Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) stewe2 válasza V/ (#67450) üzenetére


stewe2
aktív tag

OK, írok a tagnak, hogy várom a csomagot, küldjön trackinget, és zárom a vitát.. 5k nem a világ. Meg kíváncsi is vagyok, mi történik.

Az lehet gond, hogy az Alira OTP-s webkártya van beregisztrálva? Gondolom az Alipay oda utal vissza, ahonnan a pénz ment, nem?

Köszönöm a gyors választ :R

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#67452) V/ válasza stewe2 (#67451) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámládra megy amelyhez a webkártyád tartozik, a refundok mindig a bankszámlára mennek vissza.

(#67453) stewe2 válasza V/ (#67452) üzenetére


stewe2
aktív tag

Világos! Szép estét!

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#67454) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Lehet fizetni Paypallal bankkártya nélkül, közvetlen a számláról?

Mindig minden mindegy

(#67455) radi8tor válasza cheatergs (#67454) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. De van PayPal topik ilyen kérdésekhez. ;)

⭐ Stella

(#67456) cheatergs válasza radi8tor (#67455) üzenetére


cheatergs
senior tag

Kösz, és bocs, csak ebayen belüli volt ez a problémám!

Mindig minden mindegy

(#67457) mzso válasza V/ (#67448) üzenetére


mzso
veterán

Nem volt, de most már lement a pénz.
Ezt a gyorsfizetést hol kell kikapcsolni. (Én nem kapcsoltam be az biztos.)

(#67458) V/ válasza mzso (#67457) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig azt mi szoktuk bekapcsolni vagy nem kikapcsolni.
Én úgy fizetek, hogy ez nincs bejelölve: Remember me for faster checkout on eBay.
Ha egyszer bejelölve lett fizetve, akkor persze működik az amit oda írtak.

[ Szerkesztve ]

(#67460) V/


V/
Topikgazda

A gyors fizetés kikapcsolására az eBay nem igazán segít. Van egy leírásuk, amely nem működik, mivel az új fizetési felületen nem jön elő a szétkapcsolási link.
De itt a kép, ha véletlenül elő kerül fizetéskor az összesítő képernyőn.

Mások a következőket javasolják, a működést nem tudom igazolni. Mert nálam némelyik azzal beállítással van, és még sincs gyorsfizetés.
1. módszer Bontani az eBay és PayPal linkelést.
eBay,
Account settings,
PayPal Account,
a Buying on eBay: Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases: sor végén Unlink accounts.
Ezzel az a gond, hogy erre szükség van, némelyik eladónál nem lehet fizetni, ha ez a linkelés nincs meg.
De ha eltűnik a gyorsfizetés és a fizetési oldalon a következő fizetésnél nincs jelölve a megjegyzés kocka, (Remember me for faster checkout on eBay) azután már újból összelinkelhető a két fiók. Nekem most is össze linkelve.

2. módszer PayPal-on belépünk
Fogaskerék ikon a jobb felső sarokban.
Security fül
2/a. Stay logged in for faster purchases Edit és a One Touch™ is turned off for all devices. szöveg alatti gomb.
2/b. Log in with PayPal résznél törölni az eBay-t (Nekem ott van)

2/c A Payments fülnél
Manage pre-approved payments-nél ha ott van az eBay törölni (nekem ott van, az eladói jutalék fizetése miatt nem is igazán törölhetem)

3. módszerek az Netes írásokban, szerintem hülyeségek.
1. Kártya eltávolítás
2. A kártya konverzió átállítása
3. Új vagy másik PayPal fiók linkelése

Esetleg valaki meg tudja osztani, hogy neki miként sikerült.
2016 elejéig, amíg az eBay nem hozta be ezt az új kinézetű fizetési felületet tökéletesen működött az első módszer, én akkor teszteltem és kikapcsolva hagytam.
Látva ezeket a problémákat, nem igazán akarom bekapcsolni, hogy biztos módszert tudjak írni a kikapcsolásra.

