Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) flymi válasza V/ (#66298) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megtörtént. Fotókat csatoltam és leírtam a hibajelenséget és a sérülést.
Ha én hirdetek meg egy terméket, azt eladás előtt azért alaposan átnéznem, le is tesztelem. Biztos ami tuti.
Ha van valami hibája, akkor azt feltüntetném. Egy vga-ról van szó egyébként amiről hiányzik (letört) egy kondenzátor, valószínűleg csatoló, így ezért nem ad képet. Két alaplapban is teszteltem.
Az eladónak tudnia kellett volna erről a sérülésről, mert ha tudjuk hol a hiba, ki lehet szúrni a hirdetésben szereplő képen is, amúgy könnyű átsiklani felette.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66302) chungee válasza V/ (#66300) üzenetére


chungee
addikt

(#66303) V/ válasza chungee (#66302) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad hogy nyitottál rá case-t. Akkor nem értem azt, hogy ezt nem vásároltad meg. Egyébként mi volt az?
Megint az a tipikus eset, hogy törlik, felfüggesztik az eladót vagy a vásárlást és aztán mossák a kezeiket és mehetsz a PayPal-ra visszaszerezni a pénzed, amit az eBay cseszett el.
Nézd már meg a PayPal-n a vásárlásra vonatkozó tételsort.

[ Szerkesztve ]

(#66304) chungee válasza V/ (#66303) üzenetére


chungee
addikt

Ment privi :)

(#66305) ace05


ace05
senior tag

Üdv egy kérdésem lenne.

Ha az ebay.com-on laptopot akarok keresni Európában, miért van az, hogy csak Amerikából mutat? De ha az angol(uk) oldalon keresek, akkor mutatja az Európában lévőket.

(#66306) V/ válasza ace05 (#66305) üzenetére


V/
Topikgazda

Fordítva működik a kijelölés. Az US only az lenne EU. Többször jelezve, de évek óta nem írják át a két feliratot.
Az UK, DE, FR oldalakon jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#66307) faki_ válasza V/ (#66306) üzenetére


faki_
senior tag

Annyi kiderült múltkorában, hogy IP címtől is függ, proxyval próbáltam. :U

(#66308) V/ válasza faki_ (#66307) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem figyelik az ip címet, ez a hiba évek óta létezik. Tudok ip cím nélkül belépni -nem kapja meg- akkor is így van ez.

(#66309) denko


denko
senior tag

sziaztok,

Hogy tudom szürni hogy az emabyen csak az adott ország terméket/ liciteket lássam?
Mert van bal oldalon szürű hogy " europe" de állandóan ott van csomó termék US ből.

vagy adott esetben pl : ebay.de-t használjam? Ha igen, akkor lehet azt nézmi, de angol nyelven?

(#66310) V/ válasza denko (#66309) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem lehet 3 hsz-el feljebb elolvasni (66305, 66306) , esetleg keresni a topikban? :F

[ Szerkesztve ]

(#66311) denko válasza V/ (#66310) üzenetére


denko
senior tag

általában keresek topikokban és olvasom az összefoglalót!
De nem mondonám hogy most pont ezt a topicot kezdeném el böngészni szivesen amiben van 100000+ hozzászolás van naponta.Szerintem ez pont nem olyan dolog mit rákeresel topicban 1 adott termék modell-re , vagy szolgáltatásra, hátha valaki már kérdezett róla valamit, mert az pl jól müködik de itt ha rákeresek pl: EU-ra???
csak 50000+ hozzászolásban emlitik meg..

De nem vitatkozni jöttem, hanem megköszönni a segitségedet, úgy hogy köszönöm!

(#66312) kirkri válasza denko (#66311) üzenetére


kirkri
addikt

Elég lenne logikusan használni a szűrőt és meg is találod amit keresel.

eu + szűr Ne mást ugráltassuk, ha magunk is meg tudjuk találni amit keresünk.

Hidd el nagyon fárasztó tud lenni ezerszer ugyanazokat a kérdéseket megválaszolni. Persze nem kötelező, de a topikgazda igyekszik segíteni, ezért ő mégis válaszolni fog újra és újra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#66313) Bogyi007 válasza V/ (#66271) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt az üzenetet írtam neki és kaptam választ.

Ezeket rendelném...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#66314) V/ válasza Bogyi007 (#66313) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt kéri írd meg melyikből mennyi kellene. És akkor segítenek "összepakolni."

