Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) OBLIVION válasza V/ (#67700) üzenetére


OBLIVION
csendes tag

Alapvetoen nem a visszaposta az erdekes, banja-kanya ha levonnak par fontot, hanem az hogy hiaba adtam el egy 90 fontos procit, egy 5 fontosat fogok visszakapni. A vevo nem meggondolta magat, hanem azt allitja, hogy nem azt kapta amit vett, vagyis gondolom "not as described" caset fog nyitni ha most tippelnem kene. De barmilyen case-t is fog nyitni, 30 napig buyer protection es money back guarantee van, es latszolag semmi nem akadalyozza meg abban, hogy ne az 5 fontos procijat kuldje vissza es kapjon egy full refundot. Nyit egy caset, megad egy tracking numbert, es amikor megerkezik a csomag, refundolodik. Erted, kirabolnak es ugy erzem semmit nem tehetek. A fogyasztovedelmi torveny adta jogaimat nem tudom hogyan tudnam gyakorolni, hacsak birosagi ugyet nem csinalok belole, ami biztos nem egyszeru, draga, es van-e ertelme. (Az egy masik dolog, hogy vajon akkor nekem adna-e igazat a birosag) Erre tudtok valami megoldast?

(#67702) V/ válasza OBLIVION (#67701) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem a problémádat, azt viszont nem értem hogy tudtál úgy feltenni hirdetést hogy nem volt hozzá kép.
Ha volt hozzá kép akkor a vevőnek valamivel igazolni kell azt, hogy nem azt kapta, rögtön a megérkezés után case indítással.
Az hogy ezen állítását megcáfold jó lett volna, ráadásul ilyen érték mellett célszerű is valami becsomagolási videó.
De tényleg elbeszélünk egymás mellett
El kellene olvasnod eBay Money Back Guarantee tartalmát, mert ott szépen le van írva mikor érvényes, milyen feltételek esetén és áttanulmányozni az eladó védelemre vonatkozó szabályozást is.
Ilyesmiket lehet olvasni:
If you received an item that was as described but you changed your mind and do not want it anymore, the eBay Money Back Guarantee does not apply.

If return shipping is not payable by seller in accordance with the seller’s return policy, return shipping costs are the buyer’s responsibility..

Azt le kell igazolnod, hogy megérkezett és azt is, hogy nem fél téglát kaptál.
Az eBay feltételei, szabályai adottak vevőre és eladóra is, azokat kell alkalmazni, ennél bővebben nem igazán tudok segíteni, sajnos benne van a pakliban vagy vannak szemét vevők (szemét eladók) ezzel nem igazán lehet mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#67703) OBLIVION válasza V/ (#67702) üzenetére


OBLIVION
csendes tag

De hat volt fent kep, en sose mondtam hogy nem volt, sot irtam is. De megis mit er? Becsomagolasi videot nem keszitettem, de ha igen, szerintem az sem er semmit. (Ahogy egy feltoltott kep sem bizonyitek arra, hogy tenyleg azt kuldi el az elado, a video keszitese utan miert ne lehetne kicsomagolni es mast visszacsomagolni) Szerintem ezek csak hivatalos szemely jelenleteben ernek valamit, ha az a hivatalos szemely jelen van az aru megerkezesekor is. Termeszetesen amikor en gyanutlanul eladtam a processzor nem volt jelen ilyen szemely.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a vevonek nem kell igazolnia, hogy nem azt kapta, eleg nyitnia egy case-t es azt mondania, hogy nem azt kapta amit rendelt. Barmikor megteheti 30 napon belul, nem kell azonnal. Irtam mar, hogy tobbszor probaltak atverni, es sosem faggatott ki az ebay hogy igazat mondok-e mikor case-t nyitottam. Csak leirtam, hogy nem azt kaptam amit rendeltem, es ha nem ismerte el az elado, akkor escalaltam az ugyet, es az eBay nekem adott igazat. Ketlem, hogy most magyarazatra kotelezne barki is ezt a fickot.

Nem ertem, miert idezel be egy "as described changed mind policy"-t, amikor a vevo szerint ez egy not as described eset, ezt is irtam korabban.

Tenyleg elbeszelunk egymas mellett, nem tudom mit kellett volna mashogy irnom. Probaltam jol fogalmazni, sajnalom hogy nem ment at.

Utolag latom, hogy irod "sajnos benne van a pakliban vagy vannak szemét vevők (szemét eladók) ezzel nem igazán lehet mit kezdeni."

Azert tettem fel a kerdest, mert en is ugy erzem semmit nem tehetek, es igazabol egy ilyen megerositesre vartam, egy nalam tapasztaltabb eBayezotol, vagy valami otletre. Koszonom a valaszokat.