[ Szerkesztve ]

(#67461) cof válasza V/ (#67460) üzenetére


cof
veterán

My eBay ---> Account oldalon, közepén valahol olyat kell keresni, hogy Remove link. Két ismerősömnek sikerült így leválasztani a paypal account-ot ebay-ről.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67462) V/ válasza cof (#67461) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, írtam én is, az 1. módszerként hívtam.
De nem a leválasztás a lényeg, hanem a gyorsfizetés kikapcsolása.
Volt akinél nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#67463) Breki válasza V/ (#67429) üzenetére


Breki
veterán

Na a saga folytatódott

Eredemény:

Hi ...............................,
Good news! We let the seller know you didn't receive the item, and the seller issued you a full refund. This request is now closed.
Refund information:
A full refund of $30.50 was issued on Apr 01, 2017. The refund includes the purchase price plus original shipping and was issued to the same payment method you used to pay for the item.

You can view the details of this request in the Resolution Center.

Köszönöm a sok segítséget :Y :R

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67464) V/ válasza Breki (#67463) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen, ez akkor normálisan rendeződött.

(#67465) Breki válasza V/ (#67464) üzenetére


Breki
veterán

Igen, őszintén szólva nem gondoltam volna mikor nem tudtam case-t indítani. :DD

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67466) mzso válasza V/ (#67460) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!

A paypal-es dolog működik. Az ebay-es sajnos nem. Ugyanúgy ott marad a szöveg szétválaszthatom...:

"Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases: ....@.....com Unlink accounts."

Úgy látszik kellett neki egy teljes oldal frissítés... (Béna ebay...)

Mindenesetre könyvjelzőzöm ezt a hozzászólást, hátha eszembe jut a következő vásárlásánál.

"Pedig azt mi szoktuk bekapcsolni vagy nem kikapcsolni."

Hát én az ilyeneket messziről kerülöm, ne emlékszem, hogy hozzá nyúltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#67467) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok!
Természetesen elolvastam az összefoglalót. De azért biztos ami biztos.
Van egy termék egyenesen USA-ból, rá is mentem, hogy megrendelés (próbaképpen)
Az eladó szerencsére (vagy nem) benne van a Global Shipping Program-ban így rendelésnél kijött nekem egy Import charges díjszabás, amit elolvasva az összefoglalóban, azt jelenti, hogy egy EU-s társ vámoltatná le a dolgokat és úgy kapom készhez a dolgokat.
Ez ezzel együtt azt jelenti, hogy megrendelem a terméket, kifizetem a terméket illetve a szállítást, valamint az Import charges díját, és hátradőlve várhatom a terméket, nem kell félnem, hogy nav küld egy papírt, hogy fizessek vámot?

Mert az import charges díj olcsóbb, mintha nekem kéne vámot/áfát fizetnem a termék után, így viszont megrné nekem a termék, mert eu-ban nem találok.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#67468) V/ válasza akcsy (#67467) üzenetére


V/
Topikgazda

Az biztos hogy a 27% áfa mérték benne van, de hidd el, igaz amit az Összefoglalóba beírtunk.
Ezután EU területén belül kerül ismételt feladásra a rendelt terméked, ami már nem lesz vámkezelve a magyar hatóságok által.
Miért lenne olyan beírva ami nem igaz :F
A NAV egyébként sem küld papírt, azt a Posta vagy a futárcég szokta.
Ha licitálós, akkor majd a licit végén lesz meg a végleges import költség.

(#67469) V/


V/
Topikgazda

Sajnos én is megtudom erősíteni, hogy pofátlan módon vagy az eladó, vagy az eBay kamu kézbesítési bejegyzéseket tesz a vásárlásokhoz. Az információ természetesen a kamu Yanwen szállítótól ered és nem tudom, hogy mit is csináljak.
Alul a képen látható a bejegyzés és fent pedig a nyomkövetési információ. Április 1-én 11:00-kor nem volt olyan leszálló gép a Liszt Ferencen ami hozhatta volna.

Egyenlőre ment egy üzenet az eladónak.
Azután meg a reakciótól függően esetleg az, hogy semmi nem volt a csomagban és pénz vissza, vagy még kitalálom.