[ Szerkesztve ]

(#66315) Bogyi007 válasza V/ (#66314) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha a válaszban elküldöm neki ezt a képet

akkor az elég lehet neki? (a termékek linkjét már elküldtem)

Tegyük fel hogy belemegy abba hogy a 8 dollár helyett 4 legyen a postaköltség, akkor kell majd számlát kérnem ahogy írtad korábban?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#66316) DJ. Ru$y válasza Bogyi007 (#66315) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, akkor küld a termékek áráról és 1 postaköltségről számlát, azt kifizeted és utána fogja küldeni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66317) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt az üzenetet kaptam a hibás vga-val kapcsolatban:

The seller sent a message

Can you please send me the 5 photos you took by the regular eBay mail system? I am unable to view them in the return request, there is a bug on eBay site, I just see black squares.We'll send you an email when the seller responds to your request. If you have not agreed on a solution or the seller has not responded by Feb 02, 2017, you can ask us to step in and help.If you and your seller need more time to work things out, your request will stay open until Mar 14, 2017.
Reply to seller If you no longer want to return this item, you can close this return.
Refund summary

SubtotalC $9.99
Original shippingC $20.00
Estimated refundC $29.99
Photos from your seller.

Mi a gond a képeimmel? Nem látja? Explorerben nézi, erről küldött (fekete) képeket.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66318) V/ válasza flymi (#66317) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez két üzenetnek tűnik.
A képek ilyenek voltak: You can upload as many as 10 photos (PNG, JPEG, BMP, or GIF; max size 5MB)

(#66319) flymi válasza V/ (#66318) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor töltsem fel neki újra? Vagy valami mail címre küldjem? Nem értem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66320) st6969


st6969
őstag

Üdv,
úgy szeretnék rákeresni valamire, hogy csak azokat dobja ki, amiket EU-ból jönnek (hogy hamarabb ideérjen). De hiába jelölöm be az "item location: EU" szűrőt, megjelennek szép számmal China, Hong Kong eladók is. Mit csinálok rosszul?

(#66321) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv! www.ebay-kleinanzeigen.de oldal hogy működik,rendelt már onnan valaki?? Ez olyan lehet mint az itthoni jófogás pl? Ezt a gyerekülést nézte ki egy ismerősöm [link] de csekély a német nyelvtudásom:)

(#66322) somnia válasza st6969 (#66320) üzenetére


somnia
őstag

...tán azt, hogy nem olvasol vissza....esetleg nem használod a keresőt...

(#66323) V/ válasza st6969 (#66320) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen ha szükséges több 100 alkalommal is leírom, itt a válasz.
De az hogy 3-an kérdezik ugyanazt 2 napon és 15 hsz-en belül, amire egy kicsit visszaolvasva a válasz is meg van, azt nagyon nem értem. :F :F

(#66324) V/ válasza szakalistvan (#66321) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem egészen olyan, az ottani eBay hirdetést azt az eBayen veszed meg, ezt inkább tematikus ajánló oldalnak lehet tekinteni.

(#66325) st6969 válasza V/ (#66323) üzenetére


st6969
őstag

Jogos, nem olvastam vissza tény és való, de keresni próbáltam "item location"-re, illetve összefoglalót is átfutottam, nem találtam ezt az infót így. Köszönöm a választ. :R

(#66326) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. még decemberben vásároltam egy ilyen akksit. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele mert még messze van a megadott szállítási határidő vége, de ma ránéztem és azt írja ki az eladóra ,hogy nem regisztrált tag- :F

Elvileg úton van, de én már nem bízok benne hogy ideér ,amit kaptam tracking számot az dec. 25-től nem változott semmit (gondolom kamu )

Érdemes még várni , mivel lassan szükségem lenne az akkura így valamit kellene intéznem ha ez nem jönne meg, vagy mindenképp meg kell várnom a feb.8 határidőt ? :F :W

Lumia 950XL

(#66327) V/ válasza ZsoltG60 (#66326) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a törlés előtt postázva lett, ugyan normál postával, (a szám létező, de nem nyomon követhető) csak megérkezik. Február 9-től indul a 30 napos védelmed. Most semmit sem kell csinálnod.

(#66328) ZsoltG60 válasza V/ (#66327) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Rendben köszi... :R bár lenne még egy off kérdésem : chrome böngészőt használok és azt vettem észre január elejétől ,hogy ha kikapcsolom a gépem a következő bekapcsolásnál ki vagyok jelentkezve az Ebay oldalról. Más is tapasztalta ezt ? próbáltam a chrome újratelepítését de akkor is ez van... valószínű ez valami chrome bug lesz mert ugyan ezt csinálja a facebook-nál is.. :W

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#66329) totyak


totyak
aktív tag

Szerintetek meg lehet kockáztatni egy pár ezer Ft-os videojátékot egy 15+ eladótól? Kicsit bizalmatlan vagyok az ilyesmiben. Ha esetleg nem jönne meg a játék és az eladó nem is refundol, akkor mi van? Case, aztán majd az eBay dönt? Mondjuk az én szavam állna az övével szemben. (Hú, nagyon előre szaladtam :D) Szóval véleményetek szerint?

