Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok! nekem úgy ahogy van kínai ebayről való rendelés! de csak ezen az oldalon találtam meg ezt a pólót amit szeretnék megvenni! Shiroi neko you can choose egész pontosan.
valami olyasmit ír hogy Magyarországra nem szállítanakl?!
Németországból jönne hozzám. segítene valaki? akár a rendelésben is!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66452) V/ válasza sixpack89 (#66451) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak azt jelenti, hogy nem adott meg magyar szállítást, azért van a link a kapcsolat felvételre, hogy rá lehet kérdezni. Read item description or contact seller for shipping options. Ennek a postaköltsége úgy 8,79 € lenne.
A szállítási opcióknál is írva van:
The seller has not specified a shipping method to Hungary. Contact the seller and request shipping to your location.

[ Szerkesztve ]

(#66453) vasi89 válasza faki_ (#66450) üzenetére


vasi89
addikt

akkor az első ingyen volt :DDD

(#66454) radi8tor válasza V/ (#66452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az is benne van a pakliban hogy nem hajlandó Németországon kívül postázni.

⭐ Stella

(#66455) faki_ válasza vasi89 (#66453) üzenetére


faki_
senior tag

Olyat nem játszunk. :N

(#66456) V/ válasza radi8tor (#66454) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, benne van, de 10 ilyen német eladóból 8 igent mondott, amikor megkérdeztem, 80% az esélye, hogy postázza. A kérdés ingyen van, ezért javaslom azt hogy meg kell kérdezni és ha még nem az eladónak kell keresni, hogy mennyibe kerül a költsége az is segíthet pozitív irányba vinni a dolgot
Aki meg tényleg nem akar ide szállítani, az fixen ki is zárhatja Mo-ot és akkor nem lesz kapcsolat felvételi lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#66457) radi8tor válasza V/ (#66456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehetséges, amit én szerettem volna venni arra rávágta hogy nem postázza. Aztán csak beadta a derekát pár nappal később. (mondjuk az egy törékenyebb műszaki cucc volt)

⭐ Stella

(#66458) vasi89 válasza faki_ (#66455) üzenetére


vasi89
addikt

Én is jártam ugyan így, pont januárban. Írtam az eladónak h megjött a cucc, hova küldjem vissza a pénzt. Azóta sem írt, hát akkor részemről is ennyi, nem fogok neki könyörögni. Mondjuk aliról én alapból nem rendelek nagy értékű cuccokat. Jó persze nem azt mondom h minden nyomonkövetési szám nélküli rendelésnél el kell ezt játszani de azért nem kell őket sem félteni..

(#66459) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok.

kaptam egy csomagot amiben a termék helyett 2 darab könyv volt és újságpapír.

az eladó azt állítja hogy ő elküldte a terméket. ilyenkor mi a teendő ? történt már ilyen valakivel ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66460) V/ válasza Elektrosokk (#66459) üzenetére


V/
Topikgazda

A felbontásról készült videó, a súly lemérése, képek segítenek alátámasztani, hogy nem azt kaptad amit kifizettél és természetesen mehet az hogy nem azt kaptad meg ami a leírásban szerepelt. Ha nem volt felbontásra utaló nyom, akkor ő tett mást bele, vagy ez a csomag másé lett volna, csak rosszul címezte meg.

[ Szerkesztve ]

(#66461) Remekelek28 válasza Elektrosokk (#66459) üzenetére


Remekelek28
őstag

Még furcsább is. Két kabátgomb volt a boritékba.:)
Ha nem könyvet rendeltél inditsd el a refundot.

(#66462) Elektrosokk válasza V/ (#66460) üzenetére


Elektrosokk
addikt

sajnos a felbontásról nem készült videó, de levideóztam mindent utána. Sérültnek nem tűnt a doboz, és 1000 eurora volt biztosítva...
komolyan nem értem miért fogom ki ezeket.

Remekelek28 : 23.-án fizettem ki, és napokig nem indult el a csomag, aztán utána mikor már negatívval fenyegőteztem egy srác írt az eladó profiljáról, (az eladó hölgy) hogy a testvére az eladó és korházba került az apja stb. szeretnék e refundot? de akkor inkább a terméket akartam. . .

