Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) V/ válasza Teodor52 (#67300) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan így van írva: Az eladók általában.....
Van amikor nem.
Nincs olyan, hogy külön veszed, ahogy a választható szállítási módok lehetővé teszik, az van.
De vásárlás előtt meg lehet kérdezni az eladót, ha nem írná egyértelműen a szállítási opcióknál, hogy miként adja fel.
Nincs kamu TN az eBay-n.
Ha olyat ír be 1. szabálysértés, 2. a vevő automatikusan visszakapja a pénzét, mert ne igazolható az átvétel, még akkor is, ha még is átvette, csak éppen nem tisztességes vevő.

Ebbe a rubrikába (tracking number) tudják egyébként beírni a küldemény azonosítót, amivel igazolja az eBay felé, hogy feladta az általa vállalt határidőn belül a terméket, mivel ez szükséges a rangjának a számításához, ami így lehet olyan, ami a nyomkövetési oldalakon követhető és olyan ami nem követhető. De ez utóbbi sem kamu szám.

[ Szerkesztve ]

(#67302) Teodor52 válasza V/ (#67301) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót!

(#67303) #54715584 válasza V/ (#67297) üzenetére


#54715584
törölt tag

+ (#67299) radi8tor

Írtam neki, hogy adjon update-et, mert 2 napon belül meg kellene kapnom, amit 10 napja rendeltem.
Fura ez nekem, hogy ennyire lazán kezelnek dolgokat, amikor az információáramlás fontos lenne.
A legutóbbi express feladás express lassan ért ide. Kicsit bosszant, hogy sok ezer forintért majdnem heteket kell várni Európán belül. Tudom, morogjak magamnak. :)

(#67304) Teodor52


Teodor52
senior tag

Colissimotol a Dpd vagy a Magyar Posta veszi át a csomagot?

(#67305) V/ válasza Teodor52 (#67304) üzenetére


V/
Topikgazda

DPD volt még tavaly.

(#67306) V/ válasza #54715584 (#67303) üzenetére


V/
Topikgazda

mert 2 napon belül meg kellene kapnom
Ne hagyatkozz az eBay rendszer statisztikai érkezési időpont kiírásra, az nem kötelez senkit sem. Ha az utolsó napot eléri onnan indul a 30 napos védelmed, ennyi a jelentősége.
Itt inkább a feladási határidő be nem tartása a gond. Ha tényleg nem adta fel.

(#67307) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

ezt szeretném megrendelni. Ha jól tudom ez már vámköteles (?). Hogy működik ez az eljárás? Még nem rendeltem ekkora értékben.

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#67308) Tamy válasza kovacsroli (#67307) üzenetére


Tamy
senior tag

Mivel Hollandia EU tagállam, így nincs vám.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67309) V/ válasza kovacsroli (#67307) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban van vámolásos segítség.
De ez nem lesz az, mert Hollandiát ír:
Item location: Netherlands, Netherlands
Ha nem onnan küldi és vámeljárás alá esik, akkor az eBay-n keresztül a +költség visszaigényelhető, mert szabályt sértett.
De biztos ezt akarod megvenni? Esetleg ezt nézd meg, értékhatár alatti és több a fénye. Én még keresnék olcsóbbat.

(#67310) radi8tor válasza Tamy (#67308) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd kiderül. :)

"Based in China, shop-juli has been an eBay member since Mar 03, 2011"

⭐ Stella

(#67311) kovacsroli válasza V/ (#67309) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Köszönöm.
A lámpa típusa fix, csak ez jöhet szóba.
Ha nem EU-ból jönne, hanem pl. Kínából, mekkora vámot kellene rá fizetni?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#67313) V/ válasza kovacsroli (#67311) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos, vám 0%, az Áfa 27% kb. 3400 Ft és a posta vámeljárási költsége 2500 Ft.
Ez a lámpa így összesen kb 18500 Ft lenne, nem EU-s beszerzésként. Úgy 6000 Ft a többlet.

(#67315) Borzoló


Borzoló
senior tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék az eBay-n eladni valamit és a hirdetés feladással kapcsolatosan lenne kérdésem, ezért aki tud segíteni, keressen meg privát üzenetben.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#67316) zeon.hu válasza Borzoló (#67315) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kinyitod a fenti összefoglalót és megkeresed benne a "Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat" részt.

#?*@&!