(#66330) V/ válasza ZsoltG60 (#66328) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ez a normális. Amikor belépsz, akkor indul egy munkamenet, ha az megszakad, akkor biztonsági okok miatt az eBay zárja a kapcsolatot a megadott időzítésnek megfelelően.

(#66331) ZsoltG60 válasza V/ (#66330) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Alapból ez lenne a normális igen tudom , de mivel csak én használom ez a gépet így eddig soha nem jelentkeztem ki szinte egyik fiókból sem.....bár lehet ez az újítás csak most jött be a chrome-nál.. firefox böngészőnél nem léptet ki.. akár 1 hónap után sem..

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#66332) V/ válasza totyak (#66329) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem kapod meg amit kifizettél és vonatkozik rá a vásárlói védelem, akkor visszakapod a pénzed, nincs olyan opció, hogy az eladó nem adja vissza.

(#66333) V/ válasza ZsoltG60 (#66331) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jó ötlet, minden ilyen pénz elköltéses oldalon javasolt a kilépés, ha már nem használod.

(#66334) totyak válasza V/ (#66332) üzenetére


totyak
aktív tag

És honnan tudhatom meg, hogy vonatkozik rá a védelem? Vagy amit eBay-en veszek, arra mindenre vonatkozik?

(#66335) V/ válasza totyak (#66334) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt írják le.
Nézd meg hogy írják-e a hirdetésnél. De általában ha ott ez olvasható: Guarantee: ebay money back guarantee, akkor elméletben igen, de van amikor csak a PayPal-n tudod érvényesíteni, de az már más történet.

(#66336) totyak válasza V/ (#66335) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Írja a hirdetés alatt a money back-et, tehát akkor valamilyen úton-módon, ha gond lenne, visszakapnám az árát.

(#66337) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Szeretnék eladni valamit eBay-en, ehhez kellene egy kis segítség.
Ha csak az EU-n belülre szeretnék postázni, akkor hol érdemes meghirdetni? .com-on vagy a co.uk-n?
Illetve, van lehetőség beállítani valahol, hogy a postaköltség a vásárló helyétől függő legyen, konkrét összeg helyett?
Valahol mintha már láttam volna, hogy "kérdezze az eladót a postaköltségről".
Nem látom értelmét megadni valami fixet, utána meg a haszonból kipótolni, vagy éppen nyerészkedni rajta.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#66338) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

December 29-én vettek tőlem egy alkatrészt, USA-ba kellett szállítanom. Ajánlott elsőbbségivel ment,
ez az utolsó tracking pont:

"2016.12.29
02:42
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad"

Az "Estimated Delivery" Jan 12 - Jan 25, tracking szerint még nem érkezett meg, és a vevő is most írt:

"I have not received this yet. What's going on?"

Mit írjak neki? (én meg reménykedjek, hogy nem indít case-t? :( )

Köszi.

(#66339) V/ válasza RAiN91 (#66338) üzenetére


V/
Topikgazda

Maximum 20 nap, ha nem valami eldugott helyre küldöd, egy tértivevény kiegészítést (400 Ft körül) még jó lett volna rátenni.
Annyit javaslok, hogy a telefonos ügyfélszolgálatnál kérdezz rá a jelenlegi helyzetére, ők többet látnak a nyomkövetésből.
Kérj egy kis türelmet, de nincs kizárva hogy jön a request.

(#66340) V/ válasza MaTpr0F (#66337) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha UK akkor + fizetésért látszik a máshol is: eBay.com and eBay.ca (£0.32)
Ha Csak EU belülre akarsz postázni az bármelyik oldalon is hirdetsz előre megadható.
Ezért is van asz Összefoglalóban benne, hogy miként lehet a szállítást beállítani a USA és az UK oldalon.
Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat
Mivel a postaköltség előre tudható, fixen meg lehet adni, de valójában nincs értelme centizgetni, a legmagasabb EU és a legmagasabb EU-n kívüli szállítás és kész. Persze ez függ a termék súlyától is.
Nem igazán működik a kérdezze az eladót, nem minden vásárló akar levelezgetni.
utána meg a haszonból kipótolni, vagy éppen nyerészkedni rajta. Ezen nem igazán érdemes agyalni. Az árképzésed eleve a haszonra alapul.
Költségként meg (eBay és PayPal jutalék) 15%-ot építs be az árba.