(#67704) V/ válasza OBLIVION (#67703) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen nem bemondásra megy a dolog: Majdnem biztos vagyok benne, hogy a vevonek nem kell igazolnia, hogy nem azt kapta,
De nem akarlak meggyőzni, ha te így gondolod és te így csinálod.
Ha indítottál már requestet akkor láttad, hogy van kép feltöltési lehetőség, az nem csak úgy ott van, kell bizonyíték.
Nem tartom korrektnek azt a vevőt, aki nem igazolja az állítását, bár így könnyebb helyzetben vagyok, mert én viszont tudom igazolni az enyémet.

(#67705) S e t h


S e t h
nagyúr

Volt már vkinek olyan problémája, hogy sinceritytradingtől rendelt pendrive 3 hónapon belül üzemképtelenné vált minden külső behatás nélkül és visszaküldte neki?
Nem tudom érdemes-e, ugyan lifetime varranty van a termékhez írva, amin én meg vagyok lepődve, kérdés mit is jelent ez nála, de ha vkinek van pozitív tapasztalata, akkor írok neki.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#67706) V/ válasza S e t h (#67705) üzenetére


V/
Topikgazda

Írjál nekik, pozitívan állnak a dologhoz, ha vissza kellene küldeni, a posta költséget vissza tudod igényelni a PayPal-től.

[ Szerkesztve ]

(#67707) Szoles válasza V/ (#67689) üzenetére


Szoles
senior tag

Sajnos nem. :-/ Így marha nehéz rájönnöm, hogy kitől jött meg és kitől nem.
Item numbereket megnézem, hátha.
Kösz!

(#67708) Szoles válasza Krogoth (#67691) üzenetére


Szoles
senior tag

Kösz, egyelőre sajnos én sem találtam azonos számokat.
Ezt kicsit okosabban is kitalálhatná az ebay, nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen, aki többet vesz valamiből.

(#67709) V/ válasza Szoles (#67708) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez szerintem nem olyan kategória amelyre nekik kellene gondolni.
Annyit megtehetsz, hogy vásárlás előtt a címzésnél teszel valami megkülönböztető "kódot" a neved után és úgy fizeted ki és feljegyzed ezt kódot a a vásárláshoz a Add note-al.

(#67710) norbi2010 válasza norbi2010 (#67696) üzenetére


norbi2010
őstag

Reggel elküldte a full refund-ot minden probléma nélkül, örülök, hogy nem kellett case nyitással szórakozni. :)

(#67711) Szoles válasza V/ (#67709) üzenetére


Szoles
senior tag

Jó az ötlet, kösz!

(#67712) Botigta válasza V/ (#67675) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hát még csak nem is hasonlít...

A customerhelphez csak annyit, hogy az az érdekes, hogy nem pattan vissza a levél...

(#67713) V/ válasza Botigta (#67712) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a gondod? Ezeket a beállításokat ne tudod elmenteni?
Én Firefox-ot használok, nálam azok a képernyők vannak.
Ezen a oldalon lépek be http://www.ebay.com/ és ez a hirdetés feltöltési oldal amit használok. És a Advanced tool-s féle oldal, nem pedig a Quick listing tool

Ez sehogy nem jön elő: http://cgi5.ebay.com/ebaymotors/ws/.........
És nem Standard International Shipping-et választanák. Free shipping meg egyáltalán nem

[ Szerkesztve ]

(#67714) csaba17


csaba17
senior tag

visszaküldtem egy hibás mobiltelefon érintőt kínába.
az online doksit kitöltöttem, emailben is elküldtem a pdf-et, még a 2 képet(blokk+ feladóvevény).
20.án jött is a visszaigazoló email.
kb mikor jön az email, hogy küldik a zsét?
egyszer már küldtem vissza cuccot spanyolba, akkor másnap már küldték is, igaz az nem hétvégére esett.

(#67715) V/ válasza csaba17 (#67714) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadják, akkor 5 napon belül PayPal egyenlegen jóváírják az összeget. (+2 nap a hétvége miatt)

(#67717) V/ válasza csaba17 (#67716) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintetek ez kamu?
Így lenne a jó linkelés.

Nem kamu, de nem is Nike cipő az, a logo ív eleje nem stimmel. Csak hasonlít. :)

[ Szerkesztve ]

(#67718) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Az esetem a következő:
rendeltem egy rövidnadrágot 3000körüli összegért, ami nem jött meg a megadott időn belül. Értékelni már nem tudtam, és refundot kértem. A pénzt visszajön, de közben megjött a nadrág is. Mit tudok tenni ilyenkor? A becsületem nem hagy nyugodni. :(

Most néztem az eladó után és azt írja az ebay: No longer a registered user. Akkor hagyjam a fenébe?