(#67317) Borzoló válasza zeon.hu (#67316) üzenetére


Borzoló
senior tag

Azért szeretnék beszélni egy olyannal aki szokott eladni...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#67319) choco01 válasza V/ (#67291) üzenetére


choco01
addikt

Mobil app kb. 1,5 hete ezt dobja mindenre..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#67320) V/ válasza choco01 (#67319) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad, hogy milyen kártya.
Csak ezt a tételt nem, vagy semmit?
Telepítsd újból az app-ot.
Próbáld meg másik böngészőből.

(#67321) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Uram kis help!

Mi ez a hülyeség az eladó részéről (99%-os, több százezer eladás), hogy automata válaszkat küldözget nekem, azzal a kéréssel, hogy a paypal accountomat személyi igazolványom képével együtt küldjem el???
Mehet egy refund? PSN 10 dollárs feltöltő kódot rendeltem.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#67322) V/ válasza F.B.I. (#67321) üzenetére


V/
Topikgazda

Szabályellenes de az ilyeneket eladók ezt szokták csinálni. Én azt javaskom ird meg, hogy ki van fizetve küldje, te nem töltesz fel semmit, ha ez nem tetszik neki lépjen vissza az eladástol. És emlékeztetni, hogy az eBay szabályokat ne sértse meg.

[ Szerkesztve ]

(#67323) F.B.I. válasza V/ (#67322) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#67324) Lauda


Lauda
félisten

Ha megerkezett a motyo vissza kell valahol igazolni mint alin?

(#67325) V/ válasza Lauda (#67324) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen igen. A vásárlás sor jobb szélen a kék nagy gomb Leave feedback

(#67326) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Return request elfogadása után hány napom van feladni a cuccot?

Előre is köszi. :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67327) Krogoth válasza domos (#67326) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ha jól rémlik 5.

(#67328) Lauda válasza V/ (#67325) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! ;)

(#67329) V/ válasza domos (#67326) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az elfogadástól kell számolni, hanem mikor te indítod attól.
The buyer must ship the item back to the seller within 5 business days from when the buyer starts the return.

Bővebben Összefoglaló, A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében, alul az Az eBay szabályai a vásárlói védelemről link.

[ Szerkesztve ]

(#67330) mokas_gizi válasza V/ (#67275) üzenetére

Szia!

Ahogy javasoltad, nyitottunk egy "case return"
de azt ugye el kell fogadnia az eladónak is...

Az eladó nem fogadta még el a "case return"
de küldött levelet, amiben
azt akarja, hogy zárjuk a visszaküldési ügyet...

Ilyenkor mit javasolsz nyissunk neki ügyet...???
(Az egyértelműen az ő hibája hogy sérülten jött a csomag,mert nem volt értelmesen becsomagolva, nem is dobozban küldte csak egy buborékos borítékba, a csomagolása is megvan.)

kb 45000Ft-ról van szó, úgy nem akarom én sem vissza küldeni hogy nem véd az e-bay, mert ha csak simán vissza küldöm akkor vagy vissza utal vagy nem...

(#67331) V/ válasza mokas_gizi (#67330) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha zárod, akkor mit fog tenni? Mi az ígérete? Már meg van nyitva. Ha nem fogadja el, tovább lehet menni az eBay döntését kérni, leírni a problémát, képeket mellékelve és az eBay dönt a pénz visszaadásról.
Egyébként 3 munkanapon belül kell reagálnia a return case indítására, ha nincs reakció akkor elő jön a Ask us to step in and help link.

[ Szerkesztve ]

(#67332) mokas_gizi válasza V/ (#67331) üzenetére

Azt írta, hogy még a ügy nyitása előtt, hogy ha vissza küldjük a terméket, akkor vissza fizeti a pénzt, amikor nála a termék...
De azt te is tudod, hogy vagy vissza fizeti vagy nem...

Ha meg nincs ügy nyitva ahogy te is javasoltad, akkor nem tudunk semmit sem csinálni...

(#67333) V/ válasza mokas_gizi (#67332) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor tisztázzuk.
Az adott terméknél a More actions-nál Return this item lett választva és a Request a return képernyőn.
Why do you want to return this item?-nál ez választva: Doesn't work or defective
Valami szöveg, hogy a csomagolás miatt megsérült és használhatatlan, a 10 kép helyre feltöltve valahány kép és ez lett elküldve?
Én erre gondoltam.

Ha igen, az elküldés után 3 munkanapon neki a kérésre reagálni, a Resolution Centerben ennél a sornál most az ő reakciójára várás lehet a status oszlopban, ha letelik az idő, ott a végén lehet vagy valahol a képernyőn lesz a továbblépés.