[ Szerkesztve ]

(#66341) MaTpr0F válasza V/ (#66340) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Rendben, köszönöm! :)

(#66342) MaTpr0F válasza MaTpr0F (#66341) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Elnézést a dupláért, kifutottam az időből.
ÖF alapján belőttem mindent, viszont ott nem esik szó a U.S. shipping szekcióról.
Ha No shipping, pickup only-t állítom be, akkor az international rész is eltűnik.
Szóval, ha oda nem akarok szállítani, akkor mi a teendő? Betettem a kizáró listába mindent, de az egyesült államok nem szerepel sehol, ha kinyitom az országlistát.

(#66343) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#66315) üzenetére


Bogyi007
veterán

V/ és (#66316) DJ. Ru$y
Ezt írtam az eladónak:

Hello!

I enclose also the contents of the basket, but I'm writing it down. So the safest.
http://www.ebay.com/itm/131830285349 - this should be a piece of
http://www.ebay.com/itm/380925722609 - this is a package which found five pieces.

Look forward to your reply as soon as possible to finalize know the order. The purchase price then I would like to sort through PayPal.

Thanks
Zoltan Krisztin

Ezt az üzenetet kaptam vissza az eladótól

hello dear,
thanks for your reply,
do you need 1pc each part, is it right? if it is, following is the total fee.
and the total fee=$3.33+$3.75+$4.1 shipping fee=$11.18
and if you need to pay for it, you could directly pay it into our paypal account,
Paypal :whfmco@hotmail.com,

Szerintetek?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#66344) V/ válasza MaTpr0F (#66342) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az UK oldalon add fel a hirdetést. Az alap szállításból nem vehető ki az alap ország. A csak EU nem tudatosult :R . De biztos ki akarod zárni a Világ többi részét? EU-ba 500 g-ig 3640 Ft, EU-n kívül 3950 Ft és ezt az eladó fizeti.

[ Szerkesztve ]

(#66345) V/ válasza Bogyi007 (#66343) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 8-at, hanem 4,1-et fizetsz. Mi lenne a kérdésed? Azt gondoltad, hogy egynek a szállítási költsége lesz a 2 terméké? Az a 10 cent a +súly miatt mehet rá. Ez korrekt.
Ha vásárlás ellenértékeként küldöd van PayPal védelem és küldhet PayPal pénzbekérőt "számlát" is akkor is van védelmed.
Lehet, hogy valamiért túl bonyolultnak tartja az eBay átárazást, számla készítést.

[ Szerkesztve ]

(#66346) DJ. Ru$y válasza V/ (#66345) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És semmiképpen ne "ismerősi" utalás legyen a Paypalos utalás, hanem "Goods or services". Ezt szerintem még érdemes hozzátenni.

Aztán az tranzakcióról csatolt képet elküldeni eBay-en az eladónak és a fizetéstől ketyeg a 180 nap Paypal védelem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66347) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Egy kérdésem lenne,hogy a 179 CAD 40000 ft értékű csomagomra mért szabtak ki vámdijat? Ez nem volt 150 euro. A Dhl. Vámrészlegtől jött a telefon,meg email. És,ha 3 napon belül nem küldöm el a papirokat 4200 ft /nap/kg.
Emailbe ez volt.
Tájékoztatjuk, hogy vámteher kiszabás esetén a DHL vámjogi engedélyeinek felhasználásával a vámteher megfizetése előtti árukiadásért a közteher 2,5%-a, de minimum 5.990,-Ft + ÁFA kerül megállapításra!

(#66348) V/ válasza DJ. Ru$y (#66346) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell kép, az üzenetben a pénz küldésnél -bár én inkább azt írnám hogy küldje a PayPal pénzbekérőt a megbeszélt dolgokról- meg lehet adni hogy melyik tételekre vonatkozik a fizetés.

(#66349) MaTpr0F válasza V/ (#66344) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Néztem a nemzetközi díjszabását a postának, de sem a levélpostai küldeményeknél (feltéve persze, ha ebbe a kategóriába egyáltalán beletartozik egy dobozos csomag), sem a nemzetközi csomagnál nincs ekkora összeg.
Az ajánlás és tértivevény díjáról nem is beszélve ami még pluszban rájönne.

Vagy rossz helyen nézelődöm? :F

(#66350) V/ válasza Remekelek28 (#66347) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Áfa is vámeljárás keretében számítódik fel. És ez 22 € felett van. De ezeket már nagyon sokszor írtuk.
A 6000 Ft az eljárási díjuk (No, ezt szépen felemelték, mert eddig ez a bruttó volt, ez most 7607 Ft lesz) és majd még fizeted a 27% Áfát az árú értéke után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.