[ Szerkesztve ]

(#67470) bcl válasza akcsy (#67467) üzenetére


bcl
senior tag

Néhány napja egészen pontosan ezt kérdeztem... :)
...és egészen pontosan ezt a választ kaptam rá... :)

Végül megrendeltem, valamikor a jövő hét kedd és az azutáni kedd közöttre ígérik a kiszállítást, most, ha jól látom, még Kentucky-ban ücsörög (Texasból indult).
Szóval ha megvárod, akkor első kézből tudok infókat adni :D

...de szerintem az itteni topicgazda tuti forrás ;) :R

(#67471) V/ válasza V/ (#67469) üzenetére


V/
Topikgazda

Új információ: meglepő módon ezeknél a vásárlásoknál teljesen meg van kergülve az eBay.
Március 20-at ír vásárlási dátumnak és március 22-t elküldésnek, a nyomkövetésnél meg 03.26, de a fizetés ikon fölé állva április 3-at ír ki fizetésnek. Ami szerinte április 1-én kézbesítve lett. :W :W
Kezd a hócipőm teli lenni velük, pár napja megint vacakolt a fizetési felület, változtattak a hirdetés felrakási oldalon is, szerintem megint elbaltáztak valamit.
Megnézve a kapott értesítőt ez volt az idő: Estimated delivery: Fri. Apr. 7 - Tue. May. 2
A PayPal-n még szállítás alatt állnak ezek a küldeményeim.
És tényleg hülyén érzem magam és elnézést kérek Breki-től hitetlenségem miatt, amikor ő járt így és jelezte.
Az eBay-nek is próbálom jelezni, de igazából erre nem nyújtanak megfelelő támogatást, ilyen ok, hogy kamu szállítási bejegyzés nincs a helpjükben.

[ Szerkesztve ]

(#67472) V/ válasza bcl (#67470) üzenetére


V/
Topikgazda

Erlanger az Európába induló küldemények elosztó központja, már nem ücsörög ott, hanem vagy úszik, vagy repül. :)

(#67473) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
1 hónapja kb rendeltem egy pénztárcát ebayről, ami azóta se jött meg, de ez nem is a legnagyobb gond. Szóval az a helyzet, hogy mikor egy másik cucc jött meg ebayről, akkor véletlen a pénztárcára adtam visszajelzést, hogy megjött, meg értékeltem is. Na mondom tök mind1, úgyis megjön ettől függetlenül. De nem.. Azóta sem akar megjönni, és már a státusza is "Delivered on Mar 25, 2017". Pedig egyáltalán nem jött meg akkor.. Tudom, én voltam a hülye, hogy a pénztárcát értékeltem véletlen, dehát ettől függetlenül meg kéne érkeznie, nem? :F Most akkor hol keressem? :(

S9+

(#67474) V/ válasza Yasuo (#67473) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit akarsz keresni? Attól függ. Ha értékelést, azt már nem lehet.
Ha a pénzt kérnéd vissza, azt nem kell keresni, hanem indíthatsz olyat request-et, hogy nem felel meg leírásnak, és majd egyezkedsz az eladóval.
De nézd már meg a vásárlási értesítő e-mailben mikorra volt írva a várható érkezés ideje, lehet hogy belefér a szállítás.
Most elméletileg van még április 24-ig reklamációs időd az eBay-n

[ Szerkesztve ]

(#67475) Yasuo válasza V/ (#67474) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Csak azért írtam, hogy hol keressem, mert azt hittem az is elképzelhető, hogy a postán van, vagy mi tudom én.. :F Elvileg április 12-ig kell megérkeznie. De az nem úgy van, hogy értékelés után már hiába kérem vissza pénzemet?

S9+

(#67476) V/ válasza Yasuo (#67475) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Leigazoltad hogy megérkezett, értékelted az eladást és az eladót. Ezzel a vásárlói védelem még nem szűnik meg.