[ Szerkesztve ]

(#67334) ademfire


ademfire
csendes tag

Hello!

Business account-t csak akkor érdemes csinálni, ha eladó akarsz lenni az ebay-en?
A következő a problémám: a kft-mre kérném a számlát a vásárolt termékről (A registration information-nál a business name-hez beírtam a kft nevét).....Fizetésnél beállítom, hogy a céges kártyával fizetnék, ott van hogy first name, last name. Ide nyugodtan írjam be a first name-hez hogy xy , a last name-hez pedig, hogy kft?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#67335) V/ válasza ademfire (#67334) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kft-ként regisztrálsz az csak üzleti fiók lehet, az hogy eladsz vagy csak vásárolsz nem lényeges.
A Kft nevét a Legal business name-hoz kell írni, az előtte lévő név mezők cég képviselőjének, kontakt személyének a neve lenne. A help szöveg is egyértelműen írja.

[ Szerkesztve ]

(#67336) ademfire válasza V/ (#67335) üzenetére


ademfire
csendes tag

Ilyet hogy "Legal business name" , sehol sem látok.

(#67337) ademfire válasza ademfire (#67336) üzenetére


ademfire
csendes tag

Simán "Business name" van a Registration information-n belül. Erre gondoltál?

(#67338) V/ válasza ademfire (#67337) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, arra.
Véletlenül az USA oldali regisztráció jött elő, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#67339) domos


domos
senior tag

Március 15-én rendelt Pentium proci ma ideért Kínából, nem is rossz ha azt nézzük hogy free shipping. A Fedexes másik proci lényegében csak 2 munkanappal előzte meg. Kár hogy azt viszont vissza kellett küldenem mert DOA volt :( de hát ilyen az eBay.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67340) choco01 válasza V/ (#67320) üzenetére


choco01
addikt

Maestro és ugyan annyi ideje gépről sem tudom ezt az itemet kifizetni..de mást meg igen.. :Y

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#67341) V/ válasza choco01 (#67340) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az a hiba, amikor 1 fizetés egy adott helyen nem megy. (100-ból 4 db) Próbáld meg mástól megvenni. Erre nincs más ötlet.

(#67342) rukka


rukka
csendes tag

Sziasztok, van egy ebayes returnöm, nekem küldik vissza a terméket mert a vevő meggondolta magát (ez van okként megjelölve). Kb. 30ezres tétel, meg is érkezett, és most kapom az értesítést a postától, hogy bizony vám alatt van, és nekem kell kitöltenem rá vámáru nyilatkozatot. Úgy tudom biztosan lesz költség mert még ha ki is hozzák hogy nem vámköteles a visszaküldött termék, a postával való vámoltatás díját 1100+ÁFÁ-t akkor is meg kell fizetnem. Plussz még a vámot áfát is lehet.

Kérdésem, hogy az itt felmerülő összes költségét hogyan fizettethetem ki az visszaküldővel? Van ilyenre valami partial refund lehetőség? A termékleírásomban benne volt az "Import duties, taxes, and charges.." kezdetű szöveg.

(#67343) V/ válasza rukka (#67342) üzenetére


V/
Topikgazda

Helyzet az hogy a vámárú nyilatkozaton jelölni-e kellett volna, hogy visszaküldés.
Mivel amikor kiküldted neked is kellett -a javasolt CN23-at- kitölteni, így van egy példányod arról, hogy amit eladtál azt te küldted ki, az eladás és a visszaküldés eBay bizonylataival te tudod bizonyítani, hogy nem vásároltál, így nem vám és áfa köteles a dolog.
Nem kell fizetni semmit sem, így nincs mit áthárítanod a vevőre.
Fel kellene hívnod a Posta vámos részlegét és leegyeztetni velük a dolgot. Az Összefoglalóban ott az elérhetőségük.

[ Szerkesztve ]

(#67344) rukka válasza V/ (#67343) üzenetére


rukka
csendes tag

Köszi szépen! Ez az "az eladás és a visszaküldés eBay bizonylatai" ez a levelezésünket jelenti printsreennel, vagy az Ebay/Paypal accountomról kell nekik valamit kinyomtatnom v. csatolnom?