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66463) V/ válasza Elektrosokk (#66462) üzenetére


V/
Topikgazda

Fenyegetőzni nem igazán szoktunk. Az eBay szabályzat is tiltja a negatív értékeléssel való fenyegetést. És probléma esetén ők is látják ezeket az üzeneteket. Kár magunkkal kiszúrni.
Ha már túl haladt az idő azon, amit megadott feladási időnek, célszerű egy érdeklődő üzenetet írni, hogy mikor szeretné elküldeni.
Előfordulhat, hogy történhet vele is valami. Nekem is került már kórházba eladóm, türelmesen megvártam, amíg le tudta rendezni, hogy valaki elküldje.

[ Szerkesztve ]

(#66464) Elektrosokk válasza V/ (#66463) üzenetére


Elektrosokk
addikt

napokig nem jelentkezett, de minden nap írtam neki egy kedves üznetet.

Most írtam neki hogy kénytelen leszek rendőrségi feljelentést tenni ha nem oldódik meg az ügy, és azt írta hogy pedig ő elküldte, és a 2 könyvet sosem látta, szóval ő is rendőrségi megy. egyébként német eladó.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66465) V/ válasza Elektrosokk (#66464) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán próbáld meg igénybe venni a vásárlói védelmeket, a rendőrségi feljelentésnek is csak akkor van értelme. Feljelented, nyomoznak vagy ő lesz a hunyó, vagy nem, ha ő lenne, a pénzed csak a polgári bírósági eljárás végén lesz meg. 1-3 év múlva.
Szóval nem a police lenne az első logikus lépés.

[ Szerkesztve ]

(#66466) Elektrosokk válasza V/ (#66465) üzenetére


Elektrosokk
addikt

rendben, igazad van.

de az eladó elég korrektnek tűnik. nyitottam egy refundot , meglátjuk mi lesz. de az eladó azt mondja hogy márpedig Ő feladta.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66467) Elektrosokk válasza V/ (#66465) üzenetére


Elektrosokk
addikt

közben beszéltem a postával, ők sem tanácsolják a rendőrséget, azt kérték vigyem el a csomagot az 1-es postára, és felveszik a jegyzőkönyvet, kivizsgálják mi történt pár napon belül...

egyébként sajnos nagy értékű dolog hiányzik.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66468) V/ válasza Elektrosokk (#66466) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont te nem kaptad meg. Lehet rendes, de valószínűtlen a szituáció. Becsomagolja, ráteszi a címkét, átadja a szállító cégnek és ott felbontás nélkül más kerül a csomagba. :F

(#66469) Remekelek28 válasza V/ (#66463) üzenetére


Remekelek28
őstag

De akkor gondolom pozitivval sem szabadna érvelni,h akkor visszautalja,ha 5 csillagot adok... :) ma pont egy ilyenbe futottam bele..

iRico: milyen összegről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#66470) Elektrosokk válasza V/ (#66468) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tényleg az, sajnos egyre több a kelelmetlen tapasztalat mostanában, a magyar postával meg pláne.

Remekelek28 1500 euro

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66471) V/ válasza Remekelek28 (#66469) üzenetére


V/
Topikgazda

Negatív vagy pozitív értékelés és valamiért kilátásba helyezni bármelyiket zsarolásnak tűnhet, de pozitív értékelés adásának megemlítése az nem tekinthető fenyegetőzésnek. Nem is ez szokott a gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#66472) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Van aki azt mondja, hogy a PayPal minden banknal dragabban valt, viszont itt az osszefoglaloban azt javasoljak hogy a paypal konverziot hasznaljuk, akkor most mi az igazsag?

(#66473) V/ válasza Balázs1621 (#66472) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jól értelmezed. Nem javasoltam ilyet az Összefoglalóban, sőt.
Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

[ Szerkesztve ]

(#66474) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#66470) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tegnap bevittük a csomagot a postára, felvették a jegyzőkönyvet, és ott kellett hagyni mindent.

10.-én lép közbe az ebay. viszont tényleg kellemetlen a szitu, ilyenkor adhatok egy negatívot az eladónak ?

egyébként a postán az ürge azt mondta hogy ilyenkor a feladónak kell a kárt bejelenteni és a biztosítás összegét igényelnie és kártalanítani a címzettet.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66475) V/ válasza Elektrosokk (#66474) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ő a felelős, akkor én azt adnék neki, ha nem ő volt a csaló, akkor persze nem, semlegessel zárnám. 60 napig lehet értékelni, addig kiderülhet a felelőssége

[ Szerkesztve ]

(#66476) Balázs1621 válasza V/ (#66473) üzenetére


Balázs1621
senior tag

:R

(#66477) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, hol és pontosan hogyan lehet jelenteni egy eladót, aki annak ellenére, hogy teljes és 100% visszaigazolást küldtem neki egy rendeléssel kapcsolatban, mégis mindenképp okmánymásolatot kért e-mailben?
Köszi