(#67477) bcl válasza V/ (#67472) üzenetére


bcl
senior tag

Aha, ezt sejtettem, de nem tudtam :)
Azért gondoltam, hogy van valami turpisság, mert tegnap óta ott áll, a domestic tracking nem ad új infót, viszont - érdekes módon - az UPAA-val kezdődő global.tracking sem.
Gondolom ez utóbbit majd akkor csippantják le, ha valahova (tippem szerint reptérre) megérkezik.

Köszi, jó tudni! :R

[ Szerkesztve ]

(#67478) Yasuo válasza V/ (#67476) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Ohh, értem, köszönöm!
És ha a beígért határidőig nem érkezik meg akkor hol tudok pénzvisszatérítést igényelni?

S9+

(#67479) #54715584 válasza bcl (#67477) üzenetére


#54715584
törölt tag

UPAA-s számok esetében van, amikor 4-5 nappal később frissül a rendszer. nekem mindig egyszerre szokott jönni vagy 4-5 e-mail. Igaz eddig usából nem rendeltem még.

(#67480) bcl válasza #54715584 (#67479) üzenetére


bcl
senior tag

Aha... 2 nap már lassan eltelt frissítés nélkül... :)
- mármint a shipping info frissítése nélkül. Az UPAA-s szám még nincs is egyik rendszerben sem... :DDD

(#67481) V/ válasza bcl (#67480) üzenetére


V/
Topikgazda

A GSP-s szállítási téma nem átveréses, komolyabb a dolog, ez nem kamu. USA-ból 10-14 nap az általános szállítás, én még a 20. napig sem idegeskednék. Egyébként is garantáltan visszakapom a pénzem, ha nem tudná az eBay leszállítani., mert ez nem az eladó felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#67482) bcl válasza V/ (#67481) üzenetére


bcl
senior tag

Valamit félreérthettél, nekem semmi bajom a dolgok folyásával :)

A csomag szombaton indult (ez már eleve jó pont (*)), a kiszállítást április 11-18 közöttre ígérik, amit szerintem tartani is tudnak (kopp-kopp, remélem, nem most kiabáltam el :) )
Ha a magyar vámosok nem sokáig ücsörögnek rajta, talán (talán... :) ) megkapom a hosszú hétvégére.

Csupán arról van szó, hogy a domestic shipping info már nyilván nem él, mert elhagyta az USA területét; ahogy megtudtam délután, nem véletlenül ment Kentucky-ba a csomag :)
A másik tracking number meg gondolom még nem él, ahogy írta kolléga, sokszor napok telnek el, mire követhető lesz.

Nem vagyok aggódós tipus, rendeltem már Japánból ~350 USD értékben processzort, megjött egy hét alatt, a karácsonyi csúcsforgalomban, karácsony előtt pár nappal :D - ráadásul úgy, hogy a srác kért meg, hogy a NE az eBay-en intézzük, hanem Paypal-en, mert úgy neki jobb - és nekem is jó volt, a 180 napos vásárlói védelem él.

Köszönöm a segítséget, ha megvan, jelentkezek.
Tűkön ülök, ha beindul a vezérhangya, a legjobb lenne tegnapra... :DDD

(*) szerk: ami viszont nem volt az, hogy az eladótól kérdeztem három dolgot, és a füle botját sem mozdította két nap alatt, meg azóta sem. Nem életbevágó dolgok voltak (ezért is rendeltem meg végül), de ez nem volt szép.

[ Szerkesztve ]

(#67483) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Ebay rendelésnél kaptam usps tracking numbert.
2 hete "Accepted" fülön áll. "Shipment picked up" és egy USA várost ír.

Mennyi idő szokott lenni egy ilyen kiszállítás? Emlékeim szerint 2 hét alatt meg szoktak jönni kb. Lehet hogy elveszett?

(#67484) V/ válasza #15490560 (#67483) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi az USA város neve?

(#67485) bcl válasza V/ (#67472) üzenetére


bcl
senior tag

Két nap alatt eljutott Cincinatti, Ohio-ba... Aszittem már Európából jelentkezik be legközelebb... :W :)

(#67486) #15490560 válasza V/ (#67484) üzenetére


#15490560
törölt tag

WICHITA, KS

(#67487) V/ válasza #15490560 (#67486) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez még nem egészen jó helyen van még.