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67719) V/ válasza Pitterix (#67718) üzenetére


V/
Topikgazda

Írsz az eladónak hogy ki szeretnéd fizetni és majd amit reagál aszerint rendezed. Tud küldeni PayPal pénzbekérőt és azt kifizeted

[ Szerkesztve ]

(#67720) Pitterix válasza V/ (#67719) üzenetére


Pitterix
őstag

Közben jött a válaszod.
Nincs is már eladó cucca fenn, vagyis egy szem cipő, ha jól láttam. Sőt, nem is válaszolt, míg a többi eladó, akivel gondom volt mind visszaírt. Kivéve egy egyént, akinél rendeltem egy 8000Ft körüli forrasztót és azt mondta küld újat, mert rosszat küldött, persze azóta is jön a forrasztó....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67721) V/ válasza Pitterix (#67720) üzenetére


V/
Topikgazda

Rád van bízva, de az az e-mail cím amire a pénzt fizetted az első alkalommal, tud fogadni e-mailt is. :)

(#67722) csaba17 válasza V/ (#67717) üzenetére


csaba17
senior tag

direkt másoltam be kétszer a linket.

azt gondoltam, hogy nem eredeti, de hogy ~1400ftért, angolból, ingyen szállítás...
ill nulla értékelés.

(#67723) V/ válasza csaba17 (#67722) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellene direkt, mert nem szép a hsz így.

[ Szerkesztve ]

(#67724) csaba17 válasza V/ (#67723) üzenetére


csaba17
senior tag

majd legközelebb.

(#67725) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van a COM és Co.Uk.eBay és .com -os írja USD -be , de mikor fizetésre kerül a sor, akkor GBP -be vonja/vonná le. Ezt be lehet állítani fix USD -re GBP helyett? :F :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67726) csaba17 válasza V/ (#67717) üzenetére


csaba17
senior tag

a tegnapi 1500ft-os kamu nike cipő angolból , free szállítással:
This listing (282440905692) has been removed, or this item is not available.

(#67727) V/ válasza MaxxDamage (#67725) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, mert a devizát, amiben fizetni kell az eladó regisztrációja adja. Ez nem az, amikor valamelyik webshopnál devizát válhatsz. A COM-on átállíthatod hogy forint legyen a kijelzése az árnak, az közel pontos becsléssel mutatja azt, hogy mennyit fognak levonni a kártyádról. (Angolnál meg fontban jelezheti ki)

Vagy kiveszed a jelölést és akkor az eredeti deviza van kijelezve.

[ Szerkesztve ]

(#67728) V/ válasza csaba17 (#67726) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi nem utalt Nike-ra a hirdetésben és a díszítő csík is más volt. Én nem nevezném kamunak, egy kínai cipő volt. Lehet, hogy valaki szerint igen -rosszul lát- és amíg a panaszt elbírálják addig felfüggesztésre került. Ez is lehet oka a kiírásnak.

[ Szerkesztve ]

(#67729) MaxxDamage válasza V/ (#67727) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R Jelölés az Forintba van , de fizetés USD -be (USD to HUF <->) lenne jobb (nekem)
Akkor ez felejtős ? :B :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67730) csaba17 válasza V/ (#67728) üzenetére


csaba17
senior tag

jó, azért elég nagy volt a hasonlóság.
nyilván sima pipát nem rakhat rá, az hamisítvány, de egy kis módosítás és "semmi gond" :)

[ Szerkesztve ]

(#67731) agroman válasza csaba17 (#67730) üzenetére


agroman
senior tag

meg itthon sem kapsz semmilyen cipot 1500ft-ert, nem hogy kulfoldrol szallitassal...

------

(#67732) csaba17 válasza agroman (#67731) üzenetére


csaba17
senior tag

de itt a paypallal visszaszedem a pénzem, ha itthon vernek át akkor meg bebuktam.

(#67733) V/ válasza MaxxDamage (#67729) üzenetére


V/
Topikgazda

Az amit látsz az képernyőn megjelenő információ, azt tudod változtatni. Az eBay-n csak devizában fizethetsz, hogy ez az adott terméknél az $ vagy font vagy € azt te nem tudod megváltoztatni.
Ha forintos a kártyád akkor mindig forintra konvertálja a bankod a más devizát. (Vagy a PayPal, ha az váltja a pénzt). Ez nem webshop mint a BG, GB, vagy AliExpress ahol ők konvertálják a devizát annak megfelelően, hogy mit állítasz be, de ezeknek általában rosszabb az árfolyamuk, mintha az eredeti $-ban fizetsz és a bankod konvertál.

[ Szerkesztve ]

(#67734) MaxxDamage válasza V/ (#67733) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, az világos. :R
Kedvezőbb pénzváltási mód van beállítva.
Akkor beletörődök, hogy az eladó állítja be az USD vagy GBP -be kapja az összeget. (ami nem állítható)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67735) V/ válasza MaxxDamage (#67734) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van, ha az USA oldalon van feladva a hirdetés akkor $, ha valamelyik EU-s akkor €, ha UK akkor font, és ennek megfelelően.