(#66478) V/ válasza Meghivott (#66477) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vagy köteles igazolást küldeni egy eladónak. Minden adatod rendelkezésre áll amikor kifizeted, elégedjen meg azzal. Ha ez nem tetszik neki, akkor lépjen vissza az eladástól. Nem tekinthet csalónak, mert ugye a csalások miatt indokolja ezt. De másnak is volt ilyen gondja, ne vásárolj tőle.
Ha bemész a boltba és megveszel egy játékszoftvert, hány alkalommal másolták le a személyidet? Mivel PayPal-l fizetsz és ott a betöltött 18 éves kor a fiók létrehozási szabály még a korhatárra sem hivatkozhat.

(#66479) Meghivott válasza V/ (#66478) üzenetére


Meghivott
addikt

Ezt értem, de jelenteni is szeretném az eladót.

(#66480) V/ válasza Meghivott (#66479) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz jobb oldalon a Account settings, Resolution Center, My problem is not listed here, Resolve a problem, Resolving buying problems,Report an issue with a seller, az Inappropriate behavior or policy violation-nál két link:
Contact us about a policy violation válasz és ekkor alul találsz lehetőséget hogy e-mailbem leírd a panaszod.
Kell az adott termék item és az eladó neve is.

[ Szerkesztve ]

(#66481) Meghivott válasza V/ (#66480) üzenetére


Meghivott
addikt

Nagy köszi!

(#66482) eigentum


eigentum
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy talán mulatságos kérdésem. Több termékre licitáltam, amiket látok is a My ebay menüben a bids/offers résznél. 10 licitet enged egy időben a rendszer, ezért a kérdésem a következő. Ha valamelyiket túllicitálják és még sok idő van a lejáratig, de nem akarom túllicitálni, akkor hol tudom ebből a listából törölni???

(#66483) RAiN91


RAiN91
őstag

Ez így jó lesz? (Magyarország -> USA csomag), csak az ezzel párhuzamosan feladott csomag már célba ért és nem volt ennyi "Processed Through USPS Facility" bejegyzés.

(#66484) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

Van a csoportban olyan személy aki üzletszerűen értékesíti a termékét az eBay-en? Lenne néhány kérdésem főleg adózási oldalról.

Köszönöm szépen. :R

(#66485) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv! tudok olyan hordozható,elemes,vagy árammal működő kamerát,mely távoli megfigyelésre alkalmas pl telefonon egy app segitségével,vagy ilyesmi 30 euro alatt érdekelne..

(#66486) DJ. Ru$y válasza Remekelek28 (#66485) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt javaslom inkább itt feltenni, ott előbb kaphatsz választ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66487) tahepa válasza Remekelek28 (#66485) üzenetére


tahepa
senior tag

(#66488) Remekelek28 válasza tahepa (#66487) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,holnap meglesem. Jónak tünik.

(#66489) wagi


wagi
senior tag

Belefutottam egy hibás termék vásárlásába.
Rendeltem egy noname 16 gigás microsd kártyát (tudom sz@r)
Vásárlás elött direkt megnéztem a termékről az értékeléseket csak pozitív volt.
3 hét múlva meg is érkezett.
Első dolgom tesztprogram lefuttat.
Kiderült,hogy 3.9gb a jó rész a többi kuka.
Na én írtam is egy szép kis negatív értékelést.
Másnap jött a levél,hogy visszautalják a pénzt csak vonjam vissza a negatívot.

Ui: most már tudom miért voltak csak pozitív értékelések a kártyáról :)

Egyébként sok csomagot nem lehet nyomonkövetni.
Mi akkor ha megkapom a terméket és azt mondom az eladónak,hogy nem ért ide és utalja vissza a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#66490) Vertigo18 válasza wagi (#66489) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csináld egyszerűbben! Kérd vissza a zsetont, de NE vond vissza a negatívot! Ne feledd, a sok pozitív valszeg ugyanígy született, vagyis a negatívok hiánya! Sok-sok embert óvhatsz meg a megkárosítástól, ha otthagyod a negatívot!

Az meg a saját lelkedre van bízva, hogy egy átvett termékre odaírod-e, hogy "item not arrived!"...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66491) vasi89 válasza wagi (#66489) üzenetére


vasi89
addikt

Azért ha 10 rendelésből 1 se ér oda, gyorsan ki fognak rakni :DDD

(#66492) V/ válasza wagi (#66489) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó mondatod, kérdésed nem ide való. Burkolt utalás csalásra. Kérlek,vedd figyelembe, hogy ilyen nem kell ide.

