.
Van a postán vmi elektromos nyilvántartás amin visszakereshető, tudom ezáltal bizonyítani, hogy én nem vettem át? Vagy ne álmodozzak?

Ha nyomkövetőben így van akkor az Ebay-en hálisten, miért nem Delivered?

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67945) PainKiller13 válasza V/ (#67943) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, viszont ha mégsem működik az USPS-es módszer (nagyon remélem hogy nem lesz így), akkor sosem fogja az ebay kijelezni hogy delivered, hiába raktam én fel screenshotot róla.

(#67946) V/ válasza PainKiller13 (#67945) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az számít hogy az eBay felület mit mutat.
Amit küldtél hivatalosabbak mint az eBay belső adatkiíró program része.
És a Posta is letudja igazolni, hogy a kézbesítés megtörtént.
De még van ideje küldeni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#67947) V/ válasza Breki (#67944) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lenne valami gond az eBay kérni fog valamit, ott leírod hogy milyen nyomkövetési oldalon nézhető meg, mellékelsz képernyőképet és annyi.
A Postán meg tudják mondani, hogy kivette át, ezt alá kellett írni és elméletben szigszám is kell, hivatalosan is le tudják igazolni, hogy nem te voltál annak a számnak a címzettje.

(#67948) Breki válasza V/ (#67947) üzenetére


Breki
veterán

Ezt válaszolta az eladó.

"hi sir

The item ( RB939776925HK ) left Hong Kong for its destination on 26-Apr-2017

it got hold in hk customs and now on way to you

regards"

Már teljesen nem értem ő se látja amit a nyomkövető írt?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67949) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok,

Előre is bocsi az egyszerű kérdésért, de nem vagyok egy eBay guru. Ebay-en szeretnék sátort venni. Nézegettem, s egy-kettő hihetetlen áron van, ámde ugyan az a termék van reális áron is. Íme:
Olcsó
Drága
Nos a kérdésem az, hogy én néztem el valamit, mert ahogy nézem nem licites az olcsó sem, hanem fix áras, avagy ha a temék nevét nézem egy sátort hirdet az olcsó is. Létezhet ilyen vagy rosszul értelmezem/átverés.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#67950) DJ. Ru$y válasza dargelot (#67949) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Átverés. Megveszed, nem kapsz semmit, ha 10-ből 1 ember nem kéri vissza a pénzt már jól járt a "kedves" eladó.

A drága kell neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.