(#67488) #15490560 válasza V/ (#67487) üzenetére


#15490560
törölt tag

Mire számíthatok? Úgy tűnik mintha elakadt volna valamiért ott.

(#67489) V/ válasza #15490560 (#67488) üzenetére


V/
Topikgazda

1-2 nap még vacakolhatnak és a helyi szállító cégtől is függ sajnos. Tavaly nekem csináltak egy olyan trükköt hogy Atlantából Cincinnati-n keresztül Chicagóba vitték, majd onnan hozták vissza Erlangerbe. Közben átmentek rajta is, ez +36 óra idő volt.

(#67490) #15490560 válasza V/ (#67489) üzenetére


#15490560
törölt tag

Durva. Az a baj hogy 2 hete áll így az enyém!

(#67491) bcl válasza bcl (#67485) üzenetére


bcl
senior tag

...feladom... :DDD

Hétfő dél óta Richardson Tx -> Erlanger Ky volt
Ma délelőtt (mi időnk szerint) lett Richardson Tx -> Cincinatti Oh ( ??)
MOST azt látom, hogy Richardson Tx -> Cincinatti Oh -> Erlanger Ky.

Szóval majd ideér... :DD

(#67492) V/ válasza bcl (#67491) üzenetére


V/
Topikgazda

Jött válasz az eBaytől, hogy ki írja be a kézbesített bejegyzést azokra a küldeményekre amelyek még a kanyarban sem látszódnak. Szó szerint idézem: This information received by our system from the shipping carrier and we are not the one who made this.
Lényeg az hogy a kamu Yanwen adatokat a Yanwen írja be.
Ezzel szívatva a vevőt mert ugye nem kapta meg, de erre nem indíthat request-et már.
Szívatja az eladót, mert csak azt tehetem, hogy a pénzem ne vesszen el, hogy indítok egy részben igaz requestet, nem felel meg a leírásnak és full refundot kérek.
És szívat mindkettőnket mert nagyobb érték esetén bonyolult lesz mindkét félnek bármit is bizonyítani.

(#67493) Vertigo18 válasza V/ (#67492) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, hogy lefociztad ezt! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67494) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy SD kártyát Március 14. és a "PurchaseHistory"-nál a termék alatt nincs várható szállítási információ.

Szerintetek mikorra várhatom a csomagot, illetve mikor kellene jelentenem ha nem érkezik meg a termék ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67495) V/ válasza Directors (#67494) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre is gondoltunk az Összefoglalóban: Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.
De nem jelentesz semmit, hanem küldesz egy kérést az eladónak hogy vagy pénzed kéred vissza vagy újbóli elküldést szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#67496) V/ válasza Vertigo18 (#67493) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen jutunk előrébb, mert arra nem reagáltak, hogy mi van, ha kamu a bejegyzés. Mert az, hogy indítsak request-t az eladó felé, nem igazán megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#67497) Directors válasza V/ (#67495) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítségedet. :R
Jelentés alatt ezt értettem hogy "sima" üzenetet küldeni az eladónak.

Az újbóli küldést azt nem érdemes megkísérelni drágább terméknél ugye ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67498) V/ válasza Directors (#67497) üzenetére


V/
Topikgazda

Véleményem szerint semminél, az eBay-n mindenképp kifutsz a vásárlói védelemből akár azért mert ez sem jön meg, vagy azért mert van vele valami gond. Hiába a PayPal hosszabb védelme, csak bonyolítja a dolgokat az újraküldetés.

[ Szerkesztve ]

(#67499) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Február 18 körül rendeltem egy táp tesztert.
Estimated delivery Mar 07, 2017 - Apr 13, 2017
Még nem jött meg, viszont tegnap kaptam az ebay-től (ebay@ebay.com) egy mailt, hogy értékeljem a terméket.

Vagy ez csak egy automatikus mail, mert lassan 2 hónapja rendeltem és hátha csak elfelejtettem értékelni?

(#67500) V/ válasza Krogoth (#67499) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak emlékeztető, mivel 60 napig lehet értékelni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.