(#67736) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Pénzt, hogyan kell küldeni ebay-es eladónak (5USD)? Valaki leírná? Rám vár. Köszönöm!

(#67737) V/ válasza Kolondrum (#67736) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írjuk le, mert már le van. :)
PayPal topik Összefoglaló 6. pont.
Ha nem PayPal-on keresztül akarod küldeni akkor kell a bankszámlaszáma és a Transferwisét javaslom az utaláshoz.

De miért nem fizeted ki az eBay-n keresztül? Az adott termék Buy It Now gomb és indul a fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#67738) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Nem értem, hogy hova tünnek, az ebayos rendelt cuccaim, álltalába kamerás cuccok.... dühítő, hogy várok 40 napot, és semmi... postán se tudnak semmit mondani...a pénzt zökkenőmentesen visszakapom. De ebben az esetben szinplán csak belenyultam volna, hogy valaki lenyulja a csomagom? Később sem érkezik meg.....

(#67739) dugynok válasza csaba17 (#67730) üzenetére


dugynok
senior tag

A brand-hoz is unbranded volt írva.

(#67740) Djuree


Djuree
félisten

hát most hatalmasat csalódtam az ebayben.

refundolják az egyik vevőmet, aki annyira retardált, hogy nem fogja fel, hogy egy emailes terméknek nincs nyomkövetési száma. erre case-t indít hogy nem kapta meg (2x is elküldtem a mailt), meg negatívot ad hogy nincs nyomkövetési szám, holott többször tisztáztuk h egy emailnek milyen nyomkövetési számot adjak, nyilván semmilyen mert nincs. a termékleírásban is ki van emelve direkt az ilyen gyökerek kedvéért h ez csak egy emailes termék amit vesz, 2 fájl. persze az ebay szerint én vagyok a szar és refundolni kell, nagy kegyesen nincs semmi negatív következménye számomra azt írták. hát köszi seggfejek. igaz hogy csak 8 dolcsi de nekem most ez is nagyon számítana. :W
érdekes a másik 10 vevő elégedett volt...de h az ebay is ennyire amatőr legyen, most örül a srác az ingyen cuccnak. ha ezt így lehet akkor én is így vásárlok ezekután...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#67741) csaba17 válasza dugynok (#67739) üzenetére


csaba17
senior tag

értem, de ha egy ilyet megveszel pl kínából, és a vámos kiszúrja akkor simán lefoglalják, még meg is próbálnak sarcolni, hogy te akartad behozatni a hamisítványt (tudom, mert rokonom angry birds szerű plüssöket vásárolt, nem írták, hogy kamu. le is fogták a vámon.)

[ Szerkesztve ]

(#67742) V/ válasza Djuree (#67740) üzenetére


V/
Topikgazda

A nem kézzel fogható termékek esetén egy kicsit nehezebb megvédeni magad a csaló vevőktől.
Nem tudom mit adtál el, de erre vannak speciális szabályok az eladói védelemnél, előfordulhat, hogy ott maradt le valami.
De az elküldött e-mailt jó lett volna valami olvasottsági ellenőrző dologgal elküldeni. Pl Chrome-hoz a Mailtrack.

(#67743) V/ válasza csaba17 (#67741) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez tévedés. 1 pár cipővel magánhasználatra nem foglalkoznak. Aki ezt Nike-nak nézi annak meg szemüveg kell.
angry birds szerű plüssöket. itt a többes szám a lényeg. Előfordulhat, hogy nem ismered a teljes történetet.

(#67744) agroman válasza csaba17 (#67732) üzenetére


agroman
senior tag

nem érted a lényeget.
ami úgy néz ki mint egy átverés az átverés.
most megúsztad kár nélkül, legközelebb lehet már nem fogod.

------

(#67745) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Még el nem fogadott best offer ajánlatot vissza lehet valahogy vonni?

Köszönöm

(#67746) Pitterix válasza V/ (#67721) üzenetére


Pitterix
őstag

Ha nem írtam volna, köszi a tippet!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67747) V/ válasza nzozz (#67745) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadja, még akkor is vissza lehet lépni. A vásárlás törlés fizetés előtt is kezdeményezhető.

(#67748) Kolondrum válasza V/ (#67737) üzenetére


Kolondrum
félisten

Uuu. Köszi, elküldve.

(#67749) csaba17 válasza agroman (#67744) üzenetére


csaba17
senior tag

értem amit írsz de te nem teljesen érted amit én írtam: én csak láttam azt a hirdetést(nem vettem meg.), annyiért nyilván kamu.
de ha mégis megvenném(biztosan volt olyan aki megvette) akkor a paypal/ebay megoldja.

de mindegy, hagyjuk ezt a témát.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.