[ Szerkesztve ]

(#66493) Vertigo18 válasza vasi89 (#66491) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ráadásul jönnek majd azok, hogy az eladók szépen-lassan lezárják a psotázást kishazánkba, mert furamód "nem érnek ide" a csomagok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66494) Elektrosokk válasza Vertigo18 (#66493) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jó pár éve az amerikai motorola pont ezzel az indokkal nem küldött nekünk alkatrészeket....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66495) vasi89 válasza Vertigo18 (#66493) üzenetére


vasi89
addikt

Nem tudom, nekem soha nem jutott eszembe reklamálni ha ideért a csomag, ha nem ér ide akkor is várok az utolsó pillanatig. Eddig 2 alkalommal fordult elő h ideért miután visszakaptam a pénzt. 1x ebay-es rendelés, akkor küldtem vissza a pénzt paypalra, 1x meg alin de ott nem írt az eladó h hova küldjem így nem tudtam újra elküldeni neki. De ebay-ről összesen 2 alkalom volt h nem ért ide egyáltalán, az meg szerintem az eladó hibája volt. Szóval itt azért gyanús ha sohasem kapod meg. :U

(#66496) Vertigo18 válasza Elektrosokk (#66494) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugye, hogy ugye? Megmondtam, vagy megmondtam?

Igen, alap esetben így működik a dolog: ha megérkezik, öröm van. Ha nem érkezik meg, dispute nyitás. Ha a refund után érkezik meg, akkor felvenni a kapcsolatot az eladóval, majd egyeztetni a "hogyan fizessek...?" módjairól...

Szerintem, ha valami megérkezik, de c@r, akkor azt le kell meccselni. Ha az eladó egy bunkó, nem segítőkész és hibás terméket küldött, akkor SE alacsonyodjunk le ugyanarra a szintre egy "nem érkezett meg..." jelöléssel.

De persze ez saját vélemény, nem általános szabály, nem nézek le senkit, aki máshogy cselekszik, én viszont így csinálom és ettől nyugodtan alszok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66497) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Sincerity-től nem jött meg egy rendelésem, lejárt az estimated delivery time is, írtam neki, hogy továbbra is szeretném a terméket, (I want the item-et választottam).

Ma visszaírt hogy küld egy újat, és most van 2 opcióm a Case-nél, hogy újra írhatok neki üzenetet (írtam is neki hogy köszönöm hogy újra küld egyet), és van egy olyan opció, hogy "Close this request" , erre rákattintsak lezárjam az ügyet vagy megvárjam amíg ténylegesen megérkezik a rendelt árú (már ha tényleg küld újat)?

Mert ha nyitva hagyom az ügyet, akkor elvileg 4 nap múlva az Ebay is beszáll, hogy mi a helyzet, de tulajdonképpen már megegyeztünk üzenetben az eladóval.
Aki ért ehhez megtudná mondani hogy most akkor zárjam ezt a "Requestet" most vagy várjak amíg megjön hozzám valamelyik csomag? :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#66498) V/ válasza Exelsior24 (#66497) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megegyezel az eladóval, akkor zárod, ez szokott lenni. Ha ezután lenne gond, ott a PayPal védelem, pl. nem érkezik meg a csere.
eBay 1 vásárláshoz 1 probléma rendezés tartozik. Rosszat kaptál, újat küld, a probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#66499) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Feladtam egy csomagot Oroszországba, valamiért a szokottnál lassabban két és fél hét alatt ért oda.
A vevő nyitott egy caset, Írtam neki elküldtem a nyomkövetési adatokat, amiben láttam, hogy a postáján van és kértem érdekődjön felőle, 7-én letétbe került, ezt is megírtam neki, de nem reagál. Gondolom ott is 10 nap lehet amíg megőrzik a csomagot aztán visszaküldik.

Úgy gondolom az már nem az hibám, ha nem megy el érte. Ilyenkor mi a teendő?

(#66500) V/ válasza mokus1 (#66499) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom a case-re válaszként elküldted a nyomkövetési oldal képét is az említett információkkal. Én azt írtam volna hogy ott a postán a küldemény, vegye át. Ne érdeklődjön.
Most ennyi volt a teendő.
Ha a feladási időt (Handling time) 15 napra állítottad volna, akkor a várható érkezési időd is növekszik úgy 10 nappal és azzal az esetleges csúszással is befértél volna.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.