(#67345) V/ válasza rukka (#67344) üzenetére


V/
Topikgazda

Az kellene ami hivatalosabbnak tűnik és jól olvasható, összehasonlítható, hogy ugyanarról van szó mint, amit eladtál és kiküldtél.
Lényeg az, hogy csak akkor kell neked fizetni bármit, ha te vagy a vásárló és vettél valamit.
De ezt le lehet velük beszélni és annak megfelelően intézik tovább, lehet hogy ha megbeszélt helyre elküldöd azután rögtön intézik a dolgot a vámosok felé, mert ugye nem importált termékről van szó.
Most szerintem hasznosabb egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#67346) Peti06


Peti06
csendes tag

Sziasztok!

Nagy örömömre megvolt az első eladásom német E-bay-en. Most jönne az első postázásom is külföldre. Én az adott aukciómnál DHL postázást jelöltem meg (a szállítást én fizetem). A kérdésem az lenne, hogy egy DHL Service Point-ban adnám fel a csomagot. Mivel még sose küldtem külföldre semmit, ezért a tanácsotokat szeretném kérni, hogy ilyen esetben mire figyeljek a csomag feladásánál, hogy biztosan és nyomonkövethetően érjen oda a küldeményem. Eddig csak belföldre és csak a Magyar Postát használtam, tehát ha valaki esetleg leírná teljesen részletesen hogyan és milyen formában vigyem oda a DHL Service Point-ra a csomagomat és ott mit kell mondanom, hogy teljesen bebiztosítsam a küldeményt, azt nagyon megköszönöm. Egyébként Németországba akarok küldeni és nem szeretném elbaltázni rögtön az első adás-vételemet mint eladó :)

(#67347) V/ válasza Peti06 (#67346) üzenetére


V/
Topikgazda

A DHL Ügyfélszolgálat segít: +36 1 2 45 45 45
Ha DHL-l küldöd akkor ez teljesül: ilyen esetben mire figyeljek a csomag feladásánál, hogy biztosan és nyomonkövethetően érjen oda a küldeményem.
Konkrétan le van írva minden szabály az oldalukon, és segítenek is. Nincs különösebb megmagyarázandó dolog.

Csak magánvélemény, csődbe fogsz jutni, ha te fizeted a szállítási költséget. A vevő szokta.
Milyen költség hányadot építettél be az eladási árba?
Az eBay 10 % jutalék a PayPal 4% jutaléka + a drága DHL szállítás, nem is tudom megérné-e.
Németországba a Posta hasonló biztonságosan szerintem feleannyiért elviszi mint a DHL.
Az Összefoglalóban lévő információk alapján összetudod hasonlítani az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#67348) Peti06 válasza V/ (#67347) üzenetére


Peti06
csendes tag

Egy kis csomagról van szó. Nincs 1kg sem. A Magyar Postát én alapból kizártam mikor elkezdtem Ebay-ezni, mert sok rosszat olvastam róluk a drága áraik miatt. Most a kezemben tartva a posta idei díjtáblázatát, ha jól veszem ki a táblázatból és 1Kg-ig nézem a csomag súlyát akkor Németországba kb. 7500Ft-ért tudnám küldeni ezt az adott kis csomagot. Persze oda van írva, hogy "az árak nem teljes körűek". Én meg voltam győződve (bár személyes tapasztalatom nem volt még), hogy a Magyar Posta az egyik legdrágább a külföldre történő szállítás terén (de már lassan itthon is...). De akkor ezek szerint ez tévhit részemről? Az Ebay-es jutalékokkal számoltam igen, a szállításra pedig ezt a 7000Ft körüli dolgot számítottam. De úgy gondoltam hogy esetleg a DHL-nél még akár olcsóbb is lehet. "Az Összefoglalóban lévő információk alapján összetudod hasonlítani az árakat." Milyen összefoglalóra gondolsz? Hol találom? Köszönöm.

Az összefoglaló megvan bocsi. Azt már olvasom is.

[ Szerkesztve ]

(#67349) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Bocsánat, ha elkerülte a figyelmemet, pedig már egy órája olvasgatom az összefoglalót:
- hogyan lehet visszaállítani, hogy Ebay vásárlás esetén csak Paypal bejelentkezéssel lehessen fizetni?

Köszönöm

(#67350) V/ válasza Botigta (#67349) üzenetére


V/
Topikgazda

A hsz-k közt volt.
Én németbe 500g-ig 3640 Ft, 1 kg-ig 5250 Ft-ot látok (elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes).
Ez még nem csomag, ha a befoglaló mérete 90 cm-n belül van, hanem levélküldemény (sz+h+m=90 cm)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.